Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.507.289
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
izgleda da mi je gowno od beelinka crklo.
trebam preporuku za neki Netflix friendly android box. i da ima lan utor .
Znaci gledam iptv i netflix,kodi me ne zanima
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2022 14:06 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Molim preporuku za android tv box/stick.

 

Planiram koristit isključivo max tv go, Hbo go, Netflix.

 

Idealno bi bilo do 400 kuna. Ukoliko je velika razlika u kvaliteti mogu ic do 450 500 max.

 

Razmišljam trenutno Mi stick(322kn) ili Firestick(380kn).

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ceco5465 kaže...

Dosta mi cesto zablokira fire stick...jel mi moze neko rec sta sve da provjeravam...jacina signala je ok...nekad pomogne iskljucit iz struje,al nekad jednostavno nece da radi..hvala

 ako ti je ustekan kabal od napajanja u usb od tva to ti je problem. ako nije probaj neki drugi punjac od moba ili necega

2 godine
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
domac5 kaže...

Kakav je po perfomansama firestick 4k naspram nekog obicnog boxa kao npr a95x f3? Koristio bi se za iptv i stremio za gledanje filmova

 to ti je sve slicno, stick je malo tezi za apliiacije moras sideloadat, a kod a95 imas sve u trg play ili nekoj njihovoj trgovini za aplikacije

2 godine
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

 

mislim da od boxova xiaomi mi box ima 4k, tj od ovih jeftinijih sa licencom. a najbolji dozivljaj cete imati sa nvidia shield, ja je imam i predobra je

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2022 17:45 (goldenvt).
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
jt1994 kaže...

Molim preporuku za android tv box/stick.

 

Planiram koristit isključivo max tv go, Hbo go, Netflix.

 

Idealno bi bilo do 400 kuna. Ukoliko je velika razlika u kvaliteti mogu ic do 450 500 max.

 

Razmišljam trenutno Mi stick(322kn) ili Firestick(380kn).

 

Hvala

Firestick 4K/4K Max ili Mi TV stick 4K.

12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Bok, tražim box za gledanje primarno Netflixa, sada nadolazećeg HBO Maxa i Youtubea.

Bitno mi je da ima LAN port. I da podržava AV1. Postoji li tako nešto?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
markoboss990 kaže...

Bok, tražim box za gledanje primarno Netflixa, sada nadolazećeg HBO Maxa i Youtubea.

Bitno mi je da ima LAN port. I da podržava AV1. Postoji li tako nešto?

Ima ih more, ako ti nije problem dati više novaca...

Ako je bitan i port i AV1.

 

Hi A500

16 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Taj box, Hi A500 izgleda dobro, ali po meni ima dva nedostatka. Prvo ima samo 8 GB ROM-a, i drugo nema Gb port.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zoharbizo kaže...
markoboss990 kaže...

Bok, tražim box za gledanje primarno Netflixa, sada nadolazećeg HBO Maxa i Youtubea.

Bitno mi je da ima LAN port. I da podržava AV1. Postoji li tako nešto?

Ima ih more, ako ti nije problem dati više novaca...

Ako je bitan i port i AV1.

 

Hi A500

 

Hvala, proučim detaljnije. 

Obzirom da ne piše da je certificiran za HBO, jel to znači da HBO neće raditi ili HBO jednostavno ne ide na taj princip certificiranja kao Netflix?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2022 20:14 (markoboss990).
6 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zvir12 kaže...

Taj box, Hi A500 izgleda dobro, ali po meni ima dva nedostatka. Prvo ima samo 8 GB ROM-a, i drugo nema Gb port.

 Gb port?

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ima ih more, može naći i to.

Orbsmart S87 Pro recimo...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pozdrav,
Uzeo sam MAXtv to go koji bi trebao stići kroz par dana ..imam box Hi96.
Pitanje da li će to funkcionirati ok ili treba nešto bolje?
I još nešto, jel tko zna da li se daljinski od Tv-a , Samsung, može sinkronizirati s njim ili je potrebno uzeti neki univerzalni..hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2022 9:53 (jkopinic).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Jkopoinic, ako tvoj android box ima "obični" android ( a većina ima baš taj ) onda će ti google store gurati maxtv to go aplikaciju za mobitel. Tada ti neke funkcije unutar aplikacije nećeš moći koristiti putem daljinskog jer je to aplikacija za mobitel pa očekuje komande dodirom ekrana. Tome možeš doskočiti opcijom miša ako ga tvoj daljinski od boxa ima integriranog. I rezolucija baš nebu najbolja.

Ako tvoj android box ima licencirani androidtv/googletv ( a to su ti mi box s, nvidia shield, google chromecast with Google tv, neki modeli mecool uređaja...) onda će ti google trgovina ponuditi aplikaciju namijenjenu televizorima i tada sve funkcije daljinskog upravljača rade u aplikaciji, rezolucija se da podesiti na najvišu koju tvoj hardver podržava i sl....

Postoje aplikacije ( izvan google trgovine ) koje će ti omogućiti da na obični android instaliraš tv verzije aplikacija, no takve aplikacije sa kojekakvih izvora su moguće maliciozne i za njih ti nitko ne garantira kako rade i da li će ti napraviti nekakvu štetu ( ako na tom uređaju koristiš bankarstvo, facebook, mail, brzo bu ti to kompromitirano....).

Daljinski mogu biti infracrveni ili Bluetooth. Obični boxevi imaju ir daljinske a i većina televizora ima ir daljinske. Ako ir daljinski od tvog boxa ili tv ima par slobodnih tipki koje imaju funkciju učenja onda na te tipke možeš prebaciti funkcije sa drugog daljinskog i tada sa oba uređaja upravljaš jednim daljinskim. Univerzalni ir upravljači su ti jeftini ( 100 kn, emmezeta, elipso....) i na njima možeš svakoj tipki dodijeliti funkciju sa nekog drugog daljinskog, a imaš i tipku kojom biraš da li tada npr tipka za pojačanje tona djeluje na tv ili na box..... Neke tipke možeš podesiti da rade na oba uređaja, npr on/off crveno dugme i sl....

Sve to pada u vodu ako ti box ima Bluetooth daljinski ( a njega imaju mi box s, google chromecast with google tv....) jer buš teško našao daljinski koji omogućuje Bluetooth learning funkciju. Tada je rješenje hdmi-cec, funkcija koju aktiviraš i na tv i na boxu, i tada sa daljinskim od boxa možeš tv upaliti, ugasiti, pojačati ton, odabrati source. Tim načinom ti je daljinski od boxa jedino potreban za one svakodnevne radnje.....
Bunker
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Čisto da se zna, Mi TV stick ima problema sa HDMI CEC, s najnovijim updateom.

Stick radi brže dosta, ali eto, to je problem na 1080P verziji sticka...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
jkopinic kaže...
Pozdrav,
Uzeo sam MAXtv to go koji bi trebao stići kroz par dana ..imam box Hi96.
Pitanje da li će to funkcionirati ok ili treba nešto bolje?
I još nešto, jel tko zna da li se daljinski od Tv-a , Samsung, može sinkronizirati s njim ili je potrebno uzeti neki univerzalni..hvala

 pošto je box bez certifikata neće ti radit arene osim 1 ako se ne varam

7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Zoharbizo, po mome iskustvu , tamo gdje hdmi-cec nije radilo je češće bilo zbog tv-a a rjeđe zbog boxa.

Uzmeš Google chromecast with google tv i tamo je najmanja šansa da bu nekaj štekalo jer i chromecast i njegov daljinski često dobijaju upgrade i još nisam naletio na situaciju da nekome nemogu složiti da sve koristi jednim daljinskim.

U sučelju Google chromecast ima opcija da i ručno nadogradiš daljinski upravljač. Al jbg, taj Google chromecast with google tv ja obično 600 do 700 kn i onda korisnici se češće odluče za jeftinije boxove ranga 300 kn pa naiđu na kojekakve probleme sa uređajem ili aplikacijama na tom uređaju.
Bunker
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bunker kaže...

Zoharbizo, po mome iskustvu , tamo gdje hdmi-cec nije radilo je češće bilo zbog tv-a a rjeđe zbog boxa.

Uzmeš Google chromecast with google tv i tamo je najmanja šansa da bu nekaj štekalo jer i chromecast i njegov daljinski često dobijaju upgrade i još nisam naletio na situaciju da nekome nemogu složiti da sve koristi jednim daljinskim.

U sučelju Google chromecast ima opcija da i ručno nadogradiš daljinski upravljač. Al jbg, taj Google chromecast with google tv ja obično 600 do 700 kn i onda korisnici se češće odluče za jeftinije boxove ranga 300 kn pa naiđu na kojekakve probleme sa uređajem ili aplikacijama na tom uređaju.

Prije updatea je godinu dana Mi TV stick uredno radio na baš tom tvu, i HDMI CEC.

Nakon updatea problemi...

A TV u međuvremenu nije imao nikakav OS update, dakle do sticka je.

6 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bunker kaže...

Zoharbizo, po mome iskustvu , tamo gdje hdmi-cec nije radilo je češće bilo zbog tv-a a rjeđe zbog boxa.

Uzmeš Google chromecast with google tv i tamo je najmanja šansa da bu nekaj štekalo jer i chromecast i njegov daljinski često dobijaju upgrade i još nisam naletio na situaciju da nekome nemogu složiti da sve koristi jednim daljinskim.

U sučelju Google chromecast ima opcija da i ručno nadogradiš daljinski upravljač. Al jbg, taj Google chromecast with google tv ja obično 600 do 700 kn i onda korisnici se češće odluče za jeftinije boxove ranga 300 kn pa naiđu na kojekakve probleme sa uređajem ili aplikacijama na tom uređaju.

Imam navedeni uređaj i sa daljinskim od Chromecasta ne možeš kontrolirati postavke tv-a ili smart sustav (lg cx3). Možeš samo glasnoću, paljenje tv-a i promjenu signala (input control).

16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
love2ml86 kaže...

 Gb port?

 Mislio sam gigabitni LAN port.

6 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zvir12 kaže...
love2ml86 kaže...

 Gb port?

 Mislio sam gigabitni LAN port.

Nisam niti znao da to ima, za što bi to služilo na tv boxu? 4k hdr film ne zahtjeva toliko recimo?

7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Love2ml86, pa baš tako je to i zamišljeno.

Nije cilj chromecastovog daljinskog da zamijeni u potpunosti orginalni daljinski od tvog tv, nego je cilj da možeš koristiti chromecast bez da moraš koristiti daljinski od tv-a.

Daljinskim od chromecasta ćeš moći u potpunosti upravljati chromecastom plus kaj ćeš moći upaliti/ugasiti tv i pojačati/stišati ton tv-a , a to je sve kaj ti treba da bi preko chromecasta npr gledao MAXtv to go, eon tv , hbo max, Netflix, i da ti pritom uopće netreba daljinski od Tv-a.

Bunker
6 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bunker kaže...

Love2ml86, pa baš tako je to i zamišljeno.

Nije cilj chromecastovog daljinskog da zamijeni u potpunosti orginalni daljinski od tvog tv, nego je cilj da možeš koristiti chromecast bez da moraš koristiti daljinski od tv-a.

Daljinskim od chromecasta ćeš moći u potpunosti upravljati chromecastom plus kaj ćeš moći upaliti/ugasiti tv i pojačati/stišati ton tv-a , a to je sve kaj ti treba da bi preko chromecasta npr gledao MAXtv to go, eon tv , hbo max, Netflix, i da ti pritom uopće netreba daljinski od Tv-a.

Samo sam se referirao da ovo nije točna rečenica ''još nisam naletio na situaciju da nekome nemogu složiti da sve koristi jednim daljinskim.''

7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Love2ml86 , ok, kužim te... 😉 Ja sam opisivao situaciju na koju najčešće nailazim a to je da se chromecast ili android box koriste na način da tv služi samo kao monitor i zvučnici a sav sadržaj se reproducira pomoću aplikacija koje su na boxu/chromecastu. U takvoj konstelaciji je posve dovoljno da daljinskim od boxa možeš tv upaliti i ugasiti a sve ostale funkcije se odigravaju na boxu...
Bunker
6 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav...dali je 200gb brzog interneta mjesecno dovoljno da fire stick 4k radi normalno...samo gledanje normalno gledanja programa...jer je u pitanju hibrid box,slab je brzina u mjestu..hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Ceco, ovisi o vremenu korištenja i kvaliteti sadržaja kojeg buš gledao. Meni eontv zna pojesti i do 100gb u jednom danu ( period od 06 do 24 h, dva tv-a )
Bunker
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ceco5465 kaže...

Pozdrav...dali je 200gb brzog interneta mjesecno dovoljno da fire stick 4k radi normalno...samo gledanje normalno gledanja programa...jer je u pitanju hibrid box,slab je brzina u mjestu..hvala

Nitko živ ti ne može precizno odgovoriti na to pitanje. Jedino ti znaš u kojoj kvaliteti gledaš sadržaj i koliko sati dnevno/mjesečno. Tu ti je i odgovor na pitanje.

 

Recimo da gledaš 4h dnevno u HD kvaliteti (720p) to je okvirno oko 1GB po satu gledanja, pa bi to bilo 4GB dnevno ili 120GB mjesečno.

Ukoliko gledaš fHD (1080p) onda će i potrošnja biti osjetno veća, kao i ako gledaš 4k sadržaj.

 

Isto tako sama rezolucija nije dovoljna informacija i ovo su nekakvi prosjeci jer rezolucija može imati manju ili veću kompresiju (bitrate), pa tako film od 720p može imati 1GB, a može i 10GB.

Najbolje je uključiti data usage na firesticku, gledati tjedan dana i onda pogledati potrošnju, za pretpostaviti je da je tih tjedan dana dovoljno za dobiti nekakav prosjek.

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ekipa pozz


Dali je netko tko ima Xiaomi Mi Box S pokušao instalirati Trovo (apk) i kako mu radi?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Prošao mi je update na starom Mi TV Sticku, sad se pojavljuje Android tv logo umjesto klasičnog Android, neke druge promjene nisam primjetio, ni pozitivne, ni negativne :-)

Inače, na jednom starom TV-u imam zaštekan Amazon Fire Stick i moram primjetiti da je količina reklama Youtubeu puno veća nego na Xiaomi sticku. Logan sam s istim user accountom. Nema mi logike zašto, ali očito je tako.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

instaliraj smarttubenext pa nećeš uopće imat reklama...

Moj PC  
2 0 hvala 2
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice