DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.386
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Leon4rdo kaže...

Taj kabel/adapter za spajanje na TV (3.5mm), da li je od 15 ili 17 mm? Nešto poput OVOGA?

 Upravo takav - standardni adapter, da standardniji ne može biti.

 Radi savršeno uz standardni (15mm) av > scart adapter.


Hvala L. 

https://titlovi.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 13:46 (BOKI969).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
Leon4rdo kaže...

Split, ali vidio sam da ih dosta imaju i u poslovnici City Center One. Hbbtv koliko se sjećam trenutno ima samo Nova. Ja sam na drugom televizoru to odmah isključio, tako da pretpostavljaš koliko je to, barem meni bitna stavka.

 

Vjerojatno t-com ima par tisuća komada pa je rasprodaja:) Ne kužim zašto nisu stavili u prodaju i taj model s Hbb, u t-centrima uobičajeno nemaju pojma kad ih se pita

 

Vjerojatno će i hrt imat hbb, što ćemo onda na žalost platit minimalnim bitrateom u M1 muxu jer je ionak malo na raspolaganju.

 

A kakva je situacija s audio codecima, da li reproducira i e-ac3 ili samo dd?

 

 

 Što je HBB? kakav je to kurac sada?

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
nitro_vip kaže...
Flagship kaže...
Leon4rdo kaže...

Split, ali vidio sam da ih dosta imaju i u poslovnici City Center One. Hbbtv koliko se sjećam trenutno ima samo Nova. Ja sam na drugom televizoru to odmah isključio, tako da pretpostavljaš koliko je to, barem meni bitna stavka.

 

Vjerojatno t-com ima par tisuća komada pa je rasprodaja:) Ne kužim zašto nisu stavili u prodaju i taj model s Hbb, u t-centrima uobičajeno nemaju pojma kad ih se pita

 

Vjerojatno će i hrt imat hbb, što ćemo onda na žalost platit minimalnim bitrateom u M1 muxu jer je ionak malo na raspolaganju.

 

A kakva je situacija s audio codecima, da li reproducira i e-ac3 ili samo dd?

 

 

 Što je HBB? kakav je to kurac sada?

 Evo ovakav; 

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
nitro_vip kaže...
Flagship kaže...
Leon4rdo kaže...

Split, ali vidio sam da ih dosta imaju i u poslovnici City Center One. Hbbtv koliko se sjećam trenutno ima samo Nova. Ja sam na drugom televizoru to odmah isključio, tako da pretpostavljaš koliko je to, barem meni bitna stavka.

 

Vjerojatno t-com ima par tisuća komada pa je rasprodaja:) Ne kužim zašto nisu stavili u prodaju i taj model s Hbb, u t-centrima uobičajeno nemaju pojma kad ih se pita

 

Vjerojatno će i hrt imat hbb, što ćemo onda na žalost platit minimalnim bitrateom u M1 muxu jer je ionak malo na raspolaganju.

 

A kakva je situacija s audio codecima, da li reproducira i e-ac3 ili samo dd?

 

 

 Što je HBB? kakav je to kurac sada?

 -interaktivna tv (+ lan-internet) .. recimo kao nekad teletext, tj nešto što malo tko koristi, nepotrebno i većinom služi za promociju pojedinog kanala.. za sad nova.

-tv (ili prijemnik) koji ima lan-interenet može svašta, npr netflix, surfanje, yt.. samo je malo nespretno daljinskim u odnosu na PC.. dok je hbbtv isključivo sadržaj tog kanala i služi im kao reklama, teoretski zgodno (imati, ako zatreba) no relano beskorisno-višak, držim iskljčeno jer prebacivanje uspori ..

- nema veze s promjenom h264-265-hevc tj ima jer je potaklo na pormjenu tv kuća-studija koji emitiraju, dok je većini zanimljivija opcija tv2go tj app na mobaču kao HRTi i sl.

- pošto se na OiV-ovom popisu certificiranih uz h.265-hevc nalazi naveden i hbbtv tek toliko da ljudi znaju što je, tj višak što se tiče prijema tv signala, dodatna mogućnost no podrazumijeva internet a tad onaj tko ima intrnet na tvu to već zna tj želi npr netflix i sl. kao iptv.. tj najkraći opis je interaktivna tv, ili najsličnije internetu ali u ograničenom sadržaju tj kao da si na web stranici neke tv kuće i šetaš po menijima. To može svaki tv koji ima internet, samo što je razlika da za ovo imaš button na tom kanalu i time ne moraš u browser utipkavati adresu (ili favorite) da bi došao do tog sadržaja (što je inače nespretno daljinskim). Tako se može to prevesti kao da je to link-favorit za neku tv-kanal-kuću-stranicu a sadržaj ovisi o njima (i služi kao reklama). Prognoze vijesti ili raspored tv emisija, nešto bez čega se (ne)može.. :) no u reklami se vidi i tetris pa nije baš beskorisno :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 10:27 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Inače, Hbb je na novoj postojao i na SD signalu. Jednom sam pokušao koristiti, pa mi je izbacilo grešku - nova TV je blokirala korištenje Hbb-a na Samsung TV-u.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MrBlc kaže...

Inače, Hbb je na novoj postojao i na SD signalu. Jednom sam pokušao koristiti, pa mi je izbacilo grešku - nova TV je blokirala korištenje Hbb-a na Samsung TV-u.

Meni ne radi uvijek. Nekada sve otvori bez problema, nekada samo učitava i tako stalno. Čekamo HbbTV na HRT-u; to bi valjda trebalo biti nešto u stilu HRTi.

15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

A što na kraju uzeti? Materi koja ima tv od metra dijagonale, al nema dvbt2?

Nešto najosnovnije sa androidom (2/8-16), da se može spojit na moj kućni server, streamat bez jebemti.. Što uzet?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
boatenga kaže...

Koja bi bila solucija spojit receiver na obični monitor, od kompa..

Može li se spojit zvučnike, za audio na ovaj 3,5 ulaz za slušalice..

 

Evo ovo iz pošte je zanimljiv receiver..

 Evo ja sam kupio vanjski dvb-T2 receiver i budući da sve ostalo imam spojio ovako:

u hdmi receivera uštekao konverter hdmi - vga + sound, spojio na vga monitor u fullHD 1080p, zvučnike od pc-a u sound i evo sve lovi ano neznam zašto mi pronalazi i ove programe sa ključem koje nemogu gledati? ;)

 

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Lil Dice kaže...
Flagship kaže...
Lil Dice kaže...

Evo ja sam naručio ovaj obični Intek za bakin TV. Evo TV me ne zanima, a onih par besplatnih kanala će biti solidan dodatak za nekoga tko gleda samo dvb-t. A prijemnik košta isto kao i ovi po dućanima.

 

Di si naručio, ovdje? https://moj.evotv.hr/#/

 

S webshop popustom od 20% to je cca 150kn, mislim da nigdje nema jeftinije.

 

 Da tu, već su poslali poštom, jučer navečer naručio, a ujutro poslali račun. Ali nisam dobio nikakvih 20%, 189 kn je cijena.

 Ja sam kupio Quadro DVB-t2 receiver u Intersparu za 149kn i radi perfektno, hr meni, izlaz hdmi a i scart ako mi u starosti netko pokloni TV ;)

 

10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Margo-I kaže...
 zvučnike od pc-a u sound i evo sve lovi

 

 U koji sound?

Gdje?

 

Na adapteru valjda, gdje ima kupiti takav adapter..

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
boatenga kaže...
Margo-I kaže...
 zvučnike od pc-a u sound i evo sve lovi

 

 U koji sound?

Gdje?

 

Na adapteru valjda, gdje ima kupiti takav adapter..

 njuškalo napiši u tražilicu hdmi to vga (imaš verzije sa zvukom i bez i sa dodatnim napajanjem i bez - trebaš samo hdmi to vga+sound bez ikakvog napajanja)

 

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Lil Dice kaže...

Evo meni stigao HD 52 IR obični, malo sam isprobao i sutra nosim baki spojit. Prijemnik je za sada čisto ok, prebacivanje između kanala je instantno, ali prvih 2-3 sekundi slika nije ful glatka. U opcijama ima sve što i ostali, napajanje 5v, timer, video player...

 

Par slika UI-a i uređaja

 

+ cenzura moje face u odrazu 

 -uzeo sam .. nakon svih kombinacija, najpovoljnije je kupiti u t-com centru..

 

-cijena 189kn, +90 dana svi buketi..  (ovisno o modelu hbo-sport.. pa tako za 299kn s hbbtv ide i sportpremium buket).

-razlika, ako se kupuje u tcom-web reklamiraju neki popust, no to je cjenik.. isti. Dobije se 30 dana, dok u centru 90 (što piše i na kutiji prijemnika, nije akcija nego redovna-trenutna cijena). Svi ostali uvjeti-mogućnosti su identični npr ugovor-pretplata ili bon, ili ništa..

tj za 189kn je odličan prijemnik, h265-hevc, lan, usb (fat32+ntfs) .. radi, support-jamstvo sve prednosti u odnosu na druge 'jeftikanere' po trgvinama dok se u kompetu dobije i hdmi kabel (koji inače košta cca 20-30kn) pa i to uračunati kad se računa što kupiti.

-tko želi imati mogućnost praćenja evotv ponude, mora kupiti uređaj koji podržava potrebno + korisnički broj.. tj irdeto kodiranje + broj-ključ po kojem prijenik dekodira zaključane programe. Drugi uređaji jednostavno nemaju nrp irdeto ili odgovarajući broj koji bi unjeli u prijavu-aktivaciju neovisno primaju li samo FTA ili i kodirane programe, tj ako nema keya nema mogućnosti povezvanja (za sad) a ako nema irdetoa tad nema dekodiranja..

-već iz tog razloga, primarno cijena, isplati se kupiti taj uređaj, tj tko želi može tad gledati evotv (besplatno ima par tv kanala uvjek dostupnih, što ostali uređaji nemaju tj njima su svi zaključani kanali jednaki-kodirani).

 

-prvo sam zvao tcom-agenta i pitao, tražio po web ponudi, tj da preskočim narudžbu i čekanje dostave tražio sam kupnju u tcom centru (osobno, par minuta i kupim, ne da mi se čekati dostava tj ovisti kad će stići.. ne zbog par dana nego tijekom dana obaveze..) i pitao za konkretne centre, no to su dvije odvojene stvari, kao da su dvije firme. Ista stvar u tcom centru, nemaju veze s webshopom.. no ista cijena, uređaj je raspoloživ, + ta važna razlika na samoj kutiji piše ''90 dana na dar evotv'' dok to agent ne daje (ne nudi, bar ne u par minuta razgovora..) ali u tom tel. razgovoru se ponudio da nazove, kad da nazove i stvarno su nazvali u dogovoreno vrijeme no pošto sam već kupio to je bilo sve uz zahvalu.

 

-nema nikakvih ugovora, nema ni osobnih podataka, plati se i nosiš doma, spojiš, radi. Svi kanali... uz moguć problem (koji ću rješavati za mjesec..) interno u soft-meniju piše 30 dana.. tj vidjet ćemo :)

-tko želi može po želji na stranici za evotv izabrati paket i ugovor ili bon i aktivirati-gledati, zgodno za npr vikendice/ljetovanje, nema isteka (kao npr za mobitel-broj ako se ne koristi neko vrijeme..), jednostavno radi i dok je plaćeno dekodira.

 

-tko planira, preporuka kupiti u tcom centru-trgovini (ne na webu ili telefonski) jer bar reklamno je 30-90 dana dok je ostalo isto tj ne morate žicati agenta da vam nešto pokloni + nema čekanja dostave (osim dok čekate red s brojem.. a jučer je pao čitav sustav i sve bilo kilavo) :))

 

-neki dan sam isprobavao sličan uređaj-kutijicu (devia), kupljenu u pošti, izgleda isti-sličan soft, ima hdmi+scart+ant, no nema ništa o irdeto-u ni korisnički broj (koji evotv uređaji imaju otisnut + u softwareu). Prednost te kutijice je IR-senzor (kad se koristi uz pc-monitor ili ovisno o montaži) i ne mogu prigovoriti radu-kvaliteti-mogućnostima, ali nije za evotv (bar za sad, po dostupnim podacima kao requirementsi irdeto+key). Uređaji koji se prodaju u pošti nemaju više nikakve veze s evotv (bivši vlasnici) .. dok su na svim novim uređajima samo tcom logo, tj nije nešto što se može pogledom zaključiti ili čitanjem osnovnih podataka s kutije dok je prije bilo otisnuto i evotv-logo. Svi koji su nešto gledali do ljeta, sad su ipak vidljive promjene pa tako sve stare info možete odbaciti tj stari uređaji i specifikacije ne znače ništa, od tih starijih je za sad samo strong 8550 koji je izgleda rasprodan-nestao (i vjerojatno ga više neće biti, tj zanimljiv nekome tko treba npr scart, novi uređaji su bez scarta..).

 

u odnosu na druge uređaje i cijenu ne isplati se kupovati u drugim trgovinama druge brandove jer (za sad) nisu za evotv dok su cijene slične možda nešto niže ali i sam hdmi kabel to pokrije kao i duže jamstvo dok je mogućnost gledanja svih kanala 30-90 dana zapravo ono što logično tcom radi kao reklamu koja ga realno ništa ne košta a korisnik može ako želi vrlo lako aktivirati, pa zato ako želite imati mogućnost radije kupite takav tcomov uređaj tj svatko može imati neki svoj kriterij-razlog za drugu kombinacjiu ali tad nema evotv-kanale ni mogućnost dodavanja (za sad, tj po logici mora biti irdeto a od prije je problem ako nema user key kako ga povezati s njihovom bazom, tj ako to ne naprave tad je nemoguće i za sad je tako). Pošto su cijene prepolovljene u odnosu na prijašnje sad stvarno birate što vam je draže, ci+kartica, kutijica.. ili hbbtv mogućnost za iznos koji je usporediv s jeftikanerima dok iz kine-ebay i sl. nema smisla zbog supporta (a uskoro i carine..).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 13:17 (ihush).
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

meni tv nema hdmi, ima li scart kabel u pakovanju evotv-?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

 -uzeo sam .. nakon svih kombinacija, najpovoljnije je kupiti u t-com centru..

 

-cijena 189kn, +90 dana svi buketi..  (ovisno o modelu hbo-sport.. pa tako za 299kn s hbbtv ide i sportpremium buket).


 

 

U tom t-centru gdje si kupio imaju i taj s hbbtv za 299kn ili? Ja kad sam bio krajem tjedna na 2 različite lokacije imali su samo ovaj za 189kn

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-nisam tražio konkretno .. a operater je klasično verglao ponudu (kao da me treba nagovoriti) :) .. bilo je i ci+ modula barem koliko mogu zaključiti iz tog razgovora tj te uobičajene ponude koje nude, jer zbog korone sam čekao ispred ulaza i tad sjedneš na mjesto pa ne razgledaš po izlogu ponuđeno nekoliko kutija na pultu, kao i mobiteli-ostalo.. klasičan tcom centar par metara od a1 dok je između tele2 kao izolator.. :))

-naravno kao za sve ostale robe moguće da nema svih modela u svakom trenu na lageru pa čisto zbog cijene vjerojatno imaju bar dok još nisu gužve tj dok stari signal radi (a kad se ugasi bit će navala), izgleda da su trenutno svježe opskrbljeni, pa ima..

 

-pošto su web i centri 'odvojeni' vjerojatno se može probati telefonom konkretna trgovina nazvati i pitati-rezervirati i to mora svako za svoj obližnji centar, za to ne pomaže 0800 0707.. nego baš broj poslovnice-lokacije, tj svaka stranka koja dođe na red je 5-10min pa je pola sata čekanja čest scenarij a tad je problem ako nema ili se uzme što se nudi mada to inače ne bi uzeli.. pa treba zvati (samo računati da to nije szk-centralni ili web nego odvojeno za konkretnu poslovnicu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ag008 kaže...

meni tv nema hdmi, ima li scart kabel u pakovanju evotv-?

-novi uređaji nemaju scart.. (možeš nabaviti 3,5-AV cinch na scart.. samo je danas malo trgovina koje to drže za izbor + pitanje dubine-kontakti da radi 15-ili-17mm)

npr još prije par dana na naslovnoj stranici u web ponudi za 299kn je bio strong8550.. sad je ovaj novi 52ir (osnovni ili + hbbtv)... dok se strong 8550 još nalazi u izborniku ali više nije na naslovnoj (glavna ponuda), dok za ostale starije modele samo nude daljinske, ne više uređaje.. tj to znači da ih vjerojanto nema (osim poneka lokalna zaliha, ali pošto nisu povezani s prodajnim centrima, potražiš-pitaš.. nema druge).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Primjetio sam da Vivax Imago 175h i Skymaster DTR5000 izgledaju isto. Po vanjstini,,,, a unutra ?
ima li netko od ovih modela....?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Jebodiah kaže...

Primjetio sam da Vivax Imago 175h i Skymaster DTR5000 izgledaju isto. Po vanjstini,,,, a unutra ?
ima li netko od ovih modela....?

 

 -da, blizanci.. :) klik-1 klik-2 .. identični daljinski pa i upute-slike, ali..

bez specifikacija nikad nije sigurno npr koji chip + koji software-mogućnosti i time za iste stvari moguće razlike.

-razni trgovački brandovi su upravo to, naručiš iz kine i oni napišu što želiš na kućište.. za različita tržišta iste stvari ali ne moraju biti identičnih mogućnosti-softwarea npr jezik + kanali itd. ili važnije vivax nema naveden irdeto tj možda ima možda nema.. i dok ne piše da ima ne računaš da ima, mada su isti tj čak i manual je identičan dok naručitelj-oem može izmijeniti npr boju menija ili lupiti neki svoj logo (što jednako rade telekomi na modemu i sl.).

.. pa tako do kraja manuala gdje sky ima naveden irdeto kao i cpu-ram.. dok vivax nema ništa navedeno i tad možda su identični a možda nema kao što auto ne mora imati klimu mada izgleda jednako :) tj to ovisi o narudžbi od proizvođača tj time i cijena..

 

sve ostalo je tako, tj problem je čak kad je možda različita kutija dok je sadržaj isti-identičan a tad to ne možemo ni nagađati po izgledu.

-tko god da ti javi da ima jedan, sigurno neće imati drugi za usporedbu tj čemu dva ista tj svako tržište je za sebe pa ćeš to kod nas kupiti kao vivax, u uk-esp pod axio i sl.. a u kini ili online pod nekim desetim imenom.

 

edit: ima jedan način.. kad pronađeš točne tvorničke specifikacije za ugrađen  chip (video-dekoder..) tad se po tom broju može online pronaći hrpa klonova-modela tj tad lako zaključiš da su to klonovi tj brandovi pod kojima se prodaju po raznim tržištima, no opet ne moraju imati sve mogućnosti identične, kao dodatna oprema npr irdeto.. s nekima dobiješ baterije i kabel s nekima ne itd. dok će npr lidl naručiti i pod markom silvercrest prodavati 'svoj' uređaj kao i končar-računala ili hangar18-noa.. :)) vivax je msov brand, dovoljna količina i piše gore što želiš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 17:00 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav svima. Molio bih preporuku za dobar prijemnik. Trebam kupiti dva komada za Samsung televizore koji su stari 3-5 godina (ne znam modele). Malo sam se pogubio u pretraživanju ponude i silnim komentarima, a ne znam što je zastarilo već...

 

Neki od zahtjeva:

- Obavezno da se može programirati daljinski minimalno barem za paljenje i gašenje TVa - dakle da nema potrebe za dva daljinska

- Da zadovoljava ove stvari o kojima se špekulira (framerate npr).

- HbbTV - po meni nebitno

- Da ne traje cijelu vječnost prebacivanje programa - što brže to bolje

- Cijena - ako valja, nisam škrt.

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Samsung GX-MB540TL. Koristiš daljinski od Samsunga, sučelje isto kao i kod Samsunga, kako je softver stariji od 2017-2018 može biti da imaš podršku za DTS (ukoliko netko ima ovaj prijemnik volio bih da to potvrdi), ~35€ sa poštarinom preko Amazona i eBay-a.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Baš sam ovo htio napisati. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
iawgoM kaže...

Pozdrav svima. Molio bih preporuku za dobar prijemnik. Trebam kupiti dva komada za Samsung televizore koji su stari 3-5 godina (ne znam modele). Malo sam se pogubio u pretraživanju ponude i silnim komentarima, a ne znam što je zastarilo već...

 

Neki od zahtjeva:

- Obavezno da se može programirati daljinski minimalno barem za paljenje i gašenje TVa - dakle da nema potrebe za dva daljinska

- Da zadovoljava ove stvari o kojima se špekulira (framerate npr).

- HbbTV - po meni nebitno

- Da ne traje cijelu vječnost prebacivanje programa - što brže to bolje

- Cijena - ako valja, nisam škrt.

 

Hvala :)

 - možeš programirati gašenje i paljenje, smanjivanje i pojačavanje, odabir ulaza (bilo kojih 5 funkcija koje želiš), brzo prebacuje i sve ostalo što si naveo da ti je bitno ako ti nije puno 200 Kn.

Evo izvoli Opticum NytroBox Plus.

 

P.S. Besplatna dostava i HDMI kabel gratis.

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

-nisam tražio konkretno .. a operater je klasično verglao ponudu (kao da me treba nagovoriti) :) .. bilo je i ci+ modula barem koliko mogu zaključiti iz tog razgovora tj te uobičajene ponude koje nude, jer zbog korone sam čekao ispred ulaza i tad sjedneš na mjesto pa ne razgledaš po izlogu ponuđeno nekoliko kutija na pultu, kao i mobiteli-ostalo.. klasičan tcom centar par metara od a1 dok je između tele2 kao izolator.. :))

-naravno kao za sve ostale robe moguće da nema svih modela u svakom trenu na lageru pa čisto zbog cijene vjerojatno imaju bar dok još nisu gužve tj dok stari signal radi (a kad se ugasi bit će navala), izgleda da su trenutno svježe opskrbljeni, pa ima..

 

-pošto su web i centri 'odvojeni' vjerojatno se može probati telefonom konkretna trgovina nazvati i pitati-rezervirati i to mora svako za svoj obližnji centar, za to ne pomaže 0800 0707.. nego baš broj poslovnice-lokacije, tj svaka stranka koja dođe na red je 5-10min pa je pola sata čekanja čest scenarij a tad je problem ako nema ili se uzme što se nudi mada to inače ne bi uzeli.. pa treba zvati (samo računati da to nije szk-centralni ili web nego odvojeno za konkretnu poslovnicu).

 

Pitao prije par sati i jedino imaju ovaj koji si ti kupio, uopće u njihovom cjeniku i ponudi nema drugih pa tak niti onog s hbbtv s cijenom od 299kn. Nije isključio da se i taj neće pojavit ali samo ovaj od 189kn je vezan za 90 dana.

 

Tko baš treba s hbbtv onda jedino na evotv weshopu ali samo s 30 dana usluge. Ili na prejeftino je najavljen s 90 dana i cijenom cca 350kn. Možda u međuvremenu ipak netko ponudi za 299 i s 90 dana:)

 

E sad, pojavile su se nadogradnje i to najnovije. Jedan od fw uključuje i hbbtv pa je pitanje da li bi ovaj od 189kn ak se flasha s ovim fw "postao" hbbtv:) To su identični receiveri međutim ne znam da li je itko to probao, da li funkcionira i što ak ne, da li je moguć downgrade. Po nekim info ne ali svakako puno pitanja pa ćemo vidjet da li netko ima hrabrosti

 

https://www.evotv.hr/podrska/tehnicka-podrska/evotv-prijamnik/modeli-prijamnika-i-nadogradnja

 

https://www.evotv.hr/datastore/filestore/70/HTP_HD-T52IR-Hbb_HW12_L7_20200617.zip

 

Ovu problematiku je najbolje pratit na ovom mjestu

 

 

 

 

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
iawgoM kaže...

Pozdrav svima. Molio bih preporuku za dobar prijemnik. Trebam kupiti dva komada za Samsung televizore koji su stari 3-5 godina (ne znam modele). Malo sam se pogubio u pretraživanju ponude i silnim komentarima, a ne znam što je zastarilo već...

 

Neki od zahtjeva:

- Obavezno da se može programirati daljinski minimalno barem za paljenje i gašenje TVa - dakle da nema potrebe za dva daljinska

- Da zadovoljava ove stvari o kojima se špekulira (framerate npr).

- HbbTV - po meni nebitno

- Da ne traje cijelu vječnost prebacivanje programa - što brže to bolje

- Cijena - ako valja, nisam škrt.

 

Hvala :)

 

Ovaj samsung s amazona nema pvr, dakle mogućnost snimanja ne postoji. Čak je i kod nas bio u ponudi prije cca godinu dana s cijenom mislim oko 300kn.

 

Jedan drugi dvb-t2 hevc receiver koji ima mogućnost snimanja programa ali ima i programabilni daljinski upravljač baš za samsung i lg televizore je Edision Picco T265.

 

https://www.edision.gr/en/detail/edision-picco-t265

 

Kod nas se tek nedavno pojavio, jedan shop prodaje Edision receivere pa tak i ovaj, cijena je 179kn

12 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Dakle:

Samsung GX-MB540TL - lijepi je...i super cijena, možda fali nekih stvari, al mogao bi proći... još classic daljinski, Wi-Fi...

 

Opticum NytroBox Plus - ono... klasična rugoba, ali feature rich - kul daljinski, ali za oba preferiram radije Wi-Fi - kablove ne mogu povlačiti. 

 

PICCO T265 - Mrvicu vizualno bolji od Nytra, daljinski nije baš estetika ali djeluje funkcionalno. Wi-Fi i PVR su tu...

 

 

Ima netko neki od ovih da napiše kako je zadovoljan.. što ne štima, što bi trebalo bolje...?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Konkretno, Wi-Fi na većini DVB-T2 prijemnika služi samo za vremensku prognozu, ništa više. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 4:33 (Marko :D).
8 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Evo meni stigao evotv prijamnik:

https://moj.evotv.hr/#/uredaji/evotv-startpaket-uz-prijamnik-intd-hd-t52ir

Jučer sam ga instalirao kod roditelja i pustio scan preko antene koja je na tavanu. Preko te antene su prije imali dosta slabu kvalitetu, nisu niti mogli gledati sve kanale.

Sad, s ovim prijemnikom prijem je puno bolji, dakle tuner je OK.

Prije samog scana sam na moj.evotv.hr aktivirao proizvod tako da sam unio aktivacijski kod s naljepnice na uređaju.

Nakon scana pojavili se skoro svi evotv kanali koji su na popisu. Jedino, koliko sam skužio, nije bilo Arenasport kanala!? Zna netko zašto ih nisam vidio?

Navigacija tipkama na daljinskom i sve ostalo je prilično jednostavno, moji su se odmah snašli i počeli koristiti. Jes da su sad dva daljinska, ali što je tu je...

Uglavnom,  za osnovno korištenje, gledanje kanala, uređaje je za te pare, best buy! Još samo da skužim gdje su Arene i kako nakon 30 dana aktivirati još 60 dana free perioda. :)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...

 

-cijena 189kn, +90 dana svi buketi..  (ovisno o modelu hbo-sport.. pa tako za 299kn s hbbtv ide i sportpremium buket).

 - znači uz ova INTD HD T52IR prijemnik ne idu svi buketi, nema sport premium buketa (ArenaSport 1-6) to ide samo sa skupljim modelom koji ima hbbtv? (ovo prvi put čujem)

- može li se na ovom INTD HD T52IR reproducirati video sadržaj koji je skinut negdje drugdje a ne snimljen na uređaju (koje formate)

- podržava li naše subtitlove (mogu li se povećavati/smanjivati)

- možeš li probati danjinski pod nekim kutom kako hvata

 

@iawgoM

 

Pa i NytroBox Plus ima PVR a WiFi ako baš želiš možeš staviti dongle ali kako su ti već napisali to ti je za vremensku prognozu.

Od stvari koje ne valjaju na njemu je da ne radi sat kako treba kad je u standbay-u ali to se lako riješi instaliranjem zadnjeg firmware-a.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
myroman kaže...

Evo meni stigao evotv prijamnik:

https://moj.evotv.hr/#/uredaji/evotv-startpaket-uz-prijamnik-intd-hd-t52ir

Jučer sam ga instalirao kod roditelja i pustio scan preko antene koja je na tavanu. Preko te antene su prije imali dosta slabu kvalitetu, nisu niti mogli gledati sve kanale.

Sad, s ovim prijemnikom prijem je puno bolji, dakle tuner je OK.

Prije samog scana sam na moj.evotv.hr aktivirao proizvod tako da sam unio aktivacijski kod s naljepnice na uređaju.

Nakon scana pojavili se skoro svi evotv kanali koji su na popisu. Jedino, koliko sam skužio, nije bilo Arenasport kanala!? Zna netko zašto ih nisam vidio?

Navigacija tipkama na daljinskom i sve ostalo je prilično jednostavno, moji su se odmah snašli i počeli koristiti. Jes da su sad dva daljinska, ali što je tu je...

Uglavnom,  za osnovno korištenje, gledanje kanala, uređaje je za te pare, best buy! Još samo da skužim gdje su Arene i kako nakon 30 dana aktivirati još 60 dana free perioda. :)

 

 

summus kaže...
ihush kaže...

 

-cijena 189kn, +90 dana svi buketi..  (ovisno o modelu hbo-sport.. pa tako za 299kn s hbbtv ide i sportpremium buket).

 - znači uz ova INTD HD T52IR prijemnik ne idu svi buketi, nema sport premium buketa (ArenaSport 1-6) to ide samo sa skupljim modelom koji ima hbbtv? (ovo prvi put čujem)

- može li se na ovom INTD HD T52IR reproducirati video sadržaj koji je skinut negdje drugdje a ne snimljen na uređaju (koje formate)

- podržava li naše subtitlove (mogu li se povećavati/smanjivati)

- možeš li probati danjinski pod nekim kutom kako hvata

 

@iawgoM

 

Pa i NytroBox Plus ima PVR a WiFi ako baš želiš možeš staviti dongle ali kako su ti već napisali to ti je za vremensku prognozu.

Od stvari koje ne valjaju na njemu je da ne radi sat kako treba kad je u standbay-u ali to se lako riješi instaliranjem zadnjeg firmware-a.

 

 -tako piše na webu za start pakete.. tj točno je navedeno uz 299 buketi + hbo +sport1-6.. dok uz 189 stoji samo buketi+hbb .. ali, to piše samo na webu, dok u tcom centru piše na kutiji 90 dana što se na webu ne spominje osim 30 dana.. nigdje se ne spominje neka dodatna aktivacija tj moj uređaj je aktiviran prodajom (barkod.. kao za mobitel..).

-ali, rade svi kanali, svi.. hbo-cine-sport1-6.. i jedino što u soft-info piše 30 dana umjesto 90, možda se automatksi produži ili što već..

 

-pošto se još uhodavaju i ovo su svježe izmjene, moguće da su i izvedbi pogriješili tj da nisu razmišljali o toj razlici za aktivaciu (što je nasljeđe evotv-a od pošte... ništa nije bilo predviđeno, izmjene i sl.) i ta nepovezanost web i centra kao da nisu jedna firma dok agenti-operateri nemaju uvid u stanje kod onih drugih .. tj prevelika firma gdje lijeva ruka ne zna što radi desna.

- + ostali partneri-trgovine koje nisu tcom centri nemaju te pakete, tj možda oni tako aktiviraju-prodaju kao i agent koji to uz nagovaranje-cjenkanje da na poklon (90) dok svi imaju 30 dana .. i to je možda razlika u soft-info koja će se možda automatski produljivati ili ću im raditi probleme :))

-recimo da greškom imam arenu (sve) i da ću zbog spetljanosti dobiti 90 dana.. no to realno operateru nije nikakav trošak osim što bi bilo besmisleno da mi daju doživotno besplatno tj cilj je zarada-naplata kanala dok svi kanali služe kao najbolja reklama-navlakuša i to je vjerojanto najbolji način da ljudi uzmu više paketa od uobičajenih 3 buketa za 69kn..

 

-koliko sam uspio razumiti njihove reklame.. svi buketi se odnosi samo na one 'normalne' bukete, dok su hbo-sport zasebni tj ne u tim buketima nego posebno i to je u reklami navedeno kao +hbo + premium sport..

-na webu je hbo naveden uz jeftiniji uređaj uz skuplji je naveden i sport, dok na kutiji u centru piše samo 90 dana ne hbo-sport.. tako da ništa nije sigurno ali ja imam sve, za sad..

 

edit: ili ispravak-dopuna..

na početnoj stranici u reklami za uređaj je navedeno pod 299kn sve, za ci-smit-189kn +hbo, dok za čisti-srednji bez hbb za 189kn uređaj nije ništa navedeno, no kad se ide u popis kanala koji se dobiju tamo su svi i hbo i sport.. i jedino se govori o 30 dana, dok je u trgovini-centru na kutiji otisnuto 90 dana (ali bez navođenja hbo-sport), tj po toj logici sam dobio upravo sve navedeno osim što su to oni možda drugačije zamislili.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 9:31 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Za ovaj INTD HDT52IR bez hbbtv-a na njihovoj stranici piše: Popis svih programa koje možete pratiti u prvih 30 dana nalazi se na linku. A na linku su i sve arene?

Znači link vodi na sve pakete.

Ti imaš sve arene 1-6?

 

Može li reproducirati filmove i rade li naši subtitlovi?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice