Novi MAXTV reciver

poruka: 1.594
|
čitano: 649.159
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Novi MAXTV reciver
Ivanjino96 kaže...
Lewis kaže...

Uhh ako sam dobro vidio nema ni Scart ni Chinch konektore na sebi vise ?? Ako je tako to mi ne pashe tj. vracam ga nazad u tom slucaju dokle god radi stari.

 Ima kabel koji sa 3.5mm pretvara na scart. A stari neces moci vratit tj koristit jer se ta platforma gasi zbog prelaska na novu

 

 Hmm ok to je donekle rjesenje ali treba mi i chinch i scart (mozda mogu iz scarta pretvoriti u chinch sa konverterima ali falit ce mi onda scart). Nego mozes li provjeriti dali su svi ulazi aktivni odjednom ? Naime ja na starom uredjaju imam spojeno sva tri (HDMI, Scart, Chinch) i svaki ide na drugi TV i sva tri su aktualna/rade u isto vrijeme.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 11:26 (Lewis).
13 godina
online
Re: Novi MAXTV reciver
Lewis kaže...
Ivanjino96 kaže...
Lewis kaže...

Uhh ako sam dobro vidio nema ni Scart ni Chinch konektore na sebi vise ?? Ako je tako to mi ne pashe tj. vracam ga nazad u tom slucaju dokle god radi stari.

 Ima kabel koji sa 3.5mm pretvara na scart. A stari neces moci vratit tj koristit jer se ta platforma gasi zbog prelaska na novu

 

 Hmm ok to je donekle rjesenje ali treba mi i chinch i scart (mozda mogu iz scarta pretvoriti u chinch sa konverterima ali falit ce mi onda scart). Nego mozes li provjeriti dali su svi ulazi aktivni odjdnom ? Naime ja na starom uredjaju imam spojeno sva tri (HDMI, Scart, Chinch) i svaki ide na drugi TV i sva tri su aktualna/rade u isto vrijeme.

 Mozda postoji nekakav scart splitter pa bi mogao tako. Na zalost ne mogu nemam scart na ni jednom tvu 

16 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

 

PC - stručnjak kaže...
Za sad ne funkcionira nista sto osim standardni usluga HT-a, kodiranje programa je HEVEC, 1.6. ide nova nadogradnja gdje bi trebala biti dostupna vecina funkcija novog stb-a. Trenutno je sve u fazi testiranja i ispravljanja gresaka.
SD stream bi trebo ici po nekih cca 2.5 Mbita a HD po 4 i nesto.
Tako da je planirano da ce se ponudit svima svi HD programi jer cuclaju isto kao sada SD.

 

HD programi ce bit free ili ce se i dalje placati?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 12:10 (djigibao).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
PC - stručnjak kaže...
Za sad ne funkcionira nista sto osim standardni usluga HT-a, kodiranje programa je HEVEC, 1.6. ide nova nadogradnja gdje bi trebala biti dostupna vecina funkcija novog stb-a. Trenutno je sve u fazi testiranja i ispravljanja gresaka.
SD stream bi trebo ici po nekih cca 2.5 Mbita a HD po 4 i nesto.
Tako da je planirano da ce se ponudit svima svi HD programi jer cuclaju isto kao sada SD.

 Sviđa mi se ovo sa HEVC kodekom jer će i nama koji imamo jadnu propusnost i uz to još MaxTV (osobno imam 4mbit net jer mi je maximala oko 11 i MaxTV) omogućit HD kanale (punokrvni 720p pretpostavljam jer više iz 4mbita za MaxTV mislim da neće izvuć).

djigibao kaže...

 

PC - stručnjak kaže...
Za sad ne funkcionira nista sto osim standardni usluga HT-a, kodiranje programa je HEVEC, 1.6. ide nova nadogradnja gdje bi trebala biti dostupna vecina funkcija novog stb-a. Trenutno je sve u fazi testiranja i ispravljanja gresaka.
SD stream bi trebo ici po nekih cca 2.5 Mbita a HD po 4 i nesto.
Tako da je planirano da ce se ponudit svima svi HD programi jer cuclaju isto kao sada SD.

 

HD programi ce bit free ili ce se i dalje placati?

T-Com i free nešto ne idu u istu rečenicu :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 14:52 (crankshaft).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver

HD na zemaljskoj ide obično u 720p ili 1080i pa ti dođe na isto pri kodiranju jer je broj piksela isti po slici. Tako da će neki ići u 720p a neki u 1080i ovisno o tome kako kuća snima. Tako je u svijetu pa pretpostavljam da će tako bit i kod nas. Inače, 1080p se komotno može ubaciti pomoću HEVC-a na 4 megabita, jer već 1080p i na MPEG 4 uz 2-3 megabita je stabilan i bez aretfakata. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Hoce se mijenjat kutija i onima sto imaju Maxtv preko satelita?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
protjeran
offline
Novi MAXTV reciver

od kud vam da ce HEVc kodiranje automatski donijeti bar Hd rezoluciju ?

tko ne plati imat ce i dalje smrdljivi Sd 400 ev 480px ali u HEVCU.

Oni ce olaksati sebi propusnost a ne vama sliku.

 

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
DataX kaže...

od kud vam da ce HEVc kodiranje automatski donijeti bar Hd rezoluciju ?

tko ne plati imat ce i dalje smrdljivi Sd 400 ev 480px ali u HEVCU.

Oni ce olaksati sebi propusnost a ne vama sliku.

Nitko nije ni rekao da bi u tom slučaju HD bio besplatan. I sad se plaća. Jedino će prednost bit mogućnost davanja pšrograma u HD-u onima koji imaju manju propusnost.

Svi znamo da kod T-Coma nema ništa džabe :-)

7 godina
protjeran
offline
Re: Novi MAXTV reciver
crankshaft kaže...

Nitko nije ni rekao da bi u tom slučaju HD bio besplatan. I sad se plaća. Jedino će prednost bit mogućnost davanja pšrograma u HD-u onima koji imaju manju propusnost.

Svi znamo da kod T-Coma nema ništa džabe :-)

Uvodjenjem HEVc kodiranja trijebali bi svi "imati propusnost" za HD

i sad ti reci da u 21 vijeku to nije sramota 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
DataX kaže...
Uvodjenjem HEVc kodiranja trijebali bi svi "imati propusnost" za HD

i sad ti reci da u 21 vijeku to nije sramota 

A sramota je da ja još surfam na 4 mbita u 21-om stoljeću :-(

7 godina
protjeran
offline
Novi MAXTV reciver

Idiup   

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
djigibao kaže...
Hoce se mijenjat kutija i onima sto imaju Maxtv preko satelita?

 Ne jer je to druga platforma. Znači kod DTH-a sve ostaje isto za sada, a promjene idu samo za IPTV (samostalni MAXtv ili u paketu).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Receno je na prezentacijama da ce se ic na HD sa svim programima koji budu mogli.
Jer nama na portu je i dalje po VLAN-u i PVC-u ostaje fiksna propusnost koja ce se sad bit neiskoristena dok se ne puste svi kanali u HEVEC kodiranju vece rezolucije
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Baš sam se razočarao prije dva mjeseca kad sam uzeo MaxTV da ne mogu imati HD na 10MBit. Dobio u zahtjevu da je aktivirano, a poslije ispalo da nema tehničkih mogućnosti. Valjda će ovime to riješiti jer mi je bezveze da preko KODI-a bez frke gledam neku tekmu u FULL HD, a ovdje izgleda ko govno.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Novi MAXTV reciver

Vidim da prijemnik ima antenski DVB-T2 ulaz. Je li netko isprobao da li može primati DVB-T/T2 kanale? Tko zna možda u budućnosti HT preuzme EvoTV ili pokrene suradnju s Hrvatskom poštom (ionako su nekad bili ista tvrtka) pa će instalacija MAXtv-a biti još jednostavnija za one koji do sada nisu imali tehničke mogućnosti za MAXtv, a koliko znam EvoTV je prešao na novu platformu koja je HEVC ready. Super bi bilo kada bi se u vidu potecijalne nove MAXtv DVB-T2 usluge koja bi nastala preuzimanjem ili suradnjom s EvoTV-om moglo ponuditi gledanje utakmica recimo npr. Lige prvaka prema prepaid sistemu plati pa gledaj - PPV. Mislim reći -  kupim novi MAXtv receiver u slobodnoj prodaji (recimo da ima u sebi cloaked CAM modul) i isto tako na kiosku kupim bon za MAXtv koji mogu upotrijebiti da pogledam pojedinačnu utakmicu bez da sam vezan trajno na bilo koji način uz HT. Mislim da puno ljudi bi kupilo tako taj receiver i bonove jer realno gledano - filmovi i serije se dadnu skinuti s interneta na svakakve načine, a streamovi utakmica su često nekvalitetni i štekaju te rijetko možemo čut našog komentatora. Znam da se može kupit tekma na match.tportal.hr ali ovo nudi puno bolje i korisnicima prirodnije iskustvo vezano uz televizor. Mislim da bi ova usluga bila pun pogodak, pa ako netko ovo čita iz HT-a neka uzme u obzir i ovo moje razmatranje.

Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
PC - stručnjak kaže...
SD stream bi trebo ici po nekih cca 2.5 Mbita a HD po 4 i nesto.
Tako da je planirano da ce se ponudit svima svi HD programi jer cuclaju isto kao sada SD.

Hmhm.

Nadam se da će preko optike i boljih parica puštati streamove većeg bitratea.

 

Možeš li potvrditi (pisalo se na SatelitskomForumu) da su trenutno na optici HD streamovi oko 13mbps, na bakru 8mbps? Ili su to samo dezinformacije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Streamovi idu sa istih stream servera, jednako su kodirani za sve, samo se stb spaja prema multicast ip adresi i portu, tako da je sve isto
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
6 godina
neaktivan
offline
Novi MAXTV reciver

I mislio sam... Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi MAXTV reciver

nazvo skz malo popricao, nahvalio i do kraja mj. cemi zamjenit paceo-v za novi 

 

fala kolegi na topicu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi MAXTV reciver
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi MAXTV reciver

Jesu dodali opciju za premotavanje,puštanje od početka,snimalicu i sl?Po tome je bnet i vip miljama ispred njih..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi MAXTV reciver

dodano je vise funkcionalnosti u snimalicu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

Maxtv to go se sada naplaćuje ili što?

Istovremeno više ekrana

Od sada su programi s MAXtv-a dostupni i putem MAXtv To Go aplikacije, a novost je i direktan pristup i kupovina sadržaja na zahtjev poput videopaketa na pretplatu i videoteke.

 

Ja sam uzeo prošli tjedan maxtv (max3), te onda samo novi korisnici će dobiti to go?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

U novim paketima dobiješ besplatno MaxTV2Go ili Pickbox.

 

Ako ideš u magentu sa novim paketima dobiješ i jedno i drugo.

16 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

To je glupo da samo novi korisnici, ugovor od 18.5. max3, instalirano sljedeći dan, dobio Albisa (ne novi stb) te nemam m2go, 

 

http://maxtv.hrvatskitelekom.hr:8083/

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
16 godina
offline
Novi MAXTV reciver

nazovi i slobodno trazi novi ruter koji ce ti doc u roku max 30 dana a mozda i manje 

i reci da te staave u magentu

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 12:21 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

Koji sad MAX3 paket imaš?

16 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

Ugovorio sam MAX 3 XS paket te kada se prijavim piše da ne mogu koristiti-Greška.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
9 godina
neaktivan
offline
Novi MAXTV reciver

Kontaktirao korisničku preko web chata i za 5 min je napravljen zahtjev za novim uređajima. Sad jedva čekam da dođu da se isproba to malo.

 

Čak ni stari ne moram vraćati njima.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 9:19 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
JozoBozo121 kaže...

Kontaktirao korisničku preko web chata i za 5 min je napravljen zahtjev za novim uređajima. Sad jedva čekam da dođu da se isproba to malo.

 

Čak ni stari ne moram vraćati njima.

U toj T-Komi ne znaš tko je luđi :-)

Ja sam isto jučer zvao i lik mi kaže da ili će mi ga poslat poštom ili će mi ga tehničar donest, ali stari ili će on pokupit (kad donese novi) ili ću ga morat poslat natrag njima (ako mi ga donese pošta).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice