Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 31.412
|
čitano: 15.933.740
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Hrža kaže...
Santana kaže...
Hrža kaže...

Čak bi rekao da je x12 bolji od deore i slx lanca po pitanju trajnosti. Za tu lovu može i uzeti nx kod nas u keindlu je trenutno 20€, a online 18€. Pa se ni ne isplati naručivati online samo to.

 Po testovima x12 je jedan od najlošijih kaj se tice trajnosti 

Sram lanci najbolji

 Ima svega, ali testovi ovise o puno toga, kao i RF scenarij. Velim meni se X12 pokazao kao okej lanac u tom cjenovnom rangu. 

 Bitno da se redovito cisti lanac i onda traje. Pogotovo kad se radi puno KM 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jel netko,kojim slučajem uzimao ovu električnu pumpu iz Kauflanda?

Kaufland - 20.05.2026 - 26.05.2026 | Kaufland katalog

 

I Lidl je idući tjedan ako nekoga zanima 

Vrijedi od 25.5. do 31.5. - Ponuda od ponedjeljka 25.5. | Lidl katalog

 

 

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...

Jel netko,kojim slučajem uzimao ovu električnu pumpu iz Kauflanda?

Kaufland - 20.05.2026 - 26.05.2026 | Kaufland katalog

 

I Lidl je idući tjedan ako nekoga zanima 

Vrijedi od 25.5. do 31.5. - Ponuda od ponedjeljka 25.5. | Lidl katalog

 

 

 Ja sam si razmisljo o takvoj pumpi, ali sam odustao. Nema "šus" da tubless guma sjedne na unutar felge kak spada. Prevelika da bi ju nosil nekam.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Kako je moguće da taj lidl i kaufland prodaju tako povoljno?

Kupio sam tu crivit pumpu za bicikl od 10 eura i odlična , a staru koja je koštala 35 eura sam odmah umirovio.

Gledam moment ključ ,dali je realno da je tako povoljan i pitanje koliko je precizan?
Imam unior koji je skup kao da je od zlata.

Također kaciga dobro izgleda a bagatela cijena, kupit ću si jednu bijelu ako ima mrežicu protiv kukaca , za rezervu ili kežual vožnje.

Isto alat kupujem , napokon ima sve u kuferu a cijena povoljna.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Što se tiče aku pumpe , ja bih radije da može i na utičnicu. Postoji li takva?
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ljudi kako niste objasnili na što točno mislite ovo što ste pisali da lanac kraće traje djeluje sasvim kao pogrešno razmišljanje!

Bit lanca jest da bude mekši od kazete, te da se troši lanac a ne kazeta ili nedaj bože prednja šajba! Ipak je lanac puno jeftiniji , nego da morate mijenjati i kazetu i lanac ili prednju šajbu.
Treba često provjeravati istrošenost lanca, ako se istroši tada jede kazetu, a kada se istroši i kazeta onda jede prednje šajbe. Kupiti mjerač lanca obavezno ali paziti koji vam treba. Osobno na trkaćem (shimano 105) kad se istroši iznad 0,5 mijenjam , a na gradskom (shimano sora) kad pređe 0,75.

Isto tako naveo bih zato što vi niste , radi onih koji ne znaju da lanac treba često podmazivati.
Držim se svog pravila koje funkcionira , svakih 150-200 km lanac se podmaže. A gotovo nakon svake vožnje lanac se čisti krpom , tjeram pedale u rikverc i držim krpu na lancu , desetak krugova i to je to. Osobno lanac nikad nisam oprao , to su za mene cestovnjaka gluposti zato što ne vozim po blatu i prašnjavim stazama. Eventualno ga jednom godišnje našpricam wd i očistim opet krpom u rikverc.
Najbitnije je mazati ga svakih 150-200km a lubrikat mi se pokazao odličan i povoljan onaj WD za lanac bicikla za suhe uvjete, što ga ima za kupiti često u kauflandu. I uvijek imam jednu bočicu viška.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2026 22:31 (Sirotanovic).
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sirotanovic kaže...
Ljudi kako niste objasnili na što točno mislite ovo što ste pisali da lanac kraće traje djeluje sasvim kao pogrešno razmišljanje!

Bit lanca jest da bude mekši od kazete, te da se troši lanac a ne kazeta ili nedaj bože prednja šajba! Ipak je lanac puno jeftiniji , nego da morate mijenjati i kazetu i lanac ili prednju šajbu.
Treba često provjeravati istrošenost lanca, ako se istroši tada jede kazetu, a kada se istroši i kazeta onda jede prednje šajbe. Kupiti mjerač lanca obavezno ali paziti koji vam treba. Osobno na trkaćem (shimano 105) kad se istroši iznad 0,5 mijenjam , a na gradskom (shimano sora) kad pređe 0,75.

Isto tako naveo bih zato što vi niste , radi onih koji ne znaju da lanac treba često podmazivati.
Držim se svog pravila koje funkcionira , svakih 150-200 km lanac se podmaže. A gotovo nakon svake vožnje lanac se čisti krpom , tjeram pedale u rikverc i držim krpu na lancu , desetak krugova i to je to. Osobno lanac nikad nisam oprao , to su za mene cestovnjaka gluposti zato što ne vozim po blatu i prašnjavim stazama. Eventualno ga jednom godišnje našpricam wd i očistim opet krpom u rikverc.
Najbitnije je mazati ga svakih 150-200km a lubrikat mi se pokazao odličan i povoljan onaj WD za lanac bicikla za suhe uvjete, što ga ima za kupiti često u kauflandu. I uvijek imam jednu bočicu viška.

 Lanac troši kazetu kada se on potroši. Na 12s kada prođe 50% onda pocinje trošit kazetu jer mu dimenzije više ne odgovaraju zubima na kazeti.

Ak na vrijeme mijenjaš lanac kazeta ce ti dulje trajat.

 

Lanac se troši brže na nacin da zrnca pijeska i ostalih necistoca uđu u njega i skupa sa tvojim lubrikantom stvore hrapavu pastu koja unutra jede metal. Zato je potrebno oprati lanac kada se koristi lubrikant na bazi ulja. 

To kaj ga cistic iz vana nije od neke koristi osim vizualne. 

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Meni lanac traje barem dvije sezone, preko 10 000km, tako da prošlu trkalicu nisam nikad oprao , kao i ovu. Kad se malo isprlja i upraši obrišem bic vlažnom krpom (kvartalno).

Lanac mi se jednom potrošio za mjesec dana zato što sam slušao glup primjer kolege za podmazivanje , kao podmažeš desetak karika i i zavrtiš.
Dok ispravno podmazivanje je samo kap maziva na svaki pin lanca. Ostaviti da se stisne 24h i onda suhom krpom skinuti višak.
Ne odnosi se na vosak nego na ulja.


Volio bih naći mazivo na bazi ulja koje nema parfem , da mi garaža ne zaudara po zumbulu?
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sirotanovic kaže...
Meni lanac traje barem dvije sezone, preko 10 000km, tako da prošlu trkalicu nisam nikad oprao , kao i ovu. Kad se malo isprlja i upraši obrišem bic vlažnom krpom (kvartalno).

Lanac mi se jednom potrošio za mjesec dana zato što sam slušao glup primjer kolege za podmazivanje , kao podmažeš desetak karika i i zavrtiš.
Dok ispravno podmazivanje je samo kap maziva na svaki pin lanca. Ostaviti da se stisne 24h i onda suhom krpom skinuti višak.
Ne odnosi se na vosak nego na ulja.


Volio bih naći mazivo na bazi ulja koje nema parfem , da mi garaža ne zaudara po zumbulu?

 Onda zbilja voziš po dobrim uvjetima. Preporucam da nastavis radit tak kak si i do sada :)

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jednom mjesecno lanac se odmasti, opere i ponovno podmaze. Kao sto je rekao kolega iznad. Pijesak je ubojica za ovakvu mehaniku. Vozim cestovanjak sa Shimano 105 - 12s

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja sam vec par sezona na squirt drip wax. Vozim puno po makadamu sa gravel biciklom i to sa uljem je nakon svake vožnje kaos.

Ovak se na vosak ne prima prašina, a lanac se lagano ocisti u kipucoj vodi. 

Mana je to kaj moraš novi lanac pripremit za vosak (samo jednom) ,ne štiti od korozije(Po kiši je oke, ali ako ima soli na cesti onda je sranje) i kad nakapaš taj tekuci vosak na lanac mora se sušit barem 12h pa treba mislit malo. 

 

Kak se voziš tak on pomalo izlazi iz lanca van pa samim time nit prašina ne ulazi u njega. 

Puno vremena se tak uštedi i opcenito pranje bicikla je puno lakše i brže jer nema ulja nigdje

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
SimeKZ napisao:
"Jednom mjesecno lanac se odmasti, opere i ponovno podmaze. Kao sto je rekao kolega iznad. Pijesak je ubojica za ovakvu mehaniku".


Šime ako ga jako malo voziš onda dobro no totalno netočno ako netko pređe puno kilometara.
Recimo znao sam 1000km napraviti u mjesec dana , trebam li napomenuti da bih tata da sam poslušao tvoj savjet sjebao i lanac i kazetu a možda i prednju šajbu. Kako imam shimano 105 r7000 ne moram niti napisati koji bi to trošak bio , plus ruke majstoru.



Lanac se maže po broju pređenih kilometara ne po vremenskom periodu, ukoliko se bicikl često vozi.
Za pijesak si u pravu brusi prijenosne mehanizme.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sirotanovic kaže...
SimeKZ napisao:
"Jednom mjesecno lanac se odmasti, opere i ponovno podmaze. Kao sto je rekao kolega iznad. Pijesak je ubojica za ovakvu mehaniku".


Šime ako ga jako malo voziš onda dobro no totalno netočno ako netko pređe puno kilometara.
Recimo znao sam 1000km napraviti u mjesec dana , trebam li napomenuti da bih tata da sam poslušao tvoj savjet sjebao i lanac i kazetu a možda i prednju šajbu. Kako imam shimano 105 r7000 ne moram niti napisati koji bi to trošak bio , plus ruke majstoru.



Lanac se maže po broju pređenih kilometara ne po vremenskom periodu, ukoliko se bicikl često vozi.
Za pijesak si u pravu brusi prijenosne mehanizme.

Radim izmedu 200-300km mjesecno. To ovisi kako me pogodi vrijeme i situacija sa obavezama. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dosta voziš , onda je neko kvalitetno mazivo u pitanju ako se lanac ne troši?
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
7 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...


Neki znalci kažu da se lanac zapravo ne rasteže, nego se troše/urezuju pinovi u karikama. Također i što veći otklon lanca uzrokuje trošenje čitavog pogona (lanac+kazeta+lančanik) (uz otpor naravno), pa je onda preporučljivo i da se lanac okrene/obrne nakon nekog vremena, pogotovo na 1x pogonima koji su više orijentirani u ravnini lančanik s manjim zupčanicima a gaze se i oni veći.
Ja svoje lance obilno i često podmazujem, i to običnim rijetkim uljem za preciznu mehaniku koje tako ispire pijesak i druge nečistoće, i štiti od hrđe, plus što nekoliko puta godišnje dobro operem čitav bic.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2026 3:30 (Al Crane).
 
2 0 hvala 0
18 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Za 20 eura uzeo novi "kokpit"...

 
 

Stari stavio curi...

 

Uzeo nedavno dron pa evo jedan kratki video di vozim rutu Platak - Risnjak.

 
 
 
 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2026 18:40 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
"Stari stavio curi..."

Ajd molim te uredi rečenicu ako nije namjerno 😅💪

Dobar kokpit , a ruta perfektna 👌
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2026 22:18 (Sirotanovic).
19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ima li više vrsta ležaja pogona ako imam 105 r7000 BSA? Naručio bih pa da ne bude pogrešan. I koji je to model ili da stavim bolji?

Otišao ležaj nakon 6 sezona pa bih sam promijenio, alat taman kupio u kauflandu .
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sirotanovic kaže...
Ima li više vrsta ležaja pogona ako imam 105 r7000 BSA? Naručio bih pa da ne bude pogrešan. I koji je to model ili da stavim bolji?

Otišao ležaj nakon 6 sezona pa bih sam promijenio, alat taman kupio u kauflandu .

 
Znači ono škripanje ti je srećom bilo samo zbog ležajeva?

BSA / British Standard označava ležajeve s engleskim navojima; desna strana, ona uz pogon, ušerafljuje se u smjeru kontra kretanja kazaljki sata (za razliku od press-fit ležajeva na karboncima koji se samo utiskuju specijalnim alatom) koji su kompatibilni za razne tipove bicikala (uključujući brdske i cestovne) - ne možeš pogriješiti osim ako imaš neku baš jako egzotičnu ramu (ali nemaš, kad gore ide Shimano 105 od prije 6 godina)... Shimano generalno ima samo osovine od 24mm promjera, koliko mi je poznato.

Dakle trebaš ležaj BSA-24 (68-73 je oznaka za BB širine u mm za standardne cestovne ili brdske okvire), najbolje s keramičkim kuglicama, malo su skuplji ležajevi ali i nijansu lakši i trajniji i vrte se uz minimalni otpor.
Kao 2. i 3. slika ovdje, npr:
https://www.aliexpress.com/item/1005006784391195.html?aff_fcid=66ee4fde22b64d30acd8361c8ad15f7c-1781310910144-04985-_c3AKihuV&tt=CPS_NORMAL&aff_fsk=_c3AKihuV&aff_platform=shareComponent-detail&sk=_c3AKihuV&aff_trace_key=66ee4fde22b64d30acd8361c8ad15f7c-1781310910144-04985-_c3AKihuV&terminal_id=45843cbc5d1248a9a165a23081e85489&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=4itemAdapt
- taj 22mm adapter / conversion ring ti ne treba jer je namijenjen za SRAM i Truvativ lagano stepenaste osovine (što bi bilo jednostavno kad može i komplicirano ), a prstenovi / podložne pločice u principu idu samo na MTB rame, osim ako želiš eksperimentirati s po svojoj preferenci presloženim lančanicima / zupčanicima pa trebaš tome i BB širinu i otklon lanca malo prilagoditi.

I preporučio bih da koristiš ovakav alat, radije nego onaj čelični polumjesečasti koji (pretpostavljam) imaš u kutiji iz Lidla, koji lako može oštetiti aluminijske ureze na ležaju ako imaš tešku ruku:
https://www.aliexpress.com/item/1005005490010206.html?spm=a2g0o.productlist.main.9.2bd3245bU5HkAp&algo_pvid=1b039643-a2ab-461f-bcf6-80e1ed390483&algo_exp_id=1b039643-a2ab-461f-bcf6-80e1ed390483-8&pdp_ext_f=%7B%22order%22%3A%2265%22%2C%22eval%22%3A%221%22%2C%22fromPage%22%3A%22search%22%7D&pdp_npi=6%40dis%21EUR%216.45%216.01%21%21%2149.34%2145.98%21%402103846917813178802381851e1790%2112000033285987248%21sea%21HR%217649257705%21ABX%211%210%21n_tag%3A-29910%3Bd%3A21578f7b%3Bm03_new_user%3A-29895%3BpisId%3A5000000204878087&curPageLogUid=Pup23JN4Xu0p&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A%7Cx_object_id%3A1005005490010206%7C_p_origin_prod%3A

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Al Crane kaže...
Sirotanovic kaže...
Ima li više vrsta ležaja pogona ako imam 105 r7000 BSA? Naručio bih pa da ne bude pogrešan. I koji je to model ili da stavim bolji?

Otišao ležaj nakon 6 sezona pa bih sam promijenio, alat taman kupio u kauflandu .

 
Znači ono škripanje ti je srećom bilo samo zbog ležajeva?

BSA / British Standard označava ležajeve s engleskim navojima; desna strana, ona uz pogon, ušerafljuje se u smjeru kontra kretanja kazaljki sata (za razliku od press-fit ležajeva na karboncima koji se samo utiskuju specijalnim alatom) koji su kompatibilni za razne tipove bicikala (uključujući brdske i cestovne) - ne možeš pogriješiti osim ako imaš neku baš jako egzotičnu ramu (ali nemaš, kad gore ide Shimano 105 od prije 6 godina)... Shimano generalno ima samo osovine od 24mm promjera, koliko mi je poznato.

Dakle trebaš ležaj BSA-24 (68-73 je oznaka za BB širine u mm za standardne cestovne ili brdske okvire), najbolje s keramičkim kuglicama, malo su skuplji ležajevi ali i nijansu lakši i trajniji i vrte se uz minimalni otpor.
Kao 2. i 3. slika ovdje, npr:
https://www.aliexpress.com/item/1005006784391195.html?aff_fcid=66ee4fde22b64d30acd8361c8ad15f7c-1781310910144-04985-_c3AKihuV&tt=CPS_NORMAL&aff_fsk=_c3AKihuV&aff_platform=shareComponent-detail&sk=_c3AKihuV&aff_trace_key=66ee4fde22b64d30acd8361c8ad15f7c-1781310910144-04985-_c3AKihuV&terminal_id=45843cbc5d1248a9a165a23081e85489&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=4itemAdapt
- taj 22mm adapter / conversion ring ti ne treba jer je namijenjen za SRAM i Truvativ lagano stepenaste osovine (što bi bilo jednostavno kad može i komplicirano ), a prstenovi / podložne pločice u principu idu samo na MTB rame, osim ako želiš eksperimentirati s po svojoj preferenci presloženim lančanicima / zupčanicima pa trebaš tome i BB širinu i otklon lanca malo prilagoditi.

I preporučio bih da koristiš ovakav alat, radije nego onaj čelični polumjesečasti koji (pretpostavljam) imaš u kutiji iz Lidla, koji lako može oštetiti aluminijske ureze na ležaju ako imaš tešku ruku:
https://www.aliexpress.com/item/1005005490010206.html?spm=a2g0o.productlist.main.9.2bd3245bU5HkAp&algo_pvid=1b039643-a2ab-461f-bcf6-80e1ed390483&algo_exp_id=1b039643-a2ab-461f-bcf6-80e1ed390483-8&pdp_ext_f=%7B%22order%22%3A%2265%22%2C%22eval%22%3A%221%22%2C%22fromPage%22%3A%22search%22%7D&pdp_npi=6%40dis%21EUR%216.45%216.01%21%21%2149.34%2145.98%21%402103846917813178802381851e1790%2112000033285987248%21sea%21HR%217649257705%21ABX%211%210%21n_tag%3A-29910%3Bd%3A21578f7b%3Bm03_new_user%3A-29895%3BpisId%3A5000000204878087&curPageLogUid=Pup23JN4Xu0p&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A%7Cx_object_id%3A1005005490010206%7C_p_origin_prod%3A

 Ležajevi sa keramickim kuglicama su cista glupost. Pogotovo ti jeftini sa aliexpressa. 
Kuglice jesu trajnije, ali ostatak ležaja je napravljen od čelika koji je mekaniji od tih kuglica pa se ubrzano troši. 

Nebi uopce preporucio nikakve ležajeve sa alixpressa kad su shimano ležajevi jeftini i daleko pouzdaniji

 

https://www.bike24.com/p259191.html?origin=SRP&source=SRP&indexName=production_SEARCH_INDEX_EN&objectId=59191&queryId=f7829fab179fbd2b4b6e24c23a0a4fe4&userToken=aa36edd9-4724-4284-a6ca-61dc813af7b2&sku=231967

 

Samo treba procitat u specifikaciji koji alat treba za taj BB

 

Ovaj alat sa drugog linka je svakak bolji i ja ga preporucam

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2026 10:27 (Santana).
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

koji ciklokompjuter kupiti za mtb bike? mada vozim obicno po cesti, htio bi ga namonitrati na lulu volana da mi ne strši, izmedu 50-100€ najvise bi dao

Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
"Znači ono škripanje ti je srećom bilo samo zbog ležajeva? "


Više ne škripi ali vidim da se klima, znači pojeo se ležaj ili kuglice ispale. Mislim da je vrijeme da promijenim dok nisam oštetio nešto. Zanimljivo ne osjetim razliku da nešto teže ide 🤔

Hvala na savjetima! Uzet ću si nastavak za gedoru, zato što imam moment ključ pa mogu precizno zategnuti na mjeru.

Znači da uzmem taj shimano ležaj sa bike24?

Evo fotografija koji je trenutni ležaj i po broju čini mi se da ovaj što ću kupiti je bolji model?

A druga fotografija kupio zaštitu za mašinicu, kako sam već dvaput padao na tu stranu i ogrebao mašinicu ... da ju ne polomim idući put.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Imal' što jeftinije od ovoga?
https://www.bike24.com/p2735866.html?origin=CP

I zašto zahtijevaju adapter Shimano TL-FC25 Adapter for Bottom Bracket Tool?
Tako su naveli na onaj ležaj.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2026 16:42 (Sirotanovic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sirotanovic kaže...
Imal' što jeftinije od ovoga?
https://www.bike24.com/p2735866.html?origin=CP

I zašto zahtijevaju adapter Shimano TL-FC25 Adapter for Bottom Bracket Tool?
Tako su naveli na onaj ležaj.

 Zato jer shimano ima vise vrsta pogonskih ležaja za BSA 

Recimo dura ace ima manje vanjske dimenzije od 105 pa treba taj adapter tool.

 

Ja recimo imam dura ace ležajeve koji trebaju tl-fc24 adapter, a 105 treba fc25

 

Treba ti TL-FC36 alat i TL-FC25 adapter za alat 

 

Mislim da na MTB ležajeve ide alat bez adaptera, a cestovni su manji pa trebaju adapter

 

Malo su to zakomplicirali, a nije nit baš alat jeftin. Više se isplati kupit sa aliexpressa samo moraš bit siguran da imaš prave dimenzije

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2026 19:30 (Santana).
7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Santana kaže...
Al Crane kaže...
Sirotanovic kaže...
Ima li više vrsta ležaja pogona ako imam 105 r7000 BSA? Naručio bih pa da ne bude pogrešan. I koji je to model ili da stavim bolji?

Otišao ležaj nakon 6 sezona pa bih sam promijenio, alat taman kupio u kauflandu .

 
Znači ono škripanje ti je srećom bilo samo zbog ležajeva?

BSA / British Standard označava ležajeve s engleskim navojima; desna strana, ona uz pogon, ušerafljuje se u smjeru kontra kretanja kazaljki sata (za razliku od press-fit ležajeva na karboncima koji se samo utiskuju specijalnim alatom) koji su kompatibilni za razne tipove bicikala (uključujući brdske i cestovne) - ne možeš pogriješiti osim ako imaš neku baš jako egzotičnu ramu (ali nemaš, kad gore ide Shimano 105 od prije 6 godina)... Shimano generalno ima samo osovine od 24mm promjera, koliko mi je poznato.

Dakle trebaš ležaj BSA-24 (68-73 je oznaka za BB širine u mm za standardne cestovne ili brdske okvire), najbolje s keramičkim kuglicama, malo su skuplji ležajevi ali i nijansu lakši i trajniji i vrte se uz minimalni otpor.
Kao 2. i 3. slika ovdje, npr:
https://www.aliexpress.com/item/1005006784391195.html?aff_fcid=66ee4fde22b64d30acd8361c8ad15f7c-1781310910144-04985-_c3AKihuV&tt=CPS_NORMAL&aff_fsk=_c3AKihuV&aff_platform=shareComponent-detail&sk=_c3AKihuV&aff_trace_key=66ee4fde22b64d30acd8361c8ad15f7c-1781310910144-04985-_c3AKihuV&terminal_id=45843cbc5d1248a9a165a23081e85489&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=4itemAdapt
- taj 22mm adapter / conversion ring ti ne treba jer je namijenjen za SRAM i Truvativ lagano stepenaste osovine (što bi bilo jednostavno kad može i komplicirano ), a prstenovi / podložne pločice u principu idu samo na MTB rame, osim ako želiš eksperimentirati s po svojoj preferenci presloženim lančanicima / zupčanicima pa trebaš tome i BB širinu i otklon lanca malo prilagoditi.

I preporučio bih da koristiš ovakav alat, radije nego onaj čelični polumjesečasti koji (pretpostavljam) imaš u kutiji iz Lidla, koji lako može oštetiti aluminijske ureze na ležaju ako imaš tešku ruku:
https://www.aliexpress.com/item/1005005490010206.html?spm=a2g0o.productlist.main.9.2bd3245bU5HkAp&algo_pvid=1b039643-a2ab-461f-bcf6-80e1ed390483&algo_exp_id=1b039643-a2ab-461f-bcf6-80e1ed390483-8&pdp_ext_f=%7B%22order%22%3A%2265%22%2C%22eval%22%3A%221%22%2C%22fromPage%22%3A%22search%22%7D&pdp_npi=6%40dis%21EUR%216.45%216.01%21%21%2149.34%2145.98%21%402103846917813178802381851e1790%2112000033285987248%21sea%21HR%217649257705%21ABX%211%210%21n_tag%3A-29910%3Bd%3A21578f7b%3Bm03_new_user%3A-29895%3BpisId%3A5000000204878087&curPageLogUid=Pup23JN4Xu0p&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A%7Cx_object_id%3A1005005490010206%7C_p_origin_prod%3A

 Ležajevi sa keramickim kuglicama su cista glupost. Pogotovo ti jeftini sa aliexpressa. 
Kuglice jesu trajnije, ali ostatak ležaja je napravljen od čelika koji je mekaniji od tih kuglica pa se ubrzano troši. 

Nebi uopce preporucio nikakve ležajeve sa alixpressa kad su shimano ležajevi jeftini i daleko pouzdaniji

 

https://www.bike24.com/p259191.html?origin=SRP&source=SRP&indexName=production_SEARCH_INDEX_EN&objectId=59191&queryId=f7829fab179fbd2b4b6e24c23a0a4fe4&userToken=aa36edd9-4724-4284-a6ca-61dc813af7b2&sku=231967

 

Samo treba procitat u specifikaciji koji alat treba za taj BB

 

Ovaj alat sa drugog linka je svakak bolji i ja ga preporucam

 
Shimano pored gomile tvornica u Aziji (Singapur, Indonezija, Malezija, Japan, i najviše Kina) ima još samo jednu (1) u Češkoj, Staro Mesto. Tako da se ne bih baš kladio da ležajevi s Bike24 dolaze iz drugog izvora od onih s Alija, pa je onda i bolja kvaliteta diskutabilna, a jesu li jeftiniji lako je provjeriti (koliko sam vidio, nisu - tu su negdje ako se uzmu u obzir i raznorazni popusti).
O trajnosti ležajeva dojmovi se razlikuju jer razlikuju se i kategorije biciklista, ali najvećoj masi biciklista (što kolega Sirotanović i Ti ipak nadilazite, skidam kapu) Aliexpress je sasvim zadovoljavajući izvor, pa i meni simpatični i uvjerljivi Trace Velo Youtuber koji ih intenzivno isprobava (i još neki drugi) i također nije na bic s kruške pao, najčešće ima pozitivne preglede.
Što se tiče keramičkih, nije samo stvar u trajnosti, nego i otporu i težini. Eto i ja za bagatelu takoreći kupio nekoliko raznih keramičkih i čak titanijskih pogonskih ležajeva/osovina, i razlika u težini je u ruci osjetna, a keramički kotačići na zadnjem mjenjaču (jockey/pulling wheels) vrte se da očima ne povjeruješ. 
Iako sam i dalje zagovaratelj one da je bolje smršaviti 20 kila nego biti gonič grama na biciklu , i uvijek prednost dajem trajnosti i pouzdanosti komponenti i čitavog sistema. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sirotanovic kaže...
"Znači ono škripanje ti je srećom bilo samo zbog ležajeva? "


Više ne škripi ali vidim da se klima, znači pojeo se ležaj ili kuglice ispale. Mislim da je vrijeme da promijenim dok nisam oštetio nešto. Zanimljivo ne osjetim razliku da nešto teže ide 🤔

Hvala na savjetima! Uzet ću si nastavak za gedoru, zato što imam moment ključ pa mogu precizno zategnuti na mjeru.

Znači da uzmem taj shimano ležaj sa bike24?

Evo fotografija koji je trenutni ležaj i po broju čini mi se da ovaj što ću kupiti je bolji model?

A druga fotografija kupio zaštitu za mašinicu, kako sam već dvaput padao na tu stranu i ogrebao mašinicu ... da ju ne polomim idući put.

 
Ne znam za Bike24, ja sam ti predložio da malo prošvrljaš po Aliju, uz specifikaciju za kompatibilnost sa 105 pogonom koji imaš. I ostajem pri tome da su keramički lageri dobra investicija.

Ovaj štitnik za zadnji mjenjač me asocira na jedan još bolje dizajniran koji jednom pred koju godinu vidjeh, ali trenutno se nemrem sjetit o čemu se točno radilo. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Al Crane kaže...
Santana kaže...
Al Crane kaže...
Sirotanovic kaže...
Ima li više vrsta ležaja pogona ako imam 105 r7000 BSA? Naručio bih pa da ne bude pogrešan. I koji je to model ili da stavim bolji?

Otišao ležaj nakon 6 sezona pa bih sam promijenio, alat taman kupio u kauflandu .

 
Znači ono škripanje ti je srećom bilo samo zbog ležajeva?

BSA / British Standard označava ležajeve s engleskim navojima; desna strana, ona uz pogon, ušerafljuje se u smjeru kontra kretanja kazaljki sata (za razliku od press-fit ležajeva na karboncima koji se samo utiskuju specijalnim alatom) koji su kompatibilni za razne tipove bicikala (uključujući brdske i cestovne) - ne možeš pogriješiti osim ako imaš neku baš jako egzotičnu ramu (ali nemaš, kad gore ide Shimano 105 od prije 6 godina)... Shimano generalno ima samo osovine od 24mm promjera, koliko mi je poznato.

Dakle trebaš ležaj BSA-24 (68-73 je oznaka za BB širine u mm za standardne cestovne ili brdske okvire), najbolje s keramičkim kuglicama, malo su skuplji ležajevi ali i nijansu lakši i trajniji i vrte se uz minimalni otpor.
Kao 2. i 3. slika ovdje, npr:
https://www.aliexpress.com/item/1005006784391195.html?aff_fcid=66ee4fde22b64d30acd8361c8ad15f7c-1781310910144-04985-_c3AKihuV&tt=CPS_NORMAL&aff_fsk=_c3AKihuV&aff_platform=shareComponent-detail&sk=_c3AKihuV&aff_trace_key=66ee4fde22b64d30acd8361c8ad15f7c-1781310910144-04985-_c3AKihuV&terminal_id=45843cbc5d1248a9a165a23081e85489&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=4itemAdapt
- taj 22mm adapter / conversion ring ti ne treba jer je namijenjen za SRAM i Truvativ lagano stepenaste osovine (što bi bilo jednostavno kad može i komplicirano ), a prstenovi / podložne pločice u principu idu samo na MTB rame, osim ako želiš eksperimentirati s po svojoj preferenci presloženim lančanicima / zupčanicima pa trebaš tome i BB širinu i otklon lanca malo prilagoditi.

I preporučio bih da koristiš ovakav alat, radije nego onaj čelični polumjesečasti koji (pretpostavljam) imaš u kutiji iz Lidla, koji lako može oštetiti aluminijske ureze na ležaju ako imaš tešku ruku:
https://www.aliexpress.com/item/1005005490010206.html?spm=a2g0o.productlist.main.9.2bd3245bU5HkAp&algo_pvid=1b039643-a2ab-461f-bcf6-80e1ed390483&algo_exp_id=1b039643-a2ab-461f-bcf6-80e1ed390483-8&pdp_ext_f=%7B%22order%22%3A%2265%22%2C%22eval%22%3A%221%22%2C%22fromPage%22%3A%22search%22%7D&pdp_npi=6%40dis%21EUR%216.45%216.01%21%21%2149.34%2145.98%21%402103846917813178802381851e1790%2112000033285987248%21sea%21HR%217649257705%21ABX%211%210%21n_tag%3A-29910%3Bd%3A21578f7b%3Bm03_new_user%3A-29895%3BpisId%3A5000000204878087&curPageLogUid=Pup23JN4Xu0p&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A%7Cx_object_id%3A1005005490010206%7C_p_origin_prod%3A

 Ležajevi sa keramickim kuglicama su cista glupost. Pogotovo ti jeftini sa aliexpressa. 
Kuglice jesu trajnije, ali ostatak ležaja je napravljen od čelika koji je mekaniji od tih kuglica pa se ubrzano troši. 

Nebi uopce preporucio nikakve ležajeve sa alixpressa kad su shimano ležajevi jeftini i daleko pouzdaniji

 

https://www.bike24.com/p259191.html?origin=SRP&source=SRP&indexName=production_SEARCH_INDEX_EN&objectId=59191&queryId=f7829fab179fbd2b4b6e24c23a0a4fe4&userToken=aa36edd9-4724-4284-a6ca-61dc813af7b2&sku=231967

 

Samo treba procitat u specifikaciji koji alat treba za taj BB

 

Ovaj alat sa drugog linka je svakak bolji i ja ga preporucam

 
Shimano pored gomile tvornica u Aziji (Singapur, Indonezija, Malezija, Japan, i najviše Kina) ima još samo jednu (1) u Češkoj, Staro Mesto. Tako da se ne bih baš kladio da ležajevi s Bike24 dolaze iz drugog izvora od onih s Alija, pa je onda i bolja kvaliteta diskutabilna, a jesu li jeftiniji lako je provjeriti (koliko sam vidio, nisu - tu su negdje ako se uzmu u obzir i raznorazni popusti).
O trajnosti ležajeva dojmovi se razlikuju jer razlikuju se i kategorije biciklista, ali najvećoj masi biciklista (što kolega Sirotanović i Ti ipak nadilazite, skidam kapu) Aliexpress je sasvim zadovoljavajući izvor, pa i meni simpatični i uvjerljivi Trace Velo Youtuber koji ih intenzivno isprobava (i još neki drugi) i također nije na bic s kruške pao, najčešće ima pozitivne preglede.
Što se tiče keramičkih, nije samo stvar u trajnosti, nego i otporu i težini. Eto i ja za bagatelu takoreći kupio nekoliko raznih keramičkih i čak titanijskih pogonskih ležajeva/osovina, i razlika u težini je u ruci osjetna, a keramički kotačići na zadnjem mjenjaču (jockey/pulling wheels) vrte se da očima ne povjeruješ. 
Iako sam i dalje zagovaratelj one da je bolje smršaviti 20 kila nego biti gonič grama na biciklu , i uvijek prednost dajem trajnosti i pouzdanosti komponenti i čitavog sistema. 

 Gledam TraceVelo izgleda više nego ti jer i on preporuca shimano pogonske ležajeve pored ovih alternativnih sa aliexpressa.(

) Kupujem dosta od tamo, pogotovo alate i sjedala za bicikl. 

Nije niti stvar gdje je napravljeno nešto nego po kojoj specifikaciji je napravljeno. Shimano pogonski ležajevi imaju odlicnu zaštitu od vode i zato traju jako dugo. Evo kolegi 6 godina,a cuo sam od više ljudi da im traju tak dugo. 
Za ležajeve na biciklu neprijatelj broj 1 je voda. Mogu kuglice bit keramicke, ali "outer race" je od čelika i kada dođe voda unutra onda je gotovo.

Ležajevi sa keramickim kuglicama se ogrecu lagano, ali samo dok su novi i to nije garancija dugotrajnosti, a vjerujem da ti ne pridodaju nit 1W snage pošto su to sve mali okretaji. Nismo perilica rublja koja vrti na 1400 okretaja :P 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
7 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Santana kaže...
Al Crane kaže...
Santana kaže...
Al Crane kaže...
Sirotanovic kaže...
Ima li više vrsta ležaja pogona ako imam 105 r7000 BSA? Naručio bih pa da ne bude pogrešan. I koji je to model ili da stavim bolji?

Otišao ležaj nakon 6 sezona pa bih sam promijenio, alat taman kupio u kauflandu .

 
Znači ono škripanje ti je srećom bilo samo zbog ležajeva?

BSA / British Standard označava ležajeve s engleskim navojima; desna strana, ona uz pogon, ušerafljuje se u smjeru kontra kretanja kazaljki sata (za razliku od press-fit ležajeva na karboncima koji se samo utiskuju specijalnim alatom) koji su kompatibilni za razne tipove bicikala (uključujući brdske i cestovne) - ne možeš pogriješiti osim ako imaš neku baš jako egzotičnu ramu (ali nemaš, kad gore ide Shimano 105 od prije 6 godina)... Shimano generalno ima samo osovine od 24mm promjera, koliko mi je poznato.

Dakle trebaš ležaj BSA-24 (68-73 je oznaka za BB širine u mm za standardne cestovne ili brdske okvire), najbolje s keramičkim kuglicama, malo su skuplji ležajevi ali i nijansu lakši i trajniji i vrte se uz minimalni otpor.
Kao 2. i 3. slika ovdje, npr:
https://www.aliexpress.com/item/1005006784391195.html?aff_fcid=66ee4fde22b64d30acd8361c8ad15f7c-1781310910144-04985-_c3AKihuV&tt=CPS_NORMAL&aff_fsk=_c3AKihuV&aff_platform=shareComponent-detail&sk=_c3AKihuV&aff_trace_key=66ee4fde22b64d30acd8361c8ad15f7c-1781310910144-04985-_c3AKihuV&terminal_id=45843cbc5d1248a9a165a23081e85489&afSmartRedirect=y&gatewayAdapt=4itemAdapt
- taj 22mm adapter / conversion ring ti ne treba jer je namijenjen za SRAM i Truvativ lagano stepenaste osovine (što bi bilo jednostavno kad može i komplicirano ), a prstenovi / podložne pločice u principu idu samo na MTB rame, osim ako želiš eksperimentirati s po svojoj preferenci presloženim lančanicima / zupčanicima pa trebaš tome i BB širinu i otklon lanca malo prilagoditi.

I preporučio bih da koristiš ovakav alat, radije nego onaj čelični polumjesečasti koji (pretpostavljam) imaš u kutiji iz Lidla, koji lako može oštetiti aluminijske ureze na ležaju ako imaš tešku ruku:
https://www.aliexpress.com/item/1005005490010206.html?spm=a2g0o.productlist.main.9.2bd3245bU5HkAp&algo_pvid=1b039643-a2ab-461f-bcf6-80e1ed390483&algo_exp_id=1b039643-a2ab-461f-bcf6-80e1ed390483-8&pdp_ext_f=%7B%22order%22%3A%2265%22%2C%22eval%22%3A%221%22%2C%22fromPage%22%3A%22search%22%7D&pdp_npi=6%40dis%21EUR%216.45%216.01%21%21%2149.34%2145.98%21%402103846917813178802381851e1790%2112000033285987248%21sea%21HR%217649257705%21ABX%211%210%21n_tag%3A-29910%3Bd%3A21578f7b%3Bm03_new_user%3A-29895%3BpisId%3A5000000204878087&curPageLogUid=Pup23JN4Xu0p&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A%7Cx_object_id%3A1005005490010206%7C_p_origin_prod%3A

 Ležajevi sa keramickim kuglicama su cista glupost. Pogotovo ti jeftini sa aliexpressa. 
Kuglice jesu trajnije, ali ostatak ležaja je napravljen od čelika koji je mekaniji od tih kuglica pa se ubrzano troši. 

Nebi uopce preporucio nikakve ležajeve sa alixpressa kad su shimano ležajevi jeftini i daleko pouzdaniji

 

https://www.bike24.com/p259191.html?origin=SRP&source=SRP&indexName=production_SEARCH_INDEX_EN&objectId=59191&queryId=f7829fab179fbd2b4b6e24c23a0a4fe4&userToken=aa36edd9-4724-4284-a6ca-61dc813af7b2&sku=231967

 

Samo treba procitat u specifikaciji koji alat treba za taj BB

 

Ovaj alat sa drugog linka je svakak bolji i ja ga preporucam

 
Shimano pored gomile tvornica u Aziji (Singapur, Indonezija, Malezija, Japan, i najviše Kina) ima još samo jednu (1) u Češkoj, Staro Mesto. Tako da se ne bih baš kladio da ležajevi s Bike24 dolaze iz drugog izvora od onih s Alija, pa je onda i bolja kvaliteta diskutabilna, a jesu li jeftiniji lako je provjeriti (koliko sam vidio, nisu - tu su negdje ako se uzmu u obzir i raznorazni popusti).
O trajnosti ležajeva dojmovi se razlikuju jer razlikuju se i kategorije biciklista, ali najvećoj masi biciklista (što kolega Sirotanović i Ti ipak nadilazite, skidam kapu) Aliexpress je sasvim zadovoljavajući izvor, pa i meni simpatični i uvjerljivi Trace Velo Youtuber koji ih intenzivno isprobava (i još neki drugi) i također nije na bic s kruške pao, najčešće ima pozitivne preglede.
Što se tiče keramičkih, nije samo stvar u trajnosti, nego i otporu i težini. Eto i ja za bagatelu takoreći kupio nekoliko raznih keramičkih i čak titanijskih pogonskih ležajeva/osovina, i razlika u težini je u ruci osjetna, a keramički kotačići na zadnjem mjenjaču (jockey/pulling wheels) vrte se da očima ne povjeruješ. 
Iako sam i dalje zagovaratelj one da je bolje smršaviti 20 kila nego biti gonič grama na biciklu , i uvijek prednost dajem trajnosti i pouzdanosti komponenti i čitavog sistema. 

 Gledam TraceVelo izgleda više nego ti jer i on preporuca shimano pogonske ležajeve pored ovih alternativnih sa aliexpressa.(

) Kupujem dosta od tamo, pogotovo alate i sjedala za bicikl. 

Nije niti stvar gdje je napravljeno nešto nego po kojoj specifikaciji je napravljeno. Shimano pogonski ležajevi imaju odlicnu zaštitu od vode i zato traju jako dugo. Evo kolegi 6 godina,a cuo sam od više ljudi da im traju tak dugo. 
Za ležajeve na biciklu neprijatelj broj 1 je voda. Mogu kuglice bit keramicke, ali "outer race" je od čelika i kada dođe voda unutra onda je gotovo.

Ležajevi sa keramickim kuglicama se ogrecu lagano, ali samo dok su novi i to nije garancija dugotrajnosti, a vjerujem da ti ne pridodaju nit 1W snage pošto su to sve mali okretaji. Nismo perilica rublja koja vrti na 1400 okretaja :P 

 
Znači, Shimano ima recimo 95% proizvodnje u Aziji, ali sve te silne tvornice prodaju isključivo Shimano brendirane proizvode jedino preko europske trgovačke mreže koja im čini 5% tržišta? O.k., ako ti u to vjeruješ.

Trace Velo, tekst na istom liku s videom koji si dao:
"For the last 5 years I’ve built many budget road and gravel bikes, almost exclusively using cheaper Chinese parts from AliExpress, and other direct to consumer brands. Not just using cheap carbon frames and wheels, but full groupsets, integrated carbon cockpits, cranksets, cassettes, chains, all as cheap as possible. And honestly? Most of it works surprisingly well."

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 1:17 (Al Crane).
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
doktor1 kaže...

Za 20 eura uzeo novi "kokpit"...

  

Stari stavio curi...

 

Uzeo nedavno dron pa evo jedan kratki video di vozim rutu Platak - Risnjak.

    

 

 

 Moze linkic za tvoj novi kokpit ? Cini mi se perfektan, svjetlo i ima sve potrebno, jos ako se moze skompat sa nekom aplikacijom (tipa strava) onda je bomba...

19 mjeseci
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ljudi dali je tko kupovao s ove Slovačke trgovine?
Oduševljen što imaju sve stvari koje mi trebaju i cijena je povoljnija.

Može li ovaj lanac na Shimano drive train 11 (spomenuti 105 r7000)? Nadam se da nije neko smeće ili da nije tvrđi od kazete pa da ju ošteti.
https://www.mtbiker.hr/shop/dijelovi-/lanci/10-11-12-brzina/taya-onze-111-lanac-11-brzina-118-karika-srebrna-oem-p394999.html

Kupio bih i ovu kazetu ako ne dođe shimanova 12-25T.
https://www.mtbiker.hr/shop/dijelovi-/kasete-i-zupcanici/cestovni/microshift-cs-h110-h-series-kazeta-11-brzina-p143448.html

Već dugo snivam ravničarsku kazetu (12-25T) radi ugodnijeg prijenosa snage ali kako već imam dvije zdrave (11-32T i 11-28T) nikako da si opravdam kupovu a i nema je nigdje za kupiti. No evo u ovoj trgovini napokon ima shimano r7000 kazeta 12-25T ali piše da će biti na stanju za koji dan. Pa ću pričekati, možda je suđeno 😅
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice