DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 832.465
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Da,ima i jeftiniji je oko 2 € nego na Amazonu.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ovaj Samsung resiver se na Amazonu.de ne isporučuje direktno u RH pa paket treba ići preko mailboxde

Mene ukupno ispalo 36,50€
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 12:00 (tintin).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Možda netko ima isto pitanje.

Opticum nytrobox spojen na TV sa HDMI ne radi, a sa scartom odmah sve uredno radi, skeniram kanale i sve ostalo normalno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

-jednostavno, ne radi ti hdmi.. sad još samo otkriješ gdje-što :) izlaz iz prijemnika, ulaz na tv (možda samo uključiti) ili rezolucija-refresh kao i sam kabel (mada je običan kabel mora biti ispravan da bi radio, pinovi-kontakti..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Možeš li mi reći kako ga pronaći za tu cijenu,meni izbacuje 7 ponuda a najpovoljnija je za 39,90 € sa dostavom.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
artcom kaže...

Možda netko ima isto pitanje.

Opticum nytrobox spojen na TV sa HDMI ne radi, a sa scartom odmah sve uredno radi, skeniram kanale i sve ostalo normalno.

 

Koja je rezolucija TVa? Koju rezoluciju si stavio u postavkama Opticum Nytroboxa? Mozda TV (ukoliko je HD ready) ne moze skalirati FHD signal, pa zato ne pokazuje sliku.

Imao sam slican problem sa starim Quadro tv-om s HD ready rezolucijom (1366x768p) koji je davao crnu sliku kad je prijemnik bio postavljen na 1080p. Sliku je prikazao nakon sto sam promijenio postavke prijemnika na 720p.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 13:58 (nkdz).
8 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Riješeno.

Stavio novi kabel i počistio HDMI ulaze na TV.

Hvala svima 

3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Riješeno.

 

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Osa kaže...
Flagship kaže...
MadDogMattis kaže...

 Ima li još neki osim ovog "Mecool M8S PRO T2 2/16", da je android a možda niža cijena ?

Možda preporuka otkud da naručim uređaj ?

I hvala na informacijama i odgovorima, svaka čast.

 

Box s ovakvim specifikacijama (android 9, 2GB RAM, T2 HEVC) teško za tu lovu koliko košta Mecool M8S Plus, cca 50 eura. Sve što je možda jeftinije ili tu negdje ima 1GB RAM i ima stari android 7 kao i slabiji procesor.

 

Vjerojatno najpovoljnije s donjeg linka. Uobičajeno stiže iz belgije pa nema carinskih troškova, pa treba proučit ponudu.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/124225850184?&shqty=1&isGTR=1#shId

 

 

Za cca 10 eur više tu je i novi Mecool K5 koji ima još noviji procesor i dodatno S2 tuner za one koji trebaju i satelitsku.

 

https://www.geekbuying.com/item/Mecool-K5-DVB-T2-DVB-S2-2GB-16GB-Android-9-0-TV-Box-426190.html

 

Možda netko nađe i još neke povoljnije ponude, nek slobodno linka;)

 Ja ga gledam vec neko vrijeme, na Aliexpresu je za ~60$ ili koji dolar vise ako se uzme air mouse/tipkovnica. Čekam 11.11 ako budu spustili što cijene. LINK

 

Ili kad se pojavi na geekbuyingu s ITA/DE/PL skladišta onda će biti puno brža kupnja i dostava. Vjerojatno koji eur skuplji ali za par dana ti stigne K5:)

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
josip12 kaže...
Genoxxx kaže...

Jutros došao Samsung receiver, anylink (cec) radi odlično, odma je našao sve kanale, sučelje vrlo slično TV-u, ne dobije se hdmi u kutiji nego neki adapter za scart, daljinski isti kao od TV-a, "univerzalni" daljinski radi, tv ima opciju da se njegovi daljinski koriste za upravljanje ostalim uređajima i rade oba i veliki i onaj manji (kad se dodaje daljinski ne izbaci točan model uređaja, bit će Samsung pogriješio naziv svog uređaja lol).. Zamjerka da se ne pali sa daljinskim od TV-a već samo sa svojim (ako neko ima riješenje neka kaže), gasi se normalno sa sva 3 i receiver i TV, signal mi stoji da je na 35% vjerojatno zato jer antena gleda u suprotnom smjeru... Još se moram pozabaviti sa slaganjem kanala po redu

 

Za 300 i nešto sitno kuna sasvim zadovoljavajuće 

 

Mali offtopic, nisam nikad kupovao preko Amazona, pa ako možeš napisati s kojojom karticom se to može platiti, i tko taj paket dostavi do kuće u hrvatskom selu.

 

Imam Samsungov TV, pa (mi se po tvom opisu) čini najbolja opcija za mene. Da li se može prebaciti na engleski jezik?

 

EDIT: Ima ga i e-bay, za iste novce, pa ću ga uzeti tamo.

 

Stavi link jer će možda nekome pomoći pri kupnji:)

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Igox kaže...
Možeš li mi reći kako ga pronaći za tu cijenu,meni izbacuje 7 ponuda a najpovoljnija je za 39,90 € sa dostavom.

 

Sve je to tu negdje, +- eur, dva. Na ebay.de ima za 21,99 + 14,90 dostava

 

https://www.ebay.de/itm/Samsung-GX-MB540TL-ZG-Media-Box-Full-HD-DVB-T-T2-LAN-USB-HDMI-NEU-Handler/383720740110

 

Ili u nekom od njemačkih webshopova, 21,95 + 15,95 dostava

 

https://www.cw-mobile.de/samsung-gx-mb540tl-zg-media-box.html

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
razorinc kaže...

Šalu na stranu; kada kupuješ prijemnik, moraš obratiti pozornost na standard. Dakle, gledaš zadnje slovo i broj. Samo DVB znači Digital Video Broadcasting i to je skup standarda za digitalno emitiranje. Ono što tebe tu zanima jest slovo (koje označava tehnologiju emitiranja) i broj (koji označava "verziju" standarda). 

 

T - zemaljsko emitiranje (DVB-T; ono što se uskoro gasi; prva generacija digitalne televizije)

T2 - zemaljsko emitiranje (DVB-T2; ono na što prelazimo; druga generacija digitalne televizije)

S - satelitsko emitiranje (DVB-S; prva generacija digitalne satelitske televizije)

S2 - satelitsko emitiranje (DVB-S2; druga generacija digitalne satelitske televizije)

C - kabelsko emitiranje (DVB-C; digitalna kabelska televizija)

 

Možda preporuka za neki receiver za gledanje naših programa i satelitskih (što uopće od tih programa danas postoji besplatno?). Da li se za satelitsku može koristiti onaj prastari tanjur iz doba analognih programa? Znači nekakav T2/S2.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Dakle, za gledanje zemaljskih i sateltskih TV kanala, potreban ti je neki combo uređaj koji podržava DVB-T2 i DVB-S2. Takvi prijemnici su obično skuplji. 

 

Što se može gledati preko satelita, ne znam, nemam satelitsku. Ali, koliko sam pročitao na internetu, ništa korisno i zanimljivo. Sport kao i drugi zanimljivi kanali su kodirani tako da ih se ne može gledati. 

Ako te zanima satelitska televizija, provjeri ponudu TotalTV-a.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ima na satelitu svašta samo treba znati potražiti.
Combo uređaj sa enigma2, a da radi OK dao se vani kupiti za cca 115€ + dostava preko mailboxde.
Apsolutno u dvbt2 jede za doručak ove naše koji se prodaju trenutno za par sto kuna + dvbs2 UHD kanali rade super...
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 21:42 (tintin).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Jel ovaj strong 8221 iz chipoteke za 350kn  može proć? Za gledanje naših zemaljskih i besplatnih satelitskih njemačkih (tipa RTL i slično)?

 

https://www.chipoteka.hr/artikl/149812/dvb-s2dvb-t2-receiver-strong-srt-8221-hevch265-free-to-air-tv-8070125165

16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
tutanjkamen kaže...

 

evo ja sam bedak koji je kupio taj Noa prijemniki to iskljucivo jer je bila akcija u Kauflandu ako se dobro sjecam za nekih 129kn.

 

Prijemnik je smece. 

Jako dominira zuta boja a nema mogucnosti podesavanja. Osim toga, slika je mutna i vise lici na kopiju VHS kazete.

mijenjanjem postavki rezolucije ne mjenja se slika na ekranu. npr stavim 4:3 prikaz i dalje je 16:9.

Wi-fi ne radi, odnosno ne nalazi niti jednu mrezu. isprobano sa dva razlicita USB sticka.

 

Vise nisam nista niti isprobavao nego ga odlozio sa strane i skuplja prasinu.

 

Ne razmisljajte uopce o njemu.

 

Tko pita taj ne skita, pa ako se prije kupnje ne informiraš eto uletiš kologuz u visoke Noa Koprive.Noa spada pod smeče, ili bilo kakav žuti proizvod ne vrjedi niti šaku pišljivog bažulja.

 

Poanta jeftinog kupovanja je ipak prilično jednostavna.Ak oš jeftino, onda kupi najeftiniju ok ili provjerenu opciju određenog Hardvera.

 

Strong je vrlo stari ili jako poznat brend, danas eto u vlasništu Kineske Skyworth firme.

 

Dakle ako tražiš najeftinije, eto kupiš najeftiniji Strong DVB-T2/HEVC prijemnik i nema frke.

 

https://www.chipoteka.hr/kategorija/2811/dvb-prijemnici

 

https://www.strong.tv/en/products/terrestrial-receivers

 

https://www.strong.tv/en/Company/History

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 22:10 (rambox).
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

samo da se nadovežen na synergy prijemnike, izbjegavati u širokom luku

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Počeli su problemi i s drugim Intek T52IR prijemnikom, prvih par dana radio je uredno, no zadnjih 3-4 dana zamrzava se svakih nekoliko sati. Nije problem u pretjeranom šaltanju kanala jer 85-godišnjak koji ga koristi gleda iskljkučivo HRT1, HRT2 i Novu, dakle prvih 3-4 kanala. Ni najnoviji FW nije riješio problem. U ponedjeljak ga vraćam u t-centar i umjesto njega uzimam najvjerojatnije Strong 8209. Ta EvoTV platforma je teško smeće, i što se sadržaja tiče, a pogotovo što se tiče kvalitete slike (osim par HD kanala).

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Kakvi su Strong 8541 ii 8550.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Kupio dedi ovaj Intek u Sancti, nadam se da se neće smrzavat ko nekima ovdje. :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Moji se nisu žalili da im prijemnik šteka.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ovisi za kaj trebas 8541 je basic 8550 ima vise mogucnosti
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Amiko T765 finalni dojmovi
Boot nekih 10-ak sekundi, izvrsna slika, brz i pregledan EPG sa hrvatskim dijakriticima (ima dva moda prikaza EPG-a: po trenutačnom kanalu i po svim kanalima u trenutnom vremenu, brzo mijenjanje kanala, pristojan daljinski s dobrim dometom, moguće sortiranje kanala i podešavanje omiljenih kanala. Moguće simultano gledanje i snimanje na istom mux-u. Imam dobar signal tako da nemogu procijeniti koliko je tuner dobar ali definitivno daje izvrsnu sliku preko HDMI-a i scarta-a. Reproducira sve, čak i filmove s AC-3 zvukom.
Nedostatak je nesposobnost prikaza hrvatskih dijakritika u titlovima s usb-a i očajan prikaz OSD-a preko scarta-a: tekst je mutan i slova titraju.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
nkdz kaže...

Počeli su problemi i s drugim Intek T52IR prijemnikom, prvih par dana radio je uredno, no zadnjih 3-4 dana zamrzava se svakih nekoliko sati. Nije problem u pretjeranom šaltanju kanala jer 85-godišnjak koji ga koristi gleda iskljkučivo HRT1, HRT2 i Novu, dakle prvih 3-4 kanala. Ni najnoviji FW nije riješio problem. U ponedjeljak ga vraćam u t-centar i umjesto njega uzimam najvjerojatnije Strong 8209. Ta EvoTV platforma je teško smeće, i što se sadržaja tiče, a pogotovo što se tiče kvalitete slike (osim par HD kanala).

 -statistički ili si baksuz ili je nešto drugo uzrok.. rekao bi antena i sl. tj tebi 2 od 2 =100% dok ostalima bez problema, pa čisto statistički, provjeri ostatak tj dok postoji mogućnost da je nešto treće uzrok svaki uređaj će raditi jednako tj tad ne rješavaš problem-uzrok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
nkdz kaže...

Ta EvoTV platforma je teško smeće, i što se sadržaja tiče, a pogotovo što se tiče kvalitete slike (osim par HD kanala).

Razlog zašto ima mali broj HD kanala leži u tehnologiji koja se koristi. DVB-T2 tehnologija je ograničena protokom podataka i koliko protoka ima, toliko kanala se može emitirati. Zbog toga se i prelazi na HEVC, da se uštedi na tom protoku podataka kako bi se mogao emitirati veći broj TV kanala i u višoj kvaliteti. EVOtv trenutno emitira u H.264 i to im ne omogućuje emitiranje svih kanala u HD. Kakogod, EVOtv također prelazi na HEVC, ali još se točno ne zna kada; najvjerovatnije kad im istekne dozvola.

  

I ne možeš uspoređivati, recimo, IPTV s DVB-T2 tehnologijom. Kod IPTV-a takvih ograničenja nema; jedino ograničenje je s tvoje strane—internetska brzina. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 17:53 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
tintin kaže...
Ima na satelitu svašta samo treba znati potražiti.
Combo uređaj sa enigma2, a da radi OK dao se vani kupiti za cca 115€ + dostava preko mailboxde.
Apsolutno u dvbt2 jede za doručak ove naše koji se prodaju trenutno za par sto kuna + dvbs2 UHD kanali rade super...

 

Još uvijek se da kupit, kao npr Octagon SF8008 4K Combo 112 eur + 13 eur dostava:)

 

https://www.hm-sat-shop.de/receiver/sat-receiver/1647/octagon-sf8008-4k-uhd-2160p-h.265-hevc-e2-linux-dual-wifi-dvb-s2x-t2c-combo-receiver

 

A navodno se sad kod nekih može kupit s najnovijim daljinskim, bolji od starog i k tome programabilni je pa se tv može uparit. Inače se može kupit i zasebno, cijena na ebay 17,80 + 3,70 eur dostava.

 

https://www.ebay.de/itm/402386171596

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...
nkdz kaže...

Počeli su problemi i s drugim Intek T52IR prijemnikom, prvih par dana radio je uredno, no zadnjih 3-4 dana zamrzava se svakih nekoliko sati. Nije problem u pretjeranom šaltanju kanala jer 85-godišnjak koji ga koristi gleda iskljkučivo HRT1, HRT2 i Novu, dakle prvih 3-4 kanala. Ni najnoviji FW nije riješio problem. U ponedjeljak ga vraćam u t-centar i umjesto njega uzimam najvjerojatnije Strong 8209. Ta EvoTV platforma je teško smeće, i što se sadržaja tiče, a pogotovo što se tiče kvalitete slike (osim par HD kanala).

 -statistički ili si baksuz ili je nešto drugo uzrok.. rekao bi antena i sl. tj tebi 2 od 2 =100% dok ostalima bez problema, pa čisto statistički, provjeri ostatak tj dok postoji mogućnost da je nešto treće uzrok svaki uređaj će raditi jednako tj tad ne rješavaš problem-uzrok.

 

Nema to veze s antenom ni s televizorom, uređaji se koriste na različitim adresama. Problem je softverske prirode. Zvao sam SZK i agent mi je potvrdio da ih korisnici Inteka često zovu zbog smrzavanja, to im je boljka, baš kao što su neki forumaši ovdje ranije napisali. Istu informaciju dobio sam i na drugim, specijaliziranim forumima. Za sada u SZK nemaju saznanja razvija li se novi FW koji bi eventualno riješio problem. Bilo kako bilo, u ponedjeljak jednog vraćam jer starijim osobama definitivno nije jednostavno resetirati uređaj. Ovaj drugi koji ja koristim ću za sada ostaviti.

 

Marko :D kaže...
nkdz kaže...

Ta EvoTV platforma je teško smeće, i što se sadržaja tiče, a pogotovo što se tiče kvalitete slike (osim par HD kanala).

Razlog zašto ima mali broj HD kanala leži u tehnologiji koja se koristi. DVB-T2 tehnologija je ograničena protokom podataka i koliko protoka ima, toliko kanala se može emitirati. Zbog toga se i prelazi na HEVC, da se uštedi na tom protoku podataka kako bi se mogao emitirati veći broj TV kanala i u višoj kvaliteti. EVOtv trenutno emitira u H.264 i to im ne omogućuje emitiranje svih kanala u HD. Kakogod, EVOtv također prelazi na HEVC, ali još se točno ne zna kada; najvjerovatnije kad im istekne dozvola.

  

I ne možeš uspoređivati, recimo, IPTV s DVB-T2 tehnologijom. Kod IPTV-a takvih ograničenja nema; jedino ograničenje je s tvoje strane—internetska brzina. 

Nije problem samo u rezoluciji emitiranja, problem je i u vrlo niskom bitrate-u. To na kraju rezultira očajnom, mrljastom slikom na velikoj većini kanala (sve osim HBO i Cinestara koji se jedini emitiraju u HD rezoluciji). Bilo bi im pametnije da smanje broj kanala i povećaju bitrate na ostalima, ionako se na većini njih nema što gledati i nalaze se na listi samo kako bi ponuda kanala izgledala što bogatija. Kako si i sam rekao, i nakon prijelaza oni će nastaviti ovako emitirati, u H.264, pa neka ljudi znaju da ih ovakva slika očekuje i u budućnosti.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
nkdz kaže...

Nije problem samo u rezoluciji emitiranja, problem je i u vrlo niskom bitrate-u. To na kraju rezultira očajnom, mrljastom slikom na velikoj većini kanala (sve osim HBO i Cinestara koji se jedini emitiraju u HD rezoluciji). Bilo bi im pametnije da smanje broj kanala i povećaju bitrate na ostalima, ionako se na većini njih nema što gledati i nalaze se na listi samo kako bi ponuda kanala izgledala što bogatija. Kako si i sam rekao, i nakon prijelaza oni će nastaviti ovako emitirati, u H.264, pa neka ljudi znaju da ih ovakva slika očekuje i u budućnosti.

O tome i govorim. Protok podataka = bitrate.

nkdz kaže...

Kako si i sam rekao, i nakon prijelaza oni će nastaviti ovako emitirati, u H.264, pa neka ljudi znaju da ih ovakva slika očekuje i u budućnosti.

FTA kanali nemaju veze s EVOtv-om. FTA kanali imaju svoje dozvole, EVOtv ima svoje. Zbog toga što je emitiranje FTA kanala počelo prije EVOtv kanala, logično je da FTA kanali prvi prelaze na HEVC jer im ističe dozvola. EVOtv-u također ističe dozvola, ali nešto kasnije, te su do tada oni na H.264. Ali da će preći na HEVC, sigurno hoće i to su već potvrdili.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Ja se u svom osvrtu niti ne doticem FTA kanala vec govorim iskljucivo o EvoTV kanalima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ja ti objašnjavam, zašto FTA kanali prelaze na HEVC, a EVOtv još ne.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice