Čak bi rekao da je x12 bolji od deore i slx lanca po pitanju trajnosti. Za tu lovu može i uzeti nx kod nas u keindlu je trenutno 20€, a online 18€. Pa se ni ne isplati naručivati online samo to.
Po testovima x12 je jedan od najlošijih kaj se tice trajnosti
Sram lanci najbolji
Ima svega, ali testovi ovise o puno toga, kao i RF scenarij. Velim meni se X12 pokazao kao okej lanac u tom cjenovnom rangu.
Bitno da se redovito cisti lanac i onda traje. Pogotovo kad se radi puno KM
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.


), a prstenovi / podložne pločice u principu idu samo na MTB rame, osim ako želiš eksperimentirati s po svojoj preferenci presloženim lančanicima / zupčanicima pa trebaš tome i BB širinu i otklon lanca malo prilagoditi.
, i uvijek prednost dajem trajnosti i pouzdanosti komponenti i čitavog sistema. 

