DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 832.462
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
LCN ugasen, nakon izbora automatske pretrage, samo potvrdim dva popup-a sa njihovim default vrijednostima:
1) mrezna pretraga NE
2) zelite li samo pretraziti slobodne kanale DA
LoL- Bobzzy (EUW)
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da.

3 godine
protjeran
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ima li ovaj telekomov EVO TV prijemnik 3,5mm audio izlaz, za uštekati zvučnike?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
user2206 kaže...

Ima li ovaj telekomov EVO TV prijemnik 3,5mm audio izlaz, za uštekati zvučnike?

Ima.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
user2206 kaže...

Ima li ovaj telekomov EVO TV prijemnik 3,5mm audio izlaz, za uštekati zvučnike?

 ima.. tj ima av-jack koji je kompatibilan s izlazom stereo-jacka ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Malo dojmova o Samsung GX-MB540TL... naručio sa eBaya, novi cca 37 EUR sa poštarinom. Došao za par dana.

 

Slika odlična, prebacivanje brzo, Anynet radi (dakle i daljinski od TVa i od STBa mogu koristit za sve što mi treba, dohvatim koji mi je bliže :)), dizajn lijep, setup brz i jednostavan, EPG prekrasan i brz, daljinski isto naravno vrlo dobar.

 

No međutoa, povremeno mi se neki kanali skockaju. Vrlo diskretno i hvalabogu bez prekida zvuka. To mi se nije događalo sa internim tunerom od telke. Signal je 47%, kvaliteta 100%, RF level -52 dBm, CNR 32dB...

Moram vidjeti mogu li dobiti nešto jači signal pa se možda i to riješi... iako mi se baš ne penje po tavanu.

 

AKO riješim to sporadično kockanje zaključak će biti: Zašto bi itko (pogotovo sa starom Samsung telkom) uzeo neki drveni C64 receiver umjesto ovoga za niti sto kuna razlike!?

Ako NE riješim, zaključak će biti da sam bacio 37 EUR :D

s.f. - s.n.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ninotocka kaže...

Malo dojmova o Samsung GX-MB540TL... naručio sa eBaya, novi cca 37 EUR sa poštarinom. Došao za par dana.

 

Slika odlična, prebacivanje brzo, Anynet radi (dakle i daljinski od TVa i od STBa mogu koristit za sve što mi treba, dohvatim koji mi je bliže :)), dizajn lijep, setup brz i jednostavan, EPG prekrasan i brz, daljinski isto naravno vrlo dobar.

 

No međutoa, povremeno mi se neki kanali skockaju. Vrlo diskretno i hvalabogu bez prekida zvuka. To mi se nije događalo sa internim tunerom od telke. Signal je 47%, kvaliteta 100%, RF level -52 dBm, CNR 32dB...

Moram vidjeti mogu li dobiti nešto jači signal pa se možda i to riješi... iako mi se baš ne penje po tavanu.

 

AKO riješim to sporadično kockanje zaključak će biti: Zašto bi itko (pogotovo sa starom Samsung telkom) uzeo neki drveni C64 receiver umjesto ovoga za niti sto kuna razlike!?

Ako NE riješim, zaključak će biti da sam bacio 37 EUR :D

 

Nažalost, kupujemo jedan po jedan. Da je šleper toga uvezao neki HR dućan i prodavao, razlika u cijeni između njega i vivaxa bi bila par kuna, ne sto.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ma samo shipping mi je pojeo većinu razlike... U Media Marktu su 20ak eura ali ne lifraju van DE... Nevjerojatno.

s.f. - s.n.
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Evo Samsung GX-MB540TL problem (kod 70-godišnjih) roditelja (pa pokušavam pomoći na remote)...

 

Do jučer je sve radilo OK (8 HR programa sa MUX1 Borinci). Danas su se pojavili EVO TV programi (ne znam kako, možda su pronađeni i kod prvog traženja kanala) i stalno izbacuje E106-0 da je istekao freenet (1.11. možda ima veze) bez mogućnosti da se vrati na obične MUX1 programe. Evo tražim po manualu neku tipku na daljinskom ili preko izbornika, ali ne nalazim.

 

EDIT:

Nakon Auf Werkseinstellung zurücksetzen napravljeno automatsko pretraživanje i pronašao je sam EVO TV programe, ono WTF?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 10:13 (josip12).
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ninotocka kaže...

Malo dojmova o Samsung GX-MB540TL... naručio sa eBaya, novi cca 37 EUR sa poštarinom. Došao za par dana.

 

Slika odlična, prebacivanje brzo, Anynet radi (dakle i daljinski od TVa i od STBa mogu koristit za sve što mi treba, dohvatim koji mi je bliže :)), dizajn lijep, setup brz i jednostavan, EPG prekrasan i brz, daljinski isto naravno vrlo dobar.

 

No međutoa, povremeno mi se neki kanali skockaju. Vrlo diskretno i hvalabogu bez prekida zvuka. To mi se nije događalo sa internim tunerom od telke. Signal je 47%, kvaliteta 100%, RF level -52 dBm, CNR 32dB...

Moram vidjeti mogu li dobiti nešto jači signal pa se možda i to riješi... iako mi se baš ne penje po tavanu.

 

AKO riješim to sporadično kockanje zaključak će biti: Zašto bi itko (pogotovo sa starom Samsung telkom) uzeo neki drveni C64 receiver umjesto ovoga za niti sto kuna razlike!?

Ako NE riješim, zaključak će biti da sam bacio 37 EUR :D

 Prvo riješi problem slabog signala. Ako možeš.

 

Ne znam zašto se zapeli za tog Samsunga? Imam Stronga i nemam nikakvo kockanje niti bilo kakve probleme. EPG mu nije prekrasan, ali EPG niti ne gledam svakih par sekundi. Boota se malo duže ali onda radi bez problema. Daljinski je, kakav je. Jeftikaner uređaj, jeftikaner daljinski. Svakako je bolji od Inteka. Shvaćam da ima ljudi koji bi za sitan novac htjeli imati ekstra uređaj. To ne ide. Uvijek postoji neki kompromis.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ninotocka kaže...

Malo dojmova o Samsung GX-MB540TL... naručio sa eBaya, novi cca 37 EUR sa poštarinom. Došao za par dana.

 

Slika odlična, prebacivanje brzo, Anynet radi (dakle i daljinski od TVa i od STBa mogu koristit za sve što mi treba, dohvatim koji mi je bliže :)), dizajn lijep, setup brz i jednostavan, EPG prekrasan i brz, daljinski isto naravno vrlo dobar.

 

No međutoa, povremeno mi se neki kanali skockaju. Vrlo diskretno i hvalabogu bez prekida zvuka. To mi se nije događalo sa internim tunerom od telke. Signal je 47%, kvaliteta 100%, RF level -52 dBm, CNR 32dB...

Moram vidjeti mogu li dobiti nešto jači signal pa se možda i to riješi... iako mi se baš ne penje po tavanu.

 

AKO riješim to sporadično kockanje zaključak će biti: Zašto bi itko (pogotovo sa starom Samsung telkom) uzeo neki drveni C64 receiver umjesto ovoga za niti sto kuna razlike!?

Ako NE riješim, zaključak će biti da sam bacio 37 EUR :D

 -47% signal.. poželjan 60% između 30-60 moguće ovakve smetnje + t2 signal je veće propustnosti, hevc više podataka u signalu-kompresiji i time više gubitka nego kod starog signala, tj granično između 30-60% upravo dovoljno za (ne)primjetiti kockice-smetnje. Bolja antena-sustav-žica-spoj .. nešto za eliminirati smetnje ili ako je kabel duži ili par tv uređaja tad možda pojačalo itd.

-to je normalno kao razlika jer je jednostavno više podataka u signalu po jedinici vremena, time i svaka sekunda-prekid vidljivija, tj buffer-keš koji se mora prikupiti za dekodiranje slike.. ne da je t2 ili hevc lošiji nego je više posljedica po svakoj sekundi prekida-smetnje vidljivo a opet sve zajedno zato jer ti je signal u sredini min-poželjnog, dok od 60-naviše takvih problema nema.

josip12 kaže...

Evo Samsung GX-MB540TL problem (kod 70-godišnjih) roditelja (pa pokušavam pomoći na remote)...

 

Do jučer je sve radilo OK (8 HR programa sa MUX1 Borinci). Danas su se pojavili EVO TV programi (ne znam kako, možda su pronađeni i kod prvog traženja kanala) i stalno izbacuje E106-0 da je istekao freenet (1.11. možda ima veze) bez mogućnosti da se vrati na obične MUX1 programe. Evo tražim po manualu neku tipku na daljinskom ili preko izbornika, ali ne nalazim.

 

EDIT:

Nakon Auf Werkseinstellung zurücksetzen napravljeno automatsko pretraživanje i pronašao je sam EVO TV programe, ono WTF?

 -vjerojatno zbog paljenja-gašenja po regijama.. ponoviti skeniranje, nikad ne znaš jesu li već pustili sve kanale ili samo dio-pola.. i može se desiti da minutu kasnije pronađe sve kanale.

-ako su kupili evotv uređaj prje mjesec dana, kupnjom je aktiviran period 30 dana automatski i ako u međuvremenu nisu gledali isteklo je, + imaju +60 dana kod (poslati smsom, u uputama..). + moguće isto kao post iznad, nedovoljan signal tj nešto između i treba provjeriti-podesiti antenu jer ne može prijamnik ništa ako nema signal.

-ako su u opcijama samo uključili kodirane kanale, ili samo free.. ovisi što se sve nudi u opcijama + problem jezika ako je na njemačkom, tad treba prebaciti na FTA-free dok evotv ako i lovi za sad ne može dekodirati jer nema odgovarajući key-broj-oznaku za dekoder-key odnosno to se može pitati evotv no još za sad to ne rješavaju možda idući mjesec kad prođe ova gužva s gašenjem starog..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 11:47 (ihush).
3 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zelenapaprika kaže...

 

Ne znam zašto se zapeli za tog Samsunga? Imam Stronga i nemam nikakvo kockanje niti bilo kakve probleme. EPG mu nije prekrasan, ali EPG niti ne gledam svakih par sekundi. Boota se malo duže ali onda radi bez problema. Daljinski je, kakav je. Jeftikaner uređaj, jeftikaner daljinski. Svakako je bolji od Inteka. Shvaćam da ima ljudi koji bi za sitan novac htjeli imati ekstra uređaj. To ne ide. Uvijek postoji neki kompromis.

 Zato jer stare Samsung televizije rade s jednim daljincom za sve. Ja sam ga samo zbog toga naručio iz Njemačke.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Uzeo sam ga jer 2020. godine gospodnje ne pristajem na epg koji izgleda ko da sam otvorio Norton commander, 3-4 sekunde između kanala i šrot daljinski. A to je jedino što kod nas ima u prodaji.
s.f. - s.n.
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...
josip12 kaže...

Evo Samsung GX-MB540TL problem (kod 70-godišnjih) roditelja (pa pokušavam pomoći na remote)...

 

Do jučer je sve radilo OK (8 HR programa sa MUX1 Borinci). Danas su se pojavili EVO TV programi (ne znam kako, možda su pronađeni i kod prvog traženja kanala) i stalno izbacuje E106-0 da je istekao freenet (1.11. možda ima veze) bez mogućnosti da se vrati na obične MUX1 programe. Evo tražim po manualu neku tipku na daljinskom ili preko izbornika, ali ne nalazim.

 

EDIT:

Nakon Auf Werkseinstellung zurücksetzen napravljeno automatsko pretraživanje i pronašao je sam EVO TV programe, ono WTF?

 -vjerojatno zbog paljenja-gašenja po regijama.. ponoviti skeniranje, nikad ne znaš jesu li već pustili sve kanale ili samo dio-pola.. i može se desiti da minutu kasnije pronađe sve kanale.

-ako su kupili evotv uređaj prje mjesec dana, kupnjom je aktiviran period 30 dana automatski i ako u međuvremenu nisu gledali isteklo je, + imaju +60 dana kod (poslati smsom, u uputama..). + moguće isto kao post iznad, nedovoljan signal tj nešto između i treba provjeriti-podesiti antenu jer ne može prijamnik ništa ako nema signal.

-ako su u opcijama samo uključili kodirane kanale, ili samo free.. ovisi što se sve nudi u opcijama + problem jezika ako je na njemačkom, tad treba prebaciti na FTA-free dok evotv ako i lovi za sad ne može dekodirati jer nema odgovarajući key-broj-oznaku za dekoder-key odnosno to se može pitati evotv no još za sad to ne rješavaju možda idući mjesec kad prođe ova gužva s gašenjem starog..

Mala ispravka; EVOtv probni period se aktivira prebacivanjem na neki EVOtv kanal. Dakle, dok ne prebaciš na EVOtv kanal, probni period se neće aktivirati.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
..

Mala ispravka; EVOtv probni period se aktivira prebacivanjem na neki EVOtv kanal. Dakle, dok ne prebaciš na EVOtv kanal, probni period se neće aktivirati.

 -od kud ti takav info? tj ne misliš da je možda nejasnoća u komunikaciji? .. uređaj je prodajom aktiviran automatizmom, ne miješati s uputama za aktivaciju sms-dodatnih 60 dana a držanje na kanalu koji traži key je samo stvar logike ili možda način kako uređaj povuče potrebno (recimo kao update u win..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Uređaj mi se nije htio aktivirati dok nisam prebacio na EVOtv kanal. Tek nakon prebacivanja na EVOtv kanal, trebalo je par sekundi da ga učita i kada ga je učitalo, otvorila se poruka dobro došli u EVOtv, te da mi je aktiviran probni period od 30 dana. Netko je ovo napisao ovdje u temi i već potvrdio to.

 

Inače, prije toga sam prebacivao po FTA kanalima i nikakva poruka se nije pojavljviala. Čak sam i uključivao/isključivao uređaj—ništa. Tek nakon prebacivanja na EVOtv kanal i čekanja par sekundi, tek se onda prijemnik aktivirao.

 

Nekako sumnjam da se prijemnik odmah aktivira po kupovini; to ti je isto kao i kada kupiš SIM karticu od nekog operatera. Ona ima signala i sve, ali da bi ista funkcionirala moraš nazvati nekoga da je aktiviraš.

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
user2206 kaže...

 Zato jer stare Samsung televizije rade s jednim daljincom za sve. Ja sam ga samo zbog toga naručio iz Njemačke.

 

ninotocka kaže...
Uzeo sam ga jer 2020. godine gospodnje ne pristajem na epg koji izgleda ko da sam otvorio Norton commander, 3-4 sekunde između kanala i šrot daljinski. A to je jedino što kod nas ima u prodaji.

 Onda kupite nove televizore. To je definitivno najbolje rješenje. Košta više od nekog STB-a, ali nema nikakve muke zbog toga. Sve ostalo vodi prema beskonačnom nizu poruka o uređajima, antenama, daljinskim i sl. Vrijeme je ono što je navrjednije. A gubimo ga na gluposti.

 

Ako imate love da pomognete svojim starijima i sebi, kupite nove televizore. Ponuda je dobra, cijene nisu loše.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Eto, pošalji mi 3000kn i riješena stvar. Imaš Izipay?
s.f. - s.n.
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zelenapaprika kaže...
user2206 kaže...

 Zato jer stare Samsung televizije rade s jednim daljincom za sve. Ja sam ga samo zbog toga naručio iz Njemačke.

ninotocka kaže...
Uzeo sam ga jer 2020. godine gospodnje ne pristajem na epg koji izgleda ko da sam otvorio Norton commander, 3-4 sekunde između kanala i šrot daljinski. A to je jedino što kod nas ima u prodaji.

Onda kupite nove televizore. To je definitivno najbolje rješenje. Košta više od nekog STB-a, ali nema nikakve muke zbog toga. Sve ostalo vodi prema beskonačnom nizu poruka o uređajima, antenama, daljinskim i sl. Vrijeme je ono što je navrjednije. A gubimo ga na gluposti.

 

Ako imate love da pomognete svojim starijima i sebi, kupite nove televizore. Ponuda je dobra, cijene nisu loše.

Tako sam ja napravio. Stari Quadro LED TV sam dao svojim roditeljima, pa da si samo kupe prijemnik jer njima u principu novi, pametni televizor ne treba. Sebi sam na kraju kupio LG Smart TV, još planirao upiknuti Mi TV Box S, ali ispalo je da televizor ima sve što mi treba i da nemam potrebu kupovati Android Box. 😁

ninotocka kaže...
Eto, pošalji mi 3000kn i riješena stvar. Imaš Izipay?

3.000 kn? Imaš i jeftinijih televizora. Ja sam 32LM6300PLA upiknuo za 1.699 kn prošle godine; sad vidim da je u SD 2.099 kn. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 12:56 (Marko :D).
15 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
torrente kaže...

evo sada vidim da a nema.

na drugoj lokaciji imam i ovog Stronga 8541.

sve radi ko podmazano, osim iz nekog čudnog razloga...svaki puta kada ga pališ, čekaš poprilično dok se pojavi program..piše "boot".. čekaš čekaš i dalje sve 5.

na njemu se može aktivirat evotv ako se jednoga dana odlučite za uslugu. (dakle aparat nije iz evotv ponude,ali se može prijavit u sustav evotv-a)

 

 

  Stavi stanje pripravnosti na pasivno,palit će se za 3 sekunde

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 12:55 (popo).
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ninotocka kaže...
Eto, pošalji mi 3000kn i riješena stvar. Imaš Izipay?

Imaš televizore i za 800 i 900 kuna. Malo pogledaj ponude po trgovinama.

10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ima li ovaj “bestbuy” evotv reciever po 189kn HDMI CEC?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zelenapaprika kaže...
ninotocka kaže...
Eto, pošalji mi 3000kn i riješena stvar. Imaš Izipay?

Imaš televizore i za 800 i 900 kuna. Malo pogledaj ponude po trgovinama.

Ima i za manje.

TomyCroSound kaže...
Ima li ovaj “bestbuy” evotv reciever po 189kn HDMI CEC?

Nema.

10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Eh, da sam znao..
Postoji li način kako doskočiti tome?
Ni daljinac od tv se ne moze programirati..
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
TomyCroSound kaže...
Eh, da sam znao..
Postoji li način kako doskočiti tome?
Ni daljinac od tv se ne moze programirati..

Postoje daljinski koji se mogu programirati, ali to je lutrija hoće li raditi s tvojim televizorom i tim prijemnikom.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Naravno da ima jeftinijih, ali ne želim kupovat lošiji tv od ovog kojeg imam, pobogu. A i da je 1000 kn razlike, ne dam.

Je li moguće da različiti ljudi imaju različite prioritete, želje i potrebe? 🙄
s.f. - s.n.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

slika sa deviom se zna zamrznut i ne mrdat nakon nekog vremena kad se stavi na 1080p 60hz

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Jeli ova nemogućnost dodjeljivanja programa sa tipke na tipku više izuzetak ili pravilo za sve ove receivere. Konkretno pikiram najviše na strong srt 82, onaj HDMI stick pa ako neko posjeduje navedeni da potvrdi...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Do 200kn što dobiješ, dobiješ. To su uređaji u rangu miksera ili tostera, jedna namjena i minimalni trošak/cijena. CEC i programabilne tipke nisu prioritet.

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

3.000 kn? Imaš i jeftinijih televizora. Ja sam 32LM6300PLA upiknuo za 1.699 kn prošle godine; sad vidim da je u SD 2.099 kn. 

 

Ili dodaš 600kn i imaš samsung 50TU8072 za 2700:)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice