DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 834.689
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

Kao što sam napisao, nikakve podatke ne moraš dati za EVOtv prijemnik. Kupiš ga kao i svaki drugi, ali u T-Centru. Odmah po završetku traženja kanala, prijemnik se automatski aktivira na 30 dana.

 

Namjeravam uzeti EVOTV sa "Moja 3 paketa" programima uz kupnju uredjaja Strong 8550 za gotovinu, bez ugovora.


Zanima me kad se aktivira usluga, tj od kojeg trenutka pocinje period naplate?
Jel mogu spojit prijemnik, skenirat sve programe i gledat recimo samo FTA Mux (HTV, RTL, Nova itd) bez da mi zapocne period placanja?

Ili ce mi se dogodit kao i tebi, da ce se usluga automatski aktivirat po zavrsetku trazenja kanala?

 

Pitam, jer nisam siguran je li moguc prijem i kakva je kvaliteta signala na lokaciji gdje namjeravam koristit EVOTV, a na opisan nacin bi to mogao isprobat bez zapocinjanja perioda naplate. 

 

 

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Damir22 kaže...

 Ova informacija o roku povrata od 7 dana, odakle je to?

Mislim da je to EU zakon. Kod kupovine na daljinu imaš 14 dana, a kod fizičke trgovine 7 dana. 

 

Kada god nešto kupujem od tehnike, uvijek mi je rečeno kako imam 7 dana da vratim to ako mi se ne sviđa ili nisam zadovoljan s proizvodom. Ove godine sam tako vraćao dva DVB-T2 prijemnika (jedan jer mi nije radio dobro s televizorom, a drugi jer uopće nije hvatao nikakav signal). Nikakvih problema oko vraćanja, štoviše, nisu me ni pitali razlog već sam ga dobrovoljno rekao.

 

Uređivano: Zakon vrijedi samo za kupovinu na daljinu (rok za povrat 14 dana). Zakon ne vrijedi za kupovinu u trgovinama, ali većina trgovina će primiti uređaj nazad i dati povrat novaca. Nepisano pravilo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 16:48 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AF139 kaže...

@Flagship "....samo smart tv-i imaju T2 HEVC tunere."

 

Ni jedan tuner TV prijemnika nema ništa sa h.264 i h.265(HEVC) jer tuner radi samo demodulaciju DVB-T/T2 , a ne dekompresiju koju obavlja CPU tv prijemnika.

 

Svi imaju T2 tunere ali svi ne mogu prikazati HEVC codec:)

 

Da, riječ je o seriji samsung televizora iz 2016. i jedino ta basic serija odnosno K51xx non smart nije imala odgovarajuće tunere. I tuneri imaju svoj chip koji mora bit kompatibilan jer kao što znamo HEVC nije pitanje sw-a nego prvenstveno hw. Kad nebi bilo tako onda bi kolega nadogradio s najnovijim firmware-om i eto HEVC codec radi ali od toga ništa. Suprotan primjer su recimo još stariji televizori kao što su neki fhd lg iz 2014 (lb 6xx, 7xx) koji su još tada imali HEVC ready tunere pa sada na veliku radost vlasnika mogu gledati ove naše HEVC kanale.

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Prezime kaže...
Marko :D kaže...

Kao što sam napisao, nikakve podatke ne moraš dati za EVOtv prijemnik. Kupiš ga kao i svaki drugi, ali u T-Centru. Odmah po završetku traženja kanala, prijemnik se automatski aktivira na 30 dana.

 

Namjeravam uzeti EVOTV sa "Moja 3 paketa" programima uz kupnju uredjaja Strong 8550 za gotovinu, bez ugovora.


Zanima me kad se aktivira usluga, tj od kojeg trenutka pocinje period naplate?
Jel mogu spojit prijemnik, skenirat sve programe i gledat recimo samo FTA Mux (HTV, RTL, Nova itd) bez da mi zapocne period placanja?

Ili ce mi se dogodit kao i tebi, da ce se usluga automatski aktivirat po zavrsetku trazenja kanala?

 

Pitam, jer nisam siguran je li moguc prijem i kakva je kvaliteta signala na lokaciji gdje namjeravam koristit EVOTV, a na opisan nacin bi to mogao isprobat bez zapocinjanja perioda naplate. 

Ako sam dobro skužio, prilikom kupovine prijemnika dobivaš 30 dana probnog perioda. Možeš najprije kupiti prijemnik i testirati kako ti radi EVOtv tih 30 dana, pa ako ti dobro radi, možeš onda naknadno uzeti pretplatu. Dodatno, na stranici EVOtva imaš provjeru dostupnosti; upišeš adresu i vidiš kakav signal možeš očekivati na svom području.

 

Što se aktivacije usluge tiče, nemam pretplatu na EVOtv pa ne znam. Ali probni period mi se aktivirao onog trenutka kada sam prebacio na neki EVOtv kanal. Dakle, kada je pronašlo sve kanale i ja sam prebacio na National Geographic, pojavila se poruka dobrodošli u EVOtv i informacija da mi je aktiviran probni period. Pretpostavljam, da mi se uređaj ne bi aktivirao da nisam prebacio na EVOtv kanal, ali nisam siguran.

 

Moj savjet ti je da odeš do T-Centra i provjeriš to za probni period. Ako ipak odlučiš da ne želiš EVOtv pretplatu, opet dobro jer ti uz FTA kanale ostaju i programi plus.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 22:49 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...

 

Svi imaju T2 tunere ali svi ne mogu prikazati HEVC codec:)

 

Da, riječ je o seriji samsung televizora iz 2016. i jedino ta basic serija odnosno K51xx non smart nije imala odgovarajuće tunere. I tuneri imaju svoj chip koji mora bit kompatibilan jer kao što znamo HEVC nije pitanje sw-a nego prvenstveno hw. Kad nebi bilo tako onda bi kolega nadogradio s najnovijim firmware-om i eto HEVC codec radi ali od toga ništa. Suprotan primjer su recimo još stariji televizori kao što su neki fhd lg iz 2014 (lb 6xx, 7xx) koji su još tada imali HEVC ready tunere pa sada na veliku radost vlasnika mogu gledati ove naše HEVC kanale.

 Ne mogu samo oni prijemnici koji nemaju CPU dovoljno snažan da dekompresiju odrade u realnom vremenu pa bi ubacivanje h.265 codec-a bilo uzaludno.

9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže... 

Pa pričekaj potpuni prelazak, ovisno u kojoj si digitalnoj regiji pa bi svi odašiljači trebali bit u punoj snazi. Ali to neće riješit problem, bez dodatnog receivera ništ od slike na samsungu. Ili ovaj samsung iz DE webshopa, ili recimo Edision Picco T265 koji ima daljinski programiran za samsung televizore jer pretpostavka je da nikako ne želiš dva daljinska

 Ma da znam da moram pričekat, bitno mi je da znam da nema ništa bez receivera tako da ću malo prolistati temu najprije pa nabacit neki upit za preporuku. Zanimljiv je taj daljinski, bilo bi dobro izbjeć 2 daljinska, ne radi mene nego radi mojih koji se teže snalaze sa tim pa je za očekivat da će nešto sje*at, a ja često nisam dostupan za popravak... A to samo da gledam da ima programibilan daljinski ili...?

13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Ako kupim od evo tv prijamnik za 190 kn + mjesec dana gledanja svih programa besplatno jel to znaci da se svaki mjesec mora placat cak i za gledanje ovih osnovnih programa ili su osnovni uvijek dostupni za gledanje a ja po zelji mogu kupit bon za 100 kn i s tim uzet 3 paketa po zelji kad mi se hoce? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
domac5 kaže...

Ako kupim od evo tv prijamnik za 190 kn + mjesec dana gledanja svih programa besplatno

Dobivaš tri mjeseca besplatnog gledanja EVOtv-a, a ne mjesec dana.

domac5 kaže...

jel to znaci da se svaki mjesec mora placat cak i za gledanje ovih osnovnih programa ili su osnovni uvijek dostupni za gledanje

Ne. FTA kanali (HRT, RTL, Nova; kanali koje možeš gledati s bilo kojim prijemnikom) nemaju nikakve veze s EVOtv-om. Ono što dobivaš plaćanjem EVOtv-a su njihovi dodatni kanali (National Geographic, FOX, Arena Sport i slični). Ako ne uzmeš ili obnoviš EVOtv pretplatu, ti i dalje normalno možeš gledati sve naše besplatne TV kanale, samo će ti EVOtv kanali biti zaključani. 

 

Štoviše, ako uzmeš EVOtv prijemnik, imat ćeš nešto veći broj kanala nego što bi imao s običnim prijemnikom, pa čak i ako ne plaćaš EVOtv pretplatu. Takozvani, programi plus, su kanali koje EVOtv nudi za gledanje svima koji posjeduju EVOtv prijemnik, besplatno bez ikakve pretplate.

domac5 kaže...

ja po zelji mogu kupit bon za 100 kn i s tim uzet 3 paketa po zelji kad mi se hoce? 

EVOtv možeš uzeti i na pretplatu i na bonove.

 

Kod pretplate moraš uzeti najmanje tri paketa kanala. Kod bonova nema mogućnosti odabira paketa nego imaš sve pakete. Sport Premium i HBO & Cinemax se dodatno naplaćuju i na pretplati i na bonovima jer nisu dio običnih paketa.

 

I da, ti možeš uzeti pretplatu bez ugovorne obveze i raskinuti kada više ne želiš EVOtv. Ili jednostavnije, možeš samo kupiti EVObon kada želiš gledati EVOtv kanale.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 12:27 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Prezime kaže...
Marko :D kaže...

Kao što sam napisao, nikakve podatke ne moraš dati za EVOtv prijemnik. Kupiš ga kao i svaki drugi, ali u T-Centru. Odmah po završetku traženja kanala, prijemnik se automatski aktivira na 30 dana.

 

Namjeravam uzeti EVOTV sa "Moja 3 paketa" programima uz kupnju uredjaja Strong 8550 za gotovinu, bez ugovora.


Zanima me kad se aktivira usluga, tj od kojeg trenutka pocinje period naplate?
Jel mogu spojit prijemnik, skenirat sve programe i gledat recimo samo FTA Mux (HTV, RTL, Nova itd) bez da mi zapocne period placanja?

Ili ce mi se dogodit kao i tebi, da ce se usluga automatski aktivirat po zavrsetku trazenja kanala?

 

Pitam, jer nisam siguran je li moguc prijem i kakva je kvaliteta signala na lokaciji gdje namjeravam koristit EVOTV, a na opisan nacin bi to mogao isprobat bez zapocinjanja perioda naplate. 

 

 

-nema veze s evotv.. tj isti odašiljači-muxevi.. ako radi jedno, radi i ostalo tj ako imaš loš sigal popravi antenu. Bez antene nemaš ništa (neovisno o evotv i hevc itd... sasvim nešto drugo je kako će koji tuner u pretraživanju biti osjetljiv ili preskakati kanale ako signal nije stabilan barem par sekundi..).

-usluga se aktivira prodajom.. tj tad se barkod učita i svi potrebni podaci kao broj uređaja koji služi za dekodiranje.. tj kao kad kupiš mobitel (jedino ovisi kad oni prodano povežu s bazom, možda trenutno kao tvomcentar ili tvom-web .. a možda par dana (ovisi kako su interno povezani i kako koja trgovina ima ugovor, tj samo pošta se navodi u reklamama jer je bivši vlasnik i ima mrežu ureda po hr pa je logično da nastave prodaju slično kao tcom centar.. ali su to sad dvije odvojene firme i dok se ne sredi zbrka ne znaš ništa, ne znaju ni oni..).

 

Marko :D kaže...
Damir22 kaže...

 Ova informacija o roku povrata od 7 dana, odakle je to?

Mislim da je to EU zakon. Kod kupovine na daljinu imaš 14 dana, a kod fizičke trgovine 7 dana. 

 

Kada god nešto kupujem od tehnike, uvijek mi je rečeno kako imam 7 dana da vratim to ako mi se ne sviđa ili nisam zadovoljan s proizvodom. Ove godine sam tako vraćao dva DVB-T2 prijemnika (jedan jer mi nije radio dobro s televizorom, a drugi jer uopće nije hvatao nikakav signal). Nikakvih problema oko vraćanja, štoviše, nisu me ni pitali razlog već sam ga dobrovoljno rekao.

 -ne, zakn govori isključivo kupnja na daljinu 14 dana.. ostalo si 'sanjao' tj to je stvar trgovine-strgovca, pitaš tj njegova dobra volja, ne zakon. Ako ti to trgovac kaže, tad je to 'zakon' (samo je poželjno to imati papirnato, jer riječi su teže dokazive).

-veliki shoping centri imaju svoju politiku, dok je na ''zapadu'' to odavno praksa (ne zakon) pogotovo za npr usa...

-razlog je zapravo nepoželjan.. tj ako reklamiraš to nije povrat (ispravnog, bez posebnog razloga, što ti zakon daje pravo na daljinu 14 dana).. tj ako je nešto neispravno-oštećeno tad se to reklamira tj možeš inzistirati na ispravnom-zamjeni no to je tad stvar jamstva itd.. Vratiti ispravno možeš, ovisno o trgovcu, njegovoj dobroj volji.. probaj to isto s npr mobitelom i 99% neće proći dok je ovo stvar koju provjere da su svi dijelovi i stave nazad na policu pa kupi idući kupac.. no problem će tad biti npr jamstvo jer je pokrenuto prodajom (podaci barkodom automatika..)... pa ste takva praksa odnosi na robu koja nema npr ovlašteni servis i sl nego je trgovac 'bog i batina' tj uvoznik-distributer možda nekog svog branda koa lidl-silvercest itd..

-da kupiš žvake, povrat nije poseban problem, no mora se stornirati račun + fisklaizacija i porezna provjera zbog moguće malverzacije, ili si možda terorista koji je npr zatrovao žvake i mora se barem ambalaža provjeriti jel dirana itd itd.. pa nije ni samo dobra volja osobe koja to prodaje nego problem koji to stvara kad su pošteni (kad ne kemijaju s računma i kad su dovoljno veliki da im inspektor ne može ništa..).

 

Marko :D kaže...
Prezime kaže...
Marko :D kaže...

Kao što sam napisao, nikakve podatke ne moraš dati za EVOtv prijemnik. Kupiš ga kao i svaki drugi, ali u T-Centru. Odmah po završetku traženja kanala, prijemnik se automatski aktivira na 30 dana.

 

Namjeravam uzeti EVOTV sa "Moja 3 paketa" programima uz kupnju uredjaja Strong 8550 za gotovinu, bez ugovora.


Zanima me kad se aktivira usluga, tj od kojeg trenutka pocinje period naplate?
Jel mogu spojit prijemnik, skenirat sve programe i gledat recimo samo FTA Mux (HTV, RTL, Nova itd) bez da mi zapocne period placanja?

Ili ce mi se dogodit kao i tebi, da ce se usluga automatski aktivirat po zavrsetku trazenja kanala?

 

Pitam, jer nisam siguran je li moguc prijem i kakva je kvaliteta signala na lokaciji gdje namjeravam koristit EVOTV, a na opisan nacin bi to mogao isprobat bez zapocinjanja perioda naplate. 

Ako sam dobro skužio, prilikom kupovine prijemnika dobivaš 30 dana probnog perioda. Možeš najprije kupiti prijemnik i testirati kako ti radi EVOtv tih 30 dana, pa ako ti dobro radi, možeš onda naknadno uzeti pretplatu. Dodatno, na stranici EVOtva imaš provjeru dostupnosti; upišeš adresu i vidiš kakav signal možeš očekivati na svom području.

 

Što se aktivacije usluge tiče, nemam pretplatu na EVOtv pa ne znam. Ali probni period mi se aktivirao onog trenutka kada sam prebacio na neki EVOtv kanal. Dakle, kada je pronašlo sve kanale i ja sam prebacio na National Geographic, pojavila se poruka dobrodošli u EVOtv i informacija da mi je aktiviran probni period. Pretpostavljam, da mi se uređaj ne bi aktivirao da nisam prebacio na EVOtv kanal, ali nisam siguran.

 

Moj savjet ti je da odeš do T-Centra i provjeriš to za probni period. Ako ipak odlučiš da ne želiš EVOtv pretplatu, opet dobro jer ti uz FTA kanale ostaju i programi plus.

 -aktiviran je trenutno, tj ne biraš akutomatsku aktivaciju 30 dana.. dok je ovo s dodatnom aktivacijom + 60 dana izgleda samo za tcom centre (kao i web popust -20% tj nemaš taj popust na pošti mada i dalje prodaju usluge evotva..). .. tj sve je još nejasno, ništa nisu planirali nego zbrljavili. Tako ne znaš možeš li aktivirati +60 dana npr za tri mjeseca.. ili ja mogu dati tebi svoj kod. + sve ostale reklame ili ne govore o 30 dana ili navode sad najnovije za 40 programa (time isključe hbo-sport.. kao važne pakete)..

.. a mi koji smo kupili smo dobili sve, i hbo i sport i 30 i 90 dana + neki dan promo vijest koja potvrđuje da su hbo i sport također u +60 dana.. no to ćemo sigurno znati tek idući mjesec kad aktiviramo i vidimo kanale. Do tad je možda samo pogrešna (zavaravajuća ili greška) reklama. Vidjet ćemo.. dok info koji bi bio 100% ne postoji, jer su zbljavili sve..

-pa tako mada na bon stranici navode 11-i-14 znakova za broj uređaja i aktivacijski kod, kao prvo mjesto gdje su to jasno dva različita borja-podatka (koji se moraju spojiti u bazi da bi dekodirali program) zamijenili su mjesto 11-14 14-11 u opisu dok u sms primjeru imaju samo aktivaciju, ili na webu samo broj uređaja. Do neki dan je registracija bila nemoguća, tj par dana radi i izgleda da je to jedini način (jer su napravili previd) za povezivanje dva broja (osim kad nešto kupiš i automatski aktiviraš..) tj problem za korisnika koji ima više od jednog uređaja itd itd.. stara poruka na registraciji je bila 'ostavite podatke i kontaktirat ćemo vas..' .. tek 2 dana da to radi (a kako radi, nitko ne zna... tj admin može u bazi svašta, ali operater na štandu ne može jer nema pristup-level, na šalteru pošte još manje ili tisak koji se spominje zadnjih dana..).

 

domac5 kaže...

Ako kupim od evo tv prijamnik za 190 kn + mjesec dana gledanja svih programa besplatno jel to znaci da se svaki mjesec mora placat cak i za gledanje ovih osnovnih programa ili su osnovni uvijek dostupni za gledanje a ja po zelji mogu kupit bon za 100 kn i s tim uzet 3 paketa po zelji kad mi se hoce? 

 -ne moraš ništa.

-ako kupiš prijemnik to je to, preporuka kupi u tcom centru jer za ostale nije sigurno što ćeš dobiti u startu, npr HBO+Sport i 30+60 dana, svi dobiju 30 dana ostalo ovisi a sam tcom ne zna ništa.. tj ako su to iskoristili kao svoju reklamu oni mogu dati gratis što žele, no partneri-trgovci ne, nego samo što je u paketu kao npr popust-cijena..

-evotv prijemnik je 'isti' kao i svki drugi + ima irdeto pa može dekodirati komercijalne paytv programe dok FTA uređaj to ne može + ne može (za sad) ni biti povezan jer nema korisniki broj kojim bi ga povezali u bazi i omogućili dekodiranje. Teoretski to može drugi uređaj.. no već 5 god ništa od tog a mejsec kad je tcom napokon nešto počeo mijenjati je katastrofa-zbrka.. pa možda jednom to srede. Za sad samo evotv uređaj možeš koristiti za evotv kanale .. + nema pretplate/ugovora (osim ako želiš, povoljnije) + ako ništa ne koristiš opet imaš par kanala više koji su besplatni.. kao davinci-alđazira-cnn.. (cca 6 programa), sve ostlao je kao za ostale FTA uređaje, radi ok + bolje jamstvo i support jer je to evotv-biz.. pa za istu cijenu jednostavno drugi uređaj nije isplativ (osim ako imaš neki treći razlog-potrebu..).

 

-vjerojatno će kroz mjesec sve to srediti, za sad samo uzmeš prijemnik, nema imena-osobne, nema ništa, dođeš, spojiš, upališ, radi. Bonovi su 100-480kn, pretplate paketi-buketi 69-naviše, dodatni 30, najam 5 itd. .tj sve cijene imaš online i nisu problem cijene nego kako to aktivirati (onaj problem 11-14 znakova..) tj ako odeš na šalteri ili preko telefona-weba i napraviš ugovor za pretplatu tad će to biti nekako riješeno dok će za bon vjerojatno preko registracije biti nešto .. ali za to imaš vremena, 30-90 dana :) pa do tad vidiš što će biti, tj za 189kn što god da se desi nije važno tj imaš uređaj koji radi i imaš kanale koje bi same platio daleko više za taj period pa radije kupi i baci nego čekati..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Da li je netko isprobao kako radi snimanje na ovom evotv prijemniku za 189 kn?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...
Marko :D kaže...
Damir22 kaže...

 Ova informacija o roku povrata od 7 dana, odakle je to?

Mislim da je to EU zakon. Kod kupovine na daljinu imaš 14 dana, a kod fizičke trgovine 7 dana. 

 

Kada god nešto kupujem od tehnike, uvijek mi je rečeno kako imam 7 dana da vratim to ako mi se ne sviđa ili nisam zadovoljan s proizvodom. Ove godine sam tako vraćao dva DVB-T2 prijemnika (jedan jer mi nije radio dobro s televizorom, a drugi jer uopće nije hvatao nikakav signal). Nikakvih problema oko vraćanja, štoviše, nisu me ni pitali razlog već sam ga dobrovoljno rekao.

 -ne, zakn govori isključivo kupnja na daljinu 14 dana.. ostalo si 'sanjao' tj to je stvar trgovine-strgovca, pitaš tj njegova dobra volja, ne zakon. Ako ti to trgovac kaže, tad je to 'zakon' (samo je poželjno to imati papirnato, jer riječi su teže dokazive).

-veliki shoping centri imaju svoju politiku, dok je na ''zapadu'' to odavno praksa (ne zakon) pogotovo za npr usa...

-razlog je zapravo nepoželjan.. tj ako reklamiraš to nije povrat (ispravnog, bez posebnog razloga, što ti zakon daje pravo na daljinu 14 dana).. tj ako je nešto neispravno-oštećeno tad se to reklamira tj možeš inzistirati na ispravnom-zamjeni no to je tad stvar jamstva itd.. Vratiti ispravno možeš, ovisno o trgovcu, njegovoj dobroj volji.. probaj to isto s npr mobitelom i 99% neće proći dok je ovo stvar koju provjere da su svi dijelovi i stave nazad na policu pa kupi idući kupac.. no problem će tad biti npr jamstvo jer je pokrenuto prodajom (podaci barkodom automatika..)... pa ste takva praksa odnosi na robu koja nema npr ovlašteni servis i sl nego je trgovac 'bog i batina' tj uvoznik-distributer možda nekog svog branda koa lidl-silvercest itd..

-da kupiš žvake, povrat nije poseban problem, no mora se stornirati račun + fisklaizacija i porezna provjera zbog moguće malverzacije, ili si možda terorista koji je npr zatrovao žvake i mora se barem ambalaža provjeriti jel dirana itd itd.. pa nije ni samo dobra volja osobe koja to prodaje nego problem koji to stvara kad su pošteni (kad ne kemijaju s računma i kad su dovoljno veliki da im inspektor ne može ništa..).

Da, tu si u pravu. Ispada da zakon ne postoji, ali da je to nepisano pravilo. Po zakonu, imaš pravo na povrat u roku od 14 dana. 

ihush kaže...
Marko :D kaže...
Prezime kaže...
Marko :D kaže...

Kao što sam napisao, nikakve podatke ne moraš dati za EVOtv prijemnik. Kupiš ga kao i svaki drugi, ali u T-Centru. Odmah po završetku traženja kanala, prijemnik se automatski aktivira na 30 dana.

 

Namjeravam uzeti EVOTV sa "Moja 3 paketa" programima uz kupnju uredjaja Strong 8550 za gotovinu, bez ugovora.


Zanima me kad se aktivira usluga, tj od kojeg trenutka pocinje period naplate?
Jel mogu spojit prijemnik, skenirat sve programe i gledat recimo samo FTA Mux (HTV, RTL, Nova itd) bez da mi zapocne period placanja?

Ili ce mi se dogodit kao i tebi, da ce se usluga automatski aktivirat po zavrsetku trazenja kanala?

 

Pitam, jer nisam siguran je li moguc prijem i kakva je kvaliteta signala na lokaciji gdje namjeravam koristit EVOTV, a na opisan nacin bi to mogao isprobat bez zapocinjanja perioda naplate. 

Ako sam dobro skužio, prilikom kupovine prijemnika dobivaš 30 dana probnog perioda. Možeš najprije kupiti prijemnik i testirati kako ti radi EVOtv tih 30 dana, pa ako ti dobro radi, možeš onda naknadno uzeti pretplatu. Dodatno, na stranici EVOtva imaš provjeru dostupnosti; upišeš adresu i vidiš kakav signal možeš očekivati na svom području.

 

Što se aktivacije usluge tiče, nemam pretplatu na EVOtv pa ne znam. Ali probni period mi se aktivirao onog trenutka kada sam prebacio na neki EVOtv kanal. Dakle, kada je pronašlo sve kanale i ja sam prebacio na National Geographic, pojavila se poruka dobrodošli u EVOtv i informacija da mi je aktiviran probni period. Pretpostavljam, da mi se uređaj ne bi aktivirao da nisam prebacio na EVOtv kanal, ali nisam siguran.

 

Moj savjet ti je da odeš do T-Centra i provjeriš to za probni period. Ako ipak odlučiš da ne želiš EVOtv pretplatu, opet dobro jer ti uz FTA kanale ostaju i programi plus.

 -aktiviran je trenutno, tj ne biraš akutomatsku aktivaciju 30 dana.. dok je ovo s dodatnom aktivacijom + 60 dana izgleda samo za tcom centre (kao i web popust -20% tj nemaš taj popust na pošti mada i dalje prodaju usluge evotva..). .. tj sve je još nejasno, ništa nisu planirali nego zbrljavili. Tako ne znaš možeš li aktivirati +60 dana npr za tri mjeseca.. ili ja mogu dati tebi svoj kod. + sve ostale reklame ili ne govore o 30 dana ili navode sad najnovije za 40 programa (time isključe hbo-sport.. kao važne pakete)..

.. a mi koji smo kupili smo dobili sve, i hbo i sport i 30 i 90 dana + neki dan promo vijest koja potvrđuje da su hbo i sport također u +60 dana.. no to ćemo sigurno znati tek idući mjesec kad aktiviramo i vidimo kanale. Do tad je možda samo pogrešna (zavaravajuća ili greška) reklama. Vidjet ćemo.. dok info koji bi bio 100% ne postoji, jer su zbljavili sve..

-pa tako mada na bon stranici navode 11-i-14 znakova za broj uređaja i aktivacijski kod, kao prvo mjesto gdje su to jasno dva različita borja-podatka (koji se moraju spojiti u bazi da bi dekodirali program) zamijenili su mjesto 11-14 14-11 u opisu dok u sms primjeru imaju samo aktivaciju, ili na webu samo broj uređaja. Do neki dan je registracija bila nemoguća, tj par dana radi i izgleda da je to jedini način (jer su napravili previd) za povezivanje dva broja (osim kad nešto kupiš i automatski aktiviraš..) tj problem za korisnika koji ima više od jednog uređaja itd itd.. stara poruka na registraciji je bila 'ostavite podatke i kontaktirat ćemo vas..' .. tek 2 dana da to radi (a kako radi, nitko ne zna... tj admin može u bazi svašta, ali operater na štandu ne može jer nema pristup-level, na šalteru pošte još manje ili tisak koji se spominje zadnjih dana..).

Akcija je 90 dana, ne 30 dana, o tome govorim. Jer 30 dana nije nikakva akcija, to je redovna ponuda i koliko sam skužio, 30 dana probnog perioda se dobije uz svaki EVOtv prijemnik.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 16:33 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
..

Akcija je 90 dana, ne 30 dana, o tome govorim. Jer 30 dana nije nikakva akcija, to je redovna ponuda i koliko sam skužio, 30 dana probnog perioda se dobije uz svaki EVOtv prijemnik.

 -sve što dobiješ je neka 'akcija'.. ono što govorim je da ne znaš što dobiješ tj 40 programa ili sve ili 'sve' osim/+hbo-sport i jesu li u dodatnih 60 dana uključeni svi (u pravilu nisu ali sve reklame govore da jesu). U svim cjenicima su hbo + sport poseno izdvojeni fisnotom* .. i nigdje nemaš koncizno pravilo dok se tcom sam ne smisli što treba napraviti.

web reklama tako navodi 30 dana, dok na kutiji prijemnika piše 90 dana, dvije različite stvari a to ne smije biti, tj za kupca, zakon vrijedi tad ono što je povoljnije tj greške i nespretnosti su na teret onog tko je grešku napravio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ihush kaže...
Marko :D kaže...
..

Akcija je 90 dana, ne 30 dana, o tome govorim. Jer 30 dana nije nikakva akcija, to je redovna ponuda i koliko sam skužio, 30 dana probnog perioda se dobije uz svaki EVOtv prijemnik.

 -sve što dobiješ je neka 'akcija'.. ono što govorim je da ne znaš što dobiješ tj 40 programa ili sve ili 'sve' osim/+hbo-sport i jesu li u dodatnih 60 dana uključeni svi (u pravilu nisu ali sve reklame govore da jesu). U svim cjenicima su hbo + sport poseno izdvojeni fisnotom* .. i nigdje nemaš koncizno pravilo dok se tcom sam ne smisli što treba napraviti.

web reklama tako navodi 30 dana, dok na kutiji prijemnika piše 90 dana, dvije različite stvari a to ne smije biti, tj za kupca, zakon vrijedi tad ono što je povoljnije tj greške i nespretnosti su na teret onog tko je grešku napravio.

Rečeno je da se dobivaju svi kanali na tri mjeseca; da li je to istina, vidjet ćemo. Što se stranica tiče, rekao bih da ih nisu ažurirali iz nekog razloga; televizijska reklama također govori kako je probni period tri mjeseca.

14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Na web shopu od Evo Tv i HT zadnjih par dana jasno piše 90 dana za kupnju uređaja 189 kuna i popis programa

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/dvb-t2-digitalni-prijamnik

 

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
pozdrav čisto da velim

Noa reciver onaj za 159 kn radi prejednostavno i 12 mj. garancije kao, plus hdmi kabel gratis.

Samo je taj kabel crkao (ili mi je neispravan kabel pregorio hdmi utor na tvu), pa sam morao spojit na scart, srećom ima i taj oldskul utor.

Želim reć da koji god kupili to je sve kinesko jeftino i neprovjereno, pa mi je stvarno žao i pitam vas ako itko zna:

Zašto tipa Phillips, Grundig, LG ili možda Xiaomi Huawei, zašto niti jedan jedini poznatiji brend ne pravi takve uređaje, nego se uvijek zovu Strong, Redline i nezz?...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

tko kaže da ne rade: Samsung ... samo je druga priča što se kod nas prodaje samo jeftino smeće

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

To je dobro pitanje, ali ne za nas nego za te kompanije koje si naveo. 

dastefan kaže...

tko kaže da ne rade: Samsung ... samo je druga priča što se kod nas prodaje samo jeftino smeće

Samsung ima doslovno taj jedan jedini model, iz 2017. godine, bez mogućnosti snimanja i doslovno napravljen samo za njemački freenet tv. Drugi prijemnik od Samsunga nisam vidio.

 

Taj se prijemnik valjda više ni ne proizvodi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 19:47 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...
Flagship kaže... 

Pa pričekaj potpuni prelazak, ovisno u kojoj si digitalnoj regiji pa bi svi odašiljači trebali bit u punoj snazi. Ali to neće riješit problem, bez dodatnog receivera ništ od slike na samsungu. Ili ovaj samsung iz DE webshopa, ili recimo Edision Picco T265 koji ima daljinski programiran za samsung televizore jer pretpostavka je da nikako ne želiš dva daljinska

 Ma da znam da moram pričekat, bitno mi je da znam da nema ništa bez receivera tako da ću malo prolistati temu najprije pa nabacit neki upit za preporuku. Zanimljiv je taj daljinski, bilo bi dobro izbjeć 2 daljinska, ne radi mene nego radi mojih koji se teže snalaze sa tim pa je za očekivat da će nešto sje*at, a ja često nisam dostupan za popravak... A to samo da gledam da ima programibilan daljinski ili...?

 

Ak si u ZG ili negdje u D4 regiji onda je 02.11. 23:59:59 sekunda prije konačnog switchovera, bit će puno skeniranja u tom trenutku:)

 

Najbolji i "najbezbolniji" prijelaz bi bio s ovim samsung receiverom iz linkova i njemačkih webshopova budući da su daljinski i sve ostalo kompatibilni odnosno kao da imaš T2 HEVC tuner u televizoru. Jedina mana je izostanak usb snimanja i možda to što nije dostupan kod nas (prije par mjeseci je bio za 299kn, možda se opet pojavi tko zna)

 

Još jedan receiver čiji daljinski odmah radi s samsung televizorima je i Edision Picco T265. Ima i usb snimanje, i može se kupit kod nas. Treći koji ima tu funkciju je onaj Nytrobox Plus, ima programabilni daljinski koji zna imat svoje mušice koliko sam čitao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 20:43 (Flagship).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...

To je dobro pitanje, ali ne za nas nego za te kompanije koje si naveo. 

dastefan kaže...

tko kaže da ne rade: Samsung ... samo je druga priča što se kod nas prodaje samo jeftino smeće

Samsung ima doslovno taj jedan jedini model, iz 2017. godine, bez mogućnosti snimanja i doslovno napravljen samo za njemački freenet tv. Drugi prijemnik od Samsunga nisam vidio.

 

Taj se prijemnik valjda više ni ne proizvodi.

 

Hmm, logično bi bilo tak ali vidim da je u brojnim DE shopovima dostupan i navode da je nov. Čak i kod njih uz visoki standard i često mjenjanje televizora ima još određeni broj lcd i plazmi pa je očito da samsung još uvijek nije prestao s proizvodnjom tih receivera? A da ne spominjem sve druge zemlje koje su prešle na T2 HEVC ili će prijeći- to je dosta veliko tržište pa je to vjerojatno razlog što je dostupan.

 

Mislim da bi onaj tko ga opet ponudi kod nas po onoj cijeni (299) prodao vjerojatno sve u brzom roku jer kod nas još ima dost samsung plazmi i lcd-a a i ljudi se teško navikavaju na drukčije menu-e i manja slova itd kod većine ovih drugih T2 receivera koji se sada nude tu:)

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Joe Cooker kaže...

Na web shopu od Evo Tv i HT zadnjih par dana jasno piše 90 dana za kupnju uređaja 189 kuna i popis programa

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/dvb-t2-digitalni-prijamnik

 

 

Kod ovih je vjerojatno najjeftiniji do sada- 169kn

 

https://www.mp-elektronika.hr/dvb-t2-tuner-evo-tv-intek

 

 

Vjerojatno dost njih čeka i onaj jači model s HBBtv, za sada samo u evotv webshopu 299kn i bez 90 dana. T-centri kao i ostali za sada ništ, valjda kak je netko napisao čekaju da se proda ovaj za 189:) Modul se isto tak ne spominje u toj kombinaciji.

 

http://moj.evotv.hr/#/uredaji/evotv-startpaket-uz-interaktivni-hbbtv-prijamnik-intd-hbbtv-hdt52ir

 

Jedini koji imaju neku najavu vele da će HBBtv model s 90 dana bit cca 330kn.

 

https://www.prejeftino.com/proizvod.php?id=2678

 

 

 

8 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
johnnybravocota kaže...
Zašto tipa Phillips, Grundig, LG ili možda Xiaomi Huawei, zašto niti jedan jedini poznatiji brend ne pravi takve uređaje, nego se uvijek zovu Strong, Redline i nezz?...

 Zato jer isti ti proizvode televizore sa DVB-T2 tunerima - zašto da ti ponude STB za 20-30-50 ili 100€ kad imaju televizore sa svim potrebnim... Sami sebi bi smanjivali zaradu.

9 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...

Ak si u ZG ili negdje u D4 regiji onda je 02.11. 23:59:59 sekunda prije konačnog switchovera, bit će puno skeniranja u tom trenutku:)

 

Najbolji i "najbezbolniji" prijelaz bi bio s ovim samsung receiverom iz linkova i njemačkih webshopova budući da su daljinski i sve ostalo kompatibilni odnosno kao da imaš T2 HEVC tuner u televizoru. Jedina mana je izostanak usb snimanja i možda to što nije dostupan kod nas (prije par mjeseci je bio za 299kn, možda se opet pojavi tko zna)

 

Još jedan receiver čiji daljinski odmah radi s samsung televizorima je i Edision Picco T265. Ima i usb snimanje, i može se kupit kod nas. Treći koji ima tu funkciju je onaj Nytrobox Plus, ima programabilni daljinski koji zna imat svoje mušice koliko sam čitao.

 Nisam, u d8 sam. A za šta mi inače treba daljinski od tv, prije kad sam imao dvb-t receiver za neki crt mi je samo bila bitna tipka za upalit tv. Za menu nema potrebe za navikavanjem jer moji ne znaju po nikakvom :) Ja sve namjestim. Jedino šta treba su mijenjanje programa, glasnoća i vrtit teletekst, + jedino ostalo šta mi je bitno da može receiver sa usb učitat h265, jer mi onaj samsung samo h264 može i titlovi da rade, što vjerujem da svugdje rade. Pošto su za to pretpostavljam dobri i ovi jeftiniji 150-200kn, onda ako se neki izdvaja npr. po boljem prikazu boja (ne sjećam se točno jesam li na starom dvb-t mogao nešto naštimavati, logika mi kaže da o tome ovisi kakav je TV), responzivnosti, da ne radi neke probleme sa signalom (nešto vezano uz tuner ako sam dobro pročitao tu na temi) i sl.

Eventualno ako je sve to upakirano u neku mini varijantu kao npr. ovaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 21:17 (AirLive).
13 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Super, znaci ako ne zelim ne moram imat pretplatu niti kupovat bonove uvijek cu imat osnovne programe koje imam i sad na tv - u a kad mi se hoce mogu si kupit bon i imat sve dodatne programe mjesec dana.. Onda je to dobra cijena za takav uredaj, nije tolko skuplji od ovih obicnih koji mogu emitirat samo ove osnovne programe a nemas mogucnost kupnje bona za hbo i ostale zanimljive programe 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
AirLive kaže...
Flagship kaže...

Ak si u ZG ili negdje u D4 regiji onda je 02.11. 23:59:59 sekunda prije konačnog switchovera, bit će puno skeniranja u tom trenutku:)

 

Najbolji i "najbezbolniji" prijelaz bi bio s ovim samsung receiverom iz linkova i njemačkih webshopova budući da su daljinski i sve ostalo kompatibilni odnosno kao da imaš T2 HEVC tuner u televizoru. Jedina mana je izostanak usb snimanja i možda to što nije dostupan kod nas (prije par mjeseci je bio za 299kn, možda se opet pojavi tko zna)

 

Još jedan receiver čiji daljinski odmah radi s samsung televizorima je i Edision Picco T265. Ima i usb snimanje, i može se kupit kod nas. Treći koji ima tu funkciju je onaj Nytrobox Plus, ima programabilni daljinski koji zna imat svoje mušice koliko sam čitao.

 Nisam, u d8 sam. A za šta mi inače treba daljinski od tv, prije kad sam imao dvb-t receiver za neki crt mi je samo bila bitna tipka za upalit tv. Za menu nema potrebe za navikavanjem jer moji ne znaju po nikakvom :) Ja sve namjestim. Jedino šta treba su mijenjanje programa, glasnoća i vrtit teletekst, + jedino ostalo šta mi je bitno da može receiver sa usb učitat h265, jer mi onaj samsung samo h264 može i titlovi da rade, što vjerujem da svugdje rade. Pošto su za to pretpostavljam dobri i ovi jeftiniji 150-200kn, onda ako se neki izdvaja npr. po boljem prikazu boja (ne sjećam se točno jesam li na starom dvb-t mogao nešto naštimavati, logika mi kaže da o tome ovisi kakav je TV), responzivnosti, da ne radi neke probleme sa signalom (nešto vezano uz tuner ako sam dobro pročitao tu na temi) i sl.

Eventualno ako je sve to upakirano u neku mini varijantu kao npr. ovaj.

 

E u tom slučaju D8 će zadnja doć na red:)

 

Stvar navike, ako je moguće onda je uvijek bolje izbjeć dva daljinska.

 

Vidio sam taj hdmi stick strong82 ali ne znam kakav je, to je novo kod nas. Ima jedan vrlo sličan tome samo što nije hdmi stick, ali je vrlo malih dimenzija i ima programabilni daljinski - Opticum Lion 5 Air

 

https://www.prejeftino.com/proizvod.php?id=2662

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 21:38 (Flagship).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
Joe Cooker kaže...

Na web shopu od Evo Tv i HT zadnjih par dana jasno piše 90 dana za kupnju uređaja 189 kuna i popis programa

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/dvb-t2-digitalni-prijamnik

 

 

Kod ovih je vjerojatno najjeftiniji do sada- 169kn

 

https://www.mp-elektronika.hr/dvb-t2-tuner-evo-tv-intek

 

 

Vjerojatno dost njih čeka i onaj jači model s HBBtv, za sada samo u evotv webshopu 299kn i bez 90 dana. T-centri kao i ostali za sada ništ, valjda kak je netko napisao čekaju da se proda ovaj za 189:) Modul se isto tak ne spominje u toj kombinaciji.

 


 

http://moj.evotv.hr/#/uredaji/evotv-startpaket-uz-interaktivni-hbbtv-prijamnik-intd-hbbtv-hdt52ir

 

Jedini koji imaju neku najavu vele da će HBBtv model s 90 dana bit cca 330kn.

 

https://www.prejeftino.com/proizvod.php?id=2678

 

 

 

https://www.mp-elektronika.hr/dvb-t2-tuner-evo-tv-intek

 

Dostava je 35 kuna pa ispada 204 kune, a kod Evo TV je 189 te dostava je besplatna i plaća se u gotovini kod preuzimanja, a još se dobije i 90 dana 40+ programa te nakon 90 dana ostaju i Evo Tv free programi RTL Living.Crime,Adria...AlJazeera, Toon Kids... plus mogu se bonovi uzimati bez ugovorne obaveze.

 

 

https://www.mp-elektronika.hr/dvb-t2-tuner-evo-tv-intek

 

 Dostava je 35 kuna pa ispada 204 kune, a kod Evo TV je 189 te dostava je besplatna i plaća se u gotovini kod preuzimanja, a još se dobije i 90 dana 40+ programa te nakon 90 dana ostaju i Evo Tv free programi RTL Living.Crime,Adria...AlJazeera, Toon Kids... plus mogu se bonovi uzimati bez ugovorne obaveze,a može se i uzeti usluga 3 paketa uz ugovornu obavezu za 69 kuna ako netko želi jednog dana...

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 21:53 (Joe Cooker).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Joe Cooker kaže...

 

 Dostava je 35 kuna pa ispada 204 kune, a kod Evo TV je 189 te dostava je besplatna i plaća se u gotovini kod preuzimanja, a još se dobije i 90 dana 40+ programa te nakon 90 dana ostaju i Evo Tv free programi RTL Living.Crime,Adria...AlJazeera, Toon Kids... plus mogu se bonovi uzimati bez ugovorne obaveze.

 

Osim za one koji ne trebaju dostavu pa direkt u shopu kupe za 169:) 90 dana vrijedi i kod njih, kao i u t-centrima i ostalim mjestima di se mogu kupit.

12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Za mane je ovaj prijelaz sa DVB-T na DVB-T2 Hevc, odnosno gašenje i paljenje starog i novog standarda na istom UHF kanalu totalno amatarski odrađeno, čisti šlamperaj. Da li je netko razmišljao na koji će način stariji ljudi koji su sami, bolesni, da ne kažem ljudi tamo negdje u pustoši gdje nema nigdje nikog u krugo od 10km pustit novo skeniranje, posložit si kanale po želji itd. Koliko je onih koji to jednostavno ne znaju napravit. Ali bitno da će im naplatit pretplatu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 21:56 (Cobra33).
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
domac5 kaže...

Super, znaci ako ne zelim ne moram imat pretplatu niti kupovat bonove uvijek cu imat osnovne programe koje imam i sad na tv - u a kad mi se hoce mogu si kupit bon i imat sve dodatne programe mjesec dana.. Onda je to dobra cijena za takav uredaj, nije tolko skuplji od ovih obicnih koji mogu emitirat samo ove osnovne programe a nemas mogucnost kupnje bona za hbo i ostale zanimljive programe 

Upravo tako. Zbog toga i preporučujemo taj EVOtv prijemnik umjesto drugih. Nije skup, ima podršku od HT-a, dobivaš besplatno gledanje EVOtv kanala na tri mjeseca i imaš pristup dodatnim programima plus.

 

Recimo, iduće godine je liga prvaka na Areni Sport. Sve su dostupne za gledanje na EVOtv-u, pa ako ćeš htjet gledat, kupiš EVObon, aktiviraš i to je to. Inače su EVOtv uređaji skupi; onaj Strong SRT 8550 je bio negdje oko 300-450 kn. Ovaj je dosta jeftin, jeftiniji od nekih kineskih DVB-T2 prijemnika koji se prodaju u trgovinama i lošijih. 

Cobra33 kaže...

Za mane je ovaj prijelaz sa DVB-T na DVB-T2 Hevc, odnosno gašenje i paljenje starog i novog standarda na istom UHF kanalu totalno amatarski odrađeno, čisti šlamperaj. Da li je netko razmišljao na koji će način stariji ljudi koji su sami, bolesni, da ne kažem ljudi tamo negdje u pustoši gdje nema nigdje nikog u krugo od 10km pustit novo skeniranje, posložit si kanale po želji itd. Koliko je onih koji to jednostavno ne znaju napravit. Ali bitno da će im naplatit pretplatu.

Postoji razlog zašto se prelazi na DVB-T2 HEVC. Nije to tek tako da se izbiju novci iz džepa građanima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 21:59 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Cobra33 , a ne misliš da je toj starčadi veći problem blizina i dostupnost doktora, dućana, autobusne linije...a ne TV kanali... ,?

TV kanale će im već netko složiti, to je jednom, no siguran sam da oni u tim zabitima imaju daleko većih problema koje opetovano moraju riješavati iz dana u dan.
7 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Na Amazonu taj Samsung košta 39.90 € s dostavom tako da ga nije problem naručiti,to je oko 303 kn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 10:17 (Igox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice