Dacia spring

poruka: 45
|
čitano: 10.712
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Dacia spring

Poticaji su ko Niprije, mitska bića...

Zato i kažem, ako imate poznanike u nadležnom ministartvu ili ste visoko dogurali u stranačkoj hijerarhiji onda možda, i to možda...

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Dacia spring

Navodno se ove godine mijenja princip dodjele, dok se pretpostavlja da će iznos biti isti.

14 godina
offline
Re: Dacia spring
Meni je recimo zanimljiv Twingo z.e. kao drugi auto u obitelji, ženi za po gradua i ja bi se grebao :) . Sa poticajima, srednji rang opreme cca 91 kKN. Kad vidim koliko dođe “normalni” mali auto tipa Corsa, Clio i onda plus mjesečni troškovi za gorivo ...
Uzaludno tražim po netu objave/iskustva vlasnika (pošto su prve ispoeuke bile lani) da iz prve ruke saznam više. Tipa servis, svako koliko ga pune (realna kilometraža u gradu po punjenju) ponašanje u vožnji i tako to. Svakako planiram na test vožnju
Privlači me, moram priznat.
15 godina
offline
Dacia spring

Od danas navodno dostupno za naruciti, ali puca kada se klikne na zatrazi ponudu ili probnu voznju.

12 godina
offline
Dacia spring

Moze se naruciti od danas, ako zelite u poticaj javljajte se u salone. Nije problem do drzave nego do ogranicenog broja modela koji se moze isporuciti kroz 9mj koliko je rok za isporuku uz subvenciju. 

 

Osobno imam CitigoE IV koji je bio najbolji izbor lani za cijenu Dacie, ali ove godine imate izbor izmedju Twinga i Springa ako se ide na ove jeftinije/manje modele.

Kad se uzme u obzir da za dobro opremljenog Twinga treba dati oko 100.000kn uz subvenciju, a full opremljeni Spring kosta cca 85.000kn, cini se da je Dacia bolji izbor.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 16:40 (assassin.st).
15 godina
offline
Dacia spring

Od sutra se moze naruciti uz poticaj, ide tko do salona?

10 godina
offline
Re: Dacia spring
Dojitza kaže...

Od sutra se moze naruciti uz poticaj, ide tko do salona?

 

mozete probati ali info koji imam je da su sve Springice koje ulaze u ovo godisnje poticaje prodane, bilo ih je 35... jedino ih mozete dobit po punoj cijeni.

12 godina
offline
Re: Dacia spring
jopasaable kaže...
Dojitza kaže...

Od sutra se moze naruciti uz poticaj, ide tko do salona?

 

mozete probati ali info koji imam je da su sve Springice koje ulaze u ovo godisnje poticaje prodane, bilo ih je 35... jedino ih mozete dobit po punoj cijeni.

Mislis rok isporuke je preko 9mj za ostale pa zato ne mogu uci u kvotu?

 

Teoretski, kad bi ih mogli unutar 9mj isporuciti 200, svi oni bi upali u kvotu..

 

Od malisana dakle ostali Twingo i e-UP.. oba debelo preskupa po mom vidjenju..

14 godina
offline
Dacia spring

Vidi se veliki napredak kod dacia modela. Čak sam razmisljao da bi uzeli sandero stepway u familiji, al kad sam vidio crash test, majko mila. Nadam se samo da spring nebu prošao kao novi sandero stepway na crash testu. Satrali su ga sa samo 2 zvjezdice....

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
3 godine
offline
Re: Dacia spring
BOGDO kaže...

Vidi se veliki napredak kod dacia modela. Čak sam razmisljao da bi uzeli sandero stepway u familiji, al kad sam vidio crash test, majko mila. Nadam se samo da spring nebu prošao kao novi sandero stepway na crash testu. Satrali su ga sa samo 2 zvjezdice....

 Izgleda uzasno, auto se doslovno raspada gdje ga god udaris vec s 30kmh

12 godina
offline
Dacia spring

Kakve veze ima raspadanje s ičim.

7 godina
offline
Re: Dacia spring
BOGDO kaže...

Vidi se veliki napredak kod dacia modela. Čak sam razmisljao da bi uzeli sandero stepway u familiji, al kad sam vidio crash test, majko mila. Nadam se samo da spring nebu prošao kao novi sandero stepway na crash testu. Satrali su ga sa samo 2 zvjezdice....

 Ne, iz sigurnosti je dobila odlične ocjene, 4/5 i nema nekih većih primjedbi.

EuroNCAP se promijenio totalno, više uopće ne testiraju na temelju sigurnosti tijekom sudara, to im je najmanja stavki, sad daju ocjenu na temelju toga jel auto ima AI, lane asisat i te popularne hipster fičere.

Npr. da je auto dobio 5/5 iz sigurnosti i nema ništa od tih sranja, daju mu 2/5, a ako je auto napravljen od stakla i mrtav si pri sudaru pri 1 km/h ali imaš lane asisst, onda automatski dobiješ 4/5 ukupnu ocjenu.

Tak da su te zvjezdice postale potpuno irelevantne.

A ovo kaj kolega ispod kaže: da se raspada pri 30 km/h - pa to i je poanta, zaštiti čovjeka, tko jebe auto.

Malo je ljudima čudno jer je prije bilo drugačije.

Npr. prije si s autom zabrao rinzol kotačem i odbacilo te, ostao doživotni invalid, ali taj isti auto da si se zabio 100 km/h u zid ne bi mu bilo ništa, a ti umro na mjestu

To je bila izravna posljedica 2. svjetskog rata, počela su se masovno rađati djeca poslije (tzv. boomeri) pa s takvim naglim skokom u broju stanovnika je bilo logično da je prioritet zaštititi auto, jer lako za čovjeka, ak pogine bude netko drugi vozio taj auto, jer je rast broja stanovnika bio veći od proizvodnih mogućnosti autoindustrije, dok je danas suprotno - auti se proizvode puno brže od prirasta stanovništva, pa je bolje da čovjek preživi a auto bude uništen.

Zato se danas maksimalno gleda na to da auto pri sudaru preuzme čim više sile pa da čovjek ne nastrada.

Dobar je primjer onaj Verstapenov "susret" sa zidom, bolidom se zakucao ravno u zid s 200+ i sve se razletilo, a on ostao skoro neozlijeđen u svom kokpitu.

Smatram da je to ispravan put, ionak u skorije vrijeme većina ljudi bude na UBI-u (ne budu si mogli priuštiti auto), a ostali budu developeri i mineri koji si ionak kupe novi auto za jednu plaću/mjesečne prihode, tak da nije problem.

 

Eh, sad sam otišao previše u filozofske vode...

 

Kruha i igala...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dacia spring
fer-de-lance kaže...

Npr. da je auto dobio 5/5 iz sigurnosti i nema ništa od tih sranja, daju mu 2/5, a ako je auto napravljen od stakla i mrtav si pri sudaru pri 1 km/h ali imaš lane asisst, onda automatski dobiješ 4/5 ukupnu ocjenu.

Zar nije ukupna ocjena zapravo najmanja od svih testova - znači, ako imaš 2/5 iz jedne kategorije, ukupna ocjena je 2/5, bez obzira bila ta kategorija drive assist ili mehanička sigurnost.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Dacia spring

Aha, moguće.

Premda, išao sam baš gledat opis njihovog sustava ocjenjivanja, ipak je malo jače retardirano.

Sad su stavili da fičeri i sigurnost nose pola-pola , a to tek nema smisla, sad i siguran i nesiguran auto mogu imati istu ocjenu, samo na račun "fičera".

https://www.euroncap.com/en/about-euro-ncap/how-to-read-the-stars/

 

Tj., puno više naginju prema fičerima, više važnosti po njima.

 Edit 2: ili sam krivo skužio, pa stvarno najniža ocjena nosi ukupnu, ali po opisu ne.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 11:00 (fer-de-lance).
3 godine
offline
Re: Dacia spring
ivanzu kaže...

Kakve veze ima raspadanje s ičim.

 Ti ocigledno slabo vidis poput ostalih, pa pogledaj do kud je cekic, stup i udarac u kut usao u auto, ljudi unutra su se pomakli valjda za metar, sad to sve pogledaj u nekom bolje ocjenjenom autu pa ce ti biti jasnije zasto tako losa ocjena!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice