Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.099.087
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Rodić kaže...

Ako se budes drzao xca uvijek postoji opcija kasnije piknuti polovnu rebu, sid ili sta se vec ponudi po nekoj pristupacnoj cijeni.

 Iskreno, radije bi novi Manitou Markhor ili Recon RL nego rabljeni SID i sl. Ne vozim na takvoj razini da mi treba vilica na razini SID-a. Ali thx na ideji.

 

Iskreno, probat ću kod prvog servisa tražiti da pogledaju vilicu, odnosno da li je sve u redu sa njom. Jednostavno mi se čini nekako ukočena i spora, možda nije nešto podmazano unutra (znalo se dešavati i sa novim Fox vilicama).

 

Ako ispadne da je to tako i da tu nema lijeka, vjerojatno kupujem Manitou Markhor. Gledao sam recenzije i čini mi se da je bolja od Recon RL.

7 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Upgrade kotača, XR1501 SPLINE ONE 27.5", 36T. Bajk lakši ravno pola kile.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 17:45 (It'sMe932).
 
8 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

Evo još jedne mini recenzije, a to je XCR32 Air vilica na mom novom Ghostu. Makar sam napisao da je super, nakon par vožnji i malo više obraćanja pažnje na ponašanje vilice, bit ću u potpunosti iskren - ne oduševljava.

 

Na prošlom biciklu sam imao Suntour Raidon 34 vilicu i u usporedbi sa XCR32, nebo i zemlja. Začuđujuće je to što je Raidon svega stupanj više od XCR32 i opet je u neku ruku budget vilica.

 

Ono što razočarava na XCR32 je što radi praktički binarno - ili imaš small bump compliance (mekana preko sitnijih kamena i sl.) ili imaš dobar damping za skokove (ništa veliko, rizol i sl.). Nažalost, koliko god savršeno postavim sag, nisam uspio naći postavku da se dobro ponaša u oba slučaja - naći postavku za ovo na Raidonu nije bio nikakav problem.

 

Dodatno, rebound adjustment vrlo malo toga mijenja na vilici. Razlika između potpunog otvorenog i zatvorenog rebounda je minimalno vidljiva a sam kotačić za postavljanje nema nikakvo indeksiranje (klikove između stupnjeva rebounda) pa je vrlo teško naći postavku koja odgovara (makar, kako sam napisao, utjecaj je mali).

 

Probat ću se još malo igrati sa postavkama, ali iskreno, već razmišljam o zamjeni vilice. Nisam zahtjevan korisnik, ali znam prepoznati relativno loše ponašanje komponente. Ako ne uspijem naći nekakve koliko toliko solidne postavke, mislim da ide zamjena za Manitou Markhor ili Rockshox Recon.

 

Ako netko ima nekakav savjet, slobodno neka ga napiše.

 

EDIT: nakon sat vremena zezancije sa vilicom, uspio sam nači najbolju moguću postavku (opet, daleko od idealnog, no mislim da ne mogu više očekivati od ove vilice). 92-93 PSI (koliko je moguće pročitati na shock pumpi). Na kraju sam odustao od podešavanja prema idealom sag-u jer je vilica tada pretvrda.

Imam Markhora, qr, straight 1 1/8 29''. Stock vilica je bila opružno govance pa je razlika nebo i zemlja. Markhor je lakša od recona, i ne baš zanemarivo. Prijatelj mi je imao stock recona na svom 27.5'', a onda je napravio mulleta sa Markhor vilicom i veli da mu je markhor bolja, ne puno, ali ipak da osjeti razliku nabolje. edit, evo maloprije se čuo sa kumom, veli da je ipak masu bolja... da mu je recon bila dosta sirovija, tvrđa.

 

Nisam pretjerano iskusan, ali sam u ovih misec i kusur kolko imam vilicu, razvaljivao je na lokalnim trailovima, od manjih dropova do zabijanja u kamenčine... vilica se drži izvrsno. Sag je minimalan čak i kad spustim psi ispod preporučene vrijednosti, a to mi daje onda izvrstan small bump compliance. Ne radim skokove, tek poneke dropove 30ak cm, manji bunnyhop... nisam je bottomao, a imam stotku žive vage.

 

Napomena samo da sam joj podigao hod prije montiranja na bike, na 120mm. 

 

Vilja nema kompresiju, već lockout na kojem možeš namjestit open-half open-lock. Može se upgrejdat na ABS+ koji nije jeftin ali daje pravo štimanje kompresije. Rebound nema klikove nego fini alu kotačić i držim ga nešto manje od pola, prema sporijem.

 

Sve u svemu, za 200€, zračna vilja od 120mm hoda koja piza ispod 2kg je pun pogodak. Maznio sam je čim je došla na bike24. Bike mi olakšao sprijeda skoro za kilo i jebeno se osjeti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 20:22 (DCQE).
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
DCQE kaže...

Imam Markhora, qr, straight 1 1/8 29''. Stock vilica je bila opružno govance pa je razlika nebo i zemlja. Markhor je lakša od recona, i ne baš zanemarivo. Prijatelj mi je imao stock recona na svom 27.5'', a onda je napravio mulleta sa Markhor vilicom i veli da mu je markhor bolja, ne puno, ali ipak da osjeti razliku nabolje. edit, evo maloprije se čuo sa kumom, veli da je ipak masu bolja... da mu je recon bila dosta sirovija, tvrđa.

 

Nisam pretjerano iskusan, ali sam u ovih misec i kusur kolko imam vilicu, razvaljivao je na lokalnim trailovima, od manjih dropova do zabijanja u kamenčine... vilica se drži izvrsno. Sag je minimalan čak i kad spustim psi ispod preporučene vrijednosti, a to mi daje onda izvrstan small bump compliance. Ne radim skokove, tek poneke dropove 30ak cm, manji bunnyhop... nisam je bottomao, a imam stotku žive vage.

 

Napomena samo da sam joj podigao hod prije montiranja na bike, na 120mm. 

 

Vilja nema kompresiju, već lockout na kojem možeš namjestit open-half open-lock. Može se upgrejdat na ABS+ koji nije jeftin ali daje pravo štimanje kompresije. Rebound nema klikove nego fini alu kotačić i držim ga nešto manje od pola, prema sporijem.

 

Sve u svemu, za 200€, zračna vilja od 120mm hoda koja piza ispod 2kg je pun pogodak. Maznio sam je čim je došla na bike24. Bike mi olakšao sprijeda skoro za kilo i jebeno se osjeti.

 Super, puno ti hvala na ovom postu! Čitao sam dosta o vilicama u zadnje vrijeme i puno ljudi kaže da je Recon isto pušiona za small bump compliance ako si teži. Markhor dosta hvale svi, nisam praktički ništa negativno čitao o njoj. Što se tiče sag-a na Markhoru, izgleda da je to posebnost te vilice, gledao sam još jednu youtube recenziju koja spominje upravo to (da sag-a praktički nema).

 

Kako si podigao hod na 120mm? Sam ili su ti to u servisu napravili? Jel treba nekakav specijalni tool ili dio?

 

I drago mi je da si rekao da imaš 100-tku na vagi jer sam i ja iste težine :)

4 godine
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...
DCQE kaže...

Imam Markhora, qr, straight 1 1/8 29''. Stock vilica je bila opružno govance pa je razlika nebo i zemlja. Markhor je lakša od recona, i ne baš zanemarivo. Prijatelj mi je imao stock recona na svom 27.5'', a onda je napravio mulleta sa Markhor vilicom i veli da mu je markhor bolja, ne puno, ali ipak da osjeti razliku nabolje. edit, evo maloprije se čuo sa kumom, veli da je ipak masu bolja... da mu je recon bila dosta sirovija, tvrđa.

 

Nisam pretjerano iskusan, ali sam u ovih misec i kusur kolko imam vilicu, razvaljivao je na lokalnim trailovima, od manjih dropova do zabijanja u kamenčine... vilica se drži izvrsno. Sag je minimalan čak i kad spustim psi ispod preporučene vrijednosti, a to mi daje onda izvrstan small bump compliance. Ne radim skokove, tek poneke dropove 30ak cm, manji bunnyhop... nisam je bottomao, a imam stotku žive vage.

 

Napomena samo da sam joj podigao hod prije montiranja na bike, na 120mm. 

 

Vilja nema kompresiju, već lockout na kojem možeš namjestit open-half open-lock. Može se upgrejdat na ABS+ koji nije jeftin ali daje pravo štimanje kompresije. Rebound nema klikove nego fini alu kotačić i držim ga nešto manje od pola, prema sporijem.

 

Sve u svemu, za 200€, zračna vilja od 120mm hoda koja piza ispod 2kg je pun pogodak. Maznio sam je čim je došla na bike24. Bike mi olakšao sprijeda skoro za kilo i jebeno se osjeti.

 Super, puno ti hvala na ovom postu! Čitao sam dosta o vilicama u zadnje vrijeme i puno ljudi kaže da je Recon isto pušiona za small bump compliance ako si teži. Markhor dosta hvale svi, nisam praktički ništa negativno čitao o njoj. Što se tiče sag-a na Markhoru, izgleda da je to posebnost te vilice, gledao sam još jednu youtube recenziju koja spominje upravo to (da sag-a praktički nema).

 

Kako si podigao hod na 120mm? Sam ili su ti to u servisu napravili? Jel treba nekakav specijalni tool ili dio?

 

I drago mi je da si rekao da imaš 100-tku na vagi jer sam i ja iste težine :)

Hod podigneš jednostavno. Nikakav spešl tool. Da ne opisujem... ja sam ovoga pratio:

 

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Thx! Uzimam vilicu cim bude dostupna na bike24!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Znalci, triba mi savjet... Zadnje dvi voznje san skonta da prilikom jaceg pedalanja cujem nekakav zvuk, ka blago skripanje i cini mi se ka da dolazi od pedala jer inace kad zapedalam i pustim noge ne cuje se apsolutno nista?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pilan88 kaže...
Znalci, triba mi savjet... Zadnje dvi voznje san skonta da prilikom jaceg pedalanja cujem nekakav zvuk, ka blago skripanje i cini mi se ka da dolazi od pedala jer inace kad zapedalam i pustim noge ne cuje se apsolutno nista?

 Lezaji u pogonu, lezaji u pedalama? Lanac? Kazeta cak mozda? Kocnice jer se bike uvija kod upora na pedalama?

Di2 & EPS FTW!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mislim da lanac i kazeta nisu, prije nesto od druge dvi opcije. Jel normalno da ima malo lufta izmedu pedale i njene poluge? A i nedavno sam je prvi put detaljno opra,mozda sam stogo i zeznia
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

lijevom nogom stisni jače i prati,tako i desnom nogom.Tako sam ja našao škljocanje u ležaju pedale,a ako si detaljno prao taj dio mora da si mast izbio ili voda ušla pa drobi.

E sad dali je kuglični ležaj itd itd

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ok,fala na pomoci
Edit, kaze prijatelj koji se malo vise razumi da kazeta ima malo lufta...
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 14:54 (Pilan88).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Naručio sam novu prikolicu za psa, pa ako nekome treba rabljena... dogovorit ćemo se. 

Tempus fugit
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Stavio bi dropper post na bicikl a s obzirom da je već dosta potrošeno na druge dijelove sada je budžet malo tanak pa me zanima da li ima netko iskustva s kinezima s Aliexpress-a npr. ZOOM Adjustable Bike Seatpost Dropper 100mm ili se može naći nešto sa online EU shopova da je cijena OK.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
njofra13 kaže...

Stavio bi dropper post na bicikl a s obzirom da je već dosta potrošeno na druge dijelove sada je budžet malo tanak pa me zanima da li ima netko iskustva s kinezima s Aliexpress-a npr. ZOOM Adjustable Bike Seatpost Dropper 100mm ili se može naći nešto sa online EU shopova da je cijena OK.

 Bolje ti je strpi se ustedi jos malo kesa pa uzmi pravu stvar, nemoj bacati pare bezveze...

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Gledaj bolje uzeti nesto provjereno a ne te kineze, brand x ima solidne po ok cijenama
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala na odgovorima, nema druge nego onda puniti kasicu pa kad se skupi u kupovinu nečeg boljeg ...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Možda i nije škart, ali je pitanje želiš li riskirati - od lošeg korisničkog iskustva, do ozlijeda u slučaju pucanja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
njofra13 kaže...

Stavio bi dropper post na bicikl a s obzirom da je već dosta potrošeno na druge dijelove sada je budžet malo tanak pa me zanima da li ima netko iskustva s kinezima s Aliexpress-a npr. ZOOM Adjustable Bike Seatpost Dropper 100mm ili se može naći nešto sa online EU shopova da je cijena OK.

 

S obzirom da je kineski karbon pun pleksiglasa, ne vjerujem niti da je njihov super jeftini aluminij na razini kvalitete brand name proizvođača. Vidio sam previše slika, videa i postova o pucanju komponenti naručenih iz Kine.

 

Iskreno, cijev sjedala je nešto na čemu sjediš. Ako kupuješ dropper očito se misliš baviti izazovnijim vožnjama. Zadnja stvar koju želiš je da ti usred vožnje krepa mehanizam ili da ti pukne cijev sjedala.

 

11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala svima na odgovorima. Odustao sam od kineza i čekam da napravim mali fond za dropper pa kreće kupovina malo kvalitenijeg po shop-ovima ....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

bar 150€ pa na gore,osim ako bude popust

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Jel itko od vas vozi trek xcaliber 9?
Ako je, kako ga sluzi?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

jel ima keindl sport neki popust tipa na gotovinu ili nesto, ne vidim nis da pise da njihovoj stranici a mozda vi znate vise od mene

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Tesko ces od njih nesto izvuci.

Provjeri sa Ciklusom, oni imaju najvece popuste za gotovinu, a ako imas stari bajk kojeg se zelis rijesiti, moze i staro za novo. Dva puta sam tako kupovao bajk kod njih i oba sam super prosao. Suradjuju sa Keindlom, tako da prakticki sve sto Keindl ima na lageru mozes uzeti kod njih.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
lolking kaže...

jel ima keindl sport neki popust tipa na gotovinu ili nesto, ne vidim nis da pise da njihovoj stranici a mozda vi znate vise od mene

 Meni su pretprošle zime (dakle prije korone) nudili 10% za keš, 5% karticu - vjerojatno zato što bicikli slabo idu zimi. No korona je smrdala sve, bicikli idu ko ludi i sumnjam da im je u interesu dati ikakav popust kad će sve prodati.

 

Ali ne škodi pitati.

4 godine
protjeran
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Rekao da ću javit dojmove... danas stigao slackerizer headset iz Velike Britanije, superstar components, 2° slack za 44/44 HT. Namontiran bez većih trzavica, malo hebanja oko skidanja starog crown race-a. Crown race od novog headseta je odvojen, tzv. split crown race pa ide na vilicu bez problema, rukom - milina. Presao sam sa diy "presom" (dugi vijak sa dvi matice i velikim šajbama), s tim da sam prvo malo tuckao gumenim čekićem da ga lipo poravnam... stavljao sam jedan po jedan cup jer mora bit fakat precizno utisnut.

 

Dojmovi - odmah čim sam sjeo sam osjetio drugi feeling. Reach je manji za 5-10mm što mi paše. Ono što odmah možeš primjetit je "više točka" ispred tebe. 1175mm je sad wheelbase, dok je stock bio 1146. Bacio đir, uspon nije ništa lošiji nego je bio, doduše nije bio nego 10-12°što nije ništa strmo. Na spustu sam osjetio bolju stabilnost, ništa drastično, ali ipak se vidi. 

 

Ovako nabrzinu, stvarno je drugačiji osjećaj na bike-u i to odma ubereš. Nije došao jeftino, 50 funti+16 dostava + 20€ carine. Skup headset, ali eto, to sam htio i morao sam probat.

 

Inače bike je bio osrednja žalost, cube aim sl, s tim da je od aim sl-a ostala samo rama i prednji kotač, doslovno, sve ostalo sam promijenio. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 20:19 (DCQE).
 
3 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Svaka cast, drago mi je da ti geometrija odgovara.

Sto se tice AIM SL-a ionako i da si kupio skuplji model opet bi imao istu ramu. Rekao bih da je to sve manje vise ista stvar - Aim, Analog, Attention. A niti Acid i Reaction nisu nesto pretjerano bolji.

Vecinom su razlika komponente i vilice. Acid i Reaction jos imaju tapered headtube.
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jedini od tih Reactiona koji se donekle razlikuju su Reaction TM, on je vise Trail bike i ima 67 HTA

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Cubeov hardtail lineup 2021. je loš. Nijedan pristojan, malo agresivniji model. Fokus više na xc geo, i nije mi jasno zašto nemaju barem jedan agresivniji model...

 

Orbea je zato, sa Laufey modelom napravila vrh potez. Ovaj ht je bombončić. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Yees, ja Laufeya ocekujem ovih dana na kucnoj adresi, samo da im dodje na lager 
Cube je bas skroz orijentiran na XC a vidim sve vise proizvodjaca radi aggressive HT jer je hebeno zabavni za voziti i iskusniji vozac ju vozi kao jednu trail Full squish...
Jedino taj TM je donekle OK geo, da se stavi 20mm max vise hoda izvuce se jos jedan stupanj.

4 godine
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Baš mi drago da si ga ubo. Strava dobro izgleda bike. Kad vele da bi mogao doći?

 

Sad sam baš mjerio kut appom na mobu, ispada 65-66°. Ne znam koliko je pouzdana aplikacija. Sumnjam da je 65°, stock je 69, a stavio sam mu novu vilju sa još 20mm hoda što bi ispalo 68 i ovaj angle headset za još 2°. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice