Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.099.056
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
@Side - ja sam vozio Cube Attention SL prije Alme, meni Alma ima znacajno bolju geometriju. Prakticki svi Cube XC bajkovi imaju gotovo pa istu geometriju, e sad da li su nesto mijenjali od modela kojeg sam imao do sad, to ne znam. Naravno feeling je subjektivan, frend je prakticki istih gabarita kao ja i on je prezadovoljan sa svojim Acidom.

Kad sam uzimao bajk, bila je ista prica. Nema na lageru, ceka se zbog pandemije (taman je poceo cirkus u Europi). Uglavnom, ja sam se ipak odlucio na narudzbu, custom, ali mora ici preko Keindla u HR zato sto su zastupnik (znaci ne mozes direkt naruciti od Orbeae). Kapara je bila 1000kn. To je bilo negdje sredinom veljace, obzirom da je Orbea tada cak zatvorila tvornicu, rekli su mi da ne ocekujem prije 5./6. mj....i bajk je dosao vec krajem ozujka.

Ne mislim da ces pogresiti sa Cubeom, sigurno je dobar bajk. Ali odi svakako probati i Cube i Orbeu...nema veze koja razina opreme, bitno je da vidis kako ti pase geometrija.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uzmi u obzir da je Orbea isto morala povisit cijene svojih bicikala, Keindl nije jos objavio koliko, pitao sam zbog Laufeya pa kazu da neznaju ali sam vidio npr da je u UK cijena modela narasla za 77 funti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sideswipe kaže...

Odlucio sam se za manju investiciju. Uzeo bi malo jaci bajk da vise on mene vozi nego ja njega. Imam ovo na umu:

 

https://keindl-sport.hr/orbea-alma-m50-eagle-anthracite-black-2021-proizvod-37281/

 

Da je malo vise para (valjda bu se nadostukalo) onda ovo:

 

https://keindl-sport.hr/orbea-oiz-h30-orange-black-2021-proizvod-37210/

 

 

Moje mišljenje; osim ako nemaš jako dobar razlog zašto ti baš treba karbonski bajk (i sav stres koji dolazi sa posjedovanjeg takvog bicikla - nema šarafljenja ničega bez moment ključa, svaki pad je potencijano fatalan za okvir), rađe uzmi H20 verziju. Dobivaš bolji drivetrain na H20 a razlika u težini ti je vjerojatno manje od 1kg ukupno.

 

OIZ je za vrlo ozbiljne XC vozače, ako spadaš među takve, odličan izbor. Ako ne, razmisli da li ti treba XC fully.

 

Naravno, novci su tvoji, pa tako i odluka. Ali ako tražiš bajk koji će više voziti tebe nego ti njega, onda ti treba e-MTB. Za pare koje bi dao za OIZ-a već se može naći neke solidne modele.

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Potpisujem sve sto je grey rekao. Imao sam upravo te dvojbe, iskreno lova mi uopce nije bila problem.

Prvo sam otpisao OIZa, koji je izvrstan bajk...zato sto mi je overkill. Vozim XC, ali sam puno i na asfaltu... i ne bas cesto na terenima koje ne bi mogao savladati HT. Zakljucio sam da mi definitivno ne treba dodatna tezina na bajku, a potencijal FSa bi rijetko koristio u potpunosti.

Kad sam se odlucio za Almu, prvo sam poceo gledati M30 karbonca. Uzevsi u obzir sve mane, pogotovo ove koje je gray naveo, jedina prava prednost mu je bila tezina. Onda sam saznao da je samo nesto manje od 1kg laksi od alu verzije.

Zavrsio sam sa custom H20 iste opreme kao M30, dodatnom kilom tezine (kad malo razmislis to je 1 bidon pun vode, znaci zanemarivo) i 3000kn vise u djepu. Nisam pozalio....
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 14:08 (Maddog_HR).
 
2 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav. Da li ima netko iskustva sa biciklom Radon. Naime nudi mi se taj bicikli, neznam koji je točno model ali mislim da je Jealous. Oprema sram, 1*12, 29-tka, Magura kočnica, rockskox reba... Polovno naravno za 5.000kn, Što mislite? Dati za to te novce ili kupiti novi cube race one za 1050eura...znači razlika skoro 3.000kn.. Prvenstveno me zanima sto mislite o tome Radon modelu. Evo probam stavit i par slika.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uzeo bi ja H20 ali je stvar da mi je dosao odgovor da je sve rasprodano sto se toga tice. Tak da sam odustao od svega. Ko Grcka drama sam te led 

 

@greysaint0 nisam ja toliko ozbiljan koliko ovdje fali staza za bicikli. Vecina je makadam, posute kamencuge koje idu u zidove, niti to izvaljaju ni nista. A spustit se niz to da te ne zbaci ili posjece gumu, strava....

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 18:24 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Daky123 kaže...
Pozdrav. Da li ima netko iskustva sa biciklom Radon. Naime nudi mi se taj bicikli, neznam koji je točno model ali mislim da je Jealous. Oprema sram, 1*12, 29-tka, Magura kočnica, rockskox reba... Polovno naravno za 5.000kn, Što mislite? Dati za to te novce ili kupiti novi cube race one za 1050eura...znači razlika skoro 3.000kn.. Prvenstveno me zanima sto mislite o tome Radon modelu. Evo probam stavit i par slika.

 Po opremi bolji je radon, geometrijom su slični u smislu da su u xc klasi ali opet različiti...do tebe je. Radon ima dobre bajkove, to je brend od BikeDiscount. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sideswipe kaže...

Uzeo bi ja H20 ali je stvar da mi je dosao odgovor da je sve rasprodano sto se toga tice. Tak da sam odustao od svega. Ko Grcka drama sam te led 

 evo ti H10 53,5cm ima, 1.300 €

Orbea Alma H10 Eagle black/ice green online kaufen | fahrrad.de

5 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Oke, hvala ti. Budem ga onda provjerio,isprobao pa ako sve štima uzimam.
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

dick_of_the_sheep  skuplji bajk, losiji pogon, sve sam ja to razmotrio i odustao. Ove sezone cu mlatit Cube aim pro, bas me zanima da li ce sta otic na njemu. Ne vozim kao sivonja ali kao to sam rekao u svezi staza, mjestimice katastrofa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

pozdrav.

jel moguće konvertirat prednji hub koji ima onu qr šipku od 5mm u osovinu od 15 mm?

imam nakamuru catch 50 i želim se riješit vilice suntour xct uzeo bih nešto ovako npr.

 

https://www.njuskalo.hr/bicikl-vilice/manitou-minute-ts-air-hexlock-sl-15mm-izvrsnom-stanju-oglas-32401608

 

već sam nabavio novi headset koji mi omogućava da stavim taperd vilicu u ne taperd okvir

 

https://www.aliexpress.com/item/32900727858.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3ac534320zpvZG&algo_pvid=82bc4317-916d-42d6-8813-71facf4814a8&algo_expid=82bc4317-916d-42d6-8813-71facf4814a8-4&btsid=2100bde716141739649266030e8a4a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

ostalo mi je samo da riješim taj prednji hub, ako baš ne moram da ne kupujem novi jer onda moram još i kompletan prednji kotač presložit

 

Postoji li nekakav hack za ovo?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
3008ivan kaže...
Postoji li nekakav hack za ovo?

U principu ne - ili naba podržava 15 mm, pa postoje adapteri (npr. DT Swiss 240 ili Hope i slične kvalitetnije nabe).

Dakle pitanje je koju nabu točno imaš.

Gledam te!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav ekipa, počeo sam opet voziti bicikl i prisjetio se zašto sam prestao.

Svaki put me vjetar napuše te imam glavobolje poslije tog.

Danas sam odvozio desetak km i nosio kapu te trenutno imam lakšu glavobolju.

Ima li netko neku ideju/preporuku za neki štitnik za glavu (čelo) recimo slično marami, možda da je elastično, a da je razumne cijene?
BBela
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Sad dok je hladno,imaš ovaj tjedan u lidlu balaklavu za motoriste za 50ak kuna a inače postoje bicillističke marame za glavu a imaš i one za đogere ista stvar.

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nedavno mi je netko spomenia da je sram sx dobar za mirniju voznju po cesti, za makadam bas i ne. Prije nekih misec dana odvea bike u servisera, podesia mjenjac kako spada jer su pocele priskakat brzine.
Nakon 6,7 malo brzih voznji po makadamu, opet ista stvar, ne salta dobro. Ocito je itekako osjetljiv na bilo kakav udarac?
Za prebacaj sa sx modela na nx jeli potrebna pretjerana preinaka?
Fala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pilan88 kaže...
Nedavno mi je netko spomenia da je sram sx dobar za mirniju voznju po cesti, za makadam bas i ne. Prije nekih misec dana odvea bike u servisera, podesia mjenjac kako spada jer su pocele priskakat brzine.
Nakon 6,7 malo brzih voznji po makadamu, opet ista stvar, ne salta dobro. Ocito je itekako osjetljiv na bilo kakav udarac?
Za prebacaj sa sx modela na nx jeli potrebna pretjerana preinaka?
Fala

 Nikakva,SX i NX pašu na HG hub,GX i  viša klasa SRAMA zahtijevaju XD hub.

Sjedi 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Samo narucit grupu?
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pilan88 kaže...
Prije nekih misec dana odvea bike u servisera, podesia mjenjac kako spada jer su pocele priskakat brzine.
Nakon 6,7 malo brzih voznji po makadamu, opet ista stvar, ne salta dobro. 

 Imao sličnih problema. 

Prvo kad je naručen preko webshopa, došao je nedovoljno podešen (zapravo vrlo loše). Serviser mi odlično podesio, ali sad mi nekad mjenjač prešalta van najniže brzine pa spadne lanac. 

Nakamura Catch 7.0, SRAM SX Eagle

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
dado314 kaže...

 Imao sličnih problema. 

Prvo kad je naručen preko webshopa, došao je nedovoljno podešen (zapravo vrlo loše). Serviser mi odlično podesio, ali sad mi nekad mjenjač prešalta van najniže brzine pa spadne lanac. 

Nakamura Catch 7.0, SRAM SX Eagle

 Bez uvrede, ali serviser ti je nikako to podesio ako niti limit screw ne zna podesiti. Ako ti lanac skače van, low limit nije dobro podešen. Ako ti pada u žbice to ti može rasturiti kotač. Odnesi to nekome tko zna što radi. Ako si iz Zagreba, imaš hrpu kvalitetnih servisa, moja preporuka je uvijek Bizmark.

14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zato sam ja sam svoj majstor. Jedino ako treba neš puno posla onda vodim doktoru. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Da sam zna da ce me zezat sx, nebi nikad uzima bike koji dolazi sa tim modelom.
Koliko je nx kvalitetniji?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...
dado314 kaže...

 Imao sličnih problema. 

Prvo kad je naručen preko webshopa, došao je nedovoljno podešen (zapravo vrlo loše). Serviser mi odlično podesio, ali sad mi nekad mjenjač prešalta van najniže brzine pa spadne lanac. 

Nakamura Catch 7.0, SRAM SX Eagle

 Bez uvrede, ali serviser ti je nikako to podesio ako niti limit screw ne zna podesiti. Ako ti lanac skače van, low limit nije dobro podešen. Ako ti pada u žbice to ti može rasturiti kotač. Odnesi to nekome tko zna što radi. Ako si iz Zagreba, imaš hrpu kvalitetnih servisa, moja preporuka je uvijek Bizmark.

 Bilo SX Eagla koji se nisu mogli nastimat ni za zivu glavu jer bi se sami iskrivili od koristenja. Zato sam xy puta napisao da se SX model proba preskocit osim na zenskim modelima.

Di2 & EPS FTW!
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ima li netko iskustva s čudnim zvukom bućkanja/kuhanja vode kad koči s hidrauličnim disk kočnicama? Zvuk se čuje samo kad su kočnice zagrijane i na spustu, inače na ravnom koče normalno i bez zvukova. I prednja i zadnja isto. Kočnice su Magura MT5, s originalnim Magura Storm HC 180mm rotorima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

To su ove nedavno što si uzeo?

Nedavno sam čitao o uljima itd,zanimljivo da magurino royal blood ima niski boiling point na 120° C za razliku od drugih koji su i duplo viša,ja koristim XT m8000 dvo klipne i sa svojih skoro 90 kila znaju fadeati pri dužim spustevima.

Evo link čitaba

 

https://epicbleedsolutions.com/blogs/articles/dot-brake-fluid-vs-mineral-oil

Sjedi 1
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da, nove su. Magura kočnice dolaze s predugim crijevima pa sam ih sam skratio po video uputama, bez ponovnog bleedanja. Moguće je da je ušlo malo zraka, ali nigdje ne vidim da su takvi zvukovi simptopi zraka u sustavu. Ručice ne propadaju.

Nisam kupio original adaptere 160mm na 180mm nego sam zadržao stare za Tektro kočnice, možda je zbog toga. Negdje sam pročitao da to može biti jer čeljust kočnice nije dovoljno odmaknuta. Ali adapteri svih proizvođača PM160 na 180mm bi valjda trebali biti istih dimenzija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sta je s narucivanjem iz GB sad? Zeni trebam kacigu pa da znam gdje bacit oko....

Iiii koje lampe koristite za bajkove? Kineze ilineke brendirane?
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Za nekih 7.5,8 tisuca kuna sta je po vasem misljenju dobar ulov sa uvjetom da je zracna vilica i recimo shimano mjenjac?
Osobno mi je super focus whistler 3.9
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja narucio ovu prosle godine dok su kinezi jos imali normalne cijene dostave za BIH. Prezadovoljan sam, valjda oni proizvode za ove razvikane brendove, 5000 mah baterija, jaka je...sve u svemu super.

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
malina22 kaže...

Ja narucio ovu prosle godine dok su kinezi jos imali normalne cijene dostave za BIH. Prezadovoljan sam, valjda oni proizvode za ove razvikane brendove, 5000 mah baterija, jaka je...sve u svemu super.

 Imam istu. Za te pare - odlična . Također preporuka

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav svima, može preporuka samokrpajuće zračnice za 29x2.1 ili je bolje ići na neku drugu opciju?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice