DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 835.569
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pozdrav, imam onaj Max TV satelitski prijamnik, a svako malo mi dođe poruka na TV-u kao 'nepodržani video format'. 

Bilo je govora da kad dođe novi signal da nećemo trebati ništa uzeti nego će se sve to samo promjeniti ili sam primoran

uzeti i novi TV koji podržava DVB-T2 ? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
user2206 kaže...

Stigao Samsung MB540TL i lijepo radi s starim daljincem. Pitanja:

1. Kako sa starim daljinskim ugasiti/uplatiti samo prijemnik ne TV? Maknuo bih ovaj prijemnikov daljinski i stavio ga u ladicu

2. Ne mogu progiuglati gdje skinuti novi firmware (ako ga ima)?

 

Ovdje već dost ekipe ima ovaj receiver pa će ti pojasniti, a i prolistaj temu malo unazad.

@Igox je fino dao osvrt i stavio fotke:)

 

Zanimljivo je kad se daljinski od televizora koristi za teletext onda je ttx onaj dobri, stari velik s finim fontom pa je ovaj daljinski od receivera, nakon što se sve namjesti fakat spreman za ladicu

 

 

Btw, netko je napisao da je negdje cijena s dostavom 32 eur? Većinom s amazon/ebay su cca 37,38 eur s dostavom kao npr dolje.

 

https://www.ebay.de/itm/Samsung-GX-MB540TL-ZG-Media-Box-Full-HD-DVB-T-T2-LAN-USB-HDMI-NEU-Handler/383720740110

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 20:27 (Flagship).
6 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
#nkdz

nije za mene...nego sam to starcima uzeo...stvarno očaj od slike...još sam mislio ćaći produžiti da gleda šport...nakon ovih 90 dana...ali od toga neće biti ništa...kvaliteta je slike ŽIVI UŽAS...za dijagonalu veću od 24"...evo ćaća gleda Euroligu...UŽAS...on to ne vidi jer nije u tim vodama:)...ali meni se POVRAĆA...720x575i interlace...to bi ispalo 720x270...niti 0.2MPX

bolje je izgledalo na analognom signalu i CRT TV-u

UŽAS

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
tommy5 kaže...

stigao danas Redline WS8500 combo

 

kratki info:

naručen 26.10. na https://armtech.hr/

 

odmah upucan zadnji sw sa:

https://www.zed.hr/webshop/proizvod/6567/REDLINE-HEVC-H.265-combo-prijemnik-DVB-S2%2BT2-C-%26-Media-Player

tu su i kratke upute za programiranje daljinskog, tako može upravljati i TVom

update preko USBa, sve vrlo jednostavno

 

Učitao free DVBT2 kanale bez problema.
Spojen na net Lan kabelom u Tcom router, DHCP, sve automatski proradilo.

Kroz super meni, omogućene IPTV i ostale mogućnosti..


E sad ono najzanimljivije;

- uređaj ima 4 IPTV aplikacije, od kojih radi samo RedIPTV, i to odlično
- Kanala ima more, ali postoje samo 2 bitne kategorije:
  1. EXYu - 150 kanla sa naših područja uključujući titlovane HBO, Animal planet, Discovery....
  2. Sport/Zabava - 60 kanala sporta i filmova, sve Arene i hrpa Cine programa
- Youtube "aplikacija" je skroz bezveze, možda može poslužiti ali svakako ne onome tko ima google cromcast..

 

Ovaj IPTV navodno traje godinu dana, iako to možda i sw update produlji.. 
godinu dana je sasvim dosta, do tada će i OLED zamijeniti Plazmu..

za 3 stoje radi kao singerica..

lp

 

 

Vjerojatno si dobio još iz one prošle pošiljke/zalihe jer koliko se može vidjeti ovi koji su sad stigli početkom tjedna imaju 2 godine rediptv. Na zutiklik je najjeftiniji pa treba vidjeti kad ih počnu dostavljati da li če svi dobiti te najnovije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 20:37 (Flagship).
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Valisaurea, takvo ponašanje je moguće ako se preklapa kod daljinskog, za što nema lijeka, ili ako uređaji podržavaju CEC, što se može isključiti u postavkama.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
HCMAA kaže...
#nkdz

nije za mene...nego sam to starcima uzeo...stvarno očaj od slike...još sam mislio ćaći produžiti da gleda šport...nakon ovih 90 dana...ali od toga neće biti ništa...kvaliteta je slike ŽIVI UŽAS...za dijagonalu veću od 24"...evo ćaća gleda Euroligu...UŽAS...on to ne vidi jer nije u tim vodama:)...ali meni se POVRAĆA...720x575i interlace...to bi ispalo 720x270...niti 0.2MPX

bolje je izgledalo na analognom signalu i CRT TV-u

UŽAS

Krivo si uzeo, EvoTV je namijenjen za slijepe i slabovidne osobe. Na sportskim kanalima lopta se ni ne vidi zbog loše rezolucije i bitratea. Ako voli sport i ima doma internet trebao si mu uzet Redline WS8500, pročitaj komentare o njemu tu i na drugim forumima gdje ima čitava tema posvećena tom uređaju. Još stigneš, prodaj ovaj i kupi taj drugi.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
user2206 kaže...

Stigao Samsung MB540TL i lijepo radi s starim daljincem. Pitanja:

1. Kako sa starim daljinskim ugasiti/uplatiti samo prijemnik ne TV? Maknuo bih ovaj prijemnikov daljinski i stavio ga u ladicu

2. Ne mogu progiuglati gdje skinuti novi firmware (ako ga ima)?

 

Ovdje već dost ekipe ima ovaj receiver pa će ti pojasniti, a i prolistaj temu malo unazad.

@Igox je fino dao osvrt i stavio fotke:)

 

Zanimljivo je kad se daljinski od televizora koristi za teletext onda je ttx onaj dobri, stari velik s finim fontom pa je ovaj daljinski od receivera, nakon što se sve namjesti fakat spreman za ladicu

 

 

Btw, netko je napisao da je negdje cijena s dostavom 32 eur? Većinom s amazon/ebay su cca 37,38 eur s dostavom kao npr dolje.

 

https://www.ebay.de/itm/Samsung-GX-MB540TL-ZG-Media-Box-Full-HD-DVB-T-T2-LAN-USB-HDMI-NEU-Handler/383720740110

 

 

 Ja platio na amazonu 33 eura. Ali cijena dostave varira nekad je 9 a nekad 12 eura

6 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
#nkdz

više voli u polje ići:)...sad se bude malo izguštira...mada ni sada ga nije toliko briga(isključivo nogomet)

živimo u istoj kući...a Internet je max 15mbps...to taman za mene...ne mogu dobiti više od toga(i to centar grada)

ma uzeo sam zato što i onako moraš nešto a cijena ista...nakon tih 90 dana ostaju osnovni programi njima i to puno

uzeo sam sebi android tv tako da bih mogao ako baš hoće priko Kodi...mene nije briga..koristim samo torrente...brzina interneta mi je takva kakva jest i bez torrenta ne bi znao kako izgleda 4K HDR:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
10 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Evo danas sam kupio u Mikronisu 7 komada Nytrobox plus resivera pošto ovih iz T coma nema nigdje.Cijena je bila 199kn- 5% za gotovinu.Instalacija prošla brzo,bez ikakvih problema na dva televizora.Ostali nek se zezaju sami.Slika je jako,jako dobra jer ima osjetljivi tuner.Sutra ču se malo poigrati da uparim daljinske i da mogu samo s jednim radit.Isto tako moram posložit programe po nekom redu jer su razbacani svakak.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Sad našao u izborniku, imam još 720 dana :)

3 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
user2206 kaže...

Stigao Samsung MB540TL i lijepo radi s starim daljincem. Pitanja:

1. Kako sa starim daljinskim ugasiti/uplatiti samo prijemnik ne TV? Maknuo bih ovaj prijemnikov daljinski i stavio ga u ladicu

2. Ne mogu progiuglati gdje skinuti novi firmware (ako ga ima)?

 

Ovdje već dost ekipe ima ovaj receiver pa će ti pojasniti, a i prolistaj temu malo unazad.

@Igox je fino dao osvrt i stavio fotke:)

 

Zanimljivo je kad se daljinski od televizora koristi za teletext onda je ttx onaj dobri, stari velik s finim fontom pa je ovaj daljinski od receivera, nakon što se sve namjesti fakat spreman za ladicu

 

 

Btw, netko je napisao da je negdje cijena s dostavom 32 eur? Većinom s amazon/ebay su cca 37,38 eur s dostavom kao npr dolje.

 

https://www.ebay.de/itm/Samsung-GX-MB540TL-ZG-Media-Box-Full-HD-DVB-T-T2-LAN-USB-HDMI-NEU-Handler/383720740110

 

 

 Gledam al nemogu naći gdje je netko napisao kako koristiti originalni daljinski za sve umjesto ovog 

Također evo sad probao upaliti film s prijevodom. Tu imam problem, zamrzne se slika kada učitam .srt datoteku prijevoda, slika stoji prijevod ide dalje. Firmware je najnoviji.

16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Veeceras sam pratio emisiju Provjereno.

Uocio sam da nisu sinhornizirani pokreti slika i zvuka....

Jel to, ono, njihovo nastimavanje  (mislim na OiV)?

Ajde nadam se,,, fakat da opet dozivim DivX anomalije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Moze savjet? Imam strong 8541. Imao sa programe do jucer. Kad smo presli potpuno na dvbt2 programr sam izgubio. Trazio sam ih ponovno ali brzuspjesno. Sobna antena je u pitanju ali nisam ju uopce micao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ne znam da li je pitanje već bilo - searchanjem nisam uspio pronaći, ako je možda se negdje zavuklo... Vivax 181, ima li problema da se povremeno lista de-sortira, problem je identičan na 2 ista uređaja. Nakon automatskog scana kanala, uredim listu kanala po svojoj želji i tako se spremi no nakon 3-4 dana lista dobije totalno neki random redosljed. Jel moguće da on sam povuče ponovni scan kanala u backgroundu pa dobije takav redosljed ili je nešto drugo...?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pitanje - ovi dvbt2 + iptv prijemnici, imaju već u sebi nekakvu listu da vrte iptv od nekuda, ili listu posebno nabavljaš? Ne kužim se baš u te liste i iptv, nije mi jasno da ako već postoje komercijalni ponuđači iptv-a zašto se još uvijek zafrkavamo s tim dvbt glupostima? Ili su to neke sumnjive rabote u pitanju? :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
user2206 kaže...
Flagship kaže...
user2206 kaže...

Stigao Samsung MB540TL i lijepo radi s starim daljincem. Pitanja:

1. Kako sa starim daljinskim ugasiti/uplatiti samo prijemnik ne TV? Maknuo bih ovaj prijemnikov daljinski i stavio ga u ladicu

2. Ne mogu progiuglati gdje skinuti novi firmware (ako ga ima)?

 

Ovdje već dost ekipe ima ovaj receiver pa će ti pojasniti, a i prolistaj temu malo unazad.

@Igox je fino dao osvrt i stavio fotke:)

 

Zanimljivo je kad se daljinski od televizora koristi za teletext onda je ttx onaj dobri, stari velik s finim fontom pa je ovaj daljinski od receivera, nakon što se sve namjesti fakat spreman za ladicu

 

 

Btw, netko je napisao da je negdje cijena s dostavom 32 eur? Većinom s amazon/ebay su cca 37,38 eur s dostavom kao npr dolje.

 

https://www.ebay.de/itm/Samsung-GX-MB540TL-ZG-Media-Box-Full-HD-DVB-T-T2-LAN-USB-HDMI-NEU-Handler/383720740110

 

 

 Gledam al nemogu naći gdje je netko napisao kako koristiti originalni daljinski za sve umjesto ovog 

Također evo sad probao upaliti film s prijevodom. Tu imam problem, zamrzne se slika kada učitam .srt datoteku prijevoda, slika stoji prijevod ide dalje. Firmware je najnoviji.

 Koji Tv je u pitanju? Samsung ima dongle koji replicira signal daljinskog na receiver, dongle izgleda ovako, kad stisneš source na daljinskom od TV-a u gornjem desnom kutu stoji tipka postavljanje univerzalnog daljinskog, otvori se meni korak po korak kako postaviti daljinski... Jedini minus je što original daljinski ne pali receiver već samo onaj koji dođe sa njim

 

Ako imaš drugu marku TV-a, onda ovako stranica 13-15

14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Da se nadovezem ako sam dobro shvatio.. Samsung TV + resiver Samsung MB540TL kroz Anynet+ sa daljinskim od TV-a se moze ugasit resiver, ali se ne upali resiver prilikog paljenja TV-a, pa je i dalje potreban daljinski od resivera?

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Okvardz kaže...
Da se nadovezem ako sam dobro shvatio.. Samsung TV + resiver Samsung MB540TL kroz Anynet+ sa daljinskim od TV-a se moze ugasit resiver, ali se ne upali resiver prilikog paljenja TV-a, pa je i dalje potreban daljinski od resivera?

 Da, valjda... Siguran sam da se ne pali sa daljinskim od TV-a, već se samo Tv pali, daljinski od receivera pali tv kako se i on sam upali... Sad za ovaj dio sa gašenjem receivera nisam 100%, trenutno ne koristim njega već evo tv dok ne istekne 3 mj zato me nemojte držati za riječ sve što sam napisao, koristio sam ga efektivno sat vremena 

14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Evo trenutno podesavam resiver pa isprobavam. Kad ugasim TV ugasi se i resiver (sa daljinskim od TV) . A mislio sam da ima neka caka da se podesi da paljenje TV-a upali i resiver.. Inace upravljanje resiverom sa daljinskim od TV-a radi OK.. Al ostaje problem paljenja resivera.. Sto znaci da su 2 daljinska neizbjezna u ovoj kombinaciji.
I da i kod mene se povremeno "kocka" slika. Signal lovim sa Biokova.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 18:23 (Okvardz).
4 godine
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Imam Panasonic full HD tv sa 3 HDMI i 3 Scart priključka, malo stariji LCD tip kupljen kod prelaska na onaj stari digitalni signal tako da ima i analogni i digitalni SD tuner. Sad kad reciever uključim na HDMI moram najprije izabrati HDMI na kojem je priključen pa tek onda birati programe pošto kad upalim tv piše "nema signala" pa prebaci na padajući meni za izbor HDMI-a. Ima li kakvo jednostavnije rješenje pošto reciever ima i loop izlaz pa da spojim na antenski ulaz tv-a? Ako ima netko stručan za te stvari, jako zahvalan na savjetu:
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
@Okvardz
Za kontrolu koristite daljinski od resivera.
Kad palite koristite gumb za paljenje/gašenje resivera onda se upale i resivera i TV.
Kod gašenja koristite gumb za paljenje/gašenje TV-a onda se ugase TV i resiver.
Nemam nikakve potrebe koristiti stari daljinski od TV-a.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 18:39 (tintin).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
tuna-1 kaže...

Ne znam da li je pitanje već bilo - searchanjem nisam uspio pronaći, ako je možda se negdje zavuklo... Vivax 181, ima li problema da se povremeno lista de-sortira, problem je identičan na 2 ista uređaja. Nakon automatskog scana kanala, uredim listu kanala po svojoj želji i tako se spremi no nakon 3-4 dana lista dobije totalno neki random redosljed. Jel moguće da on sam povuče ponovni scan kanala u backgroundu pa dobije takav redosljed ili je nešto drugo...?

 

 Its a feature, not a bug :)

Vivax skuži da su se pojavili novi/promjenlli stari kanali pa napravi rescan. 

Kolko sam pročitao nemere se isključit taj "feature", s vremenom će se valjda ovi iz OIV prestati igrati s rasporedom kanala pa će Vivax rjeđe radit to preslagivanje.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Skuzio sam tu kombinaciju paljenja gasenja daljinskim resivera. Da istu stvar moze daljinski od televizije bilo bi puno bolje jer cesto koristim opcije smart tv-a - youtube, multimedija itd.. pa mi treba daljinski od TV-a.

Kako vama izgleda prikaz slike sa ovog Samsung MB540TL resivera? Osim sto je rezolucija veca sve ostalo mi je bolje izgledalo na SD kanalima, boje, kontrasti, ton pretih itd.. 

15 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Okvardz kaže...

.. ton pretih itd.. 

 -ton je stvar kodiranja.. aac, da, tiše (manje dinamike). to je tako.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Okvardz kaže...
Evo trenutno podesavam resiver pa isprobavam. Kad ugasim TV ugasi se i resiver (sa daljinskim od TV) . A mislio sam da ima neka caka da se podesi da paljenje TV-a upali i resiver.. Inace upravljanje resiverom sa daljinskim od TV-a radi OK.. Al ostaje problem paljenja resivera.. Sto znaci da su 2 daljinska neizbjezna u ovoj kombinaciji.
I da i kod mene se povremeno "kocka" slika. Signal lovim sa Biokova.

 Jesi probao gledati neki film preko USBa sa hrv titlovima u obliku .srt datoteke. Meni se smrzne slika nakon par sekundi a titlovi idu dalje....

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Okvardz kaže...
Evo trenutno podesavam resiver pa isprobavam. Kad ugasim TV ugasi se i resiver (sa daljinskim od TV) . A mislio sam da ima neka caka da se podesi da paljenje TV-a upali i resiver.. Inace upravljanje resiverom sa daljinskim od TV-a radi OK.. Al ostaje problem paljenja resivera.. Sto znaci da su 2 daljinska neizbjezna u ovoj kombinaciji.
I da i kod mene se povremeno "kocka" slika. Signal lovim sa Biokova.

 

Bilo bi idealno kada bi se koristio samo daljinski od tv-a za baš sve funkcije a ovaj od receivera nazad u kutiju:)

 

tintin kaže...
@Okvardz
Za kontrolu koristite daljinski od resivera.
Kad palite koristite gumb za paljenje/gašenje resivera onda se upale i resivera i TV.
Kod gašenja koristite gumb za paljenje/gašenje TV-a onda se ugase TV i resiver.
Nemam nikakve potrebe koristiti stari daljinski od TV-a.

 

Ali ima daljinski od tv-a svojih prednosti, npr kad se s njim ide na teletext onda je to onaj ttx na koji su svi navikli- @Igox je stavio fotke.

 

Inače je ttx općenito na svim ovim samostalnim receiverima dosta lošiji od originala, morat će se ljudi naviknut na to sve dok ne kupe novi televizor..

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Lako je za daljinski,s vremenom se navikneš.
Problem je što ljudi kažu da se ovaj Samsung GX voli kockat.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 22:30 (Igox).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...
Okvardz kaže...

.. ton pretih itd.. 

 -ton je stvar kodiranja.. aac, da, tiše (manje dinamike). to je tako.

 Na mom TVu je obratno. Tiše je na mediaplayeru a glasniji zvuk na TVu. Kod tog samsunga obratno

user2206 kaže...
Okvardz kaže...
Evo trenutno podesavam resiver pa isprobavam. Kad ugasim TV ugasi se i resiver (sa daljinskim od TV) . A mislio sam da ima neka caka da se podesi da paljenje TV-a upali i resiver.. Inace upravljanje resiverom sa daljinskim od TV-a radi OK.. Al ostaje problem paljenja resivera.. Sto znaci da su 2 daljinska neizbjezna u ovoj kombinaciji.
I da i kod mene se povremeno "kocka" slika. Signal lovim sa Biokova.

 Jesi probao gledati neki film preko USBa sa hrv titlovima u obliku .srt datoteke. Meni se smrzne slika nakon par sekundi a titlovi idu dalje....

 Ista stvar i kod mene. 

Igox kaže...
Lako je za daljinski,s vremenom se navikneš.
Problem je što ljudi kažu da se ovaj Samsung GX voli kockat.

 Da i kod mene se kocka, signal je odličan.

13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Kupio prije koji dan onaj HDMI stick strong str 82 i išao sve to pokrenut pa barem na dvb-t signalu dok mi još nije uključen t2.

Ugl. moram reći da je media player veliko razočaranje. Išao pokrenut sa usb-a neki video, na njemu ima avi, mkv, mp4 fileova; mp4 mi jedino prikaže (ostali formati nisu niti na listi), ali ih neće pokrenuti i izbacuje da je nepodržana datoteka i veličina file-a 0, jedini mp4 koji mi je želio pokrenut je neki kratki video snimljen mobitelom koji mi je slučajno bio tu.

Znam da ne mogu očekivati čudo za 200ak kn, ali mi se čini da ta multimedia dolazi skoro po defaultu u stb, jedino da se nadam nekom updateu ako je realno uopće se nadat, jer zadnja verzija koju sam stavio nije ništa pomogla.

Sučelje, epg ništa specijalno, ttx je widescreen tj rastegnut preko cijelog ekrana, dok mi je na TV sužen, kao što su neki tu stavljali slike za ttx, ali od stb. Programi se mogu numerirat po želji. Napajanje je putem usb-y kabla preko tv.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice