Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 73.573
|
čitano: 11.511.102
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...

sve je to danas krac.   ja sam bio u Porsche salonu i nisam znao naci kako resetirat km na 0.... da budem iskren ni "trgovcu" se taj novi pristup ne svida a radi 30 godina u porsche salonu

P.S. ja ne kupujem Porsche samo sam bio iz dosade...

Od ovih "novih" Opela, vozio sam CrossLand, Grandland, Mokku i Corsu. Aposlutno je vidljivo da Opel opasno kaska za konkurencijom u klasama. Meni je jedna od vecih zamjerki, prilicno "mediocre" UI, koji je identican iz "stare" Astre.

Corsa je okej, sicevi nikako da se naviknem.

Grandland hrpa problema sa senzorima, generalno elektronika nije pouzdana ovako sto sam cuo na prvu. Mokka i Crossland su okej, ali nista posebno, Renault ili Hyundai su to miljama napredniji.

Di2 & EPS FTW!
9 godina
Auti - ultimativna tema

pozz , koja je razlika izmedju tople diesel power 80ah i 750a i obicne crvene 75ah i 750a. S tim da ih mogu dobit za istu cijenu. Crvena cak skuplja za 5-10 eur 

Mujak
12 godina
ivanoile kaže...
Robert_84 kaže...

sve je to danas krac.   ja sam bio u Porsche salonu i nisam znao naci kako resetirat km na 0.... da budem iskren ni "trgovcu" se taj novi pristup ne svida a radi 30 godina u porsche salonu

P.S. ja ne kupujem Porsche samo sam bio iz dosade...

Od ovih "novih" Opela, vozio sam CrossLand, Grandland, Mokku i Corsu. Aposlutno je vidljivo da Opel opasno kaska za konkurencijom u klasama. Meni je jedna od vecih zamjerki, prilicno "mediocre" UI, koji je identican iz "stare" Astre.

Corsa je okej, sicevi nikako da se naviknem.

Grandland hrpa problema sa senzorima, generalno elektronika nije pouzdana ovako sto sam cuo na prvu. Mokka i Crossland su okej, ali nista posebno, Renault ili Hyundai su to miljama napredniji.

pa kad sranja sa PSA grupacije prelaze na njih...neznam sta im to trebalo

14 godina
Auti - ultimativna tema

Trebalo bi Biljanu Borzan natjerat da zabrani glossy finiš iz dva dizajnerima imbecilima nedokučiva razloga:

1. SJAJI U JEBENE OČI I NIKOGA NEĆE ZAVARATI DA JE TO NEKI 20'' EKRAN KO U MERCEDESA OD 150000 EURA

2. GREBE SE GORE OD SREĆKE STRUGALICE IZ LUTRIJE

Kad smo već kod sranja, treba zabraniti i INFO ekrane, da me ne pokupi kreten koji je gledao notifikaciju od AccuWeathera za stvaranje anticiklone nad Nedelišćem i novi metč na tinderu.

/rant off

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
9 godina
Auti - ultimativna tema

lol 

12 godina
hahhaajaads kaže...

Uf al je gadna...

Čisti primjer nabrzinu sklepanog auta, bez ideje i svega.

10 godina

Ideja je tu, problem je egzekucija. 

10 godina
Auti - ultimativna tema

Nešto što nas čeka u nadolazećim mjesecima. I ne radujem se tome jer motor mora ić van radi distribucije. 348ts. Ferrari za sirotinju kak neki vele

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
8 godina
ramzocro-HCR kaže...

Nešto što nas čeka u nadolazećim mjesecima. I ne radujem se tome jer motor mora ić van radi distribucije. 348ts. Ferrari za sirotinju kak neki vele

11 godina
Auti - ultimativna tema

Jel ovo lak po krovu poceo pucati od sunca? Slika 1 Slika 2

10 godina

Da, ptica se vjerojatno posrala i otišao lak.

12 godina
domac5 kaže...

Jedan od novijih automobila? Većina novijih imaju lošu boju, vrlo osjetljivu na sunce, ptičji izmet, smolu, itd... Trebalo bi staviti neku zaštitu, makar samo sonax pns

14 godina
ivanzu kaže...

Ideja je tu, problem je egzekucija. 

Kao što smo se mi smijali ekipi koja je imala one lakirane parkete po unutrašnjosti kao neki jaguar lukžeri mahagonij - tako će se nama ova tiktokeraška generacija smijati što smo u Golfu i Astri imali pijano blek finiš da izgleda ko OLED 4K TV TESLA NETFLIX.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
Auti - ultimativna tema

Malo čitam o ovim poticajima za električna vozila, nije da mislim kupiti, više je iz dosade :D

I naletim na informaciju da postoje laki elektični četverokotači L6 i L7 kategorije.

Na netu ne mogu pronaći skoro ništa vezano uz ove kategorije, pogotovo primjere.

Za L7 sam pronašao samo Twizy 

Za L6 ne mogu pronaći ništa. Jesu to možda quadovi?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
CyberDemonVZ kaže...

L6 su kvadovi max brzine 45km/h.

2 godine
Na A4 tdi audi od jutros prestali žmigavci sa radom. Pregledao sve osigurače svi su dobri. Ne rade ni svi 4 ni pojedinačno - što bi moglo biti (automat?)
11 godina
Genoxxx kaže...
domac5 kaže...

Jedan od novijih automobila? Većina novijih imaju lošu boju, vrlo osjetljivu na sunce, ptičji izmet, smolu, itd... Trebalo bi staviti neku zaštitu, makar samo sonax pns

2011g

10 godina
jozef kaže...
CyberDemonVZ kaže...

L6 su kvadovi max brzine 45km/h.

Hvala!

Ček, država daje poticaje na ovo:

https://en.hecht.cz/accu-atv-hecht-56155-army

https://en.hecht.cz/accu-atv-hecht-59399-army

??

Pa mogao bi ja to malo proučiti onda!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
Da,automat je u tom slučaju vrisnuo. VAG i njihovi automati. Stari na svojoj Škodi dok je imao promijenio valjda 3 komada,svaki puta kupljeni originali, ni 3 godine nisu izdržali
14 godina
Auti - ultimativna tema

Imam jedno glupo pitanje.
Ako moj auto ima deklarirano 225/45/18 gume.
Jel moguce staviti 225/40/18 na njega?

11 godina
unknown kaže...

A o kojem se autu radi? Ako je tvornica propisala tu dimenziju a trebala bi jer je standardna onda mozes samo upisat.. Na astri j smo imali srece s tim upisivanjem normalnih dimenzija ali citam po grupama da su neke ljude trazili atest za istu dimenziju kao moju.. Ovisi na koga naletis.. 

14 godina
CyberDemonVZ kaže...

Malo čitam o ovim poticajima za električna vozila, nije da mislim kupiti, više je iz dosade :D

I naletim na informaciju da postoje laki elektični četverokotači L6 i L7 kategorije.

Na netu ne mogu pronaći skoro ništa vezano uz ove kategorije, pogotovo primjere.

Za L7 sam pronašao samo Twizy 

Twizy je katastrofa za kisu i zimu :D

na njemu nemas klasicne prozore, voda uletava na sve strane, cak se i interijer klasificira pod "vodootporan".

dobro za dalmaciju, lose za ista drugo :D

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
14 godina
domac5 kaže...
unknown kaže...

A o kojem se autu radi? Ako je tvornica propisala tu dimenziju a trebala bi jer je standardna onda mozes samo upisat.. Na astri j smo imali srece s tim upisivanjem normalnih dimenzija ali citam po grupama da su neke ljude trazili atest za istu dimenziju kao moju.. Ovisi na koga naletis.. 

Skoda octavia.
Htio bi si manji profil uzet jer izgleda sportskije onda. :)
Znaci samo odem na tehnicki i onda mi upisu u prometnu i bok?
Jer 225/40/18 zaista je serijska guma. Ali netreba mi nova felga jel tako?

12 godina
Auti - ultimativna tema

sta ti pricas serijska guma?!?!?! sta ti to znaci?

svaki auto ima drugu serijsku dimenziju, za tvoj auto je 225 45, ako zelis 225 40, moras ic na atest dimenzije i platit cca 300kn

a ako ti je razlog za stavljanje tih dimezija samo "sportski" izgled, onda nemoj ih ni stavljati - da je razlog npr jeftinije gume u toj dimenziji, onda bi shvatio, ali "sportski" izgled, koji uopce nije sportski izgled s tim balonima

ako zelis sportski izgled, onda stavi 235 35 19, upisivanje ti isto kosta, tj atest

10 godina
Auti - ultimativna tema

Došlo na naplatu 350t km, i lupanje u blokadu. Pred granicu slovenije počeo lupati, nisam ga htio više paliti nkaon toga jer je zvučalo ko da su leteći. Išao leteće sinoć mjenjati, palim auto, isti šipak.

Mjerim kompresiju, 3. Cyl 3bara, i 4. Cyl 3 bara. Sve mi bilo jasno. Gledam to sve pozitivno, promjenio leteće-nisu bili bajni. A i vidio sam da su dve gumice ventila rekle zbogom. Klasika ecotec problemi. Note to myself:350t limit za leteće na 1.6 16v motorima  

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
9 godina
Auti - ultimativna tema

45 na 40 visina gume će se itekako vidjet,  13mm nije malo. Ako ti je ta dimenzija dolazila na tom autom serijski onda samo odeš i upišeš u knjižicu vozila (mislim da je 80kn), ako nije onda moraš radit atest (300 kn) ali gledam cijenu guma 225/40/18 je 500kn po komadu jeftinija od 45 (Michelin PS4). Tako da ti se definitivno isplati platit i atest.

Ili poslušaj ruskea i kupi dodatni set 19" felgi za nekih 5000 - 7000 kn za dodatnih 8 mm manji sidewall gume.Jer ipak je on dežurni sportski guru sa svojom 25 godina starom lagunum i race bucket sicom, i monovolumenom sa 300ks.

E da umalo zaboravih obaveznom moraš kupit taurus gume, ipak su one najbolje.

12 godina
ZooZ kaže...

45 na 40 visina gume će se itekako vidjet,  13mm nije malo. Ako ti je ta dimenzija dolazila na tom autom serijski onda samo odeš i upišeš u knjižicu vozila (mislim da je 80kn), ako nije onda moraš radit atest (300 kn) ali gledam cijenu guma 225/40/18 je 500kn po komadu jeftinija od 45 (Michelin PS4). Tako da ti se definitivno isplati platit i atest.

Ili poslušaj ruskea i kupi dodatni set 19" felgi za nekih 5000 - 7000 kn za dodatnih 8 mm manji sidewall gume.Jer ipak je on dežurni sportski guru sa svojom 25 godina starom lagunum i race bucket sicom, i monovolumenom sa 300ks.

E da umalo zaboravih obaveznom moraš kupit taurus gume, ipak su one najbolje.

o cemu ti ovdje pises?!?

11 godina
unknown kaže...
domac5 kaže...
unknown kaže...

Skoda octavia.

Ne treba ti nova felga, bit ce nesto tanja guma nego sto sad imas a i ustedit ces si fine novce na gumama naspram ovog sto sad imas.. Na octaviu ide 225/40/18 bez atesta 

RuskeGTT kaže...

sta ti pricas serijska guma?!?!?! sta ti to znaci?

svaki auto ima drugu serijsku dimenziju, za tvoj auto je 225 45, ako zelis 225 40, moras ic na atest dimenzije i platit cca 300kn

a ako ti je razlog za stavljanje tih dimezija samo "sportski" izgled, onda nemoj ih ni stavljati - da je razlog npr jeftinije gume u toj dimenziji, onda bi shvatio, ali "sportski" izgled, koji uopce nije sportski izgled s tim balonima

ako zelis sportski izgled, onda stavi 235 35 19, upisivanje ti isto kosta, tj atest

Koji je tebi kurac? Kakav je to pristup ljudima? Bog te mazo nabrijani kad je 225/40 balon od gume.. A i odkud ti to da je 225/45 serijska dimenzija za octaviu kad i sam imam octaviu i znam koje su mi dimenzije tvoricki propisane 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2022 21:43 (domac5).
14 godina
domac5 kaže...
unknown kaže...
domac5 kaže...
unknown kaže...

Skoda octavia.

Ne treba ti nova felga, bit ce nesto tanja guma nego sto sad imas a i ustedit ces si fine novce na gumama naspram ovog sto sad imas.. Na octaviu ide 225/40/18 bez atesta 

E hvala

Uzeo bi ove https://www.autodoc.de/reifen/nankang-4717622055092-jd162
Jel to pouzdana stranica taj autodoc?

pozdrav

11 godina
unknown kaže...
domac5 kaže...
unknown kaže...
domac5 kaže...
unknown kaže...

Skoda octavia.

E hvala

Uzeo bi ove https://www.autodoc.de/reifen/nankang-4717622055092-jd162
Jel to pouzdana stranica taj autodoc?

pozdrav

Pouzdana je ali ne salju vise u hrv a mailbox de ce te oderat dobro za slanje guma iz njemacke u hrv tako da je neisplativo kupovat gume s te stranice..

Te nankang cjelogodisnje gume ne valjaju nista.

Ako vec ides na cjelogodisnje best buy ti je nove hankook kinergy 4s 2 s njuskala od svercera, imas po 600 kn u toj dimenziji, ja uzeo prije mj dana.. Provjeri tamo jel ih ima jos na stanju

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice