HRT 2 HD - euro

poruka: 47
|
čitano: 14.831
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - euro 2016

Da li je netko pronašao hrt 2 hd kanal ili tek kreće od 10. lipnja? Koliko sam pročito ide na MUX B.

 

Mislio sam da će sutra možda prenosti za probu prijateljsku, ali nisam uspio ništa pronać.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro 2016
crash11 kaže...

Da li je netko pronašao hrt 2 hd kanal ili tek kreće od 10. lipnja? Koliko sam pročito ide na MUX B.

 

Mislio sam da će sutra možda prenosti za probu prijateljsku, ali nisam uspio ništa pronać.

Hrvatske kamere, pa da se prenosi u HDu 

11 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro 2016
FileFicho kaže...
crash11 kaže...

Da li je netko pronašao hrt 2 hd kanal ili tek kreće od 10. lipnja? Koliko sam pročito ide na MUX B.

 

Mislio sam da će sutra možda prenosti za probu prijateljsku, ali nisam uspio ništa pronać.

Hrvatske kamere, pa da se prenosi u HDu 

 rentaju kamere od slovenaca :)

[19xx]C3c1l
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro 2016

Nema ga još u MUX B.

13 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro 2016
C3c1l kaže...
FileFicho kaže...
crash11 kaže...

Da li je netko pronašao hrt 2 hd kanal ili tek kreće od 10. lipnja? Koliko sam pročito ide na MUX B.

 

Mislio sam da će sutra možda prenosti za probu prijateljsku, ali nisam uspio ništa pronać.

Hrvatske kamere, pa da se prenosi u HDu 

 rentaju kamere od slovenaca :)

Ili uzimaju feed sa satelita.

16 godina
moderator
offline
Re: HRT 2 HD - euro 2016
crash11 kaže...

Da li je netko pronašao hrt 2 hd kanal ili tek kreće od 10. lipnja? Koliko sam pročito ide na MUX B.

 

Mislio sam da će sutra možda prenosti za probu prijateljsku, ali nisam uspio ništa pronać.

 Pisao sam za novi Bug (283-06/16) o tome i prema informacijama koje sam dobio nije u planu prenošenje pripremnih utakmica na tom kanalu. Budemo uskoro na tu temu priredio i neki tekst za Bug Online.

...
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT 2 HD - euro 2016
FileFicho kaže...

Hrvatske kamere, pa da se prenosi u HDu 

 Nego šta. Nisu više ni na HRT-u takve cicije za tehnološka ulaganja. Vidi ovo.

 

C3c1l kaže...

 rentaju kamere od slovenaca :)

 Ako već iznajmljuju opremu od nekoga, onda je to Croatel.

 

P. S. Tko uopće kaže da prijenos mora biti realiziran u HD-u? Kvragu, strašne li utakmice: Hrvatska - Moldavija! Ne bi bila neka šteta da se prenosi s pomoću SD RK-a.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
15 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD - euro 2016
Arendelle kaže...
FileFicho kaže...

Hrvatske kamere, pa da se prenosi u HDu 

 Nego šta. Nisu više ni na HRT-u takve cicije za tehnološka ulaganja. Vidi ovo.

 

C3c1l kaže...

 rentaju kamere od slovenaca :)

 Ako već iznajmljuju opremu od nekoga, onda je to Croatel.

 

P. S. Tko uopće kaže da prijenos mora biti realiziran u HD-u? Kvragu, strašne li utakmice: Hrvatska - Moldavija! Ne bi bila neka šteta da se prenosi s pomoću SD RK-a.

 Zato i pitam jer mislim da su za svjetsko prvenstvo prenosili pripremne utakmice za probu prije prvenstva, otvorili su taj hd kanal negdje mjesec dana prije prvenstva, ali očito da za ovo prvenstvo nema ništa do početka.

 

Znam da će biti na MUX B, ali da li je MUX B samo na jednog frekvenciji 690mhz (kanal 48) za Sljeme?

 

http://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=1918

13 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro 2016
crash11 kaže...
Arendelle kaže...
FileFicho kaže...

Hrvatske kamere, pa da se prenosi u HDu 

 Nego šta. Nisu više ni na HRT-u takve cicije za tehnološka ulaganja. Vidi ovo.

 

C3c1l kaže...

 rentaju kamere od slovenaca :)

 Ako već iznajmljuju opremu od nekoga, onda je to Croatel.

 

P. S. Tko uopće kaže da prijenos mora biti realiziran u HD-u? Kvragu, strašne li utakmice: Hrvatska - Moldavija! Ne bi bila neka šteta da se prenosi s pomoću SD RK-a.

 Zato i pitam jer mislim da su za svjetsko prvenstvo prenosili pripremne utakmice za probu prije prvenstva, otvorili su taj hd kanal negdje mjesec dana prije prvenstva, ali očito da za ovo prvenstvo nema ništa do početka.

 

Znam da će biti na MUX B, ali da li je MUX B samo na jednog frekvenciji 690mhz (kanal 48) za Sljeme?

 

http://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=1918

Neće biti samo na 48. kanalu nego i na 39., 44., 53., 59. Sve ovisi u kojoj se digitalnoj regiji nalaziš.

 

12 godina
offline
HRT 2 HD - euro

Evo HRTa, u finalu Lige prvaka Čosiću krči mikrofon...

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro

Hahah, moj brat gleda i pita me jel to on komentira preko telefona. Sad se čulo i "pip" kao da je stisnuo neki broj. 

12 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Marko :D kaže...

Hahah, moj brat gleda i pita me jel to on komentira preko telefona. Sad se čulo i "pip" kao da je stisnuo neki broj. 

 Svako malo se čuje "pip". Pa je li moguće da ide preko telefona?

13 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro

Pa valjda je moguće. Kvaliteta zvuka je daleko bolja na drugim televizijskim kanalima (OBN, RTS 1,...).

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 23:39 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Marko :D kaže...

Pa valjda je moguće. Kvaliteta zvuka je daleko bolja na drugim televizijskim kanalima (BHT 1, RTS 1,...).

 Možda ima netko tu sa HRTa pa će nam odgovoriti 

 

EDIT: Krepala baterija na mobitelu 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 23:18 (FileFicho).
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT 2 HD - euro
FileFicho kaže...

EDIT: Krepala baterija na mobitelu 

 Joj, nije! :) Samo automatski prekid poziva nakon šezdeset minuta razgovora, ništa drugo.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
15 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - euro

Kad smo već kod HD kanala. Da li ce to biti pravi HD ili neki upscale. Ja ovdje u bih kablovskoj imam npr Hayat HD na kojem je malo prije bio film total recall. Kanal je HD. I na ifo u tv-u piše da je HD. Ali nemam neki osjećaj da je taj film bio u HD rezoluciji. Isto tako bila je serija Mućke na FACE TV HD i jasno se vidi da to nema veze sa HD-om.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD - euro
zeroname kaže...

Kad smo već kod HD kanala. Da li ce to biti pravi HD ili neki upscale. Ja ovdje u bih kablovskoj imam npr Hayat HD na kojem je malo prije bio film total recall. Kanal je HD. I na ifo u tv-u piše da je HD. Ali nemam neki osjećaj da je taj film bio u HD rezoluciji. Isto tako bila je serija Mućke na FACE TV HD i jasno se vidi da to nema veze sa HD-om.

 Pa mućke i takve serije ne mogu biti u HD-u kad nisu ni snimane u hd-u.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD - euro
FileFicho kaže...
Marko :D kaže...

Pa valjda je moguće. Kvaliteta zvuka je daleko bolja na drugim televizijskim kanalima (BHT 1, RTS 1,...).

 Možda ima netko tu sa HRTa pa će nam odgovoriti 

 

EDIT: Krepala baterija na mobitelu 

 Ja sam gledo na Arena 1 HD, oni nemaju takvih problema :) Nema bolje od gledanja nogometa u full hd-u, a ne u rezoluciji iz 95.

12 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Ja bi gledao Gruntovčane u HD- u...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HRT 2 HD - euro

al da ne mogu cijele godine emitirati u hd-u. vele nemaju hd sadržaja. pa onda nek rašire sliku i gotova priča. Danas više ni nema u prodaji televizora, a da nisu hd.

nemam za potpis
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HRT 2 HD - euro

ja isto gledao na areni 1 HD, nema boljeg od arena na nasem trzistu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Spike1983 kaže...

ja isto gledao na areni 1 HD, nema boljeg od arena na nasem trzistu...

 al je žalosno da u hrvatskoj jedan operater ima monopol na arenu

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Pa ja bi rekao da je to i cilj kada si vlasnik tog kanala.
Nećeš svima nuditi pa da se po ničemu ne ističeš
robimarko@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD - euro
crash11 kaže...
zeroname kaže...

Kad smo već kod HD kanala. Da li ce to biti pravi HD ili neki upscale. Ja ovdje u bih kablovskoj imam npr Hayat HD na kojem je malo prije bio film total recall. Kanal je HD. I na ifo u tv-u piše da je HD. Ali nemam neki osjećaj da je taj film bio u HD rezoluciji. Isto tako bila je serija Mućke na FACE TV HD i jasno se vidi da to nema veze sa HD-om.

 Pa mućke i takve serije ne mogu biti u HD-u kad nisu ni snimane u hd-u.

 Da ali Kanal je HD. Zašto tv registrira HD kanal i u postavkama javlja da je HD. Emisije i reklame u u HD-u. Kako se nešto možepuštati na HD kanal što nije HD. Da li se radi neki upscale ili slično. Npr nekad puštaju CSI Miami i vidi se da je bolja slika ali opet nije to baš to. Npr arenasport HD je stvarno impresivna sve je kristalno čisto dosad nisam vidio bolji HD sadržaj.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD - euro
tenac kaže...
Spike1983 kaže...

ja isto gledao na areni 1 HD, nema boljeg od arena na nasem trzistu...

 al je žalosno da u hrvatskoj jedan operater ima monopol na arenu

 uzmes cs ;)

14 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
robimarko kaže...
Pa ja bi rekao da je to i cilj kada si vlasnik tog kanala.
Nećeš svima nuditi pa da se po ničemu ne ističeš

 vlasniku je cilj zaraditi čim više. vjerojatno t-com uvjetuje da se ne prodaje više nikom i zbog toga plaćaju više. btw. arenu u srbiji i bih nudi 5-6 operatera

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 12:00 (tenac).
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
zeroname kaže...
crash11 kaže...
zeroname kaže...

Kad smo već kod HD kanala. Da li ce to biti pravi HD ili neki upscale. Ja ovdje u bih kablovskoj imam npr Hayat HD na kojem je malo prije bio film total recall. Kanal je HD. I na ifo u tv-u piše da je HD. Ali nemam neki osjećaj da je taj film bio u HD rezoluciji. Isto tako bila je serija Mućke na FACE TV HD i jasno se vidi da to nema veze sa HD-om.

 Pa mućke i takve serije ne mogu biti u HD-u kad nisu ni snimane u hd-u.

 Da ali Kanal je HD. Zašto tv registrira HD kanal i u postavkama javlja da je HD. Emisije i reklame u u HD-u. Kako se nešto možepuštati na HD kanal što nije HD. Da li se radi neki upscale ili slično. Npr nekad puštaju CSI Miami i vidi se da je bolja slika ali opet nije to baš to. Npr arenasport HD je stvarno impresivna sve je kristalno čisto dosad nisam vidio bolji HD sadržaj.

 naravno da je bolja slika ono što je i izvorno snimano u hd

nemam za potpis
8 godina
odjavljen
offline
HRT 2 HD - euro

Nemojte otkrivati toplu vodu. Ne možeš od SD izvora dobiti HD kvalitetu ni uz najkvalitetnije upscalere. Da možeš, ne bi postojala potreba za HD opremom, zar ne? Usput, na HRT-ovu HD kanalu sav će sadržaj biti upscale sa SD-a osim EP-a koji će biti emitiran izvorno u HD-u, uz iznimku nekoga vanjskog prijenosa (npr. znam da se planira prenositi nekakva košarka) koji bi se mogao emitirati također u HD-u... ako je produkcija tih događaja u HD-u, a vjerojatno jest.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD - euro
Arendelle kaže...

Nemojte otkrivati toplu vodu. Ne možeš od SD izvora dobiti HD kvalitetu ni uz najkvalitetnije upscalere. Da možeš, ne bi postojala potreba za HD opremom, zar ne? Usput, na HRT-ovu HD kanalu sav će sadržaj biti upscale sa SD-a osim EP-a koji će biti emitiran izvorno u HD-u, uz iznimku nekoga vanjskog prijenosa (npr. znam da se planira prenositi nekakva košarka) koji bi se mogao emitirati također u HD-u... ako je produkcija tih događaja u HD-u, a vjerojatno jest.

 pa nek bar puštaju ligu prvaka u hd-u, a i upscale je bolji od toga da je sav sadržaj u sd-u

nemam za potpis
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT 2 HD - euro
tenac kaže...

 pa nek bar puštaju ligu prvaka u hd-u, a i upscale je bolji od toga da je sav sadržaj u sd-u

 Pa kaj nije LP jučer završila do iduće sezone?

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice