Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 29.443
|
čitano: 13.277.659
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dolazi rastavljen oko volana i kotaca da bi stao u kutiju, naravno, samo to trebas sloziti s imbusom, nikakav poseban posao.
Bike24, bike discount, canyon je prvo sto mi pada na pamet za narucivanje.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,

U potrazi sam za gradskim e-bikeom koji bi sluzio za svaki dan ic na posao/faks (5km u jednom i drugom smjeru, vecinom ravno uz povremene uzbrdice). Zelim da ima max. 250W jer se ne zelim zezat s registracijom i sl.Budzet mi je oko 8000-9000kn Vazno mi je da ima sto kvalitetnije dijelove i da bude pouzdan, idealno uz dostupnu dovoljnu kolicinu zamjenskih dijelova. Gledao sam ovaj iz hervisa koji mi se cini dobar, ali sam citao par stranica prije da uopce ne dodje s dijelovima koji su napisani u specifikacijama. Imate li kakvu preporuku?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
Silvio, vidi dostavljaju li u Hrvatsku ili može li preko mailbox.de, ovo ti je odličan omjer uloženo/dobiveno.
https://www.bikeexchange.de/a/mtb-fully-fullsuspension-mountainbikes/polygon/sachsen/dresden/siskiu-d7-29/102431772?variant_id=4878658

1 0 hvala 1
6 mjeseci
Ne tražim aktivno, hvala na dojavi.
To sam pitao jer me je zanimalo da li uopće i postoji takav bajk.
Ovaj moj s amortizerom sica je okej, možda trebam mekši amortizer stavit. Mada opet, stražnja suspenzija je bolja definitivno.
9 godina

Kupljen volan 25mm povisen i 720mm sirok. Od sixpack.

Plus Ergon Smc sic sa gelom.

Marin sic je ocajan.

Stigli i gripovi od Ergona.

Provozao sam se samo jedan djir po kvartu. Sic i poviseni i kraci volan su preporod. Sic za moje dupe, puno udobnije je na Ergonu.

Za ruke volan je bolji nego original koji je bio presirok i prenizak. Mozda u buducnosti nadogradim na 50 mm povisenje.

konacno mogu gustat na bajku.

Kocnice nisu bile dobro nastimane. nesto sa diskovima i onaj kaliper. nesto je imalo kontakta. ocito krivo u ducanu ga sastavili.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 23:37 (silhofn).

0 0 hvala 0
22 mjeseca
Pozdrav
Ako moze mala pomoć...
Često mi se na makadamu probijaju gume, samo u zadnjih 20 dana 3 puta i mislim se pribacit na tubeless...
Za to mi tribaju novi TR kotači...
Može li se na netu nać set za nekih 2500 kn i na koje stvari triba obratit pozornosr prilikom kupovine?
Fala lipa

0 0 hvala 0
10 godina
Pilan88 kaže...
Pozdrav
Ako moze mala pomoć...
Često mi se na makadamu probijaju gume, samo u zadnjih 20 dana 3 puta i mislim se pribacit na tubeless...
Može li se na netu nać set za nekih 2500 kn i na koje stvari triba obratit pozornosr prilikom kupovine?
Fala lipa

Za koju vrstu bicikle ti trebaju?

Pripazi na prihvat kazete, diskova, duljine osovine.

6 mjeseci
Bolje ti je investirati u bolje gume već u TL
22 mjeseca
Mtb
11 godina
Pilan88 kaže...
Pozdrav
Ako moze mala pomoć...
Fala lipa

Ne trebaju. Svi obruči se mogu preraditi u tubeless. - 

Ako baš hoćeš nove kotače nekakav best buy je DT Swiss 1900. Samo, kako ti je napisano, moraš paziti na kompatibilnost kazete (HD/MS/XD...), osovine i prihvata diskova.

MTB? Baš si dao puno informacija :) ajde bar reci jel 29" ili 27,5".

13 godina
Pilan88 kaže...
Mtb

šta stvarno...

Koji bicikl trenutno imaš,daj link pa ćemo znati koji kotači ti trebaju + trebat će ti traka,ventili,mlijeko a najvjerojatnije i tubeless ready gume

Poželjno je imati i kompresor,svako tolko ćeš morati dopumpavati čisto da znaš.

Sjedi 1
22 mjeseca
29',freehub je sram xd, centerlock nosac diska, osovina QR
Kontaktira sam covika koji prodaje i servisira i reka je da nema potrebe kupovat nove obruce nego na postojeće montirat tbl...
Doduse, ne znam to sam napravit pa cu prepustit njemu...
A bajk je cube analog star 2 godine s nekim preinakama malim, rado bi ga zaminia za nesto bolje, al morat cu se strpit malo...

Svakako fala na pomoći svima 👍
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2022 14:54 (Pilan88).

0 0 hvala 0
11 godina

Zanimaju koga Garmin senzori brzine i kadence za kupnju? Dobio sam ih u setu s Edgeom, ali ne koristim ih. Imam i Lifeline tt02 trenazer i tacx gumu kojih se zelim rijesiti pa evo ako nekog zanima moze PP.

0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice