Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.107.483
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

 

 

Ovdje pričamo o biciklima blizu 20k kuna. Naravno, nema garancije da će biti ikakav black friday, ali nisam baš primijetio poplavu e-bikeova na zagrebačkim ulicama. I dalje su to bicikli koji su nedostižni za većinu ljudi i ne bi me čudilo da ih spuste za black friday.

 

 Narudzbe e-bikeova su se smanjile otkad nema vise poticaja, na njih se ove godine ne racuna toliko jer jednostavno ljudi ne zele dati toliko novaca ako se prosle godine mogao dobiti poticaj.

 

Popusti ove godine po meni ce biti mozda na high endu, ali kao nekakva prednarudzba jer se tako dobije najveci popust. Low-mid ostaju cijene, e-bikeovi samo sa nekih starih zaliha poput Powerfly 4.

 

Npr. kako sada Rog nudi 10-15 tisuca kuna popusta na high end bicikle ako prednarucis jer lakse kontroliraju lager tih bicikli koje kupuje <0.5% ljudi.

Di2 &amp; EPS FTW!
7 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 

ma daj, molim te, evo ti mtb e-bike za manje od 6.000 kuna (bez ikakvih problema i troškova, dostava iz Češke).

 

Mjenjači Shimano Tourney 3x7, mehaničke disk kočnice, prednja suspenzija (carbon steel)...točkovi od 27,5"... 150 kg nosivosti... 

 

Ima i verzija na sklapanje od 26" s prednjom i stražnjom suspenzijom. Pogodno za unošenje u stanove. 

 

Kao što već rekoh na jednom takvom sam već prešo preko 1.300 km bez ikakvih problema i popravaka. 

 

Nije uglađeno kao Deore, ali nisam imao problema i sa češćim mijenjanjem brzina. Kočnice su sasvim ok, a vilica jako dobro upija zagrebačke rizole. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 15:21 (dick_of_the_sheep).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
@greysaint - pogledaj si ove Lizard skins, isto imam veću šapu i meni su izvrsni

https://www.bike24.com/p2123780.html?menu=1000,2,90
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
dick_of_the_sheep kaže...

 

ma daj, molim te, evo ti mtb e-bike za manje od 6.000 kuna (bez ikakvih problema i troškova, dostava iz Češke).

 

Mjenjači Shimano Tourney 3x7, mehaničke disk kočnice, prednja suspenzija (carbon steel)...točkovi od 27,5"... 150 kg nosivosti... 

 

Ima i verzija na sklapanje od 26" s prednjom i stražnjom suspenzijom. Pogodno za unošenje u stanove. 

 

Kao što već rekoh na jednom takvom sam već prešo preko 1.300 km bez ikakvih problema i popravaka. 

 

Nije uglađeno kao Deore, ali nisam imao problema i sa češćim mijenjanjem brzina. Kočnice su sasvim ok, a vilica jako dobro upija zagrebačke rizole. 

 

 

 

Čekam recenziju nakon barem 5000 km

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
No hard feelings, ali ovo iz Češke je žešća kanta. Mislim, vjerujem ti da nisi imao problema u tih 1300km (sto je nikakva kilometraza) i da je za put do posla i natrag ok, ali meni to ne vrijedi 6k kn. Odnosno vrijedi, ali za te pare dobijes valjda najlosije genericke komponente koje postoje i to u paketu od 24kg. Valjda je skuplji rad na slaganju bicikla, nego same komponente.

Osobno bi za te pare radije uzeo solidan analogni bajk ili dobar e romobil. Ili kupio 5godisnju kartu za javni prijevoz...sve ce trajat duze od Češkog e bajka.


Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 17:07 (Maddog_HR).
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
dick_of_the_sheep kaže...

 

ma daj, molim te, evo ti mtb e-bike za manje od 6.000 kuna (bez ikakvih problema i troškova, dostava iz Češke).

 

Mjenjači Shimano Tourney 3x7, mehaničke disk kočnice, prednja suspenzija (carbon steel)...točkovi od 27,5"... 150 kg nosivosti... 

 

Ima i verzija na sklapanje od 26" s prednjom i stražnjom suspenzijom. Pogodno za unošenje u stanove. 

 

Kao što već rekoh na jednom takvom sam već prešo preko 1.300 km bez ikakvih problema i popravaka. 

 

Nije uglađeno kao Deore, ali nisam imao problema i sa češćim mijenjanjem brzina. Kočnice su sasvim ok, a vilica jako dobro upija zagrebačke rizole. 

 

 

Ovaj bajk jedino do posla,  prodavnice usput i nazad...ista iole ozbiljnije ja bi radije na poniju presao nego na ovome. I ovo je samo dostavljeno iz Češke ništa drugo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 17:31 (malina22).
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
dick_of_the_sheep kaže...

 

 

Nije uglađeno kao Deore, ali nisam imao problema i sa češćim mijenjanjem brzina. Kočnice su sasvim ok, a vilica jako dobro upija zagrebačke rizole

 Ali se zato ovdje bunilo kada nije bio Altus nego Acera na nekim modelima i slicne stvari, a u realnosti je ovo.

 

 

A sto ova vilica moze upit ne zelim ni znat, bolje rigidnu neku ista stvar kad vozis na 2 bara.

Di2 &amp; EPS FTW!
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Treba tko sto s bike 24 da skupa narucimo?

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Maddog_HR kaže...
. . . 

Osobno bi za te pare radije uzeo solidan analogni bajk ili dobar e romobil. Ili kupio 5godisnju kartu za javni prijevoz...sve ce trajat duze od Češkog e bajka.

 

gledam i ne vidim što bi moglo kratko trajati. Možda eventualno ležajevi, BB. Ostalo mi se sve čini čvrsto. U Shimanove komponente niti ne sumnjam da će trajati dugo. Ostao je još okvir koji je od aluminijske legure i točkovi također od aluminija s dvostrukom oplatom. Sve po PS-u. Motoru i bateriji je vijek trajanja min 8.000 km, anyway (a niti najskuplji ne traje preko 10.000 km). 

 

E sad ono prvo. E romobil i 5godišnja karta ZET-a imaju više ozbiljnih mana. Prvo, s njima se ne mogu rekreirati, a s ebikom se mogu i rekreirati (voziti bez motora). Drugo, ZET je epidemiološki opasan, a sa e romobilom je pogubno skakutati po zagrebačkim rizolima i rupama u asfaltu. Treće, za razliku od analognog s ovime se ne preznojim i ne zadišem do posla, i ne nadišem tuđeg znoja po ZET-ovim vozilima. Itd.. . . Što više razmišljam - više mi se sviđa. A najviše, kad se formira grupa ispred mene (obično na semaforu) koja nastavi voziti 20-ak km/h, pa kad malo dodam motora i sve ih pređem u čas. Nemjerljiv užitak. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 8:54 (dick_of_the_sheep).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Koliko iznosi ograničenje brzine za bicikliste na biciklističkoj traci? Ako uopće postoji
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pa mozes eromobil vozit i kao obican romobil, onako klasicno - koristeci noge. A za ZETovim busevima i tramvajima mozes trcati.

Vidi - svako za sebe odlucuju vrijede li mu ulozene pare. Meni bi bile bacene na taj e bicikl. Komponente koje imas ma njemu (minus motor i baterija) ne vrijede ni 1500kn, dapace istu razinu konponenti mozes dobiti na slozenom Decathlon bajku ispod 2k kn.

I vjeruj mi 1300km, pa ni 8k km nije nista. Ja sam u zadnja 4 mj napravio 2k km sa svojim bajkom, a nisam se bas vozio previse. Kao sto je rekao kolega, daj review nakon 5k km.

Opet, tvoje pare, pa udri ako te veseli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 9:46 (Maddog_HR).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 

@Dex.pwn

 

Zakonom i pravilnikom nije utvrđeno ograničenje, osim onog uobičajenog - prema uvjetima na traci.

 

Propisano je ograničenje za motore na ebiciklima na max. 25 km/h kontinuirano. To ne znači da ti ne smiješ s pedalama ići i preko toga (ako imaš snage), ali s motorom ne smiješ podizati kontinuiranu brzinu preko maks. 25 km/h (recimo ugradnjom jačih motora od 250W). Međutim i ta wataža se odnosi na kontinuiranu, pa su vršne snage motora (a s time i brzine) nešto veće (20-30%).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 9:57 (dick_of_the_sheep).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pitam za običan bajk.
Danas kad sam išao na posao, idem cca 27-30kmh. Pored biciklističke trake ide žena s kerom koji je na povocu od cca 2 metra, tipka po mobu i pustila je kera da ide uz nju na strani biciklističke. Spusti brzinu na ispod 25kmh. Odjednom ker krene prema travi,krenem kočit, a žena ladno pita gdje je zvonce.

Baš me zanima šta bi bilo da je ker podletio pod bajk.
Mislim da je labrador ili neka slična vrsta, cca 30-35kg. Povodac je obično debelo uže, ne onaj što ima blokadu.
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Redovito mi se desava da ekipa sece pse po bicikistickoj ili preko cijele staze. Obicno se zaletim i onda naglo kocim...malo mi je zao guma, ali barem prenesem poruku.

I sam imam psa - labradora, no moj je 40+kg :) , uvijek pazim na to da ga privucem sebi kad ima ljudi/prometala na stazi
 
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
Pitam za običan bajk.
Danas kad sam išao na posao, idem cca 27-30kmh. Pored biciklističke trake ide žena s kerom koji je na povocu od cca 2 metra, tipka po mobu i pustila je kera da ide uz nju na strani biciklističke. Spusti brzinu na ispod 25kmh. Odjednom ker krene prema travi,krenem kočit, a žena ladno pita gdje je zvonce.

Baš me zanima šta bi bilo da je ker podletio pod bajk.
Mislim da je labrador ili neka slična vrsta, cca 30-35kg. Povodac je obično debelo uže, ne onaj što ima blokadu.

 

e moj Dex. Šta sam ja svašta doživio, ne bi stalo na tri stranice foruma. 

 

Ali evo par friških:

- u Dubravi, prije Gardena ide čovjek uz označenu stazu, i najednom se zaželi preći cestu, na 2 metra ispred mene, bez osvrtanja. Sreća što je uzbrdica, pa ni ja nisam vozio preko 20 km/h. Uspio sam ga obići. 

- Malo niže, prije Bolnice, starija gospođa najednom poželi nešto popraviti na odjeći djeteta, i to na sred crveno ofarbane biciklističke staze. 

- a to s kerovima, imam skoro svaku veče, kad ih izvedu u šetnju. Pa zbog toga sam stavio dva svjetla (160 luxa) na upravljač, da vidim povodce. 

 

Jebi ga. Pazi i živce u džep. Jer svaka  nezgoda ti se zakonski tretira kao neprilagođenost uvjetima na stazi. U prijevodu: moš radit šta te volja dok ne nastanu posljedice, a tada si kriv, makar i sebe razbio. 

 

 

Novi problem su mi klinci na neosvjetljim biciklima, koji kasno uveče voze slalom. Tamna bicikla, tamni oni, a nikavih svjetala - pa ih ti uoči na vrijeme. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 12:51 (dick_of_the_sheep).
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
Pitam za običan bajk.
Danas kad sam išao na posao, idem cca 27-30kmh. Pored biciklističke trake ide žena s kerom koji je na povocu od cca 2 metra, tipka po mobu i pustila je kera da ide uz nju na strani biciklističke. Spusti brzinu na ispod 25kmh. Odjednom ker krene prema travi,krenem kočit, a žena ladno pita gdje je zvonce.

Baš me zanima šta bi bilo da je ker podletio pod bajk.
Mislim da je labrador ili neka slična vrsta, cca 30-35kg. Povodac je obično debelo uže, ne onaj što ima blokadu.

 Članak 104. Zakona o sigurnosti prometa na cestama:

 

Pješak se mora kretati nogostupom ili drugom površinom određenom za kretanje pješaka, odnosno površinom pored kolnika prikladnom za kretanje pješaka.

 

Članak 2. istog zakona:

 

Biciklistička staza je izgrađena prometna površina namijenjena za promet bicikla koja je odvojena od kolnika i obilježena propisanim prometnim znakom.

 

Mislim da je jasno. Zakon ne propisuje da biciklist mora imati ikakvo zvono. Nažalost ime previše ekipe koja ima pse a ne zna ih niti kontrolirati na lajni. Da ne spominjem specijaliste koji puste psa na 3-5 metara dugačkoj lajni preko cijelog nogostupa i niti se ne okreću da vide da li netko ide. Ne, takvim su uvijek drugi krivi.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Zašto bi ja odgovarao što žena ne kontrolira svog psa koji je završio na biciklističkoj traci. Kad pas podleti pod auto, tko je kriv i tko plaća štetu?
Ide mi na k što ljudi misle da su te linije bez veze, sve je to staza, ak ti smetam zaobiđi me.
Biciklistička je kao cesta gdje auti idu. To je moje mišljenje.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

@greysaint0 nisi baš u pravu! Pogledaj

 

PRAVILNIK O TEHNIČKIM UVJETIMA VOZILA U PROMETU NA CESTAMA

(pročišćeni tekst - "Narodne novine", broj 85/16, 24/17, 70/19 i 60/20)

Članak 166.

(1) Bicikl mora biti opremljen s:

a) jednim ili dva simetrična svjetla za osvjetljavanje ceste

b) jednim ili dva simetrična stražnja pozicijska svjetla

c) jednim ili dva simetrično postavljena netrokutasta katadioptera

d) jednim katadiopterom

e) reflektirajućim tijelima

f) uređajem za davanje zvučnih znakova.

(2) Svjetla za osvjetljavanje ceste postavljena su na prednjoj strani bicikla i bijele su boje. Svjetla su podešena tako da osvijetljeni dio ravne ceste nije dulji od 50 m niti kraći od 10 m.

(3) Stražnja pozicijska svjetla postavljena su na stražnjoj strani bicikla i crvene su boje.

(4) Netrokutasti katadiopteri postavljeni su na stražnjoj strani bicikla i crvene su boje.

(5) Udaljenost reflektirajuće površine netrokutastog katadioptera od površine ceste ne smije biti manja od 0,25 m niti veća od 0,90 m. Reflektirajuća površina stražnjega crvenog katadioptera mora iznositi najmanje 8 cm2.

(6) Katadiopter jantarne boje postavlja se na prednjoj i stražnjoj strani svake pedale.

(7) Reflektirajuća tijela na bočnim stranicama prednjega i stražnjeg kotača bicikla reflektiraju svjetlost bijele ili žute boje.

(8) Uređaj za davanje zvučnih znakova mora biti ugrađen i izveden tako da daje jednolične zvukove nepromjenjiva intenziteta i tako postavljen da je pristupačan vozaču.

 

 

Osobito obratiti pažnju na obvezu svjetala (sprijeda i straga), ali i na zvonce. A te tri stvari nema bar 95% svih bicikla. Dakle, tehnički su neispravni. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 13:21 (dick_of_the_sheep).
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Po svemu ovome, bolje onda da se okitimo ko bozicno drvce. Pa da svijetlimo.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ako treba zvonce, trebaju i žmigavci i štopka. A zvučni signal dam ustima....
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Endymon kaže...
Po svemu ovome, bolje onda da se okitimo ko bozicno drvce. Pa da svijetlimo.

ha, to mi je plan za božični đir,nas ekipa okititi bikeove sa lampicama i đirati.

 

 

Sjedi 1
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
dick_of_the_sheep kaže...

@greysaint0 nisi baš u pravu! Pogledaj

 

PRAVILNIK O TEHNIČKIM UVJETIMA VOZILA U PROMETU NA CESTAMA

(pročišćeni tekst - "Narodne novine", broj 85/16, 24/17, 70/19 i 60/20)

Članak 166.

(1) Bicikl mora biti opremljen s:

a) jednim ili dva simetrična svjetla za osvjetljavanje ceste

b) jednim ili dva simetrična stražnja pozicijska svjetla

c) jednim ili dva simetrično postavljena netrokutasta katadioptera

d) jednim katadiopterom

e) reflektirajućim tijelima

f) uređajem za davanje zvučnih znakova.

(2) Svjetla za osvjetljavanje ceste postavljena su na prednjoj strani bicikla i bijele su boje. Svjetla su podešena tako da osvijetljeni dio ravne ceste nije dulji od 50 m niti kraći od 10 m.

(3) Stražnja pozicijska svjetla postavljena su na stražnjoj strani bicikla i crvene su boje.

(4) Netrokutasti katadiopteri postavljeni su na stražnjoj strani bicikla i crvene su boje.

(5) Udaljenost reflektirajuće površine netrokutastog katadioptera od površine ceste ne smije biti manja od 0,25 m niti veća od 0,90 m. Reflektirajuća površina stražnjega crvenog katadioptera mora iznositi najmanje 8 cm2.

(6) Katadiopter jantarne boje postavlja se na prednjoj i stražnjoj strani svake pedale.

(7) Reflektirajuća tijela na bočnim stranicama prednjega i stražnjeg kotača bicikla reflektiraju svjetlost bijele ili žute boje.

(8) Uređaj za davanje zvučnih znakova mora biti ugrađen i izveden tako da daje jednolične zvukove nepromjenjiva intenziteta i tako postavljen da je pristupačan vozaču.

 

 

Osobito obratiti pažnju na obvezu svjetala (sprijeda i straga), ali i na zvonce. A te tri stvari nema bar 95% svih bicikla. Dakle, tehnički su neispravni. 

 

 

 

 OK, za zvono sam fulao. Za ostalo bih rekao da sam u pravu.

12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav svima!
Treba mi preporuka za kupovinu sajle/lanca (sa nosačem) koji se može pričvestiti sa donje strane sjedala (za one dvije paralelne štangice).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Zakon je ofrlja napisan pa kaže i da pješak može prijeći stazu.. e to je već zajeb s tumačenjem tko je koga kad i kako.
Kako god meni žao kera, radije bi gazde/arice gazio
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 

novoocrtane staze (Maksimirska, G. Šuška, itd) imaju ucrtane mini pješačke prijelaze. Nizozemci npr. izvan tih pj. prijelaza gaze sve što nije druga bicikla. Ali tako ocrtanih staza je kod nas jako malo, pa se pješaci mogu šetati kud ih je volja. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 17:35 (dick_of_the_sheep).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Prijeći, ali ne i hodati. Kao što i pješak smije preći cestu, ali ne i hodati po njoj ako ima staze.
Ma ker je veći, ne bi mu ništa bilo
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Može bolje pojašnjenje?
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ima netko preporuku gdje kupiti set za bicikl? Ono standardno, pumpa, set za krpanje itd. Naručio sam bio sa Aliexpress, ali nikad nije došlo pa bi htio ovdje uzeti ili iz EU. Ništa mi extra specijalno ne treba, tek toliko da imam pri ruci. 

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav, 

 

imam u planu kupiti novi bicikl u dogledno vrijeme. Trenutno posjedujem bicikl kojeg sam dobio na poklon od tate koji je star više od 10 godina i možda nije u najboljem stanju, ali još uvijek vozi koliko toliko i poslužit će do idućeg proljeća pošto preko zime baš i ne bicikliram. U vezi ovoga me zanima budu li kakve akcije na bicikle preko zime/Božić i isplati li se čekati potencijalne popuste? Bude li u Decathlonu akcija na bicikle ikada?

 

Zadnja dva tjedna sam malo proučavao o biciklima i pročitao 80ak zadnjih stranica na forumu ove teme pa vidim da ima dosta ljudi s pametnim prijedlozima i znanjem o biciklima i bicikliranju. Visok sam 187, težina 100kg (do proljeća nadam se 95kg). Ostale mjere ne znam točno, ako su potrebne izmjerit ću, ali dosta sam "krakat".

 

Nisam neki bicikl znalac pa nisam ni sam siguran što točno želim od bicikla. Koristio bih ga kao što koristim i ovaj, do posla i nazad, pomalo po gradu i u povremene rekreativne vožnje vikendom (50-100km). Živim u području Osijeka pa nije baš da ima nekakvih planina i brda pa mi ni sam bicikl ne bi trebao u takve namjene. Podloga bi bila manje više staza/cesta. Sviđaju mi se cestovni bicikli iako ga nisam nikada posjedovao niti isprobao, ponajviše taj drop bar. Preferiram disk kočnice pošto ga imam na trenutnom biciklu, ostale stvari mi nisu toliko bitne, glavno da su komponente kvalitetne i da će potrajati godinama. Budžet bi mi bio do 5000kn, ali ako se isplati dati malo i više to je uredu.

 

Kao što sam rekao, nisam ekspert i jedno je nešto željeti, drugo je što mi zapravo treba. Možda bi Cross/Trekking bicikl prije bio za moje potrebe? 

 

Bookmarkao sam pokoji bicikl što ste tu predlagali i što mi se sviđaju pa eto nadam se da će netko biti od pomoći.

 

Cross/Trekking: Stevens 4x CENTNakamura PLATINUM 6.9Bergamont Helix 7.4FX 2 Disc 2021Superior RX 590 LTDMarin MuirwoodsGIANT Escape 3Specialized Sirrus 2.0 2020Marin NicasioCUBE Cross pro(brutalno izgleda, ali i cijena poveća)

 

Cestovni: Triban rc120 disc, rc500, rc520(dosta skuplji ali vjerujem i kvalitetniji), Head - Speed

 

Nešto s njuškala možda? Triban rc120Triban rc520

 

Lp!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
Prijeći, ali ne i hodati. Kao što i pješak smije preći cestu, ali ne i hodati po njoj ako ima staze.
Ma ker je veći, ne bi mu ništa bilo

 Sve 5, ali tko će čika milicioneru dokazati da je netko šetao, a ne prelazio? O tome ti ja pričam. Papir je jedno, u praksi je sranje

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice