Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.499.293
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Loo kaže...
Pozdrav ekipa, trebam preporuku za neki android box za gledanje iptva i da se može puštat slika preko moba na njega(yt i to) iako ta obicja nije najbitnija. Najbitnije mi je da nema trzanja i stekanja dok gledam tv (net je uredu to sam vec isprobo na drugom tv-u). Kupio bi u nekom ducanu kod nas da ne moram cekat mjesec dva dana od kineza. U nekom cjenovnom rangu oko 400, 500kn ako se može šta dobro dobit za ne novce.

 https://www.nabava.net/media-playeri/xiaomi-mi-tv-box-s-cijena-android-usb-hdmi-114419111

BE HAPPY 要開心 : )
13 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav, upravo sam želio pitati za Xiaomi Box S, gledam ga za kupiti, najviše me zanima (onaj tko ima) kako je zadovoljan? Dali je softverska podrška uredu....


Za sada imam NexBox A95X (ali je pao pa mi je LAN konektor djelomično puknuo).... malo sam skeptip prema ovih 2GB RAMA koje Xiaomi ima...

dali možda ima jači model?

 

Hvala na svakoj inf....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Uzeo sam Xiaomi Mi Tv stick neki dan, pa da ukratko napišem iskustva. Imam u spavaćoj staru Panasonic plazmu, pa sam joj htio udahnuti novi život, a i vikendom često nisam doma, pa da mogu gledati MAXtv to Go. U principu sam zadovoljan. Prvo postavljanje traje 10-ak minuta, ažuriranje na zadnju verziju još skoro desetak. Netflix i YouTube rade super, treba ima par sekundi da se startaju i nakon toga sve radi fino fluidno. MAXtv sam instalirao, no pri prijavi je puknuo na dijelu gdje moram odjaviti jedan od postojećih uređaja. No, nakon ponovnog pokretanja aplikacije i logina, radi bez problema. Pogledao kvalifikacije F1 danas, nije ni trznuo. Probao ga napajati preko USBa na TV u i preko naponskog adaptera, sve super. Stick se grije, ali ne pretjerano. Mislim da je bolje da mu je max reza 1080, nego da se muči sa 4k. Moram vidjeti postoji li mogućnost registracije više Google accounta, to bi mi bilo super. Sve u svemu, dosta sam zadovoljan, mogu ga komotno preporučiti.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 21:21 (BigD_Cro).
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...

Pozdrav, upravo sam želio pitati za Xiaomi Box S, gledam ga za kupiti, najviše me zanima (onaj tko ima) kako je zadovoljan? Dali je softverska podrška uredu....


Za sada imam NexBox A95X (ali je pao pa mi je LAN konektor djelomično puknuo).... malo sam skeptip prema ovih 2GB RAMA koje Xiaomi ima...

 Imam ja Box S i, iako je po specifikacijama slabiji od kineza, radi neusporedivo bolje. Imao sam MXQ prije Xiaomija i preporodio sam se kada sam ga se rijesio. Xiaomi radi stabilnije, brze, dozvoljava Netflix HD i ima app za HBOGO koji cak i radi (ne idealno, ali bolje -- jao kako je to losa aplikacija).

 

Stojim i dalje iza toga sto sam napisao 21.4.:

"Stigao Mi Box S, razlika izmedju njega i starog "kinez" tv boxa je nebo i zemlja. Nisam probao jos pokretanje raznih multimedia fileova, ali sam OS, Netflix, HBO, Deezer, HBOGO rade neopisivo bolje i brze.

Da ne spominjem vise rezolucije koje ove "certified" aplikacije sada mogu/zele prikazati..."

 

Updatu je da sam pokusao razne video fileove, uglavnom s MX playerom i sve radi besprijekorno. Nije dovoljno jak za igranje, ali tome niti ne sluzi.

Jedina negativna stvar je sto nema ethernet port pa ovisi o WiFiju...

Object reference not set to an instance of an object
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 8:30 (Beno).
13 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Beno kaže...

 

Updatu je da sam pokusao razne video fileove, uglavnom s MX playerom i sve radi besprijekorno. Nije dovoljno jak za igranje, ali tome niti ne sluzi.

Jedina negativna stvar je sto nema ethernet port pa ovisi o WiFiju...

 To mi je drago čuti, ja čekam DPD da mi dostavi "paket" sad ovih dana......

11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kod Mibox-a se ethernet port moze dobiti sa ovim za 2-3 dolara iz kine a ako je hitno moze se i kod nas kupiti slicni adapter sam je preko 100 kn-a.

 

USB 2.0 to RJ45 Network

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 11:28 (azzie).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Kupio vrlo slican, prije cca tri mjeseca... Iz kine... Jos nije stiglo... End date dostave 05.01.2021...

 

Zivo me zanima kako ce radit kad to ukopcam na USB hub u boxu u kojem je vec 2 USB sticka :D 

 

Object reference not set to an instance of an object
13 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Beno kaže...

Kupio vrlo slican, prije cca tri mjeseca... Iz kine... Jos nije stiglo... End date dostave 05.01.2021...

 

Zivo me zanima kako ce radit kad to ukopcam na USB hub u boxu u kojem je vec 2 USB sticka :D 

 

 Reci mi koja je zadnja inačica softvera, da odmah napravim update.....

16 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kernel znam da je 4.9.113, ne znam build. 

Updateaj kad javi da ima novih updatea, tako da nemas s tim brige.

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Beno kaže...

Zivo me zanima kako ce radit kad to ukopcam na USB hub u boxu u kojem je vec 2 USB sticka :D 

Isto tako imam složeno, i sve radi OK. Puno stabilnija i bolja veza nego preko wifija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 9:17 (kiki_b).
13 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Beno kaže...

Kernel znam da je 4.9.113, ne znam build. 

Updateaj kad javi da ima novih updatea, tako da nemas s tim brige.

 Danas bi mi trebo doć, pa eto očekujem

13 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Došao Xiaomi Mi Box S

 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
* Gale92 ..eto veselja u kucu :) ..nek Te dobro služi dugo vremena
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...

Došao Xiaomi Mi Box S

 Javi dojmove.

16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kiki_b kaže...
Beno kaže...

Zivo me zanima kako ce radit kad to ukopcam na USB hub u boxu u kojem je vec 2 USB sticka :D 

Isto tako imam složeno, i sve radi OK. Puno stabilnija i bolja veza nego preko wifija.

 Slozio sam ovu skalameriju, enableao USB Ethernet mode, ali Xiaomi ne prepoznaje mrezu (samo WiFi). Postoji li neka caka koju si jos morao podesiti? Ako ne, vjerojatno je adapter nekompatibilan/defective...

Object reference not set to an instance of an object
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Beno kaže...

 Slozio sam ovu skalameriju, enableao USB Ethernet mode, ali Xiaomi ne prepoznaje mrezu (samo WiFi). Postoji li neka caka koju si jos morao podesiti? Ako ne, vjerojatno je adapter nekompatibilan/defective...

Ništa dodatno nisam podešavao, samo prikopčao i radi.

Ovo imam:

https://www.aliexpress.com/item/32989823072.html

 

https://www.aliexpress.com/item/32821209705.html

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku
Pozdrav svima, jel mi može netko poslati najnoviji link za instalaciju KODI-ja. Hvala.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
oceans12 kaže...
Pozdrav svima, jel mi može netko poslati najnoviji link za instalaciju KODI-ja. Hvala.

 Što će ti link za KODI? Odeš u google trgovinu i instaliraš od tamo.

13 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Mi box s je 420 km u hg spotu. Poštarina free

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Taman sam htio napisati pohvalu kada ono "prc".

 

Jučer sam primjetio kad gledam live strimove u FULLHD ili 4K nakon nekoliko sekundi se slika zamrzne (slika u prilogu).

 

 

Koristim XIAOMI MI BOX S

 

 

Zanima me na konji način napraviti update YT aplikacije....

Ovo se dešava kada gledam Livestream na FULL HD ili 4K. Ovo se dešava kada gledam Livestream na FULL HD ili 4K.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...

Taman sam htio napisati pohvalu kada ono "prc".

 

Jučer sam primjetio kad gledam live strimove u FULLHD ili 4K nakon nekoliko sekundi se slika zamrzne (slika u prilogu).

 

 

Koristim XIAOMI MI BOX S

 

 

Zanima me na konji način napraviti update YT aplikacije....

Nema kod mene tih problema. Probaj obrisati cache youtube app-a.

Update preko trgovine.

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
I moj mi box s ima gresku pri radu zna gubit wifi signal tj.signal je full ali stane, pa iskljucim wifi pa ukljucim i ponovno radi. Ne desava se kad gledam nesto nego kad prebacivam kanale na iptv, jednom na netflixu. Nadam se da ce se to rjesit kad ga zicano spojim sa mrezom. I kad ga upalim sekundu zazeleni slika i odma se vrati u normalu sta je nebitno al eto jos jedna čudna mana.
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
mzopg kaže...

Zanima me na konji način napraviti update YT aplikacije....

Nema kod mene tih problema. Probaj obrisati cache youtube app-a.

Update preko trgovine.

 Možda zvuči glupo ali kako se "ručno" napravi update aplikacije.

Našao sam u postavkama onu sekciju "Automatski dozvoli ažuriranje aplikacija" / "Nemoj automatski dozvoliti ažuriranje aplikacija"....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...
mzopg kaže...

Zanima me na konji način napraviti update YT aplikacije....

Nema kod mene tih problema. Probaj obrisati cache youtube app-a.

Update preko trgovine.

 Možda zvuči glupo ali kako se "ručno" napravi update aplikacije.

Našao sam u postavkama onu sekciju "Automatski dozvoli ažuriranje aplikacija" / "Nemoj automatski dozvoliti ažuriranje aplikacija"....

 Google trgovina, tamo pronađeš aplikaciju, odabereš je i ako postoji novija verzija trebao bi imati gumb UPDATE.

5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Interesantno mi je ovo za Mi Box S. Ja koristim Mi Stick par tjedana i stvarno radi besprijekorno. Pri prvom uključenju je ponudio ažuriranje i to je bilo to. Gledam i Netflix i YouTube i koristim MaxTv to Go aplikaciju.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
**BigD_Cro.. i meni je cudno jer Mi Box S koristim cca 8mj i nikakvih problema , Mi stick TV cca 3 mj isto, nikakvih problema
Istina, koristim samo za " striming" jer igrice me ne zanimaju

P.S.
jos sam otisao na "Developers Options" ili po naški "Opcije za razvojne programere" i tamo u postavkama sredio neke opcije, dodatno podesio i sad SBox i Mi stick leteeee ali ono bas rade koo " zvrk "!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 16:22 (blackE-1).
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Nemam nikakvih problema na svom mi box s

radi kao zmaj

 

BlackE sta si tocko podesio?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 17:15 (16OR).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
BigD_Cro kaže...
Interesantno mi je ovo za Mi Box S. Ja koristim Mi Stick par tjedana i stvarno radi besprijekorno. Pri prvom uključenju je ponudio ažuriranje i to je bilo to. Gledam i Netflix i YouTube i koristim MaxTv to Go aplikaciju.

 I meni stick radi besprjekorno dok mi mi box s gubi wifi

3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
**16OR - Opcije za razvojne programere "Developers Options" ..znaš kako doci do tih postavki ?
Puno toga ima za podesavanje , ako Ti je nepoznanica ili nisi vješt uz dužno postovanje ( zahtjeva znanja oko Android Os ) bolje ne dirati ništa kad udes u te silne postavke koje Ti se tamo nude
Ako znas doci do postavki "Opcije za razvojne programere" najlakse za pocetak je ubrzati uređaj ( to se moze na bilo kojem uredaju koji radi na Android OS / mob/ tablet itd )
- brzina animac prozora stav.na 1x
- brzina animac. prijelaza na 1x
- razmjer duljine animatora na 1x

Ove 3 stavke se mogu i skljuciti total. pa malo testirati , ako ti ne odgovara vrati se na 1x ,
Eto mala sitnica kako bar ubrzati svaki mob , box , tj sve ono sto radi na Android OS
3 godine
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
- vezano za Mi Box S , neki od kolega forumasa spominju problem sa Wifi

- kolega *kiki_b je ovdje stavio link
https://www.aliexpress.com/item/32989823072.html

Nesto slicno i ja koristim..bolje i stabilnije od Wifi
 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice