Temperature vaših PC grijalica

poruka: 3.535
|
čitano: 548.213
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Luci stavi taj svoj i5 4690k na 4.7ghz na svim jezgrama pa javi temperature a da ti ventovi ne urlicu...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
I to je peak temp ne prosjek u igrama, prosjek je 50-60...ovisno o cpu loadu!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Pa moj je i na 1.3v hladniji od tvog, a Haswell na toj voltazi je termoelektrana, sa Skylakeom mozes komotno do 1.4v to je nesto kao haswell na 1.3 

 

Ti imas malu voltazu 1.28v, to je nista, a temperature prevelike.

 

Meni ej proc na nekih 55 u gejmingu, a max maxeva dodirne 62 kad je par sati na 100 posto usage-a

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 17:58 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Evo idem opalit rundu BF3 na 4.4GHz i 1.23v pa postam rezultate!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Od toga nebude koristi, stavi voltazu na 1.28 i proc na takt na kojem mislis da ce radit, recimo 4.5 bi trebalo proc ako ti je proc osrednji primjerak.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

4.4GHz 1.28v

 

vent na low

hladnjak ko da ga nema,neki Synchte lowlevel

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 19:04 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
volegradele kaže...

4.4GHz 1.28v

 

vent na low

hladnjak ko da ga nema,neki Synchte lowlevel

 aj stavit cu ja svog na 4.4ghz, kad vi necete na 4.7, pogotovo Luci

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Nemre moj bit stabilan na 4.7, uostalom uspoređujes razlicite arhitekture...

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 19:35 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Mogu ja 4.7 ali ne na 1.28v,mislim da je napon cpu ovdje najbitniji!

 

Da imam H100i temperature bi bile dosta manje!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

A sta imas nego h100i, u potpisu tako stoji? ako imas neki prosjecan onda su njegove temperature jos vise upitne posto on ima top zracni hladnjak koji je i bolji od h100i.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...

A sta imas nego h100i, u potpisu tako stoji? ako imas neki prosjecan onda su njegove temperature jos vise upitne posto on ima top zracni hladnjak koji je i bolji od h100i.

 Nije bolji, ne pričaj gluposti

neda mi se
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

NH D 14 je bolji od h100i i daleko daleko tisi. Imam ja doma h100i v2, mozemo slobodno testirat, al na nekom drugom kompu moje mi se neda rastavljat jer sam nedavno sve urediio...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...

NH D 14 je bolji od h100i i daleko daleko tisi. Imam ja doma h100i v2, mozemo slobodno testirat, al na nekom drugom kompu moje mi se neda rastavljat jer sam nedavno sve urediio...

 

 To za tišinu se slažem al sigurno ne hladi bolje.

neda mi se
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Ma hladi vjeruj mi, evo covjek testirao 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...

Ma hladi vjeruj mi, evo covjek testirao 

Sve je moguće, ali ti si stavio link na ogroman kanal i po meni je moguće da je to potplaćeno, bez ljutnje.

Dobro ulaganje su i kvalitetniji SP ventilatori, ipak ne mogu se uspoređivati ventilatori na Noctui i oni

koje daje Corsair uz H100i, barem po meni.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 20:03 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
volegradele kaže...

Mogu ja 4.7 ali ne na 1.28v,mislim da je napon cpu ovdje najbitniji!

 

Da imam H100i temperature bi bile dosta manje!

 Evo 6600k@4.4ghz@1.2V

BF4MP, zatvoreno kuciste, ambientalna 24°c, ventovi svi na standard dakle poprilicno tiho!

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...

Ma hladi vjeruj mi, evo covjek testirao 

 Taj je dobro plačen da bi rezultati bili po volji naručitelja (kao i večina tih tubera)

neda mi se
8 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Valentin17 kaže...
Lucidius kaže...

Ma hladi vjeruj mi, evo covjek testirao 

Sve je moguće, ali ti si stavio link na ogroman kanal i po meni je moguće da je to potplaćeno, bez ljutnje.

Dobro ulaganje su i kvalitetniji SP ventilatori, ipak ne mogu se uspoređivati ventilatori na Noctui i oni

koje daje Corsair uz H100i, barem po meni.

 Evo covjek iz HiTech legiona također radio realne testove, a njima su uvijek testovi na mjestu i ne seru, vec kazu kako je, to se vidi po njihovim svim recenzijama...

 

Imas znaci tablicu, idle/load/dBA i imas isto tako i stavljeno gdje su svima ventovi na jednako okretaja... obrati paznju kolko ej taj Corsair glasniji, plus sta opet losije hladi, a tek kad stavis ventove na okretaje kao od Noctue onda drasticno padne razina hlađenja.

 

 

EDIT:

 

Najlakse lupit TDP bez da se uopce provjerilo jel su vam tvrdnje ispravne, ja od davnih dan pricam da je Corsair smece i da se njihovi hladnjaci trebaju izbjegavat u širokom luku (imao sam i h100i i sada h100i v2 koji skuplja prasinu)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 20:10 (Lucidius).
10 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Moj i7-3770K na nekom no name šrotex cooleru nakon pola sata GTA V došao do 105 celzijusa 

 

Vidjet ćemo šta će biti kad namontiram CM 212 EVO...

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

na koju foru ce noctua biti bolja od h110i? nema jebene sanse, kad se stave ventovi na 100% vodeno ubija u pojam bilo koji zracni hladnjak! takvo barem ja iskustvo imam i nisam nesto prezadovoljan noktuom barem kad overklokam!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Ja pricam za h100i i za ove 240mm, ovi 280mm su malo bolji cisto zato jer dolaze sa jako agresivnim ventovima, stavi te ventove od vodenog na NH D14 pa da vidimo onda pricu 

 

Evo i na Guru 3d koji smatram legalnim od tih vecih review stranica, NH D14 također bolja od h100i klik, u testu ej posteno raspaljen i7 3770k na 4.6GHz @ 1.3v

 

EDIT:

 

I jos nes, Corsair je veca firma i bogatija od svih ovih nabrojanih, tako da ako ce se radit testovi u neciju korist radit ce se prvo za Corsair.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 20:21 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

evo Luci dam ti ja noctuu ti meni taj h110 kaj ti skuplja prasinu? svi sretni!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Stjepanj kaže...

evo Luci dam ti ja noctuu ti meni taj h110 kaj ti skuplja prasinu? svi sretni!

H100i ima, ne H110.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 20:25 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Stjepanj kaže...

evo Luci dam ti ja noctuu ti meni taj h110 kaj ti skuplja prasinu? svi sretni!

 Tebi bas trebaju naocale... ajd da nisam 5 puta napisao h100i

15 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Stjepanj kaže...
volegradele kaže...

Mogu ja 4.7 ali ne na 1.28v,mislim da je napon cpu ovdje najbitniji!

 

Da imam H100i temperature bi bile dosta manje!

 Evo 6600k@4.4ghz@1.2V

 

 situacija na mom 6600k, imam cijeli custom loop, ali nisam zadovoljan temperaturama ali cisto iz razloga sto voda ide prvo kroz blok na grafi pa toliko jako i ne hladi proc (sa mugenom sam imo oko 25 stupnjeva u idle)

jedina pozitivna stvar sto je grafa dosta hladna

(ps, u caseu se nalaze 3x120mm s tim da su dva okrenuta da pušu prema unutra, tako da je moguće i tu dio problema)

 

1 1
Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 20:37 (LUNAT1C).
12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Lucidius kaže...

A sta imas nego h100i, u potpisu tako stoji? ako imas neki prosjecan onda su njegove temperature jos vise upitne posto on ima top zracni hladnjak koji je i bolji od h100i.

 Riknija mi je nedavno H100i i nisam našao nikakvu adekvatnu zamjenu u Linksa,trenutno koristim Schythe Suriken cooler kojeg sam kupio prije milion godina!Na H100i sam imao Corsairove SP120 ventove u push izvedbi,temperature su bile ekstra!Stijepanova Nocktua nije bolja od njega,budem potrazio svoje temperature sa H100i pa postam!!

 

BTW prodaješ svoj H100i?

 

Itko ako zna za kojeg H100i ili H105 bio bih mu zahvalan!!

 

EDIT: evo sa H100i prime 95

trenutni cooler trenutni cooler
stari i7 3770K(grijalica) stari i7 3770K(grijalica)
i5 6600K i5 6600K
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 22:31 (volegradele).
12 godina
protjeran
online
Re: Temperature vaših PC grijalica

Nedavno sam bas nabavio Noctua-u NH-D14 i imam H100i skoro godinu dana pa mi se nekako sve cini da ce Noctua doci jako blizu Corsairu ili cak da ce biti bolja ako budem testirao sa svojim Fx-om..

 

Ventovi na Corsairu su blago receno katastrofa sto se tice buke, na "silent" postavkama i kada pumpa radi na 2300 RPM u mom slucaju je tiho, sve na vise je buka koja se itekako cuje...Moram reci da me nije bas odusevio no vidjet cemo kako ce reklamacija  proci (ako prode) pa necu jos da sudim skroz do kraja...

 

Testirat cu na razne nacine i sa promjenom ventova na obe strane pa cemo vidjet, naravno manje, vise RPM-a i neku srednju vrijednost koja je ok za buku i hladenje...

 

volegradele sto je bilo s tvojim h100i? Jesi garanciju rijesavao preko trgovine gdje si kupio ili preko corsaira?

 

Jer na mome je pumpa stalno na full kako god poriktao postavke, 2300 RPM-a i pri najnizim okretajima stock ventova, pa cu ga zbog toga izgleda morati slati na reklamaciju samo nikako da to rijesim i da odlucim preko koga rijesavati, direkt Corsaira ili Linksa (nisam siguran da li je tocno Links u pitanju)...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 23:28 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Links mi je odobrio 1000 kn robe u njih,uzeo sam M2 SSD i tipkovnicu mehaničku uz nadoplatu!!

Koliko ja znam pumpa na H100i uvjek radi na max i na večini AIO hlađenjima,sad u zadnje vrime su to poečeli mijenjat i npr NZXT Kraken X62 ima varijabilnu pumpu!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
volegradele kaže...

Links mi je odobrio 1000 kn robe u njih,uzeo sam M2 SSD i tipkovnicu mehaničku uz nadoplatu!!

Koliko ja znam pumpa na H100i uvjek radi na max i na večini AIO hlađenjima,sad u zadnje vrime su to poečeli mijenjat i npr NZXT Kraken X62 ima varijabilnu pumpu!!

 NZXT ima varijabilnu pumpu vec godinama 

12 godina
protjeran
online
Re: Temperature vaših PC grijalica
volegradele kaže...

Links mi je odobrio 1000 kn robe u njih,uzeo sam M2 SSD i tipkovnicu mehaničku uz nadoplatu!!

Koliko ja znam pumpa na H100i uvjek radi na max i na večini AIO hlađenjima,sad u zadnje vrime su to poečeli mijenjat i npr NZXT Kraken X62 ima varijabilnu pumpu!!

Onda ti nisi lose ni prosao...

 

To nisam znao, znaci pumpa radi stalno na max? Nekako mi se ne cini to pametno ali ajde...

 

Morat cu je onda bolje "poslusat" jer mi se cini da je u pocetku imala drugaciji i tisi zvuk nego sto ima sada pa mozda nesto nije uredu s njom...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 23:26 (Tomo53nja).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice