Digitalni satelitski prijamnik i LNB

poruka: 22
|
čitano: 34.364
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Trebao bih preporuku nekog dobrog digitalnog satelitskog resivera, no ne preskupog pošto nisam siguran koliko novca bih mogao skupiti.

Također, potreban mi je i digitalni (odnosno kombinacijski analogno-digitalni) LNB kako bih mogao iskoristiti postojeću antenu.

Volio bih da prijamnik ima mogućnost primanja i prikazivanja HD programa na TV-u.

Budem kupio oko Uskrsa (30.04. prestaje emitiranje analognog satelitskog signala), računajte na npr 500 - 1000 Kn za resiver i LNB.

Nije mi bitno da ima puno programa, samo da ima one najosnovnije na koje sam navikao (trenutna prima nekih 30ak, ali ima 150 kanala).

Nemam još HD televizor, no planiram ga kad-tad kupiti, trenutna FCE satelitska ima nekih 15-16 godina.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB
191x7 kaže...

Trebao bih preporuku nekog dobrog digitalnog satelitskog resivera, no ne preskupog pošto nisam siguran koliko novca bih mogao skupiti.

Također, potreban mi je i digitalni (odnosno kombinacijski analogno-digitalni) LNB kako bih mogao iskoristiti postojeću antenu.

Volio bih da prijamnik ima mogućnost primanja i prikazivanja HD programa na TV-u.

Budem kupio oko Uskrsa (30.04. prestaje emitiranje analognog satelitskog signala), računajte na npr 500 - 1000 Kn za resiver i LNB.

Nije mi bitno da ima puno programa, samo da ima one najosnovnije na koje sam navikao (trenutna prima nekih 30ak, ali ima 150 kanala).

Nemam još HD televizor, no planiram ga kad-tad kupiti, trenutna FCE satelitska ima nekih 15-16 godina.

 

daklem, tri bi htio HD prijemnik za CRT TV??

čudno, jer ionako takav prijemnik košta bar 700-900 kn najjeftiniji, a nema toliko zanimljivbih kanala za gledat.

pa uzmi običan sat. prijemink (naravno digitalni) i LNB bilo koji jer su svi sada za prijem digitalnih kanala, koštaju od 40-80 kn, gledaj da je osjetljivost 0,2 ili 0,3 dB. To zamijeniš na nateni i ne iraj ništa drugo.

Od marki, imaš amiko, Strong, Drimboks, Mtabox, digimax...moižeš i polovni, nema tu puno mudrovanja.

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
16 godina
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Ne, ne bih htio HD prijamnik za CRT TV već HD prijamnik koji bi mi radio spojen na CRT dok ne kupim FullHD LCD TV na kojeg bi onda bio spojen.

Dakle prijamnik koji bi mi radio dugi niz godina i da ne bude tako brzo zastario.

Što će mi SD prijamnik uz HD TV ako mogu imati HD prijamnik za slične ili malo veće novca kad je HD slika/prikaz toliko bolji.

Razumijem da mi HD programi ne bi bili prikazani, no SD bi CRT prikazao bez problema a HD bi novi televizor prikazivao kad ga kupim.

Glupo mi je sad kupovati čisto SD prijamnik i onda za koju godinu opet tražiti drugi zbog HD-a.

 

Danas sam gledao par FullHD prijemnika za nekih 500-700 Kn tako da uopće nisu tako skupi. Mislio sam da su puno skuplji, al ispada da su to HD+ kakav mi ne treba.

 

O tome da nema zanimljivih kanala za gledat, meni trebaju samo pro7, sat1, kabel1, rtl, rtl II, viva i još par na koje sam navikao, a te koliko znam imaju svi.

Dapače, problem mi je ako bude 300 različitih programa jer toliko mi ne treba - ne bih znao što bi gledao i kad je što na čemu. Zbrka.

 

LNB ću vjerojatno uzeti dualni (ima ih za 80-100 Kn), da mogu spojiti par prijemnika (npr u svojoj sobi i jednog dana u dnevnoj).

 

Oko marki mi je problem u tome što ne znam kakva je koja jer ne pratim tržište DVB-S ni DVB-T prijamnika.

 

Gledao sam u Konikomu za nekih 580-590 Kn (-15% popust za gotovinu) DVB-S FullHD 1080p prijamnik, no nisam upamtio koja je marka.

Ima Scart, HDMI, USB i još neke priključke. Mislim da bi mi bio dovoljan. Samo ne znam koliko je pouzdan.

Nije Amiko ali je neko slično ime. A Amiko sam gledao LNB za 99 Kn.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
14 godina
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Nytrobox NB-6000 Combo HD je nekako za tu cijenu dosta solidan receiver.

12 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Pozdrav, da li mi netko može reći (laičkim riječnikom) što sve moram nabavit da bi mogao pratit njemačke programe nakon 30.4.2012.??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB
igiklc kaže...

Pozdrav, da li mi netko može reći (laičkim riječnikom) što sve moram nabavit da bi mogao pratit njemačke programe nakon 30.4.2012.??

Ako već imaš antenu i lnb trebaš samo digitalni receiver, ali najvjerojatnije već imaš digitalni receiver

- pogledaj da li ti gdje na receiveru piše DVB ili Digital Video Broadcasting.

Ako nemaš-tek namjeravaš kupovati opremu, imaš gotove setove za kupiti ili po komponentama

ako ćeš sam nešto kombinirati, glavno ti je da ima univerzalni/digitalni LNB i digitalni receiver,

sad da li SD ili HD ovisi o tvojim financijama.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Kako provjeriti koristi li se analogni ili digitalni prijem?

1. Ako se dobijaju obaviejsti da se gasi analogni signal, da se provjeri na teletekstu - vjerojatno gledate analogni signal.

2. Na teletekstu programa Das Erste, ProSieben, RTL, SAT.1 ili ZDF tvoriti stranicu 198. Ako pise obaviejst o prekidanju analognog prikaza - gledate analogni.

 

Za gledanje digitalnog satelitskog programa treba:

1. Universalni ili čisto digitalni LNB (za montiranje kod antene) ako imate analogni LNB (noviji od 15ak godina su vjerojatno univerzalni).

2. Digitalni Satelitski prijemnik DVB-S, standardne ili HD rezolucije.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
16 godina
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Kupio novi LNB (Inverto.tv Black Ultra), platio 109 Kn. Navodno ima nekakvo pojačanje (trebao bi biti jako dobar). Zamijenio stari njime.

Stari je neki Grundigov (koliko kužim ne podržava digitalni prijem), novi je nekoliko puta lakši (ako stari ima pola kilograma novi nema ni 200 grama).

Slijedeće je kupovina prijemnika.

 

Za oči mi je zapeo Infinity ST2000HD jer je povoljan, HD, uključuje i DVB-T M-peg4 prijamnik uz DVT-S2 te ima USB koji čita i MKV i diskove formatirane u NTFS.

Alternativa je ALMA S-2200 za 495 Kn.

Koji je od tih dvoje po vašem mišljenju bolji? Infinity je oko 100 Kn skuplji.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

BUMP

 

Infinity ST 2000 HD ili Alma S-2200, koji je bolje kupiti?

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Stvarno trebam pomoć oko izbora, za 5 dana je Uskrs (dakle 3-4 radna dana).

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB
jeli OiV karticu treba mijenjat svaku godinu ili ...?? Hvala :)
ptspclan.com | visit us ^^
12 godina
protjeran
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

ne treba

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Hi guys,

imam pitanje vezano za nabavu digitalnog resivera.

Susjed me zamolio da mu pogledam koji bi resiver mogao kupiti pošto mu je stari crko.

Kako se ja ne kužim previš pitam vas za prijedlog i preporuku. On se kuži vjerojatno još manje jer je djedica od 7 banki pa zna samo prebacivati kanale.

Što bi mu preporučili?

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB
predsjednik kaže...

Što bi mu preporučili?

Hvala unaprijed.

Koliko može platiti?

11 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Molim nekoga da mi pomogne u rjesavanju moga problema. Nedavno sam zamijenio televiziju sa novom i od tada vise ne mogu gledati Talijanski Canale 5. Imam dekoder marke TOPFELD TF 6000Fe. Ima li možda neko da zna kako da vratim nazad Canale 5 vidljivim. 

 

Unaprijed zahvaljujem,

Josip

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Novi TV nema veze sa satelitskim kanalima, nego treba provjeriti na receiveru da li biraš odgovarajući kanal.

Jer na HotBirdu 13°E na 11919 V 27500 postoje dva Canale 5. Jedan je nekodiran (FTA), a drugi je kodiran i nedostupan, pa je moguće da njega pokušavaš otvoriti. Znači biraj CANALE 5, a ne Canale 5. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Hvala na obavijesti, ja dobijem CANALE 5 ali je kodiran, probao sam staviti i FTA only na receiveru ali rezultat je nazalost isti. Ne znam kako mijenjati to Canale 5 sa CANALE 5. Napomijnje da i level i qualiti su iznad 90%. Znam da kada mi je bio instalater za to namijestiti i on je takodjer imao sa time problema. Sjećam se da mi je rekao da je neka caka sa time ali mi jasna stvar nije objasnio koja. Pls help!!!! Imalli neko možda saznanja ako se RAI i dalje može gledati preko satelita i kako?????

13 godina
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Ovo je za CS super {#}

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB
David87 kaže...

Ovo je za CS super {#}

vrlo naprotiv...{#}

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
15 godina
offline
Re: Digitalni satelitski prijamnik i LNB
David87 kaže...

Ovo je za CS super {#}

Za CS su najbolji Dreambox-i..

Ohne Audi geht es nicht..
11 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Pozdrav..

Ovak kupio sam novi resiver  i to alma S-2200 ali kad prikopčam kabel od antene na resiver on se ugasi, zamjenio sam i glavu tj. LNB, ali opet isto pa jer je moguće da nešto nije uredu s kablom ili je i dalje LNB pokvaren.??

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Digitalni satelitski prijamnik i LNB

Trebam preporuku digitalnog resivera za satelitsku. nije za mene pa neznam detalje, ali znam da je spominjao da je antena Astra i da treba bit full hd.

do koliko para neznam, nemoje preporucat najskuplje a opet ne ni najjeftinije

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2013 14:12 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice