Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 73.570
|
čitano: 11.508.803
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Auti - ultimativna tema

Naletih na jedan autić kojeg sam davno pratio dok sam vozio svoj prvi auto, punto mk2

Vlasnik iz Ri, drago mi je vidjeti da je puntać još živ

Zadnje kaj sam čitao da je bio prerađen na 1.2 8V turbo, sad vidim da piše da je ugrađen drugi motor, također 1.2 8V ali širen na 1.4 8V, polirana i portana glava + turbo, šireni ventili, zvuči odlično
Ti fire motori od fiata su dosta masivno građeni, blok je od gusa, glava od aluminija, radilica i bregasta su masivne kao na traktoru... najslabija karika su klipovi, klipnjače i karike za turbo konverziju...
866 bregasta je iz punta mk1 1.2 8V 75ks, kad se ugradi na verziju od 60ks, daje nekih 5ks više jer ima agresivniji profil, više otvara ventile...

Znam da je bio problem plastična usisna grana, te je ugrađena od punta mk1 aluminijska sa dosta zajebancije oko pripasivanja klapne gasa...
A custom made ispušna grana za turbo je čudo, čovjek ju je prvo na kompu skicirao, pa po tome izradio...
Puno je tu zajebancije bilo, ali vjerujem da je čovjek uživao u svakoj sekundi dok je radio na puntaću, šteta što su takvi gušti skupi...

Prednji branik je original od punta mk2 sporting facelift, odrezan u gornjem dijelu i zavaren sa pre facelift branikom kako bi pasao na šraf...

OGLAS:

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 10:37 (1BIT).
3 mjeseca
Auti - ultimativna tema

Ekipa kako vi držite stvari u gepeku, da to ne leta svugdje u vožni, tipa imam trokut, prvu pomoć, kišobran, stavio bih i mali protupožarni aparat. Al kako to složiti, imaju li kakve košare ili nešto?

7 godina
Re: Auti - ultimativna tema

Za kišobran ne znam ali pretpostavljam da bi ovo ostalo moglo ići na čičak

14 godina

Imaš zatvorenu košaru od tkanine na čičak, budu po 60,70kn u dućanima, ima i dolje čičak pa se i zalijepi za dno gepeka pa ne leta. Budu često u katalozima u trgovinama tipa Kaufland Plodine pa pogledaš i uzmeš.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
Netherwind kaže...

Ekipa kako vi držite stvari u gepeku, da to ne leta svugdje u vožni, tipa imam trokut, prvu pomoć, kišobran, stavio bih i mali protupožarni aparat. Al kako to složiti, imaju li kakve košare ili nešto?

Imas te mrezice na cicak sto idu ovako sa strane, mozes si kupit i gumirani tepih za gepek i imat na njemu malo vecu plasticnu gajbu iz koje stvari ne lete a sama gajba nece nikud zbog gumirane podloge.. Zanemari kartone, inace je gajba tu

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 23:05 (domac5).
3 mjeseca
Gdje kupujete te mrežice i vezice? Bauhaus?
10 godina
Auti - ultimativna tema

Kod mene je ova kosara 🤔

10 godina
Auti - ultimativna tema

Neplanirani troškovi. Mislio AGM uzeti, ali nedam 500kn više radi 0.2v bolje struje možda.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
Radio u 4mj optiku kada sam stavljao nove gume. Prosli tjedan mijenjao prednji i zadnji desni lezaj. Ne znam jel mi se cini ili auto malo vuce u desno kada je volan poravnat. Savjet: napraviti opet optiku? Kakve su inace preporuke nakon mijenjanja lezajeva?
12 godina
Auti - ultimativna tema

Imam dilemu:

- Suzuki S-Cross GLX, prednjopogonaš, ručni 6 brzinac:

za: vrlo dobar sklop motora i elektromotora, pouzdan, ekonomičan, povišen, vrlo solidna izrada, lako se ulazi, općenito ergonomija za 5+ (meni, osim podešavanja vozačkog sredšnjeg LCDa), solidno varijabilan, veći prtljažnik, vozne osobine korektne, prilično startan, tih  i udoban, dobra multimedija

protiv: i dalje u biti star model, samo jak facelift, najviše se vidi u unutrašnjosti

- Kia Xceed EX Way 1.5, ručni mjenjač:

za: dobar motor,  prilično ekonomičan (ljudi koji ga voze vele), dobar ovjes (straga multilink za razliku od Suzukija), mause-kino je efektno (puna digitalna upravljačka ploča + multimedija), vrlo solidna izrada

protiv: teži ulaz, manji prtljažnik, kotači su efektni ali malo pre za obiteljski auto (235/45 R18)

Oba me dođu skoro isto (OK, par tisuća kn je Kia skuplja), ali ne vidim ništa smislenije za 180-185.000 kn...

koji je vox populi ?

2 Suzuki S-Cross GLX
20 Kia Xceed 1.5 EX Way
Ju je je? Je ju je!
11 godina
mrbean kaže...
Radio u 4mj optiku kada sam stavljao nove gume. Prosli tjedan mijenjao prednji i zadnji desni lezaj. Ne znam jel mi se cini ili auto malo vuce u desno kada je volan poravnat. Savjet: napraviti opet optiku? Kakve su inace preporuke nakon mijenjanja lezajeva?

Mjenjao sam krajnike i selene prije 2 tjedna. Isto auto vukao na stranu i išao raditi optiku odmah. Nakon takvih zahvata na ovjesu pa i ležaja sve se raštela i mora se napraviti optika.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2022 20:34 (vrinho).
12 godina
Auti - ultimativna tema

ima tko link na neku stranicu osim Spritmonitor.de gdje ljudi prijavljuju svoju potrošnju pa da se pregleda po modelu ?

Ju je je? Je ju je!
9 godina
Stric_Jura kaže...

Imam dilemu:

za: vrlo dobar sklop motora i elektromotora, pouzdan, ekonomičan, povišen, vrlo solidna izrada, lako se ulazi, općenito ergonomija za 5+ (meni, osim podešavanja vozačkog sredšnjeg LCDa), solidno varijabilan, veći prtljažnik, vozne osobine korektne, prilično startan, tih  i udoban, dobra multimedija

protiv: i dalje u biti star model, samo jak facelift, najviše se vidi u unutrašnjosti

za: dobar motor,  prilično ekonomičan (ljudi koji ga voze vele), dobar ovjes (straga multilink za razliku od Suzukija), mause-kino je efektno (puna digitalna upravljačka ploča + multimedija), vrlo solidna izrada

protiv: teži ulaz, manji prtljažnik, kotači su efektni ali malo pre za obiteljski auto (235/45 R18)

Oba me dođu skoro isto (OK, par tisuća kn je Kia skuplja), ali ne vidim ništa smislenije za 180-185.000 kn...

koji je vox populi ?

Ja vozim 1.5 exway 5 mjeseci, samo je automatik.

Normalne vožnje (miješane) potrošnja je oko 5.5 litara, ako ga vrtiš preko 120 (autoput) ide na 7.5 litara.

Meni je od kupnje auta, sada sam na 6.000 km prosječna 7.1.

Automatici troše nešto više, tako da ručni bi trebao biti u teoriji ekonomičniji ako si dobar vozač.

Cijena je bila 187.600 kn, uzeo sam još jedan set kotača sa zimuljama i keramičku zaštitu pa je ispalo malo iznad 200k.

Zanimljiv je za vozit, imam osjećaj da vozim Swifta ili nešto slično, jer nisko sjediš bez obzira na visinu auta, ovjes je debelo IZNAD očekivanja, još na 18" stvarno možeš se igrati s njim u zavoju ... relativno visok auto s niskim težištem, pravi Frankenstein. Dobro im je to ispalo.

Zadnja klupa je komotna za tu veličinu auta, bunker je čisto OK, drugi izbor mi je bio C4, svidio mi se, motorizacija je meh, a bunker manji nego u fićeku. Čisto za usporedbu.

EDIT:

Kvaliteta materijala vani i unutra, jako važno za spomenuti ...

Nije na razini klase, nego je iznad ... nisu štedili.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2022 22:26 (Jarvan).
11 godina
Stric_Jura kaže...

Imam dilemu:

koji je vox populi ?

Xceed cisto jer je zaista predivan, pogotovo u odnosu na S-cross koji je meni osobno poprilicno ruzan. Xceed je meni osobno jedan od najpogodenijih dizajna automobila za "mase" u zadnjem desetljecu.

12 godina
gamer34 kaže...
Stric_Jura kaže...

Imam dilemu:

koji je vox populi ?

Xceed cisto jer je zaista predivan, pogotovo u odnosu na S-cross koji je meni osobno poprilicno ruzan. Xceed je meni osobno jedan od najpogodenijih dizajna automobila za "mase" u zadnjem desetljecu.

Ovo, Xceed i Formentor su baš kako bi se reklo "Knocked out of the park", a ja čak ni ne volim crossovere. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina

OK,

taj set kotača s zimskima je 16" ?

koja cifra?

a keramičku zaštitu si koliko platio i gdje? U salonu ili neki privat?

Hvala na informacijama...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
Stric_Jura kaže...

OK,

taj set kotača s zimskima je 16" ?

koja cifra?

a keramičku zaštitu si koliko platio i gdje? U salonu ili neki privat?

Hvala na informacijama...

Hanyang bicolour 18", i Continental 235/45 ... Sve skupa 11.605,55 kn, i đabe čuvanje kotača i guma kod njih na Žitnjaku.

Keramička zaštita 3.154,00 kn s PDV. (zaštita izvana, i iznutra, i bogme se prašina ne lovi za ništa, samo suhom krpicom prebrišem svaka 2 tjedna).

Sve kod njih na Žitnjaku, odradili su zaštitu dan prije nego sam išao po vozilo.

Najveća glupost kod Kie, ima hrpu opreme u osnovnoj koju kod drugih marki moraš masno nadoplatiti, ALI GUMENE TEPIHE moraš posebno kupiti. Uzeo sam original za nju kod njih, 394,84 kn, i vrijede svake lipe, pašu u mikromilimetar, vozačev je na kopče da ne bježi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 10:25 (Jarvan).
12 godina

gle, sad ti svi cigane...

nema džabe ni u stare babe, i svaka kuna se gleda...

ova keramičkja zaštita (3154 kn, PDV uračunat?) traje koliko?

Ju je je? Je ju je!
9 godina
Stric_Jura kaže...

Navodno 3 godine.

Supagard protection, Fabric Protection | SupagardPaint Protection | Supagard

Naravno, najbolji rezultati su kada se stavlja na novi auto koji nije bio u prometu.

Da, cijena je sa PDV.

Kasko me ispao 3.510,19kn sa PDV.

12 godina
Jarvan kaže...
Stric_Jura kaže...

Navodno 3 godine.

Supagard protection, Fabric Protection | SupagardPaint Protection | Supagard

Naravno, najbolji rezultati su kada se stavlja na novi auto koji nije bio u prometu.

Da, cijena je sa PDV.

Kasko me ispao 3.510,19kn sa PDV.

To nije istina, imaš razne keramike i koje kakve premaze i sve ti ovisi kako je površina pripremljena prije same aplikacije, isto tako ovisi jel premaz prikladan za lak na tvom autu (tipa SONAX CC Evo/One će ti bolje radit na tvrdim VW, Audi, BMW, Merc lakovima nego na mekim Seatima, Fordovima i Renolovima).

9 godina
Auti - ultimativna tema

Istina je.

Jednostavna stvar, lak koji je NOV, neoštećen, netaknut UV zračenjem svježe zaštićen će duže trajati, i bolje izgledati od onog koji je morao biti brušen/poliran, i time mu skinuto 50% sloja ...

Zaštite i premazi ne znače NOVI lak, nego samo zaštićen postojeći kakav je.

9 godina
Kakvih 50% sloja se skida poliranjem?
Po tome se autima nakon tri poliranja dolazi do lima :D
9 godina
picajzla0707 kaže...
Kakvih 50% sloja se skida poliranjem?
Po tome se autima nakon tri poliranja dolazi do lima :D

Na autima nije jedna sloj "nečega", pričamo o finišu, sjaju, laku ... "clearcoat", sjaj i zaštita boje u jednom.

Vidljivo na slici o čemu pričam ... prije nanošenja zaštite, potrebno je poliranje, debljina poliranog sloja ovisi u dubini oštećenja laka.

Neće se doći do lima, ali će se doći do boje što nije poželjno, jer poanta svega je da auto nije mat. Onda ne treba ni zaštite ni ničega, nemoj ga ni prati, brže ćeš doći do mat boje.

EDIT:

Ako neravnomjerno se polira površina, tj. ako se polira intenzivnije na mjestima s dubljim oštećenjima, a slabije tamo gdje su slaba ili nikakva, onda na suncu auto izgleda kao da je bio razbijan, pa ravnat čekićem kod muje u garaži.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 13:12 (Jarvan).
12 godina
Jarvan kaže...

Istina je.

Jednostavna stvar, lak koji je NOV, neoštećen, netaknut UV zračenjem svježe zaštićen će duže trajati, i bolje izgledati od onog koji je morao biti brušen/poliran, i time mu skinuto 50% sloja ...

Moš mislit, na novim auta ti tek bude swirlova i imperfekcija, također na otvorenoj prikolici iza auspuha od kamiona se prevoze.

No dobro, misli što god hoćeš. 

9 godina
luka94 kaže...
Jarvan kaže...

Istina je.

Moš mislit, na novim auta ti tek bude swirlova i imperfekcija, također na otvorenoj prikolici iza auspuha od kamiona se prevoze.

Uspoređuješ par sati izloženosti kod prijevoza sa nekoliko godina na suncu ... bravo majstore.

12 godina
Jarvan kaže...
luka94 kaže...
Jarvan kaže...

Istina je.

Uspoređuješ par sati izloženosti kod prijevoza sa nekoliko godina na suncu ... bravo majstore.

Joj ne seri i pročitaj još jednom što sam napisao, UV zračenje nisam ni spomenuo, davno su prošla vremena "single stage" lakova koja oksidiraju kompletno nakon godinu dana na suncu.

Ali još jednom, misli što god hoćeš "majstore". 

9 godina
luka94 kaže...
Jarvan kaže...
luka94 kaže...
Jarvan kaže...

Istina je.

Joj ne seri i pročitaj još jednom što sam napisao, UV zračenje nisam ni spomenuo, davno su prošla vremena "single stage" lakova koja oksidiraju kompletno nakon godinu dana na suncu.

Ali još jednom, misli što god hoćeš "majstore". 

Baš si majstor, boldao si ga u citatu, što znači da si ga spomenuo, tj. odgovor ti se na to odnosi. Inače zašto bi citirao i boldao?

Fali ljubavi u životu da si tak nastrojen ili kaj?

7 godina
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva s Vredestein Quatrac (mislim da se radi o 5, nigdje ne pišre na stranicama)?

Dvoumim se između njih i Hankook H750 4s 2. Inače, gume kupuje tata za Clia, 165/65 R15 te ne pravi puno kilometara pa uzima cjelogodišnje.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
9 godina
Ma ne dođeš niti do boje u dva poliranja, malo si zabrijao
5 godina
Auti - ultimativna tema

Ekipa koja je narucivala s motointegrator.de, koliko ste otprilike cekali dostavu?

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice