Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.293
|
čitano: 14.126.852
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...

Gledam malo bajkove po netu i pročitam da je Kiendl progutao Giant-a i Proteu.

 Kako misliš progutao? 

11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pa kupili su ih ,očito su postali uvoznik za Giant i koliko vidim zatvaraju onaj centralni dućan u grada Mainza.

Neki investicijski fond koji ima namjeru se širit na cijelu regiju

 

 

https://www.poslovni.hr/domace/kapitalna-injekcija-asef-fonda-za-regionalno-sirenje-keindl-sporta-4276066

 

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/keindl-sport-preuzeo-slovensku-energiju-planiramo-prihode-od-20-milijuna-eura-15180877

 

 

Btw veli frend da je bio u Giantu i da je stvarno rasprodaja ako koga zanima

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Navodno da Keindl preuzima vecinu bicikl biznisa u Hr, ostaje jos Rog Joma i neki manji igraci. Konkurencija je dobra za potrosace, monopol ne valja nikako.

 

 

u Rog Jomi u Maksimirskoj sam kupio svoj prvi Gary Fisher Tarpon, za 1800 kuna. danas je takav 4000...

onda sam kupio i Wahoo kod njih, prekrasne ljubicaste boje. Imam ga jos doba u podrumu, trune. mozda bih mogao izvuc neku lovu za njega.

 

Keindl je bio oduvijek dobar ducan.

 

Steta bi bilo da Zagreb izgubi neke od tih trgovina. Rijetko koji grad ima takvu ponudu na tako malom mjestu. Da se moze doci isprobati, kupiti i odpedalirati..

 

Zivim u Stuttgartu, Njemacka, ovdje je sranje za bicikle barem u uzem centru grada. vise manje je sve online postalo.

Ali ja ipak volim sjest na biciklo i probat ga.

Marina sam probao 80 km odavde a kupio ga 120 km dalje.... ukupno 250 km taj dan. jer u mom gradu nema tog Marina...

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Samo kaj Protea i Giant ,barem za naše pojmove ,nisu baš mali dućani,a na forum-u pišu da i Protein dućan zatvaraju, oba dućana su bila skupi ali sa solidnim ok servisima,barem koliko sam ja imao interakciju sa njima.

 

Ja imam u planu do iduće sezone,proljeća, uzet novi bajk, gledam cestovnjake sa 105icom+ i hidraulikom i da ne moram prodat bubreg,našao sam doslovno 4-5 bicikala ,ne znam jel sad rupa prije nego stignu modeli za iduću sezonu ali zaista je mršava ponuda.

Lakše naći električni bajk nego običan.

Njuškalo isto poprilično nebulozne cijene za šta se nudi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2022 8:32 (evang).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Keindl je dobar dućan ali monopol je najgore što se može dogoditi. S Giant storeom sam imao i dobru shemu za popust 😢.
Nadam se da ovo ne znači više Cube-ova na ulicama a manje Gianta, Specova i Krossova.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 A ja ih mogu samo pohvalit za cube e-bike. Krepao mi motor i oni mi s montirali novi, s tim da je stari trajao točno 1g i 10mj. pa mislili da ih prcam. Al skuzili da stvarno ima problem i riješili + mi zamjenil zadnji hub i poštelali cijeli bicikl ( skoro pa ko novi). I ništa mi nisu naplatili  Tako da Keindel za mene ne predstavlja ništa loše, mislim da su ok-e.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ma ok su, to sam i ja napisao, ali nije dobro da drugi dućani nestaju jer konkurencija je ono što dućane tjera da budu uslužni, imaju akcije, uvoze velik broj modela i proizvođača bicikla i opreme...

Keindl je već do sad preuzimao zastupnike nekih proizvođača pa bi ih jedno vrijeme bilo za kupiti a onda sve manje i manje da bi na kraju neki i nestali i sve im se svodi na Cube.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

https://tct-author.hr/tct/detail.php?art=1690

 

Kaj velite na ovo. Cini mi se kao dost dobra ponuda. Ima i verzija sa diskom, ali za 10000kn

Naravno pitanje dal imaju velicinu moju i dal uopce imaju bilo kaj. Stranica im nije bas nesto

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pa ak baš ne želiš diskove,kaj ti nebi bila bolja varijanta ići na polovno ,ima zaista ok bajkova po njušci sa rimbreakovima.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Svabija je puna Cube bicikala. Svaka trgovina skoro ima njihove porizvode. S druge strane Haibike, Bergamont, Ghost ili Fokus su rjedje zastupljeniji po lokalnim trgovima. Corratec ili Univega nisam nigdje niti vidio.

Od americkih proizvodjaca Trek, Cannondale, Scott, Specialized su dobro zastupljeni. GT, Marin, Kona, Norco, Rocky Mountain se tesko nabavljaju.

 

Cube ima dobre bicikle, vrlo dobar omjer ulozeno i dobiveno. Ali dizajn mi je uglavnom ocajan.

 

2018 sam za 800 eura dobio Rockshox, Deore XT opremu. Danas treba izdvojit 950 za isti taj Cube Attention, kod Treka je ta oprema iznad 1000 eura.

 

Ako nema konkurencije onda nema ni poboljsanja usluge. Logicki zakoni ekonomije.

 

 

 

 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ljepota dizajna je relativan pojam.
Držim se toga da su bajkovi danas dosta slični izgledom rame (oblika). Jedino završna obrada čini razliku.
5 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Santana kaže...
Marsel007 kaže...

Bez obzira kakva guma bila, ako planirate ic biciklima do mora, trebas naucit promijenit zracnicu.

 

Bez barem jedne, dvije zracnice niti ne pomisljaj ic do mora :)

 

Treba ti i pumpa naravno, pozeljno je imat i pribor za krpanje zracnica u slucaju da probusis sve rezervne koje si uzeo, al to stvarno moras imat peh :)

 Da to svakak. Nadam se da ce se guma dat lagano vadit jer sa tim Vittoria sam se mucio 30min ko isus dok ih nisam stavio

 
Još je bolje imat gumu s kvalitetnom zaštitom, tipa kevlarski sloj. Ako guma vrisne u nekakvoj škakljivoj situaciji kao nizbrdica ili gusti promet... eh, bolje da se to ne dogodi.
Ne znam kakvi su u praksi oni neki spužvasti umetci po felgi.
Ovaj je popunio gumu s nekom građevinskom pjenom 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozz,
molim savjet,
trebam bic za skocit do ducana, doktora, zupe, malo istrazit mjesto di sam trenutno, ono, da je kao brz(vozit ce se po asfaltu 95% vremena), al da ak slucajno skrenem prema plazi da se ne raspadne.
Problem je , tamo di jesam je doslovno ko na povrsini Marsa, pa neko malo mjesto, pa cesta di voze auti ko blesavi ,a nema nogostupa,pa opet neko malo mjesto, itd, ono, nije bas bike/pjesak-friendly mjesto, bas je za auto.


Sad, bitne stvari, da je "zrelog" dizajna, nekakav montic dizajn?(a ne ovi neo-Pony dizajni)(ono, ruksak i jedno 20km uokrug mjesta boravka), al da ne izgledam ko BMX bandit stari konj s skoro 4 banke..

 

Druga bitna, uzeo bi rabljenog i sto povoljnije, nekih 2000kn meki plafon(ak ima neki nesto skuplji, al ak dobivam nest s tim, moze i vise), mozda preko njuske il ak ima neki forum nesto rabljeno, al u dobrom stanju.

Isto, nikakve prevelike DIY sheme, ono, ocu sjest i vozit se, nemam snage ulazit istrazivat razne Kona-e,Shimanoe itd..

 

Nisam neki profic, ono , bitno mi je da me odbaci s tocke A na B, bez previse drame, nemam vise mjesta u mozgu da istrazujem kaj je price/performance kralj, koje su brzine najbolje itd...
Recimo da imate do max 2500kn(bolje ak je nize, al ako bas mora moze i koju kn vise ak ima smisla), kaj bi uzeli na njuski(il neki specijalizirani forum?!)?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...

Pa ak baš ne želiš diskove,kaj ti nebi bila bolja varijanta ići na polovno ,ima zaista ok bajkova po njušci sa rimbreakovima.

 Zaboravio sam ti odogovorit sry.

 

Nije da ne zelim diskove, ali nije da mi vrijede 2000kn jer imao sam cestovni bez diskova i nisu mi falili, a vozio sam se i do 80km/h (moj rekord hehe)

 

A gledam sve i njuskalo isto.

 

Vidim taj Polygon sa 105 opremom za relativno male novce pa me zanima jel to valja kaj jer nisam nikad cuo za njih

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 15:58 (Santana).
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Polygon je indonezijska firma koja na istočnom tržištu prodaje jako puno bicikla i poznat je kao nekakav best buy brand (ono što su nekad bili Giant ili Cube a danas je Radon ili Rockrider) . Moje iskustvo s njima vezano je isključivo uz jedan MTB model (Syncline) i nemam mu zamjerke. S obzirom da su "proizvođači" bicikla isključivo vezani uz okvir (mnogi ni to) i sklapanje, za ocjenu kvalitete najbitnije su ugrađene komponente.
Također, da biram za istu ili sličnu lovu uzeo bi diskove, ali za skoro 30% razlike u cijeni sigurno ne bi.
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja što više gledam to više naginjem prema polovnom,ja imam bajk pa mi nije sad situacija da sam bez bicikla ali ovo što se nudi mi se čini baš nebulozno preskupo.

Onak ovi manji brendovi 10k+ za običnu specku sa 105icoma,a ova neka malo poznatija imena 12k+ za Tiagru ili čak Sora-u.

Za usporedbu ja sam 2018 (doduše model iz 2017.) sa kompletnom Sora grupom platio 5300 u dućanu ,i to Specialized koji je sam po sebi preskup.

Kužim da neće nikad bit rollback cijena ali ovo je baš pretjerano ,mislim da ću škicat njuškalo pa ako nešto uleti super,ako ne isto super.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Znate koga da je kuoovao na tuvalum.eu ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Tražeći nekakve sitnice za oživljavanje jedne stare dvaestšestice po dućanima naletio sam na ovo. Ne treba mi, žena mi ne da, nemam gdje s njim ali strašno me žulja pa molim cijenjene forumaše da ovo kupe kako ne bi ja.

 

 

https://prodaja-bicikla.com/webshop/bicikli/mtb/corratec-x-vert-race-my22/

 

 

ima L

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2022 14:26 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

pozdrav. nakon sto sam kupio taj famozni Marin MTB prilikom  jakog kocenja osjeti se cudan zvuk ili u rami ili iza negdje. desava se samo prilikom kocenja sa zadnjim diskom ne prednjim

da li znate sto bi to moglo bit? kablovi radi unutarnjeg rasporeda ili sam nesto zajebo na samom rotoru ili plocicama dok sam mijenjao gume?

 

znaci kad idem nizbrdo i jako stisnem zadnju kocnicu nesto skrguce unutra...

 

inace odlucio sam se za novi handlebar, trebao bi doc kroz mjesec dana. 50 mm povisenje. ak mi ne bu pasalo budem skratio po 5 cm sa svake strane...

 

bajk je fakat dobar, Advent radi svoj posao bez greske... danas 23 km. osjecam se bolje nakon voznje.

 

inace sad su krenula snizenja mozda sam se i zajebo sto nisam kupio Trek Marlin 8 ili Cube Attention SL, oba su oko 850 eura.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Prilagođavaš se. Zato sam ti napisao da ne ideš u ekstreme s modifikacijom bicikla. Ne znam kolika je dužina volana koji si naručio ali umjesto da ga odmah skratiš 10 cm pokušaj postepeno. Ja sam sa 680 prešao na 800. Mislio sam ga srezati na 720 a na kraju je ostao 800 i danas mi je čudno kad vozim mtb ispod toga. Pogotovo jer si uzeo 5cm rise. To će gadno i izgledati skratiš li ga previše.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dolazi kroz mjesec dana? Znači aliexpress? Pretpostavljam carbon (jedino se to isplati od tamo uzimati). Pazi kako ga režeš i pogotovo koliko ga stežeš u luli.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

ma od marina europska stranica. 780 je sirok. mogu ja i na ovom niskom vozit al ne dugo jer mi je glava stalno u neugodnom polozaju. pise da se ceka do mjesec dana ali moze doci i prije.

 

nek bude i 780 samo da je vislji. 50 eura kosta od aluminija je.

 

 

idem iduci tjedan u trgovinu di sam ga kupio da postelaju sto treba. taj tzv nulti servis ili sto vec. besplatno je.

 

nisam ja profi vozac, doduse nisam ga puno ni vozio jer stalno pada kisa.

samo mi treba za gustanje ponekad vikendom i ovak do posla otic ponekad.ljeti cesce naravno. osjecam se bolje nakon voznje.

 

sa rezanjem cemo pricekat. prvo da vidimo da li pase. problem je sto u trgovinama nemaju velik izbor volana kao na netu. doduse sve mogu vratit ako mi ne pase.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

tako je i kod mene sa 680 na 780. prilicno je sok.

14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Naletio danas u Giant da vidim sta ima... na vecim popustima 50% su Giant odjeca, bidoni, nosaci bidona, pumpe i alat... tjeo sam uzet one male moment kljuceve ali nema ih.. uzeo sam pumpu, bidon izolirani Elite s nosacem, rukavice zimske.... malo je blentavo oznacavano pa se treba ispitivat kolko je sta kad nema bas decidirano za sve koliko je sta popust... 

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav svima. Naime , kupio sam CUBE Race ONE, nov, vozio sam s njim u neka 3-4 mj mozda 200km, i kad skrecem lijevo-desno kao da se osjeti neka neugodna vibracija, inace sam amater u tome pa pitam jer nemam pojma sta to moze biti, ali neki ruzan osjecaj?
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pakne ti se naslone na disk?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ne znam moguce je mozda i to, ne znam sta bi jos moglo biti
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jesi vadio kotač ili prčkao oko quick release-a?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

https://www.ekupi.hr/hr/Sport/Bicikli-i-romobili/MTB-bicikli/NEUZER-bicikl-MTB-Duster-Hobby-27%2C5%22%2C-crno-rozi/p/EK000435199

 

Imam novi ovakav bic, nikad vozen.ako koga zanima nek se javi, cijena dogovor.moze i zamjena za kartice

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Jesam prednji kotac kad sam ga utovarao u auto, al ne struze taj disk to bi mi onda stalno tako strugalo
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice