Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.500.854
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Vidio sam već mzopg da si pisao da HRTi i RTL Play rade (kad si pisao o xiaomi sticku), a nadao sam se da postoji i neki brži nacin prebacivanja ovih nacionalnih/zemaljskih kanala.. Pretpostavljam da bi se onda trebalo izlazit iz jedne aplikacije (npr iz HRTi) pa dok pokrene drugu aplikaciju (npr RTL Play)...(?) Ne postoji neki brži način? Onda je stvarno mozda bolje uzet i dvbt2 receiver za nacionalne...
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 21:22 (tom hanks).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
tom hanks kaže...
Vidio sam već da si mzopg pisao da HRTi i RTL Play rade (kad si pisao o xiaomi sticku), a nadao sam se da postoji i neki brži nacin prebacivanja ovih nacionalnih/zemaljskih kanala.. Pretpostavljam da bi se onda trebalo izlazit iz jedne aplikacije (npr iz HRTi) pa dok pokrene drugu aplikaciju (npr RTL Play)...(?) Ne postoji neki brži način? Onda je stvarno mozda bolje uzet i dvbt2 receiver za nacionalne...

Brži način ti je preko Kodija, ali tamo stream nije uvijek top kvalitete i stabilan, i prebacivanje traje duže nego kod klasičnog dvbt2 jer treba 5-10sek. dok se učita stream. Vjerojatno ima i drugih addona, možda i boljih, ali meni sve radi ok ovako tako da nisam tražio dalje.

 

U principu otkad se vrti Netflix na TV-u malo što se drugo gleda, evo jučer odgledao ove Milićeve emisije What's Up America na HRTi, fora je što ih tamo imaš u "videoteci", pa ne treba loviti live prijenos.

 

Imaš i Android box koji ima i dvbt2 pa ti je sve u jednom, ako te to brine.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Isprobao sam vec prije HRTi, videoteka je super stvar i Milić je dobar lik..

A ''brine'' me jer ce i starci koristit taj TV pa da oni mogu lakše i brže prebacivat između nacionalnih kanala..

Vidio sam da se vec pisalo o Mecool combo boxovima i da su dva člana foruma odustala od combo boxova zbog boljeg izbora kad se kupuju odvojeno dva uređaja..(?) da li tko zapravo koristi taj hibrid i kakav je..?

Koje su ustvari prednosti u uzimanju comba naspram uzimanju dva uređaja? - manje nereda jer imas 1uređaj i 1upravljac...?
A nedostatak je manje provjeren/lošiji uređaj (mecool combo)..?

sorry zbog više pitanja i zahvaljujem ako netko bar dio prokomentira
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 11:53 (tom hanks).
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Ja imam mecool DVB-T2/DVB-S2 (K3 pro) box i uopće nevidim zašto bi trebalo kupovat odvojene boxeve. DVB program se moze podesit da se kod paljenja boxa automatski pokrene sa našim programima pa je problem sa roditeljima odmah riješen.

15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Molim Vas, neznam puno o Android Tv-u. Uzeo sam brzi internet, oko 60 mbit/s. Želim spojiti na Tv koji nema dvbt-2 nekaki android box. Da mogu puštati youtube, nekakve crtiće, i gledati naše programe, arene i sl. Može li mi netko preporučiti, da li mogu nešto nešto uzeti za jedno 300, 400 kn da je dobro. Za dijete, da nije nešto prekomplicirano za učitavanje, prebacivanje i sl. Koji Android box?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 23:08 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Xiaomi TV stick ili Amazon Fire TV stick npr.

Kak točno si zamislio gledati Arena sport?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hexfire kaže...
Xiaomi TV stick ili Amazon Fire TV stick npr.

Kak točno si zamislio gledati Arena sport?

 Kodi?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
vjeko333 kaže...

Molim Vas, neznam puno o Android Tv-u. Uzeo sam brzi internet, oko 60 mbit/s. Želim spojiti na Tv koji nema dvbt-2 nekaki android box. Da mogu puštati youtube, nekakve crtiće, i gledati naše programe, arene i sl. Može li mi netko preporučiti, da li mogu nešto nešto uzeti za jedno 300, 400 kn da je dobro. Za dijete, da nije nešto prekomplicirano za učitavanje, prebacivanje i sl. Koji Android box?

 

Ja zastupam tezu da nema boljeg Box-a od ovog zadnjeg Chromecast-a sa daljinskim :) no za ovo što tebi treba vidio sam da ima boxova i u Elipsu.

Za gledanje televizije imaš temu tu na Bugu Gledanje tv-a preko interneta

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
vjeko333 kaže...
Hexfire kaže...
Xiaomi TV stick ili Amazon Fire TV stick npr.

Kak točno si zamislio gledati Arena sport?

 Kodi?

 Preko Mi TV sticka zaboravi

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
vjeko333 kaže...
Hexfire kaže...
Xiaomi TV stick ili Amazon Fire TV stick npr.

Kak točno si zamislio gledati Arena sport?

 Kodi?

 Imaš neku plaćenu listu već ili planiraš tražiti besplatne streamove? Čisto da se ne iznenadiš da nisu baš pouzdani i da ćeš vjerojatno imati mjesečni trošak nekog ilegalnog IPTV-a ko i većina nas :). Ako si barem donekle zahtjevan korisnik.

 

Ako planiraš plaćati neku listu onda ima daleko boljih opcija od Kodija. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 11:42 (Hexfire).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hexfire kaže...
vjeko333 kaže...
Hexfire kaže...
Xiaomi TV stick ili Amazon Fire TV stick npr.

Kak točno si zamislio gledati Arena sport?

 Kodi?

 Imaš neku plaćenu listu već ili planiraš tražiti besplatne streamove? Čisto da se ne iznenadiš da nisu baš pouzdani i da ćeš vjerojatno imati mjesečni trošak nekog ilegalnog IPTV-a ko i većina nas :). Ako si barem donekle zahtjevan korisnik.

 

Ako planiraš plaćati neku listu onda ima daleko boljih opcija od Kodija. 

 Nemam ništa plaćeno. A šta najbolje uzeti, da nije preskupo, a pogodno za djecu i da se može puštati po želji?

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
vjeko333 kaže...

 Nemam ništa plaćeno. A šta najbolje uzeti, da nije preskupo, a pogodno za djecu i da se može puštati po želji?

 Ja imam Mi Box S i Kodi radi uredni na njemu..... uz to instaliraš i neki Addon ili Build i problem riješen....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hexfire kaže...
vjeko333 kaže...
Hexfire kaže...
Xiaomi TV stick ili Amazon Fire TV stick npr.

Kak točno si zamislio gledati Arena sport?

 Kodi?

 Imaš neku plaćenu listu već ili planiraš tražiti besplatne streamove? Čisto da se ne iznenadiš da nisu baš pouzdani i da ćeš vjerojatno imati mjesečni trošak nekog ilegalnog IPTV-a ko i većina nas :). Ako si barem donekle zahtjevan korisnik.

 

Ako planiraš plaćati neku listu onda ima daleko boljih opcija od Kodija. 

 A koliko se to plaća i koji bi box trebao za tako što. Za neku listu, recimo tipa kao što nudi evo tv (ful svi paketi)

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Xiaomi ili Firestick su dovoljni. Lista ima hrpa i sve ovisi što želiš. Najveći problem su popularni live prijenosi npr. Liga Prvaka. Računaj oko 10 eura mjesečno za jako stabilnu listu. Za 5 eura su nešto lošije u teoriji, ali ne znači da za tvoje potrebe neće biti dovoljno.

Najhvaljenije na forumu su Tvviet, reddevil i Nova iptv liste. Vidim da si pitao i u onoj drugoj temi pa će ti se sigurno neki prodavatelj javiti na pp. Ne smijemo stavljati linkove.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Šta kažete na MX10 RK3328 4/64 4K box, koji ima i Lan i Wifi? Cijena 499 kn.Da li je bolji od slabašnih stikova (firestick, xiaomi tv stick) ili MI BOX S? Ima i utor za sd karticu? Jel to sve tako super za tu cijenu? U čemu je problem i kvaka? 

 

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 11:50 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
vjeko333 kaže...

Šta kažete na MX10 RK3328 4/64 4K box, koji ima i Lan i Wifi? Cijena 499 kn.Da li je bolji od slabašnih stikova (firestick, xiaomi tv stick) ili MI BOX S? Ima i utor za sd karticu? Jel to sve tako super za tu cijenu? U čemu je problem i kvaka? 

 

 Ako prođeš malo temu, preporuka ide box sa Amlogic S905X3 procesorom.

Primjerice: A95X F3 Air, X96 Max+, X96 Air, HK1...
Nađeš recimo na Aliexpressu sa EU skladišta i izađe te oko 300-400 kn.

 

Predomisliš se gledati ipak HBO GO, Netflix, Amazon Prime u FULL HD/4K, tada Fire Stick 4k ili Mi Box S jer imaju licencu.

 

Ovo što si naveo, YT, Kodi, IPTV, Xiaomi Box S će biti dovoljan da odradi, možeš mu dodati i usb hub i usb ethernet pa ga možeš žicom spojiti.


Ako ti licenca nije bitna, onda neki sa S905X3 procesorom.

Liste su ti već sugerirali, povoljniju možeš Nova ili od Kineza sa Aliexpressa uzmeš.

15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Meni uopće ne treba 4K, jer mi je TV stara Panasonic X20 plazma, 10 god stara, nije full hd, pa neznam gdje šta, da ne plaćam dodatno za to

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 13:10 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Gdje kupiti jedno ili drugo po tim cijenama iz teksta?

Chromecast s google TV kod nas najjeftiniji 720kn.

U tekstu Chromecast 50$, a Firestick 40$ na akciji 29$.

Da je i 50% skuplje uzeo bi odmah, ali kod nas Chromecast 115$ to je preko 125% skuplje. 

Firestick koliko vidim nema kod nas za kupiti.

 

Ima li negdje vani za te ili slične cijene?

Baš mi treba još dva komada, pa da znam ide li opet Mi TV Stick ili se može ovo dobiti za ok cijenu.

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Firestick 4k je neki dan opet bio 30 eura na Amazon.de. Možda još traje? Često je za cijene. Ali moraš preko mailbox.de riješiti dostavu. Oko 300kn je ukupno.

Imaš u Linksu Firestick, ali je skoro 500kn.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 22:58 (Hexfire).
11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Evo ako netko trazi neki relativno jeftin i dobar tv box, ja prodajem HK1 zbog komplikacija oko postarine i blabla da ne objasnjavam, tu je link pa ako je netko zainteresiran. Lp

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...

Gdje kupiti jedno ili drugo po tim cijenama iz teksta?

Chromecast s google TV kod nas najjeftiniji 720kn.

U tekstu Chromecast 50$, a Firestick 40$ na akciji 29$.

Da je i 50% skuplje uzeo bi odmah, ali kod nas Chromecast 115$ to je preko 125% skuplje. 

Firestick koliko vidim nema kod nas za kupiti.

 

Ima li negdje vani za te ili slične cijene?

Baš mi treba još dva komada, pa da znam ide li opet Mi TV Stick ili se može ovo dobiti za ok cijenu.

 za firestick je najpovoljnije ovo sto kolega Hex kaže, a Chromecast koliko vidim je najpovoljnije naručiti direktno sa google store u DE (69€), pa preko mailboxa...u tekstu su cijene koje su u USA.

 

evo firestick kod nas u linksu:

običan: https://www.links.hr/hr/media-player-amazon-fire-tv-lite-alexa-hdmi-wi-fi-750200016

4k: https://www.links.hr/hr/media-player-amazon-fire-tv-4k-alexa-hdmi-wi-fi-750200015

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 11:18 (Dan1234567890).
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Stigao mi Nvidia Shield. Oduševljen sam zasad. Prije sam koristio Mi Box S i uvijek sam imao problema sa IPTV servisima zbog nedostatka ethernet priključka. Kupio sam onaj usb to ethernet adapter i to mi je malo pomoglo, ali svejedno je bilo nestabilno. Shield leti, duplo brži od bilo kojeg uređaja koji sam prije koristio. Ono što me najviše oduševilo je AI upscaling. Znači ako gledate 720p ili 1080p signal, Shield ga upscalea na 4k zaslonu. Rezultati su fenomenalni. Najviše me iznenadilo GeForce Now streamanje PC igara. Probao par igara i uopće nisam imao dojam da sam koristio streamanje, igre su radile kao da igram nativno na Shieldu. Doduše, imam jako dobar internet u stanu, ali na ostalim uređajima mi streamanje igara nije radilo ni približno tako dobro.

 

Tako da, sve u svemu oduševljen sam. Shield je dosta skuplji od ostalih uređaja ali se itekako osjeti ta razlika u cijeni. Ako je netko razmišljao uzeti, imate preporuku od mene.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 17:53 (antimadridista).
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Dan1234567890 kaže...

 za firestick je najpovoljnije ovo sto kolega Hex kaže, a Chromecast koliko vidim je najpovoljnije naručiti direktno sa google store u DE (69€), pa preko mailboxa...u tekstu su cijene koje su u USA.

 

evo firestick kod nas u linksu:

običan: https://www.links.hr/hr/media-player-amazon-fire-tv-lite-alexa-hdmi-wi-fi-750200016

4k: https://www.links.hr/hr/media-player-amazon-fire-tv-4k-alexa-hdmi-wi-fi-750200015

 Gdje ti vidis na linku da je 4k?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 22:30 (roby27).
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Da, samo u nazivu linka piše 4K. Ne možeš znati kad su fizički isti. Vjerojatno je ipak 1080p.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Koliko je sad Amazon Firestick 4 k bolji od Mi Tv Stick 4 k? Imam priliku kupiti novi amazon za 400 kn (preko oglasa) ili Mi Tv stick za 300 kn preko trgovine. Da li se isplati dati 100-200 kn više za fire stick? Po čemu je toliko bolji? 

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 12:01 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
vjeko333 kaže...

Koliko je sad Amazon Firestick 4 k bolji od Mi Tv Stick 4 k? Imam priliku kupiti novi amazon za 400 kn (preko oglasa) ili Mi Tv stick za 300 kn preko trgovine. Da li se isplati dati 100-200 kn više za fire stick? Po čemu je toliko bolji? 

 Neznam osobno ali pogledaj videa, možda ti olakša odabir...

 

 

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
vjeko333 kaže...

Koliko je sad Amazon Firestick 4 k bolji od Mi Tv Stick 4 k? Imam priliku kupiti novi amazon za 400 kn (preko oglasa) ili Mi Tv stick za 300 kn preko trgovine. Da li se isplati dati 100-200 kn više za fire stick? Po čemu je toliko bolji? 

 Netko je komentirao nedavno da koristi oba i ne vidi neku veliku razliku, pa ako ne možeš uzeti FireTV za 300kn pitanje je isplati li se. Vjerojatno nećeš pogriješiti niti s jednim. Plus što dosta toga ovisi i o drugim faktorima... IPTV koji ćeš koristiti, kvaliteta WIFI-a, brzina Interneta...

 

Osobno sam uzeo FireTV jer sam imao dva mjeseca Prime videa pa mi je nekako bilo logično uzeti ga, a i na forumu ga hrpa ljudi koristi (s IPTV listom koju koristim i ja) i hvali pa mi je nekako bilo "sigurnije" uzeti njega, a ne Xiaomi. Što naravno ne znači da sa Mi TV ne bih bio podjednako zadovoljan.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hexfire kaže...
vjeko333 kaže...

Koliko je sad Amazon Firestick 4 k bolji od Mi Tv Stick 4 k? Imam priliku kupiti novi amazon za 400 kn (preko oglasa) ili Mi Tv stick za 300 kn preko trgovine. Da li se isplati dati 100-200 kn više za fire stick? Po čemu je toliko bolji? 

 Netko je komentirao nedavno da koristi oba i ne vidi neku veliku razliku, pa ako ne možeš uzeti FireTV za 300kn pitanje je isplati li se. Vjerojatno nećeš pogriješiti niti s jednim. Plus što dosta toga ovisi i o drugim faktorima... IPTV koji ćeš koristiti, kvaliteta WIFI-a, brzina Interneta...

 

Osobno sam uzeo FireTV jer sam imao dva mjeseca Prime videa pa mi je nekako bilo logično uzeti ga, a i na forumu ga hrpa ljudi koristi (s IPTV listom koju koristim i ja) i hvali pa mi je nekako bilo "sigurnije" uzeti njega, a ne Xiaomi. Što naravno ne znači da sa Mi TV ne bih bio podjednako zadovoljan.

 A da li sa Firestickom možeš ujedno i upaliti TV, dok sa Mi Tv stickom ne možeš? Ono, da imaš jedan daljinski...

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ne znam za Xiaomi, ali Firestick pali moj Sony TV-a. Daljinski od TV-a praktički više ne koristim. Nisam ni znao za to u trenutku kad sam kupovao pa me ugodno iznenadilo.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice