Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 28.616
|
čitano: 12.822.844
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Moj savjet ti je skroz drugačiji - nabavi plastiku, konkretno poliamid (nikako ne poliester) ili još bolje polipropilen. 

Merino mi je odličan za svaki dan i za planinarenje, ali na bajku se brzo krećeš i ohladi se, te u tom slučaju ne funkcionira ono što kažu da merino grije i mokar (a što inače stoji).

Svakako slojevito oblačenje, obavezano windstopper koji diše (minimalno 10000 nečega :) 

Gledam te!
13 godina
moderator

Zanimljivo za veće brzine i ponašanje vune u tim uvjetima, thx.

Ali merino vuna je općenito dobar materijal za odjeću, pogotovo za nekog ko se puno znoji.

9 godina
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala na savjetima decki. Nekako mi onda zvuci da bi bila OK kombinacija neka merino majica ispod, "plasticna" windbreaker jakna gore, bar u mom specificnom slucaju. Merino rjesava problem znojenja, a ova plasticna preko nje taj da se vuna ne hladi previse tokom voznje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Neznam koja si velicina ali u Protei su imali dosta Gore robe na 50 posto.... Nemam puno stvari id njih ali sta imam odlicno je... Nisu ni jeftini da se razumijemo... Ali na 50 posto vrijede... Full cijena, a jebiga ako imas love imas love i nije ti nista skupo....
VenAtoR#2231
13 godina

Istina, izvrstan materijal i imam i bokserice i majice i čarape od merino vune. Ali za bajk mi se nisu pokazali dobri (osim čarapa, ali to je osjetljivo pa se brzo pohaba).

Za planinarenje, skijanje i kao svakodnevna odjeća su mi nenadmašni.

Ženu s druge strane vuna (čak i merino) jako pika i smeta joj, tako da i to treba imati na umu. 

Gledam te!
12 godina
Sinoc sam bezveze nesta isao vidjet i na Keindlu je poceo crnjak... Cijene su onako... Nisam dugo pratio al ustaljena praksa prikazivanja popusta s dizanjem cijena... Jedino sto sam nasao je jedna rama da mi je ok ponuda ako netko ide slagat novi bajk... Cube Reaction SL 21" karbonska 2500 kuna... Neznam koja je godina, to nepise treba pitat da se vidi geometrija...
Ali eto pocelo je pa vidite ako kom sta odgovara...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
jocommb kaže...
Sinoc sam bezveze nesta isao vidjet i na Keindlu je poceo crnjak... Cijene su onako... Nisam dugo pratio al ustaljena praksa prikazivanja popusta s dizanjem cijena... Jedino sto sam nasao je jedna rama da mi je ok ponuda ako netko ide slagat novi bajk... Cube Reaction SL 21" karbonska 2500 kuna... Neznam koja je godina, to nepise treba pitat da se vidi geometrija...
Ali eto pocelo je pa vidite ako kom sta odgovara...

Rekao bih da je to 2017:

https://archiv.cube.eu/en/2017/816400

9 godina
Jo ekipa. Posto sada ide zima i sve to. Zanima me dali spremate bajk do proljeca u garaže ili i dalje ste tvrdoglavi i vozite? 😉
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

I dalje tvrdoglav i vozim 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
11 godina
Endymon kaže...
Jo ekipa. Posto sada ide zima i sve to. Zanima me dali spremate bajk do proljeca u garaže ili i dalje ste tvrdoglavi i vozite? 😉

Samo indoor. 

Di2 & EPS FTW!
13 godina

Pozdrave ekipa, imam na prodaju Cannondale SuperSix Evo (karbonska vilica i rama). Ukoliko nekoga poznajete da bi mu ovo bila dobra prilika slobodno proslijedite link do bug oglasa.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina

Evo napokon prodao svoj bajk pa idem u lov na novi. 

Ovaj put do nekih 4tkn, bilo bi super da je iskljucivo do te cifre ili trunku vise (jer jos moram uzet dobar U-Lock, mozda neke dodatke kao svjetla itd..).

Voznja ce bit vecinom po cesti (no bit ce svega, pogotovo po ljeti), cca 175cm i 65kg.

Dosta citam da ljudi preporucuju Hardtail XC i kao Trekking i sad ima tu puno opcija a ne znam sta gledat. Tipa, Riverside 900, Ghost modeli kod Hardtaila...

I kakva je situacija sto se tice Black Fridaya na bicikle ? Mozda se tu da nesta ulovit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
DrNasty kaže...

Kupi odjeću od merino vune. Nije baš jeftino, ali je materijal puno bolji od pamuka, bolje termičke osobine, ne upija toliko vlagu, brzo je otpušta (brzo se suši) i što je bitno, ne stvara neugodne mirise.

Da se ogradim, nemam odjeću od merino vune, uvijek mi je to u planu ''u narednom periodu'' ali dosta outdoorsmena (ne samo bajkera, već hikera, lovaca i sl) stalno hvali taj materijal.

Nisu to neki debeli džemperi, već imaš majice kratkih rukava i hlače od toga.

Npr:

https://www.decathlon.hr/polo-majica-travel-500-muska-id_8560763.html

https://www.decathlon.hr/majica-rc900-od-merino-vune-id_8544753.html

https://www.decathlon.hr/Kupi/merino

Debelo preskupo, vratimo se u realnost pa pošto je sad hladnije eto recimo "skijaške čarape čak i za zimogrozne bicikliste".

To su klasične dokoljenke, večina sastava je Akril ili ukratko prilično debele i za tu sitnu lovu vrlo tople čarape.

https://www.decathlon.hr/skijaske-carape-50-sive-id_8494481.html

https://hr.snughomedecor.com/news-plyusi-i-minusi-akrilovih-tkanej

Super izbor za razne zimske prilike, eto moj stari več ih par godina fura za po doma/ili kad treba za van dakle hladne noge itd.Kupci su vrlo zadovoljni, "sasvim razumljivo kad vidiš sulude cijene nekih drugih kak ti svemirskih čarapa za hladnije vrjeme".Marketing gazi naivne, jezuš pas mater pa ne bum dal ili coltal 150-200kn za par čarapa.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 14:52 (rambox).
13 godina
moderator

Daj ne j*bi s tim marketingom i naivnošću, materijal sam preporučio zbog svojstava. Nije jeftin, da ima umjetnih materijala koji mogu poslužiti, mogu.

Ona biciklistička majica od merino vune u decathlonu je 199 kuna na akciji, sasvim pristojno. Čekati akcije pa kupiti komad-dva odjeće i nakupi se pristojna kolekcija.

Ne plaćaš amblem, sliku, ime ili neki drugi vaporware da prdiš o marketingu već materijal koji ti odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 17:50 (DrNasty).
8 godina

Da li trenutno ima negdje nešto bolje u odnosu na ovu Nakamuru 6.0 Platinum za 3850kn ? 

https://www.intersport.hr/nakamura-platinum-6-0-muski-treking-bicikl-593468

Hvala na preporukama!

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 20:11 (Crni_007).

0 0 hvala 0
2 mjeseca

Poz ljudi !

Trazim novi MTB bajk pa zanima ima li itko iskustva sa Haibike mtb biciklima, konkretno Haibike seet 7 ( https://dsg.hr/haibike-seet-7-29-proizvod-2670/ )? Za ovu cijenu čine mi se ok karakteristike. Ako imate neki bolji prijedlog u ovom cjenovnom rangu ili sličnom, slobodno predložite.

Hvala svima

0 0 hvala 0
5 godina

Schwalbe G-One Speed/ Panaracer GravelKing/ Schwalbne Marathon Supreme

tražim nove gume za 95% asfalta, tu i tamo prljavog, zasutog s pijeskom nakon kiše. Sve su skupe, pa me prije kupnje zanima kakva su iskustva: trajnost, grip i brzina?

0 0 hvala 0
5 godina

... pronašao sam nekakve testove, kao na stranici Choose the best fast-rolling wide tyres - group test | Cycling UK , ali bih svejedno htio čuti vaša iskustva.

Zdvojan sam zbog iskustva poput ovog:

"GOLDEN RULE: AVOID TANWALL TIRES! Although they look so nice and cool, they ALL have very poor puncture resistance. I had Challenge Strada Bianca, WTB Riddler, Panaracer Gravel King SS, Schwalbe One— all terrible. With Panaracer I had on average 3 punctures/week!

Now I am using Schwalbe Marathon Supreme. They don't look cool, but very puncture resistant, decent rolling resistance and relatively low weight. Love them. But not suited if you do a lot off road of course."

GravelKing GravelKing
G-One G-One
supreme supreme
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 10:36 (dick_of_the_sheep).

0 0 hvala 0
13 godina

Koristio Marathon Supreme. Odlična guma za po gradu, cesti... Nije baš super za izvan toga. Super drži po mokrome, susnježici i dosta dugo traje. Nije mi se nikad probušila.

Prešao na Schwalbe 365 - drugi tip gume, ripnasta, ali i sporija od Supreme.

Zato 365 ide i izvan ceste.

0 0 hvala 1
5 godina

.. da, jasno mi je. Zato sam sklon Panaracer GravelKing-u. To je praktički slick guma teška samo 34 dkg za dimenziju 40-622, ali košta 42 EUR-a za 1 komad.To mora biti jako dobro što se brzine i gripa tiče, a za trajnost i udobnost traže se oni koji su isprobali.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 16:40 (dick_of_the_sheep).

0 0 hvala 0
10 mjeseci
Zivili ljudi...
Zanima me kolika je razlika izmedu sram sx i shimano slx 7100?
Fala

0 0 hvala 0
12 godina
Pilan88 kaže...
Zivili ljudi...
Fala

Mislim da se sx ne moze ni sa deore porediti a kamoli dalje uz skalu...

10 mjeseci
A recimo zracna vilica izmedu 2000 do 2500 kn? Da je dobar odnos ulozeno/dobiveno?

0 0 hvala 0
10 godina
Pilan88 kaže...
Zivili ljudi...
Fala

SRAM SX se ne može staviti niti uz bok Shimano Deore a kamoli SLX-u. Razlika je ogromna, kako u kvaliteti shiftanja tako i u kvaliteti materijala. Probao sam SX i nisam bio impresioniran stražnjim mjenjačem. S druge strane, na prošlom bike-u sam vozio Deore M6100 a na ovom vozim M5100 i mogu reći da je mijenjanje brzina na oba apsolutno savršenstvo, bez obzira da li je na ravnom ili pod opterećenjem (kao što je penjanje uzbrdo). Uzmi u obzir da je SX-ov stražnji mjenjač plastičan i da se dosta ljudi žali na trajnost i kvalitetu. Realno, pod SX segmentom, SRAM ti prodaje "Eagle" grupu bez "Eagle" kvalitete.

Pilan88 kaže...
A recimo zracna vilica izmedu 2000 do 2500 kn? Da je dobar odnos ulozeno/dobiveno?

Manitou Markhor. Alternativno Suntour Raidon ili Epixon. Ukoliko nisi suludo dobar vozač, nema potrebe ići dalje od ovoga. Rockshox ne preporučam iz razloga što sam čuo da Recon nema osobito dobar small bump compliance, osobnog iskustva nemam. Judy sam probao u opružnoj verziji, to je loša vilica za koju se traži više nego što vrijedi. Kakva je zračna verzija, ne znam.

Osobno vozim Markhor na bike-u i moram reći da je vilica toliko suludo udobna da sam morao pitati prodavača u Marko Projektu da li je to stvarno zračna vilica (malo bizarno jer sam znao da Markhor ne postoji u opružnoj varijanti). Small bump compliance je nenormalno dobar. Vilica je izvrsna na manjim skokovima (većim se ne bavim) i na gradskim rupama. Uz to, može ju se dignuti na 120 mm na servisu (originalno je 100mm).

Na bivšem bajku sam vozio Suntour Raidon u 130 mm varijanti i mogu reći da je isto odlična vilica, nisam imao nikakvih primjerdbi na nju (osim što ju se malo čuje u nekim slučajevima - čuje u smislu zvuka usisavanja koji je karakterističan za mnoge zračne vilice).

Osobno, od ove 3, da kupujem sebi, gledao bi sljedećim redosljedom:

1. Manitou Markhor

2. Suntour Epixon (razlika u lovi u odnosu na Raidon je minimalna a vilica je lakša)

3. Suntour Raidon

10 mjeseci
Fala na odgovoru 👍

0 0 hvala 0
12 godina

Ja imam negativno iskustvo sa Raidonom, star dva mjeseca i vec je razvio luft, ne mogu samo skontati da li je izmedju stanchionsa sa desne strane i šolja ili stanchinsa i krune...prvo sam pomislio da je luft u glavi headseta kad pod rukom se osjeti mrdanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice