Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.107.013
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
U pravu si za visince..kad je tesko najveca sajba i pomalo.
"Biciklizam je ionako sport u kojem je patnja u nekom obliku neminovna te je dio sveukupnog "biciklističkog užitka""..c/p citat s drugog foruma koji pogađa u sridu

Ps..prodaja radi prelaska na drop barove pa ako ima zainteresiranih
https://www.njuskalo.hr/cestovni-bicikli/specilized-sirrus-3.0-oglas-36759942
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2022 14:19 (nansale).
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...

Ja sam presao na sq lab 710 i preporodio sam se sto se tice ruku.... udobni gripovi stvarno.... malo izgeldaju veliki al briga me.... imaju one lock i desna mi se pomaknula al nesjecam se dal sam je zategnuo kako treba... stegnut cu ju na 5 ili 6 Nm pa cu vidjet kako ce se ponasati...

ako se bude jos micala stavit cu karbon pase malo radije nego stezat jace....

 Ja sam na 711ici, mnogo dobre i udobne, samo kad je ruka mokra treba pripaziti, guma klizava.

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav, koji lokot za bicikl ima kvalitetnu zaštitu od krađe, koji bi preporučili?
NBA - I love this game !!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
mac23 kaže...
Pozdrav, koji lokot za bicikl ima kvalitetnu zaštitu od krađe, koji bi preporučili?

 Koliko para?

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Do 600 kn
NBA - I love this game !!
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
mac23 kaže...
Pozdrav, koji lokot za bicikl ima kvalitetnu zaštitu od krađe, koji bi preporučili?

 A da ti pitaš(ako čitaš temu, pa ne moraš niti pitat) u pravoj temi, ej pa nije nevidljiva?

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/bicikli-elektricni-romobili/zastita-bicikla-krade/205057.aspx

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
mac23 kaže...
Do 600 kn

 Mislim da solidan Ulock možeš kupiti za cca 200-300kn (Onguard). Ako trebaš nešto praktičnije i laganije onda 

https://www.amazon.de/-/en/Voxom-Unisex-Foldylock-Compact-Folding/dp/B08CKRWM41/ref=sr_1_1?crid=2OCMN6FTO6L27&keywords=Foldylock+Compact&qid=1645445374&sprefix=foldylock+compact%2Caps%2C82&sr=8-1

 

 

8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Postovanje ljudi. Kupujem novi lanac, trenutno imam kmc x9 sa 116 cl.
9x3 brzine. Koji lanac preporucujete za do cca 250-300kn u toj kategoriji, ili mozda da kupim isti posto je izdurao dobru kilometrazu ?
Hvala i lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2022 0:37 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
deepshitcro kaže...
Postovanje ljudi. Kupujem novi lanac, trenutno imam kmc x9 sa 116 cl.
9x3 brzine. Koji lanac preporucujete za do cca 250-300kn u toj kategoriji, ili mozda da kupim isti posto je izdurao dobru kilometrazu ?
Hvala i lp

 Opet isti,nemoš fulat sa KMC

Sjedi 1
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Lanac kupljen i montiran. :)
Imam jos jedno pitanje vezano uz opremu. Kupio bih sebi i zeni prednje svijetlo, imamo nekoliko relacija bez javne rasvjete pa bi nam trebala malo kvalitetnija prednja svijetla od ovih klasicnjaka koje imamo. Uvjet bi mi bio da budu punjiva a ne na baterije. Moze i narudba iz EU. Znaci trazim dva identicna prednja svjetla (punjivih baterija). Budget za oba je max 600kn pa tko moze preporuciti neki best buy bio bih vam zahvalan. Hvala i lp.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2022 15:29 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja bi uzel ovak nekaj:

https://www.bike-discount.de/de/lezyne-hecto-drive-pro-65-stvzo-led-frontlicht

Imam slicnu lezyne i radi vec 7god bez problema

 

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mislim da cu ih sutra naruciti jos dok su na popustu, cini mi se kvaliteno i cvrsto. Jos jednom hvala na savjetima! Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Stari konusi su istroseni pa sam posjetio 3 ducana i samo u jednom su mi ponudili jednu slicnu glavcinu. Gore su neki manji prasnici i sad ne mogu staviti ove koji dolaze sa nabom. Jel to ok ili ce prasina brzo doci unutra?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uzeo sam 27.5 i sad me muci ako sam pogrijesio :D, koliko vidim 29 ima vise opcija i lakse je naci dijelove

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2022 8:28 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nisi pogriješio, isto je. Hoću reći, trebalo bi biti jednako dijelova i opcija.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uvijek možeš napravit mullet
mullet bike - YouTube

ili reversed mullet 
reversed mullet bike - YouTube

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jooj, trek je davno imao 69-era, meni (tada) najljepši bajk kojeg sam ikad vidio!

 

Gledam te!
5 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Veliki Brat kaže...

Jooj, trek je davno imao 69-era, meni (tada) najljepši bajk kojeg sam ikad vidio!

 

 
I ja ga se sjećam, posebna oker boja, pored vilice i kotača. Imao je Trek još jedan 69er model, metalik sivi ili tako nešto.
A Cinelli Bootleg Z.Z. Rats je bio talijanski reversed mullet cestovnjak.
https://i11943.wixsite.com/figbike-bland/zz-rats
I ja sam eksperimentirao s tim konceptima. Zapravo sad vozim jedan reversed mullet, za komjutanje.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Al Crane kaže...

Zapravo sad vozim jedan reversed mullet, za komjutanje.

Ufff, tako bajkovi za pistu izgledaju, to može biti brutalno brzo, samo treba imati forme za tako nešto (prije svega mislim na istegnutost, tek zatim na snagu nogu). Respect!

Ja sam sebi bio složio jednu mullet On One 456-icu u vrijeme kada sam bio eksperimentirao, sa krutom vilicom, za turing. Odradio vožnju do Splita i natrag, ne mogu se pohvaliti da je eksperiment baš bio hvale vrijedan :/

Za spusteve je bio prilično dobar, doduše :D

Gledam te!
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da li mi netko moze objasniti sto je dobar bicikl? Kako znati da li je bicikl dobar ili los?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
The_K kaže...

Da li mi netko moze objasniti sto je dobar bicikl? Kako znati da li je bicikl dobar ili los?

 Kad ti bez greške služi za ono za što ti treba, da se na njemu uvijek udobno osjećaš, i da ti pruža veliko veselje.
Naravno, manje filozofski odgovor bi bio da ti ergonomički paše, da je najprikladniji za većinu situacija u kojima ga koristiš, da je od kvalitetnih komponenti koje si možeš priuštiti, da ga uredno održavaš i čuvaš, i da paziš da ti ga ne ukradu.
E sad individualno se to može dosta razlikovati... osim ove zadnje stavke. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
2 godine
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Poz ekipa.

Planiram kupiti MTB pa je svka pomoc dobro dosla.

Sto mislite o Trek-x Calibre7 2018. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nov ili polovan? Cijena?

 

Pošto novog 2018 teško da ćeš naći, pretpostavljam da je polovan. Onda je sve pitanje stanja i cijene.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
5 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 
Vau.. Već dugo ne pratim cijene ni novotarije na tržištu, ali ovako na prvu loptu izdaleka i ako je točno sve što u oglasu piše, bic mi djeluje ko pravi usčuvani i dotjerani bombončić za sasvim pristojnu cijenu, a prodavatelj humanitarac veći i od Andrije Štampara.
Ali pričekaj da se za procjenu javi koji od boljih znalaca.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2022 22:08 (Al Crane).
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Loše slike,treba slikati komponente a ne kako izgleda rama.

Vidim da su kočnice različite(moj ocd bi odmah promijenio)vilica je Rock Shox XC30 a mislim da je ta zračna.

Na prvo oko izgleda ok.

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nisam ljubitelj Trekovih novijih okvira. Osobno mi ne leže ali ovo je solidan bike za ok cijenu. Bilo bi dobro da ga vidiš uživo.
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...
Nisam ljubitelj Trekovih novijih okvira. Osobno mi ne leže ali ovo je solidan bike za ok cijenu. Bilo bi dobro da ga vidiš uživo.

 
Zašto? Geometrija, izdržlivost/trajnost, osjećaj (ne)fleksibilnosti pri ekstremnijoj vožnji, cijena u odnosu na druge proizvođače, ili...? Mislim, totalna sam dilajla po svim pitanjima, zanima me prikupljanje iskustava...

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2022 9:57 (Al Crane).
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Al Crane kaže...
BlueMax kaže...
Nisam ljubitelj Trekovih novijih okvira. Osobno mi ne leže ali ovo je solidan bike za ok cijenu. Bilo bi dobro da ga vidiš uživo.

 
Zašto? Geometrija, izdržlivost/trajnost, osjećaj (ne)fleksibilnosti pri ekstremnijoj vožnji, cijena u odnosu na druge proizvođače, ili...? Mislim, totalna sam dilajla po svim pitanjima, zanima me prikupljanje iskustava...

 Jednostavno mi ne leži a još sam i na svoje oči vidio kako je čovjek slomio seat tube na osrednje tehničkom spustu (ja ni ne vozim ništa ekstremno). Od tada izbjegavam Trek a i ostale okvire koji zahtijevaju velik razmak između clampa i sica. Ponavljam, ovo je samo moje mišljenje, Trekovi su dokazano vrhunski bicikli i svi koje znam su zadovoljni s njima (ovaj je opet kupio Treka).

Što se cijene tiče Trek je gornji dom i normalno da naplaćuje ime tj. da su nešto skuplji od jednako opremljenih bicikala manje poznatih proizvođača.

 

 

12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kad sam već na sic štangama, namjeravam se uskoro počastiti dropper postom. Za Uskrs sam u Njemačkoj pa ću vjerojatno tada kupiti.

Tražim nešto 30.9 promjera, 140-150cm hoda, internal routing, s polugom ispod volana i cijenom cca 150€ komplet ili plafon 200€ ako vrijedi te razlike.

Pošto nitko od ekipe s kojom se savjetujem oko biciklizma još nema dropper post, pa niti ga mogu isprobati niti dobiti iskren savjet, osuđen sam na internetske recenzije.One su me dovele do ovoga:

 

https://www.bike-discount.de/en/crankbrothers-highline-3-dropper-post?number=20085060-40215842&c=23104

 

+ poluga:

 

https://www.bike-discount.de/en/crankbrothers-highline-remote-kit

 

Kakva su vaša iskustva? Neki prijedlog?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice