Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.507.726
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ParaNO1d kaže...

Gdje ste nabavili svoj Mi Box? Odustao sam od drugih proizvođača. Nije skup ali svuda gdje sam gledao je poštarina 30-40 $. Gdje da nabavim najpovoljnije?

 ako ne zelis iz kine onda je ovo najbolja ponuda zasada

 

https://www.thesolutionshop.co.uk/product/mi-box/

16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
roby27 kaže...
ParaNO1d kaže...

Gdje ste nabavili svoj Mi Box? Odustao sam od drugih proizvođača. Nije skup ali svuda gdje sam gledao je poštarina 30-40 $. Gdje da nabavim najpovoljnije?

 ako ne zelis iz kine onda je ovo najbolja ponuda zasada

 

https://www.thesolutionshop.co.uk/product/mi-box/

Mislim da ću ipak od tu uzet. Malo je skuplji ovdje jer je Funta ali nema veze :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Planiram također kupit MI Box 3 pa me zanima koliko je problem činjenica da ima samo USB, HDMI i Audio? Kineska verzija još ima: OTG i microSD. No obje verzije nemaju LAN ulaz. Nije toliko presudno i znam da se uvijek može sve iskombinirat ali praksa uvijek nešto pokaže i dokaže. Hvala!

 

@deflagrated: Da li je tvoj MI Box 3 - S905X ili S905?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2017 12:50 (cervelo).
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
cervelo kaže...

Planiram također kupit MI Box 3 pa me zanima koliko je problem činjenica da ima samo USB, HDMI i Audio? Kineska verzija još ima: OTG i microSD. No obje verzije nemaju LAN ulaz. Nije toliko presudno i znam da se uvijek može sve iskombinirat ali praksa uvijek nešto pokaže i dokaže. Hvala!

 

Problem je toliko koliko ih misliš koristiti :) Osobno mi je router odmah do boxa tako da nemam problema sa signalom, a ionako ništa drugo ne spajam na njega, tako da su i ovi utori sasvim dovoljni. 

15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Zašto ste zapeli za taj preskupi uređaj ? MI Box je jednostavno preskup, a ne nudi ništa više ni bolje. 

 
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Buhaha kaže...

Zašto ste zapeli za taj preskupi uređaj ? MI Box je jednostavno preskup, a ne nudi ništa više ni bolje. 

 

Ljudi očito žele dati koji dolar više za određenu sigurnost. Ne želim uspoređivati to sa mobitelima gdje su cijene puno veće tipa iphone ili neki "kinez" (150 vs 700 dolara), makar osobno imam xiaomija, a prije toga sam također imao "kineza".

Mogu samo nabrojati neke od prednosti, kao što su europsko skladište, isporuka u par dana bez dodatnih nameta, službeni servis i bez kerefeka oko povratnog slanja u slučaju eventualnih nedostataka.

Usporediš li hardware Mi Box-a i ostalih uređaja mislim da je tu slika poprilično jasna, a i ako ima neki uređaj da je u nekom segmentu bolji od ovog boxa, u ostalima sigurno nije. Tipa ima sdcard, nema android 6.0 ili ima lan ali su mu rami u banani.

Također je tu i pitanje socketa u koje se doduše ne razumijem, međutim iz iščitanih stranica i postova ove teme mnogi noviji uređaji koji se preporučuju pate od određenih problema, bilo playbacka, podrške, itd..

 

Ne želim tu ništa ni nikoga braniti, i sam sam isključivo objektivno gledao kada sam kupovao ovaj uređaj, ali je eto izbor pao na Xiaomi. Jednostavno je za omjer uloženo-dobiveno best buy.

A tko želi uštediti 100-150 kuna, to je druga stvar..

 

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ParaNO1d kaže...

Mislim da ću ipak od tu uzet. Malo je skuplji ovdje jer je Funta ali nema veze :)

 Pa kad malo bolje razmislis ovo je i bolja ponuda jer dolazi sa EU skladista tak da nemas nikakvih dodatnih nameta a iz kine bi morao platit PDV plus eventualno trosak carini, dostava racuna carini, posti namet za mali paket itd...tak da u globalu ta se razlika u cijeni istopi...

15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Buhaha kaže...

Zašto ste zapeli za taj preskupi uređaj ? MI Box je jednostavno preskup, a ne nudi ništa više ni bolje. 

 Nudi pravi android TV a to niti jedan drugi box nema osim nvidia shielda i razer forga TVa.

Kanter PROO
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
RePlaY kaže...

 Nudi pravi android TV a to niti jedan drugi box nema osim nvidia shielda i razer forga TVa.

 Što nudi, a drugi ne? Jednostavno je taj uređaj preskup i ne vrijedi 200kn više od drugih androida. 

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Buhaha kaže...
RePlaY kaže...

 Nudi pravi android TV a to niti jedan drugi box nema osim nvidia shielda i razer forga TVa.

 Što nudi, a drugi ne? Jednostavno je taj uređaj preskup i ne vrijedi 200kn više od drugih androida. 

 

S obzirom da su npr i A95X i X96 od svojih 40tak$ u setupu 4c+4c, 2GB, 8/16 GB, cak i kad platiš carinu ispadnu malo više jeftiniji od 200tinjak kn Iako kao osobnog pobjednika moram istaknuti A95X koji je na Black friday narucen, dosao bez carine za 31E. Kakvih 80 funti kakvi bakaraci A ima i ethernet port

 

Ali svakom svoje...

 

RePlaY kaže...
Buhaha kaže...

Zašto ste zapeli za taj preskupi uređaj ? MI Box je jednostavno preskup, a ne nudi ništa više ni bolje. 

 Nudi pravi android TV a to niti jedan drugi box nema osim nvidia shielda i razer forga TVa.

 

Replay, ajd elaboriraj ne budi ti tesko? Što to pravi Android TV, skoro neviđen u divljini jest?

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2017 8:31 (Jovanka).
14 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ajde ako netko može provjerit jel rade daljinski preko Kore ili Yatse na boxovima sa S905X

Opeko sam se sa http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_484218.html?wid=21

pa da ne popušim

 

Kore je službeni daljinski za Kodi koji se instalira na npr. mobitel i onda se pomoću njega upravlja. Uvjet je da su taj mob i android box na istoj mreži

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 12:14 (kishobran).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kishobran kaže...

Ajde ako netko može provjerit jel rade daljinski preko Kore ili Yatse na boxovima sa S905X

Opeko sam se sa http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_484218.html?wid=21

pa da ne popušim 

 Odgovorili bi ti kad bi znali što si pitao 

14 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ako koga zanima!!

 

Nvidia Shield TV.

 

Plusevi

- kvaliteta izrade vrhunska (game pad - odličan, daljinski OK)

- uređaj je pre brz - leti (YouTube otvara pravo brzo, a ne ko na smart TV-u)

- igrice koje sam probo odlično, kao Pleyka

 

E a sada minusi

- broj aplikacija na play storeu za Nvidiu smješan

- mogu se instalirati ostale aplikacije (kemijanjem) al se nevide na Nvidia launcheru

- nema Web browsera (kao odgovor je da nijedan browser ne radi bez mousa) što mi je smješno, uređaj je čisti mini PC i morao bih odrađivati takve stvari.

- njihov Launcher totalno mi ne pregledan ništa ne mogu sam sebi posložiti

 

 

Dali netko zna koji air mouse  bi radio na NS-u?

Koji je najbolji launcher za Android boxove?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Meni je prije tjedan dana stigao Nexbox A95X 2G/16G. Uzeo ga sa geekbuying, stigao za nekih 20 dana, poslan iz Nizozemske, a ja se nadao da ću morat platit i carinu :)

 

http://www.geekbuying.com/item/Nexbox-A95X-Amlogic-S905X-2G-16G-TV-BOX---Rii-i8-Hebrew-Keyboard-Black-370440.html

 

Uređaj dolazi s predinstaliranim kodijem, doduše praznim, ali ima i neka aplikacija, kodi addons, gdje je najjednostavnije odabrat instalaciju svih addona pa ste mirni (od exodusa pa na dalje).

Preporučam svakako uzeti neku tipkovnicu jer znatno olakšava korištenje.

Za sad sve radi ok, jedino sam na daljinskom morao do sad dva puta izvadit bateriju jer nije reagirao (samo za paljenje i gašenje). Možda se slučajno aktivirala learn opcija za tv. Nadam se da me neće zaj*bavat.

Probao sam jučer i pokrenuti nešto veći video iz sheranog video foldera sa kompa, radi sasvim uredu preko wifi-ja. 

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
jomi kaže...

Ako koga zanima!!

 

Nvidia Shield TV.

 

Plusevi

- kvaliteta izrade vrhunska (game pad - odličan, daljinski OK)

- uređaj je pre brz - leti (YouTube otvara pravo brzo, a ne ko na smart TV-u)

- igrice koje sam probo odlično, kao Pleyka

 

E a sada minusi

- broj aplikacija na play storeu za Nvidiu smješan

- mogu se instalirati ostale aplikacije (kemijanjem) al se nevide na Nvidia launcheru

- nema Web browsera (kao odgovor je da nijedan browser ne radi bez mousa) što mi je smješno, uređaj je čisti mini PC i morao bih odrađivati takve stvari.

- njihov Launcher totalno mi ne pregledan ništa ne mogu sam sebi posložiti

 

 

Dali netko zna koji air mouse  bi radio na NS-u?

Koji je najbolji launcher za Android boxove?

 Najjednostavniji način da vidiš aplikacije koje su instalirane a Leanback launcher ih ne prikazuje - Sideload Launcher od Chainfire-a.

 

Možeš staviti Chrome i onda ga preko gamepad-a koristiti.

 

Najpopularniji alternativni launcher-i za Nvidiu su Tv Launcher i Hal Launcher (za punu funkcionalnost treba root), neki još kemijaju sa Nova Launcherom.Više imaš in XDA forumu.

14 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

postovanje...imam problem......kad mi pocine stekati ovaj uredjaj ja mu vratim tvornicke postavke i resen problem....e sad mi zablokirao a dijete mi stavilo kod onaj swto se pvlaci po ekranu...ne znam koji je kod a on se ne zna sjetiti koji je...kako da ga resetuje...POMAGAJTE

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav,

 

meni treba KODI TV, znaci samo me to zanima. Koji Media tv Player mi treba da sve normalno radi, jednostavno i bez nekih problema?

 

Evo ovako, pogledao sam malo i eto po cijeni su svi tu negdje (100kn gore/dolje):

Minix Neo X6
Minix NEO X7
Amazon fire stick
Apple tv 2
M8s mini II TV Box
WD TV Play Media player
WD TV Live streaming Media player
Nexbox A95X-B7N
Beelink Mini TV Box MXIII III
BEELINK X2
Tronsmart MXIII Plus
Kimdecent X96

Kakav je apple tv 2? mogu na njega bez problema staviti kodi i moze bez probleme reproducirati sve preko streama?

http://www.kava.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
KAVAhr kaže...

Pozdrav,

 

meni treba KODI TV, znaci samo me to zanima. Koji Media tv Player mi treba da sve normalno radi, jednostavno i bez nekih problema?

 

Evo ovako, pogledao sam malo i eto po cijeni su svi tu negdje (100kn gore/dolje):

Minix Neo X6
Minix NEO X7
Amazon fire stick
Apple tv 2
M8s mini II TV Box
WD TV Play Media player
WD TV Live streaming Media player
Nexbox A95X-B7N
Beelink Mini TV Box MXIII III
BEELINK X2
Tronsmart MXIII Plus
Kimdecent X96

Kakav je apple tv 2? mogu na njega bez problema staviti kodi i moze bez probleme reproducirati sve preko streama?

Gledaj da ti je procesor  Amlogic S905X  on ti je ful podržan za Kodi. Sve drugo je lutrija  što ćeš dobit. Naravno malo proguglaj pa vidi kaj ljudi kažu o tom uređaju kojeg želiš

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 20:21 (Buhaha).
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

pozdrav,

zanima me koje mišljenje imate o Nexbox A95X Amlogic S905X 4K

kolega s posla mi ga preporučuje pa me eto zanima i vaše mišljenje

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...

pozdrav,

zanima me koje mišljenje imate o Nexbox A95X Amlogic S905X 4K

kolega s posla mi ga preporučuje pa me eto zanima i vaše mišljenje

Po ovom je ok, osobno ga nemam da bi reko kakav je malo googlaj sigurno ima na youtub kaj ljudi kažu

 

 Nexbox A95X Amlogic S905X 4K KODI Preinstalled Android 6.0 TV BOX 2G/16G 2.4G/5G WIFI Bluetooth LAN

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Buhaha kaže...

Po ovom je ok, osobno ga nemam da bi reko kakav je malo googlaj sigurno ima na youtub kaj ljudi kažu

 

 Nexbox A95X Amlogic S905X 4K KODI Preinstalled Android 6.0 TV BOX 2G/16G 2.4G/5G WIFI Bluetooth LAN

 mislim da ću ga uzet jer je kolega full zadovoljan s njime, kaže da ga je došo negdje oko 300 kn i da dere ko lud.

došo mu je izuzetno brzo , već za 7 dana i bez dodatnih carinjena i pdva

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Amlogic S905X ? i sta jos? jer to ima vec za 300kn, npr.: SCISHION V88 PRO android, samo nije valjda to bolje od amazon fire stick? i od apple tv 2?

http://www.kava.hr
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...

 mislim da ću ga uzet jer je kolega full zadovoljan s njime, kaže da ga je došo negdje oko 300 kn i da dere ko lud.

došo mu je izuzetno brzo , već za 7 dana i bez dodatnih carinjena i pdva

 Slobodno uzmi 2/8 verziju, kad i ako zafali sd karticu unutra. Najeftiniji u zadnjih 6 mjeseci je bio 32-34E. carina je lutrija, ako je cijena u rangu 40tak E.

 

KAVAhr kaže...

Amlogic S905X ? i sta jos? jer to ima vec za 300kn, npr.: SCISHION V88 PRO android, samo nije valjda to bolje od amazon fire stick? i od apple tv 2?

 Schishion mi je ostavio gorak okus jer do nedavno je imao samo RK čipove, koji su losiji od Amlogica. A95X i X96 vrtim kao preporuku. Brži je, samim time po meni bolji od Firesticka. iako gledam Amazon firestick i AppleTV2 van kategorije, jer su dva potpuno razlicita ekosistema naspram Androida, ali to sam samo ja.

 

KAzu da navodno moze Kodi na JB-an AppleTV2

 

https://www.tvaddons.ag/kodi-atv2-helix/

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 22:01 (Jovanka).
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

da, apple tv 2 moze pomoci jailbreaka...

sada sta uzeti onda? ti ne bi uzeo amazon stick?

 

- Apple tv 2 jailbroken

- Minix NEO X7

- Nexbox A95X

 

?

 

 

znaci jos jednom, meni je samo bitan kodi i streamanje nasih kanala i njemacki sky. znaci da nis ne steka il da se smrzne uredjaj... nista vise

http://www.kava.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2017 22:46 (KAVAhr).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Kao što rekoh, A95X ili X96; 2/8 ili 2/16. Osobno imam A95X, i ako ga spojis kabelom na mrezu, ne ocekuj neke znacajne probleme. Što manje addonova tu Kodiju, to ce bolje raditi; ja sam ga downsizeao na 7 Addonova sve skupa. Ako imas od kuda streamati nase kanale i sky (neka lista, za novce? ne znam kako Bikerdayeva free lista stoji.) ne bi smjelo biti problema.

 

Isto tako, za IPTV mozes imati vise srece sa ovim šta ih ja zovem APK streamerima (Mobdro, Terrarium, Cinebox su lijepo radili kada sam testirao...), potpunija lista na http://kodiapps.com/apk-chart

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
10 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
KAVAhr kaže...

da, apple tv 2 moze pomoci jailbreaka...

sada sta uzeti onda? ti ne bi uzeo amazon stick?

 

- Apple tv 2 jailbroken

- Minix NEO X7

- Nexbox A95X

 

?

 

 

znaci jos jednom, meni je samo bitan kodi i streamanje nasih kanala i njemacki sky. znaci da nis ne steka il da se smrzne uredjaj... nista vise

A95X je duplo jeftiniji od ta dva(ako misliš na ATV(2012)). Šta je najžalosnije mislim da je trenutno i duplo bolji. Iako Minix ima u odnosu na ostale kineze(ne kontam Xiaomi) vrlo dobru podršku,ali taj model vrti rockchip, izaša je 2013.(zadnji update prije godinu dana) i zapea je mislim na Kitkatu.

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Jovanka kaže...

Osobno imam A95X....

 narucio sam jučer, sada čekam 

8 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gale92 kaže...
Jovanka kaže...

Osobno imam A95X....

 narucio sam jučer, sada čekam 

 

 

Dobro si napravio,imam ga i ja i odličan je.

 

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Sto je zalosno sto na Aliexpressu dodje nekih 30dollara (oko 220kn), a ovdje kod nas prodaju za oko 500kn

Cujem da je ovaj Pi2 / Pi3 najbolji (sto se cijene tice) nacin za kodi i slicno?

http://www.kava.hr
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

rPi2/3 bi nazvao jačim i moćnijim, ali ako je potreba samo kodi; ispada skuplji znacajno. Kupi štampanu pločicu, kupi kuciste, kupi BT/IR modul, kupi daljinski; ili samo kupi A95X i imas sve navedeno. To je bilo moje rezoniranje kada sam kupovao Android Box.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice