Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.097.895
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Samo da javim rezultate...bio danas u servisu, kvačilo mjenjača je bilo puno prljavstine a skoro bez imalo masti, ocisceno namasceno, salta kao nov, jos bolje usudio bih se reci, nekako mekše prebacuje brzine.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Gdje drzite bajkove preko zime? Nemam spremiste... Imam batkriveni balkon...i mislio sam onaj nosac na zid uspravit ga i navuc ceradu preko...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 14:21 (jocommb).
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
rokonja kaže...

 Mali review za topeak defender m1 / xc11 mudguard kupljeni u bike24. Sve super stiglo ne oštećeno i relativno brzo za cca 5 dana. I sada ja sav sretan idem ih montirati, e kad ono prvi mi ne paše 100%, treba ga malo pripasati i namjestit. Nakon cca sat-sat i pol uspio s tim da sam zeznuo vijak jer je inox pa treba bit dodatno oprezan, al ajde imam ja toga. Montiran i sve super, ajd da ja njega malo klepnem da vidim kako se drži, ka ono evo vraga i nosač pukne. Neda se složot ni popravit i ode u smeće, e sad ajde barem je zadnji ostao. Montiran za cca 5 min i super ajde nije baš isto kao i prvi neka ljepota al ajde... služit će. Spremam se sjest na bicikl i prilikom dizanja noge preko sjedal zapnem ja za njega i on pukne. E sad ja lud dokrajčim ga još s par kružnih i malo gažečih i to je to.

Zaključak: sve je to plastika koj doslovce puca ko staklo i ako vam smo lagano kotač takne klupu u parku ili lagano padne s nogice moguće je da topeak pukne.

 Imaš u Dechatlonu poprilično dobre blatobrane za male novce, lako se ugrađuju i možeš ih u kratkom vremenu skinuti/staviti s samih nosača, ovisno o vremenskim uvjetima (montaža

,
). Lijepo se uklope na bajk i ne izgledaju uopće loše kada se montiraju, jako dobro štite od vode, jedino prednji zna ponekada pri večim rupama ili rubnicima malo udariti u kotač, ali to je sve, plastika je dovoljno elastična da ne punke, a opet čvrsta dovoljno da se ne deformira.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 14:31 (Branimir2412).
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja sam zatvorio jedan balkon sa staklima (sistem bez vertikalnih elemenata, moze se u potpunosti otvoriti, a ne treba ni dozvola) i tamo stoje bajkovi od cijele obitelji.

Prije zatvaranja su isto bili na tom balkonu, a moj (jbga uvijek puno skuplji od drugih) je bio pokriven ceradom za motor. Dosta je velika, tako da se bajk moze lijepo obuci u nju, pa nema dijelova koji vire van...cak i gazni dio gume se mogao uvuci u ceradu.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
malina22 kaže...

Samo da javim rezultate...bio danas u servisu, kvačilo mjenjača je bilo puno prljavstine a skoro bez imalo masti, ocisceno namasceno, salta kao nov, jos bolje usudio bih se reci, nekako mekše prebacuje brzine.

 Mislis da se moze lagano i doma sam? Imam i ja Deore XT i isti problem u posljednje vrijeme. Pri mijenjanju brzina neki put ne prebaci ili jednostavno preskoci i malo struze u rub kazete lanac ponekad. Sajla mjenjaca nemoze biti jer se nije nimalo pomaknula ni zatezala/popustala.

15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Može, sve što ti treba od alata je inbus ključ, ravni sarafciger, neko sredstvo za ciscenje, alkohol ili za ciscenje diskova, papir za brisanje. Ne moraš čak skidati ni masinicu sa bajka. Na YT imas video kako se radi. Sve se moze uraditi za 15 minuta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 19:30 (malina22).
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 Eto danas stigli mudhugger blatobrani, puno kvalitetniji blatobrani i lagani za montažu. Probao malo zadnji kraj savit sa onim fenom za skidanje boje. Eto slike pa sami zaključite izgled.

A mij bajk ima svoju zimer i mislim da baš i neće po zimi mirovat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 19:52 (rokonja).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
malina22 kaže...

Može, sve što ti treba od alata je inbus ključ, ravni sarafciger, neko sredstvo za ciscenje, alkohol ili za ciscenje diskova, papir za brisanje. Ne moraš čak skidati ni masinicu sa bajka. Na YT imas video kako se radi. Sve se moze uraditi za 15 minuta.

 Budem sutra probao, hvala na odg.

EDIT; Nasao na yt tutorial, vrlo jednostavno a po komentarima ljudima je nakon blatnjave voznje prestalo saltat kako treba, meni je isto nakon blata doslo do pojave toga.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 21:51 (Rodić).
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ma podstanar sam ja inace bi to davno rijesio... Ovo ce mi najlakse bit mislim uspravit na i onaj nosac na zid...plus naravno cerada da je suh... Stacu kad nemam bolju opciju zasad.... Ionako vise kod nas zime nisu neke... Samo vlage bude al opet ne tolko da tolko skodi lezajima i takvim djelovima...
VenAtoR#2231
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Uzmi si ceradu za motor, sto vecu. Ja sam u Moydonu uzeo, ogromna je kao da je za nekog Harleya. Nekakvih 100 i kusur kuna je bila.
 
2 0 hvala 0
12 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Evo po obećanju, postam slike upgradea kočnica sa Tektrovih TKD143 na Shimano Deore MT6120 (4 klipne) + BL6100. Stavljeni 180/180 rotori SM-RT54 (znakovito ime za rotore, LOL). Uz kočnice, napravio sam jedna neočekivani upgrade - tražio sam u Giantu da mi ugrade i dropper. Uzeo sam Giant Contact Switch SL. Mogu reći da izvrsno funkcionira i savršeno paše na bicikl.

 

Inače kočnice su nebo i zemlja u odnosu na stare. Puno bolja modulacija, otprilike duplo snažnije (pa čovjek mora više paziti). Ručice su fantastične, nebo i zemlja u odnosu na Tektro - dosta su mekše i nemaju onaj on-off feeling kakav sam imao na Tektrovim.

 

Dropper je genijalan upgrade ali koliko genijalan moram se tek uvjeriti kad prestane ova koma od vremena pa uspijem otići u kakvu šumu. 

 

Slike nisu nešto romantične (slikano u garaži) jer vani upravo pljušti pa nema cvijeća, mostova, zalazaka Sunca i sl. ali valjda će poslužiti. 

 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Naišao na ovo danas na linkedinu i baš sam se nasmijao 

Ostavite se bicikliranja, nije dobro za ekonomiju, tako barem kažu 

Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Budi patriJota, bači bicikletinu!
morrisoN
14 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

nego šta

Sjedi 1
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jozef kaže...
ivanoile kaže...

Zanimaju me iskustva, koliko je bitna tezina flywheela i max. nagib, ima li tu neke ogromne razlike kao sto je i u cijeni razlika.

 da, razlika je dosta velika, naročito ako si snažnije građe. Flux S je otprilike kao stari Flux (1. generacije), generalno svi su dobri pitanje je samo što ti treba/koliko si zahtjevan. Flux ne može baš simulirati uspone preko 6%, Neo ili Drivo idu i do 15%, baš te ozbiljno mogu izmučiti. Jako važan faktor je i povezivost (neki modeli imaju problema), kvaliteta SW - Tacx je tu uvijek zapinjao a otkako ih je preuzeo Garmin nešto su se malo popravili, i buka (pogotovo ako živiš u stanu). Neo je najtiši. Temeljite reviewe više-manje svih modela imaš na DC Rainmaker siteu: link .

 Update: Tacx Flux S vise nije dostupan u Europi jer je se rasprodao, sljedeci dolazi 2021 tamo 2-3.mjesec.

 

Jos veci fun fact je da sam u Hervisu ga gledao prosli tj. i odlucio cekat BF, da bude snizen jos nesto, eto danas ga ni u Italiji ne mogu nabavit. Jedino eBay za 1000kn vise.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Da, rekoh ti. Tako je još od siječnja. Kako je došao COVID ljudi poludili za Zwiftom. Teško ih je naći i cijene su visoke. Neo2T se mogao naći za 1000€ kad je tek izašao. Sad ga nema ispod 1350. Da izađe novi model valjda bi bio 2000. U Sloveniji ih je bilo za kupit prije par tjedana, pa pogledaj. Ne očekuj da će ih biti na BF popustu jer se dobro prodaju.
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jozef kaže...
Da, rekoh ti. Tako je još od siječnja. Kako je došao COVID ljudi poludili za Zwiftom. Teško ih je naći i cijene su visoke. Neo2T se mogao naći za 1000€ kad je tek izašao. Sad ga nema ispod 1350. Da izađe novi model valjda bi bio 2000. U Sloveniji ih je bilo za kupit prije par tjedana, pa pogledaj. Ne očekuj da će ih biti na BF popustu jer se dobro prodaju.

 Zvao sam po Italiji i Sloveniji, uglavnom imaju liste cekanja jer su ljudi razgrabili sve. Elite-ovih trenazera ima svugdje, ali ovaj Tacx mi se nekako cini najboljim rjesenjem atm. Probat cu sutra jos malo zivkat, ali svi mi govore isto, ili lista ili 2021.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
U Garmin u Zg dolaze trenažeri početkom prosinca, e sad da li ima što da nije rezervirano ne znam.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Evo stigao je u Ri-Bike, Flux S model , tko zeli doslovce moze i zaradit uz malo srece na ovome.

 

Taman mi je izletila reklama na fejsu

 

 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 19:32 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Sad sam poludio od cekanja pa sam se uhvatio i bojanja.... Sam cu sve napravit... Prvo sam radio DIY izbijac lezaja headseta, a boze i bb ako treba... I isto DIY presa lezaja... Samo izbijac kod kineza nema ispod 80 kn... A presa da i nepricam... Ovako cijev pocincana 20mm 30 kn, sipka navojna metar isto oko 30 on i 4 platne velike i matice isto tako nesta u Bauhausu... I napravi se sve samo s pilom za zeljezo... Iznenadila me tezina rame... Bajk iz 2006. a rama samo 1884 grama... I dosli su uvodnici za buzire... Super su...
VenAtoR#2231
Moj PC  
8 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...
Sad sam poludio od cekanja pa sam se uhvatio i bojanja.... Sam cu sve napravit... Prvo sam radio DIY izbijac lezaja headseta, a boze i bb ako treba... I isto DIY presa lezaja... Samo izbijac kod kineza nema ispod 80 kn... A presa da i nepricam... Ovako cijev pocincana 20mm 30 kn, sipka navojna metar isto oko 30 on i 4 platne velike i matice isto tako nesta u Bauhausu... I napravi se sve samo s pilom za zeljezo... Iznenadila me tezina rame... Bajk iz 2006. a rama samo 1884 grama... I dosli su uvodnici za buzire... Super su...

 *ebote, svaka čast fakat si majstor i pol!

14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
@graysaint0 ... Ma nije to nista tolki problem... Malo alata, jubi tubi i cika gugle 🤣... I na svom se ucim sto mi je najlakse.... Mislim zasto da dajem pare, promjena headseta 80-100 kn a za te pare imam alat i sam radim... Imam 2 bajka, i kad mali krene biciklirat za 2-3 godine imat cu 3.. dok platim servis za sva 3 bas i nije malo para... Ovako si ih sam odrzavam i stedim oko 1000 kn godisnje ako cemo po skolski racunat servise kad sta i kako...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 23:26 (jocommb).
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Black friday:

https://keindl-sport.hr/ - nema još na bicikle i dijelove

https://prodaja-bicikla.com/

https://on-off.hr/kategorija-proizvoda/black-friday-2020/

https://www.rog-joma.hr/hr/posebna-ponuda/black-friday-bicikli-oprema-i-dijelovi-240/

https://www.rog-joma.hr/hr/posebna-ponuda/black-friday-bicikli-238/

 

ako znate za još negdje, javite da nadopunim

P.S. inače naše trgovine budu loše s akcijama, ali sam proteklih godina vidio dobre popuste na giant.hr -> kupio vilicu i rog-joma gdje  samhtjeo uzeti još jedan OnGuard U-lock za smiješnih ~80kn, ali sam zakasnio.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 23:36 (Najbrži).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Protea je postena isto... Klega neki dan kupio par djelova... A ono sta sam u rog jomi vidio jenstrasno...iako su popravili malo cijene posto sam im i na facu zaljepio usporedbe i samo napisao "dal vas je imalo sramota?" 🤣🤣
CRC je isto vec poceo... Wiggle... Svabe nisam gledao
VenAtoR#2231
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...
CRC je isto vec poceo... Wiggle... Svabe nisam gledao

Sa CRC sam kupovao dok nisam pročitao da je jedan od najskupljih webshopova, kad sam otkrio wiggle odmah sam prešao na njih. Čuo sam za https://www.bike24.com/ da su dobri s cijenama.

LOL: Crobrother
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 Ekipa jel može biti da sam se podhladio na bicikli, jer sam se u srijedu po onoj magli vozio i cijeli bio mora (majica, trenirka, sve od magle)? I sad me svaka kost boli i za vršio na inekcijama.

 

  edit: čini mi se i da me mjehur ili prostata hebe, užasss

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 6:58 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
rokonja kaže...

 Ekipa jel može biti da sam se podhladio na bicikli, jer sam se u srijedu po onoj magli vozio i cijeli bio mora (majica, trenirka, sve od magle)? I sad me svaka kost boli i za vršio na inekcijama.

 

  edit: čini mi se i da me mjehur ili prostata hebe, užasss

 Da, hoće to kada se ne obuće adekvatno za vremenske uvijete. I sam sam imao problema s mjehurom i prostatom prilikom vožnje po hladnom vremenu, rokaj po zelenom čaju s dosta meda i obavezno ubaci par kriški đumbira jer on djeluje protuupalno.

14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
@Najbrzi ... CRC i Wiggle su ti jedno te isto, Wiggle je kupio CRC al nece da ga ugase jer je vjerovatno marketinski jak...ima i svojih timova na natjecanjima... A cijene su tako tako nekad nesta vamo, nekad nesta tamo...
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nekome Playstation, a nekome Tacx 

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ivanoile kaže...

Nekome Playstation, a nekome Tacx 

  Jebenica!!!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice