Problem s DVB-t-om

poruka: 8
|
čitano: 10.429
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem s DVB-t-om

Ne znam je li pravo mjesto za postaviti ovo pitanje, ali evo ipak.

 

Već nekoliko mjeseci u većina ljudi u mom gradu (Biogradu na Moru) ima problema s prijmom DVB-t signala. Kod mene su problem HRT1, HRT2, RTL i NOVA-TV, dok HRT3 i 4, RTL2, RTL Kockica, DOMA, AdriaticTV, DIADORA, CMC i SPTV rade normalno. Kod drugih u mom susjedstvu ponekad rade jedino Adriatic, Diadora, CMC i RTL kockica. Koji se vrag događa sa signalom DVB-t-a (isto je i nakon ponovnog skeniranja kanala - jednostavno kanale pronađe ali budu negledljivi). Svi prijemnici koje imam se jednako ponašaju. Probao sam i na usb tv-tuner kartici (Terratec Cinergy TStick RC) na računalu.

"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Problem s DVB-t-om

Ma bitno je da redovno platiš HTV pretplatu a dali ima signala nije toiko niti bitno...

Kod mene je dosta da pada kiša po anteni već nemogu ništa gledati.....eh kad se sjetim onih starih tv-a jeste slika bila snježna ali si mogel gledati a ne ove kockice ko Tetris ;)

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s DVB-t-om

Vjerojatno ti se miješa signal s lokalnog repetitora sa signalom nekog udaljenog. Na bližem imaš samo mux A, pa on radi smetnje, dok ostali rade uredno s udaljenog. Ja sam takav problem riješio s novim antenskim kabelom i boljom antenom, ali to ne mora biti nužno slučaj. Nekad su smetnje prevelike za takvo rješenje, pa ti treba kanalno pojačalo i dvije antene, pa onda jednom hvataš lokalno mux A, a drugom preostala dva muxa s udaljenog odašiljača.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Problem s DVB-t-om
Flanker-B kaže...

Ne znam je li pravo mjesto za postaviti ovo pitanje, ali evo ipak.

 

Već nekoliko mjeseci u većina ljudi u mom gradu (Biogradu na Moru) ima problema s prijmom DVB-t signala. Kod mene su problem HRT1, HRT2, RTL i NOVA-TV, dok HRT3 i 4, RTL2, RTL Kockica, DOMA, AdriaticTV, DIADORA, CMC i SPTV rade normalno. Kod drugih u mom susjedstvu ponekad rade jedino Adriatic, Diadora, CMC i RTL kockica. Koji se vrag događa sa signalom DVB-t-a (isto je i nakon ponovnog skeniranja kanala - jednostavno kanale pronađe ali budu negledljivi). Svi prijemnici koje imam se jednako ponašaju. Probao sam i na usb tv-tuner kartici (Terratec Cinergy TStick RC) na računalu.

 trebaš pratit stanje signala na problematičnim kanalima. Ako treba zaokrenut antenu ili instalacija pojačal za bolji signal.

15 godina
offline
Problem s DVB-t-om

Pratim već neko vrime, i primjetio sam da povremeno dođu kanali koji inače ne rade (ali onda oni koji inače rade nestanu). I nisam jedini u kvartu kojemu se ovo događa. NIKAD PRIJE NIJE!

"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem s DVB-t-om

Prati da li je promjena vezana uz vrijeme jer npr. kod mene se samo dok je jugo vide talijanski kanali a dok je bura ne.

Propagacije pogotovo preko ljeta divljaju ... pa tako ako je slab signal sa odašiljača koji gledaš može zbog toga povremeno nestajati slike.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s DVB-t-om

Prvo treba namjestiti smjer antene prema najslabijem signalu(kod dvbt prijemnika ili televizora koji imaju ručno namještanje signala). ZATIM PRETRAŽITI TAJ KANAL.

U slučaju potrebe stavlja se antensko pojačalo signala.

Ne postoji pojačalo koje bude pojačalo nepostojeći signal

Prvo treba naći antenski signal i po potrebi ga pojačati.

 

Za mjesno prijemno područje su različiti kanali.

 

Večinom su kanali za MUX-eva A i B jači signali nego za muxD

 

SIGNALI mux-D su večinom slabiji

 

U MUX-a su programi   HTV1,HTV2, RTL i Nova

 

 U MUX-u B su Programi  Htv3, Htv4, Rtl2 i Doma

 

U mux-u D su 2 lokalna tv programa + CMC, Kockica, Sportska tv

Na Medvednici u MUX-u D na 42 kanalu su programi:     Jabuka, Mreža, Z1, CMC, Kockica i Sportska tv  (6 programa)

StefAN
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 18:22 (StefAN).
10 godina
offline
Re: Problem s DVB-t-om

MrBlc je najbolje rekao , ja sam naveo razloge što nekada ide, nekada ne (propagacije) , a još nakon ovoliko postova nema podatka koja je vrsta antene (može i slika) , i jel' okrenuta na sjevero-zapad ili jugo-istok i koliko je koaksijalnog kabla dužina.

Smjer vjerovatno vidi gdje je najbolje prema antenama susjeda ... a kanali (frekvencije) su jednake za sve MUX-eve na tom području.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice