Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 73.963
|
čitano: 11.660.072
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Re: Auti - ultimativna tema
Boris grozni kaže...

Pozdrav, puknula mi je cijela manžeta na homokinetickom, nedavno mi se zabila grana pod auto nisam skuzio da je to potrgalo! vozim se vec jedno 2 tjedna bez maziva predpostavljam od kad se to desilo, majstor me narucio u četvrtak danas sam tek to primjetio na špuru! Kad skrecem naglo i brze cujem neko lagano tuckanje! Koliko moze kostati popravak ako je riknuo i kineticki zglob i koliko je zapravo to sve ozbiljno?, Radi se o Passatu Variant 2008g 2.0 TDI 140ks. tx

da bi zamijenio manžetu ionako moraš skidati zglob, ja bih ga zamijenio. Možda je još uvijek dobar, ali neka manja oštećenja sigurno postoje a onda se to može pogoršati s vremenom. Zamijeniš pa si miran. HK se obično više čuje pri manjim brzinama, recimo kad se uključuješ u promet i skrećeš na glavnu cestu a već ubrzavaš, ali to koliko se čuje ovisi dosta o stilu vožnje. Sam zglob je 300-700kn (lijevi i desni nisu isti), posla ima 1,5-2 sata, može biti više ako ga ne uspiju izbiti, pa moraju skidati poluosovinu. 

12 godina
jozef kaže...
ivanoile kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Ako tko ima van HR da salje kod nas, jer ni jedna imalo bolja stranica ne salje vise. Motointegrator nema

Koji auto

Fiat 127

Ovi šalju u HR, naručivao sam od njih više puta sve je bilo OK.
prednji: https://www.atp-autoteile.de/de/product/984519-monroe-stossdaempfer-vorderachse

zadnji: https://www.atp-autoteile.de/de/product/1120746-monroe-stossdaempfer

dostava za HR je 22€

Pogledat cu ovo, cijene su iste kao na slicnim stranicama u Njemackoj, hvala!

Di2 & EPS FTW!
6 godina
Auti - ultimativna tema

Do sada nisam nikad trebao kupovati zimske gume pa me zanima, da li je bolje kupiti ih sada ili će biti neke akcije u 11. mjesecu?

8 godina
It'sMe932 kaže...

Do sada nisam nikad trebao kupovati zimske gume pa me zanima, da li je bolje kupiti ih sada ili će biti neke akcije u 11. mjesecu?

pogledaj da li ti je još akcija u pevexu...imaju 10god pa je sve na 10% popusta, a ako imaš diner upišeš kod "diners10" pa dobiješ još 10%.

Htio sam gume uzet (kum je uspio), al nemam nikoga sa dinersom (on nekog svog frenda našao)...došle ga gume na kraju nekih 400kn manje

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
6 godina
Pogledao sam malo, diners kuponi su već svi iskorišteni i sama ponuda traje do kraja današnjeg dana.
8 godina
It'sMe932 kaže...
Pogledao sam malo, diners kuponi su već svi iskorišteni i sama ponuda traje do kraja današnjeg dana.

e onda smo oboje zvisili :)

6 godina
Auti - ultimativna tema

gledam za uzet mazdu 3 2015-2016-2017 godiste

ima tko iskustva sa istom?
kakva je za voznju, da li je skupo odrzavanje? koji motor bolje odabrati diesel ili benzin?
ukoliko je benzin vidim da je atmosferac, koliko trosi u gradu, a koliko na AC na otprilike 150km/h

11 godina

Ovisi koliki je budžet prije svega, sa koliko kilometara bi uzeo?

O samom autu ništa ne znam, ali ni ne trebam znati da bi ti mogao reći sljedeće,

Benzin je jeftiniji za održavanje, gorivo je jeftinije, nešto više troši van grada, tiše i ljepše radi, još kod kupnje polovnog gotovo uvijek će imati manje kilometara od dizela iste cijene, osobno benzin bi izbjegao jedino ako vozim preko 20tis km godišnje jer na toliku kilometražu dizel kroz uštedu goriva i sa nešto skupljim održavanjem ispada u prosjeku isplativiji

Dizel je složeniji konstrukcijski, to znači da je statistički veća šansa kvara jer ima više stvari za pokvariti se , imat će i više kilometara u startu od benzinca, i gorivo je skuplje, po gradu dok je hladan troši i više od benzinca, no ako se voziš na tjednoj bazi na autocesti, ili praviš dosta kilometara otvorene ceste, može se dugoročno isplatiti uz malo sreće

Realno možeš dizela po gradu voziti stalno, ako su ti relacije dovoljno duge da se auto ugrije, što je za dizela minimalno 30min vožnje u jednom smjeru, ali to podrazumjeva tešku nogu na gasu da motor diše...

Suzuki Vitara 2018god,benzin 1.4 turbo, 140ks, na 130kmh je na 3tis  okretaja i u tom režimu troši 7.5L goriva, a tu joj je negdje i prosjek potrošnje na otvorenoj cesti do 110kmh

za razliku, Peugeot 407 2006 godina, dizel 1.6 110ks, na 130kmh je na  3tis okretaja, i  troši 6.3L, a otvorena cesta 5L do 110kmh

Nisu benzinci još toliko napredovali da bi mogli trošiti koliko i dizeli, ni blizu

12 godina
Auti - ultimativna tema

A i ovo s jeftinijim odrzavanjem vrijedi za stare mpi benzince.. Sumnjam da ce ljudi toliko dobro proc s odrzavanjem kod modernih DI i turbo benzinaca, cekamo jos da prvi gpf filteri daju svoje..

Da idem na benzinca htio bih nesto s turbom jer kad nakon dizela probas nesto sa 150 nm momenta i to od 4500 okretaja gledas koji k ne valja s autom a zapravo normalno da je mrtav dok god ga ne nateras u okretaje.. O uzbrdicama i voznji kad vise ljudi sjedi da ne govorim 

4 godine
Auti - ultimativna tema

Zna li netko na području Rijeke da se netko bavi interijerom autiju, konkretno zamjena/namještanje plastike, instrumentne ploče, i sl.?

11 godina
domac5 kaže...

A i ovo s jeftinijim odrzavanjem vrijedi za stare mpi benzince.. Sumnjam da ce ljudi toliko dobro proc s odrzavanjem kod modernih DI i turbo benzinaca, cekamo jos da prvi gpf filteri daju svoje..

Da idem na benzinca htio bih nesto s turbom jer kad nakon dizela probas nesto sa 150 nm momenta i to od 4500 okretaja gledas koji k ne valja s autom a zapravo normalno da je mrtav dok god ga ne nateras u okretaje.. O uzbrdicama i voznji kad vise ljudi sjedi da ne govorim 

Ma jeftiniji su benzinci, i dalje imaju manje komponenti nego dizeli, mislim da svi benzinci do circa 2018 su oke, i to naravno bez ikakve elektrifikacije, tipa suzuki benzinci 1.4 turbo su se odlično pokazali, prevale 250tis km bez ikakvih ulaganja, sa više taksista sam pričao o njima, a i osobno znam ljude šta ih voze

8 godina
It'sMe932 kaže...

btw kaže mi kolega da on za  black friday uzima i da ima akcija onda, pa eto malo još pričekati možda ako nije sila

9 godina
Strm kaže...
domac5 kaže...

Ma jeftiniji su benzinci, i dalje imaju manje komponenti nego dizeli, mislim da svi benzinci do circa 2018 su oke, i to naravno bez ikakve elektrifikacije, tipa suzuki benzinci 1.4 turbo su se odlično pokazali, prevale 250tis km bez ikakvih ulaganja, sa više taksista sam pričao o njima, a i osobno znam ljude šta ih voze

No pa i dizelasi ce prec 250tkm bez problema problema ak ih vozi taksist...

6 godina
MasterG kaže...
It'sMe932 kaže...

btw kaže mi kolega da on za  black friday uzima i da ima akcija onda, pa eto malo još pričekati možda ako nije sila

Hvala na informaciji

9 godina
Tvpronlem kaže...

gledam za uzet mazdu 3 2015-2016-2017 godiste

ima tko iskustva sa istom?
kakva je za voznju, da li je skupo odrzavanje? koji motor bolje odabrati diesel ili benzin?
ukoliko je benzin vidim da je atmosferac, koliko trosi u gradu, a koliko na AC na otprilike 150km/h

Los lim,lak i izolacija. Ispod prosjeka te klase. Interijer pun cvrcaka. Motori za drek.  Dizeli nepouzdani a benzinci obicni atmosferci. Sofer sajba kao da je od putra, ekran multimedije se odlijepi.  Bjezi od tog sranja koliko te noge nose. 

PSN:Tomislav025
5 godina

Imam 2015. godište već par mjeseci.

Zvučna izolacija stvarno je lošija nego kod drugih automobila.

Kod moga auta na zvučnicima (subwooferima) na vratima bila se je odlijepila membrana pa je zvuk bio jako loš, iako su zvučnici od Bosea. Srećom na internetu ima tutoriala za popravak te sam ih zalijepio, a nakon toga je zvuk izuzetno kvalitetan. Provjeri si ovo kad isprobavaš rabljeni auto (stavi bas na +3 i stavi neku pjesmu s malo basa i odmah će ti biti jasno ako je problem prisutan i kod tvog modela).

Kočnica je kod mene dosta teža nego kod drugih automobila (provjerili na servisu, navodno je ispravno).

Da bi mijenjanje brzina bilo koliko toliko glatko treba biti izuzetno pažljiv s kvačilom inače poteže (cuka), to se uglavnom događa na nižim brzinama 1-2 i ponekad 2-3, tako da je vjerojatno uzrok veliki moment motora (model sa 150 KS).

Održavanje u ovlaštenim servisima je izuzetno skupo, za ostale ne znam.

Osim ovih stvari mogao bih još stvarno puno manjih sitnica nabrojiti, ali mislim da one nisu toliko bitne. Ja sam zadovoljan, motor od 150 KS stvarno lijepo potegne kad treba. Potrošnja je oko 6.5 litara.

11 godina
Auti - ultimativna tema

To trzanje se događa na novijim autima kada se ide iz prve u drugu te u treću, nema to veze sa snagom.

13 godina
Da, to ima veze sa vozačem
13 godina
Nadi makar kutije kartonske i prekrij najlonom...
VenAtoR#2231
13 godina
domac5 kaže...

Naravno da hoće. Gotovo da nema više atmosferskog motora pa se sa nekim stvarima treba pomirit. Kad si čuo da je na benzicu netko imao problem sa EGR-om? Pa ja nikad ionako većina ni ne zna da ih benzinac ima, isto tako će biti sa GPFom jer poanta je u tome da benzinac četri puta manje čađi nego diesel i čišće je gorivo zato se takve stvari na benzincima jako rijetko događaju/odlaze.

Dize/injectori i turbina su stvari od kojih danas teško možeš pobijeć. Jel na dieselu ili benzincu ista stvar.

12 godina
Auti - ultimativna tema

Daj boze da bude tako.. 

Kaj se turbine tice nikad mi ni na jednom autu nije otisla, ne nabijam gas na hladni motor, ne gasim odma ako je bilo zesce voznje i ulje izmedu 10 i 15 tisuca km mjenjam.

A znam lika koji je unistio turbinu na autu sa istim motorom, ni 200 000 nije imao.. On je radio sve suprotno od mene + ulje se mijenjalo na 30 000 jer tako pise u papirima i normalno da je to bila simfonija zavijanja i svakakvih zvukova.

Ja na 250 000 turbinu ni ne cujem, u dvoristu 2.0 hdi iz 1999, pola milijuna kilometara i turbina nikad dirana.

Da je bar situacija s diznama takva, imamo aditive al oni ne sprijecavaju kvar

11 godina
Auti - ultimativna tema

DI dizna za benzinca 900kn, DI dizna za dizela 3000kn.

14 godina
Memphis kaže...
domac5 kaže...

Naravno da hoće. Gotovo da nema više atmosferskog motora pa se sa nekim stvarima treba pomirit. Kad si čuo da je na benzicu netko imao problem sa EGR-om? Pa ja nikad ionako većina ni ne zna da ih benzinac ima, isto tako će biti sa GPFom jer poanta je u tome da benzinac četri puta manje čađi nego diesel i čišće je gorivo zato se takve stvari na benzincima jako rijetko događaju/odlaze.

Dize/injectori i turbina su stvari od kojih danas teško možeš pobijeć. Jel na dieselu ili benzincu ista stvar.

2 s posla uzela nove benzince. Oba s problemima. Gore je prošao kolega s Focusom EcoBoost 125Ks. Do posla mu je cca 40km u jednom smjeru, uglavnom otvorene ceste i već nakon par mjeseci mu je bacalo upozorenja ma kako vozio. Na kraju na servis, rastavljat, čistit. Show. Jamstvo to naravno ne pokriva.

Ovisi kako te zadesi, meni se na dci 130 ni jednom nije upalilo ništa da pokucam, a automatik je pa dok cruisaš okolo bude na 1500rpm cca. Ali dok je topao, ide sport i par km na većim okretajima da se propuše. Na tehničkom svaki puta veli kako je čist ispuh (imam već 115K km). S druge strane službeni B9 dok sam ga samo ja vozio otprilike istim režimom dosta puta uredno ima s tim problema i onda ga rokaj sat vremena extra po otvorenom dok ne ugasi upozorenje, pa ga ti sad znaj...

Onda imaš i 3. skupinu, koja se uopće u to ne kuži. Frendica uzela Octaviu 1.6tdi za po Zg. Ono, hladan, vozi stani/kreni po gužvama 20min max. Kad upali (auto je star 2 godine mislim) prvo ko XMAS sve posvjetli EGR, DPF, koma.

Koliko je to sve dobro za čestice u ispuhu, toliko je noćna mora. Da živim u gradu vjerojatno bih vozio atmosferac/struja odnosno Toyota/Lexus hibrid.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
13 godina
domac5 kaže...

Daj boze da bude tako.. 

Kaj se turbine tice nikad mi ni na jednom autu nije otisla, ne nabijam gas na hladni motor, ne gasim odma ako je bilo zesce voznje i ulje izmedu 10 i 15 tisuca km mjenjam.

A znam lika koji je unistio turbinu na autu sa istim motorom, ni 200 000 nije imao.. On je radio sve suprotno od mene + ulje se mijenjalo na 30 000 jer tako pise u papirima i normalno da je to bila simfonija zavijanja i svakakvih zvukova.

Ja na 250 000 turbinu ni ne cujem, u dvoristu 2.0 hdi iz 1999, pola milijuna kilometara i turbina nikad dirana.

Da je bar situacija s diznama takva, imamo aditive al oni ne sprijecavaju kvar

To ti misliš, svaka tubina se troši s vremenom i nema te koja nije "otišla". To ako nije stala do kraja ili se raspala ne znači da nije potrošena. 

Lovac kaže...
Memphis kaže...
domac5 kaže...

2 s posla uzela nove benzince. Oba s problemima. Gore je prošao kolega s Focusom EcoBoost 125Ks. Do posla mu je cca 40km u jednom smjeru, uglavnom otvorene ceste i već nakon par mjeseci mu je bacalo upozorenja ma kako vozio. Na kraju na servis, rastavljat, čistit. Show. Jamstvo to naravno ne pokriva.

Ovisi kako te zadesi, meni se na dci 130 ni jednom nije upalilo ništa da pokucam, a automatik je pa dok cruisaš okolo bude na 1500rpm cca. Ali dok je topao, ide sport i par km na većim okretajima da se propuše. Na tehničkom svaki puta veli kako je čist ispuh (imam već 115K km). S druge strane službeni B9 dok sam ga samo ja vozio otprilike istim režimom dosta puta uredno ima s tim problema i onda ga rokaj sat vremena extra po otvorenom dok ne ugasi upozorenje, pa ga ti sad znaj...

Onda imaš i 3. skupinu, koja se uopće u to ne kuži. Frendica uzela Octaviu 1.6tdi za po Zg. Ono, hladan, vozi stani/kreni po gužvama 20min max. Kad upali (auto je star 2 godine mislim) prvo ko XMAS sve posvjetli EGR, DPF, koma.

Koliko je to sve dobro za čestice u ispuhu, toliko je noćna mora. Da živim u gradu vjerojatno bih vozio atmosferac/struja odnosno Toyota/Lexus hibrid.

I kaj si ti tu sad napisao? Nabacao neke puste priče  o nečemu kaj novo nije valjalo ... pa meni je frend kupio Megana TCE i raspao mu se kompletan sustav za ubrizgavanje nakon silinh popravaka prodao ga na kraju za soma eura. Al to ne znači da su svi takvi i jedna lasta ne čini proljeće. Na dieselu imaš 10x više takvih primjera jer ih ima više, čista statistika. 

Da uzmeš stuju struja i ona ima svojih čari ... tak da oopet dođe na isto, ništa nije vječno. 

9 godina

Za HDI dizne idu i po 1500 kn nove.

14 godina
Lovac kaže...
Memphis kaže...

I kaj si ti tu sad napisao? Nabacao neke puste priče  o nečemu kaj novo nije valjalo ... pa meni je frend kupio Megana TCE i raspao mu se kompletan sustav za ubrizgavanje nakon silinh popravaka prodao ga na kraju za soma eura. Al to ne znači da su svi takvi i jedna lasta ne čini proljeće. Na dieselu imaš 10x više takvih primjera jer ih ima više, čista statistika. 

Da uzmeš stuju struja i ona ima svojih čari ... tak da oopet dođe na isto, ništa nije vječno. 

Poanta je na ono boldano u prethodnom quteu, kad je netko čuo da benzinac ima problema. Ja jesam i za benzin i dizel. Statistički rjeđe, al daleko od toga da nema problema. 110-140ks, 3-4 cilindra i puna ispušna grana svega eco friendly - party. Odnosno ako imaš sreće naj*beš se s jednim i drugim i ventilima, filterima etc.

13 godina
Auti - ultimativna tema

Pa jel imao problem sa EGRom? Nije ... 

14 godina
Auti - ultimativna tema

GPF; piše i EGR i GPF, osim ako smo se krivo razumjeli. 

9 godina
Auti - ultimativna tema

I VW se najvise kvari jer ih najvise ima, najbolje su mete i za svercere jer skinu 100-200tkm i prodaju ga kod nas za masnu cijenu.

10 godina
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva sa Michelin crossclimate 2 gumama?

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice