DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 833.003
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Razlika između ta dva Stronga je što je 8550 napravljen za naš EVOtv, a 8541 za njemački freenet tv. Postoji i model 8541FTA koji je isti 8541, ali za naše tržište (8541 je za njemačko hence freenet tv verzija).

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 18:27 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Razlika između ta dva Stronga je što je 8550 napravljen za naš EVOtv, a 8541 za njemački freenet tv. Postoji i model 8541FTA koji je isti 8541, ali za naše tržište (8541 je za njemačko hence freenet tv verzija).

 + čisto brojčano je 50 'jači' od 41.. pa ako je to s ičim povezano tad je 50 isti ili 'jači'.. možda samo noviji.

-u pravilu kod tehnike novije = bolje.. no starije može biti robustnije (što se na teh.podacima ne može znati).

-strong modeli su već par godina na tržištu i time možda već polako zastarjevaju, tj može biti da neki noviji jeftikaner ima moćniji chip koji sve radi, više rama itd.. tako da se ništa ne može usporediti-zaključiti nego probati i vidjeti, a ni tad ne znači da je HW uzrok jer može biti i firmware-soft.. tj previše različitosti za usporedbu.

 

npr kako snima na usb, kako podnosi npr naša slova čćž i možda to blesira ove nove ir-52 koje spominju u postovima tj možda je to uzrok problema (na ćoravo nabacujem baš kao 'možda'.. za primjer) jer dovoljno je u nekom primjeru promijenti FS npr fat32-ntfs i već imamo drugačije ponašanje ili ono što nitko ne priznaje kao antena, jer ona je osnova prijema a to jednostavno nije isto za dva korisnika, tj signal-smetnje su skoro jedinstvena kategorija mada je sve teoretski isto.

 

edit: + 8550 za evotv ima i hbbtv.. za ostale nije sigurno, pa možda nekome važno.

+ čisto zbog nadogradnji tad je 'pametnije' uzeti 8550 jer postoji support na evotv za firmware.. dok za ostale nije sigurno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 18:35 (ihush).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Razlika između ta dva Stronga je što je 8550 napravljen za naš EVOtv, a 8541 za njemački freenet tv. Postoji i model 8541FTA koji je isti 8541, ali za naše tržište (8541 je za njemačko hence freenet tv verzija).

 + čisto brojčano je 50 'jači' od 41.. pa ako je to s ičim povezano tad je 50 isti ili 'jači'.. možda samo noviji.

-u pravilu kod tehnike novije = bolje.. no starije može biti robustnije (što se na teh.podacima ne može znati).

-strong modeli su već par godina na tržištu i time možda već polako zastarjevaju, tj može biti da neki noviji jeftikaner ima moćniji chip koji sve radi, više rama itd.. tako da se ništa ne može usporediti-zaključiti nego probati i vidjeti, a ni tad ne znači da je HW uzrok jer može biti i firmware-soft.. tj previše različitosti za usporedbu.

 

npr kako snima na usb, kako podnosi npr naša slova čćž i možda to blesira ove nove ir-52 koje spominju u postovima tj možda je to uzrok problema (na ćoravo nabacujem baš kao 'možda'.. za primjer) jer dovoljno je u nekom primjeru promijenti FS npr fat32-ntfs i već imamo drugačije ponašanje ili ono što nitko ne priznaje kao antena, jer ona je osnova prijema a to jednostavno nije isto za dva korisnika, tj signal-smetnje su skoro jedinstvena kategorija mada je sve teoretski isto.

 

edit: + 8550 za evotv ima i hbbtv.. za ostale nije sigurno, pa možda nekome važno.

+ čisto zbog nadogradnji tad je 'pametnije' uzeti 8550 jer postoji support na evotv za firmware.. dok za ostale nije sigurno.

8550 ja mislim je noviji, ali koliko vidim, po ničemu se ne razlikuju ta dva uređaja. Osim po podršci za HbbTV koju sam zaboravio spomenuti.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
..

8550 ja mislim je noviji, ali koliko vidim, po ničemu se ne razlikuju ta dva uređaja. Osim po podršci za HbbTV koju sam zaboravio spomenuti.

 -ne mora biti.. tj ovisi kako označuju serije.. gledaj znamenke kao za vga :)..

pa tad 50 može biti jača serija dok je možda 41 noviji.. ali slabiji npr za hbbtv..

jer 8550 je u evotv ponudi već par godina, nije novi.. i čini mi se da je 41 noviji :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Jel vam radi epg na ovom INTEK risiveru na kanalima od evo tv paketa. Na FTA kanalima radi ima epg a na njihovim nema, do čega je to sad.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da. Normalno mi EPG radi na EVOtv kanalima.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
kran kaže...
Jel vam radi epg na ovom INTEK risiveru na kanalima od evo tv paketa. Na FTA kanalima radi ima epg a na njihovim nema, do čega je to sad.

 -sve ovisi o samom kanalu, tj tv kući koja emitira.. bilo što, teletext-hbbtv.. ista stvar, tj ne znači da nešto radi samo zato jer uređaj podržava i ima button :)

-jednako kao sam tv program, može biti reklama, može biti film dok uređaj prikazuje ono što se emitira, ne ono što nije u signalu i po tom kriteriju su svi isti ali naravno neki imaju optimalniji prikaz-upotrebu čisto soft-ergonomija razlika ili ugodnije za oko :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Čudno onda, kod mene ne radi.
Morat ću ga vratiti na tvorničke postavke pa ponovo skenirati kanale.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 18:49 (kran).
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ja bih onda uzeo STRONG SRT 8541

Jel ima netko od vas da je uzeo taj uredjaj i jel imate neku zmjerku na njega  mozda?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

U EPG-u ima problem s prikazom slova č (prikazuje Ł umjesto Č). Ostala slova ć, š, đ, ž prikazuje normalno. U izbornicima nema taj problem. Dosta se zagrijava u radu. Ne dopušta promjenu/gledanje drugog kanala dok traje snimanje.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
logo05 kaže...

Ne dopušta promjenu/gledanje drugog kanala dok traje snimanje.

 E jbg ovo mi je najbitnije od svega.. jel onda treba imat onaj dual tuner il kak se to vec zove.. na sto onda trebam pazit kod kupnje?

 

Edit: od ove firme sam zadnji put kupio i evo sljaka vec valda 10 god potpuno savrseno..sad sam slucajno naletio pa se mislim da uzmem ovoga. Jedino me zanima dal se moze gledat jedan program i snimat neki drugi istovremeno?

Ovdje pise Recording and Time shift (USB PVR) e sad jbg ja nisam siguran sto to znaci :(

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 20:22 (B-52).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
kran kaže...
Jel vam radi epg na ovom INTEK risiveru na kanalima od evo tv paketa. Na FTA kanalima radi ima epg a na njihovim nema, do čega je to sad.

 Ne radi ni meni EPG sad , a prije je radio, izgleda da je nešto do Evo Tv-a.

 Na FTA kanalima ok.

BE HAPPY 要開心 : )
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
B-52 kaže...
logo05 kaže...

Ne dopušta promjenu/gledanje drugog kanala dok traje snimanje.

 E jbg ovo mi je najbitnije od svega.. jel onda treba imat onaj dual tuner il kak se to vec zove.. na sto onda trebam pazit kod kupnje?

 

Edit: od ove firme sam zadnji put kupio i evo sljaka vec valda 10 god potpuno savrseno..sad sam slucajno naletio pa se mislim da uzmem ovoga. Jedino me zanima dal se moze gledat jedan program i snimat neki drugi istovremeno?

Ovdje pise Recording and Time shift (USB PVR) e sad jbg ja nisam siguran sto to znaci :(

Da, dual tuner omogućuje snimanje jednog programa i gledanje drugog u istom MUX-u.

 

Recording and Time Shift (USB PVR) je opcija snimanja i premotavanja programa.

Joe Cooker kaže...
kran kaže...
Jel vam radi epg na ovom INTEK risiveru na kanalima od evo tv paketa. Na FTA kanalima radi ima epg a na njihovim nema, do čega je to sad.

 Ne radi ni meni EPG sad , a prije je radio, izgleda da je nešto do Evo Tv-a.

 Na FTA kanalima ok.

Sad ga ni kod mene nema, inače je uvijek tu.

15 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Nekom nešto nitno, meni bitan daljinski...

 

Jel imate koju preporuku prijemnika sa dobrim i kvalitetnim daljinskim?

 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Vegas kaže...

Nekom nešto nitno, meni bitan daljinski...

 

Jel imate koju preporuku prijemnika sa dobrim i kvalitetnim daljinskim?

 

 

 

 sto znači dobar i kvalitetan daljinski?

- da prijemnik hvata signal daljinca i kad nije usmjeren prema njemu?

- da je lagan ... ili da je težak?

- da su tipke mekane ili tvrde?

 

 

... meni osobno je hvatanje signala na prvom mjestu i tu me je ovaj tanki daljinac od Tcomovog uređaja pozitivno iznenadio

11 godina
protjeran
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
B-52 kaže...

Ja bih onda uzeo STRONG SRT 8541

Jel ima netko od vas da je uzeo taj uredjaj i jel imate neku zmjerku na njega  mozda?

 Grije se da možeš skuhat ručak na njemu. čak i kad je ugašen je vruć malo manje doduše. ide mi na živce to. al radi uredno. vjerovatno neče dugo durat kad je stalno tako vrel

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ursusc355 kaže...
B-52 kaže...

Ja bih onda uzeo STRONG SRT 8541

Jel ima netko od vas da je uzeo taj uredjaj i jel imate neku zmjerku na njega  mozda?

 Grije se da možeš skuhat ručak na njemu. čak i kad je ugašen je vruć malo manje doduše. ide mi na živce to. al radi uredno. vjerovatno neče dugo durat kad je stalno tako vrel

Grije se puno i meni, vjerovatno radi unutarnjeg napajanja. Slika mi nije ok, skocka se dosta puta.

Na istoj telki novi Intek radi ok.

 

BE HAPPY 要開心 : )
14 godina
online
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Taj Panasonic daljinski izgleda grozno. Bolji mi je ovaj moj od LG televizora. Jedino što mi kod njega ne valja su tipke za Netflix i Amazon koje se ne mogu reprogramirati, pa ponekad umjesto EXIT pritisnem Amazon; sve u svemu odličan daljinski.

 

Huh... Vjeruj mi da nije grozna. Meni odlično sjedi u ruci. Više volim da su tipke 1-9 prema sredini jer mi je nekako prirodnije da daljinski ne držim u sredini nego pri dnu... Ovaj oda ht prijemnika daljinski na njemu mi fali barem još 5 cm da dobro sjedi u ruc...

 

ursusc355 kaže...
B-52 kaže...

Ja bih onda uzeo STRONG SRT 8541

Jel ima netko od vas da je uzeo taj uredjaj i jel imate neku zmjerku na njega  mozda?

 Grije se da možeš skuhat ručak na njemu. čak i kad je ugašen je vruć malo manje doduše. ide mi na živce to. al radi uredno. vjerovatno neče dugo durat kad je stalno tako vrel

 

Stavio sam vent sa procesora na kućište, vent sponio preko USB-a...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 9:42 (spiderhr).
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Meni sjedenje u ruci i ergonomičnost ne igra nikakvu ulogu kod daljinskog. Pričamo o stvarčici koju ćeš primiti u ruke da upališ TV i odabereš kanal, kasnije ćeš ga staviti sa strane. Druga stvar je to kod mobitela ili nekog drugog uređaja kojeg konstantno planiraš imati u ruci.

3 godine
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Razlika između ta dva Stronga je što je 8550 napravljen za naš EVOtv, a 8541 za njemački freenet tv. Postoji i model 8541FTA koji je isti 8541, ali za naše tržište (8541 je za njemačko hence freenet tv verzija).

 I jel sad ok uzet taj 8541 freenet il nije? Gdje ima taj 8541 FTA koji je bas za nase trziste? 

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
U Elipsu ,Čipoteci,Svijet Medija,Linksu.... imaš Strong 8541.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 11:04 (Igox).
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...
LittleM kaže...
ihush kaže...

-da, popravi antenu (ili ako je zgradno tad nemaš odgovarajući filter-kanal..).

 https://support.oiv.hr/reception/coverage/coverage.aspx?v=gledajbezbrige

 

Karta javlja da bi trebao okrenuti antenu prema Ivanščici jer prema Sljemenu nema signala. Mogu probati ali sumnjam jer mi je Sljeme bliže. Koje su mi mogućnosti ako zbilja neću imati signala?

- zašto misliš da nećeš imati signala? .. tj to nije nešto o čemu se misli-nagađa tj ražanj dok je zec u šumi :)

- jednostavno, ispravna antena je uvjet prijema signala, pokrivenost je dobra + eksperimentalno vrijeme i do sad si to već mogao tisuću puta riješiti-provjeriti.. tj za manje od mjesec se staro gasi i ako ne možeš loviti novo tad ćeš imati mrak..

 

-antena-radio(tv) signal i odašiljač.. nije nužno najbliži, tj udaljenost je skoro sporedna pa signal može stići s mjeseca.. važno je da radi, da 'lovi', da je jak-stabilan signal a ne to koji odašiljač jer ih ima više, tj probaš-okreneš-podesiš.

-antene su 'čudne biljke'.. dovoljno je pomak od pola metra i imaš smetnje ili čist signal, zakretanje po osi, čista-optička vidljivost, naoblaka i prepreke, elektromagnetne smetnje drugih uređaja.. možeš biti na par metara i imati problem, možeš na desetke km imati čisti. Za to nema pravila, nema pomoći ovako nego jednostavno probaš-namjestiš. Možeš koristiti indikator koji većina uređaja ima za traženje boljeg signala i grubo pravilo kaže da ti treba signal od 30% kao minimum, +60% poželjno tj u tom rasponu signala ovisiš o smetnjama kao kiša-oblak-ptica ili prolaz auta-nečega.. pa imaš prekide-smetnje dok iznad 60% imaš dovoljno signala da radi bez prekida kad se neka smetnja i desi, tj 70-90% je poželjno-idealno. U svakoj od tih situacija može kvaliteta biti iznad 70-90%. Dok namještaš antenu trebaš to raditi polako tj sačekati nekoliko sekundi dok prijemnik uhvati signal jer to nije trenutno + svi kablovi bi trebali biti kvalitetni kao i spojevi (ne klimavi) dok samo držanje rukom antene već stvara promjenu u prijemu pa možda radi dobro dok držiš a pokvari se kad pustiš itd..

-no za pola sata to središ i tad si miran..

 

Eto istestirao sam jučer, okretao antenu na krovu u svim smjerovima i nema ni naznake hd nacionalnim kanalima. Što se tiče antene imamo onu oblika "riblja kost". Što mi je sljedeća opcija koju bi mogao istestirati? Bolja antena? 

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Jesi li siguran da tvoj televizor ili prijemnik podržava DVB-T2 HEVC? Ako da, problem je do antene.

 

Inače, HD oznaku imaju samo kanali HRT-a; svi drugi nemaju nikakvu oznaku. Ali svi DVB-T2 HEVC kanali u imenu kanala sadrže HD.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 11:33 (Marko :D).
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Jesi li siguran da tvoj televizor ili prijemnik podržava DVB-T2 HEVC? Ako da, problem je do antene.

 

Inače, HD oznaku imaju samo kanali HRT-a; svi drugi nemaju nikakvu oznaku. Ali svi DVB-T2 HEVC kanali u imenu kanala sadrže HD.

 Imam prijemnik i podržava. Može preporuka neke antene?

7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 12:32 (Igox).
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ako su sad po novom svi kanali (koji meni trebaju) u istom MUX-u, da li meni onda uopce treba dual tuner ako zelim gledati jedan program i istovremeno snimati drugi (u istom muxu) ili mogu kupiti obicni reciver (ne dual tuner)?

 

Edit: sad sam malo izgooglao i ispada da ne treba dual tuner ak su na istom muxu al svejedno bi molio da mi netko potvrdi ko se bolje kuzi

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 12:50 (B-52).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ne treba ti, dual tuner je kada hoćeš snimat programe koji su na drugoj frekvenciji (odnosno koji spadaju u drugi MUX).

 

edit...Naravno, pod uvjetom da su svi željeni kanali u istom MUX-u, npr. ako hoćeš snimat HRT 2 i gledat CMC, onda ti treba dual tuner

Music for life!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 13:14 (malij).
15 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
BoTiA kaže...
Vegas kaže...

Nekom nešto nitno, meni bitan daljinski...

 

Jel imate koju preporuku prijemnika sa dobrim i kvalitetnim daljinskim?

 

 

 

 sto znači dobar i kvalitetan daljinski?

- da prijemnik hvata signal daljinca i kad nije usmjeren prema njemu?

- da je lagan ... ili da je težak?

- da su tipke mekane ili tvrde?

 

 

... meni osobno je hvatanje signala na prvom mjestu i tu me je ovaj tanki daljinac od Tcomovog uređaja pozitivno iznenadio

 dobar znaci da hvata signal kako si naveo

kvalitetan znaci da je robusan i da se nece raspasti na 10 komada svaki puta kada ispadne

a tipke da osjetiš kada si ju stisnuo a ne da izvrces prste po njemu

 

uglavnom sve ono što recimo Strong nije....

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-normalna širokopojasna antena, popularna riblja kost ili logaritamska.. s ispravnim spojevima-kablom + možda uzrok, filter-pojačalo.. jer filteri-pojačala ovisi što napraviš, ako filtrira (ne propušta) potreban kanal tad = kao da nemaš antenu.. često u zgrandim sistemima kad nije predviđeno propuštanje kanala.

ovisno na kojem kanalu se nešto emitira, stara vhf-uhf podjela što u pravilu piše na svakoj anteni dok su npr kanalne za pojedini kanal (iz doba dok se lovila npr analogna austrijska tv..) kao s kanalnim pojačalom-filterom samo za taj kanal, ne za ostale.

 

pošto se krovna antena obično nalazi na krovu :) .. a tv prijemnik negdje u kući-stanu, poželjno je nekako dovući struju-uređaj do antene dok podešavaš, indikator + kad god zakreneš antenu treba sačekati nekoliko sekundi ''dok ulovi'' i po indikatoru signala zaključiš gdje je optimum.

-npr što ako ti je negdje oštećen kabel? što ako su takve smetnje lošeg spoja taman na granici da ne lovi malo zahtijevniji t2 ili se možda antena nalazi na jednostavno lošem mjestu, slijepa točka.

-lakše je u stanu držati antenu u ruci dok to tražiš + tad eliminiraš i problem kabla-spoja + pad signala ako je nekvalitetan kabel (slabo ožičenje) na većoj udaljenosti, tako se do 10-30m za više preporuča pojačalo koje tad stabilizira pad napona jer antena ne radi na zrak nego na struju..

-pojačalo može biti rješenje ako je pad napona problem ili kod razvodnika za više tv-a.. ali pojačalo pojačava sve, signal ali i smetnje pa je uvjek primarno važno imati dobru antenu, signal, što čišći dovući do prijemnika. Pojačalo se zato u pravilu stavlja što bliže anteni, tj da pojača signal-čist.. jer kasnije pojačava sve tj više smetnji nego signala.

itd.

 

-kad nešto podesiš, pronađeš program-kanal... neovisno radiš li u stanu ili na krovu tad kreneš čitavim putem i tražiš gdje je prekid, nema drugog načina 'prečice'..

-ili, ako imaš susjeda koji ima dobar signal, spojiš na njegovu antenu, pronađeš programe i tad jednostavno znaš da je problem antena ili kabel-spoj.. ili možda neki škart-neispravan uređaj pa zamjeniš. Kako god moraš krenuti od nečeg što 100% radi ostalo je eliminacija i na kraju odgvor..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice