Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.290
|
čitano: 14.120.842
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Danny_HR kaže...
Odlično, blizu smo relativno. Ja sam u Sopotu a radim na Knežiji, lako ćemo isfurat neko upoznavanje pa za početak nešto kraće a onda kako treba jednu rutu. :)

Naravno ako ima još zainteresiranih ili ako imaš nekoga tko bi nam se pridružio, tim bolje.

ja sam u nedjelju slobodan pa možemo sad za vikend...

16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Odlično, može!
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Danny_HR kaže...
Odlično, može!

imaš kakvu rutu u planu ili? samo nemoj baš neku klasa optimist Smijeh

16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ima dosta ruta na pedala.hr

Ako ćemo odma u nedjelju odraditi neku najrađe bi da je to ona do Samobora. Najlakša je i jednostavna.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ev, neki dan ja mirno pedalam, kad ono, puče desna pedala, a lijeva se iskrenula sva. Sad, mislim minjeat cijele pedale, uključujući onaj dio koji drži onaj dio na koji ide noga (:D) i sad mislim nekakve kvalitetnije uzet, čelične. Pa jel ima itko išta za preporučit, a da ne košta 200 eura.

Hvala unaprijed.

hmda
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

LINK pa biraj... Do 100kn ima dosta dobrih modela. Iako ovako je teško vidjeti i usporediti pedalu, najbolje je otići direktno u trgovinu i vidjeti na licu mjesta što uzimaš

 

Nego zavidim ekipici koja se sprema na nekakvu rutu u nedjelju... I ja bi svama, ali eto, daleko živim. Plač Nema do bicikliranja u društvu...

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
15 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Slash 666 kaže...

Ev, neki dan ja mirno pedalam, kad ono, puče desna pedala, a lijeva se iskrenula sva. Sad, mislim minjeat cijele pedale, uključujući onaj dio koji drži onaj dio na koji ide noga (:D) i sad mislim nekakve kvalitetnije uzet, čelične. Pa jel ima itko išta za preporučit, a da ne košta 200 eura.

Hvala unaprijed.

to ti se zove kurbla.

znaci to ti je ono di se pedale zasafare.

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Danny_HR kaže...
Ima dosta ruta na pedala.hr

Ako ćemo odma u nedjelju odraditi neku najrađe bi da je to ona do Samobora. Najlakša je i jednostavna.

kolko ima uopće kilometara do samobora? oko 15?

15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jao, neki dan sam išao skakati u grad(u skate park, na pločnik itd.) i čini se da mi je pri doskoku ošla mašinica...

 

Ke da delam? Da kupim novu ili da se jednostavno prebacim u single gear sa zatezačem?

Moja pila je ovakva, samo što sam ja mijenjao još par stvari, iako imam isti chain protector.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Sent from my Desire.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
AlienWare1 kaže...

Jao, neki dan sam išao skakati u grad(u skate park, na pločnik itd.) i čini se da mi je pri doskoku ošla mašinica...

 

Ke da delam? Da kupim novu ili da se jednostavno prebacim u single gear sa zatezačem?

Moja pila je ovakva, samo što sam ja mijenjao još par stvari, iako imam isti chain protector.

single gear..:P

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
angel of fire kaže...
AlienWare1 kaže...

Jao, neki dan sam išao skakati u grad(u skate park, na pločnik itd.) i čini se da mi je pri doskoku ošla mašinica...

 

Ke da delam? Da kupim novu ili da se jednostavno prebacim u single gear sa zatezačem?

Moja pila je ovakva, samo što sam ja mijenjao još par stvari, iako imam isti chain protector.

single gear..:P

Ne, stvarno?

 

Single gear bi bio super jer ako tako nastavim, morat ću mijenjati mašinicu svake godine jer te vibracije dosta shebu mjenjač.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Sent from my Desire.
15 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
AlienWare1 kaže...
angel of fire kaže...
AlienWare1 kaže...

Jao, neki dan sam išao skakati u grad(u skate park, na pločnik itd.) i čini se da mi je pri doskoku ošla mašinica...

 

Ke da delam? Da kupim novu ili da se jednostavno prebacim u single gear sa zatezačem?

Moja pila je ovakva, samo što sam ja mijenjao još par stvari, iako imam isti chain protector.

single gear..:P

Ne, stvarno?

 

Single gear bi bio super jer ako tako nastavim, morat ću mijenjati mašinicu svake godine jer te vibracije dosta shebu mjenjač.

Single speed ne single gear :)

stavi si da al vidim vilja ti je neka veca tak da to ti nije za street. vec za freeride..

a bajkovi za freeride nemaju single speed al ako oces stavi :))

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
DommY kaže...
AlienWare1 kaže...
angel of fire kaže...
AlienWare1 kaže...

Jao, neki dan sam išao skakati u grad(u skate park, na pločnik itd.) i čini se da mi je pri doskoku ošla mašinica...

 

Ke da delam? Da kupim novu ili da se jednostavno prebacim u single gear sa zatezačem?

Moja pila je ovakva, samo što sam ja mijenjao još par stvari, iako imam isti chain protector.

single gear..:P

Ne, stvarno?

 

Single gear bi bio super jer ako tako nastavim, morat ću mijenjati mašinicu svake godine jer te vibracije dosta shebu mjenjač.

Single speed ne single gear :)

stavi si da al vidim vilja ti je neka veca tak da to ti nije za street. vec za freeride..

a bajkovi za freeride nemaju single speed al ako oces stavi :))

Ja to zovem single gear :P

Tak mi je zvučnije. :)

Thx za savjet.

 

Vilica je sasvim ok za stock, nije se previše istrošila, ima ok hod, ali sic je totalno u banani, pa moram i to mijenjati.

 

Još ću vidjeti vraćam li se na staro ili da idem na single speed.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Sent from my Desire.
16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
smrad06 kaže...
Danny_HR kaže...
Ima dosta ruta na pedala.hr

Ako ćemo odma u nedjelju odraditi neku najrađe bi da je to ona do Samobora. Najlakša je i jednostavna.

kolko ima uopće kilometara do samobora? oko 15?

Ova ruta koju sam ja planirao, naravno ako bude dobro vrijeme je 19.5 km u jednom smjeru.

 

Budemo vidli kako ćemo stajati sa vremenskim prilikama.

http://www.pedala.hr/staze/zagreb/zagsam.html

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2010 8:10 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Samo ti se vjerojatno malo nakrivio, to se lako izravna, pogledaj negdje na prvoj stranici onaj moj dugački post vezan uz štimanje mjenjača. Tebe zanima onaj dio kod kojeg se štima low/high speed i sam mjenjač. Inače ovo što imaš (Acera ako se ne varam) je loš mjenjač. Recimo jedan SRAM X9, Shimano Deore XT (2008 shadow) ili Shimano SLX su dosta jači i precizniji

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Oly_E3 kaže...

Samo ti se vjerojatno malo nakrivio, to se lako izravna, pogledaj negdje na prvoj stranici onaj moj dugački post vezan uz štimanje mjenjača. Tebe zanima onaj dio kod kojeg se štima low/high speed i sam mjenjač. Inače ovo što imaš (Acera ako se ne varam) je loš mjenjač. Recimo jedan SRAM X9, Shimano Deore XT (2008 shadow) ili Shimano SLX su dosta jači i precizniji

Pfff, Acera je živi drekec.

 

Ajde idem vidjeti post.

 

Samo, gdje mogu kupiti taj mjenjač i ostale dijelove jer nema baš u RH puno izbora.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Sent from my Desire.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

U bilo kojoj trogvini sa biciklističkom opremom... Trebali bi imati barem jedan od ovih koje sam naveo (dakako trebaš i 9-brzinsku kazetu i 9-brzinski shifter)

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Danny_HR kaže...

Ova ruta koju sam ja planirao, naravno ako bude dobro vrijeme je 19.5 km u jednom smjeru.

 

Budemo vidli kako ćemo stajati sa vremenskim prilikama.

http://www.pedala.hr/staze/zagreb/zagsam.html

a mislim da neće baš bit kiše... bit će vrijeme kao ovih dana... kaže zoran molekula...Smijeh

16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Našao zakon uber simpatičnu mini bisagu. :)

KLIK

 

Predobro! Odma ubadam sebi i curi.

 

Inače jučer smo curi uzeli Wheeler Buddy 02. Bio je na 30% popusta u Marko projektu. 2090 kn plaćen. :)

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2010 10:57 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Danny_HR kaže...

Našao zakon uber simpatičnu mini bisagu. :)

KLIK

 

Predobro! Odma ubadam sebi i curi.

 

Inače jučer smo curi uzeli Wheeler Buddy 02. Bio je na 30% popusta u Marko projektu. 2090 kn plaćen. :)

daj naruči i meni jednu pa ti dam lovu... ak nije problem...

16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Hah, vjerojatno ću ti uvaljat svoju jer ispada da ja nemrem stavit jer su mi žice na gornjem dijelu štange pa bi ležala na njima.
Pas mater a tak je dobra. :(
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Danny_HR kaže...
Hah, vjerojatno ću ti uvaljat svoju jer ispada da ja nemrem stavit jer su mi žice na gornjem dijelu štange pa bi ležala na njima.
Pas mater a tak je dobra. :(

hahaha in your face!!!! meni su žice ispod štange al ak budeš dobar dat ću ti da staviš mobitel u moju novu torbicu....Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Na DHMZ-u, prognaza za nedjelju je oblačno ... Nadam se da nebu kiše... Danny zgodan bic.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Devine kaže...

Na DHMZ-u, prognaza za nedjelju je oblačno ... Nadam se da nebu kiše... Danny zgodan bic.

Fora je. Iako smo išli po nešto jeftinije kad smo vidli popust odma nas privuklo. Na 6 rata bezkamatno i još dobiš popust ko da je za gotovinu. :)

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Danny_HR kaže...
Devine kaže...

Na DHMZ-u, prognaza za nedjelju je oblačno ... Nadam se da nebu kiše... Danny zgodan bic.

Fora je. Iako smo išli po nešto jeftinije kad smo vidli popust odma nas privuklo. Na 6 rata bezkamatno i još dobiš popust ko da je za gotovinu. :)

Pred tri mjeseca u Rog-Jomi ista stvar samo što je bilo do 12 rata bez kamata, pa sam piknuo Trek-a 4300 na rate i dobio popust ! Cool

14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

a evo da se i ja pohvalim onda sa svojim... u dsg-u kupljen na keš za 4700kn... bilo 15% popusta na kešovinu...

 

 

Univega Terreno 400 XXL Univega Terreno 400 XXL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Baš lijep bic. :)

Ipak moj micek Trek je najljepši. :)
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Danny_HR kaže...
Baš lijep bic. :)

Ipak moj micek Trek je najljepši. :)

neznam jel ljepši al nekaj sam čital da neke torbice ne idu na tog tvog trekića... moram ulovit malo vremena pa poslikat svog jer sam stavljao još blatobrane i par gluposti na njega...

16 godina
offline
RE: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
smrad06 kaže...

neznam jel ljepši al nekaj sam čital da neke torbice ne idu na tog tvog trekića...

Ma ko to kaže? LAŽOVI!!

smrad06 kaže...

moram ulovit malo vremena pa poslikat svog jer sam stavljao još blatobrane i par gluposti na njega...

NEEEEEEEEEEEE!!!

Grehota na takav bicikl staviti blatobran!

Ja sam svoga samo "ukrasio" dvjema mega jakim lampama naprijed...

Slične su ovoj, u đubrad ide po 5 AA baterija pa si ti misli. Osvijetlim cijeli kvart! Slične su ovoj, u đubrad ide po 5 AA baterija pa si ti misli. Osvijetlim cijeli kvart!
 

I stražnjom lampom vulgaris.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
16 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dečki nemojte se prepirat, ipak zelena zver najviše plijeni poglede mladih djevočica :), doduše sad je malčice zmazana zbog vožnje po blatnoj šumi, ali ...

 

Smrad čemu blatobrani, točno kak je Danny reko - grehota ... Na svojeg moram namontirat samo ciklo kompjuterek kojeg sam kupio u Hervisu za 49 kuna i to je to!

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice