DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 831.485
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Bazinga28 kaže...

PITANJE: Imam Sony KDL-32R415B televizor koji podržava DVB-T2 ali nema H.265, ako kupim neki ANDROID BOX koji ima H.265 (nema DVB-T2) hoće li raditi i hvatati HD programe (HTV i ostatak naših)? Meni je to sve znanstvena fantastika, pa molim vas pomagajte.

Neće. TV ima DVB-T2 prijemnik, prepozna kanale, ali ne zna što s tim informacijama jer ne može dekodirati video.

 

Android box zna reproducirati kodek, ali nema načina za primiti ga jer nema DVB-T2 tuner. TV nema načina za poslati primljeni stream box-u.

 

 

U teoriji bi se dao složiti mini server s dvije DVB-T2 kartice koji bi preko lokalne mreže slao streamove na više android box-ova, koji bi onda dekodirali signal, ali to se (možda) isplati ako imaš primjerice 10-ak apartmana, a ovako za pojedinačan slučaj je jeftinije uzeti uređaj koji prima DVB-T2 i podržava h.265. Također, količina znanja za to izvesti debelo prelazi postavljeno pitanje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Leon4rdo kaže...
Leon4rdo kaže...

Jučer u T-coma roditeljima uzeo EVOTV T52IR prijemnik za 189kn. Prijem signala je odličan. Tome pomaže i to što s prozora vidim odašiljač i 20tak km udaljenosti. Kada se ovaj isti prijemnik kupi kod pošte, dobije se 30 dana probni period sa svim kanalima (Cinestar, HBO, Cinemax, National Geographic, Cartoon Network, Arena Sport), no kod telekoma se nakon tih mjesec dobije kod za još dva mjeseca. Ti u stvari ne upisuješ ništa budući ti oni odmah u poslovnici odrade sve to, tako da ti doma samo spojiš prijemnik s televizorom i odskeniraš kanale.

 

Sam prijemnik je manja kutijica sa svim priključcima sa zadnje strane. Napajanje je dosta kompaktno i izdvojeno tako da se prijemnik manje grije što će sigurno pomoći kod trajnosti. Na dodir jedva da se osjeti da je uključeno. Priključaka ima dovoljno. Antenski ulaz, pass-through ukoliko to nekome treba, 3.5mm AV za slušalice, optički S/PDIF, HDMI 1.4, USB za vanjski disk/stick, Ethernet. Nema SCART za one televizore koji nemaju HDMI ali tada se televizor spoji preko 3.5mm adaptera. Televizori ionako iz SCARTa često koriste composite (1 linija) a ne s-video (2) ili component/RGB (3) komponente tako da je to svejedno. Adapter nije u pakiranju, ali su stavili HDMI kabel što će vjerojatno većina koristiti. Irdeto v4.0 dekoder ne može koristiti kartice što mnogima isto tako neće biti problem. Daljinski je kakav se isporučujue sa mnogim kineskim kutijicama. Dosta je lagan, visine je 17,5 cm što zaista nije premalo, ali će nekima vjerojatno trebati malo vremena za prilagodbu. Ali, moglo je biti i gore. Dugmad nisu premekana. Testirao sam na 4m i sa daljinskim zakrenutim pod kutem od 45°, što je sasvim pristojnoSa softverske strane nije ništa posebno. Namještanja rade, EPG radi, teletekst radi, preko USB MKV 10-bit 7.1ch radi. Tako da nekih zamjerki baš i nemam ukoliko ne računam titlove. Čita vanjske titlove koji trebaju imati isto ime kao i video (.en ili .hr na kraju ne prolaze ali tako je kod dosta playera pa to ne može biti neka zamjerka). Nisam našao da se može odabrati veličina ili pozicija titla. Nažalost, za naše znakove čini mi se da će biti potrebna konverzija. Nisam previše testirao ali baratanje titlovima unutar mkv kontejnera mi je isto tako upitno.

 

Prijemnik je negdje u cijeni drugih kineskih složenaca. Ali, dosta njih stave SCART u kojem prespoje tko zna što i izbace passthrough, usb, ethernet (nisam testirao ali po onome što sam čitao jednako kao i kod drugih vjerujem da nema punu funkcionalnost) ili optički audio. Sveukupno za prosječnog korisnika rekao bih sasvim dovoljno. Ovdje dobiješ još 90 dana EVOTV.

summus kaže...

- znači uz ova INTD HD T52IR prijemnik ne idu svi buketi, nema sport premium buketa (ArenaSport 1-6) to ide samo sa skupljim modelom koji ima hbbtv? (ovo prvi put čujem)

- može li se na ovom INTD HD T52IR reproducirati video sadržaj koji je skinut negdje drugdje a ne snimljen na uređaju (koje formate)

- podržava li naše subtitlove (mogu li se povećavati/smanjivati)

- možeš li probati danjinski pod nekim kutom kako hvata

  • EVOTV je u početku imao sve ArenaSport kanale, nakon nekog vremena HT je odlučio prijenose hrvatske nogometne lige zadržati samo za svoje pretplatnike tako je EVOTV stavio SportKlub na kojem si i dalje mogao gledati golf, košarku i strani nogomet. HT koji je sada novi vlasnik EVOTV prenosi ArenaSport 1-6.
  • Nisam testirao sve kombinacije ali 1080p 10-bitni video sa 7.1 Dolby AC3 5.1 i Dolby Digital Plus 7.1 zvukom rade (isto kao i za Arena Sport već je napisano na prošloj stranici). 4k video imam samo sa Dolby TrueHD i Dolby Atmos zvukom. TrueHD i Atmos čak i noviji televizori rijetko čitaju, stoga ne zamjeram. Koliko sam vidio svi slični kineski boxovi uglavnom podržavaju samo 1080p izlaz, stoga je upitna mogućnost samog čipseta za baratanje sa Ultra HD materijalom. Uglavnom, pojavi se početak filma - izbaci poruku da video nije podržan - izađe.
  • već napisano
  • već napisano

 

@ihush čovjek u poslovnici mi je rekao 30-dana kanali (nije znao koji) i onda se ne prijemniku pojavi poruka da li želite produžiti za još ta dva mjeseca. Kako sam već napisao on je neke brojeve sa prijemnika dok sam bio u poslovnici unio u EVOTV bazu, pa je moguće i da je to produženje već u bazi. Vidjet ću.

 

Otvoreni svi kanali sa www.evotv.hr/usluge/ponuda-paketa:

  • 24 Kitchen
  • AXN
  • Al Jazeera Balkans
  • Arenasport 1~6
  • Baby TV
  • Boomerang
  • CNN
  • Cartoon Network
  • CineStar TV Action and Thriller
  • CineStar TV Fantasy
  • CineStar TV Premiere HD 1~2
  • Cinemax 1~2
  • Cinestar TV
  • DM Sat
  • Da Vinci
  • Doku TV HD
  • Epic Drama
  • FOX
  • FOX Life
  • Fox Crime
  • Fox Movies
  • HBO HD 1~3
  • HNTV
  • Jugoton
  • Kino TV
  • Klasik TV
  • Laudato TV
  • M1 FILM
  • M1 GOLD
  • MTV
  • NatGeo Wild
  • National Geographic
  • Nick Jr.
  • Nickelodeon
  • Nicktoons
  • Pickbox TV
  • RTL Adria
  • RTL Crime
  • RTL Living
  • RTL Passion
  • TV1000
  • Toon Kids
  • VH1
  • Viasat Explore
  • Viasat History
  • Viasat Nature HD
  • Vivid

 Update. Nakon isteka prvih 30 dana danas aktivirao dodatnih 60 dana. Većina programa uključujući HBO-Cinemax, Sport Premium (Arena Sport), CartoonNetwork/Nickelodeon, MTV/VH1, Vivid (18+) je ostala. Ne rade ovi precrtani iznad (24 Ktchen, Baby TV, 5x CineStar, 4x Fox, 2x National Geographic).

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pozdrav,
Imam pitanje o SAMSUNG GX-MB540TL reciveru,prvo pokretanje traje malo predugo,prvo se pojavi crni ekran i Samsung logo,onda piše nema signala pa onda kratko zabljesne siva vodoravna traka i isprekidana ravna crta te se pojavi slika,sve to traje oko 15 sekundi.
Svako sljedeće gašenje/paljene nakon tog prvog sporog je trenutno,u sekundi a kad "prespava noć",opet se ponaša isto, pa me zanima je li to neka greška na uređaju.?
Unaprijed hvala.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 9:33 (Igox).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Trebam DVB-T2 prijemnik za djedov TV, i uvjet mi je da prijemnik ima mogućnost spajanja preko HDMI ARC-a, da ne mora koristiti dva daljinska, jer se i s jednim teško snalazi.

 

Može neka preporuka prijemnika?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Bazinga28 kaže...

PITANJE: Imam Sony KDL-32R415B televizor koji podržava DVB-T2 ali nema H.265, ako kupim neki ANDROID BOX koji ima H.265 (nema DVB-T2) hoće li raditi i hvatati HD programe (HTV i ostatak naših)? Meni je to sve znanstvena fantastika, pa molim vas pomagajte.

Svakako prije kupovine novog prijemnika ažuriraj softver istog, te promijeni zemlju emitiranja u Češku, Slovačku, Poljsku, Njemačku ili Austriju (isprobaj sve). Zatim ponovno pokreni skeniranje TV kanala.

 

Ovaj trik funkcionira na televizorima proizvedenima 2014. godine, različitih proizvođača. Na nekim Sony modelima radi.

dxdandy kaže...
mariclius kaže...
Pitao to za usb i formate koji čitaju ti prijemnici i evo testirao jedan. Intek koliko vidim da piše.
Odličan je za to. Spojio usb i vrti sve te x265 filmove i serije. Isprobao brdo toga. Nisam našao da li ima za uvećanje titlova i promjenu boje titla, ali slova su dosta velika, bijela boja. Ugodno se iznenadio. Nema štekanja sve fluidno vrti. Evo par slika.

 Pozdrav,

 

dali je to ovaj uredjaj sto T-Com ima u ponudi ili neki drgi. Trebam za starce jedan uredja koji ok radi, ima teletext i EPG tj. GUIDE koji radi normalno i da mogu pogledati neki film u mkv formatu kodiran u hevcu sa dovoljno velikim titlovimia i da to sve radi ok.

Ako to sve odradjuje ovaj iz t-coma mozda da ne trazim previse nego ga uzmem.

 

E da i jos jedno pitanje, dali ako se uzme taj iz t-coma uredjaj i dobijes na 3 mjeseca free neke kanala, dali se nakon tog perioda moram javiti u t-com i reci da vise ne zalim te kanale da mi ne puknu neku ugovornu obavezu ili samo prestane raditi i to je to.

Da starce ne opteretim bezvee necim sto mozda nece gledati. Eventualno ja kad dodjem do njih i oni vrlo malo.

 

Hvala puno i LP !

Uređaj koji HT prodaje za EVOtv je Intek T52IR. Postoje dva modela; s HbbTV i bez (taj je jeftiniji).

dxdandy kaže...

E da i jos jedno pitanje, dali ako se uzme taj iz t-coma uredjaj i dobijes na 3 mjeseca free neke kanala, dali se nakon tog perioda moram javiti u t-com i reci da vise ne zalim te kanale da mi ne puknu neku ugovornu obavezu ili samo prestane raditi i to je to.

Da starce ne opteretim bezvee necim sto mozda nece gledati. Eventualno ja kad dodjem do njih i oni vrlo malo.

 

Hvala puno i LP !

Ne, čim upališ EVOtv prijemnik, napraviš skeniranje kanala i prebaciš na neki EVOtv kanal, odmah ti se aktivira 30 dana probnog perioda. Kada to istekne, kanali se sami zaključaju. Zatim pošalješ SMS poruku i uređaj se ponovno aktivira na 60 dana (detalji i upute pišu u prospektu kojeg dobivaš u kutiji).

 

Ni u jednom trenutku nije potrebno davati nekakve osobne podatke, kako kod kupovine prijemnika, tako ni kod aktivacije istog. Eventualno, broj mobitela kada šalješ SMS, ali u prospektu ti također piše da možeš poslati poruku sadržaja STOP da prestanu obrađivati tvoje podatke. Ili uređaj aktiviraš preko web stranice EVOtv-a ili pozivom službi za korisnike; ti biraš.


Leon4rdo kaže...
Leon4rdo kaže...
Leon4rdo kaže...

Jučer u T-coma roditeljima uzeo EVOTV T52IR prijemnik za 189kn. Prijem signala je odličan. Tome pomaže i to što s prozora vidim odašiljač i 20tak km udaljenosti. Kada se ovaj isti prijemnik kupi kod pošte, dobije se 30 dana probni period sa svim kanalima (Cinestar, HBO, Cinemax, National Geographic, Cartoon Network, Arena Sport), no kod telekoma se nakon tih mjesec dobije kod za još dva mjeseca. Ti u stvari ne upisuješ ništa budući ti oni odmah u poslovnici odrade sve to, tako da ti doma samo spojiš prijemnik s televizorom i odskeniraš kanale.

 

Sam prijemnik je manja kutijica sa svim priključcima sa zadnje strane. Napajanje je dosta kompaktno i izdvojeno tako da se prijemnik manje grije što će sigurno pomoći kod trajnosti. Na dodir jedva da se osjeti da je uključeno. Priključaka ima dovoljno. Antenski ulaz, pass-through ukoliko to nekome treba, 3.5mm AV za slušalice, optički S/PDIF, HDMI 1.4, USB za vanjski disk/stick, Ethernet. Nema SCART za one televizore koji nemaju HDMI ali tada se televizor spoji preko 3.5mm adaptera. Televizori ionako iz SCARTa često koriste composite (1 linija) a ne s-video (2) ili component/RGB (3) komponente tako da je to svejedno. Adapter nije u pakiranju, ali su stavili HDMI kabel što će vjerojatno većina koristiti. Irdeto v4.0 dekoder ne može koristiti kartice što mnogima isto tako neće biti problem. Daljinski je kakav se isporučujue sa mnogim kineskim kutijicama. Dosta je lagan, visine je 17,5 cm što zaista nije premalo, ali će nekima vjerojatno trebati malo vremena za prilagodbu. Ali, moglo je biti i gore. Dugmad nisu premekana. Testirao sam na 4m i sa daljinskim zakrenutim pod kutem od 45°, što je sasvim pristojnoSa softverske strane nije ništa posebno. Namještanja rade, EPG radi, teletekst radi, preko USB MKV 10-bit 7.1ch radi. Tako da nekih zamjerki baš i nemam ukoliko ne računam titlove. Čita vanjske titlove koji trebaju imati isto ime kao i video (.en ili .hr na kraju ne prolaze ali tako je kod dosta playera pa to ne može biti neka zamjerka). Nisam našao da se može odabrati veličina ili pozicija titla. Nažalost, za naše znakove čini mi se da će biti potrebna konverzija. Nisam previše testirao ali baratanje titlovima unutar mkv kontejnera mi je isto tako upitno.

 

Prijemnik je negdje u cijeni drugih kineskih složenaca. Ali, dosta njih stave SCART u kojem prespoje tko zna što i izbace passthrough, usb, ethernet (nisam testirao ali po onome što sam čitao jednako kao i kod drugih vjerujem da nema punu funkcionalnost) ili optički audio. Sveukupno za prosječnog korisnika rekao bih sasvim dovoljno. Ovdje dobiješ još 90 dana EVOTV.

summus kaže...

- znači uz ova INTD HD T52IR prijemnik ne idu svi buketi, nema sport premium buketa (ArenaSport 1-6) to ide samo sa skupljim modelom koji ima hbbtv? (ovo prvi put čujem)

- može li se na ovom INTD HD T52IR reproducirati video sadržaj koji je skinut negdje drugdje a ne snimljen na uređaju (koje formate)

- podržava li naše subtitlove (mogu li se povećavati/smanjivati)

- možeš li probati danjinski pod nekim kutom kako hvata

  • EVOTV je u početku imao sve ArenaSport kanale, nakon nekog vremena HT je odlučio prijenose hrvatske nogometne lige zadržati samo za svoje pretplatnike tako je EVOTV stavio SportKlub na kojem si i dalje mogao gledati golf, košarku i strani nogomet. HT koji je sada novi vlasnik EVOTV prenosi ArenaSport 1-6.
  • Nisam testirao sve kombinacije ali 1080p 10-bitni video sa 7.1 Dolby AC3 5.1 i Dolby Digital Plus 7.1 zvukom rade (isto kao i za Arena Sport već je napisano na prošloj stranici). 4k video imam samo sa Dolby TrueHD i Dolby Atmos zvukom. TrueHD i Atmos čak i noviji televizori rijetko čitaju, stoga ne zamjeram. Koliko sam vidio svi slični kineski boxovi uglavnom podržavaju samo 1080p izlaz, stoga je upitna mogućnost samog čipseta za baratanje sa Ultra HD materijalom. Uglavnom, pojavi se početak filma - izbaci poruku da video nije podržan - izađe.
  • već napisano
  • već napisano

 

@ihush čovjek u poslovnici mi je rekao 30-dana kanali (nije znao koji) i onda se ne prijemniku pojavi poruka da li želite produžiti za još ta dva mjeseca. Kako sam već napisao on je neke brojeve sa prijemnika dok sam bio u poslovnici unio u EVOTV bazu, pa je moguće i da je to produženje već u bazi. Vidjet ću.

 

Otvoreni svi kanali sa www.evotv.hr/usluge/ponuda-paketa:

  • 24 Kitchen
  • AXN
  • Al Jazeera Balkans
  • Arenasport 1~6
  • Baby TV
  • Boomerang
  • CNN
  • Cartoon Network
  • CineStar TV Action and Thriller
  • CineStar TV Fantasy
  • CineStar TV Premiere HD 1~2
  • Cinemax 1~2
  • Cinestar TV
  • DM Sat
  • Da Vinci
  • Doku TV HD
  • Epic Drama
  • FOX
  • FOX Life
  • Fox Crime
  • Fox Movies
  • HBO HD 1~3
  • HNTV
  • Jugoton
  • Kino TV
  • Klasik TV
  • Laudato TV
  • M1 FILM
  • M1 GOLD
  • MTV
  • NatGeo Wild
  • National Geographic
  • Nick Jr.
  • Nickelodeon
  • Nicktoons
  • Pickbox TV
  • RTL Adria
  • RTL Crime
  • RTL Living
  • RTL Passion
  • TV1000
  • Toon Kids
  • VH1
  • Viasat Explore
  • Viasat History
  • Viasat Nature HD
  • Vivid

 Update. Nakon isteka prvih 30 dana danas aktivirao dodatnih 60 dana. Većina programa uključujući HBO-Cinemax, Sport Premium (Arena Sport), CartoonNetwork/Nickelodeon, MTV/VH1, Vivid (18+) je ostala. Ne rade ovi precrtani iznad (24 Ktchen, Baby TV, 5x CineStar, 4x Fox, 2x National Geographic).

Čudi me da su HBO & Cinemax i Sport Premium paketi otključani, a da CineStar nije.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
dxdandy kaže...
mariclius kaže...
Pitao to za usb i formate koji čitaju ti prijemnici i evo testirao jedan. Intek koliko vidim da piše.
Odličan je za to. Spojio usb i vrti sve te x265 filmove i serije. Isprobao brdo toga. Nisam našao da li ima za uvećanje titlova i promjenu boje titla, ali slova su dosta velika, bijela boja. Ugodno se iznenadio. Nema štekanja sve fluidno vrti. Evo par slika.

 Pozdrav,

 

dali je to ovaj uredjaj sto T-Com ima u ponudi ili neki drgi. 

Hvala puno i LP !

 Da to je tcomov, imaš ga u i u pošti i tisku.

Nikakva ugovorna obaveza nije u igri.

Slobodno uzmi.

Ja preporučam ljudima Deviu al je trenutno nema na raspolaganju nažalost.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
mika2210 kaže...

Trebam DVB-T2 prijemnik za djedov TV, i uvjet mi je da prijemnik ima mogućnost spajanja preko HDMI ARC-a, da ne mora koristiti dva daljinska, jer se i s jednim teško snalazi.

 

Može neka preporuka prijemnika?

Ovaj: https://www.engels.hr/shop/receiver-dvb-t2-h265-hevc-lion-5-air-30700-5-air/

 

Nema ARC, ali teško je naći ijednog s ARC-om u tom cjenovnom razredu, međutim ima 4 programibilne tipke za TV koje se programira tako da se snimaju tipke s originalnog daljinskog. Čak pamti programirane kodove i kad se skinu baterije, što je isto veliki plus jer djed može sam promijeniti baterije u daljnskom bez da ga mora ponovno programirati za TV. Tipke su označene kao power, vol -, vol +, te input, ali ako ti trebaju neke druge, možeš programirati kako želiš.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Da, iz tcoma je. To mi je od roditelja pa posudio da isprobam radi filmova preko usb, a većina filmova mi je u x265 formatu. Kao što sam napisao šta god sam probao je očitalo titlovi su veliki i bijeli.
Programe nisam probao jer nemam kućnu antenu jer ja samo gledam iptv preko interneta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
Pozdrav,
Imam pitanje o SAMSUNG GX-MB540TL reciveru,prvo pokretanje traje malo predugo,prvo se pojavi crni ekran i Samsung logo,onda piše nema signala pa onda kratko zabljesne siva vodoravna traka i isprekidana ravna crta te se pojavi slika,sve to traje oko 15 sekundi.
Svako sljedeće gašenje/paljene nakon tog prvog sporog je trenutno,u sekundi a kad "prespava noć",opet se ponaša isto, pa me zanima je li to neka greška na uređaju.?
Unaprijed hvala.

Nije greska, tako se i moj ponasa. Isto ima taj produzeni boot ako ga iskljucis iz napajanja.

Nego, jesi aktualizirao softver na zadnju verziju v.220? Dobijes malo drugaciji UI, opciju za podrzane USB-WiFi adaptere i brzi rad HBBTV i EPG funkcija.

Vise o pojedinim verzijama: https://www.robertriebisch.de/samsung-gx-mb540tl-aktualisieren

 

Vise informacija o tom prijemniku ovdje

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 13:55 (Prezime).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Već je bio ažuriran na najnoviju verziju od 09.01.2020. tako da mi nije ni ponudio ažuriranje, izgleda da mi je poslao korišten uređaj i ne isključujem ga nikad iz napajanja nego ga ostavim u stand by modu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 13:56 (Igox).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Je li to ova verzija?
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Prezime kaže...

Nije greska, tako se i moj ponasa. Isto ima taj produzeni boot ako ga iskljucis iz napajanja.

Nego, jesi aktualizirao softver na zadnju verziju v.220? Dobijes malo drugaciji UI, opciju za podrzane USB-WiFi adaptere i brzi rad HBBTV i EPG funkcija.

Vise o pojedinim verzijama: https://www.robertriebisch.de/samsung-gx-mb540tl-aktualisieren

 

Vise informacija o tom prijemniku ovdje

 

Hvala za linkove, jer ih ja nisam uspio naći. Na stranicama piše da postiji neka greška kod software-a verzije 219/220.

8 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
domeklija kaže...

odnosi se na ovaj post

 

Kalisto kaže...

 

Nakon svega imam ova pitanja:

 

  1. Je li netko spajao Intekov DVB-T2 prijemnik iz ponude Tcoma preko AV izlaza na SCART priključak televizora?
  2. Je li dobio sliku na TV-u?
  3. Ako je dobio sliku. Kojim kabelom ili kojom kombinacijom kabela i adaptera je izvršio spajanje?

nisam vidio odgovor na ovo pitanje pa mogu ja.

 

1. jesam , jučer

2. da , i sliku i zvuk.

3. spajao sam sa onim kabelom koji se dobije u t comu. sa jedne strane je AV, a sa druge 3 chincha. te chincheve sam upiknuo u chinct to scart adapter i za divno čudo sve radi

 

 I ja sam tako spajao na dva različita TV-a i nema slike. Mijenjao sam kabele, adapter je bio uvijek isti.

Jedan drugi uređaj s istim izlazom daje sliku na oba TV-a tako da mislim da je adapter ispravan  

Zatražio sam od Tcoma da mi pošalju novi kabel pa ću vidjeti 

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
josip12 kaže...
Prije par postova je bio link na video za best-buy redline ws8500, koji nudi 365 dana besplatnog gledanja HD satelitskih plaćenih programa. I ja ga čekam jer je trenutno rasprodan.

 

Ima ih u Bih i to po još nizoj cijeni, 233kn 

 

Taj shop je neka inačica našeg ZED-a, sve je gotovo isto.

 

https://www.digitalis.ba/webshop/proizvod/6567/REDLINE-HEVC-H.265-combo-prijemnik-DVB-S2%2BT2-C-%26-Media-Player

 

 

Osa kaže...

 Zaboravio sam na ovu stranicu jos, al nesto skupljiji LINK

 

PS: ako postoji mogucnost da ih nebude vise, onda 50kn ne predstavlja ulogu

 

Slažem se, a dostava je ionako svuda 30-40kn tak da te ispadne slično. Osim na prejeftino, kod njih je besplatna dostava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 15:15 (Flagship).
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Drugim riječima, ti želiš reći da kakav program imamo da smo komotno mogli ostati na analognoj televiziji. Već sam ti negdje napisao, zato što je program loš ne znači da treba prestati s uvođenjem novih tehnologija. 

 

Pojedini kanali imaju dosta loš program, ali kada pogledaš TV raspored kanala u BiH, Srbiji, te ostalim zemljama u regiji, naš program ispada vrhunski.

Gledam slovenske programe jer imaju brdo zimskih sportova, a nekada i nogomet, pa su tako prošli tjedan imali prijenos Dinama. Imaju redovito i dobre dokumentarce te im se zalome i kvalitetni filmovi. I onda prebacim na RTL ili Novu i poželim počinit samoubojstvo. Žao mi je, mene Večere za 5 na selu, Super par, Život na vagi, Dar mar i ostalo stimuliraju jedino na odlazak na WC. Prvo je totalni šrot, a zadnje je način da naši domaći glumci prežive ovo loše vrijeme.

 

A tehnologija nas košta 115 milijuna kuna za odašiljače. Plus još par milijuna kad pokupujemo STB-ove i nove televizore. Pametni trgovci (sa zalihama) mogu biti mirni.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 14:56 (zelenapaprika).
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
vidio sam par komentara o preslagivanju programa na DVB-T2 prijamniku INTD HD-T52IR pa molim znalce da daju upute.
od jucer je u osjecko baranjskoj ugasen sd signal i zemaljski hd programi su nestali tj .promjenili su kanal pa se moralo nanovo pretrazivati kanale i sad su na 856,857.....nevidim nigdje u opcijama da se ugasi pretrazivanje po lcn-u, da se moze staviti na 1,2,3.... mogu presloziti redosljed i prebacivati tipkama gore dolje ali 856 broj (htv1 hd) i dalje ostaje i nemoze se prebacivati tipkama 1,2,3 nego moras upisati 859 za novu tv hd...favoriti me ne zanimaju jer i tamo trebas tipkat 859 za novu tv hd
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
misko2007 kaže...
vidio sam par komentara o preslagivanju programa na DVB-T2 prijamniku INTD HD-T52IR pa molim znalce da daju upute.
od jucer je u osjecko baranjskoj ugasen sd signal i zemaljski hd programi su nestali tj .promjenili su kanal pa se moralo nanovo pretrazivati kanale i sad su na 856,857.....nevidim nigdje u opcijama da se ugasi pretrazivanje po lcn-u, da se moze staviti na 1,2,3.... mogu presloziti redosljed i prebacivati tipkama gore dolje ali 856 broj (htv1 hd) i dalje ostaje i nemoze se prebacivati tipkama 1,2,3 nego moras upisati 859 za novu tv hd...favoriti me ne zanimaju jer i tamo trebas tipkat 859 za novu tv hd

 to je nešto novo!

valjda će riješiti .. .ako ne riješe vraćam prijamnik natrag!

 

UPDATE: sa drugog foruma:

 

"Popis programa za EvoTV prijemnik HD-T52IR se ažurira tek kada u MENU napravite Brisanje svih programa pa onda Traži"

 

probaj pa javi da li radi

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 17:23 (BoTiA).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
kužo kaže...
kada vratiš na tvorničke izaberi Hrvatski jezik ali zemlju izaberi Češku jer imamo njihov kod ,a to nisu objavili da više prodaju uređaja

 Posli vračanja na tvorničke postavke šta se desi sa instaliranim aplikacijama (siptv)?

11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

misko2007 kaže...
vidio sam par komentara o preslagivanju programa na DVB-T2 prijamniku INTD HD-T52IR pa molim znalce da daju upute.
od jucer je u osjecko baranjskoj ugasen sd signal i zemaljski hd programi su nestali tj .promjenili su kanal pa se moralo nanovo pretrazivati kanale i sad su na 856,857.....nevidim nigdje u opcijama da se ugasi pretrazivanje po lcn-u, da se moze staviti na 1,2,3.... mogu presloziti redosljed i prebacivati tipkama gore dolje ali 856 broj (htv1 hd) i dalje ostaje i nemoze se prebacivati tipkama 1,2,3 nego moras upisati 859 za novu tv hd...favoriti me ne zanimaju jer i tamo trebas tipkat 859 za novu tv hd

to je nešto novo!

valjda će riješiti .. .ako ne riješe vraćam prijamnik natrag!



UPDATE: sa drugog foruma:



"Popis programa za EvoTV prijemnik HD-T52IR se ažurira tek kada u MENU napravite Brisanje svih programa pa onda Traži"



probaj pa javi da li radi




neradi,naravno da sam to probao,probao sam i rucno samo taj 36 kanal staviti i stavi ga od 850 pa nadalje
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Meni je tako bilo na LG Smart TV-u, pa sam ručno morao dodijeliti brojeve kanalima. Ni na njemu se ne može isključiti LCN. Zanimljivo, slovenski TV kanali idu odmah od 1.

 

Uopće ne vidim foru s tim LCN. Zar ne može OiV jednostavno namjestiti da su ti kanali poredani od 1 kao što su sada?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 20:02 (Marko :D).
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pozdrav, da li me možda možete uputiti na neku stranicu ili uputstva kako da programiram Devia daljinski, da može paliti i gasiti TV? Vidim tipke za TV kontrolu, ali ne znam kako se to radi.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Meni je tako bilo na LG Smart TV-u, pa sam ručno morao dodijeliti brojeve kanalima. Ni na njemu se ne može isključiti LCN. Zanimljivo, slovenski TV kanali idu odmah od 1.

 

Uopće ne vidim foru s tim LCN. Zar ne može OiV jednostavno namjestiti da su ti kanali poredani od 1 kao što su sada?

 -gle, kanal-program, slično ali nisu istoznačnice.. kanal na kojem se emitira (frekvencija) dok je program-programsko mjesto, prvo, drugo itd..

-biti prvi na popisu je važna fora, skupa, novac.. i samo jedan je broj 1, a to želi svaka tv kuća-kanal-program kako god ih nazvao.

-operateri tako poslažu po svom interesu programe, npr može drugačije ili isto biti evotv, maxtv, bnet-a1.. i to ne radi oiv nego operater-distributer dok je oiv vlasnik odašiljača, recimo iznamjeno-koncesija..

 

-na kraju je problem sam uređaj-soft tj ima ili nema tu opciju sortiranja-renumeriranja a pošto su to uređaji kao npr satelitski prijemnici s većim brojem dostupnih kanala-programa postane naporno + većina juzera upali i osim njurganja koristi.. ili im unuci podese. Soft-algoritam nije problem, no kao da proizvođačima više nije taj fičer zanimljiv a svi su kopija-kopije pa kao trend lakše se naviknuti na novi raspored nego pokušavati-tražiti po svom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
josip12 kaže...
Prezime kaže...

Nije greska, tako se i moj ponasa. Isto ima taj produzeni boot ako ga iskljucis iz napajanja.

Nego, jesi aktualizirao softver na zadnju verziju v.220? Dobijes malo drugaciji UI, opciju za podrzane USB-WiFi adaptere i brzi rad HBBTV i EPG funkcija.

Vise o pojedinim verzijama: https://www.robertriebisch.de/samsung-gx-mb540tl-aktualisieren

 

Vise informacija o tom prijemniku ovdje

 

Hvala za linkove, jer ih ja nisam uspio naći. Na stranicama piše da postiji neka greška kod software-a verzije 219/220.

 

Hehe, malo si krivo procitao/razumio; to pise za verziju 202, ne za 219 i 220:

Schwerer Fehler in Samsung GX-MB540TL Software 202. Achtung, NICHT UPDATEN! f

4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
Je li to ova verzija?

 

Da ta, vidis na slici da je zadnji update napravljen 9. 1. 2020. a tada je bila samo ta (v.220) dostupna.

 

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Da vidim da to znači da ga je netko napravio umjesto mene .☺️
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
vidim da je prijenos na hd-u sporiji nego na obicnom kanalu. jel neko zna zasto je to tak i dali ce se to promjenit?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Veća kvaliteta slike znači da se više podataka treba obraditi u sekundi. Samim time dolazi do kašnjenja.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
misko2007 kaže...
vidio sam par komentara o preslagivanju programa na DVB-T2 prijamniku INTD HD-T52IR pa molim znalce da daju upute.
..nevidim nigdje u opcijama da se ugasi pretrazivanje po lcn-u, da se moze staviti na 1,2,3.... mogu presloziti redosljed i prebacivati tipkama gore dolje ali 856 broj (htv1 hd) i dalje ostaje i nemoze se prebacivati tipkama 1,2,3 nego moras upisati 859 za novu tv hd...favoriti me ne zanimaju jer i tamo trebas tipkat 859 za novu tv hd

 

abuzg kaže...
Molim da ako netko ima iskustva sa prijemnikom EVOtv HD-T52IR napiše kako se mijenja redni broj koji se nalazi prije imena kanala.Primjer želim određenom kanalu promjeniti redni broj, ako je na 3 da postavim np. na 8.To ne mogu naći u postavkama.Mogu redni broj sa imenom kanala premještati.

 

ihush kaže...

 -nema promjene (renumeracije) kanala.. dobar dio uređaja tako radi.

-koristi listanje ili +- .. + navikni se, jer sve je to stvar navike i previše kanala, operatera, uređaji koji ne nude tu mogućnost.. dok je interes biznisa (tv kuće-kanali) koji operateru plaćaju pinku da bi bili prvi.. itd.

-to je inače stvar software-firmwarea, a pošto su svi uređaji 99% isti, to je trend pa je sve manje onih koji nude takvo sortiranje + kad imaš više (ne samo fta) programa postane naporno stalno slagati tj ima smisla samo desetak kanala, ostalo je jednostavno previše, a nije samo zemaljska nego maxtv-kabel-iptv.. dok su uređaji ipak generički (isti-slični).

 

 

cibo kaže...

 Ne možeš promijeniti broj kanala, ali ih možeš poredati kako želiš.... Kanal koji ima broj 3 će uvijek imati broj 3, ali ga možeš staviti na osmo mjesto po redu...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 21:59 (Osa).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ivana13
Utipkaj u tražilicu Emos 190s,to ti je isti uređaj ko i Devia.Ima masu uputa i videa ali na češkom pa malo Google prevoditelj i sve ćeš pronaći.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 0:15 (Igox).
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Hej zanima me dali tko ima sony kdl48r555c tv
Nisam ziher kad sam ga kupila ima nekih 4 god zanima me dali moram kupit glupi prijemnik
Tj ima dvb t2 piše u specifikacija ali ne piše ono nemam herc ili h246ili kako već mora pisat pomoć pliz
I prošle godine sam kupila tesla tv klincima i on ima sve u specifikacijama ali mi se na programu jedan i dva ne pojavljuje hd koji bi kao trebao tražila sam programe ponovno cak sam ga i gasila iz struje al me nista ne reagira može hellp plizz hvala svima na odg
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice