Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.501.206
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Vedran33 kaže...

Molim vas konkretan prijedlog za box-a ili stick-a putem kojeg bi na staroj Panasonic plazmi (full hd) mogao gledati isključivo HBO GO, NETFLIX, MAXTV TO GO, YT...

Bitno mi je da je podržan kvalitetan WIFI jer nemam mogućnost spajanja box-a, stick-a na internet klasničnom žicom.

Cijena do nekakvih 400-500kn (može i manje naravno), bitno je da navedene stvari fludino funkcioniraju i da je što jednostavniji za korištenje (za klince), 4k mi nije potreban.

Hvala.

  

 

 Ako kupuješ kod nas nemaš previše izbora:

https://www.nabava.net/media-playeri/xiaomi-mi-tv-box-s-cijena-android-usb-hdmi-114419111

 

Imaš i Amazon Fire Stick, ali to se ne isplati kupiti kod nas, to radije gledaj preko amazon.de + mailboxde.com.

Ja sam ga uzeo sad za blackfriday po super cijeni (25 eura), možda opet bude.

3 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

A za nekog tko NEBI gledao Netflix, HBO to go, MAX TV to go... xd  Nego za neki stabilan IPTV, mozda EON, za HRTi, play.rtl i filmovi npr preko popcorntimea il neceg slicnog.., mozda kodi...
Da li je onda isto preporuka Xiaomi mi box S il Fire 4K il nesto trece?

P.S. ovo sam procitao o Amazon Fire 4K: As a big IPTV user MiBox S is much better. My Fire Stick suffers crazy lag running IPTV subscription which apparently is a known issue I did not realize til now. So disappointed.

Hvala lijepo :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Za gledati iptv, kodi možeš uzeti bilo koji box, možeš i ova dva navedena. Što pak se samog iptv - a tiče, tu igra više stvari, od same liste do tvoga interneta, aplikacije koju koristiš itd. Osobno ne vidim neku razliku između mi boxa i firesticka. Na oba 2 imam iptv koji se vrti preko tivimate apk i sve radi tip top.
3 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Jel na xiaomi boxu jednostavan daljinski? Kupujem za starce....  Nisam nikad imao android box pa ne znam ni hoce li eventualno moci koristit i daljinski od TVa il samo od Boxa, kako to ide..?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Na mi boxu je sučelje skroz jednostavno i kad se jednom sve posložil korištenje je uistinu jednostavno. Daljinski isto tako, mislim da ti je najbolje da pogledaš recenziju na youtubu da dobiš malo dojam o čemu se radi.
3 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

A kako prebacujete kanale kad daljinski nema brojeva ? Jedan po jedan up/down? :/ ima li koje bolje rjesenje.. ? Bi li mogao koristit daljisnki od TVa a i dal bi se morao onda spajati na njega svaki put kod gledanja TVa

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 0:39 (tom hanks).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
tom hanks kaže...

A kako prebacujete kanale kad daljinski nema brojeva ? Jedan po jedan up/down? :/ ima li koje bolje rjesenje.. ? Bi li mogao koristit daljisnki od TVa a i dal bi se morao onda spajati na njega svaki put kod gledanja TVa

 Tv mi ima hdmi cec pa bi se tako mogao spojit na daljinski od Tva. Nadam se zadnji pitanje xd: dal bi svaki put morao povezivati daljinski od TVa sa boxom il je dovoljno jednom? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 7:28 (tom hanks).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
tom hanks kaže...

A kako prebacujete kanale kad daljinski nema brojeva ? Jedan po jedan up/down? :/ ima li koje bolje rjesenje.. ? Bi li mogao koristit daljisnki od TVa a i dal bi se morao onda spajati na njega svaki put kod gledanja TVa

 Ima bolje rješenje, uzmeš ovako nešto:

https://www.banggood.com/MX3-Mini-2_4G-Backlit-Air-Mouse-Smart-Voice-Remote-Control-RF-Wireless-Keyboard-for-X96-mini-KM9-A95X-H96-MAX-Google-Assistant-android-TV-Box-p-1899003.html

 

Ima Air Mouse, osvjetljenje tipkovnice, ja sam se toliko navikao na njega da mi je čudno sad kad moram koristiti daljinac od firesticka (nema USB, pa čekam adapter).

3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...
tom hanks kaže...

A kako prebacujete kanale kad daljinski nema brojeva ? Jedan po jedan up/down? :/ ima li koje bolje rjesenje.. ? Bi li mogao koristit daljisnki od TVa a i dal bi se morao onda spajati na njega svaki put kod gledanja TVa

 Ima bolje rješenje, uzmeš ovako nešto:

https://www.banggood.com/MX3-Mini-2_4G-Backlit-Air-Mouse-Smart-Voice-Remote-Control-RF-Wireless-Keyboard-for-X96-mini-KM9-A95X-H96-MAX-Google-Assistant-android-TV-Box-p-1899003.html

 

Ima Air Mouse, osvjetljenje tipkovnice, ja sam se toliko navikao na njega da mi je čudno sad kad moram koristiti daljinac od firesticka (nema USB, pa čekam adapter).

E ni to nebi bila losa investicija za jos 100tinjak kn!
Sorry, za što adapter? 
Vidim da se uz ovo dobije USB Receiver Dongle pa se njega pretpostavljam ubode u Box il u Tv, valjda bi radilo na Philips smart tvu uz xiaomi mi box S?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
tom hanks kaže...
mzopg kaže...
tom hanks kaže...

A kako prebacujete kanale kad daljinski nema brojeva ? Jedan po jedan up/down? :/ ima li koje bolje rjesenje.. ? Bi li mogao koristit daljisnki od TVa a i dal bi se morao onda spajati na njega svaki put kod gledanja TVa

 Ima bolje rješenje, uzmeš ovako nešto:

https://www.banggood.com/MX3-Mini-2_4G-Backlit-Air-Mouse-Smart-Voice-Remote-Control-RF-Wireless-Keyboard-for-X96-mini-KM9-A95X-H96-MAX-Google-Assistant-android-TV-Box-p-1899003.html

 

Ima Air Mouse, osvjetljenje tipkovnice, ja sam se toliko navikao na njega da mi je čudno sad kad moram koristiti daljinac od firesticka (nema USB, pa čekam adapter).

E ni to nebi bila losa investicija za jos 100tinjak kn!
Sorry, za što adapter? 
Vidim da se uz ovo dobije USB Receiver Dongle pa se njega pretpostavljam ubode u Box il u Tv, valjda bi radilo na Philips smart tvu uz xiaomi mi box S?

TV Stickovi nemaju USB, odnosno imaju microUSB u koji se spaja adapter za napajanje pa nemam gdje ubosti taj dongle za prijem signala sa daljinca i onda mi treba ovako nešto

LINK

 

Mi Box S ima USB tako da za njega nema brige.

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
tom hanks kaže...

A za nekog tko NEBI gledao Netflix, HBO to go, MAX TV to go... xd  Nego za neki stabilan IPTV, mozda EON, za HRTi, play.rtl i filmovi npr preko popcorntimea il neceg slicnog.., mozda kodi...
Da li je onda isto preporuka Xiaomi mi box S il Fire 4K il nesto trece?

P.S. ovo sam procitao o Amazon Fire 4K: As a big IPTV user MiBox S is much better. My Fire Stick suffers crazy lag running IPTV subscription which apparently is a known issue I did not realize til now. So disappointed.

Hvala lijepo :)

 ja sam prije par tjedana uzeo Mecool KM2 box sa njemačkog geekbuyinga, ona kao i mibox S ima android TV i sve certifikate za 4k netflix i ostale servise, samo ima noviji procesor. netflix, hbogo youtube sve radi na 4k bez greške. Kodi vrti 50+GB filmove bez greške, daljinski ima čak i infrared pa može i TV-om upravljati

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
tom hanks kaže...

A kako prebacujete kanale kad daljinski nema brojeva ? Jedan po jedan up/down? :/ ima li koje bolje rjesenje.. ? Bi li mogao koristit daljisnki od TVa a i dal bi se morao onda spajati na njega svaki put kod gledanja TVa

 Pa šta će ti brojevi ne kužim? Npr. ja na uređajima Fire TV Stick 4K i Fire TV Stick 4K Max koristim TiviMate za IPTV i tu ti nikako ne trebaju nikakvi brojevi. Npr. Imaš kanal na 695 kanalu i gdje ćeš točno znati da ti je to npr za Discovery Channel. Dakle lijepo imaš listu koja je sortirana i to je to. Također koristim i dream Player za satelitske kanale koji je sličan vizualno TiviMate aplikaciji. Za ove novce po meni nečeg boljeg trenutno nema i točka.

12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Moja bitka sa Amazon daljincem odnosno potrošnjom baterija i dalje traje. Kako imam dva Amazon Firesticka spojio sam daljinac sa drugog sticka koji radi ok i baterije normalno traju, ali kad ga spojim na drugi stick imam isti problem s potrošnjom baterija koje onda traju oko 24-36h. Zaključak je da nije problem u daljincu. Sada ću probati za svaki slučaj taj daljinac na drugom sticku kako bi bio siguran da je ok, a zatim probam stick s kojim imam problem u drugom TV-u.

 

Usput jedan kratki osvrt, pisalo se da Firestick 4k i 4k Max nemaju previše razlike, međutim u svakodnevnom radu razlika ipak postoji. Nije to nešto posebno bitno, ali kako tu kolege spominju da im Mi Stick sporo šalta onda treba spomenuti da 4k Max verzija radi jako fluidno, dok se kod obične 4k verzije ipak primijeti lagani lag i "zapinjanje", kažem nije to nešto strašno, ali se vidi prostim okom. Primjer je kad se skrola unutar menija ili nešto odabere i tu se vidi jako kratko usporenje/zapinjanje ili kod odabira lagani lag dok se nešto pokrene. Ne utječe na rad, ali se primijeti.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
David87 kaže...
tom hanks kaže...

A kako prebacujete kanale kad daljinski nema brojeva ? Jedan po jedan up/down? :/ ima li koje bolje rjesenje.. ? Bi li mogao koristit daljisnki od TVa a i dal bi se morao onda spajati na njega svaki put kod gledanja TVa

 Pa šta će ti brojevi ne kužim? Npr. ja na uređajima Fire TV Stick 4K i Fire TV Stick 4K Max koristim TiviMate za IPTV i tu ti nikako ne trebaju nikakvi brojevi. Npr. Imaš kanal na 695 kanalu i gdje ćeš točno znati da ti je to npr za Discovery Channel. Dakle lijepo imaš listu koja je sortirana i to je to. Također koristim i dream Player za satelitske kanale koji je sličan vizualno TiviMate aplikaciji. Za ove novce po meni nečeg boljeg trenutno nema i točka.

 sam sortiraš listu ili koristiš kakva ti je došla? ako sam sa čim? imam nekog kineza listu i ono 10000 programa, hrvatska negdje na dnu itd, pa bi volio to posortirat malo po guštu ako je moguće...

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
E-Channelizer, nekih 150 Kn licenca, al vrijedi.
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pitanje za vlasnike Mi boxa.Gasite li ga na daljinskom? Primijetio sam da se jako teško pali ako ga ugasim.

Reality is wrong. Dreams are for real.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ja,vrba kaže...

Pitanje za vlasnike Mi boxa.Gasite li ga na daljinskom? Primijetio sam da se jako teško pali ako ga ugasim.

 Da. Pali iz prve, ali samo sa original daljinskim, neće sa IR daljinskim ili WiFi verzijom.

Ako ga i ne ugasim sam će se ugasiti nakon nekog vremena.

 

Što ti znači "teško se pali"? 

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Na guranje 😜. U 50 % slučajeva ne želi se upaliti.Koristim originalni daljinski.Koji IR?Pa jel nije njegov daljinski bluetooth?

Reality is wrong. Dreams are for real.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
tom hanks kaže...

A za nekog tko NEBI gledao Netflix, HBO to go, MAX TV to go... xd  Nego za neki stabilan IPTV, mozda EON, za HRTi, play.rtl i filmovi npr preko popcorntimea il neceg slicnog.., mozda kodi...
Da li je onda isto preporuka Xiaomi mi box S il Fire 4K il nesto trece?

P.S. ovo sam procitao o Amazon Fire 4K: As a big IPTV user MiBox S is much better. My Fire Stick suffers crazy lag running IPTV subscription which apparently is a known issue I did not realize til now. So disappointed.

Hvala lijepo :)

 

To uopce nije istina, posjedujem i MiBox S i FireTV4k i FireTV4k Max. I "obicni" FireTV4k je osjetno brži i pouzdaniji od MiBox-a. Gledam IPTV na njemu. Daljinski je prakticniji jer ima vise bitnih tipaka, direktno fastforward npr i upravljanje zvukom od TVa i Soundbara. Defaultno AndroidTV sucelje mi je bolje ali u praksi FireTV koji je jeftiniji ga debelo šiša.

Kill or be killed!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ja,vrba kaže...

Na guranje 😜. U 50 % slučajeva ne želi se upaliti.Koristim originalni daljinski.Koji IR?Pa jel nije njegov daljinski bluetooth?

 Stavi nove baterije.  

 

Pod IR i WiFi sam mislio na daljinske koji se mogu kupiti pa se uz njih dobije USB receiver (IR ili WiFi), uglavnom s njima se ne može upaliti box.

 

Probaj odpariti pa ponovno spariti daljinski.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
janiq kaže...
tom hanks kaže...

A za nekog tko NEBI gledao Netflix, HBO to go, MAX TV to go... xd  Nego za neki stabilan IPTV, mozda EON, za HRTi, play.rtl i filmovi npr preko popcorntimea il neceg slicnog.., mozda kodi...
Da li je onda isto preporuka Xiaomi mi box S il Fire 4K il nesto trece?

P.S. ovo sam procitao o Amazon Fire 4K: As a big IPTV user MiBox S is much better. My Fire Stick suffers crazy lag running IPTV subscription which apparently is a known issue I did not realize til now. So disappointed.

Hvala lijepo :)

 

To uopce nije istina, posjedujem i MiBox S i FireTV4k i FireTV4k Max. I "obicni" FireTV4k je osjetno brži i pouzdaniji od MiBox-a. Gledam IPTV na njemu. Daljinski je prakticniji jer ima vise bitnih tipaka, direktno fastforward npr i upravljanje zvukom od TVa i Soundbara. Defaultno AndroidTV sucelje mi je bolje ali u praksi FireTV koji je jeftiniji ga debelo šiša.

Također imam sve te uređaje i kod mene je dojam da je Mi Box u rangu sa FireStick 4k Max, ali je brži od običnog FireSticka 4k. Nije to nekakva drastična razlika, ali na Mi Boxu nemam "zapinjanja" dok na FireSticku 4k to primijetim.

Velika prednost Mi Boxa je USB port i to sam brzo shvatio kad sam skinuo nešto na stick i nikako prebaciti na FireStick jer je to cijela ceremonija za prebaciti, FTP i ostale gluposti... uz to na njemu ima poprilično malo slobodnog mjesta.

Android TV je i meni draži od FireOSa na kojem još nisam skužio kako se prebacivati iz aplikacije u aplikaciju i slične stvari koje na AndroidTVu odradim bez problema. Pretpostavljam da je to moguće i na FireOSu, moram izguglati.

 

E sad, sve se to može rješiti, daljinski se kupi za 100kn sa tipkovnicom, a za FireStick se kupi USB split kabel.

16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Da, imam slican problem. Nekad me zbunjuje do te mjere da ne znam pali li se na kruzni/OK gumb ili na pali-gasi gumb. Uspjeh nije zagarantiran iz prve u bilo kojem slucaju.

Nemam rjesenje, ali sam se pomirio s tim.

Object reference not set to an instance of an object
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

to sam i ja primjetio. Upalim ga ali nema slike, i onda stišćem tipkice oko ok - recimo gore dole tipkice jedno 5-10 sec i probudi se i pokaže sliku. Možda bi trebao napravit factory reset napokon, ali neda mi se, već 2 godine radi bez reseta, neda mi se sve postavljat od početka...

3 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku
Ima li tko preporuku za airmouse a da po mogućnosti ima tipke s brojevima na prednjoj strani? 
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Baterije nove.Beno i Medo jel i vi imate Mi box?Danas daljinski radi kako treba,možda je čuo da spominjem šopanje u zid 🤣.

Reality is wrong. Dreams are for real.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Koja bi bila preporuka za neki najjeftiniji Android Box za gledanje IPTV-a. Potreban je za baku od 80 godina, znači bitna je što niža cijena i što jednostavnije sučelje. Sad je kod nje neki Tanix T3 mini (ako sma dobro zapamtio model), ali toliko šteka da je neupotrebljiv. Molim preporuku za neki drugi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ja,vrba kaže...

Baterije nove.Beno i Medo jel i vi imate Mi box?Danas daljinski radi kako treba,možda je čuo da spominjem šopanje u zid 🤣.

 Mi Box s, baterije pune. Sam daljinac radi kako treba kad je upaljen box, samo paljenje je ponekad konfuzno.

Object reference not set to an instance of an object
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Imam Tanix TX3(Amlogic S905x3)..originalni software je užas..

Stavio slimbox(sbx_tx3_bz_pie_v10_5) software..sve leti..prezadovoljan..probaj

7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Bugdom kaže...

Koja bi bila preporuka za neki najjeftiniji Android Box za gledanje IPTV-a. Potreban je za baku od 80 godina, znači bitna je što niža cijena i što jednostavnije sučelje. Sad je kod nje neki Tanix T3 mini (ako sma dobro zapamtio model), ali toliko šteka da je neupotrebljiv. Molim preporuku za neki drugi.

 a95x f3

 

Svaka čast ako ti baka to zna koristit. Ja bivšu nisam uspio naučit.

7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Crojumper kaže...

Imam Tanix TX3(Amlogic S905x3)..originalni software je užas..

Stavio slimbox(sbx_tx3_bz_pie_v10_5) software..sve leti..prezadovoljan..probaj

 Razlika u procesoru tvom i njegove bake je ogromna

 

 

Amlogic S905X3

AnTuTu - 74,472 

Geekbench 5 - 458

 

 

Amlogic S905W

AnTuTu - 25,867

Geekbench 5 - 246

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice