Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O izdvojena tema

poruka: 310
|
čitano: 183.072
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Sony TV iz 2016. Model je KDL-43WD757 kupljen kod nas.

 

Ne mogu shvatiti ima li li ne podršku za DVB-T2. Na Sony support piše https://www.sony.hr/electronics/support/articles/00234399 u tablici u stupcu da ta serija podržava, a uz 2 zvjezdice dolje da ne.

 

U uputama da podržava uz napomenu da možda ipak ne podržava https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/4586/45866885M.pdf

 

Pomaže li promjena regije uz update FW televizora?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Zagizag kaže...

Sony TV iz 2016. Model je KDL-43WD757 kupljen kod nas.

 

Ne mogu shvatiti ima li li ne podršku za DVB-T2. Na Sony support piše https://www.sony.hr/electronics/support/articles/00234399 u tablici u stupcu da ta serija podržava, a uz 2 zvjezdice dolje da ne.

 

U uputama da podržava uz napomenu da možda ipak ne podržava https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/4586/45866885M.pdf

 

Pomaže li promjena regije uz update FW televizora?

 Imam isti takav samo 55incha i radi sve normlano morao sam samo ponovo pretražiti kanale baš jučer Lp

3 godine
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Dakle, prelazak na DVB-T2, Zagreb, dva televizora doma, dosta nova, VIVAX i NOA, prvi na sobnoj anteni, drugi na kućnoj, na oba vidim MUX M2 programe, one lokalne (npr. CMC HD), ali nemam ništa od MUX M1 tj. nacionalnih programa (HTV, Nova, RTL).
Ima li netko ideju u čemu je stvar, nije baš da se kužim u tehniku, ali čini mi se da bi oba televizora treba morala biti kompatibilna sa DVB-T2 (Vivax kutiju sam pronašao i tamo je ogromna naljepnica o kompatibilnosti DVB-T2/H.265) izludio sam ponovnim pretraživanjem, auto, manualno, vraćanjem na tvorničke postavke...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

MUX M1 se nalazi na 25. kanalu u Zagrebu. 

5 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Danas sam uzeo konacno staru antenu spojio na tv , inace koristim iptv pa do sad nije trebala, i onako kao fol idem bas staviti antenu i pretraziti nove kanale. Lokacija Zagorje sam, i pretrazim ja to sve i nade mi 75 digitalnih programa!???

 

Sad ja onako u cudu ajde valda uhvatio slovenske kanale, kad otvaram menu, imam sve programe ove glavne HRT HD , Nova Rtl Doma HD ajde super kazem, idem listati dalje dolje pocne mi listat Evo Tv , ArenaSportove , HBO, FOX itd? Sve nađeno ali lock kao?

 

E sad imam pitanje kako sam ja s obicnom analog antenom uhvatio te kanale? Nista mi nije jasno.

Prvo pucaj, onda pitaj.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
plavi_medved kaže...

Danas sam uzeo konacno staru antenu spojio na tv , inace koristim iptv pa do sad nije trebala, i onako kao fol idem bas staviti antenu i pretraziti nove kanale. Lokacija Zagorje sam, i pretrazim ja to sve i nade mi 75 digitalnih programa!???

 

Sad ja onako u cudu ajde valda uhvatio slovenske kanale, kad otvaram menu, imam sve programe ove glavne HRT HD , Nova Rtl Doma HD ajde super kazem, idem listati dalje dolje pocne mi listat Evo Tv , ArenaSportove , HBO, FOX itd? Sve nađeno ali lock kao?

 

E sad imam pitanje kako sam ja s obicnom analog antenom uhvatio te kanale? Nista mi nije jasno.

 

Zato što su u DVB-T2 samo su ti zaključani kanali.

15 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
plavi_medved kaže...

Danas sam uzeo konacno staru antenu spojio na tv , inace koristim iptv pa do sad nije trebala, i onako kao fol idem bas staviti antenu i pretraziti nove kanale. Lokacija Zagorje sam, i pretrazim ja to sve i nade mi 75 digitalnih programa!???

 

Sad ja onako u cudu ajde valda uhvatio slovenske kanale, kad otvaram menu, imam sve programe ove glavne HRT HD , Nova Rtl Doma HD ajde super kazem, idem listati dalje dolje pocne mi listat Evo Tv , ArenaSportove , HBO, FOX itd? Sve nađeno ali lock kao?

 

E sad imam pitanje kako sam ja s obicnom analog antenom uhvatio te kanale? Nista mi nije jasno.

 -naravno, antena je antena, ne postoji (ne)obična.. tj ako imaš evotv uređaj tad imaš key 30+60 dana, ako nije evotv tad su ti komercijalni (zaključani-kodirani) kanali beskorisni (za sad dok ne riješe .. možda nikad) tj možeš u opcijama izabrati da traži samo FTA kanale.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
plavi_medved kaže...

Danas sam uzeo konacno staru antenu spojio na tv , inace koristim iptv pa do sad nije trebala, i onako kao fol idem bas staviti antenu i pretraziti nove kanale. Lokacija Zagorje sam, i pretrazim ja to sve i nade mi 75 digitalnih programa!???

 

Sad ja onako u cudu ajde valda uhvatio slovenske kanale, kad otvaram menu, imam sve programe ove glavne HRT HD , Nova Rtl Doma HD ajde super kazem, idem listati dalje dolje pocne mi listat Evo Tv , ArenaSportove , HBO, FOX itd? Sve nađeno ali lock kao?

 

E sad imam pitanje kako sam ja s obicnom analog antenom uhvatio te kanale? Nista mi nije jasno.

To su EVOtv kanali. Da bi ih gledao, moraš nabaviti ili EVOtv prijemnik ili EVOtv CI+ karticu i platiti pretplatu/kupiti bon.

5 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Ok , hvala svima na odgovorima, sad mi jasno :)

Prvo pucaj, onda pitaj.
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Razlike u emitiranju SLO HD i HRV HD programa ?


Unaprijed isprika u koliko je ovo pitanje vec odgovoreno.

 

Pitanje:
- Zbog čega TV može "primati"slovenske HD programe dok u isto vrijeme nije u mogucnosti "primati" hrvatske HD programe ?
- Da li postoji neka razlika u standardu emitiranja/kodiranja u odnosu na standarde emitiranja HD programa u Hrvatskoj ?

 

Na stranicama OiV televizor nije verficiran/kompatibilan za prijem hrvatskih HD programa ( u specifikaciji je DVB-T2 podržan,čini mi se i codec model 2013/14, Philips 8008)

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Imam problem... znači iz Zagorja sam, D3 cjelina.... do 3.11. na jednom od televizora u kući sve je radilo normalno( mislim na ove HD kanale), bez problema, od 3.11. izbrisali su mi se svi ti HD kanali, i sad ih niti automatskom pretragom ne mogu više pronaći. Probao sam sa resiverom koji podržava taj DVB-T2, kojeg imam na jednom drugom TVu u kući i isto tako mi ne pronalazi niti jedan kanal. Probao sam malo skratit antenu, reko da nije problem u njoj, ali i dalje ništa. Jel ima neko neki savjet ili rješenje?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razlike u emitiranju SLO HD i HRV HD programa
Phillips kaže...


Unaprijed isprika u koliko je ovo pitanje vec odgovoreno.

 

Pitanje:
- Zbog čega TV može "primati"slovenske HD programe dok u isto vrijeme nije u mogucnosti "primati" hrvatske HD programe ?
- Da li postoji neka razlika u standardu emitiranja/kodiranja u odnosu na standarde emitiranja HD programa u Hrvatskoj ?

 

Na stranicama OiV televizor nije verficiran/kompatibilan za prijem hrvatskih HD programa ( u specifikaciji je DVB-T2 podržan,čini mi se i codec model 2013/14, Philips 8008)

 

 

 -vidi naslov teme.. DVB-T2 HEVC (ili H.265) .. oboje, tj T2+hevc ti je potrebno. Stariji tv prije nego je hevc napravljen nemaju odgovarajući kompresor i zato ne mogu primati sliku-sadržaj. To nema direktne veze s HD što je samo stvar rezolucije, ali hr prelazi na t2+hevc i svi zemaljski kanali se podižu na hd rezoluciju, dok slovenci i dalje imaju stari kompresor tj ne trebaju novi hevc itd.

 

-kraće, da bi primao nove kanale, stari su ugašeni, moraš imati novi prijemnik koji podržava t2+hevc, oboje. Tv nakon 2014-2016 možda podržava ovisno kad je projektiran-napravljen dok stariji nikako ne može jer tad nije postojao standard-hevc.

-priča o tome traje već dvije godine, paralelno je eksperimentalno bio novi hd-t2-hevc emitiran i svatko je mogao provjeriti-podesiti, dok je gašenje trebalo biti u 5mj ali je zbog pandemije odgođeno do ovog tjedna. Uz sve reklame skoro je nevjerovatno kako su ljudi iznenađeni.. jedino opravdanje imaju oni s tv uređajima koji su granični i koji nisu sigurni imaju li odgovarajući kompresor-kodek h.265 jer često nisu navedeni svi potrebni teh.podaci u opisu uređaja odnosno trik s prebacivanjem na državu kao češka jer hr nije bila u popisu, kanali-standardi ili update softwarea itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Ovako u Zadru kupljeno 2 različita nova DVB-Ta, jedan od evo TV, i još jedan novi iz tiska. Na niti jednom od uređaja se ne mogu pronaći novi programi. Ja ih na svom TV-u kupljen prošle god. Sve vidim.

Ne razumijem kako je evo TV izbacio uredaje gdje se nemogu pronaći programi?? Jedan TV radi na 1080i (preko HDMI) drugi TV na 576i preko scart kabela?

Što je najgore od Evo-TVa prikazuje sve programe osim naših domaćih... ???

A na drugom uredaju nađe sve programe osim domaćih opet....ali su zaključani...

Radi se o dvije različite osobe i lokacije gdje žive...

Da li netko zna o čemu je riječ???

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

- antena/signal.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
ihush kaže...

- antena/signal.

EvoTV reciever proradia, nakon što je promjenia rezoluciju na odgovarajuću i pretražia programe.

Ovaj drugi reciever ima "auto" postavljeno za Rezoluciju i Aspect ratio, a podržane rezolucije su 480i 576i, aspect ratio je Auto isto... Signal je dobar, kad vata sve kanale osim HRT-ovih, prominia sam regiju bia na italju, i naša je još kanala i oni su bili zajljučani odnosno oznaka $ na njima...
Vidi se samo EvoTV info program.
Sutra mu nosim neku staru HD 720p quadro televiziju, možda je do rezolucije neznam...

everyday i'm shuffling...
11 godina
neaktivan
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Pozz, tast mi ima Hisense model TV-a (ne znam točno koji) i naravno, uspijem pronaći sve programe preko ugrađenog prijemnika u TV-u. Ali, postoji jedan problem, kad prebacim na određeni program, nesinkroniziran mi je zvuk i slika i kako sve duže gledam, ta nesinkronizacija je vremenski sve gora. Probao sam pomicat antenu, ponovno pretraživat s češkom, njemačkom lokalizacijom, ali uvijek ostaje isto. Je li imao tko sličan problem, a da ga je uspio riješit?

MT22
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 3:38 (Marijano22).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Marijano22 kaže...

Pozz, tast mi ima Hisense model TV-a (ne znam točno koji) i naravno, uspijem pronaći sve programe preko ugrađenog prijemnika u TV-u. Ali, postoji jedan problem, kad prebacim na određeni program, nesinkroniziran mi je zvuk i slika i kako sve duže gledam, ta nesinkronizacija je vremenski sve gora. Probao sam pomicat antenu, ponovno pretraživat s češkom, njemačkom lokalizacijom, ali uvijek ostaje isto. Je li imao tko sličan problem, a da ga je uspio riješit?

 Mislim da je neki dan kolega na temi "Koji televizor kupiti" pisao da se problema u softwareu na Hisense lako rješiti čišćenjem predmemorije i catche-a u postavkama. Možda pomogne i ovdje!

11 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Haj Imam Elit tv android HEVC star 7 mjeseci. Više mi služi kao monitor ali na kraju dana kao Tv. Pokušavam skenirati Učku na 23 kanalu ali izbacuje -NEMA SIGNALA a kanal 29 signal jak i skenira 60tak kanal a najvišeEVO smeća. Prebacim na Aus-Njemač-Sovački i Češku ali niti jedan ne nalazi Hevc kanale ali zato SD -60. Išao u šupu provjeriti kutiju od televizora i udarno stoji HEVC. Ima li tko ide3ju što je u pitanju?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Znam da je MUX M1 u ZG na 25. kanalu. No, ne pomaže, nakon tisuću pretraživanja i dalje "lovi" samo M2. Ekipa iz Odašiljača i veza, jer i njih sam pitao, su rekli da probam TV isključiti iz studije i ponovo uključiti. Ma genijalno, kao da to nisam napravio. 

Mora biti nešto u VIVAX tv-u. Jel' to proizvodi M san grupa? Nefer je ako se reklamiraju da su kompatiblni, a nisu. Hm, nemam pojma koga zvati. Ili, je li moguće da je u mom dijelu grada slabiji signal za MUX M1?

13 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Ako na televizoru možeš gledati MUX M2, moraš moći gledati i MUX M1. Iz kojeg razloga ti ne pronalazi MUX M1, ne znam.

 

U kojem dijelu grada se nalaziš?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Riješio!!!!!!

Stvar je u anteni, odnosno prijemu signala. Naime, spomenuo sam da imam dva TV-a, jedan na sobnoj, drugi na vanjskoj anteni. I po tisuću prvi put sam pokrenuo pretragu na TV-u s vanjskom antenom i dobio sve programe i MUX m1 i MUX M2. Moguće da su pojačali signal. Zapadni dio Zagreba, Rudeš. Međutim, na TV koji je na sobnoj anteni stvar još uvijek nije radila. Onda sam njega odnio i spojio ga na vanjsku antenu i bingo - imam sve i M1 i M2.  Vratim ga na sobnu antenu i ne vidim pola programa. No, uz malo micanja te sobne antene gore dole lijevo desno nađem mu "sweet spot" i sve radi.

Iako po forumima pišu da antena nije važna kod prelaska na novi sustav i ako je radio prije trebao bi raditi i sad, očito postoje granični slučajevi gdje je signal na rubu prijema pa se s novim sustavom izgubio. Ili su možda jučer danas pojačali malo signal. Uglavnom, sad radi.

Sorry VIVAX, nisi kriv, ugrađeni dekoder ti je OK i sve radi.

 

15 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Danci N kaže...

..

Iako po forumima pišu da antena nije važna kod prelaska na novi sustav i ako je radio prije trebao bi raditi i sad, očito postoje granični slučajevi gdje je signal na rubu prijema pa se s novim sustavom izgubio. Ili su možda jučer danas pojačali malo signal. Uglavnom, sad radi.

Sorry VIVAX, nisi kriv, ugrađeni dekoder ti je OK i sve radi.

 

- naravno, jer su to dva tipa pitanja.. tj antana i signal su 'isti', ista pravila i po tome se kaže da je antena ''nevažna'' tj teoretski svaki uređaj spojiš-radi, ali uvjek je antena važna tj signal tj dovoljno dobar-stabilan signal za prijem. Jača kompresija znači više gubitka istom smetnjom i kad je nešto granično tad može biti upravo ovako. Kao i to da prvo spojiš na jaču-bolju antenu i pronađeš kanale pa nakon tog tražiš po sobi mjesto za sobnu, jer ne možeš vrtiti antenu dok on pretražuje programe tj svaki prekid traži nekoliko sekundi da ponovo polovi dovoljnu količinu signala za sliku.

-više podataka u istoj jedinici vremena znači da je i veći gubitak-prekid kod svake smetnje-gubitka.

-antena je 'najvažnija' tj bez dobrog signala nema ničeg i zato treba razlikovati takve odgovore koje možemo naći online, čak i kad je točno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
freshyy kaže...

Uzeli smo novi prijemnik u HT-u i dobili smo 90 dana EVOTV. Jedini razlog je sto imaju arena sport kanale. No medjutim vec tjedan dana se natezem sa sluzbom za korisnike koja mi nemoze pomoci jer nismo pretplatnici evotv usluge. Nemamo niti jedne arene sport ali imamo sve druge kanale koje nude u ponudi. Promjenili smo 5 uredaja , probali smo kod 2 susjeda na 4 televizora, niti kod njih nema arene. Rekli su mi da je signal slab, kupili smo pojačalo okrenuli antenu na stranu na koju su mi rekli, i dalje nema arene. Sad zadnje sto su mi rekli je da odem u tcentar zamjeniti uredaj. Jedino sto preostaje sto nismo probali je rucna pretraga po frekvenciji no medjutim gospodja iz sluzbe nije imala informacije na kojim frekvencijama su arena sport kanali.

 

Sto sada? Zasto ne lovim arenu a lovim sve druge kanale, zamjena uredaja nece pomoci jer smo vec isprobali druge uredaje . Da li ima netko ko zna na kojim frekvencijama je arena sport na tim novim prijemnicima da probam rucno pretraziti.

 Ide li to ovako nekako sa SzK:

https://pbs.twimg.com/media/Dc6K4FDX4AIw_-S.jpg

🤷‍♂️

[img]http://www.wcgsig.com/286082.gif[/img]
4 godine
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Trebao bi pomoć. Da li netko zna čijeg je porijetla brend NEW DIGITAL ? Oni inače proizvode digitalne receivere DVB-T2 (mogu se kupiti u Elipsu)

Unaprijed hvala.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

@ rreeggii

Sorry na kašnjenju nisam bio na Forumu neko vrijeme...

Evo, danas je i Rijeka prešla u potpunosti na novi signal i na Samsungici 32J5502 koja je kod sina u sobi jutros sam preskenirao sve frekvencije i uredno su se ponovno pojavili svi nacionali HD kanali......

i tebi bi trebao taj model "otvarati" naše HD zemaljske kanale.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 11:35 (Ulica Ulice).
14 godina
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
Ulica Ulice kaže...

@ rreeggii

Sorry na kašnjenju nisam bio na Forumu neko vrijeme...

Evo, danas je i Rijeka prešla u potpunosti na novi signal i na Samsungici 32J5502 koja je kod sina u sobi jutros sam preskenirao sve frekvencije i uredno su se ponovno pojavili svi nacionali HD kanali......

i tebi bi trebao taj model "otvarati" naše HD zemaljske kanale.....

 U kojoj rezoluciji hvatas nove kanale? 720p ili 1080p?

12 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Ovo su rezolucije tv programa

 

HTV1           1080P 50FPS
HTV2           1080P 50FPS
HTV3           1080P 50FPS
HTV4           1080P 50FPS
RTL            1080P 50FPS
RTL2           1080P 50FPS
RTL KOCKICA     1080P 50FPS
NOVA          1080P 50FPS
DOMA          1080P 50FPS
CMC           1080P 50FPS
OTV            720P 50FPS
MREŽA         1080P 50FPS
Z1             720P 50FPS
SPORTSKA TV    1080P 50FPS
TREND TV       1080P 50FPS
LAUDATO TV     1080P 50FPS

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O
MatkoBB kaže...
Ulica Ulice kaže...

@ rreeggii

Sorry na kašnjenju nisam bio na Forumu neko vrijeme...

Evo, danas je i Rijeka prešla u potpunosti na novi signal i na Samsungici 32J5502 koja je kod sina u sobi jutros sam preskenirao sve frekvencije i uredno su se ponovno pojavili svi nacionali HD kanali......

i tebi bi trebao taj model "otvarati" naše HD zemaljske kanale.....

 U kojoj rezoluciji hvatas nove kanale? 720p ili 1080p?

 1080p 

16 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

...isprike na off-u...

 

Starija osoba ima satelitski reciver koji ima samo SCART out i sad je kupila novu TV koja ima samo HDMI In.

Da li bi se to moglo spojiti nekim kabelom npr. Scart Out to HDMI In (slika), da li bi to radilo i da li takav kabel postoji kod nas u trgovini?

 Drugo pitanje bi bilo, taj TV ima odozada onaj ulaz sa satelitsku antenu pa me interesira da li bi se tako moglo spojiti u TV, znaci antena direkt u TV bez satelitskog recivera, da li bi to radilo (nekako mislim da ne bi ali da ipak pitam)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prelazak na DVB-T2 HEVC signal – P&O

Jučer je na području umaga krenulo emitiranje,opet sam trebao staviti na scan na 3 vivaxa.Drama je redoslijed kanala,ubije me to slaganje po redu...

Ne znam zašto smo opet trebali scan kad je već bilo namješteno.

Na Vivaxu sam stavio HR i našlo sve a bogami i lokalne talijanske šrot kanale a ova moja aždaja stalno gleda home&garden tv gdje preuređuju kuče.

Jbt open space concept

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice