Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.493
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

vanjski rub se hoće brže poderati ako ga tariš po zavojima..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Pitanjce.

4 godine stare Uniroyalke Rainexpert 195/65R15 na Peugeotu 406 dosta potrošene. Najviše prednje gume, vanjska strana. Godišnje pređem možda 10k km, ako i toliko.

 

Vulkanizer mi govori kako su to dosta mekane gume i da nisu baš za teža auta, a da se vanjski rub potrošio najviše od vožnje te da nema potrebe raditi optiku jer auto ne vuče u dtranu i direktan je na volanu. 

 Kazi da da, hvala, i odi uradit optiku.


Ako su obje strane jednako uvucene nece ti vuc nigdje. Ja sam vozio godinu dana gdje su mi se obje prednje trosile iznutra podjednako pri cemu nisam nista skuzio na volanu.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To oce ako agresivno ides po zavojima stalno, ako nisu napumpane dovoljno ili ne valja optika.. U tih 5 tisuca km kaj si radio po sezoni cak ni uniroyal nebi smio biti toliko potrosen

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko iskustva sa sonax briliant shine detailer?? Valja li to sta?

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

OK je, malo se teško utrlja jer je ljepljiv i imam osjećaj kao da smanjuje vijek sealera preko kojega se stavlja. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bas cu ga isprobati danas. Iako kad cujem ovo da se tesko utrlja nisam bas optimistican 😀.  Jel daje bar nekakab sjaj autu?

Kosta 60kn tako da je jako jeftin za razliku od drugim slicnih proizvoda. Pa za meguiars hibrid ceramic wax sam dao 150kn. 

Ali dobro se drzi oprao sam valjda 6-7 puta auto u samoposluznoj autopraoni i jos je hidrofobno.... voda se doslovce odbija.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Daje sjaj koji traje par dana, a odbijanje vode traje oko 2mj.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidjet cemo danas 😀

PSN:Tomislav025
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Megane 3 RS. Iskustva, mane motora i opcenito? Ima li ista bolje u tome cijenovnom rangu za malu jurilicu?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Megane 3 RS. Iskustva, mane motora i opcenito? Ima li ista bolje u tome cijenovnom rangu za malu jurilicu?

 e to i mene zanima,gledas neki na nasim oglasima ili?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koji od dva oglasena? Haha

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 22:12 (monsieur).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

RS nema nekih mehaničkih problema, ovo ostalo kao što su graničnici koji crkavaju na toj generaciji je kao na običnom Meganeu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 22:18 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Koji od dva oglasena? Haha

 ako gledas na njuskalu i indexu ima ih osam 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 22:20 (toma20).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima ih par komada i svi su vise manje tu sa km/opremom/cijenom. Sad je samo pitanje ulaganja i stanja na slikama/u stvarnosti. Osobno mi je ta linija oduvijek bila privlacna iako nisam bas neki fan francuza. Benzinac sa 250 konja i rucni mjenjac moze biti samo zabava. 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Ima ih par komada i svi su vise manje tu sa km/opremom/cijenom. Sad je samo pitanje ulaganja i stanja na slikama/u stvarnosti. Osobno mi je ta linija oduvijek bila privlacna iako nisam bas neki fan francuza. Benzinac sa 250 konja i rucni mjenjac moze biti samo zabava. 

 Masivan potpis na ovo!

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jucer sam stavio na auto sonax BSD i mogu rec da sam jako iznenaden. Auto izgleda odlicno i nanosi se vrlo lako.  Meni se nije cinio "ljepljiv" kak je ivan napisao.  Npr meguiars's ceramic hybrid wax se puno teze nanosi... taj sonax je za 62kn odlican. 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može biti da je do mikrofibre koju sam koristio. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja koristim od PH detailinga one za 30kn. Mislim da je 40x40cm. Imam i onu od carpro mislim da se zove hidrate ili tako nesto i nije ni priblizno dobra kao ove male od PH detailinga a kostala je 100kn.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 14:02 (omomomomoomm).
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Postoje mnoge vrste mikrofiber krpi. Carpro krpa od 100kn o kojoj govoriš je namijenjena za sušenje vozila i za tu namjenu je odlična. Za nanošenje quick detailera tipa Sonax BSD takva krpa nije idealna. Za samo nanošenje voska/sealanta/detailera preporučam mikrofiber pad ili spužvicu(kao na slici,dosta jeftino pogotovo ako se kupit paket od 3 ili 5 kom), a za prebrisavanje/uklanjanje viška proizvoda/buffing nakon nanošenja je dobra obična mikrofiber krpa. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 18:32 (dtdtdt).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ja koristim od PH detailinga one za 30kn. Mislim da je 40x40cm. Imam i onu od carpro mislim da se zove hidrate ili tako nesto i nije ni priblizno dobra kao ove male od PH detailinga a kostala je 100kn.

 Koristio sam generičku mikrofibru iz PH detailing, zove se PHD Blue&White Towels, to je set. BSD je dobar jer za pola sata sve pokriješ, samo treba tako svaka 2-3 mjeseca i fino miriši.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam ga doma samo nikako probat

Da li taj bsd nanosite na suho auto ili jos uvijek vlazno?

Par minuta nakon nanosenja samo prebrisati auto?

 

CARPE DIEM
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

PERL 1:3 još uvijek drži nakon mjesec dana, par pranja, obilne kiše i sunca. Nigdje gdje je namazano nema smeđenja na gumi. Trebao sam uzeti dva dok je bilo na akciji. Ja stavim BSD na suho auto nakon pranja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 20:30 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

Imam ga doma samo nikako probat

Da li taj bsd nanosite na suho auto ili jos uvijek vlazno?

Par minuta nakon nanosenja samo prebrisati auto?

 

 Možeš ga i na mokar auto stavit samo moraš koristit više, i ne, obrišeš odma nakon što naneseš jer zna bit jebeno težak za obrisat (pogotovo kad je vruće).

 

EDIT: za lakše nanošenje/brisanje BSD možete razrijediti 2:1 sa destiliranom vodom, efekt bude isti.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 21:01 (luka94).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon 10 dana zezanja oko atesta, konačno sam riješio sve i produzio registraciju. Sreca u nesreci je sto su prijašnji vlasnici ugradivali sve kvalitetno pa ima homologacijske brojeve, tuv i / ili je original.

Napravio sam veliki atest za gewinde, zadnja svijetla, prednji m branik, m pragove i zadnji M5 branik.  Bio sam upisao jos i nastavke auspuha jer su stark njemački i imaju homologacijske brojeve,  ali su mi iz gorice rekli da to nema potrebe za atestirati jer to je samo ukras i nasa želja kako ce izgledati.

Svaka cast dečkima u Gorici sto su mi lijepo sve objasnili kako i sta, pogotovo oko izjave o ugradnji. Originalno sam bio stavio samo gewinde i stopke sto su mi rekli na tehničkom za atest, ali kada su mi jucer javili sta jos trebam, odmah mi je decko koji je bio zaduzen za moj atest rekao da navedem i m/m5 paket,  za koji se na kraju ispostavilo da je original kada su mi isli fotografirati oznake na branicima tako da sam na kraju atestirao i to. Zapravo je odlično sto sam atestirao m paket jer sada u slučaju da me netko lupi, gledaju se M original branici za odstetu koji su puno skuplji nego obicni serijski.

 

I najvažnije sto sam naucio je to da više nikada ne uzimam auto koji nema nista atestirano, sama je sreca sto me nisu dosada poslali na vanredni tehnički  jer mi je tijekom registracije lik s tehničkog pokazao da je moj auto dosada vec dva puta bio isključen iz prometa zbog prerada,  zadnji puta prije 3 godine u Petrinji upravo zbog stopki i m5 branika

 

Lijep je osjećaj sada kada znam da sam potpuno legalan, jer znam da praktički nitko nema atestirano naknadne m pakete

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi trebao Milltek ispuh atestirati, u DE samo treba imati papire u autu dok kod nas mora biti upisano.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Nakon 10 dana zezanja oko atesta, konačno sam riješio sve i produzio registraciju. Sreca u nesreci je sto su prijašnji vlasnici ugradivali sve kvalitetno pa ima homologacijske brojeve, tuv i / ili je original.

Napravio sam veliki atest za gewinde, zadnja svijetla, prednji m branik, m pragove i zadnji M5 branik.  Bio sam upisao jos i nastavke auspuha jer su stark njemački i imaju homologacijske brojeve,  ali su mi iz gorice rekli da to nema potrebe za atestirati jer to je samo ukras i nasa želja kako ce izgledati.

Svaka cast dečkima u Gorici sto su mi lijepo sve objasnili kako i sta, pogotovo oko izjave o ugradnji. Originalno sam bio stavio samo gewinde i stopke sto su mi rekli na tehničkom za atest, ali kada su mi jucer javili sta jos trebam, odmah mi je decko koji je bio zaduzen za moj atest rekao da navedem i m/m5 paket,  za koji se na kraju ispostavilo da je original kada su mi isli fotografirati oznake na branicima tako da sam na kraju atestirao i to. Zapravo je odlično sto sam atestirao m paket jer sada u slučaju da me netko lupi, gledaju se M original branici za odstetu koji su puno skuplji nego obicni serijski.

 

I najvažnije sto sam naucio je to da više nikada ne uzimam auto koji nema nista atestirano, sama je sreca sto me nisu dosada poslali na vanredni tehnički  jer mi je tijekom registracije lik s tehničkog pokazao da je moj auto dosada vec dva puta bio isključen iz prometa zbog prerada,  zadnji puta prije 3 godine u Petrinji upravo zbog stopki i m5 branika

 

Lijep je osjećaj sada kada znam da sam potpuno legalan, jer znam da praktički nitko nema atestirano naknadne m pakete

 Jesi siguran u ovo boldano?

Nekako sumnjam da ove žnj osiguravajuće kuće plačaju atestirane dijelove na autu...

Npr da ti dođe do sudara, siguran sam da ti niti jedna osiguravajuća kuća neće pokriti naknadno ugrađene gewinde, već će ti namiriti odštetu oem amortizera i opruga koje je tvornica ugradila, bez obzira što su ti gewinde upisane.
Realno osiguravajuće kuće ti u svojim tablicama kod procjene odštete nemaju dodatke i preinake koje vlasnici rade na svojim vozilima...već gledaju samo oem kako je vozilo došlo iz tvornice.

Tako da mislim da ćeš se napatiti oko naplate tih m paket branika, jer će te osiguravajuća kuća tražiti račune od naknadne kupnje i ugradnje isključivo iz ovlaštenog servisa kao potvrdu koje pretpostavljam nemaš...

Pamet u glavu, pazi kako voziš i bolje da nemaš posla sa osiguravajućim kućama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 23:56 (1BIT).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam ga nanosio na doslovno suh auto. Oprao sam prvo detaljno auto i prosao ga jednom sa microfibrom da ga posusim i nakon toga panel po panel. 5-6 puta naspricam po panelu i fino sa PHD microfibrom to razvucem.  Danas opet gledam malo auto i stvarno se odlicno sjaji. Imao sam prije toga angelwax QED i meguiars hibrid ceramic wax i sa nijednim od nabrojanih mi auto nije izgledao tako dobro kao sa ovim sonax BSD. Stvarno sam iznenaden. Sonax kosta samo 62kn a ovi oko 140kn.  Jedino neznam kakav je kad pada kisa. Npr meguiars je odlican. 

 

Jel tko isprobao ovo od sonaxa https://ph-detailing.hr/proizvod/sonax-ceramic-spray-coating-750ml/

 

Ivanzu- ovaj PERL ti drzi odlicno na autu. Ja koristim za gume angelwax elixir i ne traje bas dugo. I nakon kise doslovno nestane.

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ja sam ga nanosio na doslovno suh auto. Oprao sam prvo detaljno auto i prosao ga jednom sa microfibrom da ga posusim i nakon toga panel po panel. 5-6 puta naspricam po panelu i fino sa PHD microfibrom to razvucem.  Danas opet gledam malo auto i stvarno se odlicno sjaji. Imao sam prije toga angelwax QED i meguiars hibrid ceramic wax i sa nijednim od nabrojanih mi auto nije izgledao tako dobro kao sa ovim sonax BSD. Stvarno sam iznenaden. Sonax kosta samo 62kn a ovi oko 140kn.  Jedino neznam kakav je kad pada kisa. Npr meguiars je odlican. 

 

Jel tko isprobao ovo od sonaxa https://ph-detailing.hr/proizvod/sonax-ceramic-spray-coating-750ml/

 

Ivanzu- ovaj PERL ti drzi odlicno na autu. Ja koristim za gume angelwax elixir i ne traje bas dugo. I nakon kise doslovno nestane.

 Ja sam isprobao CSV na gepeku jednog passata, hidrofobnost kao BSD ali je lakši za brisat i nanosit (i ugodan miris cimeta ).

 

btw. imate na DLS-u ove aplikatore, meni za nanošenje spray sealanta i voska puno ugodnije i lakše nego sa krpicom.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam špricao dva puta po elementu pa je možda zato bilo teško. Prije PERL sam koristio Sonax plastic restore gel i on drži oko dva tjedna.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na Silux-u imate besplatnu poštarinu, dobro dođe stranica za gluposti kao što su poklopci i takve stvari.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 21:43 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice