Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.507.784
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
2 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pozdrav svima...
Trenutno imam Beelink gt1 ultimate TV box, u početku je radio super ali onda je prestalo ažuriranje, dok aplikacije rade, međutim kupio sam novi 4k 65inc hisens, pa bih uzeo novi box, malo je falilo da ne uzemem opet Beelink King ili čak King Pro ali vidim stali su na androidu 9...
Dali može neka preporuka koji da uzmem, koristiti ću ga za Kodi, YouTube vanced, I Iptv... Netflix imam na tvu... Hitno mi je, hvala unaprijed...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kaj se zamaras s tim koja je brojka androida na njemu? Imam a95 f3 sa starijim androidom i bolje radi od drugog boxa di je android 11 a katastrofa u radu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ivo83 kaže...
Pozdrav svima...
Trenutno imam Beelink gt1 ultimate TV box, u početku je radio super ali onda je prestalo ažuriranje, dok aplikacije rade, međutim kupio sam novi 4k 65inc hisens, pa bih uzeo novi box, malo je falilo da ne uzemem opet Beelink King ili čak King Pro ali vidim stali su na androidu 9...
Dali može neka preporuka koji da uzmem, koristiti ću ga za Kodi, YouTube vanced, I Iptv... Netflix imam na tvu... Hitno mi je, hvala unaprijed...

ja imam mecool već 6 mjeseci i radi bez greške. Update androida dolaze redovito ali od meecoola ja nisam zaprimio još ni jedan. 

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
domac5 kaže...

Kaj se zamaras s tim koja je brojka androida na njemu? Imam a95 f3 sa starijim androidom i bolje radi od drugog boxa di je android 11 a katastrofa u radu 

 pa možeš imat i android 15 ako ti je SoC banana

11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav.

Imam Sony TV KD55XE7005, nije klasican smart tv sa androidom i google storom nego nekakva obicna verzija Linuxa koliko sam shvatio, imam Netflix, Prime Video, YT aplikacije na njemu po defoltu ali nemam fucking HBO Max app, a posto imam A1 filmski paket preko njih mogu gledati HBO Max besplatno a nemam app na tv-u, jel postoji kakvo riješenje da se instalira apk preko usb-a mozda ili nešto treće...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ako ga nema dostupnog u storeu, nažalost ne. U tvom slučaju konkretno, ili kupiti kakav box/stikic sa podrškom za max ili preko browsera pa hdmi-em na tv..
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
roby27 kaže...

Pozdrav.

Imam Sony TV KD55XE7005, nije klasican smart tv sa androidom i google storom nego nekakva obicna verzija Linuxa koliko sam shvatio, imam Netflix, Prime Video, YT aplikacije na njemu po defoltu ali nemam fucking HBO Max app, a posto imam A1 filmski paket preko njih mogu gledati HBO Max besplatno a nemam app na tv-u, jel postoji kakvo riješenje da se instalira apk preko usb-a mozda ili nešto treće...

Kupi si Mi 4K stick ili obični, ovisno o cijeni i preferenci, 1080P ili 4K...

Drugačije ne ide.

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kupio sam MI tv stick 4K sa namjerom da instaliram A1 tv explorer i gledam na tv-u , a ono .....ćorak. Inače sam A1 korisnik paketa 3u1 i u tom paketu imam mogućnost instalacije tv explorera na mob/tablet/laptop. Aplikacije nema na google playu za tv boxove, a ni instalcija sa drugih alternativnih stranica ne radi. 

Zna li tko kako riješiti slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2022 19:59 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imam problem sa boxom T95m da mi se boota i odradi animacija na ekranu i onda se pojavi na ekranu Android is starting,optimizing app 18 of 25, to se optimizira do 25 i onda sve ispocetka bootanje,optimizacija i na daljinskom ne mogu otici u nikakav meni.Htio sam ga cackalicom restirati na tvornicke postavke i ovo mi je prvi box na kojem to ne uspijevam napraviti iz vise desetaka pokusaja.Cackalica u av utor cuje se klik i cekam i cekam ali onaj meni za resetiranje se ne pojavljuje,sto mi je prvi ovakav slucaj i sa vise mobitela i boxova uvijek bi dobio taj factory reset menu ali ovdje ne postoji.Osim bacanja u smece ima li jos kakav prijedlog?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
@bodija

A vidi screenshot službeno nema podrške.

Možeš preko moba pa Chromecast, ali mislim da je to prekomplicirano i nije naravno ono što si želio dobiti ako bi se app instalirala na Mi stick.
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Samarzija kaže...
@bodija

A vidi screenshot službeno nema podrške.

Možeš preko moba pa Chromecast, ali mislim da je to prekomplicirano i nije naravno ono što si želio dobiti ako bi se app instalirala na Mi stick.

 Da, vidio sam to i stvarno neznam zašto to rade. Sada sam instalirao ap na mob i castam preko nje, ali zna sijeckati reprodukciju. Tako da nisam baš zadovoljan. Vidim da t-com radi bez problema jer imaju app na google playu za boxove.

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

trebao si prije istražit. nema za android tv aplikacije za a1 tv, možeš možda probat instalirat tu za mob, ali neznam kako će se ponašat na tvu, kontrole, orjentacija ekrana itd...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Ništa od mobilne instalacije, probao i ne može se ulogirati. Čitao sam da je na početku razvijanja same app prije koju godinu, radila sasvim normalno.

7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Bodija , postoji android os ( ide na mobitele i nelicencirane boxove ) te postoji androidtv ( po novome googletv, ide na licencirane boxove i televizore ). Neke apk postoje za obje platforme a neke apk su napravljene samo za jednu od tih platformi, tako da treba na to obratiti pažnju.
Bunker
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Preporuka za zamjenski daljinski za xiaomi mi box s?
Jel može bilo koji univerzalni daljinski ili kako to ide, nisam iskusan?
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
m77 kaže...
Preporuka za zamjenski daljinski za xiaomi mi box s?
Jel može bilo koji univerzalni daljinski ili kako to ide, nisam iskusan?

 Mozes i zamjenski koji radi na bluetooth samo onda gubis usb utor, ja imam tako ali sam si kupio usb hub pa nije problem nikakav.. Uzeo sam air mouse sa alija, jako dobra stvar i ustedi vrijeme tipkanja 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
domac5 kaže...
m77 kaže...
Preporuka za zamjenski daljinski za xiaomi mi box s?
Jel može bilo koji univerzalni daljinski ili kako to ide, nisam iskusan?

 Mozes i zamjenski koji radi na bluetooth samo onda gubis usb utor, ja imam tako ali sam si kupio usb hub pa nije problem nikakav.. Uzeo sam air mouse sa alija, jako dobra stvar i ustedi vrijeme tipkanja 

Imaš zamjenske, a imaš i druge opcije ovo što je kolega domac5 spomenuo.

 

Sa tim koji ima svoj USB dongle nećeš moći upaliti TV Box, možeš ga normalno ugasiti, pa pazi na to. Sve ostalo je na strani air mouse koji je daleko bolji za korištenje.

Ovako nešto, ja imam ovaj zadnji model sa osvjetljenjem tipkovnice, radi već godinama bez greške.

https://www.aliexpress.com/item/1005003484410559.html

 

Zamjenske imaš isto na aliju, ovo je prvo što sam našao, pazi samo da odabereš pravi model za svoj uređaj:

https://www.aliexpress.com/item/1005001400410591.html

15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

https://www.aliexpress.com/item/1005003792961787.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802LS0yPK

 

Nije loš s obzirom na cijenu. Air mouse, mogučnost usb reciver i bluetooth povezivanja.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Nekakva zlatna sredina je wechip g20s - airmouse, glasovno i ir learning. Pro verzija ima jos backligh i bluetooth i da je se nabavit za cca 100 kn s njemackog skladista.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 15:36 (om-prat).
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
insomniac20 kaže...

Imam problem sa boxom T95m da mi se boota i odradi animacija na ekranu i onda se pojavi na ekranu Android is starting,optimizing app 18 of 25, to se optimizira do 25 i onda sve ispocetka bootanje,optimizacija i na daljinskom ne mogu otici u nikakav meni.Htio sam ga cackalicom restirati na tvornicke postavke i ovo mi je prvi box na kojem to ne uspijevam napraviti iz vise desetaka pokusaja.Cackalica u av utor cuje se klik i cekam i cekam ali onaj meni za resetiranje se ne pojavljuje,sto mi je prvi ovakav slucaj i sa vise mobitela i boxova uvijek bi dobio taj factory reset menu ali ovdje ne postoji.Osim bacanja u smece ima li jos kakav prijedlog?

 

 Jedino da mu staviš novi FW.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mučenik Al Akse kaže...

https://www.aliexpress.com/item/1005003792961787.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802LS0yPK

 

Nije loš s obzirom na cijenu. Air mouse, mogučnost usb reciver i bluetooth povezivanja.

 odličan za te novce.

 

om-prat kaže...
Nekakva zlatna sredina je wechip g20s - airmouse, glasovno i ir learning. Pro verzija ima jos backligh i bluetooth i da je se nabavit za cca 100 kn s njemackog skladista.

meni osobno je bilo bitno da imam tipkovnicu jer mi nema ništa gore nego kad surfam ili nešto tražim pa moram koristiti virtualnu tipkovnicu, pola sata dok otipkam jednu rečenicu. 

uz to i airmouse pod obavezno jer je gnjavaža s tipkama koristiti navigaciju, sa airmouseom je sve pet puta brže.

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mučenik Al Akse kaže...

https://www.aliexpress.com/item/1005003792961787.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802LS0yPK

 

Nije loš s obzirom na cijenu. Air mouse, mogučnost usb reciver i bluetooth povezivanja.

 S ovim se može palit/gasit box?

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Gasi da, ali palit ne(Khadas VIM1). Priko bluetooth nisan probava.I "stari" Mele F10 Deluxe nemože ga palit. Mislin da je tako kod večine zamjenskih daljinaca.

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...

meni osobno je bilo bitno da imam tipkovnicu jer mi nema ništa gore nego kad surfam ili nešto tražim pa moram koristiti virtualnu tipkovnicu, pola sata dok otipkam jednu rečenicu. 

uz to i airmouse pod obavezno jer je gnjavaža s tipkama koristiti navigaciju, sa airmouseom je sve pet puta brže.

 Meni totalno nebitno, najmanji problem surfanja na tv-u mi je virtualna tipkovnica, vecina video i audio streaming appova ce ubost sa tri slova medu prijedlozima sta trazim.

Kodi isto vrti prijedloge kod pretraživanja.

Cak i airmouse ne koristim na boxevima jer ne sideloadam mobilne appove,a ove s mobilnim androidom vecinom odma puknem Libre ili CoreElec.

 

Ja san old shool, jos vrtim HTPC sa starim HP-om za MCE samo RF verzija na glavnom TV-u.

Ti Android boxevi su jos uvik tragedija po pitanju HD audio passthrougha.

Cak mi se pari situacija jos gora nego prije par godina. Recimo stari Mi box na Oreu je podrzava, danas jedino Shield osta koliko mi je poznato....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
om-prat kaže...
mzopg kaže...

meni osobno je bilo bitno da imam tipkovnicu jer mi nema ništa gore nego kad surfam ili nešto tražim pa moram koristiti virtualnu tipkovnicu, pola sata dok otipkam jednu rečenicu. 

uz to i airmouse pod obavezno jer je gnjavaža s tipkama koristiti navigaciju, sa airmouseom je sve pet puta brže.

 Meni totalno nebitno, najmanji problem surfanja na tv-u mi je virtualna tipkovnica, vecina video i audio streaming appova ce ubost sa tri slova medu prijedlozima sta trazim.

Kodi isto vrti prijedloge kod pretraživanja.

Cak i airmouse ne koristim na boxevima jer ne sideloadam mobilne appove,a ove s mobilnim androidom vecinom odma puknem Libre ili CoreElec.

 

Ja san old shool, jos vrtim HTPC sa starim HP-om za MCE samo RF verzija na glavnom TV-u.

Ti Android boxevi su jos uvik tragedija po pitanju HD audio passthrougha.

Cak mi se pari situacija jos gora nego prije par godina. Recimo stari Mi box na Oreu je podrzava, danas jedino Shield osta koliko mi je poznato....

To je čisto do korisnika, meni je živa tlaka kad nemam tipkovnicu. Trebam dodati repositorij u kodi ili instalirati addon pa onda tri sata klikanja po daljincu slovo po slovo, tu ti ne pomažu nikakvi prijedlozi jer ih nema. Youtube, spotify, kodi search (meni ne vrti prijedloge), browser... sve mi je sto puta jednostavnije preko tipkovnice.

 

Airmouse ista stvar, popizdio bi sa netflixom ili hbo max i sličnim appovima bez njega, dole dole desno desno lijevo dole... užas, ovako nanišanih sa letećim miškom i jedan klik i to je to.

 

Ne znam što ti ne valja sa audiom na android boxevima? Evo kod mene Fire Stick 4k obični i Max i sve radi bez problema, DD+, DD Atmos... čak i kodiju sve radi bez greške, streamam film u 4k sa DTS ili Atmosom i radi za 5. Sad sve ovisi koja tebi kombinacija treba i što imaš od opreme.

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
To je daleko lakse priko copy/paste drito sa yatsea nego priko bilo koje tipkovnice.

HD audio bitstreaming ti sigurno ne radi na Firesticku, to sta imas audio ne znaci da radi.
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Opremu imas u moj pc(morat cu azurirat), na audio dodaj jos dva zensora 1 i 2 svs1000.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
om-prat kaže...
To je daleko lakse priko copy/paste drito sa yatsea nego priko bilo koje tipkovnice.

HD audio bitstreaming ti sigurno ne radi na Firesticku, to sta imas audio ne znaci da radi.

 Nisam koristio Yatse, djeluje fora pa ću ga sad isprobati.

 

Pass through na firesticku ide do 5.1, meni je svejedno jer ionako imam virtualni Atmos koji radi zadovoljavajuće za moje potrebe, a nemam se sad vremena zabavljati sa AVR i hrpom zvučnika. Za sve bolje od toga nema druge nego Nvidia Shield ili nekakav mini PC kao što trenutno imaš. Teško je očekivati da će uređaji od par stotina kuna ikada imati licence za TrueHD i slična čuda.

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...

 Nisam koristio Yatse, djeluje fora pa ću ga sad isprobati.

 

Pass through na firesticku ide do 5.1, meni je svejedno jer ionako imam virtualni Atmos koji radi zadovoljavajuće za moje potrebe, a nemam se sad vremena zabavljati sa AVR i hrpom zvučnika. Za sve bolje od toga nema druge nego Nvidia Shield ili nekakav mini PC kao što trenutno imaš. Teško je očekivati da će uređaji od par stotina kuna ikada imati licence za TrueHD i slična čuda.

 Nije problem u licenci(decoding se dogada u AVRu)  sve te stvari rade na libreelecu na jos jeftinijim boxevima. Stvar je OS-a i njegovog API-a tj. kombinacija nebrige Googla i proizvodaca. Ista stvar je i sa deinterlacingom, doduse to vise ni ja ne koristim. Dosta dugo na vecini nije radio ni refresh rate switching u Kodi-u.

 

Yatse je dobar, ima plugin i za avr i glasovnog asistenta priko IFTTTa. Imam par rutina slozeno na google home i radi o.k...

8 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav ekipa!

Planiram nabaviti tv box i nagledao si ovaj:

https://www.smartus.hr/x96-max-plus-464gb-tv-box-2257.html

 

Ima li neki bolji za tu cijenu ili mi je ovaj ok?

Planiram vrtiti iptv,netflix,hbo max i plex. Kasnije vjerovatno disney+ itd..

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 15:19 (AngeL_FreaK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice