Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.490
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mali od foruma kaže...

Znači balansiranje ne pomaže?

 

 Pomoglo mi je jedino da ih u smeće bacim....

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mali od foruma kaže...
Gospodo forumaši,

imam pitanje.

Kolega kupio bmw 530xd 2018 karavanche, 120tkm na satu, uredno servisiran u BMWu. Napravili prije kupnje testnu vožnju od 11.5km od toga 7 na autocesti i autić bio ko bombon. To je bilo pred 4 tjedna. Pošto je kolega stranac, potrajalo dok je sredio kredit, pa onda registaracija itd. Pred 2 i pol tjedna otišli pokupiti auto, naravno nakon posla i kasno i na povratku zove kolega da auto čudno vibrira kad pređe 80 km/h. Sad naravno nema povratka i kreće obilazak servisa.
biti.

 Kao sto je kolega rekao, vjerovatno je do guma ako je sve ovo prije toga obavljeno kako treba. Stovise tako nesto osjetis jako kad se vozis po snijegu, pa odes na autocestu nakon, vibracije iznad 100km/h.

Tako da vjerovatno je do guma

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dupli post

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2022 10:33 (0verlord).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

R.I.P. CD009, i naravno vlasnikov novčanik kad se ovo složi.

 Nissan?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mali od foruma kaže...
Gospodo forumaši,

imam pitanje.

Kolega kupio bmw 530xd 2018 karavanche, 120tkm na satu, uredno servisiran u BMWu. Napravili prije kupnje testnu vožnju od 11.5km od toga 7 na autocesti i autić bio ko bombon. To je bilo pred 4 tjedna. Pošto je kolega stranac, potrajalo dok je sredio kredit, pa onda registaracija itd. Pred 2 i pol tjedna otišli pokupiti auto, naravno nakon posla i kasno i na povratku zove kolega da auto čudno vibrira kad pređe 80 km/h. Sad naravno nema povratka i kreće obilazak servisa.

Znači auto vibrirao kad pređe 80 i do 150-160 i naravno kad kočiš. Promijenio diskove (iako su mijenjani prije 4tkm), balansirao kotače i sad auto vibrira puno manje i vibrira samo između 120 i 140. Kod kočenja nema vibracija. Ni jedan kotač nije posebno vruć na dodir. Diskovi se ravnomjerno troše.

E da, prije kupovine je odrađen famozni TÜV i nije ništa nađeno. Gume se troše ravnomjerno.

Ja ga danas opet vozio i autić vibrira na 120-140.

Auto u vožnji ne vuče ni na jednu stranu. Na volanu se ne osjete nikakve vibracije.

I pitanje za vas ovdje, ima tko ideju što može biti.

 probne voznje se ne rade na 11.5km

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zdgrunf kaže...
ramzocro-HCR kaže...

R.I.P. CD009, i naravno vlasnikov novčanik kad se ovo složi.

 Nissan?

 350z

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A, na koliko se rade?
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 350z

 taj 3,5 v6 sam vozio u prvom muranu, doduše malo oslabljen, ali je svejedno vukao kao lud

no, 80 litara goriva spalio sam za par sati zajebancije po velebitu i cestama okolo zadra

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 350z

 taj 3,5 v6 sam vozio u prvom muranu, doduše malo oslabljen, ali je svejedno vukao kao lud

no, 80 litara goriva spalio sam za par sati zajebancije po velebitu i cestama okolo zadra

ja sam imao priliku vozit rentani 3rd gen jedno mjesec dana, svaki drugi dan jedan tank goriva :D

bas su rijetkost u europi, 85% svih proizvedenih Murana je prodano u US ako se ne varam

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2022 9:19 (nixass).
11 godina
online
Auti - ultimativna tema

Gdje nabavit vrata za daciu logan mcv, susjed je ima i služi mu za posao. Obzirom da uglavnom trpa razni alat i materijal služi ga taman koliko mu treba, ide na plin i motor je lani imao generalku.

Jediini problem su mu trula vrata (putnička), gledao sam po njuški, indexu i nisam našao da ima, pa ako tko zna ili ima ideju gdje ih tražiti?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...

Gdje nabavit vrata za daciu logan mcv, susjed je ima i služi mu za posao. Obzirom da uglavnom trpa razni alat i materijal služi ga taman koliko mu treba, ide na plin i motor je lani imao generalku.

Jediini problem su mu trula vrata (putnička), gledao sam po njuški, indexu i nisam našao da ima, pa ako tko zna ili ima ideju gdje ih tražiti?

Jesi probao nazvati koji auto otpad? Imaš u Karlovcu auto Novica, u Rijeci auto Birtić, u zg auto otpad Tomi, oni mi padaju na pamet kao jedni od većih... Otvori Google maps, upiši auto otpad i zovi od reda ako kod njih ne nađeš

11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Probat ću tako, doduše na viru smo, ali kad mu trebaju 3 ili sva 4 vrata, to je vjerojatno jedino rješenje

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

bok, jel bio tko sad u zadnje vrijeme u mađarskoj? kako je tamo sa tankanjem goriva? jel to stvarno gledaju tablice i naplaćuju po višoj cijeni ili? Spremam se na put tamo pa me čisto zanima da li se isplati ili ne.. I po kojoj cijeni prodaju gorivo ako prodaju po skupljoj? Konkretno dizel..

 

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

pozdrav forumasii, alfa 159 1.9 u pitanju. Kad je palim , prvo paljenje, strese se i osjeti udarac negdje iz sredine motora. U toku voznje, kad pustim pa dam gas , osjetim tup udarac. Skroz tiho , al se osjeti, ne bitno koja brzina. Na leru vec neko vrijeme "podrhtava", odnosno svaki put kad upalim neki potrosac, auto zadrthi. Dignem stakla, spustim, klimu upalim ugasi. Ventilator na hladnjaku upali se u gasi , svaki put podrhti malo. Sta misliste sta je problem ? 

Mujak
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ili nosač motora ili dvomaseni.

 

Sad sam pročitao ovo za klimu i prozore. Zanimljivo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 16:11 (Nuclear_Phoenix).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerovatno, neko kad bi prvi put sjeo u auto bi reko da je normalno. Ne bi ni osjetio to podrhtavanje. Najizrazenije, je kad npr. dignem stakla do kraja, i drzim jos malo prekidac. Kao da padne napon, u mraku se primjeti da svjetla "oslabe".

Mujak
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...

Gdje nabavit vrata za daciu logan mcv, susjed je ima i služi mu za posao. Obzirom da uglavnom trpa razni alat i materijal služi ga taman koliko mu treba, ide na plin i motor je lani imao generalku.

Jediini problem su mu trula vrata (putnička), gledao sam po njuški, indexu i nisam našao da ima, pa ako tko zna ili ima ideju gdje ih tražiti?

 iz mog iskustva autootpadi u Sloveniji su daleko jeftiniji i bolje opskrbljeni. Eh sad, ako nije neka česta boja pa bi vrata morao i lakirati onda je možda jednostavnije popraviti postojeća (ovisno o tome kako i gdje su prohrđala). 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Podrhtavanje kod paljenja i mijenjanja brzina i meni vuče ili nosač motora/mjenjača ili dvomaseni. Ali kad se u jednadžbu uključi pad napona... Alternator, ili se masa odvojila/korodirala?Meni je na Superbici korodirala masa ispod vozača ali nije tresla, samo bi po osvjetljenju skužio da se zatamni nakratko. Očistio zaštitio i piči dalje. Savjet,mehaničar/elekrtičar pa nek oni traže gremline, mi ćemo ti ovdje svatko reći svoju neku viziju što bi bilo pa ak ćeš nas sve slušati,izbiti ćemo ti love i love iz džepa a možda svi kolektivno fulamo ceo fudbal.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim , da mi taj pad napona je vec od kako sam kupio auto. Samo sto nije se manifestovalo kroz podrhtavanje. Jednostavno, kad upalim potrosac vidim kako mi svjetla oslabe na sekundu. Svakako sam ga planiro na servis pred tehnicki sad , pa cemo vidit. Hvala ipak. 

Mujak
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...

 iz mog iskustva autootpadi u Sloveniji su daleko jeftiniji i bolje opskrbljeni. Eh sad, ako nije neka česta boja pa bi vrata morao i lakirati onda je možda jednostavnije popraviti postojeća (ovisno o tome kako i gdje su prohrđala). 

 auh, di je slovenija od vira 

rekao sam mu neka pogleda u otpadima u zadru, neka ih pita jel mogu nabaviti, pa ako ne bude vidjet ćemo i sa ovima u zg

vrata su totalno trula, kakav je šrot ta dacia bila s tim starijim modelima, to je strašno

 

zanimljivo, ostatak karoserije je donekle ok, zadnja vrata su ok, samo ta putnička se raspadaju, neka dolje, neka gore kod prozora

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Gle, moguce da su 2 odvojena problema - nosac/dvomaseni i problem sa strujom (los/star aku, alternator, masa...).

 

Na servis i nek traze.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2022 1:46 (roby27).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
roby27 kaže...

 Vozio sam Premium, nemam zamjerke na gumu. Razliku izmedu nje i Ultre ne mogu komentirat, ali mislim da nema greske sa ijednom od te dvije Continentalke.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
roby27 kaže...

 Ja imam PremiumContact 6 već 3. sezonu i guma mi se odlično pokazala, troši se malo brže ali odlično drži u svim uvjetima. Moja preporuka.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam imao Premium 5 pa znam da je jako jako dobra guma ali se relativno i trošila, ovaj Ultra je navodno poboljšan na tom području kao moze vise km napraviti a sad da li je i nivo prijanjanja ostao izvrstan to je upitno...mislim Ultra je nova guma pa nebi je bas degradirali po performansama..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo van specifikacija, nije strašno

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Malo van specifikacija, nije strašno

 Vid kolko mesa ima, može to još 50tis km

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Malo van specifikacija, nije strašno

 Ma nije to jos za bacit,sad moze neka druga primjena,npr za pilu i pilit drva

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Acex kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Malo van specifikacija, nije strašno

 Ma nije to jos za bacit,sad moze neka druga primjena,npr za pilu i pilit drva

 Dobra priprema za mesoreznicu čak, neki tvrde.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kakav raspad sistema.. samo se pitam koliko su originalne šasije skratili da bi bio što lakši 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice