Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.502.141
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
15 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

U cemu je razlika izmedju TV BOX-a sa Amlogci S905 i Amlogic S905X.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Bugov moljac kaže...

U cemu je razlika izmedju TV BOX-a sa Amlogci S905 i Amlogic S905X.

12 sekundi googlanja...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Zahvaljujem na slici-tablici, ali mislio sam na razliku u koristenju, iskustva korisnika.

Iz ovoga sa slike-tablice, X ima android 6.0, penta procesor i VP9.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 13:12 (Bugov moljac).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

"Penta" je 5 

 

Dakle, razlika je u tome što imaš podršku za VP9 i noviji android. Ne bi trebalo biti nikakve značajne razlike ali X je isplatljiviji jer je noviji Android. Ako je razlika u cijeni malena, bolje ti je uzet X

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Za pentu imas pravo, lapsus

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav,

evo da ja podijelim svoje iskustvo sa jednim jeftinim android boxom sa gearbesta. Narucio sam nedavno jedan za kolegu sa posla jer mu je trebao takav uređaj a da nije nešto preterano skup i odabrao sam ovaj:

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_354506.html?vip=196692

 

Privuklo me je to sto ima android 5.1 sto je veoma bitno jer novi kodi 17 koji uskoro dolazi nece raditi na androidu 4.x, ima 4 USB ulaza, sasvim zadovoljavajucu procesorsku i graficku snagu i cinio mi se kao dobro slozen uredjaj i nisam pogrijesio.

 

Nakon sto sam dobio uredjaj i sve slozio za multimediju (nova verzija kodija sa schizm atlantis buildom, WSS za gledanje sporta) bio sam prilicno impresioniran uredjajem pogotovo s obzirom da ima samo 1GB RAMa. Nista nije stekalo, trzalo, prilicno je brz uredjaj, WI-FI radi korektno (ja sam bio prilicno blizu rutera tako da ne znam za domet), kada se poveze kablom na net isto nema problema. Playstore dolazi vec instaliran mada ima dosta apova koji prijavljuju da uredjaj nije kompatibilan i da se ne mogu instalirati, ali to se lako rijesi skidanjem apk sa nekog od brojnih sajtova namijenjenih tome. Moram napomenuti da iako uredjaj dolazi sa daljinskim upravljačem, prilična je patnja upravljati uređajem pomoću njega tako da svakako preporučujem bežični miš ili tastaturu ili kombinaciju čisto zbog komfora. Uređaj takođe dolazi i sa svojim strujnim adapterom i HDMI kablom (prilično je kratak, oko metra ako se dobro sjećam)

 

Posle su me kolege, prijatelji i rodbina koji su vidjeli uređaj gnjavili da i njima naručim jedan (standardna priča, nemam paypal, hajde ti to znaš, daću ti lovu čim dodje, ti se bolje razumiješ... :) ), pa sam do sada nekih 6-7 uređaja dobio i podesio i svi su se ponašali isto mada sam se samo sa onim prvim nešto duži period "igrao". Ove ostale sam podesio kao i njega i proslijedio dalje. Svi su do sada rekli da su oduševljeni i da nemaju nikakvih problema (uz standardne laicke opaske tipa dokle je ta tehnika dosla, sta sve nece izmisliti i slicno :)  )

 

Vidim da je trenutna cijena oko 28 EUR, ali često zna pasti na 24 na nekoliko dana tako da ako neko hoće da kupi može čekati da cijena bude na nižoj cifri. Ja sam iz BiH i poštom se može uvesti do 50 KM, oko 26 EUR bez carine tako da za jedan uređaj nisam plaćao carinu, ali kada su stizala 2 ili 3 odjednom jesam. 

 

Sto se tice softverskog podesavanja i instalacije naravno prva stvar je instalacija KODIja (ja sam deinstalirao onaj koji je dosao na uredjaju jer je bila starija verzija i instalirao najnoviji) i onda sam sa app storea skinuo Complete Kodi Wizzard i pomoću njega kodi nadogradio na Schizm Atlantis Build koji mi je najdrazi build, ima sve moguce dodatke od Exodusa pa dalje. 

Za sport preporucujem WSS aplikaciju koji mozete naci na doctor-dance.net (vec sam je preporucivao u nekim temama i ljudi su se zahvaljivali i preko privatnih poruka :) ) Ima stvarno mnogo sportskih kanala, streamovi su odlicni, bez pucanja, a od domacih imate Sport Klubove i Arene u HD. Probajte, necete pozaliti. Za domace kanale preporucujem EXYU VOD koji imate na playstoreu (za njega sam saznao tek nedavno tako da nisam instalirao na boxove, a nemam trenutno ni jedan kod sebe, ali na telefonu radi bez problema).

 

Eto to je "ukratko" od mene, vise podataka i slika mozete vidjeti na gearbestu, ako bude trebalo vise informacija pitajte slobodno, a imam i jos tri boxa na putu do mene pa ako bude nekoga interesovalo mogu snimiti, fotografisati, ispitati sta bude trebalo. Odmah da napomenem da se ne bavim preprodajom ovih uređaja i sve ove boxove koji su prošli kroz moje ruke sam naručivao isključivo za kolege i prijatelje koji nisu vični online kupovini tako da me nemojte pitati da li bi ja mogao da nabavim, koliko kosta kod mene itd (znam da je glupo upozorenje, ali tako sam na jednom forumu napravio recenziju jednog gadzeta i ljudi su me zatrpali u inbox da sa pitanjima mogu li im nabaviti.)

 

Ako nekog bude interesovalo da kupi uređaj i uradi to preko linka koji sam ostavio gore ja dobijam 10% popusta pri sledecoj kupovini, ako to nekom smeta neka ne kopira onaj dio posle html. U svakom slucaju ova mini recenzija je bila potpuno iskrena i bazirana na mom iskustvu, a sa namjerom da preporucim jeftin uredjaj koji ce bez problema raditi ono za sta je namijenjen.

 

Pozdrav!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 13:49 (Widowmaker).
15 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Ako vec falis pomenuti TV Box od NEXBOX-a pretpostavljam da je ovaj istog proizvodjaca takodjer dobar a k tome ima Android 6.0 i 2GB DDR3 RAM 16GB eMMC ROM.

I sto je jos bolje chip Amlogic S905X.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414553.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 23:01 (Bugov moljac).
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku

Za taj ne znam, jer ga nisam koristio. Vjerovatno jest bolji, bar po karakteristikama (duplo vise memorije, bluetooth, unaprijedjen procesor), ali je i skoro duplo skuplji. Ako neko kupi taj ja bih volio da napiše recenziju pa da vidimo kako se ponaša.

Kad vec preporucujemo "naslijepo" ovaj iz linka dole mi se cini prilicno dobra ponuda. Rekao bih je u principu isti uredjaj kao i onaj koji sam opisao u proslom postu samo spakovan u manje kuciste sa 2 USB porta manje. Trenutno kosta 20,32 EUR, ali opet kazem ovaj nisam koristio pa ne garantujem za performanse. Vjerovatno cu i ovaj da narucim ovih dana pa cu da napisem kako se ponasa.

 

Evo link:

NEXBOX A95X TV Box Amlogic S905 Quad Core - EU PLUG BLACK

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 10:07 (Widowmaker).
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Widowmaker kaže...

Za taj ne znam, jer ga nisam koristio. Vjerovatno jest bolji, bar po karakteristikama (duplo vise memorije, bluetooth, unaprijedjen procesor), ali je i skoro duplo skuplji. Ako neko kupi taj ja bih volio da napiše recenziju pa da vidimo kako se ponaša.

Kad vec preporucujemo "naslijepo" ovaj iz linka dole mi se cini prilicno dobra ponuda. Rekao bih je u principu isti uredjaj kao i onaj koji sam opisao u proslom postu samo spakovan u manje kuciste sa 2 USB porta manje. Trenutno kosta 20,32 EUR, ali opet kazem ovaj nisam koristio pa ne garantujem za performanse. Vjerovatno cu i ovaj da narucim ovih dana pa cu da napisem kako se ponasa.

 

Evo link:

NEXBOX A95X TV Box Amlogic S905 Quad Core - EU PLUG BLACK

 Ja sam naručio upravo taj model (neobox A95X) još 16.7. i čekam da dođe u HR. Po tracking broju piše da je u tranzitu između UK i HR, jedino me malo muči što mu cijena bila 21.30€ ali mislim da na računu piše malo više jer sam iskoristio one bodove da spustim cijenu ispod 22€ radi proklete carine.

Kada mi konačno dođe, napisati ću dojmove.

15 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku

E to bi bilo odlicno, bas me zanima kako se ponasa. Malo sam citao po netu juce i izgleda da se taj model prilicno zagrijava zbog smanjenih dimenzija. To nikada nije dobro za trajnost uredjaja pa cu se vjerovatno drzati onog koji sam vec narucio prije koji ima iste tehnicke specifikacije u malo vecem kucistu (koje je isto prilicno malih dimenzija) i sa 4 USB porta. 

 

BTW u tom kopanju o ovom uredjaju sam vidio da se dosta ljudi zali da uredjaji sa Amlogic S905X cipom imaju nekih problema sa reprodukcijom videa (pogotovo 4K) tako da je za sada bolje zaobici uredjaje sa ovim cipsetom (bar dok ne uspiju to rijesiti softverski, ako bude moguce), a i uskoro (za mjesec-dva) se ocekuje Amlogic 912 CPU tako da mozda ne bi bilo lose pricekati kako ce se on ponasati kome se ne zuri da uzme box odmah.

 

I sada ovo uzmite sa zadrskom jer ni ja nisam bas najbolje pohvatao o cemu se radi, ali nesto sam nacuo da nove verzije KODIja i uredjaji sa Amlogicom nece biti potpuno kompatibilni. Izgleda nesto u vezi kodeka i pokusaj KODIja da se odmakne od piraterije, pa ako ima neko ko zna nesto vise o ovome neka slobodno objasni :)

 

 

I jos nesto: imam nekoliko posiljki sa gearbesta koje su poslate preko NL Posta i na trackingu imam jednu koja je kao krenula iz Amsterdama 09.07. za BiH, jednu 10.07. i jos trei po nekoliko dana kasnije i od tada se tracking nije mijenjao. Isti je tracking status i na track17 i na BH Postama. Ima li jos neko da mu posiljke "vise" izmadju zemalja, vec me je to zabrinulo. Obicno su posiljke kada se pojave u Amsterdamu za dan-dva-tri u Sarajevu i onda im treba izmedju 3 i 10 dana da dodju do mene zavisno da li idu na carinu ili ne.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Sum_of_all_fears kaže...

 HAHAHHHAA 

čuj, možda je mislio sherati kojeg minera pa si mu uskratio zaradu kad je tako brzo situacija eskalirala.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Skinuo sam ja to kasnije u virtualki, živo me zanimalo koji je klinac unutra...

 

Žali bože vremena potrošenog na otvaranje toga. U prvom rar-u su sličice nekog kineskog jeftinog Android STBa kojeg po performansama vjerojatno šije štapni mikser a u drugom neki ogromni video (lik valjda nikad čuo za youtube) gdje bezveze vrti po Kodiju po addonsima i vjerojatno nešto priča (mutao sam zvuk, nije mi se dalo slušati).

 

Garant neki od onih vrlih distributera listi samo što se ovaj bacio i u hardver, sigurno može na neku "siću" (računaj bar 100 eur) nabaviti taj kramp pa da gledaš treću općinsku ligu zapad u 256p rezoluciji za 50kn mjesečno.

 

Ukratko, lik je spammer. I odabrao je vrhunski host, tih 400+ MB se skidalo jedno sat vremena na 100/20 vezi. Šteta što nije aktivniji, vjerujem da bi svašta dobrog čuli od njega.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 21:06 (Sum_of_all_fears).
15 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku

Ovaj box NEXBOX MXQ PRO TV Box Amlogic S905 za koji sam gore napisao recenziju uz kupon GBALL6 izadje 23,33 EUR. Prilicno dobra cijena za ovako nesto.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Pozdrav , da li ti je stigao box i koliko si dugo cekao .
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ja sam naručio ovaj, sad, da li se to razlikuje između Boxa od kolege i mene, to ne bih znao točno. Malo ću potražiti po internetu pa ću vidjeti.

Widowmaker-kolega mi je baš puno pomogao, moram mu se ovako "javno" zahvaliti

TV Box dolazi uskoro, pa ako nekoga zanima, mogu napisati kratki osvrt i kratku recenziju za njega :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ja sam nabavio Scishion V88 TV box - OVDJE je kratka recenzija.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav društvo. Evo da napišem kratku recenziju i osvrt na Nexbox A95X TV Box (Link):

 

Dostava:

 

Dostava mi je jako brzo prošla, proizvod sam naručio 14.8, a već je 25.8 bio u Hrvatskoj, što me jako pozitivno iznenadilo. Također mi je bilo drago da proizvod nije završio na carini, jer bih izgubio i vremena i novaca. Pakiranje je klasično u onu veliku kuvertu sa mjehurićima, a nekakvih oštećenja prilikom dostave nisam primjetio.

 

Unboxing i korištenje:

 

Što se tiče pakiranja, ono je klasično, rekao bih. Kutija sadrži uređaj i dodatnu opremu u njoj, dok su sa vanjske strane navedene neke specifikacije, proizvođač, vrsta Androida i slično. Kada sam otvorio kutiju, bio sam ugodno iznenađen s tim što je uređaj vrlo maleni. Usporedio sam box sa jednim keksom, i mogu reći da je samo malo deblji od keksa, a po dimenzijama možda 1-2 centimetra širi. U pakiranju se također dobije HDMI kabel, kratke upute (na engleskom) za korištenje, i u mojem slučaju punjač (5V, 2A ako se ne varam) sa EU adapterom i daljinskim koji solidno obavlja svoju funkciju. Prilikom paljenja uređaja i postavljanja osnovnih postavki nisam imao nikakvih problema, tako da nisam morao koristiti upute. Upute objašnjavaju paljenje uređaja, konfiguraciju mreže, VPN funkciju i slično. Prilikom paljenja uređaja me dočekalo klasično sučelje, tako da sam se uhodavao sâm. Malo sam čačkao po uređaju, dodao neke hrvatske kanale i počeo sam koristiti uređaj. Naravno, za otprilike 140-150 kuna ne možemo očekivati neku ekstra brzinu, ali uz minimalno čekanje (0.5-1 sekundu) je sve radilo brzo. Pozitivno me iznenadilo, čim sam upalio uređaj, došlo mi je ažuriranje veliko čak 166 MB, koje u opisu ima rješavanje bugova i pogrješki te optimizaciju sustava. Što se KODI-ja tiče, ako nekoga zanima, uređaj mi je došao sa verzijom Kodi 16.1. Procesor je četverojezgreni, nisam baš uspio pronaći više informacija o njemu, a RAM memorije ima 1 GB.

 

Zaključak:

 

Uređaj je za ovih 140-150 kuna, kako sam naveo gore, meni ispunio očekivanja. Programi super rade, nisam primjetio nikakva zastajkivanja, sve uredno radi. Daljinski je prema mojem mišljenju malo preosjetljiv, vjerojatno je neki kineski no-name, pa bih preporučio uz ovo nekakvu kvalitetniju tipkovnicu i miš, po mogućnosti da su oba dva u kompletu i da su bežični. Malo što sam primjetio jest da se uređaj grije, ali to mu nikako ne smeta prilikom rada. Ovih otprilike 24 sata ga stvarno intenzivno koristim i mislim da, koliko god ga ja mučim i otvaram doslovno sve aplikacije koje ne gasim iz pozadine, vrijedi svake kune koju sam uložio. Ukoliko netko ima nekakvih pitanja, slobodno može pitati, ja ću staviti slike koje sam uspio uloviti, a ostalo sam čačkao po njemu. Ukupna(moja) ocjena 4.5/5

 

Pakiranje iz pošte Pakiranje iz pošte
TV Box i keks TV Box i keks
Sva oprema 1 Sva oprema 1
Spojeno sa TV-om Spojeno sa TV-om
Kutija 1 Kutija 1
TV Box-donja strana TV Box-donja strana
Sva oprema 2 Sva oprema 2
Utori za dodatke Utori za dodatke
Kutija 2 Kutija 2
Unboxing Unboxing
Utori za dodatke 2 Utori za dodatke 2
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
8 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
I ja sam si bas gledao da kupim neki tak android tv box, prakticni se dosta cine, budem pogledao i ovaj mozda. Jel ima i Discovery na ovom modelu?
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
remotay kaže...
I ja sam si bas gledao da kupim neki tak android tv box, prakticni se dosta cine, budem pogledao i ovaj mozda. Jel ima i Discovery na ovom modelu?

 Pozdrav kolega. Ovaj se dosta čini praktičnim i kvalitetnim, samo bih preporučio da se uzme jedna bolji daljinski, ili najbolje komplet tipkovnice i miša. Što se tiče programa, to se radi sa add-onsima, za što se lagano nađu tutorijali na Youtubeu, a ima doslovno preko 1000 kanala. Ja sam našao Discovery, National Geographic i slične, doslovno ih imaš koliko ti srce poželi. Pozz

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
16 godina
moderator
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
alen4430 kaže...

daljinskim koji solidno obavlja svoju funkciju.

Jel ti daljinski ima neki gumb za povratak natrag u Full screen? Znači, ako stisneš gumb za back pa ti se preko videa prikaže popis videa, možeš li se pomoću jednog gumba na daljinskom upravljaču vratiti natrag u prikaz videa u punom ekranu ili trebaš stisnuti gumb za lijevo pa onda odabrati Full Screen u lijevom-bočnom izborniku?

 

###

 

Molio bih te i da mi provjeriš nešto - rezoluciju. Znači, koja je defaultna rezolucija. Možeš recimo programom poput AIDA64. Zanima me, s obzirom na njegovu nisku cijenu, vrti li se na 720p ili na 1080p (to nema veze s HDMI izlazom - sučelje i dekodiranje videa može biti u 720p, a da se onda rescalea na 1080p za slanje putem HDMI-a).

 

Također bih te molio da pogledaš ovaj video: 

 

Ako može direkt s YouTubea, ali i da si ga skineš (pomoću npr. 4k Video Downloadera) pa da ga onda gledaš s USB sticka - pomoću Kodija i ako ti se da i pomoću YouTubeove zasebne aplikacije ili Androidovog Video Playera. Što bi trebao gledati? Tu gdje imaš 1080 horizonalne i vertikalne pruge - ako je doista riječ o dekodiranju i prikazu u 1080p rezoluciji, onda bi se svaka pruga morala jasno vidjeti, bijele pruga bi trebale biti skroz bijele, crne pruge skroz crne, a ne da budu nekakvi "valovi" ili promjene svjetline.

 

Molio bih i vlasnike drugih uređaja da naprave iste testove, pa da znamo koji playeri doista rekodiraju video u 1080p rezoluciju, a koji se samo šminkaju, odnosno dekodiraju u 720p pa onda rescaleaju na 1080p, pa slika nije toliko detaljna. Također, ako je samo sučelje u 720p (tj. 1280x720), onda će na Full HD ekranu slova imati vidljive artefakte u bilo kojoj Android aplikaciji i vidjet će se da nedostaje detaljnosti/oštrine. Dakle, da odvojimo žito od kukolja. 

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Što se tiče daljinskog, kada se vratim sa tipkom back na popis videa, nakon toga se mogu vratiti na video opet u Full screenu tako da samo pritisnem OK na izborniku. Za sada nisam vidio nikakvu dodatnu opciju, a ako je nađem, napisat ću tu :)

 

###

 

Što se tiče rezolucije, ja sam provjerio sada preko AIDA-e i kaže da je rezolucija 1080p, što znači da ne rescalea, jel :)

Nažalost trenutno nemam mogućnost da obavim ovaj test preko 4k Video downloadera, pa ću morati vidjeti kada ću to stići obaviti. Imam neke obveze, tako da i ovo što malo koristim ovaj TV Box mi je super

Eto, ako imaš još neka pitanja, slobodno ih postavi..Poz

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
16 godina
moderator
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
alen4430 kaže...

Što se tiče rezolucije, ja sam provjerio sada preko AIDA-e i kaže da je rezolucija 1080p, što znači da ne rescalea, jel :)

Nažalost trenutno nemam mogućnost da obavim ovaj test preko 4k Video downloadera, pa ću morati vidjeti kada ću to stići obaviti. Imam neke obveze, tako da i ovo što malo koristim ovaj TV Box mi je super

Eto, ako imaš još neka pitanja, slobodno ih postavi..Poz

Zanima me samo rezolucija. Kad stigneš, stigneš, nije hića.

 

Također bih molio i ostale da to provjere.

 

 

Motiv za ovo propitkivanje je to što sam kupio Scishion V88 TV box, koji je vjerojatno najjeftiniji Android TV box, za oko 150 kuna. Međutim, nigdje ti ne vele da to nije Full HD nego samo HD player, što smatram pokvarenim, pogotovo ako za 50-ak kuna više možeš kupiti Full HD player poput tvojeg.

10 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

Evo ovako

 

Dosada nikad nisam imao android tv box,i nakon par dana uspoređivanja i gledanja odlučio sam se za beelink minimxii.

Inače urešaj dolazi sa adnroidom 5.1, 2 GB RAM-a i 16 GB memorije.

 

Nisam htio domah najjeftiniji uređaj uzeti,a također presudna uloga je bila i to da ga ima na EU warehouseu.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_349815.html?wid=21

 

Trenutno je uređaj u mađarskoj nadam se da će brzo doći pa da vidim jesam li pogjeršio.

 

Inače uređaj će mi služiti samo za gledanje utakmica preko vikenda plus koji večer za film i to je to.

Ako netko ima uređaj nek javi kakav je,ja ću dati širi review kad ga dobijem.

 

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Jedan mali osvrt pa možda nekom pomogne. Za kodi cuo prije dosta vremena. Pokušao instalirati, nije išlo odustao. Velike cijene kod t-coma nagnale su me da ponovno pocnem razmišljati o kodiu. Prosurfao sve forume. Kupio minix 6. Instalirao osijek build ,kupio UHD tv, povecao brzinu na 30 mbit/s. Sve super barem sam ja ako mislio. Inace kad nesto gledam zelim da to bude kako treba. Skužio da sam trebao dati još malo kuna i kupiti minix koji vrti 4K. Odlucim prodati minix i kupiti napredniju verziju minixa.Ali prilikom surfanja nađem box  nvidia shild.Super stvar ,samo je nema kupiti kod nas. Ustvari ima na jednom mjestu ali preskupo.... Odem na ebay,nađem aukciju i kupim novu nvidiu vrlo povoljno.Povoljnije ili isto koliko bi me koštao minix neo x8 u Chipoteci. Rezime ne zalim ni jednu kunu. 4K je 4K, igre rulaju kao lude a gledanje sporta i filmova pri maksimalnoj rezi uživancija. P2p pogotovo. Nema zastajkivanja , prekidanja i slično. Ako se i pojavi na kojem streamu zanemarivo i skoro neprimjetno. Usporedio sam minix 6 i nvidiu i ako kažem da mi se čini da je mix spormkao puž neću pretjerati. Tko god želi pogledati kvalitetan stream ili film i kome je to prioritet oćeš slika ili zvuk mislim da je nvidi shield tv must have.

 
4 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
klaki13 kaže...

Jedan mali osvrt pa možda nekom pomogne. Za kodi cuo prije dosta vremena. Pokušao instalirati, nije išlo odustao. Velike cijene kod t-coma nagnale su me da ponovno pocnem razmišljati o kodiu. Prosurfao sve forume. Kupio minix 6. Instalirao osijek build ,kupio UHD tv, povecao brzinu na 30 mbit/s. Sve super barem sam ja ako mislio. Inace kad nesto gledam zelim da to bude kako treba. Skužio da sam trebao dati još malo kuna i kupiti minix koji vrti 4K. Odlucim prodati minix i kupiti napredniju verziju minixa.Ali prilikom surfanja nađem box  nvidia shild.Super stvar ,samo je nema kupiti kod nas. Ustvari ima na jednom mjestu ali preskupo.... Odem na ebay,nađem aukciju i kupim novu nvidiu vrlo povoljno.Povoljnije ili isto koliko bi me koštao minix neo x8 u Chipoteci. Rezime ne zalim ni jednu kunu. 4K je 4K, igre rulaju kao lude a gledanje sporta i filmova pri maksimalnoj rezi uživancija. P2p pogotovo. Nema zastajkivanja , prekidanja i slično. Ako se i pojavi na kojem streamu zanemarivo i skoro neprimjetno. Usporedio sam minix 6 i nvidiu i ako kažem da mi se čini da je mix spormkao puž neću pretjerati. Tko god želi pogledati kvalitetan stream ili film i kome je to prioritet oćeš slika ili zvuk mislim da je nvidi shield tv must have.

 Kakva je razlika izmđeu gledanja neke utakmice na minixu i nvidiji ali da stream nije u 4k?

Koliko ti ostaje slobodnog ram-a kad upališ nvidu tamo u postavkama piše, a ako se sjećaš može li i podatak za minix?

This time next year we'll be millionaires
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Iskreno ako ja to dobro gledam RAM-a ostaje malo više od pola slobodno, a razlika u slici po meni osobno je bolja ali  kažem meni osobno. Što se tice ace stream-a i kanala 1080p sporta e to je neprepoznatljivo na minix-u i nvidii. Tu se vidi ogromna razlika. Kako radim i krecem se među tehnikom s nvidiom sam dobio ono što ljudi vide u ducanu kad kupuju novi tv. Tamo se vrti promo materijal i svi bi takvu sliku. E ja sad odgovorno tvrdim da na pojedinim sportskim kanalima a i ne samo njima imam takvu sliku.

10 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
klaki13 kaže...

Iskreno ako ja to dobro gledam RAM-a ostaje malo više od pola slobodno, a razlika u slici po meni osobno je bolja ali  kažem meni osobno. Što se tice ace stream-a i kanala 1080p sporta e to je neprepoznatljivo na minix-u i nvidii. Tu se vidi ogromna razlika. Kako radim i krecem se među tehnikom s nvidiom sam dobio ono što ljudi vide u ducanu kad kupuju novi tv. Tamo se vrti promo materijal i svi bi takvu sliku. E ja sad odgovorno tvrdim da na pojedinim sportskim kanalima a i ne samo njima imam takvu sliku.

 To je očekivano ipak je to najskuplji uređaj na tržištu.

Zanima me ima li kakvih lagova na minixu prilikom gledanja?Znam da slika nije kao na nvidiji.

This time next year we'll be millionaires
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Što se tiče filmova ni jednom nije bilo nikakvih lagova. Ostalo kako gdje. Bilo ih je ali zanemarivo. Znalo je na pojedinim kanalima biti svako toliko ali onda nađem bolji stream i nema problema. Ono što sam definitivno primjetio da se bar kod mene minix strašno mučio sa WSS aplikacijom dok sad više nemam takvih problema.

10 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ma dobro nikad nisam čuo za tu wss aplikaciju tako da ne vjrujem da je baš i nešto kvalitetna.

Mislio sam gledati tekme preko KODI-a ili u najgorem slučaju preko scopcasta i acestreama kako sad gledam ali preko kompa.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav!

 

  Odmah da kazem da ja nemam pojma cemu to uopce sluzi,a posto me zena natjerala da vas pitam,jer je ona kod kolegice vidjela to,zato da bih bio dobar muž pitam vas:

Valja li ovaj stroj?

Mogu li gledati Kodi TV sa titlovima na njemu?

Imam maximalnu brzinu neta 7 Mb/s (100GB)-kasnije padne na 1.2 Mb/s,dali je to dovoljna brzina za gledati Kodi i koliko bi to papalo prometa?

Zahvaljujem!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice