DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.446
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Dobar dan svima,
molim za pomoć u odabiru dvbt2.

Trebam preporuku dvbt2 hevc prijemnika koji ima pvr na usb, a da se taj video može gledati na laptopu, bez konverzije. Imam vivax181,ali nije dobar za tu funkciju.
Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

I ja bi molio pomoć

 

Znam da svi pišu da treba x265 za video, ali nigdje ne mogu pronaći koji audio codec mi treba. Pitam jer bi danas dok je još popust naručio sa aliexpress prijemnik i većina podržava MPEG 1/2 audio. Neki imaju upozorenje da ne podržavaju AC-3.

U specifikacijama HAKOMA piše da treba potržavati MPEG2, AC3, MPEG4. Sad me zanima je li treba sve te podržavati ili će raditi i samo sa MPEG 1 tj MPEG 2? Je li mi dovoljan MPEG2 ili mi treba i MPEG4 ili i to i AC3...?

 

Drugim riječima, zanima me bi li radio npr ovaj prijemnik da ga naručim:

 

AliExpress link

 

Unaprijed hvala!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 10:41 (Fisco).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Kratki review - Triax TR63 DVB-T2 HEVC uređaj

Pozdrav forumašima,

Čudi me da se na našim forumima spominju svakakvi prijemnici, a nitko da spomene neki Triaxov.

Morao sam starcima da im kupim DVB-T2 uređaj sa podrškom za HEVC da bi mogli 'vatati naše full HD programe, jer oni u spavaćoj imaju 7-8 godina star LG LCD 32" koji nema DVB-T2. Gledao sam ih puno (NOA, Strong, Thomson, OPTICUM...) i došao sam do Triax prijemnika. Kupio sam im model Triax TR63 za 159,99 Kn, što je jedan od jeftinjaka, ali radi PUNOM PAROM i ima odličnu kvalitetu slike. Jedina mu je mana što uopće u meniju pri prvom postavljanju, pod državu nema opciju za Hrvatsku i pod jezik za hrvatski jezik, pa sam im postavio Češku kao državu i engleski kao jezik. Uređaj sam im spojio sa televizorom sa HDMI-jem. Preko HDMI sučelja slika je oštrija, viša reza nego preko SCARTa ili chincheva, u meniju sam postavio rezoluciju na 1080p50 ali ima opciju i za 1080p60 (to je za telke koje su uvezene iz Amerike), te za 720p. Daljinac - izgleda jeftino, isti je kao kod EVOtv prijemnika samo što on ima više funkcija. Od priključaka nudi: 1x USB sa prednje strane, 1x HDMI v1.3, 1x SCART, 1x LAN (za update firmwarea preko OTA), Antenna in/out, Coax za digitalni zvuk, te napojni kabel. Kada prvi put upalite uređaj, pojavi vam se izbornik za prvo postavljanje. Nakon što odradite prvo postavljanje, uređaj započinje s automatskom pretragom kanala. Našao je sve naše programe u full HD rezoluciji i 2 EVOtv programa - info kanal i promo. Kanale je moguće sortirati, premještati, preimenovati ili izbrisati u izborniku uređaja. Samo jedino nije našao TV postaje iz Slovenije, što ih je ugrađeni prijemnik u TV-u uredno pronalazio, ali bi ovaj Triax trebao i njih naći jer može čitati i običan DVB-T signal. Menu - isti je kao kod Opticuma, ima postavke za kanale, instalaciju, postavke prijemnika, alate, igrice i media centar. Uređaj može i snimati TV postaje na USB stick ili vanjski HDD. PVR sam testirao s USB stickom od cca 2 GB na kojeg uredno snima sadržaj koji se može pregledati bez konverzije na računalu. Format je .mts kojeg jedino na računalu može puštati VLC. Uređaj nema HBBTV, što je jedna od prednosti što ga čini jeftinim. Prebacivanje kanala je u redu. Media centar - je u redu, uređaj čita MP3, MP4, MPG; MPEG, M4V, M4A, WMV, WMA, WAV, MKV, AVI, ali ne čita DivX. 

 

SPECIFIKACIJE UREĐAJA (sa Njuškala):

 

Vrsta: Set-top-box
TER - demodulacija DVB-T / T2 (MPEG2 / MPEG4 / HEVC - H265)
TER - razina signala -70 ...- 15

Omjer omjera 4: 3/16: 9 / Automatski 

Dekodiranje video zapisa MPEG2 MP @ HL, AVC / H.264 HP@L4.1, MPEG4 ASP, HEVC H 265

Video izlaz 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p

Digitalni audio izlaz (S / PDIF) 1 x koaksijalni

HDMI verzija 1.3

Format za reprodukciju videa MPEG 2: (.mpg, .mpa, .mpe, .mp2, .vob, .dat), MJPEG, TS stream: (.ts, .mts , .m2ts), AVI: (. avi, .vid, .xvid, .div), QuickTime: (.mp4, .m4a, .mov), MKV: (.mkv), ASF: (.asf, .wmv, .wma)

Format reprodukcije zvuka WAVE (, način), MP3, ASF (WMA), AAC, stvarni format (.ra)

TER - frekvencijski raspon 170 ... 230, 470 ... 862 MHz

TER - širina pojasa kanala 7 ... 8 MHz

Učestalost uzorkovanja 32, 44,1, 48 kHz

Aktivno napajanje antenama 5V / 50mA

Ethernet sučelje 10/100 Mbps

Flash memorija 32 MByte

DDR memorija 512 MByte

OSD jezici 9

Broj kanala 1000

Funkcije Mediaplayer, PVR i Ažuriranje softvera

API web radio stanice, vremenske prognoze

Dešifriranje FTA

PVR spreman Da (USB)

Daljinski upravljač uključen

Daljinski upravljač - tipke 45

Zamjena Remote art. broj 351130, predmet TCT 043

Daljinski upravljač - baterija 2 x AAA

Ažuriranje softvera putem USB-a

Raspon radne temperature +15 ~ + 35 ° C

Napon izmjeničnog napona 220 - 240 VAC

Potrošnja energije (tip) 6 ON / 0,5 STBY W



Duljina proizvoda: 158 mm

Prikaz 4-cifrenog broja

4 x 7 segment
Boja prikaza: zelena


Glavni materijal: Čelik

Visina proizvoda: 36mm


Dubina proizvoda: 90mm


Širina proizvoda 168mm

 

Boja: crna


Pakiranje: QTY1


Visina pakiranja: 0,038 m


Širina pakiranja: 0,168 m


Dubina pakiranja: 0,118 m


Zapremina pakiranja: 0,001 m3


Neto težina: 0,350 kg


Ukupna težina: 0,350 kg

 

 

Ako vam pak treba jeftin prijemnik za prijem DVB-T2 HEVC kanala mislim da će Triax TR-63 prijemnik poslužiti svrsi.

P.S. Slike su ispod tako da možete vidjeti kako prijemnik izgleda.

Prednja strana uređaja Prednja strana uređaja
Zadnja strana uređaja Zadnja strana uređaja
Daljinski upravljač (nije original ali izgleda slično) Daljinski upravljač (nije original ali izgleda slično)
Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kratki review - Triax TR63 DVB-T2 HEVC uređaj

Izgleda identično Inteku... Sve to ista krama, 2 fabrike u Kini štancaju za $6 pa koliko ih tko naruči, ide naljepnica...

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Fisco kaže...

I ja bi molio pomoć

 

Znam da svi pišu da treba x265 za video, ali nigdje ne mogu pronaći koji audio codec mi treba. Pitam jer bi danas dok je još popust naručio sa aliexpress prijemnik i većina podržava MPEG 1/2 audio. Neki imaju upozorenje da ne podržavaju AC-3.

U specifikacijama HAKOMA piše da treba potržavati MPEG2, AC3, MPEG4. Sad me zanima je li treba sve te podržavati ili će raditi i samo sa MPEG 1 tj MPEG 2? Je li mi dovoljan MPEG2 ili mi treba i MPEG4 ili i to i AC3...?

 

Drugim riječima, zanima me bi li radio npr ovaj prijemnik da ga naručim:

 

AliExpress link

 

Unaprijed hvala!

Osobno nikome ne bih preporučio kupovinu prijemnika preko AliExpressa. Isti možda podržavaju HEVC, ali ne moraju podržavati određene parametre, pa se mogu pojaviti kojekakvi problemi. Na garanciju ili bilo kakav oblik podrške možeš zaboraviti.

Nuclear_Phoenix kaže...

Izgleda identično Inteku... Sve to ista krama, 2 fabrike u Kini štancaju za $6 pa koliko ih tko naruči, ide naljepnica...

Pa tako je doslovno sa svime.

4 godine
offline
Re: Kratki review - Triax TR63 DVB-T2 HEVC uređaj
Vavoom kaže...

Pozdrav forumašima,

Čudi me da se na našim forumima spominju svakakvi prijemnici, a nitko da spomene neki Triaxov.

 

 Sve ti je to slično.

 

Jučer na RTL-u u njihovom večernjem Dnevniku čujem kako se trgovcima povećala prodaja televizora (i prijemnika, ako se ne varam) za 60%. Što ujedno znači da će se neki riješiti starijih uređaja (televizora i dvb-t prijemnika), pa ćemo sada dobiti dodatni elektronički otpad.

 

13 godina
offline
Re: Kratki review - Triax TR63 DVB-T2 HEVC uređaj
Nuclear_Phoenix kaže...

Izgleda identično Inteku... Sve to ista krama, 2 fabrike u Kini štancaju za $6 pa koliko ih tko naruči, ide naljepnica...

 i opticom lion, identičan daljinski

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Evo danas spojen Strong 8541 i nakon što su isključili stari dvbt 1 iman samo mux m1,signal 98/100 a mux m2 ništa.Znači nemam više sportsku tv,cmc,rtl kockicu i dva regionalna programa,loš signal.Zna li netko što treba napraviti ?
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 23:25 (Igox).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Tony1999 kaže...

Zvao me susjed danas, uzeo je Opticum Nitrobox ili tako nesto. I sada se događa da mu hvata nacionalne programe (HRT, RTL...) dok mu Z1, Laudato TV i slične ne hvata. Odnio sam svoj Evo TV receiver do njega i nije uhvatio niti jedan Evo TV kanal. Do čega bi moglo biti? Okretali smo i antenu (Petrovina kraj VG, znači prema sljemenu) ali nije pomoglo. Dok nije bio DVB-T2 sve kanale je normalno hvatao bez diranja antene.

 

Marko :D kaže...
Tony1999 kaže...

Zvao me susjed danas, uzeo je Opticum Nitrobox ili tako nesto. I sada se događa da mu hvata nacionalne programe (HRT, RTL...) dok mu Z1, Laudato TV i slične ne hvata. Odnio sam svoj Evo TV receiver do njega i nije uhvatio niti jedan Evo TV kanal. Do čega bi moglo biti? Okretali smo i antenu (Petrovina kraj VG, znači prema sljemenu) ali nije pomoglo. Dok nije bio DVB-T2 sve kanale je normalno hvatao bez diranja antene.

Ovdje upiši svoju adresu i reći će ti na kojem kanalu moraš tražiti, te kuda okrenuti antenu.

 To sam prvo napravio, sjetio sam se da si bio objavio tu stranicu ali nije pomoglo.


Rekao sam mu da zamijeni kabao od antene i sad sve normalno radi.

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
Evo danas spojen Strong 8541 i nakon što su isključili stari dvbt 1 iman samo mux m1,signal 98/100 a mux m2 ništa.Znači nemam više sportsku tv,cmc,rtl kockicu i dva regionalna programa,loš signal.Zna li netko što treba napraviti ?

 

To se i meni dogodilo. Identični setup do gašenja hvatao MUX1 (lokalni mini odašiljač) i MUX2 (Učka). Nakon gašenja samo radi MUX1. MUX2 signal zakucan na nulu, ni da mrdne.

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
josip12 kaže...
Igox kaže...
Evo danas spojen Strong 8541 i nakon što su isključili stari dvbt 1 iman samo mux m1,signal 98/100 a mux m2 ništa.Znači nemam više sportsku tv,cmc,rtl kockicu i dva regionalna programa,loš signal.Zna li netko što treba napraviti ?

 

To se i meni dogodilo. Identični setup do gašenja hvatao MUX1 (lokalni mini odašiljač) i MUX2 (Učka). Nakon gašenja samo radi MUX1. MUX2 signal zakucan na nulu, ni da mrdne.

 Kod mene mrda ali odmah i padne na nulu.Koji prijemnik imaš?

3 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Slovenci koriste DVB-T MPEG-4, a ne DVB-T2.

 Što je od tog dvoje bolji izbor?

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

DVB-T2 HEVC logično.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
reCAPTCHA kaže...
Pozdrav, koji bi prijemnik bio bolji izbor između Amiko Impulse T2/C H.265 i Opticum Nytrobox Plus? Dali oba podržavaju hrvatske znakove i promjenu veličine vanjskih prijevoda? Nytrobox podržava NTFS, dok za Impulse ne piše koje filesysteme podržava. Vidim da Nytrobox ima kvalitetan i programabilan daljinski, kakav daljinski ima Impulse? Ima li do 300 kuna još kakav prijemnik koji bi zadovoljio gornje zahtjeve?

 Ako su ti bitni titlovi sa usb-a zaboravi na nytrobox, defaultni titlovi su očajni i nema opciju promjene istih.

Amiko Impulse ima pristojnu veličinu titlova i prikazuje hrvatske znakove, ali mislim da se veličina neda mjenjat.

Daljinski je pristojan.

Ako si u zg navrati u Prijem, odnosno prejeftino.com pa ih isprobaj, al ih prije nazovi i pitaj jel ih imaju na raspolaganju u dućanu.

 

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
user2206 kaže...
Marko :D kaže...

Slovenci koriste DVB-T MPEG-4, a ne DVB-T2.

 Što je od tog dvoje bolji izbor?

 DVB-T2 je noviji standard, a time i bolji. Slovenci su davnih godina postupili mudro i umjesto da uzmu MPEG2 poput nas, uzeli su MPEG4 i mogu ga koristiti još neko vrijeme jer su im MUX-evi poluprazni: DVB-T - Seznam programov (rtvslo.si). HD ima jedino državna televizija, komercijalni kanali poput POP TV-a i Kanala A su otpali jer se im zemaljsko emitiranje nije isplatilo, a ostali programi su im više ili manje tiha jeza. Tako da stvarno nemaju zašto trošiti novac na DVB-T2 opremu.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zelenapaprika kaže...
user2206 kaže...
Marko :D kaže...

Slovenci koriste DVB-T MPEG-4, a ne DVB-T2.

 Što je od tog dvoje bolji izbor?

 DVB-T2 je noviji standard, a time i bolji. Slovenci su davnih godina postupili mudro i umjesto da uzmu MPEG2 poput nas, uzeli su MPEG4 i mogu ga koristiti još neko vrijeme jer su im MUX-evi poluprazni: DVB-T - Seznam programov (rtvslo.si). HD ima jedino državna televizija, komercijalni kanali poput POP TV-a i Kanala A su otpali jer se im zemaljsko emitiranje nije isplatilo, a ostali programi su im više ili manje tiha jeza. Tako da stvarno nemaju zašto trošiti novac na DVB-T2 opremu.

U Sloveniji oko 78% ljudi ima televizijsku pretplatu; kod nas je taj udio manji. Iz tog razloga su se popularni slovenski TV kanali (POP TV, Kanal A i Planet TV) odlučili za prestanak emitiranja preko zemaljske tehnologije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 11:38 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
user2206 kaže...
Marko :D kaže...

Slovenci koriste DVB-T MPEG-4, a ne DVB-T2.

 Što je od tog dvoje bolji izbor?

 DVB-T2 je noviji standard, a time i bolji. Slovenci su davnih godina postupili mudro i umjesto da uzmu MPEG2 poput nas, uzeli su MPEG4 i mogu ga koristiti još neko vrijeme jer su im MUX-evi poluprazni: DVB-T - Seznam programov (rtvslo.si). HD ima jedino državna televizija, komercijalni kanali poput POP TV-a i Kanala A su otpali jer se im zemaljsko emitiranje nije isplatilo, a ostali programi su im više ili manje tiha jeza. Tako da stvarno nemaju zašto trošiti novac na DVB-T2 opremu.

U Sloveniji oko 78% ljudi ima televizijsku pretplatu; kod nas je taj udio 49%. Iz tog razloga su se popularni slovenski TV kanali (POP TV, Kanal A i Planet TV) odlučili za prestanak emitiranja preko zemaljske tehnologije.

 "Podjetje Pro plus je tudi uradno napovedalo, kar smo že vedeli. Da bosta televizijska programa Pop TV in Kanal A s 16. januarjem nehala oddaja v prizemnem načinu DVB-T, kar pomeni, da se ju ne bo več dalo spremljati z anteno. V Pro plusu niso neposredno navedli razloga za tako potezo, so pa v sporočilu za javnost omenili, da njihove programe iz leta v leto več ljudi spremlja prek fiksnih priključkov in da so zato deležni boljše kakovosti slike in dodatnih storitev, kot je ogled za nazaj."

 

Što će reći da kod njih sve manje ljudi gleda određene programe putem zemaljske tv. 

 

 

Kod nas IPTV gleda 29,67%, kabelsku tv 11,92%. Običnu zemaljsku tv gleda 43,56%.

 

Memorandum - Ravnatelj (hakom.hr)

 

Slovenci imaju puno korisnika IPTV (55,99%) i kabelske tv (37,27%). Vidi graf u prilogu.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 19:03 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Zeznuo sam brojke, nije bilo namjerno. Kakogod, kod nas još uvijek većina ljudi gleda televiziju preko antene.

 

OiV tvrdi da kod nas 49% ljudi gleda isključivo zemaljsku TV, dok 70% gleda zemaljski TV signal.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 19:13 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Čemu palac dolje? Pa slažemo se; kanali su otišli jer malo ljudi gleda televiziju preko antene, a emitiranje je skupo.

 

OiV tvrdi da kod nas 49% ljudi gleda isključivo zemaljsku TV.

  Palac dole jer se nabacuješ brojevima bez provjere istih i zato jer ti je poruka nejasna. Nisam iz nje shvatio kakvu to pretplatu ima 78% Slovenaca. 

 

I friziraš podatke: "U Sloveniji oko 78% ljudi ima televizijsku pretplatu; kod nas je taj udio 49%." pisao si u prvoj verziji poruke, a sada piše "udio manji od 43". 

 

HAKOM tvrdi da je kod nas manje ljudi koji gledaju zemaljsku tv u odnosu na OiV. HAKOM već godinama prikuplja te podatke i objavljuje ih na svojem Webu, a nemam pojma otkud OiV izvlači podatke poput ovih: 49% kućanstava gleda isključivo zemaljsku tv i 70% tv korisnika u RH gleda zemaljski tv signal.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 19:18 (zelenapaprika).
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Antropofob kaže...
reCAPTCHA kaže...
..........................

 Ako su ti bitni titlovi sa usb-a zaboravi na nytrobox, defaultni titlovi su očajni i nema opciju promjene istih.

Amiko Impulse ima pristojnu veličinu titlova i prikazuje hrvatske znakove, ali mislim da se veličina neda mjenjat.

Daljinski je pristojan.

Ako si u zg navrati u Prijem, odnosno prejeftino.com pa ih isprobaj, al ih prije nazovi i pitaj jel ih imaju na raspolaganju u dućanu.

 

 Posjedujem  AMIKO MiRAX HIS 3000, i stavio sam ovdje sliku kako mi izgleda film s titlom... malo sitno poviseno, prozirno  i nema nasih slova. Nov dosao s 092019, tip iz AMIKO mi poslao 092020, dok sam sinoc ja stavo 112020 verziju update..

Tip iz AMIKO mi veli da se obratim lokalnom dealeru za rjesavanje gresaka. Pitam tko je to. ZED distributer ili Prijam ko mi je prodao?

I za HDMI-CEC da li ti radi to? Ja imam ali ne funca bas.... vidio sam YT od nekog modela AMIKO, kako izgleda HDMI-CEC ima stosta podesavanju, kod mene je samo On/Off...ali LG isto s SimopLinkom ne moze pomoci.. moze samo ovo.... ugasim TV.... automatski ugasi AMIKO. pa restarta AMIKO i upali TV. pa se AMIKO ugsi.. nikako ugasiti... znam da je greska..... a kome reci?

Da li zadnji broj UPDATE. znaci zbroj svih  UPDATE ili moram naci ostale starije verzije i instalirati?....

Hvala.... i pomagaj .... ako Boga znas.....

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pozdrav,
Uzeo sam onaj mali stick Strong Srt 82 DvbT2 tuner, dosada sam
imao odličan analogni signal, ali sa ovim tunerom prekida mi na trenutke zvuk, slika ostaje aktivna, ne zamrzava, ne cjepka se. Napravio sam i upgrade softwaera, ali opet isto. Ima neko neku ideju što bi moglo stvarati problem?
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 23:19 (bonzai).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ja sam svojima kupio isti takav, i javljaju mi skoro isti problem. Na momente im se skocka slika i onda kad se popravi još neko vrijeme nema zvuka. Tako da moguće da je to radi signala (imaju sobnu antenu) tj. kad je signal dovoljno dobar valjda se to ne događa. Tek za tjedan dana idem kod njih tako da ću tek tad moći detaljnije provjeriti. Inaće, jesi možda pokušavao sa usb gledat neki video, imaš li i ti problem sa pokretanjem?

13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ako netko ima želju slušati radio, može to raditi besplatno preko EVOtv Promo kanala. Doduše, vaš prijemnik mora biti spojen na internet i imati podršku za HbbTV. 😁

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...

Ja sam svojima kupio isti takav, i javljaju mi skoro isti problem. Na momente im se skocka slika i onda kad se popravi još neko vrijeme nema zvuka. Tako da moguće da je to radi signala (imaju sobnu antenu) tj. kad je signal dovoljno dobar valjda se to ne događa. Tek za tjedan dana idem kod njih tako da ću tek tad moći detaljnije provjeriti. Inaće, jesi možda pokušavao sa usb gledat neki video, imaš li i ti problem sa pokretanjem?

 slab signal

6 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Dobio san na korištenje prijemnik MAXPOWER STB1680 (hrvatski proizvod, proizveden u Kini). Neki jeftikaner, nisan ima ikakva očekivanja od njega, kad ono, malo je reć da me je ugodno iznenadio. Evo nekih primjedbi:

+ Dočepa se odmah svih kanala, na svakom je slika besprijekorna i stabilna, svaki je kanal na 100% snage signala, nema artefakata/rušenja/zamrzavanja.

+ Izbornik je za moje pojmove adekvatan, EPG odličan.

+ Podržava hrvatski izbornik i prijevode, moguće je mijenjat veličinu prijevoda (mali, normalan, veliki), boju i pozadinu.

+ Podržava NTFS, DivX.

+ Prepoznaje memorijsku karticu u USB adapteru, ako bi to ikome bilo od značaja.


- Upravljač je jeftikaner koji zahtjeva umjerenu preciznost.

- Prednje tipke na kučištu iz nekog razloga nisu funkcionalne.

- HDD 3TB5400 ga zamrzne, još ću testirat drugačiji HDD od 1TB pa ću javit.

Snimanje još treban testirat, pa ću javit i o tome. Sve u svemu, potpuno san zadovoljan uređajem te ga preporučujem.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Festus kaže...
Dobio san na korištenje prijemnik MAXPOWER STB1680 (hrvatski proizvod, proizveden u Kini). Neki jeftikaner, nisan ima ikakva očekivanja od njega, kad ono, malo je reć da me je ugodno iznenadio. Evo nekih primjedbi:

Nije to nikakav hrvatski proizvod. To je običan kineski prijemnik.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Festus kaže...
Dobio san na korištenje prijemnik MAXPOWER STB1680 (hrvatski proizvod, proizveden u Kini)..

- HDD 3TB5400 ga zamrzne, još ću testirat drugačiji HDD od 1TB pa ću javit.
..

-možeš i ti, naručiš količinu i oni napišu što želiš-logo.. nema veze s hr, jednako kao hrpa istih gdje se navodi zemlja kao švicarska-njemačka itd.

-logična granica je 2tb + fs koji koristiš.

-ako nije ograničenje kontrolera-kapaciteta (vjerojatnije) je stvar struje-napajanja tj često podržavaju samo 2,5" (laptop, koji može raditi na 5v npr usb..) dok 3,5" traži dodatno napajanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
josip12 kaže...
fear619 kaže...

da li sa redline ws8500 prijemnikom dolazi daljinski kojim mogu upravljati i televizorom ili obični?naručio sam ga (nije mi tolko važan faktor al ajd) i vidim na slikama jednu verziju a u uputstvima drugu verziju daljinskog.

 

Na daljinskom ima 8 programabilnih tipki za TV. Daljinski je solidan, lovi bez ciljanja u svim smjerovima.

 

Ja sam naručio takva 2 Redline prijemnika, daljinski baš ne prima u svim smjerovima, štoviše, moraš poprilično točno ciljati prema prijemniku. Tipke ponekad primaju po 2x klik ili ostaju utisnute jer se guma zakaci za rub utora. Kod prebacivanja sa DVB-T2 na IPTV ponekad se prijemnik zblokira i reboota sam od sebe. To se događa na oba prijemnika (na oba sam flashao novi software sa ZED stranice). Od svih tih pohvala na raznim forumima, mene je zapravo razocarao jednim djelom jer je nestabilan. Moram probati jedino flashati mozda koju stariju verziju softwarea.

I da, nikako nisam uspio programirati tipke na dnu daljinca. A radim prema uputama. Probao na 4 razlicita daljinca (LG, Panasonic, Sony, Vivax) i ne prima/ne zapamti. Na onom djelu kad stisnem tipku na drugom daljinskom, redline ne želi blinknuti da je očitao signal. Je li ga netko uspio programirati?

16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

U ove sitne satem izjavljujem da sam zeznuo svoj prijemnik.

Trazeci informacija svukuda.. pun mi je """"a interneta. da isprobam iptv ... onako da se opustim... naslonio i daljinski pri ruci utipkao 6969....uuuuffffff

inace je to za RedLine, a eto refleksi mojim prstica

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav ekipa, 

 

Imam TV Grundig (model: 55GUB8768 ) kupljen 2018e godine, u specifikacijama je navedeno da ima DVB-T2 prijamnik u sebi. Gledam po internetu isti model TVa je trenutno rasprodan i navedeno je da u sebi ima traženi prijamnik. Međutim moj TV doma ne radi. Jednostavno nakon isključenja signala prestao je raditi. Zanima me kako provjeriti da li stvarno ima prijamnik, treba li nešto napraviti u postavkama da ga pokrenem/sktiviram?

 

Unaprijed hvala na odgovorima. :) 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice