Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 29.022
|
čitano: 13.015.676
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...

Kad sam već tu, da pitam. Godine idu i leđa i ruke sve teže podnose XC položaj pa bi uzeo neki riser volan. Sad sam na 760mm flatu i išao bi na 760-800mm 1.5-3cm (?) rise. Lula je 31.8

Trenutni favoriti su mi (točno poredani):

https://www.bike-discount.de/en/newmen-evolution-sl-318.25-aluminium-handlebar-800mm

https://www.bike-discount.de/en/renthal-fatbar-v2-riser-handlebar-800mm-1

https://www.bike-discount.de/en/syntace-vector-7075-high-20-120-780-mm-31-8

https://www.bike24.com/p2115080.html

Iskustva s nekim od ovih?

Preporuka nekog drugog volana? 

Uglavnom sam na makadamu no tu i tamo se zaputim na malo zahtjevnije staze pa mora podnijeti i skokove stokilaša.

Pogledaj sqlabove risere, imao sam ga na starom xc bajku i jako je dobar, relaksira polozaj vrata i polozaj zglobova ruku. Kad sam uzeo novi bajk dao sam ga kolegi jer se odusevio s njim.

greysaint0 kaže...
BlueMax kaže...

Ovaj Riverside je puno bolji bicikl. Više nego što je razlika u cijeni.

https://mtb-shop.hr/shop/bicikli/lapierre/city-trekking-lapierre/lapierre-shaper-2-0-w-disc-2021/

Vidi ima li gdje Kone Dew. Lani se prodavala za cca 3500 i u tom rangu cijene nema bolje. Nek te ne brine nedostatak amortizera, za tvoje potrebe to je prednost a ne mana.

Evo, ima na lageru svih veličina:

https://ciklo-centar.hr/artikl/kona-2021-dew-visenamjenski-kros-bicikl-crni

Iskreno, po vlastitom iskustvu ne bi za hrvatske ceste i pločnike nikome preporučio bicikl bez suspenzije. Suspenzije su našle svoje mjesto čak i u cestovnim biciklima (Specialized Futureshock) da bi povećale udobnost biciklista. Osobno sam vozio duže vremena bicikl bez suspenzije i oduševljeno se vratio na bicikl sa suspenzijom. Nema tih debelih guma koje mogu zamijeniti čak i jeftine suspenzije po udobnosti (osim ako ne pričamo o fat bike-u, što ovdje nije slučaj). 

Osobno sam vozio Konu Dew i bicikl je dosta neudoban za po gradu, pogotovo po nedovoljno spuštenim rizolima, rupama i sl. Položaj tijela je OK ali na tom ALU okviru, bez suspenzije, se gadno osjeti svaka rupa na cesti. Eventualno može pomoći da se vozi gume sa niskim tlakom ali onda se riskira snakebite probijanja šlaufa.

Moja apsolutna preporuka ide za Riverside. Ima OK suspenziju, 1x pogon za maksimalnu jednostavnost vožnje i generalno vrlo udoban položaj. Za rekreativnog biciklista stvarno ne treba ništa više od tog modela.

Ne bih se slozio. Cube travel pro koji vozim već nekih 20ak dana na posao po asfaltu koji nekad vise lici na makadam je jako udoban bicikl. Jest da su 2.0 gume na njemu i da vozim na nizem pritisku ali za biciklo bez suspenzije jako udoban. I po meni isplativiji od onih sa suspenzijom, jer na tim gradskim obicno dolaze sr suntur nex viljuske koje su teske za servisirati a meni vec dve su imale isti problem za lupanjem kod voznje.

10 godina
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako misliš na SQlab 30X malo je previše nakošen prema natrag. Nekako mi se skok s flata na to čini prevelik. Znam da bi mi leđa bila zahvalna no bi li noge na uzbrdici?

A malo mi je i preskup. Ako dođem na 100€ onda mogu i 120€ za dobar carbon.

Ali po mom poimanju ljepote definitivno volan koji bi najbolje pasao na moj bicikl

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 12:26 (BlueMax).

0 0 hvala 0
10 godina
BlueMax kaže...

Ako misliš na SQlab 30X malo je previše nakošen prema natrag. Nekako mi se skok s flata na to čini prevelik. Znam da bi mi leđa bila zahvalna no bi li noge na uzbrdici?

Ali po mom poimanju ljepote definitivno volan koji bi najbolje pasao na moj bicikl

Jesi možda razmislio da uzmeš manju lulu volana? Već 1-2 cm bi ti vjerojatno dosta značilo za leđa a i daleko je jeftinije to napraviti nego volan mijenjati.

Sigurno u Giantu imaju i kraće lule pa da ti stave za probu (ja sam testirao sve bicikle na onom parkingu iza dućana pa će ti vjerojatno dati da se prođiraš i probaš kako ti odgovara).

Doduše po slici mi se čini već kratka, ali moguće da izgled vara.

10 godina

Lula je 8cm. Imaju od 7 ali ne bih jer nekad volim težinu prebaciti skroz naprijed i možda mi je čak i ova prekratka. Tražim neki kompromis između onoga što mi paše u vožnji i onoga što mi paše za leđa. Mislim da će mi 2cm rise dati nešto takvo. Već mi je 46 godina i s imalo žešće vožnje doma se vraćam ko da me netko jebao. Bole leđa, vrat i zglobovi. Ako pogodim geometriju olakšat ću si malo a ako zajebem još će me i noge boljeti :)

Nažalost nisam iz Zg niti iz bilo kojeg grada koji ima opremljeniji dućan da bi gnjavio trgovce nego moram ići na slijepo.

0 0 hvala 0
10 godina
BlueMax kaže...

Lula je 8cm. Imaju od 7 ali ne bih jer nekad volim težinu prebaciti skroz naprijed i možda mi je čak i ova prekratka. Tražim neki kompromis između onoga što mi paše u vožnji i onoga što mi paše za leđa. Mislim da će mi 2cm rise dati nešto takvo. Već mi je 46 godina i s imalo žešće vožnje doma se vraćam ko da me netko jebao. Bole leđa, vrat i zglobovi. Ako pogodim geometriju olakšat ću si malo a ako zajebem još će me i noge boljeti :)

Nažalost nisam iz Zg niti iz bilo kojeg grada koji ima opremljeniji dućan da bi gnjavio trgovce nego moram ići na slijepo.

Ne poznajem te pa možda pričam napamet ali bolovi u leđima su često vezani za slabe trbušnjake. Možda da se fokusiraš na osnaživanje core-a bi imao manje problema sa biciklom. Naravno uzimam u obzir da ti bicikl geometrijom odgovara i da ti je OK podešen. Mene leđa znaju ubijati nakon nekih strmijih uspona pa sam počeo intenzivno raditi na osnaživanju core-a, a pogotovo trbušnjaka. Nemam trbušinu i generalno mi je ravan trbuh ali opet 193cm+100 kg nosi svoje zahtjeve da su ti mišići koliko toliko čvrsti kod takvih sportskih aktivnosti.

Osobno sam na pragu 38. godine. Planiram još par godina tjerati svoj hardtail a onda preči na e-MTB. Vidim da dosta ekipe, koja si to može naravno priuštiti, napravi upravo to. Klasika do 40 i neke godine a onda polako e-bike.

12 godina
Karlek_19 kaže...

Može li mi samo netko definirati što je "brže" pedaliranje za bicikl? Ili još bolje koja je to brzina po gradu, da treba pogon s 48!!! zubi? Nekako sumnjam da vozite puno preko 30 km/h kroz grad, pogotovo ne ZG (zbog gužve , ne..). Bar ja po VŽ nikad nejdem puno preko 25...

Neću nikom solit pamet, ali sa montićem koji ima 32 zuba napred, se komotno mogu 27-30 km/h voziti, bez da koristim iza 10 zuba, 12-14 mi je sasvim oke za tu brzinu.  (na stranu sad 2.4 gume i masa od 14 kila)

Mislim da bi s tih 48 postigao brzinu od 40+ km/h. Mislim, idem logikom da netko tko vozi "tu i tamo par km", nema snage u nogama, pa mu je odma i teže pritiskat kad ima pogon s 48 zuba, nekako mi je logično da je prosječnom biciklistu lakše vrtit pedale BRŽE, nego JAČE pritiskat u TEŽOJ brzini.

Ako mi je logika kriva, ispravite me, ali poprilično sam siguran a nije, jer kad god s nekim vozim ko manje vozi, u pravilu bira lakše brzine za isti tempo. 

Potpisujem,ja sa ovalnom 36icom i 11-42 kazetom na FS mogu sve.Roadie fore za prodavati nekome za riverside ili nakamuru.Oš na 40km/h kupi specijalku ili hipsterskog hibrida.

Sjedi 1
12 godina
Neznam jesi vidio na crc-u imas Nukeproof Horizon karbon za nekih 60 eura 25 i 35mm....
https://www.chainreactioncycles.com/mobile/nukeproof-horizon-carbon-riser-bars/rp-prod158768
VenAtoR#2231
7 godina

Najjače od svega, ja sam i s ovim 38-40 vozio po cesti kad mi je frend na specki stvarao zavjetrinu 

Takav omjer sam na HTu imao i sasvim je oke išlo i mislim da je nekakva zlatna sredina za prosječnog rekreativca koji ulazi u biciklizam, dal će vozit cestu, makadam, sumu, svejedno. Kad vidi na koju stranu vuče i sto mu se sviđa, svrsishodno upgrejda bajk.

13 godina
BlueMax kaže...

Meni nije smetalo to toliko, jest bilo na pocetku cudno al naviknes se...Sad na fathomu mi odgovaraju ove njegove jer je geometrija drugacija.

10 godina
Stavio zemlju Hrvatska i skočila cijena, ukupno s poštarinom 78,50€.
Još uvijek je to ok cijena ali razmislit ću još malo.
12 godina
Sori nisam provjeravao cijenu dodavanjem... To mi izbacilo na mydealz pa sam zaljepio jer si rekao da trazis.... Ja sam ga uzeo prosle godine isto je akcija bila ali jos nesto uz njega je bilo i cijena je bila 100 i nesta sitno eura i daba je postarina bila... Mozda si jos nesta nades pa uzmes i daba postarina....
VenAtoR#2231
7 godina

Trebao bih savjet iskusnijeg, koliko mogu tražiti za kotače, original, skinute s Elementa C50, rabljene, ima znakova korištenja, ali bez famoznih dentova. 

Front Hub Rocky Mountain Sealed Boost 15mm
Rear Hub DT Swiss 370 Boost 148mm
Spokes WTB 1.8-1.6
Rims Sun Helix TR25 SL - Tubeless Ready - Tape; 622x21mm

Masa: 1710 g svježe izvagano (bez diskova i kazete)

Bez kazete, XD freehub. 110x15mm TA prednja i 148x12 TA zadnja. Hvala! Ili ajko je netko zainteresiran, javite se. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 8:13 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 mjeseci
neaktivan

Hvala svima na feedbecku i preporukama 😊 stvarno ste mi pomogli u donošenju odluke

0 0 hvala 0
12 godina

Od 3.2 stalak u lidlu

Sjedi 1
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
Otkad nisam vidio ss od lidl kataloga da nije neka aku busilica ili tako nesta 🤣🤣

I preporuka za stalak... Odlican je, imam i super cvrst... Jedino sam izrezao gume i stavio gore u celjusti da bolji grip ima s manjim zatezanjem...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2022 12:40 (jocommb).
14 godina

Tek sam sad primjetil, poznati Bizmark bic servis zatvorio je biznis ili svoje poslovanje.Kolko vidim njihovu zadnju fejs objavu, radili su do 24.12 prošle godine i to je to.

https://www.facebook.com/Bizmark-bike-servis-132913843443228/

http://www.bizmark.hr/hr/naslovna/

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
rambox kaže...

Tek sam sad primjetil, poznati Bizmark bic servis zatvorio je biznis ili svoje poslovanje.Kolko vidim njihovu zadnju fejs objavu, radili su do 24.12 prošle godine i to je to.

https://www.facebook.com/Bizmark-bike-servis-132913843443228/

http://www.bizmark.hr/hr/naslovna/

Pričao sam sa njima u nekoliko navrata prošle godine i bili su mi spomenuli takvu mogućnost. Jedan od najvećih problema je bio taj što im je bilo gotovo nemoguće nabaviti rezervne dijelove za bicikle, pokazivali su mi da su neke stvari čekali po godinu dana. Situacija u svijetu bicikala je  teško sranje, baš kao i sa autima i tehnikom.

Šteta, bili su vrhunski servis, meni osobno najbolji.

10 godina

Kupio Spank Oozy Trail 780 Vibrocore - 25mm rise

Čak sam uspio i boju koju želim ubosti (zadnji komad): https://www.amazon.de/dp/B07CCSYVGW/ref=pe_27091401_487024491_TE_item_image

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 16:49 (BlueMax).

0 0 hvala 0
13 godina

Ekiap,ima li igdje kod nas uzeti focus mtb hardtail?

Gledam po shopovima al svi su fully....

Imam njihov black forrest, nekih 10godina, full xt, rs recon... Ali je sa 26" kotacima i sad bih htio uzeti sa 29

Njihova geometrija mi odgovara,imao sam i proslosti failova sa drugima,pa zato ih preferiram....

Ako imate neku drugu preporuku,cca 1000€ kod nas molim vas napisite.

E i gdje u hr servisirati recon vilicu, da se moze poslsti,u Splitu nisam nasao...

Hvala

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Slovenci (link) imaju nekoliko Focus modela (onaj Whistler 3.9 za 999 € se čini zanimljiv izbor), a dostava u HR je navodno 10 €. Imaju i na Njuskalu oglas.

13 godina
kiwi_91 kaže...

Slovenci (link) imaju nekoliko Focus modela (onaj Whistler 3.9 za 999 € se čini zanimljiv izbor), a dostava u HR je navodno 10 €. Imaju i na Njuskalu oglas.

hvala za link
oprema je stvarno super ali izgleda da imaju samo S ili L a po mjerama (178cm visine) meni treba M :S

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2022 13:13 (simeparanoja).
10 godina
kiwi_91 kaže...

Ovo je iznenađujuče dobra cijena (iako je okvir zastarjele geometrije i non tapered tube što ja ne bi kupio). Danas sam malo gledao ponudu bicikala i pao na guzicu.

Vidi ovo: https://keindl-sport.hr/giant-talon-3-ge-crna-proizvod-45279/

Taj isti sam sinu prije godinu dana kupio za 3500kn.

12 godina
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 23:29 (jocommb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
jocommb kaže...

Piše 119,95? Meni volan stiže danas ali za 35€ bi kupio i ovoga, imam gdje s njim.

7 godina

Možda im se nešto zbrikalo. Meni također je 119. Šteta, jer baš tražim karbonski volan 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Karlek_19 kaže...

Možda im se nešto zbrikalo. Meni također je 119. Šteta, jer baš tražim karbonski volan 

Nije im se zbrkalo nego nismo bili dovoljno brzi. Bila je na mydealz.de ponuda za cca 40€ ali to su ponude ograničene vremenom i količinom i očito se sve razgrabilo.

12 godina
BlueMax kaže...
jocommb kaže...

Piše 119,95? Meni volan stiže danas ali za 35€ bi kupio i ovoga, imam gdje s njim.

Karlek_19 kaže...

BlueMax kaže...
Karlek_19 kaže...

Nije im se zbrkalo nego nismo bili dovoljno brzi. Bila je na mydealz.de ponuda za cca 40€ ali to su ponude ograničene vremenom i količinom i očito se sve razgrabilo.

Sory mozda sam malo zakasnio jer je jos bio 35 kad sam ja gledao.... nisam par dana bio na mydealz...da jesam mozda bi i stigli uhvatit....

VenAtoR#2231
14 godina

Oglas nije moj, ali mi se čini predobar da bi ga propustio netko kome treba ovakva vilica:

https://www.njuskalo.hr/bicikl-vilice/rockshox-pike-rc-160mm-27.5-15x100mm-oglas-36683617

Gledam te!

1 0 hvala 0
13 godina
Veliki Brat kaže...

Oglas nije moj, ali mi se čini predobar da bi ga propustio netko kome treba ovakva vilica:

https://www.njuskalo.hr/bicikl-vilice/rockshox-pike-rc-160mm-27.5-15x100mm-oglas-36683617

Prodavac je iz mog kluba i svima nam servisira bajkove i suspenzije tako da preporuka za kupnju.

7 godina

Taman stigla, pripreme u toku... 

AMD Ryzen™ R7
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice