Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.499.510
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Milka30 kaže...

Pozdrav!

 

  Odmah da kazem da ja nemam pojma cemu to uopce sluzi,a posto me zena natjerala da vas pitam,jer je ona kod kolegice vidjela to,zato da bih bio dobar muž pitam vas:

Valja li ovaj stroj?

Mogu li gledati Kodi TV sa titlovima na njemu?

Imam maximalnu brzinu neta 7 Mb/s (100GB)-kasnije padne na 1.2 Mb/s,dali je to dovoljna brzina za gledati Kodi i koliko bi to papalo prometa?

Zahvaljujem!

 Valja stroj,a kaj se tiče prometa,Full HD streamovi vjerovatno u prosjeku traže bar oko 2,5 Mbps(neka me netko ispravi ako sam fulao odokativnu procjenu),ovisno o vrsti postavkama codeca.

A to ti je onda oko 300KB po sekundi,odnosno cca. 1GB po satu.

A sad,ovisi koju listu gledaš,kolege će ti znati reći prosječni bitrate,ja ne koristim Kodi.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mbaksa kaže...
.. Međutim, nigdje ti ne vele da to nije Full HD nego samo HD player, što smatram pokvarenim, pogotovo ako za 50-ak kuna više možeš kupiti Full HD player poput tvojeg.

 - dovoljno si iskusan pa 'moraš znati'.. mada je sama oznaka HD teoretski dovoljna, svi uređaji konkretno navode full HD (od početka muljaže s TVima.. vs ready).. tako da 'mora pisati full da bi znao da je full u suprotnom 99% nije full :) .. a i kad piše, tek testom-provjerom saznaš za upsclalng i sl.. (kao razlog zašto tražiš test, neovisno o deklaracijama). Na to još dodati sam TV i postavke koje netko može imati, meni je npr na 720 ok i zapravo više kao razliku u kvaliteti vidim u samom emitiranom (loše enkodiranom) materijalu, neovisno o postavkama, playeru, (ne mogu se sjetiti naziva emisije, arheologija.. uvjek trzav pokret, kao kad naše tv kuće prenose nogomet vs 'prava oprema' kad je teren oko igrača zamućen jpeg mrljom). Za kvalitetan test, uz sam kvalitetan materijal treba i ostatak lanca do ekrana (koji pak može imati neke svoje điđamiđe..).

-ako ne piše full HD, tad vjerojatno nije HD, nego SD.. neovisno što se u ostatku opisa može pronaći oznaka HD, može se uzeti kao pravilo (jer proizvođač bi to naštampao kao reklamu).

 

Milka30 kaže...

..

Imam maximalnu brzinu neta 7 Mb/s (100GB)-kasnije padne na 1.2 Mb/s,dali je to dovoljna brzina za gledati Kodi i koliko bi to papalo prometa?

Zahvaljujem!

 - počni od ne miješanja oznaka.. 100GB sigurno nema veze ni sa čime, pad sa 7 na 1? siguran da ne miješaš Mbit i Mbyte - MB?  Za pad ako postoji ti nitko ne može dati neki odgovor, tvoj ISP, mreža, ostali uređaji.. i to nema veze s uređajem, odnosno može biti neki bugoviti-škart, od 100 komada par takvih i tad nema odgovora osim ''meni (ne)radi''.

- za standardno kodiran HD materijal je potrebno 4.5-11Mbita.. :) sad sve znaš? Potrebno je više od 7Mbita.. recimo 10-15, jer to nije IPTV (rezerviran QoS prioritet) nego obična mreža, lagovi.. i tad ako buffer nema nastavak trzaj-prekid. Čak na 20-i više Mbita ne znači da ćeš glatko streamati neki sadržaj jer ovisiš o serveru, mreži. (auto na cesti, stoji u gužvi mada može juriti ako gužve nema) .. a ostatak računala-mobitela također uzmu sebi dio prometa.

- na optici je taj problem manji, ili kao gornji mbaksin test, skineš sadržaj i gledaš s lokalne mreže/medija. Nema garancije jer na neke stvari nemaš utjecaja.

- da je to IPTV, tad bi mreža bila cca 16Mbita (ili više), ako koristiš HD paket tad bi za surfanje ostalo cca 3-5Mbita.. (4-9 bi bilo rezervirano za TV, iptv..) i to ako si na dobrom bakru/centrali.. i sve u lancu OK, u sprotnom imaš prekide-trzanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
ihush kaže...
mbaksa kaže...
.. Međutim, nigdje ti ne vele da to nije Full HD nego samo HD player, što smatram pokvarenim, pogotovo ako za 50-ak kuna više možeš kupiti Full HD player poput tvojeg.

 - dovoljno si iskusan pa 'moraš znati'.. mada je sama oznaka HD teoretski dovoljna, svi uređaji konkretno navode full HD (od početka muljaže s TVima.. vs ready).. tako da 'mora pisati full da bi znao da je full u suprotnom 99% nije full :) .. a i kad piše, tek testom-provjerom saznaš za upsclalng i sl.. (kao razlog zašto tražiš test, neovisno o deklaracijama).

Filozofiraš bezveze. Nemaš ti ni kod drugih playera informaciju o nativnoj rezoluciji OS-a i dekodera, da bi ti to "mogao znati" ili "trebao znati".

 

Dekodira Full HD i 4k? Dekodira. Ima FullHD HDMI output? Ima. Ima 4k output? Ne znam, nemam na čemu provjeriti, ne bih se iznenadio da ima.

15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ihush kaže...

Milka30 kaže...

..

Imam maximalnu brzinu neta 7 Mb/s (100GB)-kasnije padne na 1.2 Mb/s,dali je to dovoljna brzina za gledati Kodi i koliko bi to papalo prometa?

Zahvaljujem!

 - počni od ne miješanja oznaka.. 100GB sigurno nema veze ni sa čime, pad sa 7 na 1? siguran da ne miješaš Mbit i Mbyte - MB?  Za pad ako postoji ti nitko ne može dati neki odgovor, tvoj ISP, mreža, ostali uređaji.. i to nema veze s uređajem, odnosno može biti neki bugoviti-škart, od 100 komada par takvih i tad nema odgovora osim ''meni (ne)radi''.

 Mislim da se tih 100GB odnosi na količinu prometa. Dakle ima brzinu interneta od 7Mbit/s dok ne potroši 100GB prometa a nakon toga mu provider spusti brzinu na 1.2Mbit/s. Bilo kako, na 7Mbit/s će možda još i moći pogledati neki 720p sadržaj ali na 1.2Mbit/s brate ne možeš ni surfati pošteno a kamo li stremati.

7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
JackIsBack kaže...

 Mislim da se tih 100GB odnosi na količinu prometa. Dakle ima brzinu interneta od 7Mbit/s dok ne potroši 100GB prometa a nakon toga mu provider spusti brzinu na 1.2Mbit/s. Bilo kako, na 7Mbit/s će možda još i moći pogledati neki 720p sadržaj ali na 1.2Mbit/s brate ne možeš ni surfati pošteno a kamo li stremati.

 Pa nije baš tak, recimo ja skidam redovito 720p ripove kojima je prosječni bitrate oko 1 Mbbps, i slika je odlična.

I sve to s H264 codecom.

A s H265 je potreban još i manji bitrate.

Premda svi rade vjerovatno s nižim levelom kompresije, ali svejedno sumnjam da idu na tak visoki bitrate....

Valjda će netko tko gleda ove liste na Kodiju biti tak dobar, pa da nam da neki codec info, ili kak se već to sad zove na Kodiju, mislim da samo treba stisnuti O dok gleda.

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
fer-de-lance kaže...
Milka30 kaže...

Pozdrav!

 

  Odmah da kazem da ja nemam pojma cemu to uopce sluzi,a posto me zena natjerala da vas pitam,jer je ona kod kolegice vidjela to,zato da bih bio dobar muž pitam vas:

Valja li ovaj stroj?

Mogu li gledati Kodi TV sa titlovima na njemu?

Imam maximalnu brzinu neta 7 Mb/s (100GB)-kasnije padne na 1.2 Mb/s,dali je to dovoljna brzina za gledati Kodi i koliko bi to papalo prometa?

Zahvaljujem!

 Valja stroj,a kaj se tiče prometa,Full HD streamovi vjerovatno u prosjeku traže bar oko 2,5 Mbps(neka me netko ispravi ako sam fulao odokativnu procjenu),ovisno o vrsti postavkama codeca.

A to ti je onda oko 300KB po sekundi,odnosno cca. 1GB po satu.

A sad,ovisi koju listu gledaš,kolege će ti znati reći prosječni bitrate,ja ne koristim Kodi.

 Za full HD je optimalno najbolje od 4 Mbps pa naviše, a sa 2,5 bi možda izvukao neki 720p. Bar tako večina streaming servisa preporučuje.

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ihush kaže..

 - počni od ne miješanja oznaka.. 

 ....

JackIsBack kaže...

 Mislim da se tih 100GB odnosi na količinu prometa. Dakle ima brzinu interneta od 7Mbit/s dok ne potroši 100GB prometa a nakon toga mu provider spusti brzinu na 1.2Mbit/s. Bilo kako, na 7Mbit/s će možda još i moći pogledati neki 720p sadržaj ali na 1.2Mbit/s brate ne možeš ni surfati pošteno a kamo li stremati.

Upravo tako!

 

 

 

 

  Na ovoj mreži,sa ovom max brzinom gledao sam Kodi i to samo par programčića je glatko radilo bez štekanja(loadinga).

Doduše,radio sam prema tutorijalu Marka i stavljao sam linkove koje je on dao!

Ako sam dobro skontao,ti linkovi određenih programa se mogu promjeniti?

 

Od toga uređaja kojega bi eventualno kupio,ne bih zahtjevao Bog-zna-što...Ja da pogledam koji dokumentarac,djeca da odigraju koju igricu i žena da pogleda one debele što su na operacijama,

Uopce ne patim od nekakve HD kvalitete,720p mi je sasvim dosta! 

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
16 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Bok ekipa,

 

razmišljam o nabavci jednog takvog uređaja pa gledam ove nove sa s912. Pošto su još novi, dal ima smisla s njima riskirat il se lijepo na S905x zadržati?

Koristio bi ga većinom za gledanje sadržaja s eksternog diska, manje za streamanje hd sadržaja pošto mi je internet doma za niš. 

Kakva su vaša iskustva po pitanju ovih proizvođača (ako ih možemo tak nazvat)

Gledao sam ove: 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_449234.html?wid=21

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_424951.html?wid=21

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_449442.html?wid=21

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_424843.html?wid=21

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

pozdrav ekipa,

 

Kupujem telku 4k non smart i htio bi na nju dodati android box.

 

Cjenovno sam ograničen cca 500kn + - 100kn.

 

Gledao sam ih par i naletio na ovaj jedan koji ima mislim sve kaj mi treba za 4K telku. Generalno mi treba najviše za filmove i serije kaj bi htio gledat u 4K, te mi treba naravno za  KODI i jubitu.

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_449234.html?wid=21

 

Molim Vas preporuke! kupujem možda već danas ako nađem dobar! :)

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
AlkyKronick kaže...

Bok ekipa,

 

razmišljam o nabavci jednog takvog uređaja pa gledam ove nove sa s912. Pošto su još novi, dal ima smisla s njima riskirat il se lijepo na S905x zadržati?

Koristio bi ga većinom za gledanje sadržaja s eksternog diska, manje za streamanje hd sadržaja pošto mi je internet doma za niš. 

Kakva su vaša iskustva po pitanju ovih proizvođača (ako ih možemo tak nazvat)

Gledao sam ove: 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_449234.html?wid=21

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_424951.html?wid=21

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_449442.html?wid=21

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_424843.html?wid=21

 

Hvala

Eto ti ovaj Beelink GT1, kad još pogledaš njegovu cijenu to je to plati i nosi.

 

http://www.bee-link.com/Beelink-MiniPC-TV-BOX-54-1.html

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 12:35 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Prevrtio sam YT s raznim testovima i ovaj Beelink mi se čini ok, pogotovo za tu cijenu.

E sad, prva misao mi je bila koji će chipset/box podržavati Nougat i Vulkan, tj. imati update za isti.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
limitedition kaže...

Prevrtio sam YT s raznim testovima i ovaj Beelink mi se čini ok, pogotovo za tu cijenu.

E sad, prva misao mi je bila koji će chipset/box podržavati Nougat i Vulkan, tj. imati update za isti.

 To ti nitko ne garantira da ćeš imati update za novije verzije i 99% slučaja da ga neće biti. 

10 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Imam ja beelink mxmiii....Sasvim solidan za 330kn.
Kad su liste kvalitetne rade savršeno.Evo bez problema trenutno preko bikerove free liste gledam Real-Villareal a sad ću Barcu i Atletico.
This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kaj velite na ovaj:

 

http://www.kerman.hr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&category_id=36&product_id=5930&Itemid=64

 

Neda mi se čekati iz Kine player (a i nedavno sam imao problem sa GearBest-om).

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2016 22:07 (lovator1973).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Za šta ti treba?

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gee kaže...

Za šta ti treba?

 Iskreno, niti sam ne znam.

:-)

Šala mala.

 Znam si s obitelji pogledati neki (skinuti) filmić.

I onda moram nositi laptop do TV-a i spajati.

Trenutno imamo samo zemaljke programe pa bih želio nešt više (npr. gledati neke tekme, filmove, naravno ak se to može).

 

 

15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Pa to ti je ok onda, ali nije za 4k ... Imaj na umu da je to kod kineza oko 20-25 eura (govorim da shvatiš vrijednost uređaja, kad već ne želiš naručivat iz Kine), dakle to nije neki top model ali sve bi trebalo radit uredno, ja imam mxq 4k i zadovoljan sam, s time da za tvoj čip kažu da je nešto bolji...

evo ti neki review...

http://www.cnx-software.com/2015/11/28/k1-plus-amlogic-s905-tv-box-review/

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 0:11 (Gee).
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

@Gee,

 

hvala ti na savjetu. Budem onda to ubo....

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Eto, za sve koji traže povoljan Android TV box, mogu preporučiti ovaj, uzeo sam ga baš nedavno i sve radi kako treba. Pogledao par filmova preko Exodusa, wireless uredno streama bez problema, ne zagrijava se, ne trza, stvarno preporuka. Sada vidim da ima i noviji model za istu cijenu, s Androidom 6.0 i S905x čipsetom, valjda je isto dobar, ali ne znam iz prve ruke :)

Tako da skuplje od ovoga nemojte uzimati, stvarno ne vidim razloga. Jedino treba uložiti u neku bežičnu kombinaciju tipkovnice i miša, olakšava život nemjerljivo.

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_366029.html?wid=3

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Dali se može naštimat da se TV boxom upravlja preko daljinskog od televizije, na rasbery Pi imam tu mogućnost preko viera linka, tako da nema masa daljinskih po kući?
Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 12:56 (balck2x11).
16 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku

Nisam isprobao pošto imam stari TV, ali prema specifikacijama bi trebalo raditi, čak i na daljinskom ima dio s kontrolama TV-a.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 13:35 (Pixidar).
16 godina
moderator
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
balck2x11 kaže...

Dali se može naštimat da se TV boxom upravlja preko daljinskog od televizije, na rasbery Pi imam tu mogućnost preko viera linka, tako da nema masa daljinskih po kući?

U teoriji bi takav program mogao postojati. Naime, nekakav program na TV boxu mora postojati, koji će čitati kodove s IR prijemnika i onda upravljati sučeljem Androida i Kodija. Treba vidjeti koji je to program na tvom TV boxu pa vidjeti može li se prilagoditi drugom daljinskom upravljaču.

 

Za Kodi inače postoje aplikacije za mobitel, pa njime možeš upravljati preko mobitela (nisam isprobao), npr. ovaj.

15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mbaksa kaže...
balck2x11 kaže...

Dali se može naštimat da se TV boxom upravlja preko daljinskog od televizije, na rasbery Pi imam tu mogućnost preko viera linka, tako da nema masa daljinskih po kući?

U teoriji bi takav program mogao postojati. Naime, nekakav program na TV boxu mora postojati, koji će čitati kodove s IR prijemnika i onda upravljati sučeljem Androida i Kodija. Treba vidjeti koji je to program na tvom TV boxu pa vidjeti može li se prilagoditi drugom daljinskom upravljaču.

 

Za Kodi inače postoje aplikacije za mobitel, pa njime možeš upravljati preko mobitela (nisam isprobao), npr. ovaj.

 Nije to do programa nego do HDMI koji to podzava ili ne i za to postoji dodatak neki adapter za HDMI koji navodno" radi Rpi ima to ugrađeno u sebi 

 

E da i to mora i TV podržavati to se zove CEC i android tv box  to ima treba ga ukljuciti 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 11:12 (Buhaha).
16 godina
moderator
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Buhaha kaže...
Nije to do programa nego do HDMI koji to podzava ili ne i za to postoji dodatak neki adapter za HDMI koji navodno" radi Rpi ima to ugrađeno u sebi 

 

E da i to mora i TV podržavati to se zove CEC i android tv box  to ima treba ga ukljuciti  

Nisam uopće znao da tako nešto postoji. Zgodno.

10 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

....moze lagana pomoc, koji bi tv box od ova dva, po Vama, bio bolji izbor (da se ne moram patit s Kodijem kad kupim, zelim plug n play)...... thx

 

1.) http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_258635.html

2.) http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414639.html

dc hejter
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav

Moze preporuka nekog tv boxa sa webcamom za skype ili dali znate jesu li obicni kompaktibilni sa usb web kamerama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ovisi kako sa kojom. Ako na kameri pise da ima podršku za linux, onda ce android box raditi s njom na plug ansd play...
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Sa Logitechovim kamerama ne bi trebalo biti problema.

7 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku
Inače, radit će vam svaki UVC video izvor.
https://en.wikipedia.org/wiki/USB_video_device_class
A to su praktički valjda sve webkamere kaj postoje od 2003. na dalje i još hrpa drugog hardvera.
Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku

Ma uzmi bilo koji s 2 GB rama i Androidom 6.0... I baci oko na daljinski, procijeni koji ti se čini bolji.

 

Plus, nemoj uzimati skuplje opcije dostave na Gearbestu, to ide DHL-om, zaljepit će ti još i svoje ekstra troškove...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 11:35 (Pixidar).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice