DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 834.803
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ninotocka kaže...

Malo dojmova o Samsung GX-MB540TL... naručio sa eBaya, novi cca 37 EUR sa poštarinom. Došao za par dana.

 

Slika odlična, prebacivanje brzo, Anynet radi (dakle i daljinski od TVa i od STBa mogu koristit za sve što mi treba, dohvatim koji mi je bliže :)), dizajn lijep, setup brz i jednostavan, EPG prekrasan i brz, daljinski isto naravno vrlo dobar.

 

No međutoa, povremeno mi se neki kanali skockaju. Vrlo diskretno i hvalabogu bez prekida zvuka. To mi se nije događalo sa internim tunerom od telke. Signal je 47%, kvaliteta 100%, RF level -52 dBm, CNR 32dB...

Moram vidjeti mogu li dobiti nešto jači signal pa se možda i to riješi... iako mi se baš ne penje po tavanu.

 

AKO riješim to sporadično kockanje zaključak će biti: Zašto bi itko (pogotovo sa starom Samsung telkom) uzeo neki drveni C64 receiver umjesto ovoga za niti sto kuna razlike!?

Ako NE riješim, zaključak će biti da sam bacio 37 EUR :D

 

Pričekaj utorak ujutro kad se sve ovo s prebacivanjem T/T2 završi pa bi signal mogao bit dosta bolji u svim muxevima.

 

Dobar osvrt na GX, jedino nisi naveo kak funkcionira ttx? Isti font, brzina učitavanja i sve ostalo kao kad je teletext prek tv tunera ili ima razlika?

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
Marko :D kaže...

3.000 kn? Imaš i jeftinijih televizora. Ja sam 32LM6300PLA upiknuo za 1.699 kn prošle godine; sad vidim da je u SD 2.099 kn. 

 

Ili dodaš 600kn i imaš samsung 50TU8072 za 2700:)

Meni je konkretno trebao televizor od 32" i Full HD. Drugi televizori te veličine su bili HD ready, jedino je ovaj bio Full HD, pa je izbor pao na taj LG. Inače, prezadovoljan s televizorom, pa mislim kako ću i idući put za isti odabrati neki LG. Osim toga, LG ima najbolje panele, pa... 

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ninotocka kaže...
Naravno da ima jeftinijih, ali ne želim kupovat lošiji tv od ovog kojeg imam, pobogu. A i da je 1000 kn razlike, ne dam.

Je li moguće da različiti ljudi imaju različite prioritete, želje i potrebe? 🙄

 Moguće je. Samo što neki traže kruha preko pogače, pa bi od jeftilen STB-a da leti na Mars. Previše ljudi je naprosto nerealno u svojim očekivanjima od takvih uređaja. Prvom se uređaj smrzava, drugom nema kabla, treći ne zna kako priključiti kablove, četvrti nema pravu rezoluciju, peti bi snimao dva programa na dva različita mux-a odjednom jednim tunerom, šesti bi uštekao CA modul, sedmi se čudi njemačkom firmwareu, osmi je već promijenio pet vanjskih antena i još uvijek nema jačinu signala 100% nego samo 98% i to mu jako smeta, devetom se slika kocka nakon 17 i pol minuta svake treće večeri, deseti upravo pita je li font za teletext isti na tv-u i stb-u... Čitam jedno te isto već 10+ godina otkako smo prešli na DVB-T. Prije toga su digitalnu tv isprobavali uglavnom entuzijasti, koji su se trudili nešto sami naučiti. Ali to je bilo jedno drugačije vrijeme i drugačiji ljudi (nadasve su bili pristojni).


 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 19:43 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
Već je bio ažuriran na najnoviju verziju od 09.01.2020. tako da mi nije ni ponudio ažuriranje, izgleda da mi je poslao korišten uređaj i ne isključujem ga nikad iz napajanja nego ga ostavim u stand by modu.

 

Samo da se vratim na ovo, Samsung sa ebay-a kojeg sam kupio, kod verzije ima crtice, pa je vjerojatno nov, nekorišten.

 

Nitko nije spomenuo, pa eto ja ću, da je greška na Samsungu E106-0 vezana uz EVO TV programe. Može nekoga tko nije na ti s tehnikom bacit u bed. Jednostavno se pri manualnom skeniranju preskoči EVO TV i sve radi OK.

4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
josip12 kaže...
Igox kaže...
Već je bio ažuriran na najnoviju verziju od 09.01.2020. tako da mi nije ni ponudio ažuriranje, izgleda da mi je poslao korišten uređaj i ne isključujem ga nikad iz napajanja nego ga ostavim u stand by modu.

 

Samo da se vratim na ovo, Samsung sa ebay-a kojeg sam kupio, kod verzije ima crtice, pa je vjerojatno nov, nekorišten.

 

 

Tocno, jer kad se jednom nadogradi na noviju verziju i zatim napravi hard reset na tvornicke postavke, ostaje na tom mjestu zapisan datum kad je napravljena zadnja nadogradnja, umjesto tih crtica.

 

 

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ninotocka kaže...

Malo dojmova o Samsung GX-MB540TL... naručio sa eBaya, novi cca 37 EUR sa poštarinom. Došao za par dana.

 

Slika odlična, prebacivanje brzo, Anynet radi (dakle i daljinski od TVa i od STBa mogu koristit za sve što mi treba, dohvatim koji mi je bliže :)), dizajn lijep, setup brz i jednostavan, EPG prekrasan i brz, daljinski isto naravno vrlo dobar.

 

No međutoa, povremeno mi se neki kanali skockaju. Vrlo diskretno i hvalabogu bez prekida zvuka. To mi se nije događalo sa internim tunerom od telke. Signal je 47%, kvaliteta 100%, RF level -52 dBm, CNR 32dB...

Moram vidjeti mogu li dobiti nešto jači signal pa se možda i to riješi... iako mi se baš ne penje po tavanu.

 

AKO riješim to sporadično kockanje zaključak će biti: Zašto bi itko (pogotovo sa starom Samsung telkom) uzeo neki drveni C64 receiver umjesto ovoga za niti sto kuna razlike!?

Ako NE riješim, zaključak će biti da sam bacio 37 EUR :D

 Baš sam ga mislio naručit i tog sam se i bojao. Ipak to što nosi ime Samsung ga ne ističe previše od ostalih DVB-ta. Sa tunerom iz TVa ne može se nositi niti jedan taj prijamnik pa čak ni Strong koji slovi kao najbolji po pitanju hvatanja signala. Đabe što je taj Sasmsung lijep i brz ako mu je tuner slab. Možeš riješit tako da staviš pojačalo.

 

Izgleda je Strong za 200 kn još uvijek najbolja opcija.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Memphis kaže...

 Baš sam ga mislio naručit i tog sam se i bojao. Ipak to što nosi ime Samsung ga ne ističe previše od ostalih DVB-ta. Sa tunerom iz TVa ne može se nositi niti jedan taj prijamnik pa čak ni Strong koji slovi kao najbolji po pitanju hvatanja signala. Đabe što je taj Sasmsung lijep i brz ako mu je tuner slab. Možeš riješit tako da staviš pojačalo.

 

Izgleda je Strong za 200 kn još uvijek najbolja opcija.

Meni Intek bolje lovi signal nego Strong 8541 na istoj telki.

Kod Stronga mi je bolja "prirodnija slika", ali se zna skockati ponekad vjerovatno radi lošijeg prijema signala ili možda bugovitog fw.

Strong mi je draži sa svim svojim manama tipa zagrijavanje i slabiji signal.

 

 

 

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 3:49 (Joe Cooker).
3 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Oprostite al što vam znači to skockana slika 

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
user2206 kaže...

Oprostite al što vam znači to skockana slika 

 Zamrzavanje,pucanje slike "šareni kvadratići"(kockice)

BE HAPPY 要開心 : )
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ninotocka kaže...

Malo dojmova o Samsung GX-MB540TL... naručio sa eBaya, novi cca 37 EUR sa poštarinom. Došao za par dana.

 

Slika odlična, prebacivanje brzo, Anynet radi (dakle i daljinski od TVa i od STBa mogu koristit za sve što mi treba, dohvatim koji mi je bliže :)), dizajn lijep, setup brz i jednostavan, EPG prekrasan i brz, daljinski isto naravno vrlo dobar.

 

No međutoa, povremeno mi se neki kanali skockaju. Vrlo diskretno i hvalabogu bez prekida zvuka. To mi se nije događalo sa internim tunerom od telke. Signal je 47%, kvaliteta 100%, RF level -52 dBm, CNR 32dB...

Moram vidjeti mogu li dobiti nešto jači signal pa se možda i to riješi... iako mi se baš ne penje po tavanu.

 

AKO riješim to sporadično kockanje zaključak će biti: Zašto bi itko (pogotovo sa starom Samsung telkom) uzeo neki drveni C64 receiver umjesto ovoga za niti sto kuna razlike!?

Ako NE riješim, zaključak će biti da sam bacio 37 EUR :D

 Isto se i meni dešava, trenutno sam ga posudio drugome i također ista stvar a puno bolja kvaliteta signala kod drugog TV-a, kod mene 50% a na drugome 70%... Isto to se događa i sa evo tv signalom ali nema tih kockica već zvuk na sekundu prekine i slika se uspori (lag) 

 

Tako da je problem u signalu a ne u receiveru

13 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pošto sam na LG u promjenom zemlje emitiranja dobio HD programe, otkrio sam da ih nemogu snimati na tvrdi disk. Piše Time mašina ne podržava snimanje. Koji je pak to vrag 😫?? Prebacim na običan program, tamo snima. Pomoć help!
Samo Canon priznam
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Promijeni državu na Slovačku, Poljsku ili Španjolsku. Možda na nekima od tih proradi i snimanje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Budem probao, kad se uspostave kod nas u SM županiji HD muksovi, možda su ovi eksperimentalni sa greškom, a možda će trebati izbrisati tj. formatizirati hard disk
Samo Canon priznam
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 9:25 (mucamica).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Samsung GX-MB540TL...
Kako je već napisano kvaliteta uređaja i daljinskog je vrhunska.Daljinski lovi iz svih mogućih pozicija.Snaga signala 71%,kvaliteta 100%.Nema nikakvih smetnji,"kockanja slike",zato pretpostavljam da je slabiji signal kod nekih korisnika zbog antene.Imam Quadro Tv star 9 godina i sobnu antenu Philips još stariju.Bez ovog recivera imao sam samo Hrt 1 i 2,Novu i RTL a signal je bio oko 90% oba.Ostale programe nije ni lovio jer je signal bio slab.Dakle meni ovaj Samsung radi dobro.Ima i jednu sitnu"manu" a to je da prvo pokretanje traje dugo,čak 20 sekundi a ako ga ponovno ugasim pa upalim pokrene se u sekundi.Kad je ugašen oko otprilike 1 sat opet isto,20 sekundi dok krene,nema zaslon nego samo tri tipke,jedna za paljenje i gašenje i 2 za šaltanje kanala te malu zelenu lampicu on  i crvenu off.Ne podržava snimanje ali to meni ne treba.Grijanje uređaja je gotovo neprimjetno, nešto sitno poviše ulaza za antenu.Izbornik je naravno na njemačkom,engleskom...Teletekst nije preko cijelog ekrana i malo mu duže treba da ga otvori a onda stranice mijenja brzo.
Imao sam Intek i vratio ga.Ako ga smijem usporediti s ovim a da se nitko ne uvrijedi,mogu samo reći da da više vrijedi daljinski od Samsunga nego cijeli Intek.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 11:10 (Igox).
 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Svaki se sporo pali bar za ove koje znam. To kaj ti se sporo pali nakon nekog vremena znaci da ga odmah ne gasi potpuno vec vjerojatno ga baca u standby. Prikaz razine signala ti nista ne znaci jer svaki prikazune drugacije i nije mjerodavno. Meni pise 80/79 pa za nekad prekidat. Ne sporim da je Samsung bolji ali od tunera sam ocekivao vise ako je to tako kako kolega pise.
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Vi gasite DVB-T2 prijemnike? Ja samo ugasim televizor i to je to. Prijemnik gasim samo u slučaju ako negdje idem i neće me biti duže vrijeme kod kuće...

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...

Samsung GX-MB540TL...
Dakle meni ovaj Samsung radi dobro.Ima i jednu sitnu"manu" a to je da prvo pokretanje traje dugo,čak 20 sekundi

 

.Izbornik je naravno na njemačkom,engleskom...

Txt nije preko cijelog ekrana i malo mu duže treba da ga otvori a onda stranice mijenja brzo.


Imao sam Intek i vratio ga.Ako ga smijem usporediti s ovim a da se nitko ne uvrijedi,mogu samo reći da da više vrijedi daljinski od Samsunga nego cijeli Intek.

 u redu, sad bi trebalo razjasniti u čemu je ovaj uređaj bolji od Inteka, ako gledamo korisnika koji nema Samsung TV

 

- intekov daljinski hvata odlično (ne bih komentirao fizički izgled .. po meni je i intek OK)

- txt se učitava brzo

- Intek se pali brzo

- Intek podržava snimanje

 

pretpostavljam jedino u EPG prikazu zar ne? stavi koju sliku ako ti nije problem...

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Dodatno;

 

Intek košta 189 kn  Samsung košta više od 250 kn.

Intek možeš kupiti bilo gdje, od T-Centra do Tiska Samsung možeš kupiti samo preko stranih web shopova i bez ikakve garancije.

Uz Intek dobivaš EVOtv besplatno na 3 mjeseca, te dodatne besplatne kanale uz Samsung ne dobivaš ništa.

 

Po čemu je to točno Samsung best buy? Zato što je Samsung logo na njemu? Podsjećam, govorimo o prijemniku koji nema osnovnu mogućnost snimanja TV sadržaja...

 

Svi znamo da je daljinski bolji na tom Samsungovom prijemniku, ali doslovno Intek je bolji što se tiče funkcija. Uostalom koga briga za stvarčicu koju ćeš imati u rukama doslovno minutu i onda je staviti sa strane. Ne mogu vjerovati da je nekome daljinski važniji od funkcija prijemnika. To ti je kao da biraš mobitel jer lijepo izgleda, bez obzira što je hardver unutra smeće.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 12:02 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Dodatno;

 

Intek košta 189 kn  Samsung košta više od 250 kn.

Intek možeš kupiti bilo gdje, od T-Centra do Tiska Samsung možeš kupiti samo preko stranih web shopova i bez ikakve garancije.

Uz Intek dobivaš EVOtv besplatno na 3 mjeseca, te dodatne besplatne kanale uz Samsung ne dobivaš ništa.

 

Po čemu je to točno Samsung best buy? Zato što je Samsung logo na njemu? Podsjećam, govorimo o prijemniku koji nema osnovnu mogućnost snimanja TV sadržaja...

 

Svi znamo da je daljinski bolji na tom Samsungovom prijemniku, ali doslovno Intek je bolji što se tiče funkcija. Uostalom koga briga za stvarčicu koju ćeš imati u rukama doslovno minutu i onda je staviti sa strane. Ne mogu vjerovati da je nekome daljinski važniji od funkcija prijemnika. To ti je kao da biraš računalo jer lijepo izgleda, bez obzira što je hardver unutra smeće.

 Bolji je jer je kvalitetniji uređaj ... a to sad ne vidiš jer će se to pokazat s vremenom. Drugo ... neki DVB-T imaju automatsko gašenje nakon 2 sata ili više ako ništa ne tipkaš kao i TV.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pa iskreno me zanima koliko će se pokazati boljim. Automatsko isključivanje imaju svi prijemnici i na svima se to da isključiti.

14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Uhvatili ste se tog snimanja kao pijan plota, i to je većini korisnika nebitna stvar... Što se tiče Samsung receivera najveća prednost je hdmi cec (plus što se njegov daljinski može programirati da pali/gasi određene modele TV-a). Naravno veće su koristi nekome tko ima Samsung TV pa je bolja podrška za druge daljinske to jest originalne od TV-a, ljepši je UI a i po meni najveća prednost od evo tv je činjenica da možeš složiti kanale po brojevima a ne samo poredati jedan za drugim

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 12:12 (Genoxxx).
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Samo kažem da je meni Samsung bolji od Inteka,što nije preporuka bilo kome da ga kupi a niti kažem da je on best buy.Evo usput sad me opet ugodno iznenadio,slučajno sam stisnuo txt dugme na starom daljinskom od TV-a i vrti ga.Opet imam veliki i brži txt, što je meni bitno jer ga često koristim.Evo slike Epg-a i novog/starog teleteksta.
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ma uzet ću ga ... 

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
Flagship kaže...
Marko :D kaže...

3.000 kn? Imaš i jeftinijih televizora. Ja sam 32LM6300PLA upiknuo za 1.699 kn prošle godine; sad vidim da je u SD 2.099 kn. 

 

Ili dodaš 600kn i imaš samsung 50TU8072 za 2700:)

Meni je konkretno trebao televizor od 32" i Full HD. Drugi televizori te veličine su bili HD ready, jedino je ovaj bio Full HD, pa je izbor pao na taj LG. Inače, prezadovoljan s televizorom, pa mislim kako ću i idući put za isti odabrati neki LG. Osim toga, LG ima najbolje panele, pa... 

 

Slažem se, nema baš puno 32" FHD danas i većinom su to budget 720p televizori oko 1000kn. Ali cijene fino padaju, sad možeš za 2700 kupit 50" samsung 50TU8000 koji je ipak brand, ili LG 50UM/UN7xxx koji imaju solidan VA panel. Idući put ćeš ti ić možda i na duplu dijagonalu u odnosu na ovu koju imaš, 65" su svakim danom sve povoljniji

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
Samo kažem da je meni Samsung bolji od Inteka,što nije preporuka bilo kome da ga kupi a niti kažem da je on best buy.Evo usput sad me opet ugodno iznenadio,slučajno sam stisnuo txt dugme na starom daljinskom od TV-a i vrti ga.Opet imam veliki i brži txt, što je meni bitno jer ga često koristim.Evo slike Epg-a i novog/starog teleteksta.

 

Ova prva je slika ttx-a putem GX receivera s daljinskim od tv-a, a kak izgleda ttx kad je daljinski od GX-a, malo smanjen i tanji font, vidljivo sporiji ili? Za sve koji imaju non hevc samsunge sigurno najbolji receiver.

 

Clock is ticking, još 54 minuta do gašenja starudije zvane mpeg-2 sd

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
Marko :D kaže...
Flagship kaže...
Marko :D kaže...

3.000 kn? Imaš i jeftinijih televizora. Ja sam 32LM6300PLA upiknuo za 1.699 kn prošle godine; sad vidim da je u SD 2.099 kn. 

 

Ili dodaš 600kn i imaš samsung 50TU8072 za 2700:)

Meni je konkretno trebao televizor od 32" i Full HD. Drugi televizori te veličine su bili HD ready, jedino je ovaj bio Full HD, pa je izbor pao na taj LG. Inače, prezadovoljan s televizorom, pa mislim kako ću i idući put za isti odabrati neki LG. Osim toga, LG ima najbolje panele, pa... 

 

Slažem se, nema baš puno 32" FHD danas i većinom su to budget 720p televizori oko 1000kn. Ali cijene fino padaju, sad možeš za 2700 kupit 50" samsung 50TU8000 koji je ipak brand, ili LG 50UM/UN7xxx koji imaju solidan VA panel. Idući put ćeš ti ić možda i na duplu dijagonalu u odnosu na ovu koju imaš, 65" su svakim danom sve povoljniji

Možda jednog dana da, ali 32" uzeo zbog manjka prostora. Prije ovog imao sam 28" Quadro LED TV koji sam dao roditeljima, da ne moraju kupovati novi televizor nego samo prijemnik.

Flagship kaže...
Igox kaže...
Samo kažem da je meni Samsung bolji od Inteka,što nije preporuka bilo kome da ga kupi a niti kažem da je on best buy.Evo usput sad me opet ugodno iznenadio,slučajno sam stisnuo txt dugme na starom daljinskom od TV-a i vrti ga.Opet imam veliki i brži txt, što je meni bitno jer ga često koristim.Evo slike Epg-a i novog/starog teleteksta.

Clock is ticking, još 54 minuta do gašenja starudije zvane mpeg-2 sd 

Čekam ponoć da si mogu namjestiti TV kanale. 😆

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 23:21 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Da,kako si i napisao,malo smanjen i tanji font, vidljivo sporiji.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Posljednji pozdrav dobrom starom DVB-T signalu. Neka tvoj signal odjekuje bespucima nebeskim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Zanimljivo, DVB-T signal ugašen, a 25. kanal (MUX M1) i 22. kanal (MUX L1) nisu uključeni. Na 40. kanalu je još uvijek svih 15 TV kanala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 0:36 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Oj ekipa, jel bi imao tko ideju zašto preko ovog HTovog receivera (189kn sa 3 mj EVOTv) ne daje apsolutno nikakvu sliku?

sve do sad radilo i sve dobro spojeno, ali niti slike, niti zvuka.

kad na TVu odaberem PiP i izvor HDMI onda proradi zvuk, ali nema slike...

Daniel Panduric
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice