Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.499.260
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kbenzema kaže...

Ma već neko vrijeme je nestašica Mecool M8S pro+ na geekbuyingu na talijanskom skladištu pa gledam uzet x96 mini sa s905w procesorom. Imao sam prilike malo koristit model 1/8gb i oke je radio, tak da ovaj sa 2/16 mora bit dobar. 

 Ja sam neki dan ubo nekoliko komada pro i nekoliko komada pro + verzije. Samo se iskreno ne sjećam jel bilo sa ita ili de skladišta.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ja već 10ak dana pratim i nema u Italiji, nije bilo ni u DE ali se pojavilo danas. Al ipak sam uzeo x96 mini, 4 komada s poštarinom me ispalo 260kn po boxu, to je oke. A i mecoolu raste cijena, vide Kinezi da je potražnja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kbenzema kaže...
Ja već 10ak dana pratim i nema u Italiji, nije bilo ni u DE ali se pojavilo danas. Al ipak sam uzeo x96 mini, 4 komada s poštarinom me ispalo 260kn po boxu, to je oke. A i mecoolu raste cijena, vide Kinezi da je potražnja.

 Bilo je sigurno...uzeo ja...mislim de skladište. I obični i +.

Obični sam uzeo plain a + sam uzimao sa onom tipkovnicom sa backlightom.

Jer gledao sam de i it, i dok sam se zbrajao koliko mi komada treba na jednom od tih ih više nije bilo pa sam naručio iz drugog.

 

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Mislim si naručiti x96 Mini sa njemačkog skladišta na geekbuyingu. Pitati ću da budem siguran, znači plaćam samo poštarinu i onu cijenu koja je navedena na stranici? Nikakva ekstra davanja?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Da. Samo da napomenem, iz Italije ide dhl-om tak da stiže kroz 2-3 dana, dok iz Njemačke ide gls-om pa vjerojatno treba 7-10 dana.

6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
antimadridista kaže...

Mislim si naručiti x96 Mini sa njemačkog skladišta na geekbuyingu. Pitati ću da budem siguran, znači plaćam samo poštarinu i onu cijenu koja je navedena na stranici? Nikakva ekstra davanja?

 Da

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Zamjenio bi stari media player i vidim da su sad umjesto klasičnih media playera ala mede8er i popcorn sada popularniji android boxovi. Koji bi mi uređaj preporučili, a da zadovoljava ove uvjete:
1. da prepoznaje gotovo sve ubičajene video, audio formate za filmove s usb-a
2. da prepoznaje hrvatske znakove č,ć,đ.....
3. po mogućnosti da ima fizički tipku za paljenje/gašenje na uređaju, a ne samo na daljinskom
4. da se može kupiti u hr shopovima do cca 1000,00 kn

5. da vrti 4K sadržaje bez ikakvih problema
6. da ima što noviju verziju androida

Ima li netko neku preporuku ili savjet?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kbenzema kaže...

Da. Samo da napomenem, iz Italije ide dhl-om tak da stiže kroz 2-3 dana, dok iz Njemačke ide gls-om pa vjerojatno treba 7-10 dana.

 Napomeni odmah i daje iz Italije dostava oko 9 usd a iz njemačke mislim 18 usd ili tako nešto.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
hejhaj kaže...

Zamjenio bi stari media player i vidim da su sad umjesto klasičnih media playera ala mede8er i popcorn sada popularniji android boxovi. Koji bi mi uređaj preporučili, a da zadovoljava ove uvjete:
1. da prepoznaje gotovo sve ubičajene video, audio formate za filmove s usb-a
2. da prepoznaje hrvatske znakove č,ć,đ.....
3. po mogućnosti da ima fizički tipku za paljenje/gašenje na uređaju, a ne samo na daljinskom
4. da se može kupiti u hr shopovima do cca 1000,00 kn

5. da vrti 4K sadržaje bez ikakvih problema
6. da ima što noviju verziju androida

Ima li netko neku preporuku ili savjet?

 

 Iskreno ne znam za dostupnost u HR shopovima ali ja kad sam sad tražio preporuke za android box 95% ljudi mi je nahvalilo i preporučilo Mecool M8S pro ili pro + model.

Neki su preporučivali i H96 mini, ali nikako H96 mini plus.

Inače presjek preporuka koje sam dobio se svodi na to da je Mecool zakon, da je H96 mini jako dobar, ali nikako nesmije biti plus verzija, i da većina ostalih slične cijene kao Mecool M8S Pro ili Pro +, i sličnih ili boljih specifikacija jednostavno nisu pametan odabir pored Mecoola.

 

Što se tiče gumba za paljenje/gašenje...to mi nije bio jedan od kriterija jer mislim da ih ionako sve manje uređaja ima, a ako moram prekinut struju uvijek mohu izvuć kabel van iz njega. Ako ti je to dosta bitna stavka onda će morat vjerojatno tražit po recenzijama ili slikama koji model ga ima a koji ne.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Al pazi, za mecool je duplo jeftinija dostava iz Italije nego iz Njemačke, a za x96 mini je obrnuta situacija. Dostava ovisi o modelu koji se uzima, nije za sve isto.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kbenzema kaže...
Al pazi, za mecool je duplo jeftinija dostava iz Italije nego iz Njemačke, a za x96 mini je obrnuta situacija. Dostava ovisi o modelu koji se uzima, nije za sve isto.

 Aha, hvala na info, kako mi je ovo neki dan bila prva kupnja preko GB-a ja mislio da je to generalno tako dostava.

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
miki1981 kaže...
hejhaj kaže...

Zamjenio bi stari media player i vidim da su sad umjesto klasičnih media playera ala mede8er i popcorn sada popularniji android boxovi. Koji bi mi uređaj preporučili, a da zadovoljava ove uvjete:
1. da prepoznaje gotovo sve ubičajene video, audio formate za filmove s usb-a
2. da prepoznaje hrvatske znakove č,ć,đ.....
3. po mogućnosti da ima fizički tipku za paljenje/gašenje na uređaju, a ne samo na daljinskom
4. da se može kupiti u hr shopovima do cca 1000,00 kn

5. da vrti 4K sadržaje bez ikakvih problema
6. da ima što noviju verziju androida

Ima li netko neku preporuku ili savjet?

 

 Iskreno ne znam za dostupnost u HR shopovima ali ja kad sam sad tražio preporuke za android box 95% ljudi mi je nahvalilo i preporučilo Mecool M8S pro ili pro + model.

Neki su preporučivali i H96 mini, ali nikako H96 mini plus.

Inače presjek preporuka koje sam dobio se svodi na to da je Mecool zakon, da je H96 mini jako dobar, ali nikako nesmije biti plus verzija, i da većina ostalih slične cijene kao Mecool M8S Pro ili Pro +, i sličnih ili boljih specifikacija jednostavno nisu pametan odabir pored Mecoola.

 

Što se tiče gumba za paljenje/gašenje...to mi nije bio jedan od kriterija jer mislim da ih ionako sve manje uređaja ima, a ako moram prekinut struju uvijek mohu izvuć kabel van iz njega. Ako ti je to dosta bitna stavka onda će morat vjerojatno tražit po recenzijama ili slikama koji model ga ima a koji ne.

 Hvala na odgovoru. Ima jako puno verzija ovog modela kojeg si preporučio. Koji je od ovih najbolja kupovina:

https://www.geekbuying.com/Search?keyword=mecool-m8s-pro&sort=1

 

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-S912-KODI-17-0-4K-HDR10-3GB-DDR4-16GB-eMMC-TV-Box-391154.html

 

Je li ovaj OK?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 15:08 (hejhaj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Znači ovo je model kojeg sam isprobao kod nekolicine poznanika i radi odlično.

To je model M8s Pro bez ikakvih dodatnih slova, sa S905W procesorom i 2/16 GB i on podržava 4K na 30p.

Jedan korak iznad njega je M8S Pro plus sa S905X procesorom i 2/16 GB, (taj sam ja na kraju sebi naručio) on nudi 4K u 60p. I to su bili uređaji za koje mi se ljudu kunu da su best buy set it and forget it.

 

Ja sam našao i gledao neke od ovih drugih skupljih modela, ali svi mi tvrde da nemam nikakve koristi od njih. Pa takav sam komentar dobio i od ovog što si ti linkao sa S912 procem.

 

Ja naravno neznam što je sve kod njega plus u odnosu na ove o kojima ja pričam, treba detaljno pogledati pois pa odlučiti, ali u praksi sam vidio nekoliko primjeraka ovog koji sam ti linkao na početku ovog posta i fino i brzo rade, IPTV liste se gledaju bez problema, neki preko KODI-a neki preko nekih drugih programa ali svima rade lijepo, direktno gledanje preko KODI-a tj raznih add-ona ide fino, tako da uređaj radi sve ono što ja od njega očekujem.

 

Ali kažem, ovaj skuplji model sigurno ima razloga zašto je skuplji, pa dobro prouči razlike, ali ako ti treba dobar, pouzdan i povoljan uređaj koji odrađuje ono što sam napisao i ono što si ti napisao...onda je to, po svim informacijama koje imam i nekoliko proba koje sam odradio, onaj sa prvog linka.

 

EDIT: ovako na prvi pogled razlika između onog s prvog linka i onog s tvog linka: ovaj tvoj ima ja.i proc, 4K u 60p a ne samo u 30p, ima BT,  ima DDR4. Koliko je to tebi bitno moraš sam odredit. Ali opet ću reć, onaj s prvog linka jednostavno radi, bez ikakvih problema.

 

EDIT 2: Evo točno OVO je model koji sam ja sebi uzeo, iako je neki dan bio i nešto jeftiniji, a možda je to bilo i zato jer sam ukupno uzeo dista više stvari.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 15:58 (miki1981).
6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
hejhaj kaže...

Zamjenio bi stari media player i vidim da su sad umjesto klasičnih media playera ala mede8er i popcorn sada popularniji android boxovi. Koji bi mi uređaj preporučili, a da zadovoljava ove uvjete:
1. da prepoznaje gotovo sve ubičajene video, audio formate za filmove s usb-a
2. da prepoznaje hrvatske znakove č,ć,đ.....
3. po mogućnosti da ima fizički tipku za paljenje/gašenje na uređaju, a ne samo na daljinskom
4. da se može kupiti u hr shopovima do cca 1000,00 kn

5. da vrti 4K sadržaje bez ikakvih problema
6. da ima što noviju verziju androida

Ima li netko neku preporuku ili savjet?

 

Ne razumijem tvoj stav.

Dat ćeš 100€ za Android tv box s 2 Gb ddr 3 i četverojezgrenim CPU a isti takav možeš kupiti u inozemstvu za 300kn.

 

Teško je danas naći player s prekidačem. To je zgodna stvarčica ali se proizvođači rješavaju nepotrebnih troškova pa je taj fičr izbačen.

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Anđeo bez falinge kaže...
hejhaj kaže...

Zamjenio bi stari media player i vidim da su sad umjesto klasičnih media playera ala mede8er i popcorn sada popularniji android boxovi. Koji bi mi uređaj preporučili, a da zadovoljava ove uvjete:
1. da prepoznaje gotovo sve ubičajene video, audio formate za filmove s usb-a
2. da prepoznaje hrvatske znakove č,ć,đ.....
3. po mogućnosti da ima fizički tipku za paljenje/gašenje na uređaju, a ne samo na daljinskom
4. da se može kupiti u hr shopovima do cca 1000,00 kn

5. da vrti 4K sadržaje bez ikakvih problema
6. da ima što noviju verziju androida

Ima li netko neku preporuku ili savjet?

 

Ne razumijem tvoj stav.

Dat ćeš 100€ za Android tv box s 2 Gb ddr 3 i četverojezgrenim CPU a isti takav možeš kupiti u inozemstvu za 300kn.

 

Teško je danas naći player s prekidačem. To je zgodna stvarčica ali se proizvođaSči rješavaju nepotrebnih troškova pa je taj fičr izbačen.

 Nisam mislio da su baš tolike razlike u cijeni tako da ću vjerovatno naručiti preko geekshopa Mecool M8S Pro ili Pro plus, a morat ću se pomirit i s tim da nema prekidača, ali do sada sam imao samo loša iskustva s takvim uređajima.  

6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
hejhaj kaže...

 Nisam mislio da su baš tolike razlike u cijeni tako da ću vjerovatno naručiti preko geekshopa Mecool M8S Pro ili Pro plus, a morat ću se pomirit i s tim da nema prekidača, ali do sada sam imao samo loša iskustva s takvim uređajima.  

Kupio sam Mecool s Geekbuying model 3GB DDR 3  s osmojezgrenim Amlogic CPU i stroj ubija.

izašao me je 50€ , kinez je napisao 20 dolara i ako nemaš povijest na Carini kao prekupac, prođe bez beda da ne platiš porez.

A možeš naručiti i iz EU, koštat će 100kn više ali se isplati.

Uređaj jede živu djecu.

Kod nas su ULTRA SKUPI i ne isplati ih se kupiti a garancija im je isto 1 god.

 

Ako želiš već danas poznatijeg Kineza kao što je Xiaomi iz EU, pogledaj ovaj, popust 50%

https://www.geekbuying.com/item/-Official-International-Version--XIAOMI-Mi-Box-4K-H-265-Android-Box-381148.html

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 23:58 (Anđeo bez falinge).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Anđeo bez falinge kaže...
 

Ako želiš već danas poznatijeg Kineza kao što je Xiaomi iz EU, pogledaj ovaj, popust 50%

https://www.geekbuying.com/item/-Official-International-Version--XIAOMI-Mi-Box-4K-H-265-Android-Box-381148.html

 Vjerojatno to nekome ne znači puno ali meni je sad kad sam birao kod ovog konkretnog uređaja deal break bio izostanak LAN porta.

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

pozz imam nexbox a95x (2gb RAM verzija), zanima me postoji li update firmware nakon Marshmallowa, ne pronalazim je na internetu a nekako mi pari ovaj u bug-ovima

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
1950Killer kaže...

pozz imam nexbox a95x (2gb RAM verzija), zanima me postoji li update firmware nakon Marshmallowa, ne pronalazim je na internetu a nekako mi pari ovaj u bug-ovima

 https://www.entertainmentbox.com/latest-nexbox-a95x-tv-box-firmware-download-android-nougat-7-1/

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pošto imam NexBox A95X zanima me koja bi aplikacija poslužila za pristojno reproduciranje glazbe i video materijala s eksterne memorije (probao sam s VLC koji se i nije baš snašao) a neki su preporučili MX Player?

 
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Manje više svi preporučuju mx player za video, a za glazbu ne znam.
6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...

Pošto imam NexBox A95X zanima me koja bi aplikacija poslužila za pristojno reproduciranje glazbe i video materijala s eksterne memorije (probao sam s VLC koji se i nije baš snašao) a neki su preporučili MX Player?

 Uvjerljivi pobjednik je MX player s bogatim opcijama podešavanja.

Čita sve formate bez ikakvih problema, podesuiš veličinu, boju titlova, zvuk itd....

 

Razočarao me je VLC kojega koristim na računalu i radi besprijekorno.

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Unaprijed se ispričavam na svom neznanju. Što je to Android tv box. Ja sad imam toshibu 32HL833G tv koji je star 7 godina. Znači nije smart. Ako spojim taj android tv box da li to znači da ću moći gledati filmove sa usb-a i koristiti smart funkcije i staviti npr vcl player. Kako se to spaja i da li direktno na taj box mogu zvučnici.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zeroname kaže...

Unaprijed se ispričavam na svom neznanju. Što je to Android tv box. Ja sad imam toshibu 32HL833G tv koji je star 7 godina. Znači nije smart. Ako spojim taj android tv box da li to znači da ću moći gledati filmove sa usb-a i koristiti smart funkcije i staviti npr vcl player. Kako se to spaja i da li direktno na taj box mogu zvučnici.

Evo vidi google sve zna ovo su ti android uređaji i progooglaj kaj je "kodi" https://www.gearbest.com/android-tv-box-_gear/

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zeroname kaže...

Unaprijed se ispričavam na svom neznanju. Što je to Android tv box. Ja sad imam toshibu 32HL833G tv koji je star 7 godina. Znači nije smart. Ako spojim taj android tv box da li to znači da ću moći gledati filmove sa usb-a i koristiti smart funkcije i staviti npr vcl player. Kako se to spaja i da li direktno na taj box mogu zvučnici.

Da, moći ćeš sve to. Spaja se HDMI kabelom...

Zvučnici...vjerojatno ako box ima neki optički port onda idu zvučnici u njega, ako ne preko HDMIa ide zvuk i zvuk znači funkcionira jednako kao i kad gledaš bilo što drugo preko DVB-ta ugrađenog u telku.

9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozz ljudi, 

 

Trebao bi preporuku boxa koji bi sluzio vecinom za gledanje turskih/balkanskih serija (nemojte mi sudit, za mamu je) na chromeu sa siteva tipa balkanje i movtex...

Bilo bi dobro da chrome radi glatko ako je moguce na njemu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

eto prvih problema za mene..

kupio MX9 max Smart Android 7.1 tv box 

nakon 2 mjeseca eto neće upaliti.. led svijetli na njemu samo crveno..

 

može pomoć kako ga osposobiti? pokrenuti, flashati..

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku

Prvo probaj neki drugi strujni adapter.

Smrdi na to.

 

 

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav,

 

Koji android box je najbolje kupiti do 350kn? 

 

Treba mi za gledanje KODI-a.

 

Ako naručim sa Ebay-a dali mi bude došla carina?(koliko iznosi?)

 

 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Mecool M8S pro+ s geekbuyinga iz Italije za 320-300kn, stiže u roku 3 dana.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice