Što bi željeli čitati u novom Bugu izdvojena tema

poruka: 2.116
|
čitano: 519.003
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
Forumaša 1Domagoj1 o temi koju poželi.
Stručnjak za odmaganje...
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Zelio bi temu broja ili test o VR-u za smartove ima ih vec gro za nabavit 

Preko ebaya , amazona i slicnih ...jer ima nas dosta koji nememamo samsung 

A htijeli bismo isprobat vr ;-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Pomenuo je Miro da su se već jednom bavili VR-om. Kaj bi mogli taj pdf uvrstiti u BUG arhivu? Ili mogli bi izdati taj pod novi s manjim perinakama plus primjerak cardborda sa njim.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Bilo bi super kad bi bila tema broja Backup serveri (usporedba "složenaca" i gotovih rješenja). Ove godine imam u planu na poslu backup složit za jedno 20-tak računala pa nebi bilo na odmet.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Kupio sam nedavno BUG broj 279 nakon dugo vremena i totalno se razočarao. Prvo kakv je to papir na kojem štampate bug izgleda kao onaj obični novinski sa olovnim bojama. Koliko se sjećam bug je bio štampan na kvalitetnom glossy papiru. Kao drugo sve je puno reklama i svarno ste pretjerali. Reklama na svakoj drugoj stranici doslovno. Malo teksta pa reklama pa opet malo teksta pa reklama ispada da je 50% časopisa reklama. Čak i iznad i sa strane teksta vise reklame. Mislim da tu ne bi ni adblocker pomogao. Treće možda griješim ali bug mi se čini kao da se tanji od prijašnjih izdanja i da je manje stranica.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
zeroname kaže...

Kupio sam nedavno BUG broj 279 nakon dugo vremena i totalno se razočarao. Prvo kakv je to papir na kojem štampate bug izgleda kao onaj obični novinski sa olovnim bojama. Koliko se sjećam bug je bio štampan na kvalitetnom glossy papiru. Kao drugo sve je puno reklama i svarno ste pretjerali. Reklama na svakoj drugoj stranici doslovno. Malo teksta pa reklama pa opet malo teksta pa reklama ispada da je 50% časopisa reklama. Čak i iznad i sa strane teksta vise reklame. Mislim da tu ne bi ni adblocker pomogao. Treće možda griješim ali bug mi se čini kao da se tanji od prijašnjih izdanja i da je manje stranica.

 

Ispada da jedan Bug privuče više sponzora od Cibone :-D

mag.iur.
13 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
zeroname kaže...

Kupio sam nedavno BUG broj 279 nakon dugo vremena i totalno se razočarao. Prvo kakv je to papir na kojem štampate bug izgleda kao onaj obični novinski sa olovnim bojama. Koliko se sjećam bug je bio štampan na kvalitetnom glossy papiru. Kao drugo sve je puno reklama i svarno ste pretjerali. Reklama na svakoj drugoj stranici doslovno. Malo teksta pa reklama pa opet malo teksta pa reklama ispada da je 50% časopisa reklama. Čak i iznad i sa strane teksta vise reklame. Mislim da tu ne bi ni adblocker pomogao. Treće možda griješim ali bug mi se čini kao da se tanji od prijašnjih izdanja i da je manje stranica.

 Slažem se, kao dugogodišnji pretplatnik Buga i Mreže isto sam to zamijetio......PROTEST !!!!!!!!!!!!!!!!  

12 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

gdje je nestao DVD ;) ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
dkaracic kaže...

gdje je nestao DVD ;) ?

 Nigdi nije nestao ja sam a dobio

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
dkaracic kaže...

gdje je nestao DVD ;) ?

 čini se kako ovaj MJ samo pretplatnici dobivaju DVD 

16 godina
moderator
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
zeroname kaže...

Kupio sam nedavno BUG broj 279 nakon dugo vremena i totalno se razočarao. Prvo kakv je to papir na kojem štampate bug izgleda kao onaj obični novinski sa olovnim bojama. Koliko se sjećam bug je bio štampan na kvalitetnom glossy papiru. Kao drugo sve je puno reklama i svarno ste pretjerali. Reklama na svakoj drugoj stranici doslovno. Malo teksta pa reklama pa opet malo teksta pa reklama ispada da je 50% časopisa reklama. Čak i iznad i sa strane teksta vise reklame. Mislim da tu ne bi ni adblocker pomogao. Treće možda griješim ali bug mi se čini kao da se tanji od prijašnjih izdanja i da je manje stranica.

 Ovo nije tema za raspravu i komentiranje, već za predlaganje tema o kojima bismo trebali pisati!

 

A ovo da su 50% Buga reklamne stranice doista je bezobrazna laž jer to je barem lako izračunati. Uglavnom ne kupuješ (dugo vremena), ali bi želio da je sve na raskošnijem papiru i s više stranica (naravno i bez reklama)?!? A i broja stranica nije godinama mijenjan, što je također lako provjeriti.

dkaracic kaže...

gdje je nestao DVD ;) ?

 Gdje bi nestao?

...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
Miro kaže...
zeroname kaže...

Kupio sam nedavno BUG broj 279 nakon dugo vremena i totalno se razočarao. Prvo kakv je to papir na kojem štampate bug izgleda kao onaj obični novinski sa olovnim bojama. Koliko se sjećam bug je bio štampan na kvalitetnom glossy papiru. Kao drugo sve je puno reklama i svarno ste pretjerali. Reklama na svakoj drugoj stranici doslovno. Malo teksta pa reklama pa opet malo teksta pa reklama ispada da je 50% časopisa reklama. Čak i iznad i sa strane teksta vise reklame. Mislim da tu ne bi ni adblocker pomogao. Treće možda griješim ali bug mi se čini kao da se tanji od prijašnjih izdanja i da je manje stranica.

 Ovo nije tema za raspravu i komentiranje, već za predlaganje tema o kojima bismo trebali pisati!

 

A ovo da su 50% Buga reklamne stranice doista je bezobrazna laž jer to je barem lako izračunati. Uglavnom ne kupuješ (dugo vremena), ali bi želio da je sve na raskošnijem papiru i s više stranica (naravno i bez reklama)?!? A i broja stranica nije godinama mijenjan, što je također lako provjeriti.

dkaracic kaže...

gdje je nestao DVD ;) ?

 Gdje bi nestao?

 Kad smo već kod tema bilo je prigovora u broju 279 da ima previše kolumni. To je i moja primjedba. Jednostavno se vidi razlika između BUG-a iz npr. 2010 i ovoga danas. Usmjerili ste se na recenziranje zvučnika vr sustava smartphone-a itd. Kupio sam bug prije i poslije 279 broja čisto da se uvjerim da ovaj problem nije samo u jednom broju. Zašto nema kao nekad više recenzija cpu coolera, procesora, kučišta. Što se tiče tih reklama bilo ih je i prije. ali su se mogle tolerirati. Npr reklamirali ste vemil hgspot tj dućane pa je sve skupa neka vrsta simbioze odmah vidim gdje se može kupit recenzirana komponenta a sad ste se prebacili na reklamiranje auta, kina, ISP-ova i i ostalig gluposti koje nemaju logike. I za kraj ima premalo teksta o igrama i programima i dobro bi bilo da se posveti pažnja pitanjima i odgovrima. NHF

12 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

hoću vidjet recenziju  o VR uredjajima, tipa google cardboard di se stavi mob u njega i gleda se 3d film ili si u virtualnoj stvarnosti

 

Google Cardboard

Samsung VR gear

Vbox

Vbox 2.0

Vr Shinecon

Homodo

Baofeng Mojing 3

Baofeng Mojing 4

Bobo

Itd.

 

Znači, karakteristike koji je bolji, gdje je veći field of view, koji propušta manje a koji više svijetla, na kojem se može podešavati IDP, koji mobitel je najbolji za takve uredjaje (za najbolje iskustvo treba oko 500 dpi, inače se vise pixeli, našao na netu taj podatak), u zadnje vrijeme skoro svatko od nas ima ili android ili iphone, a ovo bi bila izvrsna tema za nešto što si svatko može priuštiti za stvarno malo novaca, za od 30 kn do 700 kn si možemo malo dočarati virtualnu stvarnost kao npr, oculus rift, dk2 uredjaji koji koštaju i preko 3000 kn. Pozdrav

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2016 21:18 (Cryogenic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Reklame me u principu ne smetaju. Ono što me smeta je što mi se sve više ćini da je kompletni bug napisan od strane Denisa. Ok BFS vas je okupirao prošli mijesec, ali primjedba se ne odnosi samo na zadnji bug. Svaliti sve na jednog ćovijeka baš i nije produktivno i to se vidi u tekstovima.
Nabite još duplo reklama da možete pokriti još barem četvoricu novinara koji će biti potpuno posvećeni temama o kojima pišu, a ne da im je to obveza onako uz put.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
zeroname kaže...

..... I za kraj ima premalo teksta o igrama i programima i dobro bi bilo da se posveti pažnja pitanjima i odgovrima. NHF

 Slažem se...softera skoro da ni nema u Bugu-a trebalo bi...

 

Angus_Young kaže...

Reklame me u principu ne smetaju. Ono što me smeta je što mi se sve više ćini da je kompletni bug napisan od strane Denisa. Ok BFS vas je okupirao prošli mijesec, ali primjedba se ne odnosi samo na zadnji bug. Svaliti sve na jednog ćovijeka baš i nije produktivno i to se vidi u tekstovima.
Nabite još duplo reklama da možete pokriti još barem četvoricu novinara koji će biti potpuno posvećeni temama o kojima pišu, a ne da im je to obveza onako uz put.

 Isto tako sam primjetio da skoro samo Davor i Denis pišu za Bug.

 

Dajte malo i Dragi da piše-on je imao jako dobre softverske tekstove.

Stvarno bih želio više softverskih tekstova, nekih stručnih, vodića, škola za specifične stvari (npr. mainpulacija pdf-om i sl.)

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
13 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

jednostavno "uzmimo" bug iz 2008, 2009 ili 2010 te uzmimo bug iz 2016, razlika DAN I NOĆ 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu

Bug ima određenu dominaciju na području "Jugoslavije".  Ta divna sigurnost je dovela do pada kvalitete i dekadencije.

Šablonski pristup i stalni sponzori, prožvakane glavne teme brojeva, ali i današnja multimedija - steam, youtube i wiki sadržaj - je dovelo do toga da sam gotovo prestao kupovati magazin.

 

mag.iur.
13 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
Korny1603987 kaže...

Bug ima određenu dominaciju na području "Jugoslavije".  Ta divna sigurnost je dovela do pada kvalitete i dekadencije.

Šablonski pristup i stalni sponzori, prožvakane glavne teme brojeva, ali i današnja multimedija - steam, youtube i wiki sadržaj - je dovelo do toga da sam gotovo prestao kupovati magazin.

 

 na žalost je tako, pokušao sam ja i sa ostalim časopisima ove tematike ali BUG je BUG......
toplo se nadam (i želim) da se vrate na staze prijašnje jer ako ovim tempom nastave, bojim se kako će izgubiti moje povjerenje a time i dvije pretplate (Bug, Mreža)....

16 godina
moderator
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Ovo je tema za predlaganje tema o kojima se želi čitati, a u cijelom nizu zadnjih poruka nema niti jedne konkretne sugestije!

 

Molio bih da se vratimo na temu, a na ime ovih kritika i želja da se pojave i neki drugi autori, mogu vam reći da u će u Bugu 281 autor cijele teme broja biti potpuno jedan novi suradnik, koji do sada nije još nikada ni pisao u Bugu!

...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 21:11 (Miro).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu

Ja bih da detaljnije obradite temu Ransomware (CryptoLocker, CTB Locker, Locky i ekipa). 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 21:17 (Marko :D).
8 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Unesao kod za Picbox iz novog broja i dobio gratis čak 3 dana! Vauuu...

Mogli ste bar dat tjedan dana :-(

 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
crankshaft kaže...

Unesao kod za Picbox iz novog broja i dobio gratis čak 3 dana! Vauuu...

Mogli ste bar dat tjedan dana :-(

 

 

tak i ja :)

Prvi put da nekaj dobijem u bug nagradnoj igri, a pretplatnik godinama :D

 

EDIT - i 3 minute su mi bile dovoljno da vidim da ja nemam kaj gledati na toj stranici.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2016 13:51 (Darko1983).
16 godina
moderator
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
crankshaft kaže...

Unesao kod za Picbox iz novog broja i dobio gratis čak 3 dana! Vauuu...

Mogli ste bar dat tjedan dana :-(

 Nije ovo tema za ovakve postove!

Ali kada već potežeš -  da je do nas - gratis period bi bio i puno duži, ali... Koliko sam vidio u nekim drugim aranžmanima nude još kraće probno vrijeme.

 

Darko1983 kaže...
crankshaft kaže...

Unesao kod za Picbox iz novog broja i dobio gratis čak 3 dana! Vauuu...

Mogli ste bar dat tjedan dana :-(

 

 

tak i ja :)

Prvi put da nekaj dobijem u bug nagradnoj igri, a pretplatnik godinama :D

 

EDIT - i 3 minute su mi bile dovoljno da vidim da ja nemam kaj gledati na toj stranici.

 Ne znam, nisam ih još isprobao, ali za dobiti osnovni uvid u ponudu takvih servisa i tri dana bi trebala biti dovoljna.

...
12 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

1. Više softwarea - kad pogledam sadržaj - rubrika software je (skoro) prazna

2. Rubrike kao što je samogradnja te znanost i tehnologija u svakom broju (dobro ova druga rijetko izostane)

3. Češće teme kao što je bila Sve o procesorima...

4. Puuuno više tutorijala :)

 

I jedno pitanje - u Bugu ima puno recenzija ali mi se to ne čini korisno onima koji su nedavno kupili mobitel i PC (ili se varam - molim Vas, ispravite me ako griješim)

Evo nadam se da ću dobiti odgovor. :)

 

Miro? :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 12:28 (Pc44).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Želio bih u nekim od novih brojeva Bug-a, pronaći recenziju neke wargame igre, ako bi to bilo moguće.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Volio bi direktnu usporedbu nekih jeftinijih 4k tv-a protiv istog cijenovnog ranga lcd monitora za desktope, jer po svemu videnom cijene monitora nemaju vise veze s mozgom...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2016 10:27 (Stjepanj).
Moj PC  
8 0 hvala 2
13 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Premda možda ovo nije tema za "pohvalu" (ili jest) ja želim pohvaliti BUGOVCE što su vratili pregled anketi te samim time komentare... 

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

projektora i platna za iste ali kao tema broja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Prije nekoliko dana sam izbacivao neke stare stvari iz stana pa sam među njima našao nekoliko desetina BUG diskova koje sam teška srca također izbacio. Kada sam kupio zadnji broj BUG-a i kad sam vidio disk nešto me štrecnulo pa želim da kažem da mi je pa gotovo svejedno što ću čitati u novom BUG-u, bitno je da je DVD tu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice