Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 70.527
|
čitano: 10.469.362
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
mystik kaže...

Zaš bi točno ti Mercedesovi hibridi bili tragedija?

Pa KERS je najbolja moguća stvar koju proizvođači mogu ugurat u cestovne aute.
A to će možda biti i jedini način da šugavi političarski guzonje dozvole ICE vozila malo duže vremena. 

U svakom trenutku biram ICE s KERSom ispred kompletnog strujića. 

Jer realno taj 2.0 nije vrijedan auta od 100k+ €. Placa se isti motor u CLA35 i C63 AMG, a tehnologija EQ vec sada nije nesto wow na trzistu da toliko kosta (CLS53 funkcionira sasvim okej sa 3.0 i EQ). Ali ocito AMG serija ne ide kako treba (M modeli trenutno outsellaju vecinu AMG ponude), pa je Daimler odlucio prvo tamo smanjivat CO2.

S obzirom da cijena tog AMG-a nece ici dolje, a kvaliteta tj vrijednost sadrzaja hoce (jer ce se braniti da struja kosta), kupac je opet najvise izigran. Kao i novi G63 koji nema veze s G klasom, ali trziste trazi ocito.

Sve u svemu, Mercedes se opet trazi malo u toj ponudi AMG modela, pretpostavit cu da je problem slaba prodaja.

Kratka usporedba 2020, AMG vs M:  (gdje BMW ima vise od ~50% bolje rezultate od Mercedesa)

X3M > GLC63

X4M > GLC63 coupe

X5M > GLE63

X6M >GLE 63 coupe

135M > A35

M760 > S63

M340i > C43

I secer na kraju  Giulia Q > C63S (za vise od 50%)

koliko  ja znam c63 serija w205 je najpeodavaniji amg ikad
može  bit da sam u krivu ali čini mi se da sam tako nešto čita
ovaj novi će bit hladan tuš i očekujem da će 205ice počet ić gore posebno modeli pre 2018 godišta

moj definitivno neće tek tako iz garaže

iPhone is a smartphone for dumb people
2 godine
Meni se isto cini da je corolla 1.4vvti jedan dobar izbor. Dobro, nije brza kao i 1.6, ali sasvim mi se cini u redu auto za nekakvu normalnu voznju
11 godina
Sta kazete na Suzuki Vitare? Stari mi hoce nesta malo vislje da mu je lakse sjest... I znam da novih nema a da nisu hibridi naravno benzinci... Cak mi to i pase... Zena bi isto isla autom na poso tim jer se stari stvarno nevoza puno, a posto planiram stavit solarne panele nebi bilo lose preko noci napunis i na posao... Vozis skoro zadabe...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 9:02 (jocommb).
4 godine
Vitara je mislim samo mild-hibrid, dakle mala baterijica za smanjenje potrosnje benzina, nista vise.

Plug-in hibrid tebe zanima, a to kod Suzukija imas samo kod Suzuki Toyota RAV4 (zaboravio sam kak se Suzukijev model zove), al uglavnom je visestruko skuplji od Vitare.
Cak i skuplji od plug-in RAV4, koji je zapravo pod poklopcem.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
Čitatelj kaže...
Plug-in hibrid tebe zanima, a to kod Suzukija imas samo kod Suzuki Toyota RAV4 (zaboravio sam kak se Suzukijev model zove), al uglavnom je visestruko skuplji od Vitare.

ACross :)

-
4 godine
E bas Across. Nekada bilo ime za motocikle od Suzukija, a sad partnerski RAV4.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
7 godina
Auti - ultimativna tema

Ajoj pa sto nam se to pojavilo na cesti, i to jos nije obican nego ABT  

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 15:21 (hahhaajaads).
13 godina

Sve se nema, vidim.

Neki dan vidio onog RS6-R, taj valjda ima još više konjića. 666 999.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
hahhaajaads kaže...

Kakvi Ferrari, Porsche... Ovo je boss...

Truth in engineering.
13 godina
hahhaajaads kaže...

sad kad ga bajo stisne po aveniji dubrava :D

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
10 godina
Sto preporucate,ofarbao bi ove felge u crnu boju.Plasti dip ili lakiranje?
10 godina
..
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 16:41 (galinjo24).
10 godina
..
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2021 16:41 (galinjo24).
11 godina
A ima li itko ista u ponudi poput Vitare, a da sad nije 50000 eura? Iako ako i na Vitari taj sustav pomaze da dosta manje trosi necini mi se lose....
VenAtoR#2231
9 godina
galinjo24 kaže...

Na original felge Plastidip.

10 godina
galinjo24 kaže...

Nista. Po meni na te felge crna nece nikako odgovarat.

jocommb kaže...
A ima li itko ista u ponudi poput Vitare, a da sad nije 50000 eura? Iako ako i na Vitari taj sustav pomaze da dosta manje trosi necini mi se lose....

Taj sustav u Vitari za potrosnju goriva pomaze malo ili nista.

10 godina

Prva slika je sa zimskim setom guma....koje nisu orginal wag....a druga slika je sa ovim sto bi ih crno ofarbao kao ove od zimskog seta...znaci nepreporucujete da se farbaju ili plastidip?

10 godina
Auti - ultimativna tema

Stavi si ove felge. :)

11 godina
gamer34 kaže...
galinjo24 kaže...

Nista. Po meni na te felge crna nece nikako odgovarat.

jocommb kaže...

Taj sustav u Vitari za potrosnju goriva pomaze malo ili nista.

na Ignisu "to" pomaže skinuti potrošnju za cca 4 dcl..

s 4.8 na 4.4 l/100 km

to jedino ima smisla (uz potpuno električne aute) za mene...

i kao što rekoh, Octavia 1.5 TSI mhev s DSGom, obiteljski auto koji ima 8.3 do 100ke i 230 na sat maksimalne brzine, mild-hybrid optimum...

Ju je je? Je ju je!
4 godine
jocommb kaže...

A koliko bi platio plug-in hibrid? 30.000€?

Renault Captur E-Tech (33.600€)
Kia Niro Plug-in-Hybrid (33.990€)
Kia Ceed Sportswagon (34.990€)
Audi A3 Sportback 40 E-Tron (35.900€)
Toyota Prius PlugIn-Hybrid(29.150€)
Hyundai IONIQ PlugIn-Hybrid (26.990€)

To su okvirne cijene, sve ovisi od drzave do drzave. U Svabiji je najjeftinije, jer nema Eco poreza.

U AT je skuplje nego u HR. Dok u HR isto tako moes dobiti i poticaje za PHEV-ove (bar se moglo).

13 godina
hahhaajaads kaže...

Meni je to malo toooooo much. Čekam da izleti transformer iz njega

7 godina
Batista kaže...

Kakvi Ferrari, Porsche... Ovo je boss...

Nema tu prostora za usporedbu.

Također niti Ferkana i bubu ne možeš uspoređivati. Jedan je jurilica koju ne možeš koristiti svakodnevno, ili kako bi rekao Charlie Sheen u filmu No Man's Land "italian trash" a drugi je auto koji je jedan od bolji allroundera. Ujutro odeš na kavu, obaviš kupovinu u sparu a popodne prestižeš razne ferkane na Grobniku.

10 godina
MatijaZG kaže...

Nema tu prostora za usporedbu.

Također niti Ferkana i bubu ne možeš uspoređivati. Jedan je jurilica koju ne možeš koristiti svakodnevno, ili kako bi rekao Charlie Sheen u filmu No Man's Land "italian trash" a drugi je auto koji je jedan od bolji allroundera. Ujutro odeš na kavu, obaviš kupovinu u sparu a popodne prestižeš razne ferkane na Grobniku.

Evo ti 812 u Opatiji, bio xy puta na raznim stranicama po FB, covjek ga vozi svaki dan i apsolutno koristi za sve. Bio na Platku po soderu kada se cesta radila, bez imalo grca uziva u tom autu. Svakome po potrebi. 

I stariji je covjek, nema 20-30 godina, pa da se ne pomisli "on je mlad pa moze".

karlanal Prodajni rezultati su iz 2020. godine, ne obuhvacaju komplet brojeve od pocetka linije. Ali za usporedbu s obzirom da "performance" dio trzista nije toliko pao, usporedba je legit, a to je da Mercedes ima problema u jako puno segmenata i da ovaj 2.0 hibrid za 150k € nece pomoci sigurno.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 13:11 (ivanoile).
12 godina
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, kakvo misljenje imate o Hankok gumama?

8 godina
Auti - ultimativna tema

Nakon 2 godine i 30 000 km popucale kao da imaju 10 godina. Sava je za njih premium.

10 godina

Sto mislite o gumi za cijelu sezonu...prelazim cca 8000km u 1g.....Continental all seasons

13 godina

ZooZ 

Baš čudno, čitao samo dobra iskustva s njima. Koji model?

Ja baš naručio Ventus Prime 3, trebao bi mi doći idući tjedan.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 15:41 (Pero Dinamit).
10 godina
galinjo24 kaže...

Sto mislite o gumi za cijelu sezonu...prelazim cca 8000km u 1g.....Continental all seasons

Pogledaj radije michelin crossclimate i goodyear vector 4seasons gen 3, continentalova cijelogodisnja guma nije po nicem posebna. 

4 godine
galinjo24 kaže...

Od ove godine u HR cjelogodisnje gume, kao ni ljetne 4mm + lanci ne vrijede kao zimska oprema.

Dakle kao i u cijeloj EU, moras imati i zimske gume, makar se vozao po dubrovniku na +15 u Prosincu.

Takav je zakon. Po meni ti se onda cjelogodisnje gume ne isplate. Losije su od ljetnih i od zimskih,

a ne mogu zamjeniti zimi zimske gume.

7 godina
Čitatelj kaže...
jocommb kaže...

A koliko bi platio plug-in hibrid? 30.000€?

Renault Captur E-Tech (33.600€)
Kia Niro Plug-in-Hybrid (33.990€)
Kia Ceed Sportswagon (34.990€)
Audi A3 Sportback 40 E-Tron (35.900€)
Toyota Prius PlugIn-Hybrid(29.150€)
Hyundai IONIQ PlugIn-Hybrid (26.990€)

To su okvirne cijene, sve ovisi od drzave do drzave. U Svabiji je najjeftinije, jer nema Eco poreza.

U AT je skuplje nego u HR. Dok u HR isto tako moes dobiti i poticaje za PHEV-ove (bar se moglo).

Ili DongFeng Seres, i ne nije sala  

klik

Malo zalutao, vidim da se prica o plug in hibridima, no da se malo dotaknemo kineza... Sta mislite kak ce oni proc u Eu sa ovom premium cijenom ? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 17:04 (hahhaajaads).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice