DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 832.186
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pozdrav, kupio sam Amiko A6 combo android 4k,imam problem sa favorit listama. Napravim sebi Iptv listu i poslje toga ugasim resiver, kada ga poslije upalim neostane na toj listi nego mi prebaci na satelitske kanale a ja ga ugasio na iptv kanalima dali ima kakva opcija da se to rješi
mmmm
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav, molim preporuku između sljedećih receivera, do 220 kn. Ili možda neki drugi koje nisam naveo.

Treba mi za gledanje programa, multimediju ne jer tv je smart (na njemu gledam HBO-go) a i usb gledam direktno na njemu. 

Važno da je daljinski o.k., da je pregledan epg... Hvala!

 

Cryptobox

 

Strong

 

Emos

 

NytroBox

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
king73 kaže...

Pozdrav, molim preporuku između sljedećih receivera, do 220 kn. Ili možda neki drugi koje nisam naveo.

Treba mi za gledanje programa, multimediju ne jer tv je smart (na njemu gledam HBO-go) a i usb gledam direktno na njemu. 

Važno da je daljinski o.k., da je pregledan epg... Hvala!

 

Cryptobox

 

Strong

 

Emos

 

NytroBox

 

 Strong

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
king73 kaže...

Pozdrav, molim preporuku između sljedećih receivera, do 220 kn. Ili možda neki drugi koje nisam naveo.

Treba mi za gledanje programa, multimediju ne jer tv je smart (na njemu gledam HBO-go) a i usb gledam direktno na njemu. 

Važno da je daljinski o.k., da je pregledan epg... Hvala!

 

Cryptobox

 

Strong

 

Emos

 

NytroBox

 

 Možda Cryptobox, ali nijedan nije nešto.

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
fer-de-lance kaže...

@bunker

RECENZIJA ZA PENZIONERE:

https://quadro.com.hr/web/hr/televizori/503-android-led-tv-quadro-led-32hda308.html

Pros:

TV čist ok, tuner ima odličan prijem, daljinski ima divovske VOL+- i CH+- tipke (ogromni plus), nosači ok i čvrsti (kao i na svakom drugom TV-u), boje čist ok za taj display (ali obavezno promijeniti color shemu, jer je defaultna katastrofa, vidiš samo probijanje backlighta), backlight bleed jako dobar, jedva se primjeti na dvije točke kad je 100% crna slika), možeš mijenjati programe i glasnoću dok si u meniju (dobro dođe).

Cons:

Dosta mali kut vidljivosti (premda u 99% slučajeva nije problem, ali se jako primjeti ako je kontrastna scena i stojiš baš paralelno s telkom na par cm udaljenosti od paralele, nije totalna katastrofa), nema neki gain control za glasnoću zvuka, a kanali nisu normalizirani - tipa na 0 glasnoće nema zvuka, na 1 preglasno već (probao sam sve opcije, nema spasa), OSD od pojačavanja glasnoće je drito na sredini ekran i predugo traje a nemre se isključit (premda sam možda negdje previdio opciju), ledica power/standby prejako svijetli, i još su stavili onu "optičku plastiku" da bude još i gore, soba ko betlehem kad je tv ugašen (crna izolirka u par slojeva efektivno riješava ), Smart TV je (premda smo to i htjeli da tastu mogu neki stream tekme upalit, ali kaj ako slučajno stisne home ili source pa mu prebaci na smart TV, a ne bude znao vratiti nazad, ako bude često fulao tipku, otvorim daljinski i izoliram kontakte od tih tipki i problem riješen, ali onda opet nema smart tv mogućnosti...).

 

Eto, prvi dojmovi, čist ok kupnja za tu lovu - ako ciljate na smart android tv, a ako ne, imate puno boljih izbora te dijagonale za manju cijenu bez androida.

4.5/5 bez problema kad se cijena uzme u obzir (penzinerska ocjena, forumaši bi dlai 0/5 kad bi vidjeli da nije UHD OLED ).

 

Edit:

Cons: premali bezel, tabletić obavezno zakeljiti odozada nekom ljepljivom trakom da ne sklizne 

 

Edit 2: @ihush

raskopao sam Vivax tuner (181), lemovi odlični, izgleda da je problem kaj na napajanju na primarnoj strani nema nikakvog filtriranja (zato i smetaju drugi uređaji i prolaznici, bar pretpostavljam), kad uhvatim vremena dodam filtersku common mode zavojnicu i kondiće, možda pomogne.

 

Edit 3: e da, pod pros: teletext je ok , nema izgubljenih redaka zbog lošeg skaliranja kao na nekim telkama.

 

 Quadro i Vivax izbjegavati ako je ikako moguće, nema većeg šrota!

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Koliko se sjećam ovdje je bilo govora da će se sa kupnjom HTovog (evotv) prijamnika otključati i par dodatnih kanala nakon sto istekne onaj promotivnu period, tj da će se moći gledati da Vinci learning i Laudato TV ... Ja ne mogu nista osim onih osnovnih uhvatiti..tj ova dva kanala su mi zakljucana?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
BoTiA kaže...
Koliko se sjećam ovdje je bilo govora da će se sa kupnjom HTovog (evotv) prijamnika otključati i par dodatnih kanala nakon sto istekne onaj promotivnu period, tj da će se moći gledati da Vinci learning i Laudato TV ... Ja ne mogu nista osim onih osnovnih uhvatiti..tj ova dva kanala su mi zakljucana?

 -ne zna se.. tj važeće reklame/info za sve evotv uređaje navode da su stalno dostupni free kanali iz ponude kao davinci i sl. ... ali po isteku prvih 30 dana nisu bili dostupni time za pretpostaviti da neće ni po isteku +60 a to je ovisno o kupnji recimo od sad nadalje primjetno (znači da si kupio prije 3 mj..).

-problem tumačenja, tj prije ove jesenske akcije/promjene (kreću s tcom brandom + web, sve se mijenja u odnosu na prijašnjeg vlasnika pošta) i gašenje dvbt signala tj hevc 265.. do tad su svi korsnici bili 'stari' tj isključivo si kupio ako želiš pretplatu ili plaćati, tj imaš ugovor i na njima radi, još imam stari strong prijemnik, h264, radi .. i to je po svemu trajno, no izgleda da to tcom ne želi dati za ove prodane uređaje bez ugovora, mada nigdje nikakvog spomena o tome nema, tj i dalje stoji stari podatak da je uz svaki uređaj dostupan i free paket. Time ako ćemo po zakonu, evotv to mora omogućiti..

 

a drugi problem je što nisu ništa isplanirali, već dvije godine od kupnje tek od ljeta-jeseni promjene i to boje-logo, dok sam sustav nisu ni pipnuli a problem je ID-key-broj i mogućnost aktivacije pretplate ili kupnja bona .. dva broja 11-14 znamenki dok oni u rubrikama imaju samo po jedan, nitko ništa ne zna, nema info, uzalud szk ... jer to mora odrediti firma-šef definirati..

-treba ih kazniti, pa će se opametiti, tj propust-zbrljano no uz svaki posao ide i obveza pa i kazna, čak i kad nije namjerno nego propust..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

evo nakon više od 40 min čekanja korisničke podrške dobio sam odgovor:

- prijemnik mi se jos uvijek nalazi u "promotivnom razdoblju" i nije moguće otključati dodatne besplatne programe. Tek nakon isteka 90 dana (30+60) moguće je aktivirati dodatne programe

https://www.evotv.hr/datastore/filestore/10/Programi_plus.pdf

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

U kojem formatu vam snima DVB T program na usb preko ovih novih prijemnika ?

 

Naime tražim prijemnik s kojim bi snimao TV program na USB ali u formatu s kojim ga mogu čitati na ostalim uređajima tipa laptop, smart TV...

Znam da je tu problem oko zaštite prava jer primjerice kad želim tako snimati tv program preko BNET prijemika na USB HDD, sadržaj je gledljiv samo preko tog istog BNET prijemnika.

 

Jedak slučaj imam i kad sa Sony android TVa želim snimat DVB-T program na USB HDD, ne može se niti očitat kad se spoji na laptop.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
givooo kaže...

U kojem formatu vam snima DVB T program na usb preko ovih novih prijemnika ?

 

Naime tražim prijemnik s kojim bi snimao TV program na USB ali u formatu s kojim ga mogu čitati na ostalim uređajima tipa laptop, smart TV...

Znam da je tu problem oko zaštite prava jer primjerice kad želim tako snimati tv program preko BNET prijemika na USB HDD, sadržaj je gledljiv samo preko tog istog BNET prijemnika.

 

Jedak slučaj imam i kad sa Sony android TVa želim snimat DVB-T program na USB HDD, ne može se niti očitat kad se spoji na laptop.

 Takav tv ćeš teško pronaći.

 

Doma imam zasebnu snimalicu koju je pregazilo vrijeme (samo je dvb-t, nije dvb-t2) i snima u .ts format bez ikakvih zaštita. Sada sam u potrazi za nečim takvim ali za dvb-t2.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
BoTiA kaže...

evo nakon više od 40 min čekanja korisničke podrške dobio sam odgovor:

- prijemnik mi se jos uvijek nalazi u "promotivnom razdoblju" i nije moguće otključati dodatne besplatne programe. Tek nakon isteka 90 dana (30+60) moguće je aktivirati dodatne programe

https://www.evotv.hr/datastore/filestore/10/Programi_plus.pdf

 

 

 -dokaz da je sve zbrljavljeno.. tj eto bar neki 'službeni' (skriveni) textić koji o tome govori, tj da je normalno bilo bi navedeno u ostalim info-stranicama kao i to da je datum besmislen, jer 30+60 ovisi o datumu kupnje tj jasno mi je od početka da nemaju odgovarajuće pripremljen sustav (jer odavno koristim evotv i znam..) tj id-baza nije povezana s uređajem (kojeg se prije kupovalo za aktivaciju usluge evotv..) ..

-npr mogu sad otići u tcom centar i kupiti.. kakve tad veze s tim ima 31.12. .. tj da su to riješili tad bi taj uređaj bio aktiviran za free nakon 90 dana dok je do tad prvo za sve-30 pa za većinu-60, tj uopće nema razloga da free ima ograničenje koje ima i koje sam već provjerio-potvrdio po isteku 30 dana.. nema ništa.

 

-problem je sustavni-sistemski, jer je za povezivanje potrebno imati dva id-keya, npr opcija bon.. dok ovo sad radi automatikom s jednistvenim keyom koji je već u 'kutiji' tj kad se uspoređuje s bonom to radi tako da već znaju par kutija-uređaj i 'bon', pa ja ne mogu svoj key dati drugome +60 .. a da bi aktivirao bon ili pretplatu tad oni moraju imati moje podatke, id, uređaja ili neki drugi osobni dokument-mobač-imei nešto.. kako bi to povezali ... i to su započeli prije cca mjesec s formom za registraciju korsnika, što je također bezvezarija ako se npr poveže preko mobitel-imeia i sl. jer tad jedna osoba/mobite može služiti za jedan uređaj, što ako imaš dva-više.. itd. a sve zato jer nije predviđen usnos dva podatka u bazu i agent-operater ne može ništa (može admin s odgovarajućim levelom, ne šalteruše-osoblje..).

 

-vidjet ćemo :) .. i testirat ćemo pravnu državu, pravila uvjete.. tj i dalje se može kupiti uređaj za 189kn što je povoljnije od npr bona, dok im stari mogu opravdano vratiti i tražiti povrat novca jer uređaj ne radi ono što je navedeno, tj nema free programe koje navode (i dalje ih navode.. nema baš nikakve naznake + sama kutija-ambalaža i letak itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Zdravo, dali je moguće na android boxu iz 2 iptv liste sa dva portala napraviti jednu svoju favorit listu, svaka informacija dobro došla, ja prvi put imam android i pojma nemam o tome

mmmm
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
slanipotok kaže...

Zdravo, dali je moguće na android boxu iz 2 iptv liste sa dva portala napraviti jednu svoju favorit listu, svaka informacija dobro došla, ja prvi put imam android i pojma nemam o tome

Gdje si ti zalutao?

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/audio-video-alati/gledanje-tv-programa-preko-interneta/168692.aspx

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pozdrav,

gdje se još može kupiti taj prijemnik sa besplatnim evo tv 30+60 ?

Tražio sam nema nigdje. (al' je jeftino:) )

Hvala na odgovorima
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
tamo kaže...
Pozdrav,

gdje se još može kupiti taj prijemnik sa besplatnim evo tv 30+60 ?

Tražio sam nema nigdje. (al' je jeftino:) )

Hvala na odgovorima

 Prošli tjedan sam zvao T-com i veli žena na liniji da je rasprodano, da ih nema nigdje, ni kod njihovih partnera i da ih više neće biti. Ima samo evo tv na pretplatu ili što već... Valjda je govorila istinu 

13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Nema ih više, sve je rasprodano. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Evo meni crknuo i drugi prijemnik tj daljinski na istom. Ovaj put onaj hvaljeni iz poste (Devia).
Zanima me da li bi se mogao s njim ukombinirati koji univerzalni daljinski? ili ga jednostavno baciti u smece i uzeti drugi... Vratiti ga ne mogu jer mi je prilikom otvaranja daljinskog pukla plastika na istom.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
marinho25 kaže...
Evo meni crknuo i drugi prijemnik tj daljinski na istom. Ovaj put onaj hvaljeni iz poste (Devia).
Zanima me da li bi se mogao s njim ukombinirati koji univerzalni daljinski? ili ga jednostavno baciti u smece i uzeti drugi... Vratiti ga ne mogu jer mi je prilikom otvaranja daljinskog pukla plastika na istom.

 To ti je tak ... sve ono kaj košta to i vredi, i to kaj platiš više isplati se kad-tad.

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
marinho25 kaže...
Evo meni crknuo i drugi prijemnik tj daljinski na istom. Ovaj put onaj hvaljeni iz poste (Devia).
Zanima me da li bi se mogao s njim ukombinirati koji univerzalni daljinski? ili ga jednostavno baciti u smece i uzeti drugi... Vratiti ga ne mogu jer mi je prilikom otvaranja daljinskog pukla plastika na istom.

 Kako se veli, škrtac plaća dvaput. :-) Probaj naći drugi daljinski na Ebayu ili negdje drugdje i kupi odmah 2-3. Kupio sam tako ja daljinski za Samsungov TV (dakle, poznata firma) jer je originalni daljinski počeo štekati nakon godinu i pol, što je sramota. I kupio sam neki jeftikaner koji izgleda dvaput lošije od originala, a i fali mu upravljanje glasom, što original ima. Ali je jeftin. Pa ću kupiti još par komada dok ih još ima. :-) 

 

Osim što mi je žao novca, žao mi je i što stvaram i elektronički otpad. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Postoji li jos neki stick receiver osim sljedecih:
- Strong SRT-82 - bio dostupan u Linksu i Chipoteci (tamo sam i uzeo jedan) ali nema vise
- Xoro HRT 7610 - vidim ga na Amazonu, ali s dostavom ~450kn
- TELE SYSTEM TS6810 T2 Stealth - nije stick ali se nalijepi na telku odozada - ne vidim ga dostupnog nigdje

Ima li jos neki? Malo je tesko naci u sumi DVB-T2 USB receivera za racunala.

U teoriji bih mogao uzeti Samsung MB540TL, cini mi se dovoljno tanak/lagan da ga sa trakom nalijepim na dno telke odozada, ali:
- pitanje jel bi daljinski lovio, iako je TV na malo povisenom polozaju
- ne prima napajanje s USB-a, pa je to jos kemijanja s kablovima
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 12:48 (alh84001).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
HBBTV - upravljanje

Da li netko zna kako će se upravljati HBBTV-om? Čitao sam na OIV-ovoj stranici da će se moći upravljati pritiskom na jednu od obojanih tipaka na daljinskom upravljaču od prijemnika/TV-a koji mora podržavati HBBTV. Znam da trenutno Nova ima samo taj HBBTV, dok ostale TV-kuće još rade na tome. Ali znam da za HBBTV treba Internet konekcija (dal ADSL dal obični DSL dal FTTH) i televizor ili DVB-T2 prijemnik s HBBTV opcijom! Uskoro kupujem novi 4K UHD HDR Android televizor koji ima HEVC podršku i HBBTV opciju.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 12:46 (Vavoom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HBBTV - upravljanje

Kako misliš, kako se upravlja HbbTV-om? Pa lijepo, kao po postavkama televizora; tipkama lijevo, desno, gore, dolje i OK. Na HbbTV također možeš koristiti i one raznobojne tipke, ali samo ako im je dodijeljena neka funkcija u HbbTV-u.

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
alh84001 kaže...

U teoriji bih mogao uzeti Samsung MB540TL, cini mi se dovoljno tanak/lagan da ga sa trakom nalijepim na dno telke odozada, ali:
- pitanje jel bi daljinski lovio, iako je TV na malo povisenom polozaju
- ne prima napajanje s USB-a, pa je to jos kemijanja s kablovima

 

Samsung da ne kocka bi bio savršen uređaj za one kojima snimanje programa na USB stick ne treba.

12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Znam da je puno ljudi u ovoj temi uzelo onaj obični EVo tv prijemnik. Pa me zanima jel vam isteklo probno razdoblje i jesu li vas zvali iz Evo tv-a za ovu akciju po 35kn/mj. Moje su zvali danas ali nisu na ništa pristali i bude ih zvao agent sutra opet, tako da ne znam ništa tj. znam da je 35 kn/mj uz ugovor na 2 godine a 45 kn bez ugovora. Ono što ne znam je koji su programi uključeni i na koji način se plaćaju računi. Zvat će sutra pa ću valjda saznati. Ako su nekoga zvali nek podijeli iskustvo.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Meni su rekli za 35 kn/mj uz ugovor ali ovu informaciju za 45 kn/mj bez ugovora nisam čuo. To za sve pakete ili onaj mix?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Dud kaže...

Znam da je puno ljudi u ovoj temi uzelo onaj obični EVo tv prijemnik. Pa me zanima jel vam isteklo probno razdoblje i jesu li vas zvali iz Evo tv-a za ovu akciju po 35kn/mj. Moje su zvali danas ali nisu na ništa pristali i bude ih zvao agent sutra opet, tako da ne znam ništa tj. znam da je 35 kn/mj uz ugovor na 2 godine a 45 kn bez ugovora. Ono što ne znam je koji su programi uključeni i na koji način se plaćaju računi. Zvat će sutra pa ću valjda saznati. Ako su nekoga zvali nek podijeli iskustvo.

 Sto nije da je prvih godinu dana 35kn/mj. a nakon toga 70kn/mj?

Wolt 30kn kupon: GKD47
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Imam dva uređaja i jučer je zvala mene baš jedna gospođa za moj uređaj  i rekla skroz drugu stvar. ( za ovaj prvi uređaj su zvali moje pa su mi oni prenjeli kaj su zapamtili). Dakle ako uzimam ugovor na 2 godine onda je 1. godina 35 kn a druga godina 70kn, s time da samo prva 3 mjeseca imam sve programe a nakon toga moram izabrati kaj želim od paketa. Ako želim bez ugovorne obveze onda je to 45 kn ali samo njihov mix programa što je ništa , ako želim neke bukete onda se posebno plaća. Tako da hvala lijepa niš od toga. Valjda će za godina dana doći optika pa bum uzel neku IPTV ili od tcoma, ili neku drugu. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
11 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav, kupili smo prijamnik sa linka ali od prvog dana imamo samo problema sa njime, tj. sa zvukom, jer svako malo nestane zvuk i vrati se i je postalo jako iritantno. Da li je problem u njemu ili možda u samoj anteni? Hvala.

 

https://www.strong.tv/hr/products/terrestrial-receivers/srt82

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
hrčak kaže...

Pozdrav, kupili smo prijamnik sa linka ali od prvog dana imamo samo problema sa njime, tj. sa zvukom, jer svako malo nestane zvuk i vrati se i je postalo jako iritantno. Da li je problem u njemu ili možda u samoj anteni? Hvala.

 

https://www.strong.tv/hr/products/terrestrial-receivers/srt82

 Probaj spojiti prijemnik na neki drugi HDMI ulaz. Ako ni na drugom HDMI-ju zvuk ne radi i dalje, probaj spojiti na iste HDMI ulaze DVD player/Blu-Ray player/PC/laptop/štogod što ima HDMI OUT. Ako ima zvuka na tim uređajima, onda ti ne valja HDMI out na prijemniku. Ako i dalje nema zvuka na tim uređajima, onda ti ne valja TV.

 

Evo, nadam se da će ti pomoći.

Srdačan pozdrav.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 12:28 (Vavoom).
12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Bilo se pričalo kako T-Com EvoTV prijemnik ima jadan daljinski koji se lako strga. Uzeo sam ovaj daljinski, dosta je robustan, bez problema je naučio komande od EvoTV daljinskog, čak je uspio i s mobitela naučit komande za TV.

Wolt 30kn kupon: GKD47
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 13:09 (Tony1999).
Moj PC  
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice