Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.293
|
čitano: 14.126.893
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja nisam 5 godina taka lanac..podmazao ga s mast u spreju prije par dana i prestalo skripit,pao mi je mozda dva puta do sad i to kad aam se spustao niz stepenice!Upravo sam odveo biku na servis i rekao da pregleda i postela sve sto treba..mozda i lanac promijeni reda radi!

Ali nova bika uskoro dolazi kako stvari idu!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Neće ti potrošeni lanac početi tako brzo preskakivati, ali će ti pojesti kazetu, pa će na njoj novi lanac preskakivati, pa umjesto lanca od 150 kuna mijenjaš i lanac i kazetu i pulleye, a ako pretjeraš, i chainringove na pogonu...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ljudima koji koriste mast u spreju za lanac od bicikla treba oduzeti skrbništvo nad biciklom.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mislim da ipak malo pretjerujete,svaka cast oko brige za bicikl ali ne zelim bit rob iste!
Nisam pro biker,vozim biku par puta tjedno i dobro me sluzi svo ovo vrijeme.Nisam je puno platio,nikad na njoj do sad puklo osim probusene gume!
Sad cu kupit nesto ozbiljnije mozda s tim i budem bolje pazio na nju ali nista pretjerano..gustat opustenu u vozikanju po brdima sigurno hocu!
Servis jedan put godisnje kod profica i to je to!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Taj sprej ti jako loše prodire u lanac jer se zgusne prije nego uspije ući u karike, a istovremeno riskiraš da zasereš disk ili felgu. Na kraju imaš disk zasran gustom mašću na koju se lijepi prašina i stvara abrazivnu smjesu koja uništava lanac i lančanik, dok je istovremeno unutrašnjost lanca suha.

Očistiti lanac i podmazati ga kapljicom na svaki roler oduzima 15-ak minuta svakih nekoliko vožnji (ovisno o uvjetima u kojima voziš). Nije baš neko robovanje.

Godišnji servis uključuje detaljnije čišćenje, pregled istrošenosti lanca, pregled ostalih dijelova, te podmazivanje rastavljivih ležaja (što ne treba raditi čak ni svaku godinu).
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sve 5,kazem bika i dalje sasvim uredno vozi..lanac i dalje citav.Sigurno da imam biku od 15-20Kkn bih puno bolje vodio racuna na te stvari..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
A cuj kad imas ljudi koje tih 5W kao osjeti.... Kao i da kupujes cheramicspeed lezaje po 500 eura... 🤣
VenAtoR#2231
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav!
Novi sam na forumu, malo sam bio odsutan od svijeta bicikla kojem se vraćam, pa guštam čitati postove i skupljati informacije. Imao bih pitanje vezano uz jedan Specialized Stumpjamper FSR 2013 M.
Kako vlasnik tvrdi mažen je i pažen, prodaje ga za cca 10 000kn.
Osobno ga nisam u mogućnosti isprobati, bilo bi lakše da jesam.
Meni su osobno melem za oči :)
Kaj mislite?
Hvala unaprijed,
Pozdrav!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja imam ovo, dao mi lik s posla on s tim podmazuje i veli da nema problema.

 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Iskreno sa time nikada na lanac bicikla ni bih išao.Moj savjet ti je odmastiti lanac pošteno od tog sranja industrijskog i kupiti neko biciklističko ulje.

Da ne pričam o tome da 90% zapravo preulji lanac - lanac izvana treba biti suh ako se koristi dry lube.Lanac se naulji te potom višak obriše! Ulju je mjesto samo na spojevima karika i to iznutra.

15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Današnja vožnja, 80 km čiste uzivancije...Ali sam izgubio jednu flašu za vodu, ako neko razmislja o fabric-ovim flašama neka ih zaobiđe.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 21:25 (malina22).
Moj PC  
27 0 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Napokon nešto normalno
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
espressoman kaže...
Pozdrav!
Novi sam na forumu, malo sam bio odsutan od svijeta bicikla kojem se vraćam, pa guštam čitati postove i skupljati informacije. Imao bih pitanje vezano uz jedan Specialized Stumpjamper FSR 2013 M.
Kako vlasnik tvrdi mažen je i pažen, prodaje ga za cca 10 000kn.
Osobno ga nisam u mogućnosti isprobati, bilo bi lakše da jesam.
Meni su osobno melem za oči :)
Kaj mislite?
Hvala unaprijed,
Pozdrav!

 Štaj to, karbon?

Što ima od opreme?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Po meni precijenjeno za bajk star 7 godina. Koliko god bio mazen i pazen, it has seen shit. Ne kupujes Stumpjumpera za vozit po gradu.

Za tu lovu kupis i vise nego dobar novi HT.

....a ako ti bas treba FS, vjerujem da se da naci nesto novije za istu lovu.
 
4 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala na sugestiji,

mislim da nije carbonski, vlasnik nije ostavio nikakve informacije osim da je mažen i pažen

te fotke. Na njuškalu ga prodaje.

Ima i jedna Kona tanuki 7tis.

 

https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/kona-tanuki-oglas-31699968

 

Nešto sam pročitao da Tanuki Kona ima dosta mana.

Kako bi nju usporedili sa stumpjumperom tj, odnos cijene i kvalitete.

Inače ne planiram vozit po zahtjevnim terenima,

bar ne za sad, nikad se ne zna:)

 

Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Vrijednost polovnog bike ovisi o previše faktora. Možeš "na suho" usporediti opremu, ali više vrijedi Deore u super stanju nego SLX kod kojeg ćeš uskoro morati mijenjati sve.

 

O stanju amortizera da i ne pričam.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Evo javio serviser,treba lanac,zadnji zupcanik i prednje i zadnje pakne promijenit!Oko 300 kunica..jos vazem dal da upgredam na Cannondale Trail 1!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da, to je ono što i mene muči, 

kako odlučiti kod rabljenog bica jel realna cijena za ono što dobiješ kad ima toliko faktora, hm.

Osobno imam HT, staru Nakamuru, kad su se pojavile, bile su sa solidnom opremom na akciji za 

cca 2500 kuna (akcija 40% mislim). Jako sam bio i još uvijek zadovoljan sa Nakamurom, nešto opreme sam nadogradio, 

geometrija mi jako odgovara, dok recimo kad sam probao frendovog Fuji-a sa boljom opremom od mog,

nije mi nikako pasao.

bilo je to pred više od 10g.

Sad bi se počastio sa FS, ali polovnim. Vizualno mi je takodjer bitno, pa ak mi se ne bi svidjao, da ima najbolju opremu

u najboljem stanju sa najboljom cijenom ne bih bio zadovoljan, profesionalna deformacija :)

 

Imate li neki savijet ili prijedlog kaj da gledam, kak bi vi sebi odabrali?

Ljudi koji prodaju uglavnom ili uvijek stave kako je u savršenom stanju, a što je jako smiješno i da nije puno korištena :)

To je nekako pravilo. 

E sad u koliko lošem stanju može bit da bi se stvari morale mijenjati, ili bi servis bio dovoljan pa da super opet šljaka?

To me posebno zanima za suspenzije obje, jer bi to bilo najskuplje mijenjati? 

Naravno da rama nije puknuta ili nešto slično.

 

Pozdrav!

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ak ne misliš vozit brda,al prava brda,nemoj kupovat fulku.

Ova Kona meni djeluje barem duplo precijenjena,em 26ica em ima popriličan dent na rami.

Da kupujem polovnu fulku,isključivo bi gleado da ima nekakvu "dokazivu" prošlost,jer ako se takav tip bicikla vozio za ono za što je namijenjen onda ne može imat originalne dijelove,kao što ti je Maddog gore napisao.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Stigla kazeta, jedva. Ovaj HP je takva bakra nesposobna da su mi paket poslali na adresu pošiljatelja. Meni stoji status "pokušaj dostave" u 10:01 u firmi a poštar pored mene stoji i nema pojma o paketu. Sreća pa je bio ok i dao mi broj od dostavljača kod kojeg je paket, nakon kaj je saznao di je problem, lik je u Trnju a meni adresa na Jankomiru. Bio je ok pa je ostavio u Centru kod sestre. Najgore je kaj bi svejedno moral platit 53kn preporučenu dostavu drugi dan do 11 sati a dobio bih tek u utorak. 

 

Tak da danas možda imam novu kazetu na bajku. Nadam se da ć riješit problem.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

kod polovnih fulki gledati...

1.papire/račun

2.servis suspenzija i dokaz ako ima, "nedavno servisirana" pa 1000kn još odvališ 

3."malo vožena" aha ok...jednostavno,na netu se pogledaju koje stock gume dolaze s tim fullyem pa se ravnaš po tome

4.bajk star do 5g sve ostalo je starija tehnologija,geometrija,non boost itd

5.bolje slike pogona i rame

6.naravno oprema i suspenzije

Sjedi 1
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ekipa, trebao bih info za neki provjereni/pouzdani web shop iz EU, osim bike24.com, za narudžbu bicikla.

 

Tražim Giant Toughroad SLR EX, na bike24 ostala samo S veličina (meni treba L) a u Hr Giantu u Zagrebu neće biti isporuke do rujna. 

Tempus fugit
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
robisierra92 kaže...

Pozdrav ekipa, trebao bih info za neki provjereni/pouzdani web shop iz EU, osim bike24.com, za narudžbu bicikla.

 

Tražim Giant Toughroad SLR EX, na bike24 ostala samo S veličina (meni treba L) a u Hr Giantu u Zagrebu neće biti isporuke do rujna. 

 dok sam trazio bajk Giant je uredno bio medu najskupljima i jako los omjer ulozeno/dobiveno je imao.... bar mi se tako cinilo....

 

Wiggle, , Evans Cycle, SigmaSports, Cycle Exchange (2nd hand, ali provjereno), Canyon (direkt), Bike-Components, Fahhrad.de, Bike Discount..., crc (ja sam od njih uzimao i nebi nikad vise), a mislim svaki koji ima paypal uplatu i malo proguglat o trgovini i odlucim jel mi ok ili ne...

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 22:42 (jocommb).
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Espresso, ako se ne mislis vozit po zahtjevnim terenima, onda ti sigurno ne treba fully. Neces imati nikakav benefit, a do izrazaja ce doci mane.

Da kupujes auto, a planiras se samo vozit po gradu, mozda malo autoputu, ne bi ziher kupio nekakvog terenca tipa Land crusier. Mislim, mozes se ti i s njim vozit, al je malo bedasto.

Pogledaj si bolje nekakav dobar HT, a stvarno za tu lovu mozes ubost dobar bajk.
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Hvala na preporuci za ove web shopove. Što se tiče Gianta složio bih se da su dosta skupi, no ako netko ima kakav prijedlog za bicikl koji je sličan njihovu Toughroadu, bicikl za duga putovanja koji može ponijeti dosta tereta, neka slobodno iznese prijedloge.

Gledao sam još i Trek 520 ali me odbija drop bar, jer to nije moj stil vožnje.
Tempus fugit
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ciklocentar ti ima ok ponudu touring bajkova.

 

Btw koliko košta ovaj Giant sa linka?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 13:07 (evang).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dosla bika sa servisa,390 kn,novi lanac,kazeta zadnja i prednje i zadnje pakne.Mjenja brzine dobro nekad na trzaj...ne kuzim zar je problem malo ocistit prednji zupcanik i mjenjac??!
S cim da ovo ocistim a da ne sjebem nesto?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
volegradele kaže...
Dosla bika sa servisa,390 kn,novi lanac,kazeta zadnja i prednje i zadnje pakne.Mjenja brzine dobro nekad na trzaj...ne kuzim zar je problem malo ocistit prednji zupcanik i mjenjac??!
S cim da ovo ocistim a da ne sjebem nesto?!

 čarli,vruča voda i četka...trljaj.

Sjedi 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ivasol i četka,posli operi vodom i čisto sve

I <3
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
krokodil kaže...

Ivasol i četka,posli operi vodom i čisto sve

 da? provjereno?pušta tragove miris itd?

Sjedi 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice