Pomoc skala na motoru i sat. anteni

poruka: 10
|
čitano: 11.255
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Pomoc skala na motoru i sat. anteni

Bok

 

Zamolio bi da mi netko moze tocnije reci, koje tocne vrijednosti moram staviti na skali motora i sat. tanjura.

 

Posjedujem Dreambox 500HD, i motor STI 2100 ili 2000 nisam siguran.

 

Postavio sam nosac- motor prema jugu, ali nisam siguran u elevaciji motora , kao i koliko treba za tanjur.

 

nazalost ne mogu naci info na jednom mjestu, razbacane su i zaboli glava da ih sve povezem.

 lokacija je zagreb Jarun i takve tocne kordinate sam unio i u dreambox za potrebe motora..

 

Hvala

Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoc skala na motoru i sat. anteni

Heh

 

evo saznajem da je za moje podrucje potrebno 37.34°

Ali mi nije jasno gdje to moram nastimati takvu vrijednost. Na motoru ili na tanjuru?

Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoc skala na motoru i sat. anteni
Jebodiah kaže...

Heh

 

evo saznajem da je za moje podrucje potrebno 37.34°

Ali mi nije jasno gdje to moram nastimati takvu vrijednost. Na motoru ili na tanjuru?

 nije to tako jednostavno, radije plati nekom majstoru 200 kn da ti to složi kaka spoada jer inače ćeš ovdje postavljati još milion pitanja...

13 godina
protjeran
offline
Re: Pomoc skala na motoru i sat. anteni
Jebodiah kaže...

Heh

 

evo saznajem da je za moje podrucje potrebno 37.34°

Ali mi nije jasno gdje to moram nastimati takvu vrijednost. Na motoru ili na tanjuru?

Da za neke satelite, ali za recimo Hotbird je 40, tu su i Eutel W2 i Astra 19,2E.
Naštimaj na tanjiru i vidi ako dobiš signal-pogodak ako ne štimaj na motoru.

SENAID
16 godina
offline
Pomoc skala na motoru i sat. anteni

Bok

 Ma mislio sam pozvati majstora, ali eto....... ne gledamo  sat. kanale pa nije mi bas nuzno odmah...

 Sam upoznajem.,.

 Shvatio sam da je najbolje postaviti na skali onu vrijednost na kojej smo sirini, a to je 45 , kao i mjesto prebivalista, i kasnije  antenom traziti  tocnu vrijednos.

 Malo sam isprobavao, Dreambox, i shvatio da ima bezbroj mogucnosti OS ,.. ima ih nekoliko, pa svaka malo drugacije izgleda i shodno tome je tesko ocekivati da ce naici osoba koja ima isti program u samom dreamboxu. Nema neke razlike, samo ... opisati sto treba je malo drugacije

 OK... nije bed..

 

 Sad me nesto zanima... prateci formulu nastimanja... da bi tocno odredio Jug, trebam tanju (koji je cvrsto fiksiran na motor)  zajedno s motorom okrenuti na Jug i potraziti Eutelsat. koji je na 15.8 ili 16 stupnjeva, gdje se smatra da je Zagrebu tocno na Jug ...

 

I tako bi, samo ..... Nastimajuci receiver da prati Eutelsat,, ne nalazi ga ,, a druge pronade pronade.. Da li je problem u tanjuru??

Astra i Hotbird imaju najjace signale pa moj "jajoliki" tanjur dimenzije 70x62cm moze hvatati, ali druge malo teze.. pa ne hvata dobro eutelsat?? Je li tako....?

 

Imam i LNB od 3db, ako moram kazati, mada sam cuo negdje da i nije toliko bitan, male su razlike iozmedu Lnb s db...!? Ili ipak jesu razlike uocljive...!?

Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoc skala na motoru i sat. anteni

Ooops

 

Zaboravio sam nesto pitati...

 Gledajuci Drambox kako rucno trazi Satelite... nakon biranja satelita i tokom pretrage, uocio sam jedno ...LOCK: pronaden ,to znaci da je receiver pronasao zadani satelit..?

Ispricavam se, nemam prirucnik pa pitam...

Ako je to to,, svida mi se .... tako miceci motor pronalazim tocan satelit.. fora.. sve s fotelje..

 Da bar :)

 

Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Pomoc skala na motoru i sat. anteni

Polako :)

SENAID
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Pomoc skala na motoru i sat. anteni
Jebodiah kaže...

Bok

 Ma mislio sam pozvati majstora, ali eto....... ne gledamo  sat. kanale pa nije mi bas nuzno odmah...

 Sam upoznajem.,.

 Shvatio sam da je najbolje postaviti na skali onu vrijednost na kojej smo sirini, a to je 45 , kao i mjesto prebivalista, i kasnije  antenom traziti  tocnu vrijednos.

 Malo sam isprobavao, Dreambox, i shvatio da ima bezbroj mogucnosti OS ,.. ima ih nekoliko, pa svaka malo drugacije izgleda i shodno tome je tesko ocekivati da ce naici osoba koja ima isti program u samom dreamboxu. Nema neke razlike, samo ... opisati sto treba je malo drugacije

 OK... nije bed..

 

 Sad me nesto zanima... prateci formulu nastimanja... da bi tocno odredio Jug, trebam tanju (koji je cvrsto fiksiran na motor)  zajedno s motorom okrenuti na Jug i potraziti Eutelsat. koji je na 15.8 ili 16 stupnjeva, gdje se smatra da je Zagrebu tocno na Jug ...

 

I tako bi, samo ..... Nastimajuci receiver da prati Eutelsat,, ne nalazi ga ,, a druge pronade pronade.. Da li je problem u tanjuru??

Astra i Hotbird imaju najjace signale pa moj "jajoliki" tanjur dimenzije 70x62cm moze hvatati, ali druge malo teze.. pa ne hvata dobro eutelsat?? Je li tako....?

 

Imam i LNB od 3db, ako moram kazati, mada sam cuo negdje da i nije toliko bitan, male su razlike iozmedu Lnb s db...!? Ili ipak jesu razlike uocljive...!?

U ova prva nekolika pitanja ti nemogu pomoći jer sam ja daleko od Zagreba, živim u Mostar-u, kod nas je 40 Hotbird, Eutel W2,Astra Sirius,..., ali thor na 36.
Ovako:
Ako možeš nađi neki trivijalni satelit-mislim trivijalno ga naći, npr Astra, i onda probaj polako pomicati antenu ka desno mic po mic dok nedobiješ signal i onda znaš gdje je Eutel i postavi motor.
To je komplikovano ako nemaš orijentaciju.
Odmah da ti kažem ona govna kao što su Sat Finder ne kupuj, bolje uštedi lovu i kupi još jedan LNB-primjer.
Za neku "običnu" upotrebu SAT antene nije bitno, tu nećeš ti primjetiti razliku, bitno je samo da je univerzal.

SENAID
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc skala na motoru i sat. anteni

Prije svega, ja sam kao sam svoj majstor ugradio stupac privrstio tanjur, stavljam lnb i kabel, onda sam uzeo Tv i satelistki prijemnik spojim ja sve upalim ja TV i pozorno pratim mjerač signal na TV  i tražim signal s Astri e naštimam ja  tanjur gore dolje i lijevo desno i moram reči da je malo teže ali sam uspio napravit i dobio sam dobar signal. Uglavno sam ja radio na tavan s krova. Signal s Astre hvata s juga. I lani sam kupio još jedan lnb i kupio i dodatni pričvrčivač za lnb i stavio sam drugi lnb i nastimam sam lnb i dobio signal s Hotbird i taj ima najviše signala.

 

Ovako stupac se nesmije naginjati koso i neravno i morat stajat na točan os a uzmeš vaservaga da vidiš jel stoji na točno mjesto to je jako važno, drugo staviš motor za tanjur i probaš s stupcem okretat da loviš npr s Astre. I sad mislim da u satelitsku prijemniku ima opciju automatski kojim se motor sam traži pa se on automatski nađe a i čak ručno pritisneš pomalo a ima opciju kojim antena pomera gore dolje i lijeve i desne s pomoću motora. Ako s daljinskom probaš jel motor vrti onda je Ok. A ovako nisam imao iskustva s motorom na satelitu ali znam jer sam radio ručno kad sam naštimao.

 

Jedina uspješna opcija ako od prijatelja posudi satelitski primjenik pa se spoji sa tanjurom i s tanjurom bez problema može nači signala zato što je receiveru isprogramiran broj uhvačenii spremljenim programa. Kod novije receiveri malo teže jer nemože nači na koji frenkvencije emitira neki programi ukoliko je nov uređaj.

 

EDIT: Našao na koji pozicije stoji sateliti. Vidi.

sat1 sat1
sat2 sat2
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2011 1:14 (Nello).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Pomoc skala na motoru i sat. anteni

Evo ti link, samo nađi Zagreb, pronađi satelit i to je to.
http://www.dishpointer.com/

SENAID
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice