Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 28.616
|
čitano: 12.826.869
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...
Sori sto kasno javljam al ako netko treba kakav ranac ima na Zalando Deuter i jos kojesta... Transalpine se moze za manje od 600 kuna uzet... I ja sam tek sad vidio...
Edit... Fox Speedframe Pro 600 kn...

Zalando.hr? Meni ništa nije od navedenog sniženo.. ili kasnim?

12 godina
A do ponoci je bilo samo... A jos sam ujutro vidio taj popust i tek sinoc provjerio sta ima... Naravno Oakley naocala kakvih hoces... Poc kaciga je nesta bilo... Ima Gore-a nesta, Foxa vise nego igdje u RH... Al sad koliko vidim opet nesta ima samo danas neke odabrane stvari idu na "dar50" i Deuter Transalpine upada u to...
I bas mi je zapeo za oko... Sta vi mislite o tom rancu?
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 8:16 (jocommb).
10 godina
Veliki Brat kaže...

Okej... I nazoveš i pitaš samo za izmjeru širine, ne uzmeš kompletan fitting.

Ako se dobro sjećam, cijena je pred koju godinu za bike fitting bila 1500 kn, sada je vjrojatno i viša, ali sumnjam da bi mjerenje kostiju posebno naplatili (pogotovo ako bi kupio sjedalo kod njih).

zdgrunf kaže...

Protea, 35kn i dobiješ popis specialized sjedala koja bi ti mogla pasati

Maddog_HR kaže...
Keindl besplatno za Selle Italia i Selle Royal sjedala

Thx ekipa na prijedlozima, zaletiti ću se jedan dan, vjerojatno do Keindla. Imaju najveći izbor a i tražim neki Selle Italia model. Ako ne bude tamo ništa, onda Protea.

13 godina
greysaint0 kaže...
Veliki Brat kaže...

Okej... I nazoveš i pitaš samo za izmjeru širine, ne uzmeš kompletan fitting.

Ako se dobro sjećam, cijena je pred koju godinu za bike fitting bila 1500 kn, sada je vjrojatno i viša, ali sumnjam da bi mjerenje kostiju posebno naplatili (pogotovo ako bi kupio sjedalo kod njih).

zdgrunf kaže...

Protea, 35kn i dobiješ popis specialized sjedala koja bi ti mogla pasati

Maddog_HR kaže...
Keindl besplatno za Selle Italia i Selle Royal sjedala

Thx ekipa na prijedlozima, zaletiti ću se jedan dan, vjerojatno do Keindla. Imaju najveći izbor a i tražim neki Selle Italia model. Ako ne bude tamo ništa, onda Protea.

Imaš jednu bitnu razliku, Keindl nema testnih sjedala za probu, Protea ima, pa vidi. Kad kažem testnih, ostaviš svoje podatke, osobnu na uvid, i dobiješ sjedalo na par dana na test.

9 godina
Samo djelomicno tocno...imaju testna sjedala, ali su najcesce na testu. Barem je tako bilo kad sam ja uzimao.

Ali s druge strane - sjedalo koje su mi preporucili sam mogao vratiti nakon probe, ako mi ne odgovara. Barem su tako rekli, nisam testirao s obzirom da mi je savrseno odgovaralo.

1 0 hvala 1
13 godina
Maddog_HR kaže...
Samo djelomicno tocno...imaju testna sjedala, ali su najcesce na testu. Barem je tako bilo kad sam ja uzimao.

Ali s druge strane - sjedalo koje su mi preporucili sam mogao vratiti nakon probe, ako mi ne odgovara. Barem su tako rekli, nisam testirao s obzirom da mi je savrseno odgovaralo.

Nope, pišem moje iskustvo od zadnja 2 mjeseca. Sjedala imaju, a to što nisu sva uvijek raspoloživa, e sad. Ne čekaju samo moje dupe :D

Za razliku od svih ostalih ZG trgovina, koji nema ništa, ovo je premija.

9 godina
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

I to što kažeš, možda je to samo prica da imaju testna,  ali su sva vani.

Da dodam - predzanje sjedalo sam uzeo u Marko projektu i lik mi je isto rekao da probam i vratim ako mi ne pase. Tako da se mozda moze dogovoriti nesto...racunam da su svi koji rade u bajk shopovima biciklisti, pa znaju koliko je sjedalo vazno i kako je tesko naci odgovarajuce.

0 0 hvala 0
10 godina
Maddog_HR kaže...

I to što kažeš, možda je to samo prica da imaju testna,  ali su sva vani.

Da dodam - predzanje sjedalo sam uzeo u Marko projektu i lik mi je isto rekao da probam i vratim ako mi ne pase. Tako da se mozda moze dogovoriti nesto...racunam da su svi koji rade u bajk shopovima biciklisti, pa znaju koliko je sjedalo vazno i kako je tesko naci odgovarajuce.

Definitivno bez barem jedne poštene vožnje neću znati. Trenutno mi je najveći problem to što, nakon 15 km, počnem iz nekog razloga osjećati trnce u prstima lijeve noge - da se razumijemo, imao jesam određenih zdravstvenih problema sa venama što možda to uzrokuje ali želim eliminirati da nije nešto na biciklu (čitao sam da je neodgovarajuće sjedalo jedan od mogućih uzroka). Uostalom, ovo sjedalo koje imam na bajku mi definitivno ne podržava dobro zdjelične kosti, rekao bih da mi treba 1 cm šire.

Inače, geometrijski mi bicikl savršeno odgovara, sjedalo je na optimalnoj visini, nemam nikakav specijalan osjećaj neugode. Pokušao sam i olabaviti tenisicu i to je malo pomoglo (bilo što labavije i spadala bi mi) ali nije skroz eliminiralo. Ne isplati mi se ulagati u profesionalni full bike fitting jer mislim da je to samo za profesionalce ili vrlo ambiciozne amatere. Uostalom, čitao sam da su neki ljudi nakon fittinga imali i loše rezultate, bolove i sl. Osobno sam probao jedan od čestih savjeta bike fittera a to je da visina sjedala treba biti na visini: unutarnja duljina noge * 0,883. Na taj način sjedalo mi je 1 cm prenisko i počnem imati bolove u koljenu. Jednostavno sam podesio visinu po osjećaju i tu sam se uvjerio da mi je najbolje rezultate dalo ono staro pravilo - optimalnu visinu se određuje na način da, kad staneš petom na pedalu, da noga treba biti skroz ispružena (ravna).

13 godina
moderator

Žena mi ima problema s venama, vozi old skul mtb sa krutom vilicom, isto joj trne noga. Nakon što sam joj stavio debelo city bike comfort sjedalo sa dvije opruge, puno joj je bolje, mada i sad na ravnicama zna nekad skinuti nogu s pedale i opustiti zbog cirkulacije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 13:37 (DrNasty).
9 godina

Kod mene obrnuto...odkad sam stavio tanko, usko sjedalo, nema više problema sa bolovima u guzici, koja me ubijala vec nakon 40ak km na sirokom soft sjedalu.

To je dosta individualno, zato sam i isao na mjerenje. Meni su pogodili iz prve, tocno sto mi je mjera preporucila mi je pasalo. Jos sam uletio na nekakvu akciju, pa sam umjesto 1000kn, platio samo 700kn.

0 0 hvala 0
9 godina
@ grey - Sad sam bas dobio mail - Keindl ima Selle sjedala na Halloween akciji do 58%, pa ti se mozda isplati otici na izmjeru i piknuti sjedalo na popustu.

...jbga ne pise do kad traje akcija.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 15:44 (Maddog_HR).

1 0 hvala 1
10 godina
Maddog_HR kaže...
@ grey - Sad sam bas dobio mail - Keindl ima Selle sjedala na Halloween akciji do 58%, pa ti se mozda isplati otici na izmjeru i piknuti sjedalo na popustu.

...jbga ne pise do kad traje akcija.

Uf, dobro da si javio, moram vidjeti obavezno! Thx!!! Jel možeš ovdje pliz screenshotati mail (ili c/p)? Na njihovoj stranici nema ništa o toj akciji, max popust na webu je 40%.

13 godina

Evo samo da javi da je Bicikl stigao, i prezadovoljan sam. 
Za 1500 kn nema boljeg. Kod nas takav sa alu okvirom kosta oko 3000kn
Gledao sam Keindl sport.
pozz

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 23:01 (unknown).

0 0 hvala 0
12 godina
greysaint0 kaže...

Trenutno mi je najveći problem to što, nakon 15 km, počnem iz nekog razloga osjećati trnce u prstima lijeve noge - da se razumijemo, imao jesam određenih zdravstvenih problema sa venama što možda to uzrokuje ali želim eliminirati da nije nešto na biciklu (čitao sam da je neodgovarajuće sjedalo jedan od mogućih uzroka). Uostalom, ovo sjedalo koje imam na bajku mi definitivno ne podržava dobro zdjelične kosti, rekao bih da mi treba 1 cm šire.

Ja sam imao povremeno trnce dok sam vozio u tenisicama (za trčanje) s mekanim đonom. Sad vozim u planinarskim tenisicama i nemam ih više. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 15:07 (Homer Simpson 9).
12 godina

Ako se trnci pojavulju u stopalima, obuca i pedale...mekan djon i uska ili pedala sa agresivnim pinovima ce izazvati trnjenje u stopalima, sic ce izazvati trnjenje u preponskom dijelu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
Hvala ekipa na prijedlozima. Sto se tice tenisica vozim sa tenisicama za planinarenje/trekking. Tvrdi dzon. Pedale su obicne flat bez pinova. Moram ih sa vremenom zamijeniti za neke malo sire posto su mi malkice preuske ali nista strasno.

0 0 hvala 0
11 godina
malina22 kaže...

Ako se trnci pojavulju u stopalima, obuca i pedale...mekan djon i uska ili pedala sa agresivnim pinovima ce izazvati trnjenje u stopalima, sic ce izazvati trnjenje u preponskom dijelu.

A sto ako su trnci u predijelu pimpeka? Pitam za frenda

-
7 godina

Što bi bilo pametnije uzeti? Hunt Trail wide ili Mavic Crossmax XL? 

Imao sam naprethodnom bajku Hunt XC wide i jako sam bio zadovoljan. Mavic trenutno ima sličnu/nižu cijenu pa me privlače uzeti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
The Unforgiven kaže...
malina22 kaže...

A sto ako su trnci u predijelu pimpeka? Pitam za frenda

He,kad trne u no mans landu?Tu bi trebao sic imati onu rupu ilil kanal.Malo nagnuti sic za dole bi trebalo rješiti problem.

Sjedi 1
12 godina
Karlek_19 kaže...

Što bi bilo pametnije uzeti? Hunt Trail wide ili Mavic Crossmax XL? 

Imao sam naprethodnom bajku Hunt XC wide i jako sam bio zadovoljan. Mavic trenutno ima sličnu/nižu cijenu pa me privlače uzeti.

Iako mi se svidjaju vise mavicove nabe ja bi izabrao hunta iz prostog razloga sto koristi obicne zice, mavic koristi svoje zice a sama kompanija je u problemima vec duze vremena, ja bi igrao iz tog razloga na sigurno.

7 godina
malina22 kaže...
Karlek_19 kaže...

Iako mi se svidjaju vise mavicove nabe ja bi izabrao hunta iz prostog razloga sto koristi obicne zice, mavic koristi svoje zice a sama kompanija je u problemima vec duze vremena, ja bi igrao iz tog razloga na sigurno.

Hvala. I zvuk Hunt naba mi je super, onako iritantno glasan da kolege nervira 👌😁 + 5° engagement 

Još ako daju neki Blek frajdej popust, puna šaka brade.

Gledao sam i DT Swiss M1700, ali nisu mi vrijedni cca 200€ doplate. A i nešto su teži od Hunta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2021 9:28 (Karlek_19).
12 godina

A dobro dt swiss igra na ime al imaju i dobre hubove, sada im i tockovi sa 370kama dolaze sa ratchet sistemom tako da pogledaj i H seriju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Na BD je Cube hibrid pumpa na akciji sa 45 na 15 eura i jedna co2 kartusa ide uz nju... Nisam usporedivao dalje cijene pa vidite ako kom pase

https://www.bike-discount.de/de/cube-race-hybrid-hv-pumpe

I imaju i kartuse odmah sa 10 na 5 eura 5 komada

https://www.bike-discount.de/de/radon-co2-patrone-16g-mit-gewinde-5er-pack
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina

Ekipa,

Bicikl će mi ovaj period jeseni, zime do proljeća stajati na otvorenom balkonu

Čime premazati lanac, kazetu, pogon da zaštiti od vlage u zraku dok se bicikl ne koristi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Ziga kaže...

Ekipa,

Čime premazati lanac, kazetu, pogon da zaštiti od vlage u zraku dok se bicikl ne koristi?

Ako možeš,naopako ga okreni,skini kotače i spremi ih u crne vreče.Ako možeš rastaviti lanac skini i njega i pospremi.

Ramu pokrij nečim.

A pitaj susjeda ako ima drvarnicu ili garažu od nekoga u blizini?

Moj šogor pustio ispod strehe 1 mj i uhvatila korozija na lanac i kazetu ali mi smo 50m do mora.

Sjedi 1
12 godina
Ziga kaže...

Ekipa,

Ne pospremaj ga. Meni je ovo najljepši period za vožnju, al doslovce zakon. Vani sviježe, fino se oboućem i gassssssss. Sve do leda i snjega na cesti. A ne na ljeto kad žderem kukce i znoj fujjjj, tankaš se s vodom...

13 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Kupi ceradu za motor - koristio sam ju u starom stanu u kojem nisam imao zatvoren balkon. Dovoljno je velika da mozes s njom omotati cijeli bajk, nisam nikad imao problem s korozijom. Lanac i kazetu sam uvijek dobro namazao uljem za lanac.

....ali kao i kolega, ja se isto vozim prakticki cijelu godinu. Ok, ne po kisi i debelom snijegu (kojeg bas i nema u Zg vec godinama). Voznje su nesto krace, uglavnom po asfaltu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 15:02 (Maddog_HR).

2 0 hvala 0
9 godina

Nakon dulje pauze (glezanj je nastradao na kosarci) htio bi se vratit na bike, no doslo je dosta hladnije vrijeme i kako nikad do sada nisam vozio bike po ovakvom vremenu trebao bi neki savjet kakvu odjecu nabaviti. Ne bi htio da bike stoji samo u garazi pogotovo zato jer sam ga kupio da se malo dovedem u neki red.

Imam "problem" da se dosta znojim pa nisam 100% siguran kakve hlace i jaknu uzeti da mogu normalno voziti i da mi ne smeta, a opet da se ta odjeca ne uznoji pa da se smrznem ko pingvin vani radi toga. Znaci totalni sam amater sto se tice toga. Ne bi htio otic u ducan, kupit najobicniju trenirku i hoodicu i nakon 2-3 km skuzit da mi to nikako ne pase jer npr. ogranicava pokrete, upija znoj pa se namoci...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
moderator

Kupi odjeću od merino vune. Nije baš jeftino, ali je materijal puno bolji od pamuka, bolje termičke osobine, ne upija toliko vlagu, brzo je otpušta (brzo se suši) i što je bitno, ne stvara neugodne mirise.

Da se ogradim, nemam odjeću od merino vune, uvijek mi je to u planu ''u narednom periodu'' ali dosta outdoorsmena (ne samo bajkera, već hikera, lovaca i sl) stalno hvali taj materijal.

Nisu to neki debeli džemperi, već imaš majice kratkih rukava i hlače od toga.

Npr:

https://www.decathlon.hr/polo-majica-travel-500-muska-id_8560763.html

https://www.decathlon.hr/majica-rc900-od-merino-vune-id_8544753.html

https://www.decathlon.hr/Kupi/merino

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 15:52 (DrNasty).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice