Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O izdvojena tema

poruka: 310
|
čitano: 183.335
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Dali vama prekida sliku? Na sekundu se slika prekine u smislu da se prikažu kockice, zvuk ide normalno

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Imam problem s novim Samsung tv-om, te starim Grundigom, oboje podržavaju dvb-t2, al ih ne nalaze, ostale kanale pronađu. Probao sam mijenjat države, napravit update, nema promjene. Kad stavim preko dvb-t2 prijemnika, onda ih normalno nađe. Nije mi jasno do čeg je problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Je li podržavaju HEVC?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

za samsung kolko vidim piše da podržava, model je ue43tu8072, 2020. godina

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
razorinc kaže...

za samsung kolko vidim piše da podržava, model je ue43tu8072, 2020. godina

 -na službenim stranicama ne piše.. tj 99% mora podržavati hevc-h265 ali nije navedeno (dok po nekim trgovinama piše pod tuner t2/hevc..) tužno da još postoje teh.podaci proizvođača gdje to nije jasno navedeno ili ako je potrebno update firmwarea za popis kanala-ažuriranje.. pošto je vjerojatno podražano taj je problem antena ili postavke, npr reset na tvorničke pa automatika odradi pretraživanje-podešavanje + staro 'pravilo' da staviš neku drugu državu kao dojč-češka i tek nakon pretraživanja promjeniš na hr (jezik...) ali sad sva roba na našem tržištu mora biti usklađena + update i nema razloga da to na novom bude kao na starima iz 14-16te..

-banalno, npr možda treba dodatno napajanje za antenu/pojačalo što kutijice nude dok ovdje možda treba uključiti ili isključiti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

hvala, riješio sam... za samsung sam baš morao micat antenu na drugo mjesto, dok primjerice dvb t2 prijamnik je radio i s antenom dok se nalazila na starom mjestu.

ma žalosno je za brand poput samsunga da nema sve podatke o uređaju na službenim stranicama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 18:35 (razorinc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Pa samsung još od onog malog 32" s početka 2015 godine (UE32J5502) podržava T2 HEVC, ne postoji danas niti jedan jedini bez toga:)

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Da li netko zna uslikat koja je reza u M1, a koja u M2? Nemam sad nijedan TV sa H.265 kodiranjem pa pitam.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Vavoom kaže...

Da li netko zna uslikat koja je reza u M1, a koja u M2? Nemam sad nijedan TV sa H.265 kodiranjem pa pitam.

 Svi glavni programi (HRT1 i 2,RTL,NOVA TV) 1080P a ostali u 720p

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
16 godina
online
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Da li netko zna sta ce se desiti sa SD kanalima na MaxTV-u?

Trenutno imam sve HTV programe u FHD, a ostale (Nova, Doma, RTL i RTL2) u SD-u

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Budući da HT naplaćuje HD kanale posebno (osim HRT-a), pretpostavljam da će u osnovnom paketu ostati SD kvaliteta. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 11:00 (Marko :D).
11 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Pozdrav!

 

Da li samsung model ue40nu7192  ima mogućnost gledanja programa sa novim signalom T2/HEVC ? 

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Televizor je iz 2018. godine; u principu svi televizori od 2016. podržavaju HEVC. 

15 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
funny games kaže...

Pozdrav!

 

Da li samsung model ue40nu7192  ima mogućnost gledanja programa sa novim signalom T2/HEVC ? 

 

LP

 -ako već imaš tv tad si već pronašao programe tj posljednju godinu-dvije .. i jednostavno vidiš-znaš. Ako ga tek planiraš kupiti, mora biti navedeno na robi, tj sve već par godina mora podržavati t2-hevc (ne smije biti na eu tržištu ali moguće..).

-pod kratki opis (prvi red) piše, h265.. tj zato što neki brandovi nemaju podatak, navedeno u opis. Kao što piše i godina, 2018ma (sve iza 2016 bi moralo biti..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Moze li mi netko reći hoce li novi signal raditi na ovoj tv

Vox je ali kao imaju mozda s razlicitim panelima

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 18:56 (zeljko_mo).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Marko :D kaže...

Televizor je iz 2018. godine; u principu svi televizori od 2016. podržavaju HEVC. 

izgleda da ovaj Philips 40PFT4201/12 iz 2016. ne podržava, iako na naljepnici odzada piše da je proizveden 5/2016 , pokušao i sa zamjenom regije ali bezuspješno

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Prebaci u meniju na zemlju emitiranja Češka Republika i ponovo automatsko pretraživanje. Meni je uspjelo.
Samo Canon priznam
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
irrelevant kaže...
Marko :D kaže...

Televizor je iz 2018. godine; u principu svi televizori od 2016. podržavaju HEVC. 

izgleda da ovaj Philips 40PFT4201/12 iz 2016. ne podržava, iako na naljepnici odzada piše da je proizveden 5/2016 , pokušao i sa zamjenom regije ali bezuspješno

Jesi probao zemlju emitiranja postaviti na Češku, Slovačku, Poljsku, Njemačku i Austriju? Isprobaj sve zemlje, možda je HEVC omogućen na jednoj od njih. Također, prije toga provjeri ima li kakvih ažuriranja za softver televizora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 19:11 (Marko :D).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Marko :D kaže...
irrelevant kaže...
Marko :D kaže...

Televizor je iz 2018. godine; u principu svi televizori od 2016. podržavaju HEVC. 

izgleda da ovaj Philips 40PFT4201/12 iz 2016. ne podržava, iako na naljepnici odzada piše da je proizveden 5/2016 , pokušao i sa zamjenom regije ali bezuspješno

Jesi probao zemlju emitiranja postaviti na Češku, Slovačku, Poljsku, Njemačku i Austriju? Isprobaj sve zemlje, možda je HEVC omogućen na jednoj od njih. Također, prije toga provjeri ima li kakvih ažuriranja za softver televizora.

probao sam sa postavljanjem svih navedenih zemalja u opciji ''regija'', svaki put sam nanovo radio ponovno instaliranje TV-a, prvi korak je izbor jezika to sam izabrao Hrvatski, slijedeci korak je izbor regije, zatim ide skeniranje, ali nakon skeniranja mi ne prikazuje da su pronadeni HD kanali, softver je azuriran na posljednju dostupnu inacicu

13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Čudno jer taj televizor podržava DVB-T2. Znači, na listi bi ti se trebali pojaviti HD kanali, ali ako televizor stvarno ne podržava HEVC, onda bi bila crna slika sa zvukom.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

ni meni nije nista vise jasno posto je na sluzbenim stranicama navedeno da uredaj podrzava DVB-T/T2/C

da li mozda postoji neki drugi nacin za provjeru podrzanosti tog formata na TV-u

14 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Zašto kod mene na televizoru LG Smart sporo prebacuje otvara kanale (FTA Hrt, Nova, Rtl...), kod prebacivanja se pojavi crni ekran 2 sek i onda otvori program.
Preko risivera Evo tv na drugom tv puno brže otvara.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Uzeli smo novi prijemnik u HT-u i dobili smo 90 dana EVOTV. Jedini razlog je sto imaju arena sport kanale. No medjutim vec tjedan dana se natezem sa sluzbom za korisnike koja mi nemoze pomoci jer nismo pretplatnici evotv usluge. Nemamo niti jedne arene sport ali imamo sve druge kanale koje nude u ponudi. Promjenili smo 5 uredaja , probali smo kod 2 susjeda na 4 televizora, niti kod njih nema arene. Rekli su mi da je signal slab, kupili smo pojačalo okrenuli antenu na stranu na koju su mi rekli, i dalje nema arene. Sad zadnje sto su mi rekli je da odem u tcentar zamjeniti uredaj. Jedino sto preostaje sto nismo probali je rucna pretraga po frekvenciji no medjutim gospodja iz sluzbe nije imala informacije na kojim frekvencijama su arena sport kanali.

 

Sto sada? Zasto ne lovim arenu a lovim sve druge kanale, zamjena uredaja nece pomoci jer smo vec isprobali druge uredaje . Da li ima netko ko zna na kojim frekvencijama je arena sport na tim novim prijemnicima da probam rucno pretraziti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
irrelevant kaže...
Marko :D kaže...

Televizor je iz 2018. godine; u principu svi televizori od 2016. podržavaju HEVC. 

izgleda da ovaj Philips 40PFT4201/12 iz 2016. ne podržava, iako na naljepnici odzada piše da je proizveden 5/2016 , pokušao i sa zamjenom regije ali bezuspješno

 -navedeno u the.spec h.264 .. dakle nema 265-hevca (jer bi bio naveden..).

 

freshyy kaže...

Uzeli smo novi prijemnik u HT-u i dobili smo 90 dana EVOTV. Jedini razlog je sto imaju arena sport kanale. No medjutim vec tjedan dana se natezem sa sluzbom za korisnike koja mi nemoze pomoci jer nismo pretplatnici evotv usluge. Nemamo niti jedne arene sport ali imamo sve druge kanale koje nude u ponudi. Promjenili smo 5 uredaja , probali smo kod 2 susjeda na 4 televizora, niti kod njih nema arene. Rekli su mi da je signal slab, kupili smo pojačalo okrenuli antenu na stranu na koju su mi rekli, i dalje nema arene. Sad zadnje sto su mi rekli je da odem u tcentar zamjeniti uredaj. Jedino sto preostaje sto nismo probali je rucna pretraga po frekvenciji no medjutim gospodja iz sluzbe nije imala informacije na kojim frekvencijama su arena sport kanali.

 

Sto sada? Zasto ne lovim arenu a lovim sve druge kanale, zamjena uredaja nece pomoci jer smo vec isprobali druge uredaje . Da li ima netko ko zna na kojim frekvencijama je arena sport na tim novim prijemnicima da probam rucno pretraziti.

 -divlji zapad, szk i agenti su beskorisni (nije njihova krivica, nego nema plana, nikakvih konkretnih info, jad-užas..). .. a zašto tebi ne radi sport je stvarno neobjašnjivo, nema što drugo biti nego loša antena-signal ili ovih dana se gase-pale odašiljači kako koja regija pa možda za par sati proradi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
freshyy kaže...

Uzeli smo novi prijemnik u HT-u i dobili smo 90 dana EVOTV. Jedini razlog je sto imaju arena sport kanale. No medjutim vec tjedan dana se natezem sa sluzbom za korisnike koja mi nemoze pomoci jer nismo pretplatnici evotv usluge. Nemamo niti jedne arene sport ali imamo sve druge kanale koje nude u ponudi. Promjenili smo 5 uredaja , probali smo kod 2 susjeda na 4 televizora, niti kod njih nema arene. Rekli su mi da je signal slab, kupili smo pojačalo okrenuli antenu na stranu na koju su mi rekli, i dalje nema arene. Sad zadnje sto su mi rekli je da odem u tcentar zamjeniti uredaj. Jedino sto preostaje sto nismo probali je rucna pretraga po frekvenciji no medjutim gospodja iz sluzbe nije imala informacije na kojim frekvencijama su arena sport kanali.

 

Sto sada? Zasto ne lovim arenu a lovim sve druge kanale, zamjena uredaja nece pomoci jer smo vec isprobali druge uredaje . Da li ima netko ko zna na kojim frekvencijama je arena sport na tim novim prijemnicima da probam rucno pretraziti.

 Regija D4 (zagreb) ti je na 530mhz i 730mhz za evotv. Arenasport ti je na 730mhz

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
ihush kaže...
irrelevant kaže...
Marko :D kaže...

Televizor je iz 2018. godine; u principu svi televizori od 2016. podržavaju HEVC. 

izgleda da ovaj Philips 40PFT4201/12 iz 2016. ne podržava, iako na naljepnici odzada piše da je proizveden 5/2016 , pokušao i sa zamjenom regije ali bezuspješno

 -navedeno u the.spec h.264 .. dakle nema 265-hevca (jer bi bio naveden..).

Ne mora značiti. Masa proizvođača u specifikacijama televizora samo napiše DVB-T/T2/C/S, bez standarda kodiranja.

 

Također, televizori proizvedeni u 2014. koji podržavaju HEVC (promjenom zemlje emitiranja u Češku), u specifikacijama, na proizvođačevim stranicama nemaju navedenu podršku za HEVC. Ona je u tim slučajevima napisana kod bilješki nadogradnji softvera televizora (LG) ili nije nigdje napisana.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Everest.the.Yeti kaže...

Da li netko zna ima li Philips 40PFS6609/12 podršku za H265? U uputstvima piše da ima DVB/T2, ali koliko vidim samo H264.

Napravio bi ja skeniranje da vidim da li nalazi HD kanale, ali nisam blizu toj osobi, a ta osoba osim mjenjanja kanala i pojačavanja/smanjivanja zvuka nema apsolutno pojma.

 Ništa od gledanja na ovom tv-u bez dodatnog prijemnika. Iako ima DVB-T2, nema HEVC dekoder. Dobio odgovor od Philipsove podrške.

16 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Ivanscica - Kalnik: U pola noci je prestalo emitiranje h.264 signala na 36. (Kalnik), 44. i 48. kanalu (Ivanscica) i jos neko vrijeme su svi h.265 programi bili na 34. kanalu a onda su HRT1, HRT2, HRT3, HRT4, RTL, Nova TV, RTL2 i Doma prebaceni na 25. kanal.

 

Umjesto da su na 25. kanal stavili HRT1, HRT2, RTL i Nova TV pa povecali bitrate, sad je na 25. kanalu 8 programa a slobodni bandwidth (mogucnost za povecanje bitrate-a) je ostao na 34. kanalu gdje su 4 sporedna programa.

 

BTW, na 48. kanalu su sad kodirani programi.

Chupo
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 10:36 (Chupo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Chupo kaže...

Umjesto da su na 25. kanal stavili HRT1, HRT2, RTL i Nova TV pa povecali bitrate, sad je na 25. kanalu 8 programa a slobodni bandwidth (mogucnost za povecanje bitrate-a) je ostao na 34. kanalu gdje su 4 sporedna programa.

Najbolje bi bilo da su svaki TV kanal počeli odašiljati na vlastitoj frekvenciji i s 50 Mb/s bitrateom u HEVC-u. Zna se zašto su kanali tako raspoređeni i zašto jedan multipleks sada ima duplo kanala nego što je imao prije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 10:40 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Marko :D kaže...

Najbolje bi bilo da su svaki TV kanal počeli odašiljati na vlastitoj frekvenciji i s 50 Mb/s bitrateom u HEVC-u. Zna se zašto su kanali tako raspoređeni i zašto jedan multipleks sada ima duplo kanala nego što je imao prije.

 

Napisao sam da MUX na 34. kanalu nema 8 programa nego ih ima 4.

 

Naravno da bi za gledatelje bilo bolje da se, kao u nekim drugim drzavama, koristi daleko visi bitrate. Pa 1080i slika skodirana s h.264 na slovenskim kanalima je daleko kvalitetnija od nase 1080p slike skodirane s h.265 tako da se kod prijenosa istog teniskog match-a na slovenskom kanalu vidi svako zrno pijeska na terenu a na nasem kanalu pijesak izgleda kao da je nad videom primijenjen Gaussian blur. Slika na madjarskim HD kanalima je isto puno ostrija nego na nasim kanalima.

Chupo
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 11:10 (Chupo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice