DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 833.010
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
kupio sam dvbt2 prijemnik ovaj sa evo tv-om ili kako već. platio sam 300 kuna,. Problem je što mogu naći samo osnovne programe, a reklamirano je i rtl crime i svašta nešto, plus još neki programi 90 dana. Manualna pretraga ne pomaže.
Ima li netko sličan problem? Jer ruku na srce, mogao sam kupiti i prijamnik od 100 kuna i imat iste kanale. ovako sam platio 300 kuna.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Oxi kaže...
kupio sam dvbt2 prijemnik ovaj sa evo tv-om ili kako već. platio sam 300 kuna,. Problem je što mogu naći samo osnovne programe, a reklamirano je i rtl crime i svašta nešto, plus još neki programi 90 dana. Manualna pretraga ne pomaže.
Ima li netko sličan problem? Jer ruku na srce, mogao sam kupiti i prijamnik od 100 kuna i imat iste kanale. ovako sam platio 300 kuna.

 Kako si ga platio 300 kuna, ako je koštao 189 kuna?

 

Koji ti je najbliži odašiljač? Jesi provjerio na oiv.hr? Okrenuo sobnu / krovnu antenu prema njemu?

 

Programi idu 30 dana besplatno + 60 dana besplatno uz dodatnu aktivaciju.

 

"Kad vam istekne prvi mjesec besplatnog sadržaja, dodatna dva mjeseca aktivirat ćete lako sami. Aktivacijski ključ je na naljepnicama u kutiji i na stražnjoj strani uređaja. Očitajte ga i s poruke na TV ekranu koju ćete dobiti nakon 30 dana.

Zato zanemarite obavijest na TV sučelju da kontaktirate Korisničku podršku i napravite ovo:

1. Pripremite aktivacijski ključ.
2. Prebacite na Da Vinci kanal i ostanite na njemu.
3. Pošaljite SMS s aktivacijskim ključem na 818901.
4. Ne mijenjajte kanal i pričekajte da se pojavi slika."

 

 

DVB-T2 digitalni prijamnik ‐ Hrvatski Telekom

 

11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Oxi kaže...
kupio sam dvbt2 prijemnik ovaj sa evo tv-om ili kako već. platio sam 300 kuna,. Problem je što mogu naći samo osnovne programe, a reklamirano je i rtl crime i svašta nešto, plus još neki programi 90 dana. Manualna pretraga ne pomaže.
Ima li netko sličan problem? Jer ruku na srce, mogao sam kupiti i prijamnik od 100 kuna i imat iste kanale. ovako sam platio 300 kuna.

 

koji si tocno uredjaj kupio i gdje?

ovaj sa evotv promocijom je bio za 189kn samo u T-Com centrima, Tisku i u iNovinama

 

 

 

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Biće da je kupio onaj što ima podršku za HbbTV.
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ima li netko Amiko impulse T2C da napiše koju koju crticu o njemu.Trgovac kaže:"Odličan i brz DVB-T2 HEVC prijemnik sa velikim daljinskim".
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
Ima li netko Amiko impulse T2C da napiše koju koju crticu o njemu.Trgovac kaže:"Odličan i brz DVB-T2 HEVC prijemnik sa velikim daljinskim".

 Nemam osobno, ali kolko sam čitao uređaj nema neke velike mane, osobito ako ga dobiješ ispod 300kn. 

Telesystem ovaj je isto brz a ima i veliki daljinski.

Navrati do Prijema pa ih isprobaj.

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
Ima li netko Amiko impulse T2C da napiše koju koju crticu o njemu.Trgovac kaže:"Odličan i brz DVB-T2 HEVC prijemnik sa velikim daljinskim".

 Mana mu je nešto slabije osjetljjiv tuner. Ostalo je sve 5. Daljinski su međuvremnu promijenili tak da možda dobiš noviji tip.

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Je ,vidio sam na dvije web trgovine različite slike daljinskog za taj Amiko impulse.


5 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav,
Treba mi receiver pa usput gledam dali je moguce uzeti neki koji je ujedno i media player kako bi mogao spajati se na netflix,youtube i sl.

Negdje u komentarima u ovoj temi sam naišao na ovo čudo
https://m.gearbest.com/tv-box/pp_009538151617.html

Zanima je jel ima nesto bolje u tom cjenovnom rangu ili nesto povoljnije jednako/dovoljno dobro

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
atapag kaže...

..
Zanima je jel ima nesto bolje u tom cjenovnom rangu ili nesto povoljnije jednako/dovoljno dobro
..

 -gle.. male 'kutijice' kao dvbt nemaju snagu-chip, nisu računalo za surfanje (kao mobitel-tablet..) dok su kutijice koje to mogu ekšli mini-pc, kao npr tablet-mobač bez ekrana (tj spojen tv).

-takve kutijice koje nešto mogu, kao netflix, su recimo androdi smartbox kutije-prijemnici, kojima čak nije primarno dvbt, tj može biti bez antene, samo internet i sl. tj problem je cijena, jer to nije u rangu 100-200kn nego nekoliko puta više, ovisi o kvaliteti-snazi, tj kao mob-tablet, imaš za manje novca ali je slab ili nešto drugo fali kao antena itd.

 

-ono važnije (što želim reći..) možeš tražiti-naći neki takav box, koji će raditi što želiš, no tad si već blizu cijene novg tv-a.. tj možeš ovisno o želji tražiti smart-tv koji ima npr netflix i tad imaš ono što tražiš dok je ovako sve mačak u vreći tj možeš platiti 500kn-1000kn i imati problema, tj pitanje kako radi + rizik kupnje online, dok u domaćim trgovinama platiš više a tad je to cijena jeftinijet tv-a pa je recimo pitanje što se isplati kupiti, što stvarno trebaš i što će od tog raditi kako si želio, lako postane bačen novac, isplativost, jamstvo itd.

-većina upotrebljivih boxeva je iznad 700kn, često 1000-više. Možeš povoljnije kupiti tablet i njime surfati-gledati itd (spojen hdmi-jem na tv.. naravno tad tražišt takav) no tad to plaćaš kao jeftiniji tv koji ima te mogućnosti, tj u tv-u to može biti ista komponenta-chip koji je tad jeftinij nego takav zaseban uređaj u obliku npr tableta ili andorid boxa + jedan daljinski i ostale prednosti kad je to sve u smart-tvu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ima li razlike u koji sam HDMI ubacio onaj strong stick. Kad sam to postavljao nisam ni išao da ima razlika, ali sam skužio da sam ubacio u onaj koji je označen sa PC/DVI, a ne STB.

Na rezoluciji 1080i mi radi u redu osim što zna nekad kratko doć do smetnji i nestane zvuka nakratko nakon toga, ali na 1080p50 mi svako par sec blinka ekran kao da gubi kontakt. Taj 1080p50 je za 50fps jel? Jeli to može biti do signala da ne može primit dovoljno informacija pa se svakih par sec pogubi i blinka ekran?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...

Ima li razlike u koji sam HDMI ubacio onaj strong stick. Kad sam to postavljao nisam ni išao da ima razlika, ali sam skužio da sam ubacio u onaj koji je označen sa PC/DVI, a ne STB.

Na rezoluciji 1080i mi radi u redu osim što zna nekad kratko doć do smetnji i nestane zvuka nakratko nakon toga, ali na 1080p50 mi svako par sec blinka ekran kao da gubi kontakt. Taj 1080p50 je za 50fps jel? Jeli to može biti do signala da ne može primit dovoljno informacija pa se svakih par sec pogubi i blinka ekran?

- teoretski?

- svaki port može biti jednak-identičan, tad nema razlike dok su izterne oznake samo textualno za lakše razlikovanje izabranog ulaza tj lakše ako je ispisano pc-stb nego hdm1-hdm2.

- svaki port može biti zaseban, drugačiji, npr ima ili nema arc-cec, dok uvjek postoji neka automatika-defaulti-postavke i soft koji tume upravlja o čemu može ovisiti razlika u radu-ponašanju od detekritanja signala ili autoamtsko paljenje-prebacivanje nadalje.

.. što tad znamo? ništa, zato čitamo RTFM što kaže proizvođač jer on to recimo zna i ako nije drugačije navedeno tad je jednako ili barem slično, no nema ni razloga 'pogrešno' spojiti, tj logički nema razloga pc spojiti na hdmi ulaz s oznakom stb i obrnuto ako možemo jednako logički lako spojiti u drugi port odgovarajućeg natpisa, čak kad se radi samo o slovima a da je elektronika-rad identičan.

- + da, može biti ta sitna razlika da će na nekom portu možda soft očekivati standardne tv-rezolucije-postavke, dok na drugom može očekivati pc rezolucije-postavke pa i refresh npr 1024x768@70hz jer soft može biti takav i imati neki očekivani raspon postavki signala kako bi ga pravilno-bolje prikazao i npr prilagodio prikaz 4:3 na 16:9 itd. mada su posljednje desetljeće praktički monitori i tv-ekrani isti-slični-izjednačeni (za razliku od starijeg-CRT, kao i ntsc-pal itd) pa su razlike recimo nestale ali tv ulaz mora detektirati signal-rezoluciju i u pravilu pc može imati daleko veći raspon (više i niže rezolucije-postavke).

- + problem što će neki defaulti raditi, npr koće li se tv upaliti na posljednjem izabranom korištenom ulazu (hdmi-1-2-3.. tvbt, nešto treće..) ili prebacuje li se automatski kad se neki uređaj upali i tad raditi detekt signala-prilagodbe uz problem što ako imamo upaljeno 2-više uređaja itd.. to sve neka logika-automatizam radi i ne mora biti jednako po portovima, za različite tv čak istog branda ako nisu iste serije npr broj priključaka i uvjek može biti problem da neki default nije ono što nam treba ili da moramo upaliti/ugasiti neku opciju. Kao što je recimo nevažno na koji sata port spojimo hdd u računalu, no nisu svi sata portovi jednaki, neki možda dijele adrese s drugim uređajima, druga brzina itd. i u pravilu se spaja redom od prvog, tj bez nekog razloga nemamo razlog ne spojiti po tom redu i tad je nelogično bez razloga spajati 'neredom' :) .. itd.

 

edit: .. ako primjetiš neku razliku, može biti stvarna a može biti samo osjećaj-utisak-placebo, može biti drugi kabel uzrok itd.

+ nema razloga 'forsirati' ''najjači'' signal, jer nije isto za elektroniku pa ni sam kabel npr 25/30 ili 50/60 hz, tj 1080i-p .. na stranu što neke stvari formalno mogu biti podržane, svaki viši standard traži jaču-bržu elektroniku a to je tad i skuplje ili reklama-štednja pa lošije npr buffer slike treba memoriju za par sekundi i tad češće čuješ prekide ili slične probleme upravo zato jer je to granica elektronike pa i banalno jeftinog kalbla koji nije npr hdmi-2.0b certificiran ili izlaz vga s računala itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 10:14 (ihush).
9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Zamijenio sam HDMI port na stb, ali nema razlike. Na source na TV piše HDMI 1 i 2, a kod portova nisam ni išao za tim da piše išta, nego sam vidio na user manual od TV.

Za sliku je ok 1080i, ne znam ionako za veći fps dali se išta emitira od programa sa više od 20 i nešto ili koliko već fps.

Jedino što sam primijetio da se kod kockanja na dvbt2 manje kocka i kraće traje to od dvbt, ali ima taj problem da se pogubi zvuk svako toliko nakratko.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

To nije do HDMI-ja, to je do lošeg signala. Namjesti i dobro usmjeri antenu i sve poteškoće će nestati.

9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

To mi je jasno, ali tu mi nema puno pomoći sa sobnom antenom jer sam na lošem položaju. Jedino što je dobro je da su svi programi na istoj frekvenciji sad, prije je trebalo vrtit antenu ovisno na kojem muxu je program koji želiš gledat jer je jako rijetko bilo da su oba istovremeno bila ok.

Ne znam ima li smisla stavit manje npr. na 720p i sl. ali to samo idem za tim kako je kad se gleda neki stream pa možeš namještat rezoluciju ako dolazi do bufferinga.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...

To mi je jasno, ali tu mi nema puno pomoći sa sobnom antenom jer sam na lošem položaju. Jedino što je dobro je da su svi programi na istoj frekvenciji sad, prije je trebalo vrtit antenu ovisno na kojem muxu je program koji želiš gledat jer je jako rijetko bilo da su oba istovremeno bila ok.

Ne znam ima li smisla stavit manje npr. na 720p i sl. ali to samo idem za tim kako je kad se gleda neki stream pa možeš namještat rezoluciju ako dolazi do bufferinga.

Opiši teren. Jesi li u kući ili zgradi? Jesi li na brdu ili u nizini? Imaš li prepreka prema odašiljaču? Koji grad?

 

Rezolucija koju si ti odabrao na televizoru nema nikakve veze s time. To je maksimalna rezolucija koju će televizor koristiti za skaliranje slike prijemnika. Kod mene je na Quadro LED HD ready televizoru, EVOtv prijemnik spojen preko HDMI, a opcija prikaza je postavljena na 1080p50, bez obzira što je televizor 1366x768.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 15:33 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ma u kući sam, ali sam na 1. katu, a sve okolo zbijene kuće na više katova tako da to blokira signal i tu je najveći problem. Odašiljač je na brdu blizu tako da to nije problem.

Dok nađem pravu antenu previše para mislim da bi potrošio, a vanjsku običnu riblju kost baš i nisam u mogućnosti montirati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 17:02 (AirLive).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...

Ma u kući sam, ali sam na 1. katu, a sve okolo zbijene kuće na više katova tako da to blokira signal i tu je najveći problem. Odašiljač je na brdu blizu tako da to nije problem.

Dok nađem pravu antenu previše para mislim da bi potrošio, a vanjsku običnu riblju kost baš i nisam u mogućnosti montirati.

Svi preporučuju ovu kao najbolju sobnu antenu, pa eto, možeš je kupit pa probati s njom. Usput nam javiti iskustva.

9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Znam za nju, raspitivao sam se ja u vezi toga tu po forumu i prije. Svako toliko mi padne to napamet kad se moji počmu žalit na signal :) jer ja niti nemam TV tako da mi nije do toga...

Jedino ne znam jeli dovoljan izlaz od 5V za tu antenu, ova sad sobna antena se uključuje u strujnu utičnicu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 17:15 (AirLive).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...

Znam za nju, raspitivao sam se ja u vezi toga tu po forumu i prije. Svako toliko mi padne to napamet kad se moji počmu žalit na signal :) jer ja niti nemam TV tako da mi nije do toga...

Jedino ne znam jeli dovoljan izlaz od 5V za tu antenu, ova sad sobna antena se uključuje u strujnu utičnicu.

Ova antena se napaja iz televizora/prijemnika, tako da nema vlastito napajanje. Znači, u postavkama televizora/prijemnika moraš uključiti napajanje antene i ona onda radi.

 

Ako se odlučiš za kupovinu iste, svakako javi kakva je i kakav je signal.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 17:29 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Odlična je antena, bolja od svih sobnih koje sam koristio.

9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Znam to da treba uključit, jedino ne znam jeli 5V napajanja dovoljno za to pošto ima i pojačalo, a piše da toliko daje na onom sticku. Ili je to neki standard pa sve moraju zadovoljavati napon od 5V?

Mislio sam ja odavno kupit nju, ali su mi moji javili da su već na svoju ruku kupili neku Iskra sobnu i da ne trebam tako da je propalo to...

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 17:42 (AirLive).
9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Grbi94 kaže...

Odlična je antena, bolja od svih sobnih koje sam koristio.

 A kakve sobne si koristio i kakva ti je lokacija i udaljenost od odašiljača i okolne kuće/zgrade/ostale smetnje? Koristiš je kao sobnu? Pošto vidim da piše da se može montirati i vani. 

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ovakve: http://engelaxil.hr/upload/catalog_product/26/an0256_medium_small_4dc55a1e270d4.jpg.
Od odašiljača sam udaljen 50 km, stan u prizemlju, nije baš dobra lokacija. Antena je u sobi, gleda u prozor.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 18:22 (Grbi94).
9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Takvu nekakvu imam i ja sobnu, jel ti taj prozor gleda direktno na odašiljač ili smetaju okolne kuće/zgrade...? Meni baš smetaju te okolne kuće i nijedan prozor ne gleda ni blizu u smjeru odašiljača, ali je odašiljač dosta blizu na nekih 2-2.5 km.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Nemam optičku vidljivost prema odašiljaču, ali, da, prozor gleda u tom smjeru.
Ako ti je odašiljač tako blizu, mislim da ne bi trebao imati problema s bilo kojom antenom.
9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

A eto ipak imam, očito igra puno ulogu te okolne kuće zbijene i puno odbijanja signala...

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...

Znam za nju, raspitivao sam se ja u vezi toga tu po forumu i prije. Svako toliko mi padne to napamet kad se moji počmu žalit na signal :) jer ja niti nemam TV tako da mi nije do toga...

Jedino ne znam jeli dovoljan izlaz od 5V za tu antenu, ova sad sobna antena se uključuje u strujnu utičnicu.

 Imaju istu takvu ali bez pojačala :http://engelaxil.hr/proizvodi/antenska-oprema/sobne-antene/sobna-logperiodic-antena-521/

I još svi kažu da je ova bez pojačala bolja.Ona s pojačalom se može napajat preko prijemnika a i preko ispravljača koji se kupuje zasebno,ne dolazi s njom.I ja se pitam koju od te dvije kupit jer nisam siguran da bez pojačala mogu išta ulovit jer sad imam neku sobnu koja dobro lovi Mux m1 ali loše mux m2...

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Meni je samo zanimljivo kako samo Engel Axil ima takve antene u ponudi, nitko drugi. 

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

https://www.prejeftino.com/proizvod?id=916

Tu sam je kupio, izgleda da je trenutno nemaju na stanju.

 

Krivi link.

 

https://www.prejeftino.com/proizvod.php?id=1642

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 19:57 (Grbi94).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice