Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.493
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...

Koja sredstva koristite za skidanje zasušenih buba s auta i može preporuka istog?

 

Perem poslije kise - tad su fino omeksane i lako se skidaju.

Ako nema duze kise, onda naspricam pjenu i pustim par minuta da se aktivira,

onda isperem i opet pjena i cetkom lagano.

 

mystik kaže...

 nego si samo seljačina, a ujedno i pičkica, jer te strah kazne doma, al čim si prešao granicu, onda si faca. 

 

Ajde procitaj si ovo jos jednom - koliko moras biti glup da se moras ponositi da ti kazna dodje doma?

Moram se pohvaliti da nemam niti jednu kaznu u zivotu, niti jednog kaznenog boda.

Kazne za parkiranje ne brojim - imao sam parking na 2h, zakasnio 5min, dobio kaznu i dovidjenja.

Zato volim parkirne garaze, koliko god da ostanem - platim, nema debilnih automata koji su ograniceni na sat ili dva.

Sta bi ja sad trebao trcat iz bolnice nakon operacije umnjaka, zato sto je max 2h parkiranje? Boli me uho, platim tih 25€ i cao djaci.

 

Al da se netko ponosi da je dobio kaznu od 500€ jer je prosao sa 50kmh kroz 30kmh zonu - to moras biti debil - s razlogom je 30 zona,

ne zato sto se nekom eto sprdnulo, da ti svog Golfa ne mozes tu potjerat 200.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 18:13 (Čitatelj).
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Aj pročitaj cijeli zadnji paragraf, dvije rečenice. Nije teško iako voziš Toyotu.

Idemo još jednom. Tvrdiš da su europljani jako civilizirani i napredni, nebi mrava zgazio, brzinu prekoračio. Super, tako se vozi u svojoj državi. Dođe u HR. BUM. Seljačina je poput vozača koje proziva. 
E sad, pitanje. Ak si tak super kod sebe, onda kod susjeda to ne vrijedi? Ili ipak nisi tak super, samo te doma više strah nego kod susjeda?

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Stvar je kulture - drugacije se prenosi znanje i vjestine voznje - kod nas, klinjo jedva ceka da napuni 18 da ode na vozacki.

Ovdje fino sa 17 godina fino sa roditeljem naprave 3000km voznje, prije nego sto pocnu uopce ici u autoskolu.

 

I to je po meni ispravno - ono sto ti instruktor brije, ude i izadje - uglavnom ga boli kita i kaze "skreni tamo lijevo" ili "vozi do tamo i okreni se pa natrag".

Ne ucis nikakvu kulturu u voznji - znam, jer sam sa necakom, sestricninim klincem napravio oko 2000km prije 6 godina, jer mama nije imala vremena.

Drugaciji je stil kad vozis s nekim kog znas, tko ti daje savjete dok vozis, s kim podijelis iskustvo, tko ti ukaze na sitnice koje ces zapamtiti u tih 3000km,

nego sa instruktorom s kojim napravis 25 sati i 500km uvrh glave.

 

Sjecam se kad sam ja polagao, istruktor cigaru u cvaljama, odpeljal ga do gradske kavane, tu je sjedio i lokao sat vremena, pa se vratili u AMSJ (sadasnji HAK).

Naravno, sad to vise nije tako - ali isto dobra stvar koju sam ja tada na svojoj kozi osjetio i naucio - da ne zelim i nikad necu biti takav vozac,

koji se nacucla i onda vozi.

 

Vozim po propisima, osobito u gradskoj voznji - u gradu su pjesaci, biciklisti, djeca i starci - ugrozena vrsta od automobila.

Na otvorenoj cesti vozim +10 vise, ako uvjeti dozvoljavaju (uglavnom ne dozvoljavaju zbog redovnih guzvi),

a kad sam na brdskim stazama koje nemaju ogranicenja, vozim onoliko brzo, koliko smatram da je sigurno.

 

I gdje je tu problem? Imam jednostavno svoj stil voznje, ne vozim ko penzic, vozim dinamicno, sto znaci da necu

na semoforu drkeljit po mobitelu, pa da drugi iza mene vec krece na zuto, nego cu pratiti i dimanicno sudjelovati aktivno u prometu.

Al isto tako se drzim ogranicenja i dovidjenja. Ne smatram se vrhunskim vozacem, nego se smatram sretnim vozacem, jer jos nisam

imao susret sa "vrhunskim vozacem" koji bi me pokupio negdje na cesti. Do 60kmh si ti gazda vozilu, nakon te brzine u gradskoj voznji je vozilo gazda tebi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Stvar je kulture - drugacije se prenosi znanje i vjestine voznje - kod nas, klinjo jedva ceka da napuni 18 da ode na vozacki.

Ovdje fino sa 17 godina fino sa roditeljem naprave 3000km voznje, prije nego sto pocnu uopce ici u autoskolu.

 

I to je po meni ispravno - ono sto ti instruktor brije, ude i izadje - uglavnom ga boli kita i kaze "skreni tamo lijevo" ili "vozi do tamo i okreni se pa natrag".

Ne ucis nikakvu kulturu u voznji - znam, jer sam sa necakom, sestricninim klincem napravio oko 2000km prije 6 godina, jer mama nije imala vremena.

Drugaciji je stil kad vozis s nekim kog znas, tko ti daje savjete dok vozis, s kim podijelis iskustvo, tko ti ukaze na sitnice koje ces zapamtiti u tih 3000km,

nego sa instruktorom s kojim napravis 25 sati i 500km uvrh glave.

 

Sjecam se kad sam ja polagao, istruktor cigaru u cvaljama, odpeljal ga do gradske kavane, tu je sjedio i lokao sat vremena, pa se vratili u AMSJ (sadasnji HAK).

Naravno, sad to vise nije tako - ali isto dobra stvar koju sam ja tada na svojoj kozi osjetio i naucio - da ne zelim i nikad necu biti takav vozac,

koji se nacucla i onda vozi.

 

Vozim po propisima, osobito u gradskoj voznji - u gradu su pjesaci, biciklisti, djeca i starci - ugrozena vrsta od automobila.

Na otvorenoj cesti vozim +10 vise, ako uvjeti dozvoljavaju (uglavnom ne dozvoljavaju zbog redovnih guzvi),

a kad sam na brdskim stazama koje nemaju ogranicenja, vozim onoliko brzo, koliko smatram da je sigurno.

 

I gdje je tu problem? Imam jednostavno svoj stil voznje, ne vozim ko penzic, vozim dinamicno, sto znaci da necu

na semoforu drkeljit po mobitelu, pa da drugi iza mene vec krece na zuto, nego cu pratiti i dimanicno sudjelovati aktivno u prometu.

Al isto tako se drzim ogranicenja i dovidjenja. Ne smatram se vrhunskim vozacem, nego se smatram sretnim vozacem, jer jos nisam

imao susret sa "vrhunskim vozacem" koji bi me pokupio negdje na cesti. Do 60kmh si ti gazda vozilu, nakon te brzine u gradskoj voznji je vozilo gazda tebi.

 Cekaj i sta fali da covjek od 18god odma ceka da krene na vozacki ? Pa ja sam krenuo sa ~17.5, i taman zavrsio negdje sa 18 gdje sam i primio dozvolu. Instruktor (ujedno i moj kum) mi je odma na prvoj voznji dao da vozim (iako me pitao dal znam ovo, ono i to je to). Znaci PRVI put sam vozio (kak se veli, po propisima) i isao sam direkt u Zagreb, to je bila negdje "spica" kad je bilo oko 8-9 sati ujutro. Od prije sam znao gdje i sta treba gledat (iako se to nauci tokom predavanja). Isli smo isto tak na autocestu negdje oko 10og sata (tj. negdje 5 put odkad vozim), tu sam se ucil kak se auto ponasa na 130 (ili 140, objasnio mi je da su kamere namjestene na cca 5-10% + jos auto laze za ~5kmh, ovisno o gumama).

 

Iskreno za tebe, ti meni licis na lika koji vozi dinamico u gradu (nekom prosjecno velikom kao VG), lijeva traka i drzi 40kmh pa ga onda ljudi moraju prestizat sa desne strane 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 19:12 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 19:31 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 

 Ovo jos nisam vidio 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 E ovaj podatak bi volio vidjet sa postotkom smrtnosti sa vozilima matičnih zemalja u nekom omjeru koliko ljudi koristi autoceste a koliko ostalo, posebno na autocesti, posebno na ruralnim cestama. Jer da imamo vinjete kao i većina država EU puno više ljudi bi koristilo autoceste koje su dokazano sigurnije, ova statistika  bi se uvelike promjenila.

A da ne govorim o prosječnost starosti voznog parka u HR od 14.5. godina i gdje više od 400k auta nema ABS, jer si to možemo priuštiti. A probaj ti pronać taj podatak za Austriju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 19:51 (ZooZ).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zivimo u feudalnoj drzavi. 

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

Ima netko preporuku za kemijsko čišćenje u zapadnom djelu zagreba?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hyundai ix35 1.7 crdi ima dvomaseni zamašnjak ,jel ne??

Pitam ovlašteni servis za cijenu zamjene kompleta kvačila kažu zamašnjak netreba ukoliko ne stvara probleme jer ima "fiksni"(ako sam dobro skužio to je jednomaseni) i on košta oko 2900kn, a po toj cijeni bi rekao da je dvomaseni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 9:20 (ZooZ).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jura249 kaže...

Pozdrav,

 

Ima netko preporuku za kemijsko čišćenje u zapadnom djelu zagreba?

 

Svig, u Vrapču ti je

 

Nije jeftin ko većina autopraona koja radi "kemijsko" za 300kn za naivce i slične nebuloze nego radi vrhunski, izguglaj broj pa ga nazovi

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Hyundai ix35 1.7 crdi ima dvomaseni zamašnjak ,jel ne??

Pitam ovlašteni servis za cijenu zamjene kompleta kvačila kažu zamašnjak netreba ukoliko ne stvara probleme jer ima "fiksni"(ako sam dobro skužio to je jednomaseni) i on košta oko 2900kn, a po toj cijeni bi rekao da je dvomaseni.

 

Kod nekih je jako mala razlika u cijeni za jednomaseni i dvomaseni, tak da te ne zavara. I mislim da većina novih turbo dizela ima dvomasene, ali ajd, dopuštam mogućnost pogreške.

 

Za onog momka koji je tražio preporuku za prvi auto. Evo, moja 2 centa su ti preporuka za Opel Astru J, redizajn nakon 2012. sa 1.7 cdti motorom. Nađe ih se sa pristojnim kilometrima, za skoro nikakve novce a dobro opremljene (nije razina golfa sa highline opremom, ali ima serijski neke stvari koje Golfovi nemaju...), trošak održavanja nije velik, samo izmjenit ulje svakih 10-15k kilometara, filtere nakon godinu dana (ako treba) i ove redovne troškove. A te mašine mogu i po 500.000 i više odvest.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Iskreno za tebe, ti meni licis na lika koji vozi dinamico u gradu (nekom prosjecno velikom kao VG), lijeva traka i drzi 40kmh pa ga onda ljudi moraju prestizat sa desne strane 

 

To znas po sebi vjerovatno, jer imas osjecaj da si u britaniji, jer te svi prelaze sa desne trake

 

Makar VG nije prosjecno "velik" grad, 328km² nije neka velicina, pa i mali Sisak ima vecu povrsinu od 422km².

Osobito ako se uzme u obzir da je VG ukupno povrsine gradskog naselja od samo 31km² - dakle selce,

ima jednu duplu traku kroz centar i to je to.

 

PS - Ako kog zanima, jedan od najmanjih gradova u EU je Rattenberg, sa povrsinom od samo 0.11 kvadrata:

https://de.wikipedia.org/wiki/Rattenberg_(Tirol)

 

Al jako lijepo za pogledati. Tko prati biciklisticka natjecanja, zna da se kroz Tirol uvjek radi ruta i kroz Rattenberg.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 9:39 (Čitatelj).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bubimir13 kaže...
ZooZ kaže...

Hyundai ix35 1.7 crdi ima dvomaseni zamašnjak ,jel ne??

Pitam ovlašteni servis za cijenu zamjene kompleta kvačila kažu zamašnjak netreba ukoliko ne stvara probleme jer ima "fiksni"(ako sam dobro skužio to je jednomaseni) i on košta oko 2900kn, a po toj cijeni bi rekao da je dvomaseni.

 

Kod nekih je jako mala razlika u cijeni za jednomaseni i dvomaseni, tak da te ne zavara. I mislim da većina novih turbo dizela ima dvomasene, ali ajd, dopuštam mogućnost pogreške.

 

Za onog momka koji je tražio preporuku za prvi auto. Evo, moja 2 centa su ti preporuka za Opel Astru J, redizajn nakon 2012. sa 1.7 cdti motorom. Nađe ih se sa pristojnim kilometrima, za skoro nikakve novce a dobro opremljene (nije razina golfa sa highline opremom, ali ima serijski neke stvari koje Golfovi nemaju...), trošak održavanja nije velik, samo izmjenit ulje svakih 10-15k kilometara, filtere nakon godinu dana (ako treba) i ove redovne troškove. A te mašine mogu i po 500.000 i više odvest.

 Svi traktori imaju dvomašeni već 20 godina. Uglavnom radi vibracija motora, s jednomašenim bi vožnja bila kazna.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tako i ja mislim, ali šta bi im onda značilo fiksni zamašljak?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imaju dvomasene jer je okretni moment prevelik za mjenjac. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
hahhaajaads kaže...

Iskreno za tebe, ti meni licis na lika koji vozi dinamico u gradu (nekom prosjecno velikom kao VG), lijeva traka i drzi 40kmh pa ga onda ljudi moraju prestizat sa desne strane 

 

ima jednu duplu traku kroz centar i to je to.

 

 

 Jedna dupla traka puta 3 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, trebam savjet. Napravio sam si "sranje" danas, na uskoj cesti isao se maknut autu iz suprotnog smjera i zakvacio sam nesto uz rub ceste i probio zid gume (jedno 4-5cm poderotina). To cisto sumnjam da se moze zakrpat, pa me zanima mogu li se izvuci s jeftinijom opcijom, a to je da kupim samo jednu novu gumu?

 

Naime, prije 3 tjedna sam stavio ljetne na auto. To sam nabavio komplet 4 original felge za moj auto + 4 "nove" Conti sport contact 5 gume (sve skupa 500e). Nove je pod navodnicima jer su gume skinute sa auta koji je presao niti 1000km, dot 1718, na gumama se jos uvijek vide one crte u boji koje sam ja vidio samo na novim gumama.

 

Znam da se u pravilu uvijek stavljaju iste gume na osovinu, no ovaj mjesec mi bas nikako ne pasu nikakvi neplanirani troskovi, pa mi je i samo jedna nova guma (950kn) poprilican samar.

 

Ako ne, onda mi ostaje da stavim natrag kotace sa zimskima, pa da izdrzim jos tih par mjeseci nekako. Svakako ce te zimske u 10. mjesecu u smece i kupuju se nove.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Šubler i izmjeri kolika je razlika nove i stare. Razlika od 1-1.5mm možeš bez problema stavit samo jednu novu Puno ljudi prodaje gume koje su prešle "1000 km", a ono fali 3-4mm na njima.

 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Na koliko km se pravi veliki servis na Renault Clio 1.5 dci 2016 godina?
Zna li tko? I kolika je cijena otprilike?
Bacio sam oko na jedan, ima 134000km,ako bi ga uzeo da znam što me čeka, hvala
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pazi da nije rent a car ili od firme auto, Clio je popularan izbor u tim kategorijama jer je ocito netko godisnje prosao 35 tisuca km skoro. 

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Gledam malo sto ljudi pisu kao primjedbe ne automobile,

najvise iz SAD-a i UK-a, i rekoh da vidim sto kazu sa Supru, kad ono:

https://www.carcomplaints.com/Toyota/Supra/1996/engine/too_powerful_other_drivers_just_want_to_race.shtml

 

Kes

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Golf 7 1.6 TDI ima jedbomaseni zamasnjak. Bar je moj imao. Evo jos je originalni gore a auto ima 225tkm. Prodao sam ga prvom susjedu i jos se ne zali na kuplung 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Golf 7 1.6 TDI ima jedbomaseni zamasnjak. Bar je moj imao. Evo jos je originalni gore a auto ima 225tkm. Prodao sam ga prvom susjedu i jos se ne zali na kuplung 

 Sta ce mu dvomaseni kad je 1.6 trom, ubrzanja iz niskih okretaja kilava, ni blizu kao stari 1.9 tdi pd koji je povlacio fino od 1500 okretaja a na papiru ista snaga

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, 1.6TDI ima jednomaseni. S/S je smrt za DMF. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 17:52 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
omomomomoomm kaže...

Golf 7 1.6 TDI ima jedbomaseni zamasnjak. Bar je moj imao. Evo jos je originalni gore a auto ima 225tkm. Prodao sam ga prvom susjedu i jos se ne zali na kuplung 

 Sta ce mu dvomaseni kad je 1.6 trom, ubrzanja iz niskih okretaja kilava, ni blizu kao stari 1.9 tdi pd koji je povlacio fino od 1500 okretaja a na papiru ista snaga

 1.6tdi povlaci tek od ~1700 okretaja, ali ovo da oni imaju jednomaseni nisam imao pojma  A 2.0 ? Oni onda valjda imaju dvomaseni ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 19:04 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima dvomaseni, 1.6TDI i ne treba DMF bas zato sto povlaci kao mrtva krava. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da malo je lijen. Treba ga drzati u okretajima da "ide". Imao sam ga skoro 6 godina... sad imam 2.0tdi od 150ks u 300kg tezem autu i nevjerojatno koliko je ovaj 2.0 zivlji. 

PSN:Tomislav025
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čitatelj, si ti to promijenio auto i preselio se u hrv ? Danas sam te uhvatil na zaobilaznici 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice